AÖF diploma nasıl ve nereden alınır? Anadolu Üniversitesi AÖF diploma alma süreci

Güncelleme Tarihi:

AÖF diploma nasıl ve nereden alınır Anadolu Üniversitesi AÖF diploma alma süreci
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 20, 2022 13:37

AÖF diploma nasıl alınır sorusu öğrencilerin gündeminde. Dönem sonu sınavına bağlı olan diplomalar Açık Öğretim Fakültesi bürolarından temin edilebiliyor. Peki AÖF diploma nasıl alınır? İşte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim diploması almak için yapılması gerekenler...

Haberin Devamı

AÖF diploma, bürolardan imza karşılığında alınabiliyor. Mezuniyet hakkı kazanan öğrenciler Açık Öğretim Fakültesi bürolarından herhangi bir değişiklik olmaması halinde alabiliyor. Öğrenciler, bağlı oldukları AÖF bürosuna kimlik veya öğrenci kimlik kartlarıyla başvurarak temin edebiliyor.

AÖF DİPLOMA NASIL ALINIR?

Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlara verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir.

Ancak staj yükümlülüğü bulunan öğrenciler stajlarını tamamladıklarını belgeledikten veya laboratuvar uygulama dersi bulunan öğrenciler laboratuvar uygulama dersini tamamladıktan sonra diplomalarını alabilirler.

Mezunlar bağlı oldukları AÖF bürosuna özel kimlik ve öğrenci kimlik/tanıtım kartlarıyla kendileri veya yasal vekilleri başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler.

Haberin Devamı

Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez.

Diplomalar öğrencinin adresine veya istediği resmî kurumlara posta veya kargo ile gönderilmez.

AÖF büroları arasında diploma gönderme işlemi yapılmaz.

Mezunlara diploma haricinde Geçici Mezuniyet Belgesi, Öğrenim Belgesi gibi mezuniyeti belirten belge verilmemektedir.

Fakülteye dönem öğretim gideri ve dönem öğrenim ücreti/ dönem öğrenci katkı payı borcu olan öğrencilerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir.

Mezunlar diplomasını teslim almadan önce üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmelidir.

Öğrenciler diplomanın düzenlenmesinden sonra kimlik bilgilerinde meydana gelen değişiklik önceki durumu geçersiz kılmayacağından diplomalarını bilgi değişikliğini gösteren resmi belge ile birlikte kullanmaları gerekmektedir.

Haberle ilgili daha fazlası: