EKSTRA
MENÜ

Tayland

Tayland ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tayland haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.034 Tayland haberi bulunmuştur.

Tayland, resmi adıyla Tayland Krallığı, eski adıyla Siyam, Hindiçin yarımadasının orta kısmında bulunan Güneydoğu Asya ülkesidir. Sınırları batıda Burma, doğuda Kamboçya, kuzeyde Laos ve güneyde Malezya ülkeleri bulunmaktadır. Güney kısmında Tayland Körfezi, batı kısmında ise Andaman Denizi yer almaktadır.

Tayland 513.120 km² yüzölçümü ile dünyanın en büyük 51. ülkesidir. Nüfusu ise yaklaşık 67 milyondur ve bu Tayland'ı dünyanın en kalabalık 20. ülkesi yapmaktadır. Ülkenin başkenti ve en kalabalık şehri Bangkok'tur. Etnik Tayların yanı sıra Çin, Khmer, Laos ve Malay kökenli halklar da Tayland'da yaşamaktadır.

Ülkenin resmi dili Taycadır. Nüfusun yüzde 95 lik bir bölümü Budizm dininin Theravada koluna mensuptur. Ayrıca animizm inanışı ve İslâm dîni de yaygındır.

Tayland Krallığı Parlamenter Monarşi ile yönetilmektedir. 1946 yılından beri tahtta bulunan Çakri Hanedanı mensubu kral IX. Rama devlet başkanı ve silahlı kuvvetler başkanı unvanlarına sahiptir.

 

Tayland Haberleri

Covid-19 aşılarının önündeki engel fikri mülkiyet hakları mı | 9 SORU 9 YANIT

Covid-19 aşılarının önündeki engel fikri mülkiyet hakları mı? | 9 SORU 9 YANIT

Covid-19 aşıları söz konusu olduğunda, gelişmiş ülkelerle az gelişmiş ülkeler arasında gittikçe açılmakta olan bir makas var. Bunun sebebi olarak görülen fikri mülkiyet haklarıyla ilgili sosyal medyada hararetli bir tartışma mevcut. Söz konusu tartışmayı ve önerileri mercek altına aldık: Aşının formülünün paylaşılması bir çözüm mü?

16.04.2021Dünya
Türkiye Eczacılar Deposu’ndan büyük yatırım

Türkiye Eczacılar Deposu’ndan büyük yatırım

Türkiye Eczacılar Deposu (TED), Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek yüzde 100 yerli ve milli nitril eldiven üretimine başladı. Toplamda 275 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek olan stratejik öneme sahip projeyle birlikte Türkiye, yıllık 165 milyon kutu kapasiteyle nitril eldiven üretmeyi başaran 5’inci ülke olacak. 4 bin kişinin istihdam edileceği Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan üretim tesisiyle yıllık 120 milyon dolarlık ithalatın önüne geçilecek.

14.04.2021Sağlık
Siber casusluk yapanların eli güçleniyor

Siber casusluk yapanların eli güçleniyor

Siber güvenlik uzmanları, Haziran 2020'de Vietnam'da hükümet ve askeri sektördeki kuruluşları hedefleyen gelişmiş bir siber casusluk kampanyasını ortaya çıkardı. Söz konusu saldırı etkilenen cihaz üzerinde tam kontrol sağlayan bir uzaktan yönetim aracını temel alıyor. Yapılan detaylı analizler, kampanyanın en az 2013'ten beri aktif olan Çince konuşan tehdit grubu Cycldek ile ilişkili bir grup tarafından yürütüldüğünü ve son derece karmaşık bir yapıya sahip olduğunu ortaya koydu.

13.04.2021Teknoloji
Mitsubishi üretimini azaltacak

Mitsubishi üretimini azaltacak

Otomobil üreticisi Mitsubishi, motor ve fren sistemlerinde kullanılan çip tedariki problemi sebebiyle Japonya'da iki, Tayland'da bir fabrikasında seri üretimi düşürecek.

