EKSTRA
MENÜ

Malezya

Malezya haberleri sayfasında güncel ve son dakika Malezya hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.590 Malezya haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Malezya ya da resmî adıyla Malezya Devleti, Güneydoğu Asya’da yer alan, doğu ve batı olarak iki kara parçasına ayrılmış, 13 eyaletten oluşan, “seçmece krallıkla” yönetilen federe bir ülkedir. Malezya 18.000 den fazla ada devletinin birleşmesiyle oluşmuştur.

 

Malezya Haberleri

Asyada koronavirüse karşı iş birliği

Asya'da koronavirüse karşı iş birliği

Japonya ile Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ekonomik toparlanma için iş birliği yapılmasında anlaştı.

17.09.2021Ekonomi
Dyson, bu kez lazer teknolojisini kullanan süpürge geliştirdi

Dyson, bu kez lazer teknolojisini kullanan süpürge geliştirdi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri olan Dyson, süpürge modellerinden, hava temizleyicilere, saç bakım ürünlerinden aydınlatma çözümlerine kadar pek çok farklı alanda kullanıcısına ulaşıyor. Şirket, bir yandan bu ürünleri geliştirirken Ar-Ge’ye de büyük yatırımlar yapıyor ve kendi teknolojilerini geliştirerek ürünlerinde kullanıyor. Bunun son örneği ise Dyson V12 Detect Slim ile birlikte Dyson V15 Detect modelleri oldu. Şirket, ilk kez lazer teknolojisini kullanan süpürgeleriyle bu kez kullanıcılarının karşısına çıktı. Bu yazımızda ise Dyson V15 Detect’i yakından inceleyeceğiz.

15.09.2021Teknoloji
Günümüzün Pablo Escobarı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu

Günümüzün Pablo Escobar'ı... FBI ajanı onunla tanışınca şoke oldu!

Sıradan görünüşlü, sessiz, sakin tavırlı bir adam, nasıl dünyanın en büyük metamfetamin operasyonlarından birinin arkasındaki beyin haline geldi? İşte karşınızda günümüzün Pablo Escobar'ı diye nitelendirilen, El Chapo'yla karşılaştırılan Tse Chi Lop'un film gibi hikayesi…

15.09.2021Dünya
Bakan Ersoy Yunus Emreyi anma etkinliğine katıldı

Bakan Ersoy Yunus Emre'yi anma etkinliğine katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Yunus Emre'nin vefatının 700'üncü yılı anma programları kapsamında konuştu. Ersoy, "Yunus Emre'yi tanıtarak bu topraklardan yükselen evrensel mesajları anlatmak üzere dünyanın dört bir yanında çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

14.09.2021Gündem
Saddamın ordusunda subaylık yapmıştı Kızı Eskişehirde kayboldu: 12 gündür haber alınamıyor

Saddam'ın ordusunda subaylık yapmıştı! Kızı Eskişehir'de kayboldu: 12 gündür haber alınamıyor

Uzun yıllar Saddam Hüseyin'in ordusunda görev yapan Binbaşı Ali Challab Al-Abbood gazi olduktan sonra emekliye ayrılarak ailesiyle birlikte Eskişehir'e yerleşti. Ali Challab Al-Abbood'un 20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood'dan 12 gündür haber alınamıyor. Kızının can güvenliğinden endişe ettiğini söyleyen Anne Leyla Naim Al-Abbood, "Şüphelendiğimiz bir kişi var. Muhammed adlı bir kişiden şüpheleniyoruz. 3 hafta önce bizden gelip evlenmek için kızımızı istedi ancak kızımız onu istemedi. Kızımı öldürmüş olabilir" dedi.

14.09.2021Gündem
Japon otomotiv devinden flaş karar: Üretimi düşürecek

Japon otomotiv devinden flaş karar: Üretimi düşürecek

Toyota Motor yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkisi ile yarı iletken çip tedarik problemi sebebiyle mevcut mali yıl küresel araç üretimini düşürecek.

