EKSTRA
MENÜ

Gençler

Gençler haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gençler hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 58.858 Gençler haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gençler Haberleri

Boy nasıl uzar Doğal yollarla boy uzar mı Kaç yaşa kadar boy uzaması devam eder

Boy nasıl uzar? Doğal yollarla boy uzar mı? Kaç yaşa kadar boy uzaması devam eder?  

Doğduklarından itibaren insanların gelişimleri belirli bir yaşa kadar devam etmektedir. Özellikle ergenlik dönemindeki kişiler boylarını daha fazla uzatmak için çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Boy uzatmanın en hızlı ve en fazla nasıl olabileceği her bireyin merak ettiği püf noktalardır. Peki, boy nasıl uzar? Boy doğal yollarla uzar mı? Kaç yaşa kadar boy uzaması devam eder tüm detaylarıyla derledik.

23.09.2021Araştırma
Gümrük müşaviri nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Gümrük müşaviri olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Gümrük müşaviri nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Gümrük müşaviri olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Günümüzde birbirinden farklı meslekler bulunmaktadır. Özellikle gümrük müşavirliği de en merak edilen mesleklerin başında gelmektedir. Gümrük müşaviri nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Gümrük müşaviri olma şartları, maaşları ve iş imkanları nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

23.09.2021Araştırma
Vampir köylü nasıl oynanır, kuralları nelerdir Kaç kişi vampir veya köylü olur En fazla kaç kişiyle oynanır

Vampir köylü nasıl oynanır, kuralları nelerdir? Kaç kişi vampir veya köylü olur? En fazla kaç kişiyle oynanır?

Vampir - köylü, son yıllarda, gençler arasında popüler olan bir strateji oyunudur. En az 3 ya da 4 kişiyle oynanan köylü - vampir oyunu ne kadar fazla kişiyle oynanırsa o kadar eğlenceli olduğu için, genellikle kalabalık gruplarla oynanır. Oyunda temel amaç vampir olduğunu gizlemek ya da diğer oyuncuları köylü olduğuna ikna etmektir. Vampir köylü nasıl oynanır, kuralları nelerdir? Kaç kişi veya ya da köylü olabilir ve bu oyun en fazla kaç kişi ile oynanır tüm detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
Almanyadan flaş koronavirüs aşısı kararları Hayat onlar için artık daha zor

Almanya'dan flaş koronavirüs aşısı kararları! Hayat onlar için artık daha zor

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn’ın eyalet sağlık bakanlarıyla yaptığı toplantıda, ülkede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptırmak istemeyenlerle ilgili yeni kararlar aldı. Alınan yeni kararlara göre aşı yaptırmadan koronavirüse yakalananlara rapor ücreti verilmeyecek. Ayrıca sinema, tiyatro gibi etkinliklerde istenen PCR test ücretleri daha pahalı olacak.

22.09.2021Dünya
Avrupanın orta yerinde tuhaf kasaba... Burada sadece 20 kişi yaşıyor

Avrupa'nın orta yerinde tuhaf kasaba... Burada sadece 20 kişi yaşıyor!

Avrupa'nın deyim yerindeyse göbeğinde yer alan ama içinde neredeyse kimse yaşamayan kasabası Doel yıllardır 'hayalet kasaba' olarak anılıyor. Oldukça ilginç bir hikâyeye sahip olan kasabanın boş sokakları ise öyle bir amaç için kullanılıyor ki...

22.09.2021Dünya
TOGG, ihracat, yerli aşı, yazılım hamlesi... Bakan Varanktan Hurriyet.com.trye özel açıklamalar

TOGG, ihracat, yerli aşı, yazılım hamlesi... Bakan Varank'tan Hurriyet.com.tr'ye özel açıklamalar

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük teknoloji etkinliğinin gerçekleştirildiği TEKNOFEST 2021’e yoğun ilgi var. Genç yeteneklerin icatlarının yanında yerli ve milli sanayi hamlesinin tüm ürünleri dev festivalde sergileniyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tüm stantları gezerek bilgi aldı. Bakan Varank Hurriyet.com.tr’ye TEKNOFEST ve gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

22.09.2021Ekonomi
Meraklı çocuklar iş başında

Meraklı çocuklar iş başında

Yeni teknolojilerin sergilendiği TEKNOFEST’te küçük öğrencilerin havacılık merakı dikkat çekti. Öğrenciler daha önce Afganistan ve farklı bölgelerde görev yapan dev askeri uçakların içine girmek için dakikalarca sıra beklerken alanda gördükleri her subayı durdurup farklı farklı sorular sordu. Kimi havacılık kariyeri ile ilgili planlarını anlattı kimisi de dev uçakların teknik yapılarını merak etti.

