MENÜ

Hürriyet Yazarları

Hürriyet Yazarları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Yazarları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.613 Hürriyet Yazarları haberi bulunmuştur.

Hürriyet Yazarları Haberleri

Böyle bir şey olamaz Bırakalım...

"Böyle bir şey olamaz! Bırakalım..."

Hürriyet yazarları Güntekin Onay ve İlker Yasin, Fenerbahçe'nin Konyaspor'a deplasmanda 1-0 mağlup olduğu maçı köşelerinde değerlendirdi.

15.03.2020Futbol
Ankaragücü maçının ardından olay Fenerbahçe yorumu Galatasaray maçında...

Ankaragücü maçının ardından olay Fenerbahçe yorumu! 'Galatasaray maçında...'

Ankaragücü - Fenerbahçe karşılaşmasını Hürriyet yazarları İlker Yasin ve Uğur Meleke yorumladı...

16.02.2020Futbol
Fenerbahçe - Alanyaspor maçının ardından: Bu böyle gitmez

Fenerbahçe - Alanyaspor maçının ardından: 'Bu böyle gitmez!'

Fenerbahçe - Alanyaspor maçını Hürriyet yazarları Uğur Meleke ve İlker Yasin değerlendirdi.

9.02.2020Futbol

Yazar Sonuçları

O halde bu halde o halini kendin yarat  

‘Korona' diye yazılan ve söylenen her şeyden sıkılır olduk. Ölüm korkusu, "ya ben de hastalanırsam, ya yakınlarıma bulaştırırsam?"... Tüm dünyanın, hepimizin endişesi aynı.

31.03.2020

Gönül adamı olarak kalın. Sır burada!

 Bir okuyucum bana mail atmış, şöyle der:

31.03.2020

Sadece “SABIR”

Günaydın sevgili dostlarım;

30.03.2020

Geçmiş olsun Fatih Terim

Bizim yıldızımızın barışmasına imkân yoktu. Barışmadı da. Ne sportif bakış açımızın, ne dünya görüşlerimizin yan yana gelmesi imkânsızdı. Gelmedi de. Onunla ilgili tüm olumsuz görüşlerimi defalarca buradan yazdım. Çok eleştirdim. Çok kızdım. Bana sorarsanız haklıydım.

27.03.2020

İnsanoğlunun kendi ile savaşıdır bu!

Ben bu beladan kurtulduğumuz günü düşünüyorum…Siz de düşünün!O gün, kaybettiklerimizi anacağız.Mezarlarına gideceğiz, tutamadığımız yası tutacağız.

26.03.2020

Simülasyonlar gerekiyor. Savaş oyunları değil bakteri oyunları.

Günaydın hepinize yepyeni bir günden…Dün bir reklam filmini izledim. Çok etkilendim…Dünden beri ağzımda bu şarkı,Tarkan bugünleri görmüşte mi söylemiş olabilir.Tabi ki öyledir, bu şarkıyı da bir söyleten var…

26.03.2020

Satürn Kova: Ön yargılarınızı ise yıkın, o sizi yıkmadan.

Günaydın yepyeni bir günden ve yepyeni bir haftadan hepinize…Bu hafta çok hareketli ve en önemlisi 30 Mart-09 Nisan arası süreci merak uyandırıcı olacak.

23.03.2020

Corona ile hayat…

Spor hayatımın her hücresine öylesine girmiş ki;Boşluğu çok büyükmüş… 

21.03.2020

Corona Salgını

10 Şubat 2020 tarihinde, “Hayvanlar arasında yaygın bir virüs grubu” başlığı ile yayımlanan yazımda Corona Virüsü’nden söz ederken, bu virüsün bu denli yaygınlaşabileceğini aklıma bile getirmemiştim. Ancak Çin’in Wuhan kentinde Ocak 2020’de başlayan yeni Corona Virüsü (SARS-CoR-2) kaynaklı salgın, 13 Mart tarihi itibariyle, Türkiye’nin de içinde bulunduğu 123 ülkeye yayılmış bulunuyor. Salgındaki vaka sayısı 153 bine yükselmiş, hayatını kaybedenlerin sayısı 5789’a çıkmış durumda.  

17.03.2020

Bu hafta, Küresel Ekonomik bir türbülans!

Günaydın, hepinize yepyeni bir günden merhaba…Bu haftadan sonra bambaşka bir döneme giriş yapıyoruz. Yani aslında 2020 yılı bugünden sonra başlıyor desek pek yalan olmaz.

16.03.2020

Çocukların küfretmeyi öğrendikleri yer artık YouTube!

