Bugün neler oldu?

Parti

Güncelleme Tarihi:

Parti haberleri sayfasında Parti hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 237835 Parti haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Parti haberleri

DAHA FAZLA #PARTİ HABERLERİ

Parti’a ait tüm site haberleri

SOKAK HAYVANLARI YASASI SON DAKİKA BİLGİSİ 2024 | TBMM Başkanlığına sunuldu Sokak hayvanları yasası çıktı mı, Meclisten geçti mi, maddeleri neler Köpekler uyutulacak mı

SOKAK HAYVANLARI YASASI SON DAKİKA BİLGİSİ 2024 | TBMM Başkanlığına sunuldu! Sokak hayvanları yasası çıktı mı, Meclis'ten geçti mi, maddeleri neler? Köpekler uyutulacak mı?

Sokak hayvanları yasası son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bir süredir kamuoyunun gündeminde sokak köpekleri uyutulacak mı, sorusu yer alırken, sokak hayvanlarına ilişkin kanun teklifinde sona gelindi. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, kanun teklifiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Düzenleme, hayvanlarımızın bulundukları yerden alınması, sağlıklı barınaklarda bulundurulması ve güçlü bir şekilde sahiplendirilme anlayışı taşıyan bir özelliği taşıyor. Kuduz riski taşıyan, saldırganlaşmış, rehabilite imkanı olmayan sahipsiz köpeklerin uyutulması yani ötenazi kavramını da bu düzenlemede getiriyoruz" ifadelerini kullandı. Sokak hayvanları kanunu düzenlemesine göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı çalışmalarıyla gerçekleşen düzenleme ile Büyükşehirler başta olmak üzere il ve ilçelerde toplama ve kısırlaştırma merkezleri kurulacak. Mevcut barınakların durumu iyileştirilecek. Peki, köpekler toplanacak mı? Sokak hayvanları yasası kabul edildi mi? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

#Sokak Hayvanları Yasası