EKSTRA
MENÜ

Malezya

Malezya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Malezya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.424 Malezya haberi bulunmuştur.

Malezya ya da resmî adıyla Malezya Devleti, Güneydoğu Asya’da yer alan, doğu ve batı olarak iki kara parçasına ayrılmış, 13 eyaletten oluşan, “seçmece krallıkla” yönetilen federe bir ülkedir. Malezya 18.000 den fazla ada devletinin birleşmesiyle oluşmuştur.

 

Malezya Haberleri

Sivaslı usta, unutulmaya yüz tutan sedef kakmacılığını yaşatıyor

Sivaslı usta, unutulmaya yüz tutan sedef kakmacılığını yaşatıyor

SİVAS'ta yaşayan Oktay Pala (59), unutulmaya yüz tutan el sanatlarından sedef kakmacılığını sürdürüyor. Merak üzerine sedef kakma sanatını öğrenen Pala, amatör olarak başladığı işinde kısa sürede ustalaştı. Yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Pala, sanatının yeterli ilgiyi görmemesinden yakınıyor.

15.01.2021Güncel
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler

Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

13.01.2021Dünya
Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri arasında Türkiyeden 5 lezzet

Dünyanın en iyi geleneksel yemekleri arasında Türkiye'den 5 lezzet

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan TasteAtlas sitesinin 2020 yılı ödülleri belli oldu. Toplam 63 bin 402 oy sonucunda dünyanın en iyi 100 geleneksel lezzeti seçildi. Listede Türk lezzetleri önemli yer tutarken ikinciliği Adana kebabı aldı.

Nipah Virüsü nedir Solunum yolu enfeksiyonuna neden oluyor İşte Nipah virüsü(NİV) belirtileri ve tedavisiyle ilgili bilgiler

Nipah Virüsü nedir? Solunum yolu enfeksiyonuna neden oluyor! İşte Nipah virüsü(NİV) belirtileri ve tedavisiyle ilgili bilgiler

Nipah virüsü, tüm dünya koronavirüs salgınıyla mücadele verirken gündeme geldi. Bilim insanlarına göre, yarasaların COVID-19, SARS, MERS, Ebola, Nipah virüsü olmak üzere salgınları ortaya çıkaran çok sayıda virüsün kaynağı olduğu düşünüyor. İlk defa Malezya ve Singapur’da 1998 ve 1999 yılları arasında görülen nipah virüsünün insanlar ya da hayvanlar için herhangi bir tedavisi bulunmuyor. Zoonotik bir virüs olan bu virüsle enfekte kişilerde, akut solunum yolu hastalığı görülebiliyor. İşte, nipah virüsü (NİV) belirtileri ve hastalıkla ilgili ayrıntılar.

12.01.2021Sağlık
Malezyada OHAL ilan edildi

Malezya'da OHAL ilan edildi

Malezya Kralı Sultan Abdullah Şah'ın koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında olağanüstü hal (OHAL) ilan ettiği belirtildi. Öte yandan Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, koronavirüs nedeniyle ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) ile askeri yönetimin gelmeyeceğini, sivil hükümetin faaliyetlerine devam edeceğini bildirdi. OHAL ilan edilmesinin ardından ülkede koronavirüs vaka sayılarında rekor kırıldı.

12.01.2021Dünya
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada koronavirüs salgınına ilişkin son gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgınına ilişkin son gelişmeler

Aşılama çalışmaları hız kazanırken Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

11.01.2021Dünya
Ege İhracatçı Birlikleri, 2020de 216 ülkeye ihracat yaptı

Ege İhracatçı Birlikleri, 2020'de 216 ülkeye ihracat yaptı

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, EİB'nin geçen yıl 216 ülkeye, 13 milyar 4 milyon dolarlık ihracat yaptığını bildirdi.

11.01.2021Ekonomi
Malezyanın Ekonomi Bakanı Mustafa Muhammedin koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi

Malezya'nın Ekonomi Bakanı Mustafa Muhammed'in koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi

Malezya Ekonomi Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Mustafa'nın başkent Kuala Lumpur'dan Kota Bharu kentine yaptığı gezi sırasında koronavirüs belirtileri göstermesi üzerine dün test yaptırdığını ve test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

10.01.2021Dünya
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgınıyla ilgili son gelişmeler

Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor. Japonya'da acil durum ilan edilirken Pakistan, Endonezya ve Malezya'da vaka ve ölü sayıları artmaya devam ediyor.

