EKSTRA
MENÜ

Diploma

Diploma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diploma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.883 Diploma haberi bulunmuştur.

Diploma Haberleri

Engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman MEBten engelli öğretmen atamaları için duyuru

Engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman? MEB'ten engelli öğretmen atamaları için duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı 500 engelli öğretmen ataması yapacağını yayınlandığı duyuruyla paylaştı. Atamalar, adayların tercihi ve EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. . Engelli öğretmen alımı için başvurular 1 ila 5 Şubat tarihleri arasında alınacak. Tercihler 11 Şubat'ta yapılacak ve atamalar 16 Şubat'ta gerçekleştirilecek.

27.01.2021Gündem
EKPSS yerleştirme(tercih) sonuçları açıklandı Bin 961 kişi yerleştirildi İşte 2021 EKPSS sorgulama ekranı

EKPSS yerleştirme(tercih) sonuçları açıklandı! Bin 961 kişi yerleştirildi! İşte 2021 EKPSS sorgulama ekranı

EKPSS sorgulama ekranı sonuçlarla beraber erişime açıldı. EKPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından 26 Ocak Salı günü öğle saatlerinde açıklandı. Memur olabilmek için EKPSS tercih sonuçları açıklamasını bekleyen pek çok aday, ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile yerleştirme durumunu öğrenebilecek. KPSS tercih sonuçları sonrası yerleştirme işlemleri yapılan adaylardan atama süreci için belgeler talep edilecek. İşte, EKPSS yerleştirme sonuçları ve sonuç öğrenme ekranı.

27.01.2021Gündem
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne 40 öğretmen alınacak İşte başvuru şartları

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'ne 40 öğretmen alınacak! İşte başvuru şartları

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere 40 kadrolu öğretmen alımı yapacak. Başvuru yapacak adaylar, işleminin nasıl yapılacağına dair hazırlanan e-Başvuru Kılavuzu'na (cte.adalet.gov.tr) adresinden ulaşabilecek. İşte, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımının ayrıntıları...

24.01.2021Gündem
Konya Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Konya Büyükşehir Belediyesi 50 zabıta alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre 50 zabıta alımı gerçekleştirilecek. Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır. Duyurusu yapıldı. İşte başvuru şartları ve detaylar

21.01.2021Gündem
Doktor Nejat Altıntaş kimdir Koronavirüs mutasyonu ile yaptığı açıklama dikkat çekti

Doktor Nejat Altıntaş kimdir? Koronavirüs mutasyonu ile yaptığı açıklama dikkat çekti

Doktor Nejat Altıntaş, ekran karşısında yapmış olduğu uyarılar ve bilgilendirmeler dolayısıyla biyografisi ile araştırılan isim olmaya devam ediyor. Uyku ve Göğüs Hastalıkları alanında ihtisas yapan Nejat Altıntaş, Koronavirüs pandemi sürecinde de çok önemli bilgilendirmeler gerçekleştirdi. Peki, Doktor Nejat Altıntaş kimdir? Koronavirüs mutasyonu ile yaptığı açıklama dikkat çeken Nejat Altıntaş hakkında bazı bilgiler

21.01.2021Gündem
NUN Okullarından yüzde 100 Uluslararası Bakalorya Başarısı

NUN Okullarından yüzde 100 Uluslararası Bakalorya Başarısı!

Öğrencilerin akademik başarıları kadar “iyi insan” olma yolculuğunu da önemseyen ve Türkiye’de IB eğitimini PYP, MYP ve DP düzeyinde süreklilik içerisinde uygulayarak veren sayılı kurumlardan biri olan NUN Okulları, ilk mezunları ile %100 başarı elde etti!

20.01.2021Eğitim
EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak EKPSS yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYMde

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? EKPSS yerleştirme sonuçları için gözler ÖSYM'de

EKPSS tercih sonuçları için geri sayım başladı. 13-19 Ocak tarihleri arasında yapılan tercih sonrası gözler ÖSYM'ye çevrildi. EKPSS tercih sonuçları için merakla beklenen açıklama, kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak. ÖSYM'nin EKPSS tercih sonuçları açıklamasıyla birlikte ataması yapılan pek çok aday, kamu kurumlarının atama gerekliliklerini yerine getirecek. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, yerleştirme sonuçları ile ilgili ayrıntılar.