22.09.2021Ekonomi
Dost kazığı nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir Dost kazığı en fazla kaç kişiyle oynanır

Dost kazığı nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? Dost kazığı en fazla kaç kişiyle oynanır?

Dost kazığı oyunu arkadaşlar ve aile ile oynanacak güzel oyunlardan bir tanesidir. Eğlenceli bir oyun olması nedeni ile kalabalık ortamlarda tercih edilmektedir. Bu oyun iskambil kağıtları ile oynanmaktadır. Dost kazığı nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? Dost kazığı en fazla kaç kişiyle oynanır tüm detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Z kuşağı meselesi algı operasyonunun bir parçasıdır

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Z kuşağı tartışmaları üzerinden bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Yapılan bütün anketlerde Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir. Dolayısıyla gençlerin ilgisi, alakası, desteği AK Parti'ye karşı devam etmektedir." dedi.

20.09.2021Haber
Numan Kurtulmuştan Z kuşağı açıklaması: Bütün anketlerde en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci

Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı açıklaması: Bütün anketlerde en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Z kuşağı tartışmaları üzerinden bir algı operasyonu sürdürülmeye çalışılıyor. Yapılan bütün anketlerde Z kuşağı olarak tanımlanan kuşakta yani en genç kuşakta AK Parti açık ara birinci partidir. Dolayısıyla gençlerin ilgisi, alakası, desteği AK Parti'ye karşı devam etmektedir." dedi.

20.09.2021Gündem
“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

“Gelişim, Seninle” gençlerin 9 proje fikrine hibe sağladı

bp Türkiye’nin kapasite gelişim projesi “Gelişim, Seninle” aracılığıyla online eğitim verdiği üniversite öğrencilerinin geliştirdikleri proje fikirleri, jüri tarafından değerlendirildi. Projenin ilk etabında 9 proje toplam 90 bin TL’lik ödül kazandı. İkinci etap Aralık ayında gerçekleştirilecek.

20.09.2021Enerji
TİA Gençlik Endeksi G-250 araştırma sonucu belli oldu

TİA Gençlik Endeksi G-250 araştırma sonucu belli oldu

Türkiye İtibar Akademisi’nin (TİA) Yıldız Teknik Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinin akademik denetiminde gerçekleştirdiği TİA Gençlik Endeksi G-250, Türkiye’de 18-24 yaş arası gençlerin marka tercihlerini ortaya koyuyor. Bilgisayar destekli telefonla aram yani CATİ yöntemi kullanılarak gerçekleşen araştırmada yaklaşık 3500 genç ile görüşüldü. Araştırma ile gençlerin en çok güvendiği ve zihinlerinde yer eden markalar belirlendi.

20.09.2021Ekonomi
Üniversiteliler ata tohumu peşinde

Üniversiteliler ata tohumu peşinde

Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi Kerem Korkmaz öncülüğünde kurulan Ata Tohum Derneği’nin üniversiteli üyeleri, kırsal tarımın kalkınması için çiftliklerde gönüllü olarak çalışıyor. Kendilerini Tarım Gönüllüsü olarak tanımlayan gençler Türkiye’nin dört bir yanında bağ, bahçe, tarla ve çiftliklerde çalışıp yerel tarımı kalkındırmayı hedefliyor.

20.09.2021Eğitim
Mahsun Kırmızıgül’ün oğlu Mahmut Kırmızıgül gecelerde

Mahsun Kırmızıgül’ün oğlu Mahmut Kırmızıgül gecelerde!

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından kısa haberler...

20.09.2021Magazin
Afganistan’a ‘Şanghay’ formülü

Afganistan’a ‘Şanghay’ formülü

Taliban’ın iktidarı ele geçirdiği Afganistan’da iç savaş tehlikesine karşı Şanghay İşbirliği Örgütü, Tacik direniş liderleri ve Taliban’ı görüşme masasına getirmeye çalışıyor.

20.09.2021Dünya
11 Kasım hangi burç ve burcu ne 11 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

11 Kasım hangi burç ve burcu ne? 11 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç denince akla genellikle günlük ve haftalık yorumlar gelse de burçların insan üzerindeki etkileri oldukça geniştir. Doğum haritasına bağlı olarak belirlenen 12 burcun farklı belirginlikte özellikleri vardır. Peki, 11 Kasım hangi burç? 11 Kasım yükseleni ve bu tarihte doğanların özellikleri nasıldır? Sizler için 11 Kasım’a dair tüm burç detaylarını derledik.