7.01.2021Dünya
Malezya, Pakistan, Endonezya ve Japonyada koronavirüs salgınına ilişkin gelişmeler

Malezya, Pakistan, Endonezya ve Japonya'da koronavirüs salgınına ilişkin gelişmeler

Asya ülkelerinden Malezya, Pakistan, Endonezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

6.01.2021Dünya
Vakıf Katılım’ın Yönetim Kurulu ve Danışma Komitesine önemli atamalar

Vakıf Katılım’ın Yönetim Kurulu ve Danışma Komitesine önemli atamalar

Vakıf Katılım Olağan Genel Kurul Toplantısında iki yönetim kurulu üyesi ve bir de danışma komite üyesi ataması gerçekleştirildi.

6.01.2021Ekonomi
Malezyadaki sel baskınları nedeniyle tahliye edilenlerin sayısı 20 bini geçti

Malezya'daki sel baskınları nedeniyle tahliye edilenlerin sayısı 20 bini geçti

Malezya genelinde muson yağmurlarının yol açtığı sel baskınları nedeniyle evlerinden tahliye edilenlerin sayısı 20 bini geçti.

5.01.2021Dünya
Malezyada sel baskınları birçok kişi evsiz bıraktı

Malezya'da sel baskınları birçok kişi evsiz bıraktı

Malezya'da ülke çapında etkili olan muson yağmurlarının yol açtığı sel baskınları birçok kişi evsiz bıraktı. Evlerinden tahliye edilenlerin sayısı 20 bine yaklaştı.

4.01.2021Dünya
3 boyutlu kadrolu eşek uçurtmaları, Mardin semalarında

3 boyutlu 'kadrolu eşek' uçurtmaları, Mardin semalarında

MARDİN'de yaptığı uçurtmalarla gökyüzünü renklendiren uçurtma ustası Zahit Mungan (25), kentin sembolü haline gelen ve çöp toplama işlerinde kullanılan eşeklerin 8 metre büyüklüğünde 3 boyutlu uçurtmasını yaptı. Mardin semalarında eşek ve sıpa uçurtmayı görenler ilgiyle izlerken, Mungan, "Belediyenin kadrolu eşekleri bütün çöplerimizi sırtlarında taşıyor. Onlara vefa borcumuz var" dedi.

4.01.2021Güncel
Malezya, Japonya, Pakistan ve Japonyada koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler

Malezya, Japonya, Pakistan ve Japonya'da koronavirüs salgınıyla ilgili gelişmeler

Dünyada aşılama çalışmaları hız kesmeden sürerken, Asya ülkelerinden Malezya, Japonya, Pakistan ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

3.01.2021Dünya
Sağlık turizmi 2021’de rekora hazırlanıyor

Sağlık turizmi 2021’de rekora hazırlanıyor

2019’da 3 milyar dolar büyüklüğe ulaşan sağlık turizmi bu yılı yüzde 20 kayıpla kapatıyor. Türkiye Sağlık Turizm Derneği (TÜSATDER) Başkanı Uzm. Dr. Servet Terziler, “Bu yılın ilk çeyreğini de hasarsız atlatırsak ikinci ve üçüncü çeyrek itibariyle sağlık turizmi 2019 rakamlarını geçecek.” dedi.

3.01.2021Ekonomi
Askeri ürünlerle 23 ülkeye ihracat

Askeri ürünlerle 23 ülkeye ihracat

Toplamda 1.300 kişiye istihdam sağlayan Öztiryakiler, ABD ordusu dahil 23 ülkeye askeri lojistik ürün temin ettiğini açıkladı.

3.01.2021Ekonomi
Bu kekleri yapmak sabır istiyor, gören yemeye kıyamıyor

Bu kekleri yapmak sabır istiyor, gören yemeye kıyamıyor

Kakaolu, tarçınlı, havuçlu, portakallı... Kekler çayın, kahvenin en güzel eşlikçisi, hepimizin hayatının bir parçası. Ama Malezyalıların yaptıkları bu kekler, görenlerin ağzını açık bırakıyor. Malayca adıyla "Kek lapis Sarawak" yani Sarawak (Malezya'da Borneo adasının kuzeybatı kıyısında bir eyalet) katlı keki diye bilinen bu kekleri yapabilmek hem cesaret hem sabır hem de beceri istiyor.

Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı

Salgın dünya genelinde eğitimi de sekteye uğrattı

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs salgını eğitimi de sekteye uğratırken, birçok ülke eğitimin sürdürülebilmesi için alternatif yöntemler aramak zorunda kaldı.

2.01.2021Dünya
Öztiryakiler 23 orduya ürün temin ediyor

Öztiryakiler 23 orduya ürün temin ediyor

Öztiryakiler Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztiryaki "10 milyon dolar yatırımla endüstriyel buzdolabı fabrikamızı devreye alıyoruz. 130 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz, bu rakamı 150'ye çıkarma hedefimiz var" dedi.

2.01.2021Ekonomi
Gizemli hastalıktan küresel salgına Kovid-19un kronolojisi

'Gizemli hastalıktan' küresel salgına Kovid-19'un kronolojisi

Yeni tip koronavirüs, ilk kez Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentindeki deniz ürünleri gıda pazarını ziyaret eden kişilerde görüldü ve sebebi anlaşılamayan "gizemli solunum rahatsızlığı" şikayetiyle ilk hasta 17 Kasım 2019'da hastaneye başvurdu.

1.01.2021Dünya
Kerem Bursin kimdir, kaç yaşında Kerem Bursin O Ses Türkiye sahnesinde

Kerem Bursin kimdir, kaç yaşında? Kerem Bursin O Ses Türkiye sahnesinde

Kerem Bursin, O Ses Türkiye yılbaşı özel programının tanıtımına damga vuran isimlerden biri oldu. Yabancı bir şarkı ile O Ses Türkiye sahnesine çıkan Kerem Bursin, meslektaşı ve Sen Çal Kapımı dizisindeki rol arkadaşı Hande Erçel'i jüri koltuğunda görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Peki, Kerem Bursin kimdir, kaç yaşında? İşte Kerem Bursin'in hayatıyla ilgili bilgiler...

31.12.2020Televizyon
Ejder Meyvesinin Şaşırtan Faydaları

Ejder Meyvesinin Şaşırtan Faydaları

Ejder meyvesi, özellikle son yıllarda popüler olan bir meyve. Ülkemizde de üretilmeye başlanan ejder meyvesi, harika görüntüsünün yanı sıra lezzeti ve faydaları ile de ilgi çekiyor. Yeni tanınan bu meyve hakkında pek çok soru bulunuyor; ejder meyvesi nereden alınır, nasıl tüketilir ve faydaları nelerdir? Bu soruların hepsini cevaplıyoruz.

Malezya ordusuna siber saldırı

Malezya ordusuna siber saldırı!

Malezya ordusuna ait ağlara siber saldırının gerçekleştiği duyuruldu. Savunma Kuvvetleri Şefi Affendi Buang konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " Evet siber ağlarımız hedef alındı. Önemli veriler korunuyor" dedi.

29.12.2020Dünya
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada Kovid-19 salgınıyla ilgili son gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınıyla ilgili son gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

28.12.2020Dünya
Antalyadan 10 ayda 88,5 milyon dolarlık lüks yat ihraç edildi

Antalya'dan 10 ayda 88,5 milyon dolarlık lüks yat ihraç edildi

Antalya Serbest Bölgesi'nden yılın 10 aylık döneminde 88,5 milyon dolarlık lüks yat ihracatı gerçekleştirildi.

28.12.2020Ekonomi
Nereye giderseniz gidin, mutfakta karşınıza çıkabilecek 7 ürün

Nereye giderseniz gidin, mutfakta karşınıza çıkabilecek 7 ürün

Dünya mutfaklarının bazılarında çok spesifik malzemeler kullanılıyor ama bazı ürünler de coğrafyadan ve yemek alışkanlıklarından bağımsız dünyanın neresine gidersek gidelim karşımıza çıkabiliyor. Sizin için bu evrensel malzemelerden birkaçını aşağıda sıraladık.

28.12.2020Yemek
Asya-Pasifikte 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

Asya-Pasifik'te 2020 bölgesel gerilimler, koronavirüs salgını ve siyasi krizlerle geçti

2020 yılında, Güney Çin Denizi krizi, Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilimler ve Hindistan - Çin sıcak çatışması bölgedeki tansiyonu artırdı. Asya-Pasifik ülkelerinde başta koronavirüs salgını olmak üzere bölge ülkeleri arasında yaşanan gerilimler, siyasi krizler ve protestolar 2020'ye damgasını vurdu.

28.12.2020Dünya
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada Kovid-19 salgınını etkisini sürdürüyor

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınını etkisini sürdürüyor

Dünyada aşılama çalışmaları hız kazanırken, Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

27.12.2020Dünya
Onlar günler sonra yeni yılı kutluyorlar... Çin Yeni Yılı ne zaman

Onlar günler sonra yeni yılı kutluyorlar... Çin Yeni Yılı ne zaman?

Çin takviminde ayın hareketleri kaynak alındığından, yılbaşının tarihi her yıl farklılık gösteriyor. Bazı tarihçilerin, kökenlerini Orta Asya Türklerinin kullandığı '12 Hayvanlı Takvim' e bağladığı Çin takvimi, 12'şer yıllık döngülerden oluşuyor ve her yıl ayrı bir hayvanın adıyla anılıyor. Peki, Çin Yeni Yılı ne zaman?

23.12.2020Gündem
Son dakika...Asyada sular ısınıyor, tehlikeli gerginlik

Son dakika...Asya'da sular ısınıyor, tehlikeli gerginlik!

Son dakika haberleri...Artan Çin ve ABD gerilimi, Güney Çin Denizi'nde gerilimlere yol açmaya devam ediyor. Pekin yönetiminden yapılan açıklamada bir ABD savaş gemisinin Çin karasularından "uzaklaştırıldığı" ifade edildi. Açıklamaya cevap ABD Pasifik filo komutanlığından geldi, açıklamada "devriye operasyonları uluslararası hukuku güvence altına almak için yürütülüyor" denildi. Geniş çaplı askeri tatbikatların yürütüldüğü bölgede, Rus ve Çin uçaklarının Güney Kore hava sahasını ihlal ettiği iddiası tansiyonu artırdı.

23.12.2020Dünya
Her yıl yaklaşık 6,9 Müslüman turist Türkiyeye ziyarete geliyor

Her yıl yaklaşık 6,9 Müslüman turist Türkiye'ye ziyarete geliyor

DinarStandard Araştırma Analisti Yakup Kocaman, Türkiye'ye her yıl yaklaşık 6,9 Müslüman turistin ziyarete geldiğini bildirdi.

22.12.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Dünya şaştı kaldı... Korona salgınında 10 bin kişilik düğün yaptılar

Son dakika haberler: Dünya şaştı kaldı... Korona salgınında 10 bin kişilik düğün yaptılar!

Koronavirüs salgını birçok çiftin "kalabalık düğün" hayallerini suya düşürdü. Ancak Malezya'da bir çift, koronavirüs yasaklarının ilginç bir yöntemle etrafından dolaşarak 10 bin kişiyi düğünlerine davet etmeyi başardı.

21.12.2020Dünya
Sri Lankanın eski Cumhurbaşkanı Chandrika, Kovid-19dan ölenlerin cesetlerinin yakılmasını kınadı

Sri Lanka'nın eski Cumhurbaşkanı Chandrika, Kovid-19'dan ölenlerin cesetlerinin yakılmasını kınadı

Sri Lanka'nın eski Cumhurbaşkanı Chandrika Bandaranaike Kumaratunga, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ölenlerin cesetlerinin din hassasiyeti gözetilmeden zorla krematoryumlarda yakılmasına tepki gösterdi.

21.12.2020Dünya
2021 Kolombiya Bisiklet Turu koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi

2021 Kolombiya Bisiklet Turu koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi

2021 Kolombiya Bisiklet Turu'nun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.

20.12.2020Diğer

Malezya, Pfizer'in ardından AstraZeneca'dan da Kovid-19 aşısı alacak

Malezya, İngiltere merkezli ilaç firması AstraZeneca'dan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı satın alacağını duyurdu.

20.12.2020Dünya
Vietnamda facia Çok sayıda kişi kayıp

Vietnam'da facia! Çok sayıda kişi kayıp

Vietnam kıyılarında bir yük gemisinin batması sonucu gemide bulunan 15 kişi kayboldu.

18.12.2020Dünya
ABD, İsviçre ve Vietnamı kur manipülatörü ilan etti

ABD, İsviçre ve Vietnam'ı "kur manipülatörü" ilan etti

ABD Hazine Bakanlığı, İsviçre ve Vietnam'ı "kur manipülatörü" olarak tanımladı.

16.12.2020Ekonomi
Son dakika... Arçelik, Hitachiyi satın alıyor

Son dakika... Arçelik, Hitachi'yi satın alıyor

Arçelik'ten KAP'a yapılan açıklamada "Hitachi ile Japonya pazarı dışındaki küresel ev aletleri pazarında, Arçelik'in çoğunluk hissesi ile kontrol edeceği bir ortaklık oluşturulması için Hisse Satın Alma Sözleşmesi imzalanmıştır" denildi.

16.12.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay isimlerini tek tek saydı, Yanınızdayız mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay isimlerini tek tek saydı, 'Yanınızdayız' mesajı verdi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD'nin haksız yaptırım kararını şiddetle kınadığını söyleyerek, "Savunma Sanayii Başkanlığı Başkanı İsmail Demir, Başkan Yardımcısı Faruk Yiğit, Hava Savunma ve Uzay Daire Başkanı Serhat Gençoğlu ve Grup Müdürü Mustafa Alper Deniz; sizlerle gurur duyuyoruz. Milletimiz ve devletimiz adına, 'Sizinleyiz, yanınızdayız.' diyorum." dedi.

15.12.2020Gündem
Cehennemdeymişiz gibi hissettik

Cehennemdeymişiz gibi hissettik

Bangladeş’ten umuda yolculuğun yapıldığı düzensiz göçmenleri taşıyan bir teknenin içinden dudak uçuklatan görüntüler ortaya çıktı.

15.12.2020Dünya
Asya ekonomileri 2021de büyümeye devam edecek

Asya ekonomileri 2021'de büyümeye devam edecek

Asya Kalkınma Bankası'nın "Asya Kalkınma Görünümü" ek raporuna göre, koronavirüs, Çin ve diğer gelişmekte olan Asya ekonomilerinde bu yıl ekonomik daralmaya neden olurken, gelecek yıl bu ülkelerde büyümenin yüksek olması bekleniyor.

14.12.2020Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Azerbaycan dönüşü önemli mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan dönüşü önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, 'Kısıtlamalar genişleyecek mi' sorusuna "Bizim Bilim Kurulu'nda öyle bir şey yok. Bizim Bilim Kurulu’nun bize söylediği, şu anda hafta sonlarında, yani cuma akşamı 9’dan itibaren pazartesi sabahı 5’e kadar eve kapanalım. Dediği bu. Buna uyuyoruz." yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Amerika'nın kalkıp CAATSA diye bir olayla Türkiye'yi karşı karşıya getirmesi, NATO’daki çok önemli bir ortağına yapılan bir saygısızlıktır." ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem
Öykü Gürman Malezya’da yarışacak

Öykü Gürman Malezya’da yarışacak

ASYA-Pasifik Yayın Birliği’nin her yıl düzenlediği ABU TV Şarkı Festivali’nde bu yıl Türkiye’yi Öykü Gürman temsil edecek.

11.12.2020Magazin
Rusya ve NATOdan 10 yıl sonra ilk ortak tatbikat

Rusya ve NATO'dan 10 yıl sonra ilk ortak tatbikat

Rusya, NATO ile 10 yıl aradan sonra ilk kez Pakistan'ın Karaçi kenti açıklarında ortak tatbikat yapılacağını duyurdu.

10.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Fikri Bey kardeşim bu kareye bir de sen bak

Önceki gün çekilen bu fotoğraf karesinde ne görüyoruz...

16.01.2021

Udi Hindi Bitkisi ve Yağının Kullanım Alanları

Udi hindi bitkisinin Türkiye’de diğer bilinen isimleri; Agarwood ve ödağacıdır. Bilimsel ismi Aquilaria agallocha olan bitkidir. Bilimsel olarak Thymelaeaceae bitki ailesine aitdir.

4.01.2021

Turizmde ne umduk ne bulduk ne bekliyoruz

COVID-19 salgını nedeniyle turizm sektöründe 2020 yılı “kayıp yıl” olarak kayıtlara geçti. Hepimiz evlerde geçmiş yılların seyahat anılarına dair fotoğraflarla avunduk, sosyal medya hesaplarımızda eski kareleri tekrar paylaştık.

3.01.2021

Mesele sadece S-400 füzeleri mi

2020’de geri sayıma geçtiğimiz şu günlerde haftaya ABD’nin Türkiye’ye yaptırım kararı damgasını vurdu.

18.12.2020

Zengine var yoksula yok

Dünya yeni bir eşitsizlikle karşı karşıya.

11.12.2020