18.01.2021Gündem
Dünyanın en pahalı sanat eserine ziyaretçi akını

Dünyanın en pahalı sanat eserine ziyaretçi akını

ABD’nin Grand Central İstasyonu'nunda sergilenen, 14 metrelik yükseklikte, tamamı gerçek 2 bin 600 üniversite diplomasından yapılmış ve degeri 470 milyon dolar olan, dünyanın en pahalı sanat eseri "Da Vinci of Dept" ziyaretçi akınına uğradı.

17.01.2021Dünya
KYK memur alımı başvurusu nasıl yapılır GSB personel alımı için son gün 20 Ocak

KYK memur alımı başvurusu nasıl yapılır? GSB personel alımı için son gün 20 Ocak!

KYK memur alımı başvuruları devam ediyor. KYK personel alımı ilanına başvurmak isteyenler işlemlerini 20 Ocak saat 17:00’ye kadar yapabilecekler. Adaylar; sınav giriş belgesini basvuru.gsb.gov.tr adresinden alabilecekler. İşte KYK personel alımı başvuru ekranı ve gerekli belgeler

14.01.2021Ekonomi
Lisansüstü eğitim başvuruları başladı

Lisansüstü eğitim başvuruları başladı

Yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler için vakıf üniversitesinin başvuruları başladı. 20 anabilim dalı ve dört ana sanat dalında 67 tezli-tezsiz yüksek lisans ve 11 doktora programına online başvurular 5 Şubat’a kadar devam edecek.

13.01.2021Eğitim
Altınordu kalesine taze kan: Emirhan Emir

Altınordu kalesine taze kan: Emirhan Emir

TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu'da bu sezon A takıma 3 oyuncu veren Altınordu Futbol Akademisi (ALFA), 2003 doğumlu kaleci Emirhan Emir'i de mezun etmenin mutluluğunu yaşıyor.

9.01.2021Futbol
KYK personel alımı başvuru ekranı: KYK memur alımı başvuru tarihi ne zaman bitiyor

KYK personel alımı başvuru ekranı: KYK memur alımı başvuru tarihi ne zaman bitiyor?

KYK memur alımı başvuruları yoğun ilgi görüyor. Başvuru işlemleri 20 Ocak tarihine kadar gerçekleştirilebilecek. Adaylar yalnızca pozisyon için başvuru işlemini yapabilecekler. Sözlü olarak gerçekleştirilecek olan sınav Ankara’da yapılacak. Adaylar sözlü sınav sonuçlarını basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden sorgulayabilecekler.

8.01.2021Gündem
‘Okulların kapatılması şarttı’

‘Okulların kapatılması şarttı’

Almanya’da hükümet, koronavirüs salgınına karşı dün alınan sert kararlar kapsamında, okul ve çocuk yuvalarının kapatılmasına yönelik eleştirilere karşı kendini savundu.

7.01.2021Avrupa
Başörtüsü tartışması Türkiye gündeminden çıkmalı

Başörtüsü tartışması Türkiye gündeminden çıkmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başörtüsüyle ilgili tartışmalara, “Bu tartışma artık Türkiye gündeminden çıkmalı, yok böyle bir tartışma” diyerek yanıt verdi.

3.01.2021Gündem
Cezaevlerine 40 öğretmen

Cezaevlerine 40 öğretmen

Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki ceza infaz kurumlarında görevlendirilmek üzere 40 kadrolu öğretmen alımı yapacak.

31.12.2020Eğitim
HTS kayıtlarını istedim

'HTS kayıtlarını istedim'

Hürriyet yazarı Fatih Çekirge’nin gündeme taşıdığı CHP’li bir milletvekilinin cinayete kurban giden Pınar Gültekin’in babasını aradığı iddiasına cevap veren Kemal Kılıçdaroğlu, “Karşı taraf ispat ederse biz gereğini ziyadesiyle yerine getireceğiz. Ayrıca HTS kayıtlarını istedim, getirsinler. Cinayetin üzerinde durmaktan ziyade, CHP’yi tartışma konusu yaptılar” dedi.