20.09.2021Burçlar
Brüksel sakinleri ‘arabasız’ caddelerin tadını çıkardı

Brüksel sakinleri ‘arabasız’ caddelerin tadını çıkardı

Belçika’nın başkenti Brüksel’de her yıl düzenlenen ‘Arabasız Gün’ etkinliği kapsamında kentin cadde ve sokaklarını yayalarla bisiklet, kaykay ve paten sürücüleri doldurdu.

19.09.2021Avrupa
Londra’da rüya gibi bir düğün

Londra’da rüya gibi bir düğün!

Londra’da Türkiye kökenli toplumun yoğun yaşadığı Enfield ilçesinin Belediye Meclis Üyesi Ergin Erbil ile öğretmen Öznur Bingöl rüya gibi bir düğün ile dünya evine girdi.

19.09.2021Avrupa
Fahiş fiyata karşı 5 öneri

Fahiş fiyata karşı 5 öneri

Son günlerde en çok konuşulan konuların başında yükselen gıda fiyatları geliyor. Hububattan yumurtaya, süt ürünlerinden tavuk etine kadar birçok üründe fiyat artışları yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda maliyetleri düşürmek ve fırsatçılarla mücadele ederek en kısa sürede enflasyonu kontrol altına alacaklarını, etiketlerdeki fahiş fiyat artışının önüne geçeceklerini söyledi. Ticaret Bakanlığı marketlerde ve perakende satış noktalarında yaptıkları denetimi arttırdı. Hükümet cephesinde yüksek fiyatlarla mücadele bu şekilde ilerlerken, biz de fiyat yükselişinin nasıl önleneceğini, vatandaşın daha ucuz ürünlere nasıl ulaşabileceğini uzmanlara sorduk.

19.09.2021Ekonomi
Sosyal medya düzenlemesi gençliğimizi daha huzurlu hale getirmek için

'Sosyal medya düzenlemesi gençliğimizi daha huzurlu hale getirmek için'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mersin ziyareti sonrasında Gençlerle Buluşma Programı kapsamında 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle bir araya geldi. Burada konuşan ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan özetle şunları söyledi:

19.09.2021Gündem
Memleket Partisi’nin ilk kurultayı yapıldı... Cumhurbaşkanlığına aday adayıyım

Memleket Partisi’nin ilk kurultayı yapıldı... 'Cumhurbaşkanlığına aday adayıyım'

Muharrem İnce’nin liderliğindeki Memleket Partisi, ilk olağan kurultayını yaptı. İnce, tek genel başkan adayı olduğu kurultayda icraat vaatlerini anlatırken, cumhurbaşkanlığı seçimi için de “Açıklıyorum, aday adayıyım” dedi.

19.09.2021Gündem
Bakan Soylu ilk kez diyerek duyurdu Terörle mücadele önemli adım

Bakan Soylu 'ilk kez' diyerek duyurdu! Terörle mücadele önemli adım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Eğitim ve Motivasyon Kampı'nda yaptığı açıklamada, "Bu akşam itibarıyla Türkiye'deki terörist sayısı, içerideki ilk kez 200'ün altına düştü, sayı 197'ye geldi" ifadelerini kullandı

18.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sosyal medya yasası açıklaması Atılacak adım gençleri daha huzurlu hale getirecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya yasası açıklaması! 'Atılacak adım gençleri daha huzurlu hale getirecek'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'de 81 ilden üniversite kazanan gençlerle bir araya gelip önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya yasasıyla ilgili olarak "Bizim sosyal medyayla ilgili attığımız adım gençliğimizi çok daha huzurlu, rahat hale getirmek ve bundan sonraki süreçte kendisini tamamıyla derslerine vermesini sağlamak" ifadelerini kullandı

18.09.2021Gündem
Drone pilotları Teknofest World Drone Cup’ta yarışacak

Drone pilotları Teknofest World Drone Cup’ta yarışacak

Savunma sanayisinin öncülerinden STM, yürütücülüğünü üstlendiği World Drone Cup’ta, dünyanın en iyi drone pilotlarını Teknofest İstanbul’da buluşturuyor.

18.09.2021Ekonomi
Yeşilleri asın

"Yeşiller'i asın!"

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi bazı partiler ölçüyü kaçırmaya başladı.

18.09.2021Avrupa
CHP’den ‘İlk oy’ projesi

CHP’den ‘İlk oy’ projesi

6 milyon 400 bin yeni seçmen için proje başlatan CHP’nin öncelikli hedefi 3.2 milyon kadına ulaşabilmek. Partiye üye olan kadınlara rozetlerini takan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Gençler hem bugünün hem de yarının mimarıdır” dedi.