12.09.2021Ekonomi
Bursa siyahı Çin yolunda

Bursa siyahı Çin yolunda

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 2010 yılındaki Bursa ziyaretinin ardından alışveriş listesine dahil ettiği Bursa Siyah İnciri (Black Bursa), Çin pazarını zorluyor. Bursa siyah incirinin tümüne talip olan Çin’in tek şartı var; meyve sineğinin tamamen yok edilmesi. Bursa Büyükşehir Belediyesi, İzmir’deki bir laboratuvarda incirleri suni ortamda sineklendiriliyor ve sineğin nasıl yok edileceği araştırılıyor.

9.09.2021Ekonomi
Dünya bambaşka bir yer olabilirdi FBI 11 Eylülün mimarını elinden nasıl kılpayı kaçırdı

Dünya bambaşka bir yer olabilirdi! FBI 11 Eylül'ün mimarını elinden nasıl kılpayı kaçırdı?

Dünyada yakın tarihin en büyük trajedilerinden biri olan 11 Eylül saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti. Saldırıların beyni Halid Şeyh Muhammed yıllardır hapiste yargılanmayı bekliyor. Peki Muhammed saldırılardan yıllar önce durdurulamaz, tarihin akışı değiştirilemez miydi? Bu sorunun yanıtı oldukça üzücü...

8.09.2021Dünya
Son dakika... Koronavirüs bitmeden yeni salgın: 12 yaşındaki çocuk, yarasa kaynaklı Nipah virüsü yüzünden hayatını kaybetti

Son dakika... Koronavirüs bitmeden yeni salgın: 12 yaşındaki çocuk, yarasa kaynaklı Nipah virüsü yüzünden hayatını kaybetti

Koronavirüs salgınından ABD'nin ardından en çok etkilenen ikinci ülke konumunda bulunan Hindistan'da Nipah virüsü alarmı verildi. Virüs nedeniyle 12 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybederken, 188 temaslı kişi tespit edildi.

7.09.2021Dünya
Bu kripto paraların yıldızı parladı Yükselişleri sürecek mi

Bu kripto paraların yıldızı parladı! Yükselişleri sürecek mi?

Popülerlikleri ve işlem hacimleri sebebiyle yatırımcının gündeminde Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri bulunurken; son dönemde bazı kripto paralar da kendinden sıkça söz ettirmeye başladı. Bu kripto paraların popülerliklerinin sürmesi beklenirken; Huobi Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü ve Kriptomeda Kurucusu Eray Dengiz kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

3.09.2021Ekonomi

FAO: Küresel gıda fiyatları yeniden yükselişte

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının, son 2 aydır yaşanan düşüşün ardından şeker, buğday ve palmiye yağındaki güçlü taleple ağustosta yeniden yükselişe geçtiğini duyurdu.

2.09.2021Ekonomi
‘Renkli’ pamuk umudu

‘Renkli’ pamuk umudu

Beyaz pamuğa alternatif olarak geliştirilen renkli pamuk tekstilde, kimyasal ve su kullanımını ciddi oranda düşürüyor. Özellikle sözleşmeli tarım modeli ile ekim alanlarının genişletilmesi planlanan renkli pamuğun fiyatının normal pamuğa göre yüzde 50 fazla olması planlanıyor. Adana’da çiftçiler ürün hakkında bilgilendirilirken firmalarla da ilk temaslara başlandı.

2.09.2021Ekonomi
Nike Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Nike Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Nike Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Nike Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Günümüzde ismini pek çok ülkeye duyuran ve dünya çapında bir üne sahip olan çok sayıda marka bulunur. Bu markalardan bir tanesi de Nike’dir. Nike markasının nerede kurulduğunu, kim tarafından kurulduğunu ve tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Iphone Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Iphone Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Iphone Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Iphone Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Iphone markası çağımızda en fazla tercih edilen markalardan bir tanesini oluşturmaktadır. Tüm dünyada bilinen bu markanın nerede üretildiğini, kim tarafından geliştirildiğini, hangi ülkeye ait olduğunu, tarihçesini ve niteliklerini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Dyson Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Dyson Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Dyson Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Dyson Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Dyson Limited Şirketi, günümüzde ismini çok sayıda ülkeye duyurmayı başarmış olan şirketlerden bir tanesidir. Dyson şirketi İngiltere merkezlidir. Dyson markasının kim tarafından ve nerede kurulduğunu, tarihçesini, hangi ülkeye ait olduğunu, ne zaman kurulduğunu sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
Bosch Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Bosch Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Bosch Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Bosch Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Bosch şirketi, dünyanın en tanınmış niteliğine sahip olan bir elektronik ve mühendislik şirketidir. Bosch şirketinin ne zaman kurulduğunu, bu şirketin sahibinin kim olduğunu, hangi ülkenin markası olduğunu ve özet halinde olan tarihçesini sizler için derledik.

