GeriHürriyet Pazar Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz?

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz?
Abone Olgoogle-news

Meditasyon; iş, okul ve özel hayatımızda stresi azaltmak, verimlilik ve yaratıcılığı arttırmak için uygulanıyor. Üstelik aplikasyonlar her geçen gün gelişip daha etkili hale geliyor. Mindfulness Institute kurucusu Doç. Dr. Zümra Atalay’dan ve meditasyon eğitmeni Yaprak Aslanefe’den öneriler aldık.

Sosyalleşmenize de yardımcı oluyor
INSIGHTTIMER

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Hem yeni başlayanlar için hem de kendi pratiğini (yönlendirmesiz) yapanlar için ideal. Sizinle birlikte kimlerin meditasyon yaptığını da görebiliyor, arkadaşlık kurabiliyorsunuz.

Ücretsiz başlangıç kursu var
HEADSPACE

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Dünya çapında sevilen bir uygulama. Ücretsiz başlangıç kursunda meditasyon seanslarını kendiniz deneyebilirsiniz. Uygulamadan kendinize özel bir program hazırlayıp düzenli olarak pratikleri yapabilirsiniz.

Değişiminizi takip ediyor
THE MINDFULNESS

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Bu uygulamayla meditasyon pratiklerine hemen başlayabilir, beş derslik bir girişten sonra 30 dakikalık meditasyonlar yapabilirsiniz. Yaşadığınız değişimi de sizin için takip ediyor.

Farkındalığınızı arttırıyor
PATİKA

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Patika uygulamasıyla meditasyonu kolayca hayatınızın parçası haline getirebilir, uzmanlar tarafından hazırlanan yönlendirmeli meditasyonlarla farkındalık becerinizi geliştirebilirsiniz.

Uykudan önce...
CALM

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Apple App Store, 2017’de yılın uygulaması seçti. Yoga ve uyku konularında tercih ediliyor. Rehberli meditasyonlar, uyku için hikâyeler, nefes programları, rahatlatıcı müzikler gibi birçok içeriğe sahip. Kullanıcıya 10’ar dakikalık programlar hazırlıyor. Sakin kalmaya, yaptığınız işe odaklanmaya ve insan ilişkilerinde daha pozitif olmanıza yardımcı oluyor.

İçerik sürekli güncelleniyor
MEDITOPIA

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Deniz Bağan’ın Türkçe olarak hazırladığı uygulamada ihtiyaçlarınıza uygun şekilde, günlük olarak güncellenen içeriklerle meditasyon yapabiliyorsunuz. Meditopia’da bulunan özel programlarla uyku düzeninizi sağlayabilir, stres seviyenizi kontrol altına alabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamayı istediğiniz zaman, istediğiniz yerde çevrimdışı kullanabilirsiniz.

Ne kadar vaktiniz var?
BUDDHIFY

Siz hâlâ klasik meditasyon mu yapıyorsunuz

Uygulamanın arayüzü çok kolay ve pratik. Hiçbir şeye vakit bulamayanlar için çok uygun. Ne kadar vaktiniz olduğuna ve o an neye ihtiyacınız olduğuna göre yapacağınız egzersizi seçebiliyorsunuz. İki dakikadan yarım saate kadar farklı seanslar var.

Uygulamaları seçerken neler edikkat etmeliyiz

 • Anadilimizde kullanmak isteyeceğimizden uygulamanın desteklediği dil mühim. Ve tabii ki uygulamanın sunduğu içerik ve eğitmenler de bir o kadar önemli.
 • Eğitmenlerin ses tonları ve kullandıkları sözcükler de sürdürülebilirlik açısından elzem. Görmeden sadece işiterek yapıldığı için meditasyonu yaptıran eğitmen ve öğrenci ilişkisi ses tonu ve sözcüklerle ilerliyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle