EKSTRA
MENÜ

Kirmizi Hali

Kirmizi Hali ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kirmizi Hali haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.292 Kirmizi Hali haberi bulunmuştur.

Kirmizi Hali Haberleri

Bu kıyafetle alışverişe gitti

Bu kıyafetle alışverişe gitti

Hem sahnede hem günlük hayatında ilginç kıyafetleriyle dikkat çeken Cardi B. koronavirüs pandemisi yüzünden 2020'de bütün önemli kırmızı halı geçitlerinden mahrum kaldı. Ama görünüşe göre bunun acısını çıkarmakta kararlı.

23.01.2021Magazin
Tuhaf alışveriş kıyafeti

Tuhaf alışveriş kıyafeti

Hem sahnede hem günlük hayatında ilginç kıyafetleriyle dikkat çeken Cardi B. koronavirüs pandemisi yüzünden 2020'de bütün önemli kırmızı halı geçitlerinden mahrum kaldı. Ama görünüşe göre bunun acısını çıkarmakta kararlı. Cardi B, kocası Offset ile birlikte Los Angeles'ta çıktığı alışverişte de bunun gözler önüne serdi.

23.01.2021Magazin
Trump giderken ‘kırmızı halılı’ tören istedi

Trump giderken ‘kırmızı halılı’ tören istedi

ABD, Joe Biden’ın başkanlık yemini edeceği tören için teyakkuzda. Seçim sonucunu tanımayan ve törene katılmama kararı alan Başkan Trump’ın askeri üste kırmızı halılı, uçakların geçiş yapacağı bir veda töreni istediği öne sürüldü.

20.01.2021Dünya
7. Sınıf Türkçe Gerçek, Mecaz, Terim Anlam konu anlatımı

7. Sınıf Türkçe Gerçek, Mecaz, Terim Anlam konu anlatımı

Türkçede kelimeler anlam bakımından üç ana başlıkta toplanır. Sözcüklerin, herkes tarafından bilinen ilk anlamına gerçek / temel anlam denir. Mecaz ise bir kelimenin başka bir kelimenin yerine kullanılmasıyla yapılır. 7. sınıflar için Türkçede Gerçek, Mecaz ve Terim Anlam konusunu örnek cümlelerle anlattık.

5.01.20217. SINIF
Son dakika haberi: Sahtekâr başkan İbrahim Savcı yakalandı... Kırmızı halı vurgunu

Son dakika haberi: Sahtekâr başkan İbrahim Savcı yakalandı... Kırmızı halı vurgunu!

İlkokul mezunu İbrahim Savcı’nın (30) Türkiye’den Kıbrıs’a uzanan dolandırıcılık hikâyesi cezaevinde son buldu. Kendini resmiyette olmayan ‘Ayasofya Vakfı Başkanı’, ‘bakanlık bürokratı’ olarak tanıtan Savcı, fotoğraf çektirdiği belediye başkanı, bürokrat ve tanınmış kişileri referans olarak kullanıp çok sayıda kişiyi iş vaadiyle dolandırdı.

21.12.2020Gündem
Eskiden kırmızı halıya böyle çıkardık

Eskiden kırmızı halıya böyle çıkardık!

Sinema dünyasının günümüzdeki önde gelen isimlerini artık çok iyi tanıyorsunuz. Peki ya onların yıllar önce, kariyerlerinin erken döneminde ya da yıldızlarının ilk dönemindeki kırmızı halı hallerini hatırlıyor musunuz?

Mega News Agency, Splash News

4.12.2020Magazin
Kemal Başar: Tiyatroyu ticaret diye yapamazsın

Kemal Başar: Tiyatroyu ticaret diye yapamazsın

Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında birçok ülkede yaptığı yönetmenliğiyle de başarısı alkışlanan, klasik oyunları bile çıta yükseltip, farklı bakışıyla sahneleyerek dikkatleri çeken, sezonda, sahnelerde ‘Helikopter’i uçuran, Tiyatro Keyfi’nin sahibi, Kemal Başar ile; yönetmenliğini, tiyatroyu, sanatı, hayatı konuştuk. Tiyatronun ‘T’ sinden girdik, ‘O’sundan çıktık. Sonuç mu? E, buyrun o zaman?

24.11.2020Keyif
Neslihan Yargıcı: O programdan paketlendim

Neslihan Yargıcı: O programdan paketlendim

90’larda moda dünyasının altını üstüne getiren Neslihan Yargıcı rüzgarı, 2000’lerin başında ansızın dindi. Farklı kulvarlardaki işleri kadar özel hayatı ve düzenlediği partilerle de manşetleri süsleyen “siyahların kadını”, birdenbire ortadan kayboldu. Sordum soruşturdum, onu Bodrum’da buldum. Ortada olmaması, boş durduğu anlamına gelmiyormuş, gayet net anladım. “Akıllı olan kenarda durur dönemindeyiz” diyen Yargıcı ile uzun uzun sohbet ettik. Sıfır egoyla, müthiş keyifle yanıtladı sorularımı. Jüri üyeliği yaptığı programdan nasıl “paketlendiğini” anlatırken güldü, imzasını taşıyan Seden Gürel imajı için “Tam bir çöptü” demekten çekinmedi. Geriye de son derece vintage bir moda-magazin söyleşisi kaldı. Keyifli okumalar...

24.11.2020Magazin
2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri Kırmızı Halı Stilleri

2020 MTV Avrupa Müzik Ödülleri Kırmızı Halı Stilleri

Bu yıl 26'ncısı düzenlenen MTV Avrupa Müzik Ödülleri, pandemi sebebiyle farklı bir şekilde gerçekleşti. Her şeye rağmen ünlü isimler ödül töreni için özenle hazırlandı, kamera karşısına geçti.

Demode değil, çok havalı

Demode değil, çok havalı

Biraz okul yıllarımızı, biraz büyükbabalarımızı hatırlatan süveterler bu yıl yeniden gözde. Geçen yıla kadar ‘demode’ bulunan bu giysiler stil ikonlarının favorisi haline gelerek Instagram akışlarımızı da ele geçirdi.

Zengin değilim, birkaç sene sonra herhalde orta halli olurum

Zengin değilim, birkaç sene sonra herhalde orta halli olurum

İzleyiciyi canlandırdığı her karaktere inandırıyor. Oyunculuk yeteneğinin yanı sıra kalemiyle de seviliyor. “Doğrudur, huysuzum” diyor ama o ‘huysuz ve tatlı’. Vicdanı hiç elden bırakmamak üzerine kurulu bir felsefesi var. Geçen hafta Altın Portakal’ı kucaklayan Ahmet Mümtaz Taylan anlatıyor: “Ayağı yerden kesilecek yaşı geçtim. Bir de ağırım, kaldırım taşı gibi. Havalanmam kolay değil.”

18.10.2020Hürriyet Pazar
Kameralar, kırmızı halı, malikaneler geride kaldı: Artık ayakkabı bile giymiyor

Kameralar, kırmızı halı, malikaneler geride kaldı: Artık ayakkabı bile giymiyor

1990'larda rol aldığı çok izlenen diziyle tanınan ünlü oyuncu eşini ve ailesini de alıp yaşadığı lüks evi ve gösterişli şehri terk etti.

Backgrid USA, Instagram

14.10.2020Magazin
57. Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali başladı

Bu yıl 57'ncisi düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin açılış galası kırmızı halı geçişiyle başladı.

4.10.2020Keyif
Tatil arası gala

Tatil arası gala

77'nci Venedik Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle özel güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen festivalde galalar da birbiri ardına düzenleniyor.

Backgrid UK, Splash News, Mega News Agency

4.09.2020Magazin
Türkiye artık fasoncu bir ülke değil

Türkiye artık fasoncu bir ülke değil

Manchester’de Vogue Fashion Night Out defilesiyle başlayan hikayesine pek çok ‘ilk’i sığdırmış olan moda tasarımcısı Zeynep Kartal, sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiriyor. Kartal ile İstanbul’da buluştuk, 15 Temmuz sonrası İngiltere Parlamentosu’nda düzenlediği defilenin yankılarından Türkiye’nin fasondan tasarıma uzanan moda öyküsüne, defilelerine ve projelerine dair her şeyi konuştuk.

11.08.2020Magazin
Antalya’daki lüks tekneler sezonu Ukraynalı turistlerle açtı

Antalya’daki lüks tekneler sezonu Ukraynalı turistlerle açtı

Antalya'nın Alanya ilçesinde normalleşme süreciyle birlikte turistlerin vazgeçilmezi günübirlik tekne turları, bu yıl Ukraynalı turistlerle başladı. Lüks teknenin kaptanı ise kırmızı halı sererek teknesine aldığı ilk müşterileri keman eşliğinde Alanya'nın simgesi olan muz ve çiçeklerle karşıladı.

29.07.2020Seyahat
Elle Fanning: Güzel olduğumuzu söylemekten neden utanmalıyız

Elle Fanning: Güzel olduğumuzu söylemekten neden utanmalıyız?

Elle Fanning’le ilk televizyon dizisi “The Great”i konuşmak için görüntülü olarak bir araya geldik. Daha 3 yaşına bile girmeden oyunculuk yapmaya başlayan ve “Cannes Film Festivali’nin en genç jüri üyesi” unvanına sahip olan Fanning’le kariyeri hakkında da konuştuk. Ayrıca genç yıldıza aşk hakkındaki düşüncelerini sordum, “Gerçek aşkın varlığına inanan umutsuz romantiklerdenim” yanıtını aldım.

21.06.2020Magazin
O merdivenler boş kaldı

O merdivenler boş kaldı

Her yıl sinema meraklıları hem o ünlü salonda gösterilecek filmleri hem de kırmızı halıda salınacak ünlüleri görmek için gün sayardı. Ama bu sene, beklenmedik bir gelişme oldu ve dünyanın en ünlü kırmızı halısı boş kaldı.

Backgrid UK, Splash News, AP

5.06.2020Magazin
Turizm ne zaman başlayacak Bakan Ersoy tarih verdi

Turizm ne zaman başlayacak? Bakan Ersoy tarih verdi

Son dakika haberine göre; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada "Bir terslik olmazsa 28 Mayıs gibi iç turizm hareketiyle inşallah turizm başlar. Haziran ortalarından sonra da dış turizmin belli ülkelerde başlayacağını düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

16.05.2020Gündem
Beyoncenin En İyi Kırmızı Halı/Sahne Kostümleri

Beyonce'nin En İyi Kırmızı Halı/Sahne Kostümleri

Muhteşem sesi, her daim hit olan şarkıları, sahne şovları, profesyonellere taş çıkaran dansları, aile hayatı ve stili ile her zaman öncü olan bir isim... Kimden mi bahsediyoruz? Tabii ki Beyonce!

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Koronavirüs olmayan alanları sertifike eden bir sistem hayata geçiriyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: Koronavirüs olmayan alanları sertifike eden bir sistem hayata geçiriyoruz

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, dış turizmle ilgili çalışmalara ilişkin "Yeni bir projeyi hayata geçirmeye başladık. Koronavirüs olmayan alanları sertifike eden bir sistem. Bu çerçevede konuyla ilişkili STK'lerin bulunduğu komisyon oluşturduk" dedi.

22.04.2020Seyahat
Altın Ayı için buluştular

'Altın Ayı' için buluştular

Almanya’nın başkenti Berlin'de düzenlenen 70. Uluslararası Berlin Festivali (Berlinale) Kanadalı yönetmen Phlippe Falardeau’nun "My Salinger Year" adlı filminir gösterimiyle başladı.