13.04.2021Ekonomi
T Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

T Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

İsim - şehir oyunu birçok kişi tarafından bilinen bir oyundur. Herkes tarafından sevilen ve bulmaca gibi zihin geliştirici, düşünsel bir oyun çeşididir. Kağıt ve kalem ile isim, şehir, hayvan, bitki şeklinde sıralanan kategoriler belirlenen harf üzerine doldurulur. Oldukça eğlenceli olan bu oyun kalabalık ile daha zevkli geçmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

13.04.2021Sözlük
Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anları

Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anları!

Tayland'da yaşanan inanılmaz olay bir market müşterisinin çekip sosyal medyada paylaştığı videoyla birlikte tüm dünyada viral haline geldi. Bir anda markete girerek raflara tırmanmaya başlayan dev kertenkele etraftaki herkesin yüreğini ağzına getirdi. Binlerce kez paylaşılan videoya sosyal medya kullanıcıları hem korku dolu hem de esprili yorumlar yaptı.

8.04.2021Dünya
Myanmarda güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesiyle ölen sivillerin sayısı 570e çıktı

Myanmar'da güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesiyle ölen sivillerin sayısı 570'e çıktı

Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı yapılan protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu yaşamını yitirenlerin sayısı 570'e yükseldi.

6.04.2021Dünya
Sadece turistik adada toplu aşılama başladı... Çok tartışılacak uygulama

Sadece turistik adada toplu aşılama başladı... Çok tartışılacak uygulama

Tayland'ın en popüler tatil adası Phuket'te aşılama başladı. Toplu aşılama yapılan adanın öncelikli olmasının sebebi ise turizm.

5.04.2021Ekonomi
Myanmarda iç savaş riski artıyor

Myanmar'da iç savaş riski artıyor

Myanmar'da askeri darbenin ardından cunta muhalifi siyasetçilerin sivil hükümet kurma çalışmaları ve bazı etnik grupların darbe karşıtlarının yanında yer alması, ülkede iç savaş ihtimalini güçlendiriyor.

3.04.2021Dünya
13 ülkeye yeni büyükelçi Resmi Gazetede yayımlandı

13 ülkeye yeni büyükelçi! Resmi Gazete'de yayımlandı

Büyükelçilere ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile 13 ülkeye büyükelçi ataması yapıldı.

2.04.2021Gündem
Myanmar ordusu Karen eyaletinde sivillerin bulunduğu bölgelere hava saldırıları düzenledi

Myanmar ordusu Karen eyaletinde sivillerin bulunduğu bölgelere hava saldırıları düzenledi

Askeri darbenin gerçekleştiği Myanmar'da ordu, darbeye karşı çıkan protestocuların yanında yer alan etnik silahlı gruplardan Karen Ulusal Birliği'nin bulunduğu bölgelere hava saldırıları düzenledi.

31.03.2021Dünya
Tayland, ülkeye sığınan binlerce Myanmarlı etnik yerliyi ülkeye almadığı iddialarını yalanladı

Tayland, ülkeye sığınan binlerce Myanmarlı etnik yerliyi ülkeye almadığı iddialarını yalanladı

Tayland, Myanmar ordusunun düzenlediği hava saldırılarından kaçarak ülkeye sığınan binlerce Myanmarlı etnik yerlinin ülkeye alınmadığı iddialarını reddetti.

30.03.2021Dünya
Kwai Köprüsü Nerede Kwai Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kwai Köprüsü Nerede? Kwai Köprüsü Tarihi, Hikayesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kwai köprüsü, Bangkok'un kuzey tarafında bulunmakta olan Kanchanaburi şehrinde yer almaktadır. Efsanevi köprü tarihte ilgi çekmesini yanında aynı zamanda da filmlere konu olmuş bir köprü olarak bilinmektedir. Kwai köprüsü nerede? Kwai köprüsü tarihi, hikayesi ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.03.2021 Seyahat
İngiltere ve Tayland arasındaki ticaretin artırılması amacıyla mutabakat zaptı imzalandı

İngiltere ve Tayland arasındaki ticaretin artırılması amacıyla mutabakat zaptı imzalandı

İngiltere ve Tayland arasındaki ticaret ve iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.

