EKSTRA
MENÜ

Interpol

Interpol haberleri sayfasında güncel ve son dakika Interpol hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.190 Interpol haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Interpol Haberleri

MİT, kırmızı bültenli PKK’lıyı Irak’ta yakaladı

MİT, kırmızı bültenli PKK’lıyı Irak’ta yakaladı

İnterpol tarafından ‘Kırmızı bülten’le aranan, Avrupa’ya kaçış hazırlığındaki terör örgütü PKK/KCK üyesi “Piro Karker” kod adlı Cimşit Demir, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) operasyonuyla Kuzey Irak’ta yakalanarak Türkiye’ye getirildi.

30.07.2021Gündem
Son dakika... Kırmızı bültenle aranıyordu PKKlı Cimşit Demir MİT operasyonuyla yakalandı

Son dakika... Kırmızı bültenle aranıyordu! PKK'lı Cimşit Demir MİT operasyonuyla yakalandı

Kırmızı bültenle aranan, Avrupa'ya kaçış hazırlığındaki PKK/KCK üyesi "Piro Karker" kod adlı Cimşit Demir, MİT'in operasyonuyla Irak'ın kuzeyinde yakalanıp Türkiye'ye getirildi.

29.07.2021Gündem
Ghosnun kaçmasına yardım eden Amerikalılara hapis cezası

Ghosn'un kaçmasına yardım eden Amerikalılara hapis cezası

Eski Nissan üst yöneticisi Lübnan asıllı Carlos Ghosn'un ev hapsinde tutulduğu Japonya'dan Lübnan'a kaçmasına yardım eden iki ABD vatandaşı hapis cezasına çarptırıldı.

19.07.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Pakdemirliden Tuz Gölündeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklama

Türkiye'nin ikinci büyük gölü olan Tuz Gölü'nde bu yıl da flamingoların, kuluçkalarından çıkan yüzlerce yavrusu öldü. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tuz Gölü'ndeki flamingo ölümlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

14.07.2021Gündem
Haitide Cumhurbaşkanı suikastında çok sayıda şüpheli yakalandı

Haiti'de Cumhurbaşkanı suikastında çok sayıda şüpheli yakalandı

Dünya çarşamba günü Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin suikasta uğramasıyla sarsılmıştı. Evinde vurularak öldürülen Moise'nin eşi de saldırıda ağır şekilde yaralanıp hastaneye kaldırılmıştı. İnanılmaz saldırının detayları ve olayın dış bağlantıları ortaya çıktı. Haiti Cumhurbaşkanını vuranların kimlikleri dünyayı adeta şoka uğrattı.

9.07.2021Haber
Son dakika haberi: Haitide dünyayı şoke eden görüntüler Devlet Başkanına suikastta akılalmaz detaylar ortaya çıktı

Son dakika haberi: Haiti'de dünyayı şoke eden görüntüler! Devlet Başkanına suikastta akılalmaz detaylar ortaya çıktı

Dünya çarşamba günü Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise'nin suikasta uğramasıyla sarsılmıştı. Evinde vurularak öldürülen Moise'nin eşi de saldırıda ağır şekilde yaralanıp hastaneye kaldırılmıştı. İnanılmaz saldırının detayları ve olayın dış bağlantıları ortaya çıktı. Haiti Cumhurbaşkanını vuranların kimlikleri dünyayı adeta şoka uğrattı. Öte yandan suikastının şüphelilerinden 11'i, daha zorla girdikleri Tayvan temsilciliğinde yakalandı.

9.07.2021Dünya
Son dakika haberi... Çiftlik Bank olayında flaş gelişme: Tosuncuk Mehmet Aydının abisi gözaltına alındı

Son dakika haberi... Çiftlik Bank olayında flaş gelişme: 'Tosuncuk' Mehmet Aydın'ın abisi gözaltına alındı

Son dakika haberi... Çiftlik Bank davası sanığı, Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın'ın teslim olmasının ardından bir flaş haber daha geldi. Mehmet Aydın'ın ağabeyi Fatih Aydın Uruguay'da kaldığı adrese yapılan operasyonla gözaltına alındı.