30.12.2020Gündem
Selçuk Üniversitesi 226 personel alımı yapacak İlan detayları yayımlandı

Selçuk Üniversitesi 226 personel alımı yapacak! İlan detayları yayımlandı

Selçuk Üniversitesi 226 personel alımı ile bünyesinde 11 farklı branşta sözleşmeli personel istihdam edecek. Hemşire kadrosu için 190 kişilik kontenjan ayıran Selçuk Üniversitesi, diğer alanlarda ise farklı 36 kişiyi istihdam edecek. Aranacak nitelikler ise branşa göre değişkenlik gösterecek. Peki, Selçuk Üniversitesi 226 personel alımı ne zaman ve nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında yayımlanan bazı bilgiler

28.12.2020Gündem
2020-EUS ve 2020-STS Eczacılık Sınav Sonuçları Açıklandı

2020-EUS ve 2020-STS Eczacılık Sınav Sonuçları Açıklandı

ÖSYM: "2020-EUS ve 2020-STS Eczacılık sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuru da 29 Kasım'da yapılan Eczacılık sınav sonuçlarının bugün saat 11:00'dan itibaren erişime açıldığını duyurdu..

25.12.2020Gündem
Tasarım Asistanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Tasarım Asistanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Tasarım Asistanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Tasarım Asistanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Farklı alanlarda tasarımcı olmak isteyen pek çok kişinin yolu mutlaka tasarım asistanı olmaktan geçer. O yüzden pek çok kişi tasarım asistanı nedir ve nasıl olunur bu konuda bilgi almaya çalışıyor. Peki, tasarım asistanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Tasarım asistanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında merak edilenler.

24.12.2020Meslekler
KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzunda tercih detayı

KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı? KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzunda tercih detayı!

KPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklamalar yakından takip ediliyor. KPSS ortaöğretim başvuru kılavuzu içerisinde lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için yapılan KPSS puanlarının açıklanmasından sonra ÖSYM tarafından tercih kılavuzunun hazırlanacağı duyuruldu. Adaylar KPSS ortaöğretim puanlarını bugün yapılan açıklamanın ardından öğrendiler. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaylardan yerleştirme ücreti alınmayacak.

24.12.2020Gündem
Matematik Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Matematik Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Matematik Öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Matematik Öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları

En saygın ve en çok bilinen meslekler içerisinde öğretmenlik gelir. Özellikle matematik öğretmenliği eğitimin her alanında büyük bir öneme sahiptir. Peki, matematik öğretmeni nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Matematik öğretmeni olma şartları, maaşları ve iş imkanları konusunda merak edilenler.

24.12.2020Meslekler
Açık lise sınavları ne zaman AÖL 1. dönem sınav tarihi belli oldu mu MEB sınavları ertelemişti işte son durum

Açık lise sınavları ne zaman? AÖL 1. dönem sınav tarihi belli oldu mu? MEB sınavları ertelemişti işte son durum

2020- 2021 eğitim dönemi için ilk kez kayıt olan ya da kayıt yenileme işlemi yapan AÖL öğrencileri, MEB tarafından ertelenen 1. dönem sınavlarının yapılacağı tarihe odaklanmış durumda. Konuya dair net tarih bilgisi almak isteyen açık lise öğrencileri, AÖL'ün yayınladığı resmi bilgileri sorguluyor. Peki, açık lise sınavları ne zaman? AÖL 1. dönem sınav tarihi belli oldu mu?

23.12.2020Gündem
Aktüer nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Aktüer olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Aktüer nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Aktüer olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Geleceğin ve günümüzün önemli meslekleri arasında yer alan Aktüerlik giderek önem kazanmakta olan bir iş alanıdır. Günümüzde her insan bazı risklerle karşılaşabilirler. Aktüerlerin ise bu olası riskleri ölçmede ve yönetmede uzman olmaları sebebiyle, toplumların fiziksel ve ekonomik koşullarının iyileştirilmesinde çok önemli rol oynarlar. Aktüer nedir, ne iş yapar, nasıl olunur gibi soruların cevaplarını sizler için derlerdik.

