MENÜ

Dolunay

Dolunay ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dolunay haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.869 Dolunay haberi bulunmuştur.

Dolunay, Ay'ın Güneş'e göre Dünya'nın ters tarafında kaldığı evresi. Dolunay, Ay ile Güneş'in jeosentrik zahir (ekliptik) boylamlarının farkı 180 derece olduğunda gerçekleşir. Bu durumda Ay, Dünya'ya göre Güneş ile ters noktalardadır.

Sinodik aya göre Ay'ın aynı evreleri arasındaki zaman ortalama 29.53 gündür. Bu sebeple yeniay ile başlayan Ay takvimine göre dolunay 14 veya 15. günde gerçekleşir. Kameri ay hep tam sayılardan oluştuğu için 29 veya 30 gün sürer.

 

Dolunay Haberleri

Dizilerin yeni bölümleri ne zaman Diziler ne zaman başlayacak

Dizilerin yeni bölümleri ne zaman? Diziler ne zaman başlayacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle çekimlerine ara verilen dizilerin yeni bölümleri için tarih araştırmaları, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte başladı. Çekimlerine devam edilemeyen dizilerin yeni bölümleri için tarihleri merak eden dizi tutkunları bu husustaki son bilgileri sorguluyor. Peki, diziler ne zaman başlayacak? Dizilerin yeni bölümleri ne zaman?

5.06.2020Televizyon
Ay tutulması ve dolunay saat kaçta, kısmi tutulma nasıl izlenir Çilek Ayı hakkında bilgiler

Ay tutulması ve dolunay saat kaçta, kısmi tutulma nasıl izlenir? Çilek Ayı hakkında bilgiler

5 Haziran'da gerçekleşecek olan Ay tutulması doğa olayı tutkunları tarafından sabah saatlerinden bu yana bekleniyor. 'Çilek Ayı' olarak adlandırılan dolunay sırasında yaşanması beklenen Ay tutulması, Türkiye'den de takip edilebilecek. Peki, Ay tutulması ve dolunay saat kaçta kaçta, kısmi tutulma nasıl izlenir? Çilek Ayı hakkında bilgiler...

5.06.2020Gündem
Ay tutulması 2020 saat kaçta, ne zaman gerçekleşecek İşte 5 Haziran ay tutulmasının etkileri

Ay tutulması 2020 saat kaçta, ne zaman gerçekleşecek? İşte 5 Haziran ay tutulmasının etkileri

Ay tutulmasının saat kaçta gerçekleşeceği araştırılan konular arasında yer alıyor. Ay tutulması, dolunay zamanında ve ayın düğüm noktalarına yakın olması durumunda meydana geliyor. Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre yarı gölgeli ay tutulması akşam saat 20:45’te başlayacak olan tutulma 24:05’te sona erecek ve ülkemizden gözlenebilecek. 22.24'te de en belirgin haline gelmesi bekleniyor. İşte ay tutulmasının etkileri ve detaylar...

5.06.2020Gündem
Husuf namazı nedir Husuf (ay tutulması) namazı nasıl kılınır

Husuf namazı nedir? Husuf (ay tutulması) namazı nasıl kılınır?

Husuf namazının nasıl kılındığı araştırılıyor. 5 Haziran’da ay tutulması gerçekleşecek. 5 Haziran’da ay dolunay evresinde. Yarı gölgeli ay tutulması akşam saat 20:45’te başlayacak olan tutulma 24:05’te sona erecek ve ülkemizden gözlenebilecektir. İşte iki rekat olarak kılınan husuf namazı ile ilgili detaylar…

5.06.2020 Gündem
İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek..

İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası elektrik kesinti listesi.. Elektrikler ne zaman gelecek..

İstanbul'un Anadolu ve Avrupa bölgelerinde yaşayan vatandaşlar elektrik kesintilerindeki son durumu internette araştırıyor. Anadolu Yakası'nda AYEDAŞ tarafından yapılan açıklamaya göre planlı kesintiler ertelenirken, Avrupa Yakası'nda bazı bölgelerde elektrik kesintileri bulunuyor.. İşte elektrik kesintilerindeki son durum

5.06.2020Gündem
Bu gece Kısmi Ay tutulması yaşanacak

Bu gece Kısmi Ay tutulması yaşanacak

Bu gece, kısmi Ay tutulması yaşanacak. "Çilek Ayı" olarak adlandırılan dolunay sırasında yaşanması beklenen tutulma, hava koşullarının elverişli olması halinde Türkiye'den de görülebilecek.

5.06.2020Teknoloji
Can Yaman ve Özge Gürel’in yeni dizisi Bay Yanlış’ın oyuncu kadrosunda kimler olacak

Can Yaman ve Özge Gürel’in yeni dizisi Bay Yanlış’ın oyuncu kadrosunda kimler olacak?

Can Yaman ve Özge Gürel’i yeniden bir araya getirecek olan Bay Yanlış'tan yeni haber var. Yapımını Gold Film’in, yönetmenliğini Deniz Yorulmazer’in, senaryosunu Aslı Zengin ve Banu Zengin’in üstlendiği yaz sezonunun merakla beklenen dizisi 'Bay Yanlış'ın ilk fotoğrafları basına yansıdı. Peki, Can Yaman ve Özge Gürel’in yeni dizisi Bay Yanlış’ın oyuncu kadrosunda kimler olacak?

4.06.2020Televizyon
Haftalık Burç Yorumları: 25 - 31 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 25 - 31 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

25 - 31 Mayıs haftalık burç yorumunuzu okudunuz mu? Bu hafta hangi burçlar için olumlu geçecek? Koç burcu 25 - 31 Mayıs haftası yorumu ne söylüyor? Boğa burcunu 25 - 31 Mayıs haftası neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, bu hafta burçları nelerin beklediğini açıkladı.

25.05.2020Astro Gündem
Ayın Evreleri Nasıl Oluşur Ayın Hareketleri

Ayın Evreleri Nasıl Oluşur? Ayın Hareketleri

Karanlık gecelerde etrafımızı aydınlatan ay, ışıklandırmanın yanı sıra aynı zamanda bizlere görsel bir şölen de sunar. Peki, ay neden birbirinden değişik şekillerde görünür? Ayın hareketleri nelerdir ve evreleri nasıl oluşur? Ay da tıpkı Dünya gibi hareket halindedir. Ayın hareketleri ve sonuçlarını sizler için derledik.

16.05.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

Elektrikler ne zaman gelecek? AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusuna cevap ararken, Avrupa Yakası elektrik dağıtım sorumlusu BEDAŞ bir kaç ilçede olan elektrik kesinti listesini yayınladı. Anadolu Yakası elektrik dağıtım sorumlusu AYEDAŞ ise planlı elektrik kesintisi yapılmadığını resmi adresinden duyurdu. Peki İstanbul'un hangi semtlerindeki elektrik kesintisi var? İşte elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabı

12.05.2020Gündem
Haftalık Burç Yorumları: 11-17 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 11-17 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

11-17 Mayıs haftalık burç yorumunuzu okudunuz mu? Bu hafta hangi burçlar için olumlu geçecek? Aslan burcu 11-17 Mayıs haftası yorumu ne söylüyor? İkizler burcunu 11-17 Mayıs haftası neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, bu hafta burçları nelerin beklediğini açıkladı.

11.05.2020Astro Gündem
Süper Ay, yarın son kez görülebilecek

'Süper Ay', yarın son kez görülebilecek

GÖKYÜZÜNDE görsel güzellik oluşturan ve salı gecesi başlayan yılın son 'Süper Ay'ı, cuma akşamı sona erecek. 29 günde bir gerçekleşen dolunay konumundaki Ay, yeryüzüne 355 bin kilometre yaklaşıyor, en yakın anında ise 'Süper Ay' oluşuyor.

7.05.2020Gündem
Dolunay nedir Dolunay ne zaman

Dolunay nedir? Dolunay ne zaman?

Dolunay tarihleri özellikle astroloji tutkunları tarafından takip ediliyor. Mayıs ayında Akrep burcunda dolunay gerçekleşiyor. Bu yıl ilk kez 10 Ocak'ta görülen dolunayın sonuncusu ise yılın 12. Ayı olan aralıkta kendisini gösterecek. Peki, dolunay nedir? Dolunay ne zaman?

7.05.2020Gündem
Süper Ay, yarın son kez görülebilecek

'Süper Ay', yarın son kez görülebilecek

Gökyüzünde görsel güzellik oluşturan ve salı gecesi başlayan yılın son 'Süper Ay'ı, cuma akşamı sona erecek. 29 günde bir gerçekleşen dolunay konumundaki Ay, yeryüzüne 355 bin kilometre yaklaşıyor, en yakın anında ise 'Süper Ay' oluşuyor.

