MENÜ

Danimarka

Danimarka ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Danimarka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.899 Danimarka haberi bulunmuştur.

Danimarka Krallığı ya da kısaca Danimarka, Kuzey Avrupa'da bulunan ülkenin başkenti Kopenhag'tır. Danimarka anayasal bir monarşi olup, devlet başkanı 2'inci Margrethe'dır. Grönland ve Faroe Adaları da Danimarka'ya aittir. İzlanda ise 1944'e dek Danimarka'nın egemenliği altında kalmıştı.

Danimarka'nın büyük bir bölümü Jylland yarımadası üzerindedir. Başkent, Danimarka adalarının en büyüğü olan Sjælland'ın üzerinde kurulmuştur. Sjælland, dar bir boğaz olan Sont Boğazı ile İsveç'ten ayrılır. Ayrıca, (bir köprü ile Jylland'a bağlı olan) Fyn, Lolland, Falster, Langeland ve Baltık Denizi'ndeki Bornholm adaları da Danimarka'ya aittir. Ülkenin güney komşusu Almanya'dır, İsveç doğu komşusudur.

Danimarka 1973'ten beri Avrupa Birliği'ne üyedir.

 

Danimarka Haberleri

Son dakika haberi: Bataklıktan yine o çıktı: Escobar Nejat

Son dakika haberi: Bataklıktan yine o çıktı: Escobar Nejat!

9 ülkede ortak yürütülen uluslararası uyuşturucu operasyonunda 1992’den beri ‘Türk Escobar’ olarak bilinen Nejat Daş (53) ile eşi ve baldızının da aralarında bulunduğu 67 kişi gözaltına alındı. Yakalanan isimler arasında bir emniyet müdürü ile 2 polis memuru da var.

1.07.2020Gündem
Başakşehirin rakibi Kopenhag, maçlarını seyircili oynamaya başlıyor

Başakşehir'in rakibi Kopenhag, maçlarını seyircili oynamaya başlıyor

Medipol Başakşehir'in UEFA Avrupa Ligi son 16 turundaki rakibi Kopenhag'ın da yer aldığı Danimarka Süper Ligi'nde bu haftadan itibaren statlara seyirci alınabilecek.

30.06.2020Futbol
Son dakika... Cumhuriyet tarihinin en önemli operasyonu... Bakan Soylu ayrıntıları anlattı

Son dakika... Cumhuriyet tarihinin en önemli operasyonu... Bakan Soylu ayrıntıları anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet tarihinin en büyük narkotik operasyonuyla ilgili flaş ayrıntıları bu sabah canlı yayında anlattı. 'Bataklık Operasyonu'nun 9 ülke ile işbirliğiyle düzenlendiğini söyleyen Soylu, "Şu ana kadar 67 hedef gözaltına alındı, 70 milyon liraya el konuldu. Örgütün tepe yöneticilerinden bir tanesi hakkında kırmızı bülten, Brezilya ve Hollanda'da 26 yıllık hapis cezası var." dedi.

30.06.2020Gündem
Dev hava yolu şirketi 1593 çalışanını işten çıkarttı

Dev hava yolu şirketi 1593 çalışanını işten çıkarttı

İskandinav Hava Yolları (SAS), Danimarka’da 1593 çalışanını işten çıkarttı.

29.06.2020Ekonomi
Paludan’ın ceza alması Müslümanları memnun etti

Paludan’ın ceza alması Müslümanları memnun etti

Danimarka Türk Diyanet Vakfı ve Danimarka İslam Toplumu, Kur’an-ı Kerim yakarak parlamentoya girmeye çalışan ırkçı Stram Kurs (Sert Çizgi) partisinin lideri Rasmus Paludan’a, Naestved Bölge Mahkemesi tarafından verilen hapis cezasını değerlendirdi.