29.03.2021Ekonomi
Myanmar güzellik kraliçesinden uluslararası yardım çağrısı

Myanmar güzellik kraliçesinden uluslararası yardım çağrısı

Tayland'da düzenlenen güzellik yarışmasına Myanmar adına katılan Han Lay, ülkesindeki darbeden sonra yaşanan şiddet olaylarının son bulması için uluslararası yardım çağrısında bulundu.

29.03.2021Dünya
Myanmarda sokaklar karıştı 100den fazla gösterici hayatını kaybetti

Myanmar'da sokaklar karıştı! 100'den fazla gösterici hayatını kaybetti

Myanmar'da askeri darbe ve seçilmiş hükümet üyelerinin gözaltına alınmasına karşı düzenlenen protestolara güvenlik güçlerinin silahlı müdahalesi sonucu bugün hayatını kaybedenlerin sayısı 114’e çıktı. ABD'nin Myanmar Büyükelçiliği, Yangon kentindeki Amerikan Kültür Merkezi'ne de ateş açıldığını açıkladı. Ayrıca KNU sözcüsü, bir ordu üssünü ele geçirdiklerini belirtirken, çıkan çatışmalarda 10 askerin öldürüldüğünü, 8 askerin de rehin alındığını bildirdi.

27.03.2021Dünya
Kuşadasında ölümsüzlük mantarı adı verilen Reishi mantarı bulundu

Kuşadası'nda 'ölümsüzlük mantarı' adı verilen 'Reishi mantarı' bulundu

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Atabey Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Oğuzhan Kaygusuz tarafından Uzakdoğu ülkelerinde 'ölümsüzlük mantarı' adı verilen 'Reishi mantarı' bulundu.

27.03.2021Haber
Aydında bulundu Kilosu 4 bin liraya kadar çıkıyor

Aydın'da bulundu! Kilosu 4 bin liraya kadar çıkıyor

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Atabey Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Oğuzhan Kaygusuz tarafından Uzakdoğu ülkelerinde 'ölümsüzlük mantarı' adı verilen 'Reishi mantarı' bulundu.

27.03.2021Gündem
Hindistan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Hindistan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Hindistan Cevizi Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Hindistan Cevizi Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Dünya üzerindeki ağaç türlerinden biri Hindistan cevizi ağacıdır. Hindistan cevizi ağacı nedir? Hindistan cevizi ağacının Latince ismi nedir? Hindistan cevizi ağacının özellikleri nelerdir? Hindistan cevizi ağacı ne zaman dikilir? Hindistan cevizi ağacı nerede yetiştirilir? Hindistan cevizi ağacı nasıl yetiştirilir? İşte Hindistan cevizi ağacı hakkında detaylı bilgiler.

26.03.2021Bitki Bakımı
‘Hammadde alımını durduruyoruz’

‘Hammadde alımını durduruyoruz’

Son dönemlerde üretimi kısarak plastik hammaddesinde fiyatların yükselmesini sağlayan petrokimya şirketlerine karşı Çin Plastik Mamul Üreticileri Derneği ile Türk Plastik Sanayicileri Vakfı (PAGEV) ortak hareket etme kararı aldı. PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Biraz dişimizi sıkabilirsek petrokimya kartellerinin yarattıkları spekülatif balonu söndürebiliriz” dedi.

23.03.2021Ekonomi
Myanmarda darbecilerden kaçan binlerce Karen yerinden oldu

Myanmar'da darbecilerden kaçan binlerce Karen yerinden oldu

Myanmar’da ordunun, ülkenin güneydoğusunda yaşayan Moğol kökenli Karen etnik topluluğuna yönelik artan baskıları binlerce Karen'i yerinden etti.

22.03.2021Dünya
Taylandda hükümet karşıtı protestolarda en az 30 kişi yaralandı

Tayland'da hükümet karşıtı protestolarda en az 30 kişi yaralandı

Tayland'da hükümetin istifası ve anayasal reform talepleriyle düzenlenen protestolarda, polisle göstericiler arasında çıkan çatışmalar sonucu en az 30 kişi yaralandı, 20 kişi de gözaltına alındı.