8.07.2021Gündem
Hangi illerin emniyet müdürleri değişti İşte, 7 Temmuz 2021 emniyet müdürleri kararnamesi

Hangi illerin emniyet müdürleri değişti? İşte, 7 Temmuz 2021 emniyet müdürleri kararnamesi

Emniyet Genel Müdürlüğü, 7 Temmuz 2021 tarihli emniyet müdürleri kararnamesi için Resmi Gazete kararlarını duyurdu. Pek çok ilde emniyet müdürleri değişiklik gösterirken, bazı emniyet mensupları ise yurt dışı görevlere tayin edildi. Peki, hangi illerin emniyet müdürleri değişti? İşte, Resmi Gazete ile duyurulan o değişiklikler

7.07.2021Gündem
Resmi Gazetede yayımlandı: 33 ile yeni emniyet müdürü atandı

Resmi Gazete'de yayımlandı: 33 ile yeni emniyet müdürü atandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. 10 ilin emniyet müdürü merkeze alınırken 33 ile yeni emniyet müdürü atandı. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı onayıyla 26 emniyet hizmetleri sınıfında ve bir mülki idare amiri hizmetleri sınıfı olmak üzere 27 yurt dışı misyonuna İçişleri Müşaviri ataması yapıldı.

7.07.2021Gündem
Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydın için hesap vakti İfadesi alınmaya başlandı

Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın için hesap vakti! İfadesi alınmaya başlandı

"Tosuncuk" olarak bilinen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın ifadesinin alınmasına başlandı. Hazırlanan 60 sayfa sorudan soruların sorulduğu Mehmet Aydın'ın ifade işlemine 3 avukatın katıldığı öğrenildi.

5.07.2021Gündem
Son dakika... Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydın Türkiyeye getiriliyor

Son dakika... Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın Türkiye'ye getiriliyor

Üç yıldır “firari” olan ve kırmızı bültenle aranan Çiftlik Bank kurucusu “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın Brezilya’da teslim olmasının ardından bugün Türkiye’ye geliyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın bu akşam 22.30'da Türkiye'ye getirileceğini duyurdu. Aydın için 4 gün gözaltı süresi verildiği bildirildi. Mehmet Aydın'ın Brezilya'da gözaltına alındığı anlara ait görüntülere DHA ulaştı.

3.07.2021Gündem
Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Türkiyeye dönüyor Tosuncuk neden teslim oldu

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın Türkiye'ye dönüyor! 'Tosuncuk' neden teslim oldu?

On binlerce kişiyi dolandırıp yurtdışına kaçan ‘Tosuncuk’ Mehmet Aydın, Brezilya’da Türk Konsolosluğu’na giderek teslim oldu. Daha önce video yayınlayıp “Kendi hür irademle teslim olacağım” diyen Tosuncuk’un kısa süre içinde Türkiye’ye iadesi bekleniyor. 77 bini aşkın kişinin gözü, Mehmet Aydın’ın üç yıldır yurtdışında yaşadığı lüks hayattan geriye ne kadar para kaldığında... Hürriyet’in araştırmasına göre ‘Tosuncuk’un bu sürpriz kararının ardında 3 ihtimal yatıyor.

2.07.2021Gündem
Teslim olma nedeni ‘Bitcoin’den çok kazandı’

Teslim olma nedeni! ‘Bitcoin’den çok kazandı’

ÜÇ yıldır ‘firari’ olan Aydın’ın nerede olduğuna dair farklı zamanlarda farklı iddialar ortaya atıldı.

2.07.2021Gündem
Son dakika: Çiftlik Bank kurucusu Tosuncuk Mehmet Aydın teslim oldu.. Avukatından açıklama...