23.12.2020Meslekler
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Asgari ücretin 3 bin 100 lira olması lazım

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Asgari ücretin 3 bin 100 lira olması lazım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde para var ama sıra asgari ücrete gelince para yok. Bize göre asgari ücretin vergisiz 3 bin 100 lira olması lazım. Bunun altında bir asgari ücreti gerçekçi ve doğru bulmuyoruz" dedi.

22.12.2020Gündem
Ziraat Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Ziraat Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Ziraat Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Ziraat Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Ziraat mühendisliği bölümü günümüzde pek çok kişi tarafından talep görmektedir. Bu nedenle Ziraat Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Ziraat Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları nelerdir? Detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

22.12.2020Meslekler
Süpervizör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Süpervizör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Süpervizör nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Süpervizör olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Son dönemlerde iş hayatında adı sıkça duyulmaya başlayan süpervizör, iş arayan ve meslek edinmek isteyen kişilerin ilgisini çekiyor. Halk arasında adı pek bilinmeyen süpervizör, insanların anlamını merak ettiği mesleklerin başında gelmektedir. Süpervizör nedir, nasıl olunur gibi tüm detayları sizler için derledik.

22.12.2020Meslekler
Stajyer nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Stajyer olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Stajyer nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Stajyer olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Herhangi bir mesleği icra etmeden önce mutlaka pek çok kişi stajyer dönemini geçirir. Tabii bu dönemin ne olduğu ve nasıl ilerlediği konusunda pek çok insan bilgi almaya çalışıyor. Peki, Stajyer nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Stajyer olma şartları, maaşları ve iş imkanları hakkında merak edilenler.

18.12.2020Meslekler
TSK astsubay alımının detayları belli oldu - PERTEM Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler

TSK astsubay alımının detayları belli oldu - PERTEM Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde istihdam edilecek astsubayların alımı için detaylar belli oldu. Milli Savunma Bakanlığı PERTEM sitesi üzerinden yayınlanan duyuruya göre astsubay başvuruları 25 Aralık’a kadar devam edecek. Hem kadın ve hem erkeklerin başvuru yapabileceği astsubaylık için başvuru şartları da duyuruldu. Peki, PERTEM Astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları neler?

15.12.2020Gündem
Boğaziçi AB’ye giriyor

Boğaziçi AB’ye giriyor

Avrupa Beyin ve Teknoloji Üniversitesi’nin Türk ortağı Boğaziçi Üniversitesi, 8 üniversiteli oluşumun kurucusu oldu. Aralarında Oxford Üniversitesinin de bulunduğu yeni Avrupa Üniversitesi 16 Aralık 2020’de çalışmaya başlıyor. Bu yeni üniversite oluşumuyla birlikte, Avrupa’daki farklı üniversitelerin bir araya gelerek oluşturduğu “Avrupa Üniversiteleri” aralarında Türkiye’den üniversitelerin de bulunduğu ortaklıkların sayısını 41’e çıkardı.

12.12.2020Eğitim
Mekatronik Sistemler Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mekatronik Sistemler Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde mekatronik mühendisliği bölümü yaygın olarak tercih edilen bir meslek dalıdır. Mekatronik Sistemler Mühendisliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

Matematik Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Matematik Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye genç nüfusu çok yüksek olan ülkelerin başında gelir. Genç nüfusunun fazla olması her yıl üniversite sınavına giren öğrenci sayısını da artırmaktadır. Özellikle üniversite sınav senesinde olan ya da mezunu olan kişiler seçecekleri bölüm konusunda oldukça kararsız kalır. Sayısal bölümü mezunu öğrencilerin üniversitede seçebilecekleri bölüm sayısı da oldukça fazladır ve birçok bölümü merak etmektedir. Bu öğrencilerin merak ettiği bölümlerden bir tanesi de matematik mühendisliği bölümüdür. Matematik mühendisliği ile ilgili merak edilen detayları derledik.

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Dünyamızın globalleşmeye başladığı bu dönemde artık tüm şirketler yurtdışı bağlantılı işlemler gerçekleştiriyorlar. Dolayısıyla tüm bu süreçlerin yönetimi konusunda istihdam edilecek personellere ihtiyaç duyuluyor. İşte bu personellerin üniversitelerin Uluslararası İşletme Yönetimi bölümlerinde de yetiştiriliyor. Peki Uluslararası İşletme Yönetimi bölümü okumak için ne gerekli ve mezunlar tam olarak ne iş yapıyor? İşte bu konu hakkında tüm merak edilenler.

Televizyon Haberciliği Ve Programcılığı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Televizyon Haberciliği Ve Programcılığı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde televizyon haberciliği ve programcılığı bölümü pek çok kişi tarafından talep görmektedir. Bu sebep ile sizler için detaylı bir şekilde Televizyon Haberciliği ve Programcılığı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? İşte, detaylar.

Tarla Bitkileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarla Bitkileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Herkesin kendi yeteneklerine ve hayallerine göre bir meslek isteği bulunur. Özellikle çoğu kişi tarla bitkileri bölümünde eğitim görmeyi tercih ederler. Tarla bitkileri bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İş imkanlarının özellikle de gelecek süreçte en geniş sektörlerden bir tanesi de sağlık sektörüdür. Ancak bu durum sağlık sektörünün her bölümü için geçerli olmamakla birlikte seçim yaparken araştırmak önemlidir. Bu araştırmanızda yardımcı olmak üzere, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü nedir? Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü mezunu ne iş yapar? Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü olan üniversiteler, Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü dersleri ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü iş imkanları nelerdir sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Müzik Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzik Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzik Bilimleri çok bilindik ve oldukça rehavet gören bir bölümdür. Yetenek ve ilgi üzerine okunan bu bölüm de tercih ve istek doğrultusunda okuyabilirsiniz. Sizin için Müzik Bilimleri bölümü nedir? Müzik Bilimleri mezunu ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.

Laborant Ve Veteriner Sağlık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Laborant Ve Veteriner Sağlık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Laborant ve Veteriner Sağlık bölümü, hem açık öğretimde hem de meslek yüksek okullarında yer alan bir ön lisans programıdır. Öğrencilerin zorunlu staj süresi 30 gündür. Bu stajlar veteriner kliniklerinde ve laboratuvarlarda yapılır. Laborant ve Veteriner Sağlık (MYO) dersleri neler, bölümden mezun olanlara hangi kurumlarda çalışabilir? İşte, tüm detaylar.

ÖSYM 2020-EUS ve 2020-STS Eczacılık Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarlarını az önce yayımlandı

ÖSYM 2020-EUS ve 2020-STS Eczacılık Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarlarını az önce yayımlandı

29 Kasım 2020 tarihinde uygulanan Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-EUS) ve Eczacılık alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavının (2020-STS Eczacılık) Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

30.11.2020Gündem
Üniversiteliler dijital kaydı sevdi

Üniversiteliler dijital kaydı sevdi

YÖK’ün üniversite öğrencilerine dijital kayıt imkânı sunan e-Kayıt sistemi, ağustos ve eylülde e-Devlet'e girişlerin yüzde 85.3'ünü oluşturdu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin Veri İhtiyaç Envanteri çalışmasına göre, YÖK ve üniversiteler, en çok veri talep edilen kurumlar arasında üst sıralarda yer aldı, en çok ihtiyaç duyulan veri olarak da ‘diploma bilgisi’ öne çıktı.

26.11.2020Eğitim
Bankacılık Ve Sigortacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık Ve Sigortacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık ve sigortacılık bölümünde öğrencilere bankacılık işlemleri, ürünleri, bölüm ve birimleri öğretilir. Bankacılık ve sigortacılık bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi pek çok sorunun cevabını sizler için yazımızda derledik.

Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversiteler kaliteli ve eğitimli meslek elemanları yetiştirmektedir. Bu amaçla her bölümde bir meslek disiplinine ait bilgi ve beceri kazandıracak eğitimler verilmektedir. Endüstriyel teknoloji öğretmenliği bölümü de bu bölümlerden birisidir. "Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği bölümü nedir? Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği bölümü mezunu ne iş yapar? Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği bölümü olan üniversiteler, bölüm dersleri ve eğitim süresi, endüstriyel teknoloji öğretmeni iş imkanları" Sizin için bu başlıklar altında Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliği Bölümü hakkında detaylı bilgileri derledik.

Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Azerbaycan Dili Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite bölümlerinden biri de Azerbaycan dili öğretmenliği bölümüdür? Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü nedir? Azerbaycan dili öğretmenliğinden mezun olan bir kişi ne iş yapar? İş olanakları nelerdir? Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü kaç yıllıktır? İşte Azerbaycan dili öğretmenliği bölümü ile ilgili tüm detaylar.

Umut Evirgen: Bana karşı önyargı hiç bitmedi

Umut Evirgen: Bana karşı önyargı hiç bitmedi

Gizli Kalsın, La Boucherie, Chicki Boom gibi mekânlarla gece hayatına yön veriyor. Ne mekânları, ne de kendisi gündemden düşüyor. Ve şimdi o bir yönetmen. Umut Evirgen’in ‘Ben Bir Denizim’ isimli filmi ilk gösterimini Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapıp dünyadaki festivalleri dolaştı. Sırada dört yeni film var... “Eskiden bir şey üretmeliyim dürtüm geldiğinde mekân açardım ama bunun sonu yok. Yazarak mutlu oluyorum” diyor.

Yabancı öğrencide ilk 5’i hedefliyoruz

Yabancı öğrencide ilk 5’i hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Tarihin ilk üniversitelerini topraklarında barındıran bir ülke olmanın tarihi sorumluluğuyla, cihanşümul bilim anlayışımızın misafir öğrencilerimizle zenginleştiğine inanıyoruz" dedi.

7.11.2020Eğitim
ÖSYM TUS sonuçları 2020 nereden sorgulanır

ÖSYM TUS sonuçları 2020 nereden sorgulanır?

TUS sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 2020 yılında 4 Ekim'de merkezi olarak yapıldı. Temel Tıp Bilimleri Testi, saat 10.15’te başladı ve 150 dakika sürdü. Adaylar, sınav sonuçlarına 04 Kasım 2020 tarihinde saat 10.15'ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sorgulayabilecekler. İşte TUS sonuçları sorgulama ekranı...

6.11.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Adnan Oktar çizgi romanının basılan ilk üç nüshası ne oldu

Hafta sonu en gırgır haberi İsmail Saymaz patlattı...

22.12.2020

Bakıcı mı öğretmen mi tartışması büyüyor

Yüz yüze eğitimin kademeli açıldığı okullar salgın tedbirleri kapsamında bir kez daha kapandı ama bu kez bir farkla. Anaokulu ve kreşlerde yüz yüze eğitim pazartesiden itibaren devam edecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bu açıklamayı yaparken kullandığı ‘çalışan anneler’ ifadesi ise tepkiye neden oldu. Okulöncesi öğretmenlerin bir kısmı ‘Bakıcı değil öğretmeniz’ diye isyan ederken bir kısmı da ‘Anaokulları açık kalmalı’ diyerek veliler ile meslektaşlarını topa tuttu. İşte eğitimcilerin ‘bakıcı’ polemiği!

22.11.2020

Azerbaycan 1990’ların başında neden kaybetti, 2020’de neden kazandı?

Sovyetler Birliği’nin dağılması sürecinde 1991 yılında bağımsızlığını ilan eden Azerbaycan’ın kendisi gibi bağımsızlığını yeni kazanan Ermenistan karşısında özellikle 1992-1993 yıllarında uğradığı askeri yenilgiler o döneme tanıklık edenlerin hafızalarından çıkmış değildir. Yaşanan çatışmalar olmakla beraber, pek çok kasaba, köy ciddi bir direniş gösterilmeden, muharebeye girilmeden terk edilmiştir.

12.11.2020