Günümüzün en büyük sorunlarının başında dijital dünyaya doğan çocukların internet aleminde karşılaştıkları içerikler geliyor. Şiddet, cinsellik, küfür, zorbalık, taciz ve daha pek çok kötü içerikle dolu sosyal medya platformlarında çocukların kendilerini nasıl koruyacakları merak konusu. Doç. Dr. Yavuz Samur’un yazdığı ‘1 Yeni Bildiriminiz Var’ kitabı anne babalara bu konuda rehberlik ediyor. 

15.03.2020

Diyarbakır’ın  Ciğeri“Yasemin”

Gündüz çocuklarının annesi gece sokak ciğercisi

11.03.2020

İki Ülkede Seçim

Geçen hafta Türkiye’nin İdlib, Dünya’nın ise Korona virüsü salgınına odaklandığı bir dönemde İsrail’de 2 Mart tarihinde Parlamento seçimi yapıldı. ABD’de ise eyalet düzeyinde gerçekleştirilen ön seçimlerle Demokrat Parti’nin Başkan adayını seçme süreci büyük ölçüde hızlandı.

11.03.2020

Kimselerin vakti yok…

Ben her zaman sporun sabır işi olduğuna inanırım. Endüstriyel futbol inanmaz. Ben de endüstriyel futbola inanmam. Aramızdaki ilişki son derece nettir.

5.03.2020

Dualite ile Ekin Beril’in Dünyasına Dalış

Birçoğunuzun bildiği bir isim Ekin Beril. Ben de muhtemelen herkes gibi Instagram ve Youtube’daki cover işleriyle ilk defa haberdar olmuştum. Gizemli bir şekilde yüzünün pek görünmediği bu acappela cover çalışmaları gerçekten de çok güzeldi. Hatta Sertab Erener ile ‘Kime Diyorum’u birlikte söylemişti. Şarkının bu halini hala ara ara dinliyorum, bence nefis bir çalışmaydı.

5.03.2020

İdlib'te endişe verici gelişmeler

Geçen hafta, 28 Şubat Cuma günü İstanbul Kültür Üniversitesi, Kültürel Siyasi Eğilimler Birimi (GPOT) tarafından Cumhuriyet döneminde Türkiye’ye soydaş göçünün kimlik ve kültürel etkisinin çeşitli yönleriyle ele alındığı ve tartışıldığı “Türk Dünyası ve Göç Çalıştayı” yapıldı.

4.03.2020

Spinal Musküler Atrofi  

Spinal Musküler Atrofi (SMA) bir grup kalıtsal Nero-Musküler (sinir kası tutan) hastalığa verilen isim. Hastalık omurilikte yer alan ve kasların hareketinden sorumlu olan bazı hücrelerin bozulmaları ve görevlerini yapamamaları sonucunda ortaya çıkıyor. Beyinden gelen hareket emrini kaslara iletmekle yükümlü olan söz konusu hücreler hareket emrini alamadıkları için çalışamaz oluyorlar ve giderek zayıflıyorlar. Tüm kol ve bacak kasları, gövde ve bazı solunum kasları bu hastalıktan etkileniyor. 

3.03.2020

Muhabbetin, gözü kördür.

Günaydın hepinize yeni bir günden. Takip edenler bilirler, geçen yıl bir yazı yazmıştım.

3.03.2020

Toplum suçu hazırlar, suçlu onu işler. 

Mart Ay’ı değişik bir aydır. Bahar’a merhaba dediğiniz, eskileri attığınız, yeni başlangıçlar için içinizin kıpır kıpır olduğu, sabah üşüdüğünüz akşama doğru terlediğiniz değişik bir aydır.

2.03.2020

Hiperbarik Oksijen Tedavisi

Hiperbarik oksijen tedavisi ilk kez 1600’lü yıllarda yüksek basınç tedavisi olarak uygulanmaya başlanan, ardından oksijenin keşfi ile “yüksek basınç altında oksijen uygulaması” olarak tanımlanan bir tedavi yöntemi. 

29.02.2020

İki ülkenin hikayesi ve bir fırsat

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) devriminin tartışmasız en başarılı ülkesi ABD. Bu devrimin sonucu olarak ortaya çıkan Facebook, Apple, Microsoft, Google ve Amazon şirketlerinin toplam pazar değeri 3 trilyon dolara yaklaştı.     

21.02.2020

Dört elementin verimli ve yerinde kullanılması nasıl olur?

Günaydın hepinize yepyeni bir günden… Haftanın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Pazartesi gününden bu yana içinize dönmeniz ve kendinizi tanımanız adına 4 element ile ilgili bilgileri sizlerle paylaştım. Sonuçta bu yazı dizisine Merkür gerilemesi balık burcundayken başladım. Bunu bilerek yaptım. Kendinizi hissetmeniz ve kendinizi derin bir sorgulamaya çağırmanıza yardımcı olacak bir sürecin sadece başlangıcıydı.