28.06.2020Avrupa
Türkiye bize ilaç gelecek

Türkiye bize ilaç gelecek

Sınırlar açılır açılmaz yollara düşen Türklerle Sıla Yolu’nda karşılaştık. Aralarında, yıllık iznini memlekette geçirip geri döneceğini söyleyen de vardı, “Annemi babamı çok özledim” diyen de, kesin dönüş yapan da.

27.06.2020Avrupa
Koronavirüse karşı robotlar seferber olacak

Koronavirüse karşı robotlar seferber olacak

Hastane, otel, alışveriş merkezi ve ameliyathane gibi koronavirüs barındırma riski yüksek alanları, kimyasal kullanmadan, ultraviyole C ışığı ile dezenfekte edebilen UVD Robotları, Türkiye’de satışa sunuldu.

26.06.2020Teknoloji
Danimarka mahkemesi Kuran-ı Kerim yakan siyasetçiye 3 ay hapis cezası verdi

Danimarka mahkemesi Kuran-ı Kerim yakan siyasetçiye 3 ay hapis cezası verdi

Danimarka'da Kuran-ı Kerim yakmasıyla tanınan aşırı sağcı Stram Kurs lideri Rasmus Paludan'ın, 14 farklı suçtan yargılandığı dava sonuçlandı. Paludan'a 3 ay hapis cezası ve 3 yıl avukatlıktan men cezası verildi.

25.06.2020Dünya
İstanbul Havalimanı, EASA ‘Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladı

İstanbul Havalimanı, EASA ‘Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladı

İstanbul Havalimanı, Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından yayınlanan ‘Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladı.

24.06.2020Ekonomi
Irkçı olmamak yetmez

Irkçı olmamak yetmez

Omid Nouripour.İran’da doğmuş. 13 yaşındayken ailesiyle birlikte 1980’li yıllarda Almanya’ya göç etmiş. Orta ve yüksek öğrenimini Almanya’da yapmış. 2006 yılından beri Yeşiller Federal Meclis milletvekili.Partisinin Federal Meclis Grubu Dış Politika Sözcüsü. Ama kendisine hâlâ ‘yabancı’ gözüyle bakılıyor. En çok da, “Nereden (hangi ülkeden) geliyorsun?” sorusuyla. Tabii hakaret içeren mailler, mektuplar da alıyor. “Pislik (B..) Arap, Türkiye’ye geri git” içerikli mail bile almış.Sosyal Demokrat Partili (SPD) Federal Meclis eski milletvekili Lale Akgün de milletvekili arkadaşlarının bile kendisine Türkiye’yi kastederek, “Sizin oralarda havalar nasıldır?” diye sorduklarını anlatırdı. Hatta, “Sizin Başbakan (Erdoğan) ne yapmak istiyor?” diye sorduklarını da.Oysa ki Lale Akgün’ün de memleketi Almanya, Başbakanı Willy Brandt, Helmut Schmidt, Helmut Kohl, Gerhard Schröder ve Angela Merkel’di.

24.06.2020Avrupa
İlk durak Avusturya... Sınırlar açık, mesafeni koru

İlk durak Avusturya... Sınırlar açık, mesafeni koru

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sıla Yolu’na çıktık, ‘koronavirüs gölgesinde’ memleket yolunu sizler için adım adım taradık. Sizleri, güzergâh üzerindeki ülkelerin düzenlemeleri, uygulamaları, kısıtlamaları ve mevcut yasal düzenlemeleri hakkında tek tek bilgilendireceğiz.

24.06.2020Avrupa
AB liderleri Brükselde bir araya gelecek

AB liderleri Brüksel'de bir araya gelecek

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadeleye yönelik hazırlanan kurtarma paketi ile gelecekteki bütçeyi görüşmek üzere Brüksel'de zirve düzenleyecek.