Son dakika: Çiftlik Bank kurucusu 'Tosuncuk' Mehmet Aydın teslim oldu!.. Avukatından açıklama...

Kurucusu olduğu Çiftlik Bank üzerinden binlerce kişiyi dolandırdıktan sonra yurt dışına kaçan ve kırmızı bültenle aranan ’Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Brezilya'nın Sao Paulo kentinde teslim oldu. Mehmet Aydın'ın avukatı Şehmus Uluç gerekli açıklamayı kendisinin yapacağını söyledi. Aydın'ın iadesi için işlemlere başlandığı önümüzdeki günlerde Türkiye'ye getirileceği öğrenildi.

1.07.2021Ekonomi
Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Türkiyeye teslim edildi

Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Türkiye'ye teslim edildi

İstanbul Beşiktaş'ta bir kafede 3 kişinin öldürüldüğü 3 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin aranan Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Kuzey Makedonya'nda İnterpol tarafından yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi.

26.06.2021Haber
Her yerde aranıyordu Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Türkiyeye teslim edildi

Her yerde aranıyordu! Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Türkiye'ye teslim edildi

İstanbul Beşiktaş'ta bir kafede 3 kişinin öldürüldüğü 3 kişinin de yaralandığı saldırıya ilişkin aranan Sarallar suç örgütünün lideri Zafer Saral, Kuzey Makedonya'nda İnterpol tarafından yakalanarak Türkiye'ye teslim edildi.

26.06.2021Gündem
Öldürülen kızının mezar taşı fotoğraflı tişörtüyle duruşmaya geldi: Birileri görsün

Öldürülen kızının mezar taşı fotoğraflı tişörtüyle duruşmaya geldi: Birileri görsün

Avcılar'da birlikte yaşadığı Ercan Akkaş tarafından öldürülen Seda Kurt'un annesi Bedia Akar, katil zanlısının aradan geçen 20 ayda yakalanmamasına tepki göstermek için, duruşmaya üzerinde kızının ve katil zanlısının fotoğrafları ile mezar taşının resminin basılı olduğu tişörtle geldi.

24.06.2021Gündem
Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKKlı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

Son dakika: Kırmızı kategoride aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi

MİT'in Irak'ın Süleymaniye kentindeki operasyonuyla "terörden arananlar" listesinde kırmızı kategoride yer alan ve kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ulaş Doğan etkisiz hale getirildi. CNN TÜRK muhabiri Serhat Dal, MİT'in operasyonuna ilişkin tüm detayları anlattı.

22.06.2021Gündem
Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da gözaltına alındı

Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da gözaltına alındı

Türkiye ve ABD tarafından aranan, SBK Holding ve 6 şirketine yönelik kara para aklama soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz, Avusturya’da gözaltına alındı.

19.06.2021Gündem
CDPR çalınan kaynak kodları hakkında yeni bir gelişme yayınladı

CDPR çalınan kaynak kodları hakkında yeni bir gelişme yayınladı

Witcher 3 ve Cyberpunk 2077 oyunlarının kaynak kodlarının ve personel bilgilerinin çalınması olayında yeni bir gelişme bulunuyor.

15.06.2021eSpor
MİT’ten Mahmur’a 2. operasyon

MİT’ten Mahmur’a 2. operasyon

MİT, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Terör örgütü PKK’nın kuluçkası” olarak tanımladığı Kuzey Irak’taki Mahmur Kampı’nın bir sorumlusuna daha nokta operasyonu düzenledi. İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranan ‘Salih Cizre’ kod adlı Hasan Adır etkisiz hale getirildi.

12.06.2021Gündem
Son dakika: MİTten nokta operasyon Terör örgütü PKKnın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT'ten nokta operasyon! Terör örgütü PKK'nın sözde Mahmur sorumlusu etkisiz hale getirildi

Gelen son dakika haberine göre, MİT'in Irak’ın kuzeyindeki Mahmur Kampı yakınlarında düzenlediği nokta operasyonda kırmızı bültenle aranan PKK/KCK'nın sözde Mahmur sorumlusu Hasan Adır etkisiz hale getirildi. Öte yandan geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı operasyonda, terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu Selman Bozkır ve beraberindeki iki terörist etkisiz hale getirilmişti.