31.08.2021Araştırma
TSK kullanmaya başladı Şimdiden 2 ülkeden talep var...

TSK kullanmaya başladı! Şimdiden 2 ülkeden talep var...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kullanımına sunulan silah taşıyıcı araçlara yenileri eklenecek. Silah taşıyıcı araçlardan Pars 4x4'e 2 ülkeden talep geldi.

21.08.2021Ekonomi
Malezyanın yeni Başbakanı İsmail Sabri Yakub oldu

Malezya'nın yeni Başbakanı İsmail Sabri Yakub oldu

Malezya'da günlerdir süren belirsizlik son buldu. Ülkenin yeni Başbakanı olarak İsmail Sabri Yakub atandı.

20.08.2021Dünya
Tam normale dönecek derken... Kötü haber geldi Dünya yeniden aynı sorunu yaşayacak

Tam normale dönecek derken... Kötü haber geldi! Dünya yeniden aynı sorunu yaşayacak

2020 sadece pandemiyle değil aynı zamanda tüm dünyayı etkileyen çip kriziyle de anılmıştı. 2021'de üreticiler çip krizinin sona ereceğini düşünüyordu ancak delta varyantı bu durumu değiştirdi. Birçok otomotiv markası tek tek üretime ara veriyor.

20.08.2021Ekonomi
PUBG New State ne zaman çıkacak İkinci alfa testi duyurusu

PUBG New State ne zaman çıkacak? İkinci alfa testi duyurusu

PUBG New State ne zaman çıkacak sorusu, ikinci alfa testi duyurusunun ardından gündemde yer almaya başladı. Sadece ön başvuruda bulunan kişilere açılacak olan PUBG New State alfa testi, Ağustos ayının sonuna doğru erişime açık olacak. Peki, PUBG New State ne zaman çıkacak? İşte, ikinci alfa testi hakkında detaylı bilgiler

17.08.2021Teknoloji
Ford fabrikasında üretim yine duruyor

Ford fabrikasında üretim yine duruyor

Korona kriziyle birlikte patlak veren chip üretimindeki yetersizlik nedeniyle üretimini yaklaşık 3 ay durdurmak zorunda kalan Ford Köln fabrikası bu hafta üretime başlamıştı. Ancak bu sefer de Fiesta modelinin elektronik kapı modülünde kullanılan yarı iletkenlerin yetersizliği nedeniyle, Malezyalı tedarikçi sevkiyatı geciktirdiği için Ford önümüzdeki haftadan itibaren üretimine ara vermek zorunda kalacak.

17.08.2021Avrupa
Katılım ne demek Katılım bankacılığı ne anlama gelir

Katılım ne demek? Katılım bankacılığı ne anlama gelir?

Katılım, Bir süreç veya bir durum içerisinde eylemli ve istençli bir biçimde bir işi üstlenme veya bir olayda etkin olma anlamına gelir. Katılımın ne demek olduğunu, katılım bankacılığının nasıl bir oluşum içerdiğini ve Türkiye içerisinde katılım bankacılının nasıl bir süreçten geçtiğini sizler için derledik.

