MENÜ

Koalisyon

Koalisyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koalisyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26.690 Koalisyon haberi bulunmuştur.

Koalisyon hükümeti, birden fazla siyasi parti ya da gruba bağlı üyelerden oluşan karma hükümettir.

Koalisyon Haberleri

Büyük koalisyona koronavirüs dopingi

Büyük koalisyona koronavirüs dopingi

Almanya’da ‘halk partisi’ deyince akla, hiç şüphesiz ‘kardeş partiler’ olarak bilinen Hıristiyan Demokrat/Hıristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti (SPD) gelir. Daha doğrusu gelirdi. Ancak son dönemlerde durum değişti.

6.04.2020Avrupa
Avrupa 30 bini geçti

Avrupa 30 bini geçti

Tüm dünyanın büyük bir endişeyle takip ettiği koronavirüs salgınında hemen hemen her gün kritik bir eşik daha aşılıyor. Son olarak COVID-19 nedeniyle Avrupa’da hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bini geçti.

2.04.2020Dünya
Son dakika haberi: İspanyada koronavirüsten 812 insan daha öldü

Son dakika haberi: İspanya'da koronavirüsten 812 insan daha öldü

İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 812 artışla 7 bin 340'a çıktı.

30.03.2020Dünya
ABD duyurdu Bir üs daha boşaltılıyor

ABD duyurdu! Bir üs daha boşaltılıyor

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon, ABD ve koalisyon kuvvetlerinin konuşlu olduğu Musul'daki Kayyara Hava Üssü'nü de Irak güvenlik güçlerine bıraktıklarını duyurdu.

26.03.2020Dünya
Kosovada koalisyon hükümeti görevden düştü

Kosova'da koalisyon hükümeti görevden düştü

Kosova’da mecliste güven oyu alamayan Başbakan Albin Kurti önderliğindeki koalisyon hükümeti göreve geldikten yaklaşık 2 ay sonra düştü

25.03.2020Dünya
Son dakika: İspanya NATOdan acil yardım istedi

Son dakika: İspanya NATO'dan acil yardım istedi

Koronavirüs salgınında her gün yüzlerce vatandaşını kaybeden ve çaresiz kalan İspanya NATO'dan yardım talep etti. Öte yandan, İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 738 artışla 3 bin 434'e, vaka sayısı ise 7 bin 937 artışla 47 bin 610'a ulaştı.

25.03.2020Dünya
Son dakika... İspanyada korkunç tablo: 1 günde 738 kişi öldü

Son dakika... İspanya'da korkunç tablo: 1 günde 738 kişi öldü

İspanya'da yeni tip Corona Virüsü (Kovid-19) salgınından dolayı hayatlarını kaybedenlerin sayısı düne göre 738 artışla 3 bin 434'e çıktı

25.03.2020Dünya
Afganistan’daki asker sayısını düşürüyor

Afganistan’daki asker sayısını düşürüyor

Afganistan’daki Alman askerlerinin bir kısmının geri çağırma kararının önümüzdeki temmuz ayına kadar netlik kazanması bekleniliyor. ABD ile Taliban güçlerinin bir süre önce anlaşma imzalaması sonucu Almanya’nın da askerlerini çekeceği belirtiliyor.

25.03.2020Avrupa
Kosova Başbakanı, İçişleri Bakanını Corona Virüsle ilgili panik yaydığı gerekçesiyle görevden aldı

Kosova Başbakanı, İçişleri Bakanı'nı Corona Virüs'le ilgili 'panik yaydığı' gerekçesiyle görevden aldı

Kosova Başbakanı Albin Kurti, Kosova İçişleri ve Kamu Yönetimi Bakanı Agim Veliu'yu "başbakanın olağanüstü hal ilanı ile ilgili tutumuna karşı olduğu" ve "yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) ile ilgili panik yaydığı" gerekçesiyle görevden aldı. Hükümet ortağı olan Kosova Demokratik Birliğinin (LDK) Genel Başkanı İsa Mustafa, Başbakan Kurti'nin kendisine danışmadan kararı aldığını belirterek, bu kararın kendisi ve partisi için kabul edilemez olduğunu belirtti.

18.03.2020Dünya
Almanya sokağa çıkma yasağını inceliyor

Almanya sokağa çıkma yasağını inceliyor

İtalya ve Fransa’dan sonra Almanya’da da dışarı çıkma yasağı gündemde. CDU/CSU ve SPD’den oluşan koalisyon hükümeti ülke çapında dışarı çıkma yasağını görüşüyor. Dijital ekonomi dergisi ‘Business Insider’ haberine göre Almanya Adalet Bakanlığı 80 milyon nüfuslu Almanya’da dışarı çıkma yasağını inceliyor. Gerekçe, alınan önlemlere rağmen virüsün yayılmaya devam etmesi.

18.03.2020Avrupa
Bireysel silahlanma korkutuyor

Bireysel silahlanma korkutuyor

Almanya’da bireysel silahlanmada rekor kırıldı. Federal hükümetin yaptığı açıklamaya göre; Ocak 2018’de 565 bin kişi, Ocak 2019’da 620 bin kişi silah ruhsatı bulundururken, Ocak 2020’de bu sayı 670 bine yükseldi.

16.03.2020Avrupa
Emeklilerin gelirlerini 1.300 memur inceleyecek

Emeklilerin gelirlerini 1.300 memur inceleyecek

Almanya’da hükümetin aldığı karar uyarınca 2021 yılından itibaren 1.3 milyon dar gelirli emeklinin yararlanabileceği temel emeklilik takviyesi önümüzdeki yılın başından itibaren hayata geçirilecek. Vergi gelirleriyle finanse edilmesi planlanan bu uygulamadan özellikle yıllarca düşük gelirli işlerde çalıştıkları için aylığı düşük emeklilerin yararlandırılması amaçlanıyor.

15.03.2020Avrupa
Son dakika... Irakta ABD askerlerinin olduğu üsse saldırı

Son dakika... Irak'ta ABD askerlerinin olduğu üsse saldırı

Irak'ta ABD ve uluslararası koalisyon güçlerine ait askerlerin konuşlu olduğu Bağdat'taki Taci Askeri Üssü'ne bir hafta içinde 2'nci defa füze ile saldırı düzenlendi.

14.03.2020Dünya
Almanya Tornadoları çekiyor, Irak’a radar sistemi kuruyor

Almanya Tornadoları çekiyor, Irak’a radar sistemi kuruyor

Almanya, DEAŞ’a karşı uluslararası koalisyon çerçevesinde Ürdün’de konuşlu Tornado keşif uçaklarını geri çekmeye ve Irak’ın batısında hava savunması için radar sistemi kurmaya hazırlanıyor.

12.03.2020Avrupa
Küresel piyasalar virüs etkisinden çıkamıyor

Küresel piyasalar virüs etkisinden çıkamıyor

Küresel piyasalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin endişelerle negatif seyrini sürdürürken, bugün Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) kararları takip edilecek.

12.03.2020Ekonomi
Irakta ABD üssüne roketli saldırı sonrası sıcak saatler

Irak'ta ABD üssüne roketli saldırı sonrası sıcak saatler

Irak’ta Taci Askeri Üssü'ne düzenlenen roketli saldırıda, 2 Amerikan askeri ve 1 İngiliz'in öldüğü, 11 askerin ise yaralandığı bildirildi. Öte yandan ABD öncülüğündeki DEAŞ Karşıtı Koalisyon'a ait savaş uçakları, Suriye'nin doğusunda İran ordusuna ait askeri noktalara saldırdı.

11.03.2020Dünya
İspanya, koronavirüs salgını nedeniyle İtalya ile uçuşları askıya aldı

İspanya, koronavirüs salgını nedeniyle İtalya ile uçuşları askıya aldı

İspanya hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle İtalya ile tüm uçuşları 25 Mart'a kadar durdurdu. Ülkede meclis çalışmalarına bir hafta ara verildi.

10.03.2020Dünya
Hamburg’da SPD ile Yeşiller ortaklığına devam mı

Hamburg’da SPD ile Yeşiller ortaklığına devam mı?

Hamburg’da 29 Şubat’ta yapılan eyalet parlamento seçimlerinde zaferle çıkan SPD, hem Yeşiller’le hem de CDU ile koalisyon hükümeti kurmak için ön görüşmelere başladı.

10.03.2020Avrupa
AB vicdanını rahatlatıyor

AB vicdanını rahatlatıyor

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen Fransa, Portekiz, Lüksemburg, Finlandiya ve Almanya’nın ülkelerine refakatsiz sığınmacı çocuk almayı kabul ettiğini söyledi. Almanya ilk etapta Yunanistan’daki kamplardan 14 yaşından küçük kimsesiz 1500 çocuğu alacağını açıkladı.

10.03.2020Dünya
‘Barış Okulu’nu kundakladılar

‘Barış Okulu’nu kundakladılar

Meriç ve Ege adalarında mülteci ve göçmenlere karşı günlerdir devam eden radikal sağcı şiddet eylemlerinin son kurbanı Midilli adasındaki ‘Barış Okulu’ oldu. Mülteci çocukların eğitim gördüğü okul ateşe verildi.

9.03.2020Dünya
Sağlık Bakanı kağıt para uyarısı yapmıştı İranda banka çalışanı 6 kişi Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı kağıt para uyarısı yapmıştı! İran'da banka çalışanı 6 kişi Corona Virüs nedeniyle hayatını kaybetti

İran Merkez Bankası Başkanı Abdunnasır Himmeti, ülkedeki çeşitli bankalarda çalışan 6 kişinin yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybettiğini belirtti. İran Sağlık Bakanı Said Nemeki da yaptığı açıklamada halka kağıt para kullanmamaları çağrısında bulunmuş ve ulaşımda kağıt para yerine başka bir sistemi hayata geçireceklerini ifade etmişti. Öte yandan 21 Şubat'ta yapılan seçimlerde Tahran'dan milletvekili seçilen İslami Koalisyon Partisi Merkez Konsey Üyesi Fatma Rehber'in virüs nedeniyle komaya girdiği belirtildi.

6.03.2020Dünya
İranda bir milletvekili koronavirüs nedeniyle komada

İran'da bir milletvekili koronavirüs nedeniyle komada

İran'da 21 Şubat'ta yapılan seçimlerde Tahran'dan milletvekili seçilen İslami Koalisyon Partisi Merkez Konsey Üyesi Fatma Rehber'in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle komaya girdiği belirtildi.

5.03.2020Dünya
Netanyahu koalisyonu kuracak sayıya ulaşamadı

Netanyahu koalisyonu kuracak sayıya ulaşamadı

İsrail'de 2 Mart'ta yapılan erken genel seçimlerde oy sayımı tamamlanırken, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud'un başını çektiği sağ blok 58 milletvekilinde kalarak koalisyon hükümetini kuracak sayıya ulaşamadı.

5.03.2020Dünya
James Jeffrey: Türkiyenin rolünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz

James Jeffrey: Türkiye'nin rolünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, "İdlib'de yaşananlar uluslararası sisteme bir meydan okumaktır. Ve birçok başka ülkeyi de etkilemektir. Açık veya kapalı biçimde bu sürece dahil olan bir çok sayıda ülke var. Türkiye'nin rolünün ne olduğunu hepimiz biliyoruz" dedi.

5.03.2020Dünya
Netanyahu’nun partisi seçimi önde bitirdi

Netanyahu’nun partisi seçimi önde bitirdi

İSRAİL’de son bir senede düzenlenen üçüncü seçimi Başbakan Binyamin Netanyahu’nun partisi Likud önde bitirdi.

