MENÜ

Meditasyon

Meditasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meditasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.554 Meditasyon haberi bulunmuştur.

Meditasyon Haberleri

Kabızlık Neden Olur Kabızlığa İyi Gelen Öneriler

Kabızlık Neden Olur? Kabızlığa İyi Gelen Öneriler

Salgın sürecinde eve kapanarak yüksek miktarda karbonhidratlı yiyecekler tüketmek bağırsak sorunlarını da beraberinde getirdi. Mide ve bağırsaklarda bulunan serotonin, bağırsak hareketlerinin ve işlevlerinin düzenlenmesine katkıda bulunduğunu belirten uzmanlar, “Serotonin eksikliğinde kişi kabızlık, şişkinlik gibi birtakım sağlık sorunları ile karşılaşabilir” uyarısında bulunuyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, kabızlık sorunuyla ilgili bilgiler verdi.

28.05.2020İyi Yaşam
Virüs sonrası uyum bozukluğuna dikkat

Virüs sonrası 'uyum bozukluğuna' dikkat

Koronavirüs normalleşme takvimi netleşirken, uzmanlar karantina döneminin ardından ortaya çıkabilecek psikolojik sorunlara işaret ediyor. Bu dönemde görülebilecek her belirtinin bir psikolojik soruna işaret etmediğinin altını çizen Dr. Öğr. Üyesi Oya Mortan Sevi, "Bu dönemde uyum bozukluğu gibi psikolojik sorunlar da görülebilir. Uyum bozukluğu, ilk 3 ay içinde yaşanan yoğun duygusal ve davranışsal sorunları içerebilir" dedi.

28.05.2020Sağlık
İlginç kabinlerde tatil keyfi Koronadan uzak doğayla iç içe...

İlginç kabinlerde tatil keyfi! Koronadan uzak doğayla iç içe...

Dünyamızın büyük bir kısmı hâlâ karantina koşullarında yaşıyor fakat bu durum, gelecekte sosyal mesafeli tatilin nasıl olacağını düşünmemize kesinlikle bir engel değil. Haberimizdeki izole ve birbirinden uzak ağaç evler, bu duruma ideal bir çözüm gibi görünüyor.

21.05.2020Seyahat
Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Pandemi döneminde zamanında başlayıp biten toplantıların sayısı artıyor

Teknoloji devi firmalardan Citrix, pandemi dönemi başından beri bünyesinde yaşanan bazı dönüşümleri, değişimleri açıkladı. Bu dönemde, ekip, liderlerine daha doğrudan erişim sağlayabildi. Bu durum aynı zamanda, hızlı karar alınmasını gerektiren durumlarda liderlerin toplantıya katılmasını sağlamayı da daha kolay hale getirdi, zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiğini fark etti. Zamanında başlayan ve biten toplantıların yüzdesinin yükseldiği fark edildi.

15.05.2020Teknoloji
Yüksekovada dağda kar, ovada sarı çiçekler

Yüksekova'da dağda kar, ovada sarı çiçekler

Hakkari'ye 80 kilometre uzaklıkta bulunan ve çevresi dağlarla çevrili düz bir ovaya kurulu olan Yüksekova ilçesi, bahar aylarıyla birlikte hayat buldu. İlçe merkezinin çevresindeki düz ovanın yeşil örtüsü, baharla birlikte boy vermeye başlayan sarı çiçekler ve 4 bin 200 rakımlı Cilo Dağları'ndaki beyaz kar örtüsünün oluşturduğu renk cümbüşü, doyumsuz bir manzara sunarken, fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oldu.

14.05.2020Seyahat
Mine Tugay: Kendimle bağımı güçlendiriyorum

Mine Tugay: Kendimle bağımı güçlendiriyorum

Mine Tugay, karantina günlerinde yoga ve pilatese ağırlık verdi.