17.08.2021Araştırma
Kara Halile nedir ve ne işe yarar Kara Halile otu nerede yetişir ve faydaları nelerdir

Kara Halile nedir ve ne işe yarar? Kara Halile otu nerede yetişir ve faydaları nelerdir

Kara Halile bitkisi son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Fakat ilk olarak belirtmek gerekiyor ki, sağlığınızı iyileştirebileceği iddialarını destekleyen klinik deneylerin eksikliği vardır. Peki, Kara Halile nedir, sağlığınız için ne gibi faydalar sunar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.08.2021Araştırma
Malezya Kralı, Başbakan Muhyiddin Yasinin istifasını kabul etti

Malezya Kralı, Başbakan Muhyiddin Yasin'in istifasını kabul etti

Kraliyet Sarayı, yeni başbakan adayı bulunana kadar Muhyiddin Yasin'in geçici başbakan olarak görev yapacağını duyurdu.

16.08.2021Dünya
PUBG: New State, alfa test aşamasına geçiyor

PUBG: New State, alfa test aşamasına geçiyor

PUBG: New State, beta sürecini geride bırakarak alfa test aşamasına geçiyor.

11.08.2021eSpor
Malezyada aşı yaptıranlar için bazı Kovid-19 yasakları hafifletildi

Malezya'da aşı yaptıranlar için bazı Kovid-19 yasakları hafifletildi

Malezya'da hükümet, salgın nedeniyle yürürlükteki bazı kısıtlamaların, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını tamamlayanlar için hafifletileceğini duyurdu.

8.08.2021Dünya
Turkish Cargo dünya hava kargo taşıyıcıları arasında 3. sıraya yükseldi

Turkish Cargo dünya hava kargo taşıyıcıları arasında 3. sıraya yükseldi

127 ülkeye hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markası olan Turkish Cargo, haziran ayında başarılı bir performans sergileyerek dünyanın ilk 3 hava kargo markasından biri oldu.

5.08.2021Ekonomi
TBMM Başkanı Şentop, mevkidaşlarının bayramını kutladı

TBMM Başkanı Şentop, mevkidaşlarının bayramını kutladı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Kurban Bayramı dolayısıyla 8 meclis ve senato başkanıyla telefon görüşmesi gerçekleştirerek, mevkidaşlarının bayramını kutladı.

22.07.2021Dünya
Türkiyenin FETÖ ile mücadelesini uluslararası medyaya Bakan Çavuşoğlu anlattı

Türkiye'nin FETÖ ile mücadelesini uluslararası medyaya Bakan Çavuşoğlu anlattı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör konusunda mesajlarının net olduğunu belirterek Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) dahil, biçimleri ne olursa olsun tüm terörist örgütlerle aynı kararlılıkla ve birlikte hareket etmek zorunda olduklarını söyledi.

15.07.2021Dünya
Malezyada korkutan varyant gelişmesi: Sadece bir ayda hepsi görüldü

Malezya'da korkutan varyant gelişmesi: Sadece bir ayda hepsi görüldü!

Koronavirüs salgını tüm dünyada devam eden aşılama kampanyalarıyla kontrol altına alınmaya çalışılırken çeşitli ülkelerde ortaya çıkan ve hızla yayılan Kovid-19 varyantları korku yaratmaya devam ediyor. Malezya'da son bir ayda tüm varyantlardan görülen vakalar ise endişe yarattı.

15.07.2021Dünya
THY Teknik AŞ, Asya-Pasifikte yatırım fırsatlarını değerlendiriyor

THY Teknik AŞ, Asya-Pasifik'te yatırım fırsatlarını değerlendiriyor

Şirket, Malezyalı uçak bakım-onarım şirketlerinden ve Sapura Resources Bhd'nin iştiraki olan Sapura Technics Sdn Bhd ile potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirebilmek için iyi niyet sözleşmesi imzaladı.

13.07.2021Ekonomi
Malezyada akılalmaz olay: Kovid-19 aşı merkezinde 204 çalışan koronavirüs pozitif çıktı

Malezya'da akılalmaz olay: Kovid-19 aşı merkezinde 204 çalışan koronavirüs pozitif çıktı!

Dünyanın dört bir yanını saran koronavirüs salgınında tüm ülkelerde aşılama kampanyaları yoğun şekilde devam ediyor. Güneydoğu Asya ülkesi Malzeya ise bu aşılama merkezlerinden birinden gelen haberle sarsıldı. Tam 204 aşı merkezi çalışanının kovid-19'a yakalandığı merkez kapatıldı.

13.07.2021Dünya
Süveyş’i tıkayan gemi aylar sonra serbest

Süveyş’i tıkayan gemi aylar sonra serbest

GEÇTİĞİMİZ mart ayında Süveyş Kanalı’nı tıkayarak dünyanın gündemine oturan Çinli Ever Green şirketinin Ever Given isimli konteyner gemisi, yaklaşık 100 gün sonra Süveyş Kanal İdaresi ve gemicilik şirketi arasında tazminat anlaşmasına varılması sonucunda dün serbest bırakıldı.

8.07.2021Dünya
Yavuz sondaj gemisi Çanakkale Boğazından geçti

"Yavuz" sondaj gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçti

Türkiye'nin "Milli Enerji ve Maden Politikası" kapsamında, denizlerdeki arama ve sondaj faaliyetlerinin artırılması amacıyla 2018'de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından satın alınan "Yavuz" gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.

29.06.2021Ekonomi
24 çeşit peynirle ABD’ye ilk ihracat

24 çeşit peynirle ABD’ye ilk ihracat

Ekici, ihracat yaptığı ülkelere ABD’yi de ekledi. ABD ile birlikte ihracat yaptığı kıta sayısını 4’e çıkaran Ekici’nin yeni ihracat rotası ise Çin ve Avrupa Birliği ülkeleri olacak.

24.06.2021Lezizz
Çin’den sonra hedef Japonya ve G. Kore

Çin’den sonra hedef Japonya ve G. Kore

Çin’den aldıkları malı Avrupa’ya tren yolu ile taşıdıklarını belirten Pasifik Eurasia Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, 5 yıl içinde Japonya ve Güney Kore gibi ülkelere de uzanacaklarını söyledi.

17.06.2021Ekonomi
Fransız aile karavanla dünya turunda

Fransız aile karavanla dünya turunda

FRANSIZ fotoğraf sanatçısı Eric Guedeney (58), tüm mal varlığını satıp, eşi Joelle Bezal (50) ve oğlu Tao Guedeney (9) ile 2 yıl önce karavanla dünya turuna çıktı. Birçok ülke gezen aile, 2,5 ay önce geldiği Türkiye'ye hayran kaldı. Tura Antalya'nın Demre ilçesinde devam eden aile, şu ana kadar 9 bin kilometre yol yaptı. Eric Guedeney, "Belki bundan sonraki yaşamımızı, insanın kendini güvende hissettiği bu güzel insanların arasında, Türkiye'de sürdürürüz" dedi.

16.06.2021Gündem
NFT çılgınlığına Sir Tim Berners-Lee de katıldı... İnterneti satışa çıkardı

NFT çılgınlığına Sir Tim Berners-Lee de katıldı... 'İnternet'i satışa çıkardı!

NFT çılgınlığı hız kesmiyor. Son dönemde milyon dolarlık satışlar ile gündeme gelen NFT furyasına 'internetin isim babası' olarak anılan Sir Tim Berners-Lee de katıldı. Lee, modern interneti oluştururken oluşturduğu orjinal kaynak kodlarını NFT olarak açık artırmaya çıkardı.

15.06.2021Dünya
ODTÜ Akademik itibarda en iyi Türk üniversitesi oldu

ODTÜ Akademik itibarda en iyi Türk üniversitesi oldu

İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Quacquarelli Symond (QS), 2022 Dünya Üniversiteleri Sıralaması yayınlandı. 18’incisi yayınlanan sıralamada Türkiye’den 21 üniversite yer alıyor. Bin 300 üniversitenin listelendiği sıralamada ilk 500’de Türk üniversitesi yer almasa da  Anadolu Üniversitesi, İstanbul Aydin Üniversitesi , İstanbul Bilgi Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi olmak üzere Türkiye’den altı okul ilk kez derecelendirmeye girdi. Akademik İtibar açısından da Orta Doğu Teknik Üniversitesi 333’üncü sırada yer aldı.