4.03.2020Dünya
ABD Başkanı Donald Trump, Abdulgani Berader ile görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, Abdulgani Berader ile görüştü

ABD Başkanı Donald Trump, Taliban liderlerinden Molla Abdulgani Berader ile ABD-Taliban barış anlaşmasına ilişkin olarak telefonda görüştüklerini açıkladı.

3.03.2020Dünya
Ramelow AfD’li Höcke ile yarışacak

Ramelow AfD’li Höcke ile yarışacak

Geçen ekimde seçmenin sandık başına gittiği Thüringen Eyaleti’nde dört ayı aşkın süredir yeni hükümet kurulamadı. Thüringen Eyalet Meclisi’nde yarın ikinci kez başbakan seçimi için milletvekilleri oy kullanacak. Sol Parti Ramelow’u, aşırı sağcı AfD ise Höcke’yi aday gösteriyor.

3.03.2020Avrupa
Son dakika haberleri... Yunanistanda büyük telaş Harekete geçtiler...

Son dakika haberleri... Yunanistan'da büyük telaş! Harekete geçtiler...

Yunanistan'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Sınırlarına yığılan mültecilerle başa çıkmakta zorlanan Yunanistan, Avrupa Birliği’nin dış sınırlarının korunmasından sorumlu birimi FRONTEX’i göreve çağırdı. Türkiye’nin AB ile olan tüm sınırlarında yüksek alarm seviyesine geçen FRONTEX, Yunanistan’a görevli ve teknik ekipman gönderme kararı aldı. AB ülkeleri, mültecilerin 2015 yılındaki gibi sınırlarına dayanmaması için alarm durumuna geçti.

2.03.2020Gündem
İsrail halkı üçüncü kez sandık başında

İsrail halkı üçüncü kez sandık başında

İSRAİL’deki kamuoyu yoklamaları, bugün yapılacak erken genel seçimlerde, ne sağ ne de sol blokun koalisyon hükümetini kurmak için gerekli sayıya ulaşabileceğini ortaya koyuyor.

2.03.2020Dünya
Son dakika haberi: Tarihi anlaşma ABD ve Taliban imzayı attı

Son dakika haberi: Tarihi anlaşma! ABD ve Taliban imzayı attı

ABD ile Taliban arasındaki tarihi barış anlaşması imzalandı. AFP'den gelen son dakika haberine göre; ABD, Taliban barış anlaşması kurallarını ihlal etmezse 14 ay içerisinde Afganistan'dan tüm güçlerini çekeceğini duyurdu.

1.03.2020Dünya
Uçuşa yasak bölge ilan edilir mi

Uçuşa yasak bölge ilan edilir mi

Kriz bölgelerinde zaman zaman başvurulan uçuşa yasak bölge uygulaması Türkiye’nin İdlib’deki gelişmeler doğrultusunda devreye sokulmasını gerekli gördüğü önlemler arasında yer alıyor. Bununla birlikte bu önlemin uygulanması uluslararası alanda güçlü bir siyasi irade ve ciddi bir askeri kapasite gerektiriyor.

29.02.2020Dünya
Kapılar 1 Mart’ta açılıyor

Kapılar 1 Mart’ta açılıyor

Almanya’da hükümetin, giderek büyüyen iş gücü açığını kapatmak amacıyla çıkardığı yasa 1 Mart’ta yürürlüğe giriyor. Yasayla, istenen şartları yerine getirenler iş aramak için Almanya’ya gelebilecek, AB üyesi ülkelerle birlikte üçüncü ülkelerden de iş gücü sağlanacak.

28.02.2020Avrupa
İspanyada tarım işçileri gösterilerini sürdürüyor

İspanya'da tarım işçileri gösterilerini sürdürüyor

İspanya'da tarım işçileri, hükümetin aldığı sektöre destek veren kararlara rağmen ülke genelinde eylemlerini devam ettiriyor.