7.05.2020Teknoloji
7 Mayıs Akrep Dolunayının Etkileri Nasıl Olacak

7 Mayıs Akrep Dolunayının Etkileri Nasıl Olacak?

Akrep dolunayı! "Buna ben karar veririm" dolunayı! 7 Mayıs günü saat 13:50’de 17. derecede Akrep burcunda dolunay gerçekleşti. Peki bu dolunay burçları, dünyayı ve gündemimizi nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Aygül Aydın'dan dinleyelim...

6.05.2020Astro Gündem
Haftalık Burç Yorumları: 4-10 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 4-10 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

4-10 Mayıs haftalık burç yorumunuzu okudunuz mu? Bu hafta hangi burçlar için olumlu geçecek? Aslan burcu 4-10 Mayıs haftası yorumu ne söylüyor? İkizler burcunu 4-10 Mayıs haftası neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, bu hafta burçları nelerin beklediğini açıkladı.

4.05.2020Astro Gündem
Ya İstiklal Ya Ölümde meclis açılıyor

Ya İstiklal Ya Ölüm'de meclis açılıyor

TRT 1’de yayınlanan “Ya İstiklal Ya Ölüm” dizisi yarın akşam saat 20.00’de final bölümüyle ekranlara veda edecek.

19.04.2020Televizyon
İnşikak Suresi Oku - İnşikâk Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İnşikak Suresi Oku - İnşikâk Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İnşikak Suresi, mushaftaki sıralamada seksen dördüncü, iniş sırasına göre seksen üçüncü sûredir. İnfitâr sûresinden sonra, Rûm sûresinden önce Mekke’de inmiştir. Sizler için İnşikak Suresi Oku sayfamızda bu sürenin anlamını, fazileti ve tefsiri gibi bilgileri derledik. İşte İnşikâk Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

14.04.2020Namaz Sureleri
8 Nisan Terazi Burcunda Dolunay İşte Burçlara Etkileri...

8 Nisan Terazi Burcunda Dolunay! İşte Burçlara Etkileri...

8 Nisan Çarşamba sabah 04:40'ta Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşti. Oldukça zor günler yaşadığımız şu dönemde gökyüzü olayları da hepimizi fazlasıyla etkiliyor. Peki bu Terazi burcu dolunayının anlamı ne? Burçları nasıl etkileyecek? Uzman Astrolog Aydın'dan dinleyelim...

8.04.2020Astro Gündem
İdlibde Türk İHAsı böyle görüntülendi

İdlib'de Türk İHA'sı böyle görüntülendi

Suriye'de ateşkes gözlemi için İdlib semalarında uçan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait İHA dolunayla görüntülendi.

7.04.2020Gündem
Haftalık Burç Yorumları: 6-12 Nisan Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 6-12 Nisan Haftalık Burç Yorumları

6-12 Nisan haftalık burç yorumunuzu okudunuz mu? Bu hafta hangi burçlar için olumlu geçecek? Koç burcu 6-12 Nisan haftası yorumu ne söylüyor? Boğa burcunu 6-12 Nisan haftası neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, bu hafta burçları nelerin beklediğini açıkladı.

5.04.2020Astro Gündem
Nisan Ayı Burç Yorumlarınız Astrolog Aygül Aydın Açıkladı...

Nisan Ayı Burç Yorumlarınız! Astrolog Aygül Aydın Açıkladı...

Uzman Astrolog Aygül Aydın'dan, nam-ı diğer Astromatik'ten Nisan ayı burç yorumunuzu okudunuz mu? Nisan ayı boyunca tüm burçlar için aylık burç yorumlarınızı sizin için derledik. Boğa burçlarını değişim, İkizler burcunu hayal kırıklıkları, Aslan burçlarını başarı, Kova burçlarını ise yeni seçimler bekliyor... İşte tüm burçların 2020 Nisan ayı detaylı burç yorumları...

1.04.2020Astro Gündem
Korona günlerinde evde ilişkinizi sağlıklı tutmanın yolları

Korona günlerinde evde ilişkinizi sağlıklı tutmanın yolları

"Koronavirüs salgınının; yaşamı, hayatı ve rutinlerini etkilediği bir dönemden geçiyoruz. Bu tehdit nedeniyle evde kaldığımız bu günlerde sevdiğimiz insanlarla, ailemizle bir arada kalmanın güzellikleri olduğu gibi riskleri olduğunun da farkında olmalıyız." diyen Psikolojik Danışman Dolunay Kadıoğlu, konuyla ilgili önerilerde bulundu.