21.03.2021Dünya
Myanmarda komşu ülkelere sığınma hazırlığındaki vatandaşların sayısı artıyor

Myanmar'da komşu ülkelere sığınma hazırlığındaki vatandaşların sayısı artıyor

Askeri darbenin yapıldığı Myanmar'da güvenlik güçlerinin protestoculara yönelik silahlı müdahalesinden ve şiddetinden kaçarak komşu ülkelere sığınmaya hazırlananların sayısında artış olduğu belirtildi.

20.03.2021Dünya
AstraZeneca aşısına bir destek de Boris Johnsondan geldi: Ben de yaptıracağım

AstraZeneca aşısına bir destek de Boris Johnson'dan geldi: Ben de yaptıracağım!

Son günlerde yan etki tartışmalarına konu olan AstraZeneca aşısına en büyük destek yine kendi ülkesinden geldi. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bazı ülkelerin kanda pıhtılaşma yaptığı iddiasıyla kullanımını askıya aldığı Oxford-AstraZeneca'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını olacağını açıkladı.

17.03.2021Dünya
İngiliz Sağlık Bakanı Hancock’tan AstraZeneca ısrarı: Aşıyı yaptırın

İngiliz Sağlık Bakanı Hancock’tan AstraZeneca ısrarı: Aşıyı yaptırın

AstraZeneca Oxford tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının kan pıhtısına neden olduğu belirtilerek 19 ülke tarafından askıya alınan karara rağmen İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, "AstraZeneca Oxford koronavirüs aşısı güvenli. Herkesi aşı yaptırmaya davet ediyorum" dedi.

17.03.2021Dünya
Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

TAYLAND’ın Başkenti Bangkok’ta geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay (47), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

14.03.2021Magazin
Karahan Çantay kimdir,  kaç yaşındaydı Karahan Çantayın ölümü ve hayatıyla ilgili bilgiler

Karahan Çantay kimdir, kaç yaşındaydı? Karahan Çantay'ın ölümü ve hayatıyla ilgili bilgiler

TAYLAND’ın Başkenti Bangkok’ta geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay (47), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Bangkok'ta 7 Mart'ta motosikletiyle karıştığı kazada yaşamını yitiren Karahan Çantay'ın cenazesi, 13 Mart tarihinde yurda getirilmişti. İşte Karahan Çantay'ın ölümü ve hayatıyla ilgili bilgiler

14.03.2021Magazin
Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

TAYLAND’ın Başkenti Bangkok’ta geçirdiği kaza sonrası hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay (47), Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı.

14.03.2021Magazin
Karahan Çantayın kardeşi isyan etti: Söylenenlerin hepsi yalan

Karahan Çantay'ın kardeşi isyan etti: Söylenenlerin hepsi yalan!

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 7 Mart’ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay’ın cenazesi kardeşi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan teslim alındı. Çok üzgün olduklarını dile getiren kardeşi Erinç Çantay; "Vefat etmeden önceki akşam görüştük. Biz birbirimizle çok bağlıydık. Söylendiği ile hiç alakası yok." diye konuştu.

13.03.2021Magazin
Karahan Çantayın kardeşi isyan etti: Söylenenlerin hepsi yalan

Karahan Çantay'ın kardeşi isyan etti: Söylenenlerin hepsi yalan!

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta 7 Mart’ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay’ın cenazesi kardeşi tarafından Adli Tıp Kurumu’ndan teslim alındı. Çok üzgün olduklarını dile getiren kardeşi Erinç Çantay; "Vefat etmeden önceki akşam görüştük. Biz birbirimizle çok bağlıydık. Söylendiği ile hiç alakası yok." diye konuştu.

13.03.2021Magazin
Karahan Çantay’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi

Karahan Çantay’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi

 TAYLAND’ın başkenti Bangkok’ta 7 Mart’ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay’ın cenazesi Türk Hava Yolları(THY)’nın tarifeli seferiyle Türkiye’ye getirildi.