21.02.2020

‘Siyasi ayak’ söylemi kaç kusur örter?

Belli ki bu tartışmalar uzun sürecek. Çok da su kaldıracak. Sürecin henüz görünmeyen boyutları olduğu da muhakkak. Kısa sürede durum ve taraflar daha da berraklaşaktır. Meselenin ana aktörü eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ile başlayalım. İnternet Andıcı davasında Yüce Divan’da yargılanmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan izin vermemiş, hakkında adli süreç böylece nihayete ermişti. 

20.02.2020

4.PSM Caz Festivalinde Yıldız Yağmuru

30 Nisan – 5 Temmuz tarihleri arasında ‘Her müziğin caz festivali’ mottosuyla PSM Caz Festivali aynı çatı altında blues, elektronik, etnik, funk, indie, klasik, pop, rock ve world müziğin en öncü isimlerine programında yer verirken 80’ı aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak. Birbirinden özel isimlerin  yanı sıra bu seneki programda yerli sanatçı ve grupların sadece PSM Caz Festivali’ne özel gerçekleştireceği performanslar da yer alıyor. 

20.02.2020

Bir Madonna konseri ardından  

Bu ay başında Madonna’yı Lizbon’da nihayet izledim. Madame X turnesi kocaman soru işaretleri ile devam ederken, baştan sona izleyebilen şanslılardan olmak benim için bir nimetti. 

14.02.2020

Oscar’ın Gerçek Kazananı Joker’in Müzikleri

Bir Oscar Töreni daha geride kaldı. Bu sene şüphesiz en çok konuşulan filmlerden olan Joker’in 11 adaylık arasında hangi ödülleri alacağı büyük bir merak konusuydu.

13.02.2020

Yaşam mucizesinde bir masumiyet; Öğrenci Kadir Şeker!

Günaydın hepinize yepyeni bir haftadan ve yepyeni bir günden…

10.02.2020

İdlib ve sonrası…

Suriye rejimi ilk kez bu kadar doğrudan TSK birliklerini hedef aldı.  8 şehidimiz var. Suriye krizi başladığından beri belki de en gergin dönemlerden birine girdik. Zaten son dönemde sürecin bütün nabzı İdlib’te atıyordu. Son gelişmeler bu gerilimi hat safhaya çıkardı. İdlib’te sıkışan 3,5 milyon Suriyeli için de vaziyet daha zor hale geliyor. Eğer rejim M4 ve M5’in batısına ve kuzeyine geçmeye çalışırsa büyük kargaşa olacak. 

6.02.2020

  Brexit sonrası ne olacak?

 İNGİLİZLERİN 2016 yılı haziran ayında düzenlenen referandumda verdikleri karar doğrultusunda İngiltere 47 yıl sonra Avrupa Birliği’ne veda etti.

6.02.2020

Merkür Balık: Elden gelen öğün olmaz, o da vaktinde gelmez!  

Yepyeni bir günden, yepyeni bir haftadan ve yepyeni bir şubat ayından hepinize merhaba.

4.02.2020

Altaylı’nın gizlediği ağabeyi: Ruzi Nazar!

Enver Altay iddianamesi son birkaç gündür Türkiye’nin gündeminde.

1.02.2020

Kaybolursam şarkı söyle

Uzun zamandır merakla beklediğim Minas Ceylin’in albümü ‘Kaybolursam Şarkı Söyle’ geçtiğimiz hafta yayınlandı. Albümden öncesine saracak olursam, benim Minas Ceylin ile tanışmam geçen sene yayınladığı ‘Mütevazi Bir Aşk Hikayesi’ ile oldu. Bazen bazı şarkıları bir kere dinlersiniz ve sizi alıp kendine bağlar ya, tam olarak da bendeki durum da aynen bu şekilde oldu. ‘Mütevazi Bir Aşk Hikayesi’ni bir kere dinledim ve o andan itibaren tekrar üzerine tekrarla şarkıyı dinledim ve haliyle daha sonra başka neler gelecek diye beklemeye başladım. Bu bekleyiş neyse ki çok da uzun sürmedi, sanatçı dolu dolu bir albüm ile geri döndü.

30.01.2020

Yeniay sabahı: En büyük mutluluk, mutsuzluğun kaynağını bilmektir.

 Günaydın yeniay sabahı,Günaydın yeniay sabahındaki hüzünlü insanlar,Her şeye rağmen doğmaya devam eden güneş, sana da günaydın… 

28.01.2020

Elveda Kobe

Bugün bütün dünyada onun için yazılan/ yazılacak binlerce yazıdan biri bu. Bu da benim Kobe’ye vedam.

28.01.2020

Kova yeniayı: Beklenilmeyeni beklemek

Günaydın haftanın son gününden…

25.01.2020