AP, AFP, REUTERS

21.02.2020Magazin
2020 Oscar Partisinin En Şık Elbiseleri

2020 Oscar Partisinin En Şık Elbiseleri

92. Akademi Ödülleri (OSCAR) sonrası gerçekleşen ve ikonik hale gelen Vanity Fair Oscar Partisi'nde bu sene de ünlüler geçidi vardı. Hollywood'un en ünlü yıldızlarının kırmızı halı geçidinde şahit olduğumuz akşamda after party görünümleri de oldukça gösterişliydi. İşte şıklık yarışının yaşandığı 2020 Oscar partisinin en iyi elbiseleri....

Oscar Ödülleri Kırmızı Halı: Kim Ne Giydi

Oscar Ödülleri Kırmızı Halı: Kim Ne Giydi?

Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşen 92. Oscar Ödülleri töreni kırmızı halısı yine renkli anlara sahne oldu. Ünlü isimler, tören öncesi gerçekleşen kırmızı halı geçidinde şıklıklarını yarıştırdı.

Oscar ne zaman ve saat kaçta 2020 Oscar ödül töreni hangi kanaldan yayınlanacak

Oscar ne zaman ve saat kaçta? 2020 Oscar ödül töreni hangi kanaldan yayınlanacak?

Sinema dünyasının en önemli ödüllerinden ve 'Oscar' olarak bilinen 'Akademi Ödülleri' töreninin ne zaman yapılacağı, sinemaseverler tarafından merak ediliyor. Gözler şimdi 2020 Oscar ödül töreninin başlayacağı saat ve yayıncı kuruluşunda. Peki, Oscar ödül töreni ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı izlenebilecek?

9.02.2020Keyif
Beş program

Beş program

1-Canlı yayın: 92. Oscar ödül töreni yayını tam gece yarısı Yekta Kopan, Mehmet Açar, Melis Behlil üçlüsüne Los Angeles’dan eşlik edecek Barbaros Tapan ve Lara Bayer sohbetiyle başlıyor.  2.30’da kırmızı halı geçidi var, 4.00’te de tören başlayacak. (Digiturk, Oscar özel kanalı)

Bu insanlar bir müzede günde 8 saat ne yapıyor

Bu insanlar bir müzede günde 8 saat ne yapıyor?

Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki ‘Akış/Flux’ başlıklı sergi, performans sanatının ‘yaratıcısı’ Marina Abramovic’in sınırları zorlayan enerjisini İstanbul’a getirdi. Serginin bir katı, Türkiye’den seçilen 12 ve projeye davet edilen 4 uluslararası sanatçının canlı performanslarını içeriyor. Sanatçılar, Marina Abramovic Enstitüsü (MAI) ekibiyle Sakarya’da bir haftalık ‘inziva/egzersiz’ süreci geçirip zihinsel ve fiziksel olarak günde sekiz saat kesintisiz sergileyecekleri işlerine hazırlandı. Performansçıların beşiyle bu sanat maratonunu dinlemek üzere buluştuk.

‘Yılın En’leri  belli oldu

‘Yılın En’leri belli oldu

Ata Çağlayan ve Banu Noyan ev sahipliğinde düzenlenen “Best of Year Awards-Yılın En’leri Ödül Töreni” önceki gece yapıldı. Geceye Kanal D’nin sevilen dizisi Arka Sokaklar damga vurdu.

6.02.2020Magazin
Kate Middleton BAFTA Kırmızı Halı Stili

Kate Middleton BAFTA Kırmızı Halı Stili

73. İngiliz Film ve Televizyon Sanatları Akademisi (BAFTA) Ödülleri dün akşam Londra Royal Albert Hall'da sahiplerini buldu. Kate Middleton kırmızı halıda en çok dikkat çeken isimlerden biri oldu!

Kırmızı halı kazası: Ünlü oyuncuyu yerden zor kaldırdılar

Kırmızı halı kazası: Ünlü oyuncuyu yerden zor kaldırdılar

Britanya Film ve Televizyon Sanatları Akademisi tarafından verilen BAFTA Ödülleri bu yıl 73'üncü kez yapıldı. Sinema yıldızlarının kırmızı halıda şıklık yarışı sergilediği törende bir de talihsizlik yaşandı.

AFP, AP, REUTERS

3.02.2020Magazin
Marina Abramovic: Performansı karnınızda hissedersiniz

Marina Abramovic: Performansı karnınızda hissedersiniz!

Sabancı Müzesi’nden Akbank Sanat’ta uzanan büyük bir sergiyle ilk kez İstanbul’a konuk olan performans sanatının yaşayan efsanesi Marina Abramovic, “Performans düşünceyle değil, hisle ilgilidir ve performansı karnınızda hissedersiniz!” diyor.

31.01.2020Kitap Sanat
Abramovicden performans daveti: Karnınızda hissedeceksiniz

Abramovic'den 'performans' daveti: Karnınızda hissedeceksiniz

Sabancı Müzesi’nden Akbank Sanat’a uzanan büyük bir sergiyle ilk kez İstanbul’a gelen performans sanatının efsanesi Marina Abramovic, “Performans düşünceyle değil, hisle ilgilidir ve karnınızda hissedersiniz!” diyor.

31.01.2020Gündem
Abramovic’den ‘performans’ daveti:  Karnınızda hissedeceksiniz

Abramovic’den ‘performans’ daveti: Karnınızda hissedeceksiniz

Sabancı Müzesi’nden Akbank Sanat’a uzanan büyük bir sergiyle ilk kez İstanbul’a gelen performans sanatının efsanesi Marina Abramovic, “Performans düşünceyle değil, hisle ilgilidir ve karnınızda hissedersiniz!” diyor.

31.01.2020Gündem
2020 Grammy Ödülleri: Dua Lipa Stili

2020 Grammy Ödülleri: Dua Lipa Stili

62'ncisi düzenlenen Grammy Ödül Töreni adeta ünlüler geçidine dönüştü. Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Grammy Ödül Töreni'nde ünlü kıyafetleri çok konuşuldu. 24 yaşındaki şarkıcı Dua Lipa ise kıyafet, saç ve makyaj seçimiyle oldukça dikkat çekti.

62nci Grammy Ödüllerinin kırmızı halısından objektiflere yansıyanlar

62'nci Grammy Ödülleri'nin kırmızı halısından objektiflere yansıyanlar

Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden olan Grammy'ler bu gece Los Angeles'ta düzenlenen törenle dağıtılıyor. Bu yıl 62'nci kez düzenlenen Gramy Ödülleri Staples Center'daki törenle sahiplerini bulacak. Ünlülerin kırmızı halı geçişi törenin en ilgi çekici yanlarındandı.

AP, AFP, REUTERS

26.01.2020Magazin
2020 SAG Ödülleri Kırmızı Halı Kıyafetleri

2020 SAG Ödülleri Kırmızı Halı Kıyafetleri

Film ve televizyon dünyasının en iyi performanslarının ödüllendirildiği SAG Ödülleri (Ekran Oyuncuları Birliği), Los Angeles’ta yapılan törenle sahiplerine verildi. Ödül töreninde kırmızı halıda ünlüler arasında şıklık yarışı yaşandı. İşte 2020 SAG Ödülleri kırmızı halı kıyafetleri...

Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri sahiplerini buldu Kırmızı halıda şıklık yarışı

Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri sahiplerini buldu! Kırmızı halıda şıklık yarışı

Bu yıl 8’incisi düzenlenen Ayaklı Gazete TV Yıldızları Ödülleri, önceki akşam sahiplerini buldu. Halk oylamasıyla seçilen 2019 yılının en iyilerinin ödüllendirildiği gece, ünlülerin şıklık yarışına sahne oldu.

15.01.2020Magazin

Yazar Sonuçları

Guy Ritchie ile o kırmızı halıda neler gördüm

Önceki akşam şahsi Beyoğlu tarihimin çok önemli bir günüydü.