13.03.2021Magazin
Karahan Çantay’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi

Karahan Çantay’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi

 TAYLAND’ın başkenti Bangkok’ta 7 Mart’ta motosikletiyle geçirdiği kazada hayatını kaybeden eski manken ve oyuncu Karahan Çantay’ın cenazesi Türk Hava Yolları(THY)’nın tarifeli seferiyle Türkiye’ye getirildi.

13.03.2021Magazin
İşte Karahan Çantay’ın son röportajı Türkiyeyi neden terk etti

İşte Karahan Çantay’ın son röportajı! Türkiye'yi neden terk etti?

Türkiye'’nin ilk erkek güzeli seçilen ve 47 yaşında Tayland’da hayatını kaybeden Karahan Çantay’ın son röportajında "Türkiye’den kendi isteğimle yurt dışına gittim. Çok sıkıldım, çok yıprandım" ifadelerini kullandı. Çantay, Amerika ve Uzak Doğu ülkelerinde yaşadığını ve yurt dışında geçimini sağlamak için taksi şoförlüğü bile yaptığını anlattı. Öte yandan Çantay’ın cenazesinin yarın Türkiye’ye getirileceği öğrenildi.

11.03.2021Magazin
Karahan Çantay kimdir, öldü mü Türkiyenin ilk erkek güzeli seçilmişti

Karahan Çantay kimdir, öldü mü? Türkiye'nin ilk erkek güzeli seçilmişti

Karahan Çantay, hayatını kaybetmesinin ardından magazin gündemindeki isim oldu. Uzun bir süredir Tayland'da yaşayan Mr. Turkey 95'in erkek güzeli Karahan Çantay, Tayland'da matematik öğretmenliği görevini üstleniyordu. Bir dönem Böyle Mi Olacaktı dizisinde de rol alan Karahan Çantay, 48 yaşında hayata gözlerini yumdu. İşte, pek çok kişinin merakla araştırdığı 'Karahan Çantay kimdir' sorusuna yönelik önemli bilgiler

11.03.2021Magazin
Karahan Çantay, Tayland’da hayatını kaybetmişti... Detaylar belli oldu

Karahan Çantay, Tayland’da hayatını kaybetmişti... Detaylar belli oldu!

1995 yılında Türkiye’nin ilk erkek güzeli seçilen Karahan Çantay, Tayland’da geçirdiği trafik kazası sonrası hayatını kaybetti. 47 yaşındaki eski modelin cenazesi önümüzdeki günlerde Türkiye’ye getirilecek.

11.03.2021Magazin
Karahan Çantay Taylandda hayatını kaybetti

Karahan Çantay Tayland'da hayatını kaybetti

Eski model Karahan Çantay (47) Tayland’da geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitirdi.

9.03.2021Magazin
Taylandda inanılmaz anlar: Başbakan gazetecilerin üstüne dezenfektan döktü

Tayland'da inanılmaz anlar: Başbakan gazetecilerin üstüne dezenfektan döktü!

Tayland'da düzenlenen basın toplantısında inanılmaz anlar yaşandı. Tayland Başbakanı Prayut, kendisine soru sormak isteyen gazetecilerin üstüne dezenfektan sıktı. Yaşananlar anbean kameralara yansıdı.

9.03.2021Dünya
Tayland Başbakanı Chan-o-cha, muhabirlere dezenfektan sıktı

Tayland Başbakanı Chan-o-cha, muhabirlere dezenfektan sıktı

Tayland Başbakanı Prayuth Chan-o-cha, haftalık düzenlenen basın toplantısı sonrası salondan ayrılmadan önce muhabirlere dezenfektan sıktı.

9.03.2021Haber
Turist sayısı düşünce bu yöntemi buldular Koronavirüse karşı ilginç uygulama

Turist sayısı düşünce bu yöntemi buldular! Koronavirüse karşı ilginç uygulama

Tayland ziyaretçileri artık zorunlu iki haftalık koronavirüs karantinasını bir yatta geçirebilirler.

9.03.2021Ekonomi
En İyi Tayland Dizileri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Tayland Dizileri Listesi Ve Önerisi (2021)

En İyi Tayland Dizileri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Tayland Dizileri Listesi Ve Önerisi (2021)

Türkiye'de yabancı diziler bir hayli fazla takip edilmektedir. Ülkemizden takip edilen yabancı dizilerden biri de Tayland dizileridir. Tayland dizileri son yıllarda iyice popüler haline gelmiş ve pek çok kategoride dizi çekmeyi başarmış dizilerden oluşmaktadır. Bundan ötürü de Tayland dizileri en çok paylaşılan diziler arasına girmeyi başarmıştır. Peki, en iyi Tayland dizileri hangileridir? Tayland dizilerinde izleyici kitlesi en geniş diziler listesi nasıldır? İşte en çok takip edilen Tayland dizileri listesi.

Türk sporunun öncü kadınları

Türk sporunun öncü kadınları

Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da Türk kadınları, başarılarıyla öne çıkıyor.

6.03.2021 Futbol
YouTube, Myanmar ordusuna ait bazı kanalları kaldırdı

YouTube, Myanmar ordusuna ait bazı kanalları kaldırdı

Sosyal medya platformu YouTube, askeri darbenin yapıldığı Myanmar'da, orduya ait bazı kanalları kaldırdı. Öte yandan Tayland'ın Nepido Büyükelçiliği, ülkede bulunan ve Tayland'a dönmek isteyen vatandaşlarının dönüşünü kolaylaştırmak için uçuş seferleri başlattı

5.03.2021Dünya
FAO: Küresel gıda fiyatları Temmuz 2014ten beri en yüksek seviyesinde

FAO: Küresel gıda fiyatları Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde olduğunu duyurdu.

4.03.2021Ekonomi
Dünya bunu konuşuyor... Donanmada kedi operasyonu

Dünya bunu konuşuyor... Donanmada 'kedi' operasyonu

Tayland'da batan bir teknede mahsur kalan ve şans eseri fark edilen kedileri kurtarma operasyonu sosyal medyada paylaşılınca dünya tarafından duyuldu. Tayland'da donanmaya bağlı denizciler kedileri kurtarmak için sırtlarına alarak yüzdü.

4.03.2021Dünya
Yürüyüşe çıktı, hayatının şokunu yaşadı: Milyonluk balina kusmuğu

Yürüyüşe çıktı, hayatının şokunu yaşadı: Milyonluk balina 'kusmuğu'!

Tayland'da yürüyüşe çıkan bir kadın inanılmaz bir tesadüf yaşadı. Deniz kıyısında yürüyüş yaparken bulduğu şeyin balina kusmuğu olduğunu öğrenen kadın, kusmuğun değerini öğrenince adeta hayatının şokunu yaşadı.

2.03.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Michelin güvenilir bir rehber mi?

Michelin lastiklerine söyleyecek bir şeyim yok. Uzun zamandır kalitesini bozmadı. Ama maalesef Michelin gastronomi rehberi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Bir zamanlar kendisinin müdavimi olduğum ‘Kırmızı İncil’ denen bu rehberi artık seyahatlerimde kullanmıyorum. Nedenlerini kısaca açıklayayım...

14.03.2021

Erkek güzeli

“Türkiye’nin en güzel erkeği” Karahan Çantay hiç evlenmeden, bekar öldü. Bir Kenan İmirzalıoğlu, bir Kıvanç Tatlıtuğ olabilecekken kendini Tayland’da, mobiletli bir matematik öğretmeni olarak buldu. Keşke o yarışmaya girmeseydi, belki de hiç kazanmamalıydı.

12.03.2021

Eğer o yarışmaya girmeseydi hayatı nasıl olurdu

Karahan Çantay’ın ölüm haberiyle birlikte 90’lar magazinine ışınlanmamak elde değildi. Şöyle bir dönüp arşiv deryasını tarayınca şunu fark ettim; o kadar çok şey yaşanmış ki...

12.03.2021