23.06.2020Ekonomi

PISA Direktörü Schleicher: Türkiye teknolojiyi en iyi kullanan 8’inci ülke

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) Direktörü Andreas Schleicher, pandemi sonrası eğitim stratejileri hakkında bilgi verirken, Türkiye’nin bu süreçte pek çok ülkeye göre yeterli dijital, teknolojik altyapı ve donanımla avantajlı bir sürece sahip olduğunu söyledi.

23.06.2020Eğitim
AB liderleri Brükselde bir araya gelmeye hazırlanıyor

AB liderleri Brüksel'de bir araya gelmeye hazırlanıyor

AB liderleri 17-18 Temmuz'da Brüksel'deki zirvede bir araya gelecek. Zirvede, Kovid-19'un ekonomik etkilerine karşı hazırlanan ekonomik kurtarma programı ile AB'nin gelecekteki bütçesi ele alınacak.

23.06.2020Dünya
İki vizon çiftliğinde ve bir köpekte virüs çıktı

İki vizon çiftliğinde ve bir köpekte virüs çıktı

Danimarka’da son bir hafta içinde iki vizon çiftliğinde ve bir köpekte Kovid-19 rastlandı.

21.06.2020Avrupa
Avrupa ekonomisinin aradığı çözüm çözümsüzlüğe yol açtı

Avrupa ekonomisinin aradığı çözüm çözümsüzlüğe yol açtı

Avrupa ekonomisi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik etkileriyle mücadele edebilmek için çözüm aradığı kurtarma fonları konusunda şu an için herhangi bir çözüme ulaşamadı.

20.06.2020Ekonomi
AB liderleri bütçede ayrı düştü

AB liderleri bütçede ayrı düştü

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadeleye yönelik hazırlanan kurtarma programı ve birliğin gelecekteki bütçesine ilişkin konularda uzlaşı sağlayamadı.

20.06.2020Ekonomi
50 büyükelçi Antalya’da... Güvenli tatil turu

50 büyükelçi Antalya’da... Güvenli tatil turu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 50 ülkenin büyükelçisi ve uluslararası basının temsilcilerini Antalya’da ağırlayarak Türkiye’nin güvenli tatil için aldığı önlemleri yerinde gösterdi. Turistler uçaktan başlayıp otellere uzanan 130’u aşkın kriterle virüsten korunacak.

20.06.2020Gündem
İsveçin şehirleri neler İsveç başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İsveç'in şehirleri neler? İsveç başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İsveç Dünya'nın en güzel ülkelerinden biridir. İsveç gezilecek ve görülecek yerler bakımından oldukça zengin bir ülkedir. İsveç Dünya'da Avrupa kıtasında yer almaktadır. İsveç şehirleri bakımından da ünlü bir ülkedir. Ülkede pek çok ünlü şehir ve mekan bulunmaktadır. Peki, İsveç'in şehirleri nelerdir? İsveç başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte, İsveç'e dair merak edilenleri sizler için derledik.

18.06.2020Seyahat
Almanyanın şehirleri neler Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Almanya'nın şehirleri neler? Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Almanya Avrupa'nın en gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Özellikle ünlü sokakları ve ünlü şehirleri ile Almanya tam görülmeye değer bir ülkedir. Almanya'nın başkenti ve nüfus bilgileri internette en sık araştırılanlar arasında yer almaktadır. Almanya'ya gitmek isteyenler Almanya'nın yüzölçümü ve posta kodu bilgilerine de bakmaktadırlar. Peki, bu kadar fazlaca araştırılan Almanya'nın şehirleri neler? Almanya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Almanya'ya dair tüm detaylar.

18.06.2020Seyahat
Son Dakika | Beşiktaşın kaleci transferinde yeni hedefi: Robin Olsen

Son Dakika | Beşiktaş'ın kaleci transferinde yeni hedefi: Robin Olsen

Beşiktaş, bonservisi Roma'da bulunan Cagliari'de kiralık olarak forma giyen İsveçli kaleci Olsen'i gündemine aldı.