27.02.2020Ekonomi
Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor - Necmettin Erbakan kimdir, ne zaman öldü

Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor - Necmettin Erbakan kimdir, ne zaman öldü?

Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor. Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin ‘Hocası’ merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 9 yıl geçti. Peki, Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor. Necmettin Erbakan kimdir, ne zaman öldü? Kimisine göre 'Hoca', 'Profesör' kimisine göre de 'Dava adamı', 'Savunan adam' ve 'Mücahit' yakıştırmalarıyla tanımlanan merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın hayatına dair bilgileri derledik.

27.02.2020Gündem
Merkel yoksa SPD de yok

Merkel yoksa SPD de yok

Almanya’da Hıristiyan Demokrat/Hristiyan Sosyal Birlik Partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti’den (SPD) oluşan büyük koalisyon hükümetinde, Thüringen Eyaleti’nde sağ popülist Almanya için Alternatif’in (AfD) ‘oyunu’ yüzünden ciddi bir kriz yaşanmaya başladı.

26.02.2020Avrupa
Malezya Başbakanı Mahathir istifa etti

Malezya Başbakanı Mahathir istifa etti

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’in muhalefet partileriyle yeni koalisyon kurma çabalarının sonuçsuz kalması üzerine istifa etmesinin ardından, iktidarı oluşturan Umut İttifakı (PH) koalisyonu meclis çoğunluğunu yitirerek dağıldı.

24.02.2020Dünya
Hamburg’da nefesler tutuldu

Hamburg’da nefesler tutuldu!

Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) kalesi olan Hamburg’da bugün seçmen sandık başında. Sabah saat 08.00’de başlayan oy kullanma işlemi akşam saat 18.00’de bitecek. Nefeslerin tutuluğu Hamburg’da SPD’li Eyalet Başbakanı Peter Tschentscher koltuğunu koruyabilecek mi merakla bekleniyor.

23.02.2020Avrupa
Yemen ordusu Husilere ait bir SİHAyı düşürdü

Yemen ordusu Husilere ait bir SİHA'yı düşürdü

Yemen ordusu, ülkenin doğusundaki Cevf kentinde Husilere ait bir silahlı insansız hava aracını (SİHA) düşürdüklerini duyurdu.

19.02.2020Dünya
‘70 gün yetmez, 1 yıl olsun’

‘70 gün yetmez, 1 yıl olsun’

yaşanan siyasi krizin çözülmesini isteyen Sol Parti’nin başbakan adayı Bodo Ramelow, Christine Lieberknecht’in 70 günlük geçici başbakanlığının ardından erken seçime gidilmesini önerdi. Bu görüşmek üzere toplanan CDU Thüringen eyalet yönetimi, şartlı ‘Evet’ kararı aldı.

19.02.2020Avrupa
İspanya, ABDli internet devlerine vergi getirmek için düğmeye bastı

İspanya, ABD'li internet devlerine vergi getirmek için düğmeye bastı

İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Google, Apple, Facebook, Amazon, Instagram gibi ABD'li dev internet şirketlerine vergi getirilmesi için harekete geçti.

19.02.2020Teknoloji
‘Merkel’le girdik, onunla da çıkacağız’

‘Merkel’le girdik, onunla da çıkacağız’

Almanya’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) Genel Sekreteri Lars Klingbeil, Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileriyle girdikleri koalisyona sadece Şansölye Angela Merkel’in başbakanlığında devam edeceklerini söyledi.

13.02.2020Avrupa
Gerilimin fotoğrafı Suriye’de ABD, Rusya ve rejim aynı karede

Gerilimin fotoğrafı! Suriye’de ABD, Rusya ve rejim aynı karede

Dokuz yıldır süren Suriye iç savaşında, dün 3’üncü dünya savaşı senaryolarını akıllara getiren bir sahne yaşandı. Terör örgütü PKK/YPG kontrolündeki Kamışlı kentinin doğusunda, rejim yanlısı siviller Amerikan zırhlı araç konvoyuna saldırdı. ABD askerlerinin ateş açması sonucu en az bir kişi öldü. Rejim ordusu ile Amerikalıların karşı karşıya gelmesi üzerine Rus askerleri bölgeye geldi.