12.05.2020Magazin
Pandemi Döneminde Yoga ve Meditasyon Yardımıyla Stresle Baş Etmenin Yolları

Pandemi Döneminde Yoga ve Meditasyon Yardımıyla Stresle Baş Etmenin Yolları

Pandemi sebebi ile evde olduğumuz bu günlerde zihnimizi gündemden uzaklaştırmak ve ruhumuza moral depolamak gerçekten önemli bir ihtiyaç. Kendimizi iyi hissettirecek molalar almak bu süreçte akıl, ruh ve beden sağlığımızı korumak için gerekli. Meditasyon ve yoganın, düzenli egzersiz ve doğru beslenme tercihleriyle birleştirildiğinde, odaklanma, stres ve duygu durumu açısından faydalı sonuçlar doğurabileceğini belirten Fitness Eğitmeni Samantha Clayton, bu şekilde tüm günü pozitif bakış açısı ile geçirebileceğimizin altını çizdi.

11.05.2020Spor Fitness
Olumsuz zamanlarla başa çıkmanın 5 yolu

Olumsuz zamanlarla başa çıkmanın 5 yolu

Koronavirüs salgını, hemen hepimizi umutsuzluğa ve belirsizliğe sürüklüyor, geleceğe dair endişelerimizin artmasına neden oluyor. "Virüs ne zaman bitecek?", "Evden ne zaman çıkacağız?", "Hayat ne zaman normale dönecek?" soruları zihnimizi sürekli meşgul ediyor. Bu zor zamanlarla baş etmenize yardımcı olacak 5 öneriyi paylaşıyoruz.

4.05.2020Evdehayat
Sosyal izolasyon sürecinde yeniden tanımlanan roller: İş, okul ve yaşam dengesi

Sosyal izolasyon sürecinde yeniden tanımlanan roller: İş, okul ve yaşam dengesi

Global düzeyde insanlığın en büyük trajedilerinden birine şahit oluyoruz. Uzaktan eğitime geçiş yaptığımız evlerimizde 7/24 ayrılmadan yaşamaya çalıştığımız bu zorlu süreçte ‘anne baba, çocuk ve öğretmen’ olarak rollerimiz de yeniden tanımlanmaya başladı.

4.05.2020Eğitim
Dikkat çeken açıklama Virüsü uykuda da yok edebilirsiniz

Dikkat çeken açıklama! Virüsü uykuda da yok edebilirsiniz

Bilim Kurulu uzmanları bağışıklık sisteminin güçlü olmasının virüse karşı mücadelede çok önemli olduğunu vurguluyor. Güçlü bir bağışıklık sistemi için de kaliteli uykunun altını çiziyor. Nöroloji ‘Uyku Tıbbı’ uzmanı Dr. Figen Yavlal iyi bir uyku için yapılması ve yapılmaması gerekenleri Hürriyet’e anlattı. Yavlal ‘Bünyeyi güçlendiren hormonlar uykuda salınıyor. Telefon ve tabletleri yatak odanıza sokmayın, mavi ışık uykunuzu bozar’ dedi.

1.05.2020Gündem
Aman dikkat, mayalı yiyecekler migreninizi tetikleyebilir

Aman dikkat, mayalı yiyecekler migreninizi tetikleyebilir!

En sık migren atağını ortaya çıkardığı bilinen nedenler arasında uyku bozuklukları, stres, açlık, keskin kokulu parfüm veya kimyasallar olduğunu belirten Uzman Dr. Berkan Kaplan, "Buna ek olarak parlak ışık, yüksek ses, kadınlarda adet dönemi, hava değişimleri ve aşırı rüzgarlı havalar, bazı ilaçlar, sigara, mayalı yiyecek ve içecekler, basınç değişimleri, çay, kahve ve kola gibi içecekler dahil çikolata bile atak oluşturabilir" dedi.

30.04.2020Sağlık
Doğru Nefes Nasıl Alınır Nefes Terapisi Nedir

Doğru Nefes Nasıl Alınır? Nefes Terapisi Nedir?

Evde vakit geçirme süremiz uzadıkça birçoğumuzda kaygı ve endişe duyguları da artmaya başladı. Fakat bu süreci meditasyon yaparak ve doğru nefes teknikleriyle daha sakin geçirebiliriz. Nefes Terapisti Ayşe Sezgin, doğru nefes almanın yollarını anlattı.

28.04.2020İyi Yaşam
Carli Lloyd: Türkiyeyi özledim

Carli Lloyd: "Türkiye'yi özledim"

Eczacıbaşı VitrA Kadın Voleybol Takımı'nın ABD'li oyuncusu Carli Lloyd, Avrupa Voleybol Konfederasyonunun (CEV) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle sporsuz geçen dönemi eğlenceli hale getirmek amacıyla başlattığı "Pass the Time" (Zamanı Geçir) kampanyasına katılarak evde geçirdiği süreci anlattı.

28.04.2020Voleybol
Sandra Oh: Medikal diziler ekipmanlarını hastanelere bağışlasın

Sandra Oh: Medikal diziler ekipmanlarını hastanelere bağışlasın

Karantina günlerinin ikinci video röportajını Sandra Oh ile yaptım. 10 yıl boyunca doktor rolünde oynadığı “Grey’s Anatomy”nin ardından “Killing Eve” ile seyirci karşısına çıkan oyuncu, dünyanın koronavirüsle mücadelesi hakkında şu yorumu yaptı: “Batıda bireysel ihtiyaçlar daha önemli. Doğu kültürü ise bireyselliğin değil birliğin sembolü. Farklı mantaliteler, sorunu ele almada etkili olabilir.”

26.04.2020Magazin
Turizm tanıtımında korona stratejileri

Turizm tanıtımında korona stratejileri

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA), turizmde koronavirüsün izlerini silmek ve sektörün hızlı toparlanması için strateji geliştirmeye devam ediyor.

25.04.2020Ekonomi
Karantinada kalp yogası

Karantinada kalp yogası

Cerrahpaşa Sağlık Bilimleri Fakültesi koronavirüs salgını nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olanlar için kalp yogası projesi başlattı. Uzun süre evde hareketsiz kalmanın kalp ve damar sorunları yaratacağına dikkat çeken fizyoterapistler videolarla kalp yogasının nasıl yapıldığını anlatacak.

25.04.2020Gündem
Türkiye turizm tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Türkiye turizm tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor

Türkiye'nin turizm değerlerinin yurtdışı tanıtım çalışmaları, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüs sürecine özel geliştirilen stratejilerle hız kesmeden hayata geçiriliyor.

24.04.2020Seyahat
Karantina Sürecinde İyi Hissetmenizi Sağlayacak 20 Öneri

Karantina Sürecinde İyi Hissetmenizi Sağlayacak 20 Öneri

Tüm dünyaca yaşadığımız pandemi süreci hepimizi endişe ve karamsarlığa sürükledi. Fakat evde geçirdiğimiz bu zamanlarda psikolojimizi olabildiğince iyi tutmalı, bu süreci bilinçli ve faydalı geçirmeliyiz. İşte karantina sürecinde iyi hissetmenizi sağlayacak 20 öneri...

23.04.2020İyi Yaşam
Kendinize İyi Bakın: Ev Hayatını Kolaylaştıracak Tavsiyeler

Kendinize İyi Bakın: Ev Hayatını Kolaylaştıracak Tavsiyeler

Pandemi nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde, ev hayatını kolaylaştıracak tavsiyelere bir hayli ihtiyaç duyuyoruz. İşte o tavsiyeler Dr. Ranjan Kapoor ve Dr. Michael Breus'tan geliyor...

21.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs Sürecinde Sağlam Bir Psikoloji İçin Neler Yapmalıyız

Koronavirüs Sürecinde Sağlam Bir Psikoloji İçin Neler Yapmalıyız?

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını ülkemizde de yaşanıyor. Koronavirüs salgını sırasında yayılmayı önlemek amacıyla, bir takım önlemler alınıyor. Bu alınan önlemlerin başında yayılma hızını engellemek için insanları yakın temastan uzak tutmak geliyor. Diğer insanlarla aramıza mesafe koymak, uzak kalmak, sosyal bir varlık olarak bizleri, en çok da sosyalleşmenin önem kazandığı ergenlik çağındaki gençleri etkiliyor.

20.04.2020İyi Yaşam
Hugh Jackman: New Yorkta kıyamet kopmuş gibi

Hugh Jackman: New York'ta kıyamet kopmuş gibi

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren “sosyal mesafe”, iş düzenimizi yeni bir formata sokmamızı zorunlu hale getirdi. Ben de video röportajlara başladım ve ilk olarak günümüzün en önemli sahne ve sinema sanatçılarından, Tony, Emmy, Grammy ödüllü Hugh Jackman’la görüştüm. “Birbirimizden uzak durmak zorunda olsak da bu süreci birlik olarak atlatacağız” diyen ünlü aktörle hem karantina günlerini hem de başrolünde oynadığı “Bad Education” filmini konuştuk.

19.04.2020Magazin
Yorgunluğun Yol Açtığı Problemler İle Baş Etmenin Yolları

Yorgunluğun Yol Açtığı Problemler İle Baş Etmenin Yolları

Yaygın problemlerden biri olan yorgunluk, fiziksel, duygusal ve/veya zihinsel kaynaklı olabilir. Nörolog Meliha Aydın yorgunluğun yol açabileceği nörolojik problemlere değindi ve yorgunlukla nasıl baş edilir sorusunun cevabını verdi.

17.04.2020İyi Yaşam
Koronavirüs salgını sırasında oyunları nasıl meditasyon yöntemi oldu

Koronavirüs salgını sırasında oyunları nasıl meditasyon yöntemi oldu?

Koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafe önlemleri yüzünden herkes evinde dışarıdaki hayattan uzakta yaşamaya çalışıyor. Bu dönemde evde yapılan aktivitelerden video oyunları çoğu kişi için kurtarıcı görevini görüyor.

17.04.2020Teknoloji
Karantina günlerinde sürekli yemek yiyenler burada mı

Karantina günlerinde sürekli yemek yiyenler burada mı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalmanız gereken bu günlerde, kilo aldığınızı fark ettiniz ama sürekli bir şeyler atıştırmayı âdeta kaçış yolu gibi mi görüyorsunuz? İşte bu yazı sizler için!

15.04.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Pandemi döneminde yaz gebeleri için 10 altın öneri

Dünyayı saran ve çok sayıda ölüme neden olan koronavirüs, herkesi olduğu gibi anne adaylarını da tedirgin ediyor.

30.05.2020

Sadeliğin ne kadar önemli olduğu anlaşıldı

Şöyle bir etrafıma bakıyorum da herkes kişisel gelişime, enerjilere ve astrolojiye ciddi derecede kendini kaptırmış durumda.

23.05.2020

Osman Erk: Korona Erkekleri Kadınlardan Daha Çok Etkiliyor

Bu hafta değerli hekimleri Instagram hesabım @vegandiyetisyen kanalında canlı yayınlarda ağırladım.

19.05.2020

Annemi Babam Öldürdü mü? Gezegenler Ters!

Canım Okurlarım,Sonunda aylardır gezegenlerin bizi hazırladığı bu dönemin etkilerini hissettirdiği dönüşüm dönemine geldik.

19.05.2020

100 sağlık anahtarı

HAYATINIZIN birkaç yıl daha uzaması mı, yoksa o hayatın size daha çok neşe, keyif, mutluluk vermesi mi daha önemli?

17.05.2020

Salgına rağmen Bebek sokakları dolup taştı

Havaların ısınmasını fırsat bilen cemiyet ve iş dünyasının ünlü isimleri Bebek’e akın etti. Bir kısmı salgın riskine karşın tedbirli davranıp maske takarken, bazıları ise kuralları hiçe saydı...

13.05.2020

Karantinadan 'Ferman' çıktı

Gülçin Ergül... Türkiye onu 2000’lerin başında kurulan ve bir döneme damga vuran Hepsi grubu ile tanıdı. Sarı ve kıvırcık saçlarıyla grubun en dikkat çeken üyelerinden olan Gülçin Ergül, şimdilerde müzik kariyerine yalnız devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle karantina günlerinde yazmış olduğu ‘Ferman’ isimli yeni şarkısıyla dinleyicilerine sürpriz yapan Gülçin Ergül’le, hem yeni şarkısının hikâyesini hem de salgın sürecindeki hayatını konuştuk.

11.05.2020

Gel haziran gel

11 Mayıs’ı amma da gözümüzde büyüttük.

11.05.2020

Karantina günlerinin modası ‘mutfak’

‘Bu dönem, kendi yemek lezzetlerimi keşfetmeme zaman yarattı. Her gün plansızca mutfağa girip kendimi mutlu edecek ve dinç hissettirecek tarifler denemekten çok keyif alıyorum.’

10.05.2020

Futbolcular maske takacak, maç başı 350 test yapılacak

Fransa Ligue 1 yönetimi, futbolda 2019- 20 sezonunun sona erdiğini ve lig sıralamasının aynı kalarak PSG’nin şampiyon ilan edildiğini açıkladı.

4.05.2020

Güzel havalarda evde kalmak zor

Özellikle büyükşehirlerde karşı evin soğuk duvarıyla göz göze gelen bizler 6 haftadır evde, sosyal karantinadayız. Hele ki dışarıda bahar kendi hükmünü sürerken evde kalmak da zorlaşıyor. Bu havada 1 ay daha nasıl evde kalacağız? Var mı bu işin bir sırrı? Uzmanlar yanıtladı.

30.04.2020

Keşke 65 yaş üstü

Babam, normal, virüssüz şartlar altında, günde dört saat yürür.

27.04.2020

AŞK101 dizisi, karantina bitişi ve evde mutluluk

Canım Okurlarım,Yaşadığımız bu karantina döneminin yani Covid19 sürecinin ne zaman biteceğine dair astrolojik yorumumu herkes devamlı bana soruyor. Bununla ilgili sosyal medya hesablarım da ve olayların ilk başında köşe yazımda yazmıştım ama yine de net anlaşılması için madde madde yazayım.

27.04.2020

Sakinleştirici kitaplar

Eve kapandığımız bu günlerde ne okuyalım? İşte Sayım Çınar’dan 5 tavsiye...

26.04.2020

Medikal diziler ekipmanlarını hastanelere bağışlasın

Karantina günlerinin ikinci video röportajını Sandra Oh ile yaptım. 10 yıl boyunca doktor rolünde oynadığı “Grey’s Anatomy”nin ardından “Killing Eve” ile seyirci karşısına çıkan oyuncu, dünyanın koronavirüsle mücadelesi hakkında şu yorumu yaptı: “Batıda bireysel ihtiyaçlar daha önemli. Doğu kültürü ise bireyselliğin değil birliğin sembolü. Farklı mantaliteler, sorunu ele almada etkili olabilir.”

26.04.2020

FOMO mecburen bitti, sıradaki ne?

New York Times’dan Ruth La Ferla yazmış, “Artık FOMO bitti, JOLGO var” diye.

24.04.2020

Korona Virüs Salgını ile Mücadelede Eşlere Tavsiyeler

Korona virüs salgınından korunmak için sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz şu günlerde pek çok kişinin kendini tecrit etmesi ile hepimizin hayatında “hayat eve sığar” cümlesinden hareketle yeni bir yaşam biçimi gelişti.

22.04.2020

Malum 10 Nisan gecesi 22.00-24.00 arasında ne oldu: Sokağa Luppocu mu çıktı

IPSOS grubunun en ilginç araştırma sonucu geçen cuma akşamı önüme geldi.

22.04.2020

Corona pozitif hastası ile röportajım!  

Canım Okurlarım,Arkadaşım Corona virüsüne yakalandı yani Covid-19 Pozitif oldu.

20.04.2020

Çocuklarım için endişeliyim

Koronavirüs salgınıyla hayatımıza giren “sosyal mesafe”, iş düzenimizi yeni bir formata sokmamızı zorunlu hale getirdi. Ben de video röportajlara başladım ve ilk olarak günümüzün en önemli sahne ve sinema sanatçılarından, Tony, Emmy, Grammy ödüllü Hugh Jackman’la görüştüm. “Birbirimizden uzak durmak zorunda olsak da bu süreci birlik olarak atlatacağız” diyen ünlü aktörle hem karantina günlerini hem de başrolünde oynadığı “Bad Education” filmini konuştuk.

19.04.2020

Yeni korona adabı ve ahlakı

“Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, her şey değişecek” diyorlar ya... Peh! Çoktan değişti, haberleri yok.

18.04.2020

Evde çalışanlar ofisteki gibi mi

Evinden çalışmak zorunda olan kişilerin evliliklerinde yavaş yavaş çatırdamalar başlamış, neden biliyor musunuz?

18.04.2020

Yoganın Kadim Yolu / Aydınlanma

Aydınlanma kelimesi sözlükte kişinin geleneksel görüşler, bağlılıklar ve ön yargılardan kurtarıp sadece kendi akıl yürütmesine dayanarak yaşamı kavramaya ve anlamaya çalışması olarak açıklanmış.

17.04.2020