26.03.2020İlişkiler
Şaban ayı ne zaman başlıyor Şaban ayının ilk gecesinde oruç tutulur mu

Şaban ayı ne zaman başlıyor? Şaban ayının ilk gecesinde oruç tutulur mu?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların ilki recep ayının sonuna gelindi. Şaban ayına kısa süre kala, şaban ayının ilk gecesinde namaz kılıp oruç ibadetini idrak edecek olanlar, şaban ayının faziletlerini ve hangi ibadetlerin yapılması gerektiğini öğrenmek istiyor. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? Şaban ayının ilk gecesinde oruç tutulur mu? İşte, Diyanet bilgisine göre şaban ayı ibadetleri ile ilgili ayrıntılar.

24.03.2020Gündem
Zalim İstanbul 36. bölüm 2. fragmanı yayınlandı

Zalim İstanbul 36. bölüm 2. fragmanı yayınlandı!

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Zalim İstanbul'un gelecek hafta ekranlara gelecek 36. yeni bölümünden ikinci fragman diziseverlerle paylaşıldı. Yayınlanan fragman akıllara ' Ceren, bebeği Cenk’e kabul ettirebilecek mi?' sorusunu getirdi. İşte, Zalim İstanbul 36. bölüm 2. fragmanı...

21.03.2020Televizyon
Zalim İstanbul 36. bölüm ilk fragmanı yayınlandı

Zalim İstanbul 36. bölüm ilk fragmanı yayınlandı!

Zalim İstanbul yeni bölümüyle 23 Mart Pazartesi günü saat 20.00'de Kanal D'de olacak. Yeni bölümden ilk fragmanın yayınlandığı bölüme 'Ceren, bebeğine kavuşabilecek mi?' sorusu damgasını vuracak. İşte, Zalim İstanbul 36. bölüm ilk fragmanı...

18.03.2020Televizyon
Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi hangi günler yayınlanıyor Ya İstiklal Ya Ölüm oyuncuları ve konusu

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi hangi günler yayınlanıyor? Ya İstiklal Ya Ölüm oyuncuları ve konusu

Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi 16 Mart 2020’de ekranlara ‘merhaba’ dedi. Yönetmenliğini Yasin Uslu’nun üstlendiği, senaryosunu Funda Çetin’in kaleme aldığı ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ sosyal medyada da konuşuldu. Peki, Ya İstiklal Ya Ölüm dizisi hangi günler yayınlanacak? İşte Ya İstiklal Ya Ölüm oyuncuları ve konusu

17.03.2020Televizyon
Şaban ayı ne zaman başlıyor 2020 Miraç Kandili ne zaman

Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

Mübarek üç ayların ikincisi olan şaban ayının başlayacağı tarih ve Miraç Kandili'nin tarihi, İslam alemi tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Peki, Şaban ayı ne zaman başlıyor? 2020 Miraç Kandili ne zaman?

17.03.2020Gündem
Milli Mücadelenin Ateşi bir kez daha yanacak “Ya istiklal ya ölüm”

Milli Mücadelenin Ateşi bir kez daha yanacak! “Ya istiklal ya ölüm”

TRT 1’in merakla beklenen yeni dizisi “Ya İstiklal Ya Ölüm” ilk bölümüyle bu akşam izleyici karşısına çıkıyor.

16.03.2020Televizyon
Miraç Kandili ne zaman 2020 Şaban ayı ne zaman başlıyor

Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı ne zaman başlıyor?

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) semaya yükselişini ifade eden Miraç Kandili bu yıl da dua ve ibadetlerle idrak edilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı bilgiler kapsamında Miraç Kandili'nin ne zaman olduğu ve üç ayların ikincisi olan şaban ayının ne zaman başlayacağı Müslümanlar tarafından araştırılıyor. Peki, Miraç Kandili ne zaman 2020? Şaban ayı hangi tarihte başlıyor? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

15.03.2020Gündem
Kuranda geçen kız bebek isimleri ve anlamları

Kuran'da geçen kız bebek isimleri ve anlamları

Bir bebeğin dünyaya gelecek olması anne babasına eşi benzeri bulunmayacak bir mutluluk yaşatır. Bebeğin cinsiyetinin belli olmasından itibaren anne babalar bebeklerine hangi ismi koyacakları konusunda düşünmeye başlarlar. Kuran’da geçen isimleri çocuklara vermek bir gelenek halini almıştır. Kız bebek isimlerinde Kuran’da geçen isimleri ve anlamlarını sizler için hazırladık.

15.03.2020Gündem
Kuranda geçen erkek bebek isimleri ve anlamları

Kuran'da geçen erkek bebek isimleri ve anlamları

Bebeklere isim seçilirken birçok kritere dikkat edilmektedir. İsmin anlamı, bebeğin kişiliğine kazandıracağı özellikleri, Kur'an-ı Kerim de geçip geçmediği ve hangi anlamda kullanıldığına dikkat edilmektedir. Bu nedenle de bebeklerine isim seçmek isteyen kişiler özellikle Kur 'an da geçen isimleri ve anlamlarını öğrenmek istemektedirler.

13.03.2020Gündem
Eşsiz dolunay manzaraları

Eşsiz dolunay manzaraları

Akşam saatlerinde gökyüzünde beliren dolunay, birçok şehirde güzel görüntüler oluşturdu.

13.03.2020Seyahat
Can Yaman ile Özge Gürel yeniden bir arada

Can Yaman ile Özge Gürel yeniden bir arada

Oyuncu Özge Gürel, uzun bir aradan sonra yeni bir dizi projesi ile ekrana gelmeye hazırlanıyor

12.03.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Ay Tutulması günü! Bir devir kapanıyor, yeni bir kapı aralanıyor!

Günaydın hepinize değerli dostlarım, bugün sahne ışıkları üzerimize yanacak.

5.06.2020

Belki hiçbir şey sandığın gibi değildir…

Günaydın yepyeni bir günden hepinize sevgili dostlarım, 

28.05.2020

Dolunay Topluluğunun Devrimi

18. yüz yılın yaklaşık ortalarında birinci endüstri devrimi gerçekleşti, biliyorsunuz.

22.05.2020

Bir Akrep Dolunayı hikayesi.Yalnız değilsin cumartesi kelebeği…

Birleşmiş Milletler Nüfus Projeksiyonu incelendiğinde büyüyen dünya nüfusu, 2020'de 8,3 milyara, 2030 yılında 9,4 milyara, 2040 yılında 10,3 milyara ve 2050 yılında ise 12 milyara ulaşacağını söylemiş.

9.05.2020

Akrep dolunayı! Olmamasına razıyım, oluyormuş gibi olmasın…

Günaydın değerli dostlarım,Bugün gökyüzünde önemli bir maç var.Akrep burcunda 13:50 sıralarında bir dolunay yaşayacağız.

7.05.2020

Hoş geldin Mayıs! Güzel şeylere ihtiyacımız var.

Günaydın mayıs ayı,Günaydın mayıs ayına kadar tüm çabasıyla gelmiş yıldız savaşçılarım,

2.05.2020

Boğa burcunda Yeniay! Kendi gerçekliğinizi kendiniz yaratın.  

Güzel bir gün diliyorum,Bugün sabah saatlerinde boğa burcunda harika bir yeniay gerçekleşti.

24.04.2020

‘Her defasında beni karanlıktan nasıl çekip çıkarıyorlar, anlamıyorum’

“Önümüzdeki iki hafta çok kritik” cümlesiyle beraber 45’inci günümüze girdik bugün. 3 tane “çok kritik 2 hafta”yı da geride bırakmış oluyoruz. Karantina imkânlar dahilinde devam ediyor. Aşı haberleri, vaka sayısı, ölü sayısı, tedbirleri azaltan ülkeler derken aldığımız her haber ruh durumumuzu etkiliyor. Haliyle değişken ruh halimizde yanımızda kim varsa ondan destek alıyoruz. Bu köşe kedi-köpek köşesi ve onlarla paylaştı-ğımız dünya bize zor günlerde sığınak oluyor.

24.04.2020

Umut hayatımıza eşlik etsin

Sanat ve edebiyat ortak kitabı olan üç aylık ‘Virüs’ dergisinin yeni sayısı çıktı.

14.04.2020

Takdir-i ezele talibiz ama gayrete de aşığız…

Günaydın hepinize yepyeni bir günden,Bugün diğer günlerden daha farklı bir gün benim için.Neden mi?Çünkü 36 yıl önce bugün dünyaya gelmişim :)

14.04.2020

Kaostan yeni bir düzen çıkmayacağını nerden bilebiliriz

Günaydın hepinize yepyeni bir günden veya bir haftanın daha finalinden…

10.04.2020

Vizyon görülemez olan şeyleri görebilme sanatıdır.

Günaydın yepyeni bir günden hepinize merhaba değerli yol arkadaşlarım,

9.04.2020

Terazi burcunda dolunay! Haksız koşulları keşfederseniz, yeni bir hayat başlatırsınız!

8 Nisan Çarşamba sabah 04:40 da Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşti.

8.04.2020