13.02.2020Dünya
İrlanda’da seçimin galibi Sinn Fein

İrlanda’da seçimin galibi Sinn Fein

İrlanda’da yapılan erken genel seçimlerde İrlanda Cumhuriyet Ordusu'nun (IRA) siyasi kanadı Sinn Fein Partisi oyların yüzde 24,5’ini alarak sandıktan birinci çıktı.

12.02.2020Dünya
Başbakan olma hayalleri söndü

Başbakan olma hayalleri söndü

“Politika acımasızdır” denir hep. Gerçekten de öyle. İşte bunun en son örneğine bugünlerde tanık olduk. Almanya’da büyük koalisyon hükümetinin en güçlü kanadı Hıristiyan Demokrat Birlik Parti’nin (CDU) Genel Başkanı Annegret Kramp-Karrenbauer, sürpriz bir biçimde, muhafazakâr kanadın başbakan adayı olmayacağını ilan etti. Hatta CDU ile ‘kardeş parti’ Hıristiyan Sosyal Birlik Parti’nin (CSU) ortak başbakan adayı saptandıktan sonra CDU Genel Başkanlığı görevini bırakacağını da.

12.02.2020Avrupa
İspanyada büyüme hedefi geriledi

İspanya'da büyüme hedefi geriledi

İspanyol hükümeti, 2020'ye ilişkin ekonomik büyüme tahminini yüzde 1,6'ya düşürürken, işsizlik oranını yüzde 13,6'ya çıkardı.

12.02.2020Ekonomi
İrlanda’da sandıktan Sinn Fein sürprizi çıktı

İrlanda’da sandıktan Sinn Fein sürprizi çıktı

İRLANDA’da pazar günü düzenlenen seçimlerde bir zamanlar Kuzey İrlanda’nın İngiltere’den ayrılması için silahlı mücadele yürüten IRA’nın (İrlanda Cumhuriyet Ordusu) siyasi kanadı olarak adlandırılan milliyetçi ve solcu Sinn Fein oylarını bir önceki seçime göre ikiye katlayarak birinci parti oldu.

11.02.2020Dünya

Yazar Sonuçları

M-4 üzerindeki saldırıda iki Türk askerini kim şehit etti?

Uzun bir zamandır bu köşede -HTŞ ile ilgili son yazılar da dahil olmak üzere-sınırda Hatay’a komşu İdlib’de Türkiye açısından artan güvenlik risklerine ve göç dalgalarıyla birlikte büyümekte olan insani felaketlere dikkat çekmeye çalışıyorum.

21.03.2020

İki Ülkede Seçim

Geçen hafta Türkiye’nin İdlib, Dünya’nın ise Korona virüsü salgınına odaklandığı bir dönemde İsrail’de 2 Mart tarihinde Parlamento seçimi yapıldı. ABD’de ise eyalet düzeyinde gerçekleştirilen ön seçimlerle Demokrat Parti’nin Başkan adayını seçme süreci büyük ölçüde hızlandı.

11.03.2020

Filistin ve İsviçre peyniri

Açıklandığından bu yana Filistinliler ABD’in Çözüm Planı’na uluslararası bir tepki oluşturmaya çalışıyorlar. Filistin Yönetimi ilk önce Arap Ligi ve daha sonra İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Afrika Birliği örgütlerinden arka arkaya Trump Filistin Çözüm Planı’nı reddeden ve 1967 Savaşı öncesi sınırlarda “gerçek” bir Filistin Devletinin kurulmasını destekleyen kararlar çıkartmada başarılı oldular.

18.02.2020

Erdoğan’ın davası niye sonuçlanmıyor

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili AK Partililere yönelik suçlaması, siyasette fırtına kopardı.

17.02.2020