9.06.2021Eğitim
PCR testinde önemli gelişme... Tablo yenilendi 146 ülke için flaş karar

PCR testinde önemli gelişme... Tablo yenilendi! 146 ülke için flaş karar

Koronavirüs tedbirleri kapsamında güncellenen seyahat kuralları çerçevesinde, havayoluyla ABD, Almanya, Fransa, Azerbaycan, Rusya ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu 146 ülkeden gelen yolculardan, yurda girişte aşı olduğuna dair belge gösterenlere PCR testi zorunluluğu kalktı.

2.06.2021Ekonomi
Malezyada Kovid-19 nedeniyle tam karantina uygulaması başlatıldı

Malezya'da Kovid-19 nedeniyle tam karantina uygulaması başlatıldı

Malezya'da son günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen yoğun artışı önlemek üzere tam karantina uygulaması başlatıldı.

1.06.2021Dünya
2 otomotiv devinden flaş karar En az 14 gün üretimi durdurdular

2 otomotiv devinden flaş karar! En az 14 gün üretimi durdurdular

Toyota ve Honda, COVID-19 kapsamında tam kapanma kararı alan Malezya'da üretimi geçici olarak durdurduğunu duyurdu. Toyota'da açılış tarihi belli değilken, Honda 15 Haziran olarak açıklamada bulundu.

1.06.2021Ekonomi
Malezyada koronavirüs nedeniyle tam karantina uygulaması başlatıldı

Malezya'da koronavirüs nedeniyle tam karantina uygulaması başlatıldı

Malezya'da son günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen yoğun artışı önlemek üzere tam karantina uygulaması başlatıldı.

1.06.2021Dünya
Devler liginde yükseliyor

Devler liginde yükseliyor

Ankutsan, İSO’nun açıkladığı 2020 Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasındaki yerini 66 basamak birden yükselterek 264’üncü sırada yer aldı. Ankutsan Yönetim Kurulu Başkan’ı Rüstem Kesgi, “Pandeminin yarattığı tüm olumsuz gelişmelere rağmen yatırımlarımıza ve büyümeye devam ediyoruz. Adana’da mevcut kâğıt fabrikamıza ek olarak 60 milyon Euro yatırım ile yüksek teknolojiye sahip yeni bir kâğıt üretim tesisi kuruyoruz” dedi.

31.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bir sanat şehri ORDU

Kültür sanat eksenli gezilerimi hızla sürdürüyorum. Geçen hafta sonu da Ordu’daydım. Ordu bir sanat şehri olmayı başarıyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e yaptıkları çalışmaları sordum:

15.09.2021

Acı, tatlı, ekşi ve umami Tay mutfağı

Tropikal iklime özgü deniz ürünleri ve meyveler, Hindistan’ın baharat çeşitleri, Çin’in keskin ve farklı lezzetleri aynı vok tavada, üstelik müthiş bir dengeyle buluşuyor.

11.09.2021

Entübeden yoğun bakıma

Pandemi ile yatıp pandemi ile kalkıyoruz. Ancak bazı sektörleri görünce, üzüntüm artıyor. Büyük sıkıntı içindeler. Bunların başında hiç kuşku yok ki turizm geliyor. Ulaşımdan konaklamaya, yeme içmeden eğlenceye kadar sektör, zaman zaman tamamen kapanmış, zaman zaman da yüzde 30 kapasite ile çalışabilmiş durumda.

28.06.2021

Entübeden yoğun bakıma

Pandemi ile yatıp pandemi ile kalkıyoruz. Ancak bazı sektörleri görünce, üzüntüm artıyor.

28.06.2021

İnşaat şantiyesinden fotoğraf stüdyosuna

Sevgili okurlar, sevgili fotoğraf sevdalıları... Bu haftaki konuğum Sefa Yamak’ı pek çoğunuz yakından tanıyor. Ve tabii birçoğunuz onu sosyal medyadaki tek aktif hesabı olan Instagram’dan da takip ediyor.

22.06.2021

'Çöl değil enerji vahası'

Konya Karapınar’dayız. 2 bin 600 futbol sahası büyüklüğündeki güneş santralı sahasındayız.

12.06.2021