18.09.2021Gündem
Erdoğan’dan Mersin’de seçim mesajı: Her eleştiriye anında cevap vereceğiz

Erdoğan’dan Mersin’de seçim mesajı: 'Her eleştiriye anında cevap vereceğiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gençlere daha aktif ve azimli olmaları çağrısı yaparak, “2023’te yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Her eleştiriye anında cevap vereceğiz, her karalamaya anında karşılık vereceğiz” dedi. Erdoğan, dün Mersin’de AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda özetle şunları söyledi:

18.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili gençler, cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'te seçimleri de gerçekleştireceğiz. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak 2023'te yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bunun için şimdiden planlı, programlı, aktif bir şekilde çalışmaya başlamalı, önümüzdeki süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz" dedi.

17.09.2021Haber
TEKNOFEST liseli gençleri cesaretlendiriyor

TEKNOFEST liseli gençleri cesaretlendiriyor

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TEKNOFEST yarışmalarına ilişkin, "Kendini genç hisseden ve Milli Teknoloji Hamlemiz kapsamında bu ülkenin tasarlayan, geliştiren, üreten gençleriyle, teknoloji coşkunlarıyla, teknoloji yıldızlarıyla birlikte olacağız. Sayının özellikle liseli kardeşlerimizde artıyor olması, 'Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi'nde ben de varım' noktasında cesaretlendiriyor" dedi.

17.09.2021Eğitim
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan 2023 vurgusu Ülkemiz için tarihi önemde

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 vurgusu! 'Ülkemiz için tarihi önemde'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili gençler, cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız 2023'te seçimleri de gerçekleştireceğiz. AK Parti ve  Cumhur İttifakı olarak 2023'te yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğumuzu devam ettirmek istiyoruz. Bunun için şimdiden planlı, programlı, aktif bir şekilde çalışmaya başlamalı, önümüzdeki süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz" dedi.

17.09.2021Gündem
Son dakika: Çocuklar için Uzun Kovid araştırmasının sonuçları açıklandı

Son dakika: Çocuklar için 'Uzun Kovid' araştırmasının sonuçları açıklandı

'Uzun Kovid' geçiren yani koronavirüse yakalandıktan sonra uzun süre sağlığına kavuşamayan hastalarla ilgili araştırmalar yürüten bilim insanları çocuklar ve gençler için yüreklere su serpen sonuçlara ulaştı.

17.09.2021Dünya
Vodafone Freezone ödüllü turnuva sistemi başladı

Vodafone Freezone ödüllü turnuva sistemi başladı

Vodafone FreeZone ve InGame Group yeni bir işbirliğine imza attı. Tüm Zula oyuncuları Eylül başında start alan ve Ekim ortasına kadar devam edecek olan Vodafone FreeZone Ödüllü Turnuva Sistemi (ÖTS) Serisi’ne ücretsiz katılabiliyor. Toplam 8 turnuvanın düzenleneceği seride, maçlar 5’er kişilik takımların karşılaşmasıyla gerçekleşiyor. Vodafone FreeZone ÖTS Serisi’nde toplam 80 bin TL değerinde ödül dağıtılacak.

16.09.2021eSpor
Vakaların azaldığı Rize, yine nüfusa oranla en fazla vaka görülen il oldu

Vakaların azaldığı Rize, yine nüfusa oranla en fazla vaka görülen il oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel koronavirüs vaka haritasında bir önceki haftaya göre vaka oranları yüzde 25,26 gerileyen Rize, buna rağmen yeniden nüfusa oranla en çok vaka görülen il oldu. Şehirde yaşayan Mürvet Çakar, 'Düğün salonları tıklım tıklım. Gidiyorlar horon ediyorlar, geliyorlar korona oluyorlar' şeklinde konuştu.

16.09.2021Haber
Rizedeki koronavirüs vaka artışıyla ilgili ilginç yorum

Rize'deki koronavirüs vaka artışıyla ilgili ilginç yorum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın paylaştığı güncel koronavirüs vaka haritasında bir önceki haftaya göre vaka oranları yüzde 25,26 gerileyen Rize, buna rağmen yeniden nüfusa oranla en çok vaka görülen il oldu. Şehirde yaşayan Mürvet Çakar, 'Düğün salonları tıklım tıklım. Gidiyorlar horon ediyorlar, geliyorlar korona oluyorlar' şeklinde konuştu.