18.06.2020Futbol
AB liderlerinden pandemik buluşma

AB liderlerinden "pandemik" buluşma

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarıyla mücadeleye yönelik hazırlanan kurtarma paketi ile gelecekteki bütçeyi görüşmek üzere bir araya gelecek.

18.06.2020Ekonomi
Balıktan virüs geçer mi

Balıktan virüs geçer mi?

Çin'in başkenti Pekin'de geçen hafta Covid-19 vakalarında ani bir yükselme görüldü. Bu vakaların neredeyse tamamı toptan satış yapılan bir pazardan kaynaklandı.

18.06.2020Teknoloji
TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı: Trabzonspor için CAStan olumlu karar çıkacağına inanıyorum

TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı: "Trabzonspor için CAS'tan olumlu karar çıkacağına inanıyorum"

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, Avrupa kupalarından 1 yıl men edilen Trabzonspor için Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinden (CAS) olumlu bir karar çıkacağına inandığını söyledi.

17.06.2020Futbol
UEFA Avrupa Ligi tarihleri açıklandı Başakşehirin maçı ne zaman

UEFA Avrupa Ligi tarihleri açıklandı! Başakşehir'in maçı ne zaman?

UEFA toplantısının ardından Avrupa Ligi maçlarının ne zaman oynanacağı açıklandı. Son 16 turunda yer alan temsilcimiz Başakşehir'in de Kopenhag ile oynayacağı rövanş maçının tarihi resmen belli oldu.

17.06.2020Futbol
Danimarka’da ‘Aile ve Dini Rehberlik’ bürosu açıldı

Danimarka’da ‘Aile ve Dini Rehberlik’ bürosu açıldı

Danimarka Türk Diyanet Vakfı (DTDV) çatısı altında kurulan Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun resmi açılışı Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye Martı’nın uzaktan katılımıyla yapıldı.

17.06.2020Avrupa
Güneşle ısınıyoruz

Güneşle ısınıyoruz

Küresel yenilenebilir enerji topluluğu REN21’in son raporuna göre Türkiye, 2019’da ısıtma amaçlı güneş enerjisi kullanımında Çin ve ABD’den sonra 3’üncü sırada. Bu sistemler için 2019’da kurulan yeni kapasitede ise Türkiye, Çin’den sonra dünyada ikinci sırada yer alıyor.

17.06.2020Ekonomi
Belçikalılara 12 ülke kapılarını kapattı

Belçikalılara 12 ülke kapılarını kapattı

Nüfus oranına göre koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden Belçika’nın vatandaşlarına 12 Avrupa ülkesinin sınırlarını açmayacağı bildirildi.

16.06.2020Avrupa
İbiza adasına Alman akını

İbiza adasına Alman akını

İspanya, toplu turizme kapılarını açmadan önce binlerce Alman turisti pilot bir proje kapsamında Balear adalarında ağırlamaya başladı. Avrupa ülkelerinin büyük bir bölümü ise dün itibarıyla kendi aralarındaki sınırları açtı.

16.06.2020Dünya
Pınar Karşıyaka sosyal medyada Final Four seferberliği başlattı

Pınar Karşıyaka sosyal medyada Final Four seferberliği başlattı!

FIBA Europe Cup’ta koronavirüs salgını yüzünden yeni sezon öncesine ertelenen Final Four organizasyonunu düzenlemeye talip olan Pınar Karşıyaka, sosyal medyada seferberlik başlattı.

15.06.2020Basketbol
Sınır kontroller kalktı, ekonomi sevindi

Sınır kontroller kalktı, ekonomi sevindi

Almanya üç ay önce koronavirüs salgınına karşı komşu ülkelere aldığı sınır kontrollerini pazar gece yarısı itibariyle kaldırdı. Ekonomi sınırların açılmasına sevindi.