11.06.2021Gündem
19 yıl önce çalınan Adana Ulu Caminin çinileri Hollandadaymış

19 yıl önce çalınan Adana Ulu Cami'nin çinileri Hollanda'daymış

Adana Ulu Camii'nden 19 yıl önce restorasyon sırasında çalınan ve 500 yıllık 223 karo İznik çinisinden 2'si ve 1 çini panonun  Hollanda'da olduğu ortaya çıktı. Oriental Art Auctions Müzayede Evi tarafından satışa sunulan 3 çini ile Konya'ya ait olduğu belirlenen 1 çini karo, Türkiye'nin yürüttüğü müzakereler sonucu Ankara'ya getirildi.

10.06.2021Gündem
Suç çetelerine en kapsamlı operasyon Truva atı ile çökerttiler

Suç çetelerine en kapsamlı operasyon! Truva atı ile çökerttiler

FBI ve Europol’un yanı sıra 18 ülkenin katıldığı dev operasyonda 800’den fazla kişi gözaltına alındı, 1.2 milyar TL değerinde nakit ve tonlarca uyuşturucu ele geçirildi. Çeteler, ANOM adlı şifreli mesajlaşma uygulamasıyla deşifre edildi. Avustralya basınına göre ajanların ANOM uygulamasını tanıttığı kişiler arasında Türkiye’de yaşadığı iddia edilen ve Avustralya’da uyuşturucu kaçakçılığında önemli rol oynadığından şüphelenilen Hakan Ayık da bulunuyordu. Avustralya polisi, ANOM’un yayılmasında adeta ‘influencer’ gibi çalışan Ayık’ın bilmeden “meslektaşlarına tuzak kurduğunu”, bu nedenle hayatının tehlikede olduğunu, teslim olmasını istedi.

9.06.2021Dünya
Kırmızı Bülten nedir, kimler için çıkarılır İNTERPOLe üye ülkeler zorunlu

Kırmızı Bülten nedir, kimler için çıkarılır? İNTERPOL'e üye ülkeler zorunlu

Kırmızı Bülten, İNTERPOL'e üye ülkelerin uymak zorunda olduğu 8 bültenden birisidir. Kırmızı bülten ve bahsi geçen bültenler kısa adı INTERPOL olan Uluslararası Polis Teşkilatı tarafından üye ülke polis teşkilatının talebi üzerine çıkartılmaktadır Peki, Kırmızı Bülten nedir, kimler için çıkarılır?

8.06.2021Gündem
Son dakika haberler... Spyker katliamı ile 1700 kişiyi öldürmüştü Boluda özel operasyonla yakalandı

Son dakika haberler... 'Spyker' katliamı ile 1700 kişiyi öldürmüştü! Bolu'da özel operasyonla yakalandı

Bolu'da önceki gün düzenlenen son dakika operasyonu, polis kamerası tarafından anbean takip edildi. Interpol tarafından aranan ve Irak'ta 1700 kişinin öldürüldüğü 'Spyker' katliamının faillerinden olan DEAŞ'lı terörist Arkan Taha Ahmad, Bolu'da yakalandı. Şafak vakti yapılan operasyon için sokak kapatıldı, geniş güvenlik önlemleri alındı.

5.06.2021Gündem
Film gibi heyecanlı bir müze hikâyesi...

Film gibi heyecanlı bir müze hikâyesi...

Küçük ancak iyi düzenlenmiş Uşak Arkeoloji Müzesi’nde MÖ 6’ncı yüzyıla ait Lidya eserleri, namıdiğer Karun Hazinesi’nin birbirinden çarpıcı parçaları sergileniyor. Kaçak kazılarla New York’a giden, badirelerle yuvaya dönen ve tekrar çalınan kanatlı denizatı broşu 2.500 yıllık yolculuğunu tekrar müzeye dönüp tamamladı. Gidip görmek için engelimiz kalmadı...