16.09.2021Gündem
DMdeki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor Mutlaka aktif edin

DM'deki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor! Mutlaka aktif edin

Akıllı telefonlar, sosyal medya ve bilgisayar oyunları çocuklar ve gençler tarafından çok tercih edilse de ciddi tehlikeler barındırıyor. Velilerin bu noktada yaklaşımı çok önemli. Konuyla ilgili çocukları ve aileleri bekleyen tehditler ve psikolojik açıdan yaklaşımla ilgili detayları uzmanlar hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

16.09.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Asla binemediğimiz taksiler

Sosyal medyada bir hesap açıldı.

23.09.2021

Annem 92 yaşında hâlâ hakaret ediyor

Kardeşim ve ben annemin bedduaları ve hakaretleriyle büyüdük. Ben 63 yaşına geldim, o ise şu an 92 yaşında. Ama hâlâ geçmiş yıllardaki gibi psikolojik şiddete devam ediyor.

23.09.2021

Kasapoğlu yurt sorunu için gençlere ‘İrtibatta kalalım’ diye seslendi

Bazı konular sayılarla, rakamlarla izah edilmez. Öğrencilerin yurt konusunu da o şekilde görüyorum. Elbette ki hedef yurda yerleşmek isteyen tek bir öğrencimizin dahi açıkta kalmaması.

23.09.2021

Yüz şeklinize uygun güzellik önerileri - 2

Günümüzde özellikle gençler genellikle birbirlerine benzemek peşindedirler. Oysa her birimiz farklı bir yüz ile, farklı yüz kemik yapısıyla, farklı yüz hatlarıyla ve farklı bir cilt ile dünyaya geliriz. Daha güzel olmak için yola çıktığımızda öncelikle gerçeğimizi iyi tanımlamamız gerekir.

21.09.2021

Aşı karşıtlığı büyük sorun

HER gün yayınlanan Türkiye Kovid-19 haritası özellikle son iki haftadır artan ölüm oranıyla dikkat çekiyor.Aşı ile önlenebilen bir hastalık yüzünden nasıl bu kadar çok insanımızı kaybediyoruz?Bu soruya yanıt bulmaya çalıştık.

20.09.2021

Burun dolgusu hakkında merak edilenler

Herkesin en az bir kez burnunun şeklini, biçimini değiştirmek aklından geçmiştir.

20.09.2021

Ruhi Su’yu dinleyerek anmak

Türkülerimizin çağdaş yorumcusu büyük ozan Ruhi Su, ölümünün 36’ncı yıldönümünde İstanbul’da düzenlenen iki konserle anılıyor.

19.09.2021

Dostları Nâzım Hikmet’i anlatıyor

Ali Özgentürk, 1995’te Nâzım Hikmet’le ilgili bir belgesel yapmayı tasarlar. Görüşmelere başlar ama film çekilemez... ‘Sessizliklerin Dokunuşu’ kitabı, film için yapılan konuşmalardan bölümler içeriyor.

18.09.2021

Ona ‘sakar’ demeyin

Çocuklar küçük kazalar yaptığında aileleri bunu ‘sakarlık’ olarak görüyor, “Seni sakar seni”, “Ah benim sakar çocuğum” diyerek kimi zaman alaya alıyor, kimi zaman kızıyorlar. Oysa çocuğa ‘sakar’ demek, onun kendini beceriksiz ve değersiz hissetmesine sebep oluyor. Bakın uzmanlar ne diyor?

18.09.2021

Sanat ve sporda gelişmeler olabilir...

Çarşamba, Güneş Terazi burcuna geçecek ve önümüzdeki 6 ayda ülke ve dünya gündeminde yaşanacakları şekillendirecek. Dijital para, havayolları, uzayla ilgili gelişmeler görülebilir. Borsada çok hızlı iniş-çıkışlar, eğlence yerleriyle ilgili stresli durumlar, çocuklarla ilgili krizler gündeme gelebilir.

18.09.2021

Kuyruklu, üç kulaklı çocuklar saçmalığını bırakın! Ölüm oranları artıyor!

Aşı karşıtlığı “demokratik hak” ve “özgürlük” terimleriyle açıklanıyor. Ben de o terimlerden yola çıkarak, “Aşı karşıtlarına karşıyım!” diyorum. Nedenlerini açıklayacağım. Ancak o nedenlerden önce bir ayda yüzde 50 artan vaka sayılarına ve ölüm sayılarına bakmanız da tek başına yeterli. Daha önceki bir yazımda Fransa örneğini anlatmış, aşı olmayanın eczaneye bile giremediğini aktarmıştım.

17.09.2021