15.06.2020Avrupa
Adaletsizlik değil de ne

Adaletsizlik değil de ne

Almanya Dışişleri Bakanlığı üç ay önce koronavirüs salgını nedeniyle seyahat özgürlüğünü kısıtlamak zorunda kaldı. 200 civarında tüm dünya ülkelerine seyahat uyarısı kararı aldı. Ancak salgının yavaşlaması seyahat özgürlüğünün yeniden sağlanmasını gündeme getirdi.

14.06.2020Avrupa
Türkiyenin rüzgar enerjisi karnesi pekiyi

Türkiye'nin rüzgar enerjisi karnesi "pekiyi"

Küresel rüzgar enerjisi kurulu gücü, geçen yıl bir önceki yıla göre 60 gigavat artışla 651 gigavata ulaştı.

13.06.2020Ekonomi
Yurtdışı seferler başladı, İstanbul dünyaya açıldı

Yurtdışı seferler başladı, İstanbul dünyaya açıldı

İstanbul’da koronavirüs önlemleri kapsamında durdurulan yurtdışı uçuşları dün İngiltere, Almanya ve Hollanda seferleriyle başlarken havalimanlarında sıkı güvenlik önlemleri vardı.

12.06.2020Gündem
KKTC, 1 Temmuzdan itibaren ülkeye girişlere izin verecek

KKTC, 1 Temmuz'dan itibaren ülkeye girişlere izin verecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 1 Temmuz'dan itibaren ülkeye girişlere alınan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında izin verecek.

11.06.2020Dünya
Pegasus Hava Yolları yurt dışı uçuşlarına başlıyor

Pegasus Hava Yolları yurt dışı uçuşlarına başlıyor

Pegasus, 15 Haziran itibarıyla kademeli olarak Avrupa ülkelerine seferler düzenleyecek.

11.06.2020Ekonomi
Almanya 4 ülkeyle ile sınır kontrollerini kaldırıyor

Almanya 4 ülkeyle ile sınır kontrollerini kaldırıyor

Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer, 15 Haziran itibariyle Almanya’nın kara sınırı komşuları Fransa, Avusturya, Danimarka ve İsviçre ile sınır kontrollerini kaldıracağı açıkladı.

10.06.2020Avrupa
Avrupanın ortasında özgür bölge Birkaç genç bir araya gelerek kurdular, ilginç yasakları var...

Avrupa'nın ortasında özgür bölge! Birkaç genç bir araya gelerek kurdular, ilginç yasakları var...

Christiania, Danimarka’nın Başkenti Kopenhag’da otonom bölge olarak 35 hektarlık bir alana kurulu. Bölgeyi mesken edinen gençler, bir süre sonra diledikleri her şeyi yapabildikleri bohem bir yaşam tarzı oluşturmuşlar.

10.06.2020Seyahat
Sığınmacılara karşı sprey dağıtan siyesetçilere ceza onandı

Sığınmacılara karşı sprey dağıtan siyesetçilere ceza onandı

Danimarka’da sığınmacılara karşı kullanılmak üzere sprey dağıtan ırkçı siyasetçilere verilen cezalar Temyiz Mahkemesi tarafından onaylandı.

10.06.2020Avrupa
Ligde Aarhus kazandı, kupada Aalborg ne yapacak Misli.comda Canlı iddaa fırsatı...

Ligde Aarhus kazandı, kupada Aalborg ne yapacak? Misli.com'da Canlı iddaa fırsatı...

Aalborg ile Aarhus arasında geçtiğimiz hafta sonu ligde oynanan maçı kazanan Aarhus olmuştu! İki takım kozlarını bu sefer kupada paylaşırken siz de bu karşılaşmanın heyecanını Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, haftalık net CANLI İDDAA kaybınıza %10'a varan iade Misli.com'da!

10.06.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Teşekkürler THY

Dünyayı sarsan COVID-19 salgınının en çok etkilediği sektörlerden biri havacılık sektörü oldu. Ülkeler sınırlarını kapattı. İnsanlar evlerine kapandı. Hemen her şey dibe vurdu. Havayolları da uçaklarını pistlere park etti. Salgından THY de etkilendi, diğer ülkelerin havayolları da. Uluslararası havacılık teşkilatı IATA’ya göre, havayollarının 2020 zararı 84.3 milyar doları aşacak.

2.07.2020

Para nerede FETÖ orada

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Yaklaşık bir yıldır takip edilen, Cumhuriyet ve yakın tarihimizin önemli operasyonlarından birisini arkadaşlarımız gerçekleştirdi” açıklamasını yaptıktan sonra operasyonun adını da verdi: “Bataklık”...

1.07.2020

Fenerbahçe kendi Piontek'ini bulmalı

MourInho’nun Manchester United dönemiyle ilgili şu değerlendirmeye bayılıyorum: “Mourinho’nun Manchester’daki en büyük başarısı, herkesi, hatta futbolcuların kendisini kötü oyuncular olduklarına inandırmasıydı.”

26.06.2020

370 liraya döner

Bodrum’daki yüksek fiyatlı yiyeceklerde bu yaz yeni bir merhaledeyiz: 25 liralık ayranın yerini 61 liralık kola, 75 liralık lahmacunun yerini 370 liralık döner aldı.

24.06.2020

Kıymetli pasaportu damdan düşen ayaktakımı bir ülke

Geçen nisan ayında, bütün dikkatler koronaya çevrilmişken, dünyaca ünlü bir şirket sessiz sedasız bir liste yayınladı.

24.06.2020

Türkiye’nin COVID-19’a bağışıklık röntgeninden ne çıktı?

Koronavirüs COVID-19 salgınının patlak vermesinden bu yana pek çok ülkede karar vericileri en çok meşgul eden konulardan biri, toplumun ne kadarının bu virüsten bağışıklık kazandığı bilgisine ulaşmak oldu.

20.06.2020

Kulübede Robinho olunca...

Süper Lig’de büyüklerin oynamaktan en fazla çekindiği takımlardan biri bence Ankaragücü. Çünkü iki sezondur adeta büyüklere çelme takmak için kurgulanıyorlar!

20.06.2020

Beni evsiz bıraktın Covid

Covid-19 evlere tıktı ya çoğumuzu. Biz tam tıkıldık. Şimdi normalleşme başlasa da bizim evdeki karantina kısmi devam etmekte. Tabii artık eve ev diyesim gelmiyor. Zira ev olmaktan çıktı. Bu virüs bizi evsiz bıraktı. Onun yerine çok amaçlı bir komplekse dönüştürdük yuvayı dostlar. Biraz yaşam merkezi biraz alışveriş merkezi postunun altındaki bu yeni yerimizde, mağazalar dışında, bir AVM’de olan çoğu bölüm mevcut. Dışarıdan müşteri almıyoruz. Olsun. Almasak da oradan dışarı çıkmasak da o AVM bizim AVM’mizdir… La la la la laaa…

18.06.2020

Karın doyurmaktan gastronomiye: I. Bölüm - Saray mutfağı, burjuvazi ve geleneksel tatlar

Kuzguna yavrusunun güzel görünmesi gibi, her insan kendi ülke mutfağını leziz bulur. Ancak yediğinin niteliğine, kalitesine ve estetiğine önem vermek burjuvazinin gelişmesinin bir sonucu. Buna rağmen, burjuva devriminin gerçekleşmediği ülkelerde de duyarlılığı gelişmiş insanlar var.

14.06.2020

COVID-19’un genetik soyağacında Türkiye nerede duruyor?

Dünkü yazımız, COVID-19 hastalığına yol açan virüsün genetik yapısının çözümlenmesinin bu virüsün daha yakından tanınması, yerküre üzerindeki hareketlerinin ve bulaşma yeteneğinin izlenebilmesi, bu çerçevede salgına karşı daha etkili mücadele stratejilerinin belirlenebilmesi açısından taşıdığı önemi anlatıyordu.

10.06.2020