28.02.2021

Bozuk paranın iki yüzü

Kendi gemilerini yüzdürdükçe evrensel ilkeleri çöpe atmayı gelenekselleştiren Fransa, yaptıklarının görülmediğini ve duyulmadığını sanıyor...

28.12.2020

Sevdim, sevildim ama çok en çok kendimi sevdim

90’larda moda dünyasının altını üstüne getiren Neslihan Yargıcı rüzgarı, 2000’lerin başında ansızın dindi. Farklı kulvarlardaki işleri kadar özel hayatı ve düzenlediği partilerle de manşetleri süsleyen “siyahların kadını”, birdenbire ortadan kayboldu. Sordum soruşturdum, onu Bodrum’da buldum. Ortada olmaması, boş durduğu anlamına gelmiyormuş, gayet net anladım. “Akıllı olan kenarda durur dönemindeyiz” diyen Yargıcı ile uzun uzun sohbet ettik. Sıfır egoyla, müthiş keyifle yanıtladı sorularımı. Jüri üyeliği yaptığı programdan nasıl “paketlendiğini” anlatırken güldü, imzasını taşıyan Seden Gürel imajı için “Tam bir çöptü” demekten çekinmedi. Geriye de son derece vintage bir moda-magazin söyleşisi kaldı. Keyifli okumalar...

24.11.2020

Düğümü Yargıtay çözecek

Anayasa Mahkemesi’nin ihlal kararından sonra CHP heyeti, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u ziyaret ederek Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin iade edilmesini istemişti.

24.09.2020

Türkiye artık fasoncu bir ülke değil

Manchester’de Vogue Fashion Night Out defilesiyle başlayan hikayesine pek çok ‘ilk’i sığdırmış olan moda tasarımcısı Zeynep Kartal, sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiriyor. Kartal ile İstanbul’da buluştuk, 15 Temmuz sonrası İngiltere Parlamentosu’nda düzenlediği defilenin yankılarından Türkiye’nin fasondan tasarıma uzanan moda öyküsüne, defilelerine ve projelerine dair her şeyi konuştuk.

11.08.2020

Kadın katilinin vahşeti mahallemize kadar indi

Kızın cesedi Akbük’teki evimin üç adım ilerisinde, Yerkesik’te bulundu.

22.07.2020

Umutsuz romantik

Elle Fanning’le ilk televizyon dizisi “The Great”i konuşmak için görüntülü olarak bir araya geldik. Daha 3 yaşına bile girmeden oyunculuk yapmaya başlayan ve “Cannes Film Festivali’nin en genç jüri üyesi” unvanına sahip olan Fanning’le kariyeri hakkında da konuştuk. Ayrıca genç yıldıza aşk hakkındaki düşüncelerini sordum, “Gerçek aşkın varlığına inanan umutsuz romantiklerdenim” yanıtını aldım.

21.06.2020

Duşakabinli spor salonu

Güney Kaliforniya’da mart ayından beri kapalı olan spor salonları birkaç gün önce yeniden açıldı ve bir spor salonundan bu fotoğraflar geldi.

18.06.2020

İyi oldu...

Korona korkusu sebebiyle artık sosyal ortamlarda kimse kimseyle yanak yanağa öpüşmüyor, hatta tokalaşmıyor bile.

28.02.2020

‘Kimsesizlerin kimsesi' Joker onu kime söyledi

Çocukluğumdan beri ‘Joker’ hayranıyım.

11.02.2020

Kadın avukatlar tacizci erkekleri savunmalı mı

Dün Amerika’nın merakla beklediği taciz ve tecavüz davasında gelinen ilginç noktayı anlatan bir yazı yazdım.

17.01.2020

RIcky GervaIs: Kuralsız bir komedyen

Geçen hafta 77’nci Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Töreni 5’inci kez sunan ünlü komedyen Ricky Gervais, ertesi gün tüm dijital platformlarda dünya genelinde TT oldu.

13.01.2020