30.05.2021Seyahat
Çalıntı çiniler Londra’da ortaya çıktı

Çalıntı çiniler Londra’da ortaya çıktı

Adana Ulu Cami’den çalınan 500 yıllık 223 karo İznik çinisinden ikisi, Londra’daki müzayede kataloğunda tespit edildi.

23.05.2021Seyahat
FARCın sembol ismi Jesus Santrich öldürüldü

FARC'ın sembol ismi Jesus Santrich öldürüldü

Kolombiya Devrimci Silahlı Güçlerinin (FARC) sembol ismi Jesus Santrich’in Venezuela'da öldürüldüğü bildirildi.

19.05.2021Dünya
‘Sofi Nurettin’ böyle vuruldu

‘Sofi Nurettin’ böyle vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı, terör örgütü PKK’nın elebaşlarından ‘Sofi Nurettin’ kod adlı Halef El Muhammed’in, saklandığı sığınakta F-16’larla vurulma anını paylaştı.

19.05.2021Gündem
Thodex genel merkezinde hareketli dakikalar Vurgunda önemli gelişme: İlk işlem yapıldı...

Thodex genel merkezinde hareketli dakikalar! Vurgunda önemli gelişme: İlk işlem yapıldı...

Thodex kripto para borsasının Göztepe'deki genel merkezinde hareketli dakikalar yaşandı. Mağdurların Avukatı Sinan Keskin, icra memurlarıyla merkeze geldi ve ilk kez haciz işlemleri gerçekleşmeye başladı.

17.05.2021Ekonomi
Hayali kriptoyla vurgun

Hayali kriptoyla vurgun

İşinsanı İ.T., internette tanıştığı bir kişiden, TRS adlı yeni bir kripto para olduğunu, hızla yükseleceğini duydu. Bunun üzerine geçen yıl ağustos ayında 1.5 milyon lira karşılığında aldığı 12.5 Bitcoin ile TRS aldı. Ardından bu rakamı 64.5 Bitcoin’e yükseltti. Parasını çekemeyince dolandırıldığını anlayan İ.T., savcılığa başvurdu.

17.05.2021Gündem
Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer köşeye sıkıştı Operasyon için son etaba geçildi

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer köşeye sıkıştı! Operasyon için son etaba geçildi

Thodex patronu Faruk Fatih Özer için son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Kripto para borsasını sarsan Thodex vurgununda Arnavutluk'a kaçan kurucu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldı. Özer ile ilgili işlemlerin birkaç gün içinde tamamlanması öngörülürken Faruk Fatih Özer'in yakalandıktan sonra 48 saat içinde Türkiye'ye iadesinin gerçekleşmesi bekleniyor.

15.05.2021Gündem
İstanbul için İnterpol Anlaşması

İstanbul için İnterpol Anlaşması

İSTANBUL, Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı İNTERPOL Genel Kurulu’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

15.05.2021Gündem
2020nin en büyük keşfi eski bir evin kapısında

2020'nin en büyük keşfi eski bir evin kapısında

2020 yılının en büyük arkeolojik keşfi eski bir evin kapı sövesinden çıktı. Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden Dr. Çiğdem Maner, Hitit Kralı IV. Tudhaliya dönemine ait yazıtın bir bölümünün Konya'nın Emirgazi ilçesi Karaören köyündeki bir evin kapı sövesinde bulunduğunu tespit etti. Yazıtın diğer yarısının ise aynı evin kapı basamağı olarak kullanıldığı ortaya çıktı ancak 2015'te kaybolmuş. Kültür ve Turizm Bakanlığı yazıtın kayıp bölümünü Interpol aracılığıyla tüm dünyada aramaya başladı ancak herhangi bir ize rastlanmadı. Maner "Bu Hitit Luvi hiyeroglif yazılı taş blok olağanüstü önemde bir buluntu. Bu yazıtlardan çok sayıda yok. Hititler dönemine ait bilinmeyenler bu yazıtlar sayesinde gün yüzüne çıkıyor" dedi.

10.05.2021Haber
3 bin 300 yıllık yazıt eski bir evin kapısında çıktı

3 bin 300 yıllık yazıt eski bir evin kapısında çıktı

2020 yılının en büyük arkeolojik keşfi eski bir evin kapı sövesinden çıktı. Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden Dr. Çiğdem Maner, Hitit Kralı IV. Tudhaliya dönemine ait yazıtın bir bölümünün Konya'nın Emirgazi ilçesi Karaören köyündeki bir evin kapı sövesinde bulunduğunu tespit etti. Yazıtın diğer yarısının ise aynı evin kapı basamağı olarak kullanıldığı ortaya çıktı ancak 2015'te kaybolmuş. Kültür ve Turizm Bakanlığı yazıtın kayıp bölümünü Interpol aracılığıyla tüm dünyada aramaya başladı ancak herhangi bir ize rastlanmadı.

10.05.2021Gündem
2020nin en büyük keşfi eski bir evin kapısında... Kayıp parça aranıyor Olağanüstü önemde bir buluntu

2020'nin en büyük keşfi eski bir evin kapısında... Kayıp parça aranıyor! 'Olağanüstü önemde bir buluntu'

2020 yılının en büyük arkeolojik keşfi eski bir evin kapı sövesinden çıktı. Koç Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü’nden Dr. Çiğdem Maner, Hitit Kralı IV. Tudhaliya dönemine ait yazıtın bir bölümünün Konya'nın Emirgazi ilçesi Karaören köyündeki bir evin kapı sövesinde bulunduğunu tespit etti. Yazıtın diğer yarısının ise aynı evin kapı basamağı olarak kullanıldığı ortaya çıktı ancak 2015'te kaybolmuş. Kültür ve Turizm Bakanlığı yazıtın kayıp bölümünü Interpol aracılığıyla tüm dünyada aramaya başladı ancak herhangi bir ize rastlanmadı. Maner "Bu Hitit Luvi hiyeroglif yazılı taş blok olağanüstü önemde bir buluntu. Bu yazıtlardan çok sayıda yok. Hititler dönemine ait bilinmeyenler bu yazıtlar sayesinde gün yüzüne çıkıyor" dedi.

10.05.2021Gündem
Galeri değil Emniyet otoparkı

Galeri değil Emniyet otoparkı

Ele geçirilen lüks araçlar Emniyet’in avlusunda sergilendi. Lüks otomobil ve cip galerisini anımsatan sergideki araçlar daha sonra yediemin deposuna teslim edildi.

8.05.2021Gündem
Thodexin yöneticisi Özerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor

Thodex'in yöneticisi Özer'in yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor

Emniyet Genel Müdürlüğünden 5'er kişilik iki ekibin de destek verdiği çalışmalar, Faruk Fatih Özer'in kaçtığı belirlenen Arnavutluk'la Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya'da yoğunlaştırıldı. Türk Interpolü, Özer'in kaçma ihtimalinin bulunduğu ülkelerin Interpol polislerini uyararak bilgi paylaşımında bulundu.

6.05.2021Ekonomi
Üsküp’te yakalandı, İstanbulda tutuklandı

Üsküp’te yakalandı, İstanbul'da tutuklandı

Bir kafede 3 kişinin öldürüldüğü 3 kişinin de yaralandığı olayın faillerinden Cihan Saral, Üsküp’te yakalanarak İstanbul’a getirildi. ‘Sarallar’ suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden 4’ü tutuklandı.

4.05.2021Gündem
İstanbulda Sarallar organize suç örgütüne yönelik operasyonda 4 şüpheli tutuklandı

İstanbul'da "Sarallar" organize suç örgütüne yönelik operasyonda 4 şüpheli tutuklandı

İstanbul'da "Sarallar" olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

3.05.2021Gündem
Son dakika: İstanbulda Sarallar suç örgütüne operasyon Makedonyada yakalanıp getirildi...

Son dakika: İstanbul'da Sarallar suç örgütüne operasyon! Makedonya'da yakalanıp getirildi...

İstanbul'da Sarallar olarak bilinen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. Öte yandan 19 Temmuz 2016'da Beşiktaş Nispetiye Mahallesi Nispetiye Caddesi'ndeki bir kafeye silahlı saldırı eylemi gerçekleştirilmesi sonucu 2 kişinin öldürülmesi konusunun faili olarak kırmızı bültenle aranan C.S. Interpol tarafından Kuzey Makedonya'da yakalanarak yurda getirildiği öğrenildi.

3.05.2021Gündem
Polis Thodexin kurucusu firari Faruk Fatih Özerin peşinde... Alarma geçiren sürat teknesi detayı

Polis Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'in peşinde... Alarma geçiren sürat teknesi detayı

Kripto para borsası Thodex'in kurucusu firari Faruk Fatih Özer'e yönelik operasyonda yeni gelişmeler yaşanıyor. Özer'in yakalanması için yürütülen çalışmalar gizlilik içinde devam ediyor. Faruk Fatih Özer'in kaçma ihtimali olan ülkelerin Yunanistan, Makedonya, Karadağ, Kosova ve Bosna Hersek olabileceği belirtiliyor. Bunlara ek olarak Özer'in sürat teknesiyle İtalya’ya kaçma ihtimali de göz önünde bulunduruluyor. Bu nedenle de Arnavutluk’ta Fier, Avlonya ve Durres sıkı takip altına alındı.

2.05.2021Gündem
Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiyedeki terörist sayısını açıkladı İstanbulda bugün katliam önlendi..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'deki terörist sayısını açıkladı! "İstanbul'da bugün katliam önlendi"..

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, NTV özel yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Otogarda 5 kg patlayıcının ele geçirildiğini belirten Bakan Soylu, "İstanbul'da bugün katliam önlendi" dedi. Öte yandan Bakan Soylu, Türkiye içinde 282 teröristin bulunduğunu ve Murat Karayılan'ın da mağarasından çıkamadığını söyledi.

29.04.2021Gündem
Thodexin sahibi kaçışı planlamış Gizemli çift detayı

Thodex'in sahibi kaçışı planlamış! Gizemli çift detayı

Thodex'in sistemlerini kapatıp 20 Nisan'da yurt dışına kaçan Faruk Fatih Özer'e ilişkin yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Geride 400 bin mağdur bırakan Özer'in Arnavutluk'a kaçışı planladığı ortaya çıktı.

29.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Kripto para dolandırıcılığı... Bakan Soylu Thodex vurgununun boyutunu açıkladı

Son dakika haberi... Kripto para dolandırıcılığı... Bakan Soylu Thodex vurgununun boyutunu açıkladı

Son dakika haberi... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin en büyük dolandırıcılık olaylarından biri olarak değerlendirilen Thodex hadisesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kripto para borsası Thodex'teki vurgunun medyada yer aldığı gibi 2 milyar dolar değil 108 milyon dolarlık bir portföy olduğunu ifade etti.

28.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Siber şebekeler

Yarınları bilgisayarların başında kodlayanların dünyayı hiç tanışmadığı felaketlere sürüklediğini geçen günkü yazımızda belirtmiştim...

7.06.2021

Yarınları kodlayanlar

Geleneksel medyadan sonra geleneksel bankacılığı da yok etmeye çalışan dijital aktörler finans piyasalarını terörize etmeyedevam ediyor...

5.06.2021

Özel statülü ajanlar geliyor

Interpol, artık İstanbul polis teşkilatı gibi günlük hayatımızda bildiğimiz bir yapı.

29.05.2021