MENÜ

Gençler

Gençler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Gençler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 55.592 Gençler haberi bulunmuştur.

Gençler Haberleri

İZOT Evden Otizm Festivali İzmirde sona erdi

"İZOT Evden Otizm Festivali" İzmir'de sona erdi

İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu'nun (İZOT) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan otizmli bireyler için sosyal medya aracılığıyla düzenlediği "İZOT Evden Otizm Festivali" sona erdi.

25.05.2020Keyif
Gaziantepte TEKNOFEST için geri sayım başladı

Gaziantep'te TEKNOFEST için geri sayım başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu yıl ev sahipliği yapacakları Türkiye'nin teknoloji buluşması TEKNOFEST 2020'ye ilişkin, "Pandemiyle birlikte birçok insanı bir arada tutacağımız festival anlayışından çıkıp, yarışmaların online yapıldığı, deneyapların, milli ve yerli teknoloji altyapımızın gençler tarafından büyük bir vizyonla devam ettiği bir süreci revize edeceğiz." dedi.

24.05.2020Teknoloji
Gönüllüler bahçeye daldı, dalda kiraz kalmadı

Gönüllüler bahçeye daldı, dalda kiraz kalmadı

“Biz şehirde hiç hareket etmiyormuşuz” diye söze başlıyor biri. Bir diğeri “Yiyeceğin ne zahmetle üretildiğini anladık. Burada hayatın gerçekleriyle yüzleşiyoruz” diyor. Bu sözler İzmir, Kemalpaşa’daki kiraz hasadına gönüllü olarak yardım eden gençlere ait.

Karantinadan kârlı çıkanlar

Karantinadan kârlı çıkanlar

Yaşadığımız dönemi sıkılarak, oflayarak, saat sayarak geçirenler kadar kendisi ve çevresi için verimli hale getirenler de var. Kimi ekmek, lahmacun yapmayı öğrendi; kimi kendini bahçeye, toprağa verdi. Yoga öğrenmeye başlayan mı ararsınız, yeni bir dil ya da enstrüman mı... #EvdeKal günleri için ilham verebilecek fikirler derledik.

Gençler sordu, Ziya öğretmen yanıtladı

Gençler sordu, Ziya öğretmen yanıtladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu kez öğrencilerle bir aradaydı. 'Ziya Öğretmen ile Fen Lisesi Öğrencileri Buluşmaları' programına katılan Bakan Selçuk, öğrencilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini öğrenmek, salgın döneminde yaşadıklarını kendi ağızlarından duyabilmek için bu buluşmayı yapmak istediğini ifade etti.

22.05.2020Eğitim
Gönüllü gençler ile dünya köprüsü kuruldu

Gönüllü gençler ile dünya köprüsü kuruldu

Dünyadaki Müslüman gençleri temsil eden ve 56 ülkenin üye olduğu İslam İşbirliği Gençlik Forumu’nun düzenlediği Online Gönüllülük Eğitimi başladı. 31 Mayıs’ta bitecek eğitime 50’nin üzerinde ülkeden 100 genç katılıyor. Eğitime katılan gençler, koronavirüs sürecinde tüm dünyada önemi bir kez daha anlaşılan ‘gönüllülük’ ile ilgili derinlemesine eğitimler alıyorlar.

22.05.2020Gündem
Gençler maskeyi ve sosyal mesafeyi unuttu

Gençler maskeyi ve sosyal mesafeyi unuttu!

İstanbul Beylikdüzü'nde 4 saat süreyle sokağa çıkmalarına izin verilen 15-20 yaş aralığındaki gençler parklarda yan yana oturdu. Sosyal mesafe kuralına dikkat etmeyen gençlerden, bazılarının maske de takmadıkları görüldü.

22.05.2020Gündem
Sokağa çıkan gençler İstiklal Caddesinde dolaştı

Sokağa çıkan gençler İstiklal Caddesi'nde dolaştı

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle sokağa çıkmaları kısıtlanan 15-20 yaş arası gençler 11.00-15.00 saatleri arasında dışarı çıktı. Sokağa çıkan gençler Taksim ve İstiklal Caddesi'nde arkadaşları ile yürüyüş yaptı.

22.05.2020Gündem
Son dakika haberler: 15-20 yaş arası gençler için sokağa çıkma izni başladı

Son dakika haberler: 15-20 yaş arası gençler için sokağa çıkma izni başladı

Normalleşme planı çerçevesinde bugün 15-20 yaş arasındaki kişilere verilen 4 saat süreli sokağa çıkma izni, saat 11.00 itibarıyla başladı.

22.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Bilim Kurulu’ndan hayati bayram uyarıları: Komşunuzla bile bayramlaşmayın

Son dakika haberi: Bilim Kurulu’ndan hayati bayram uyarıları: Komşunuzla bile bayramlaşmayın

Büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüldüğü, küslerin barışıp sarıldığı bayram günleri maalesef bu sene salgın yüzünden geleneklerimizin çok dışında ve mesafeli kutlanacak... Uzmanlar da “Aynı apartmanda bile olsa bayram ziyareti yapmayın, birbirinizi dijital kutlayın ki bu kadar emek boşa gitmesin. Kucaklaşmayı, el öpmeyi öbür bayramlara saklayacağız” diyor. İşte Bilim Kurulu üyelerinden bayram ikazları:

22.05.2020Gündem
Geleceğin yazılımları Erzurumda yetişecek, başvurular başladı

Geleceğin yazılımları Erzurum'da yetişecek, başvurular başladı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Yeni Ekonomi Programı Eylem Planı kapsamında, geleceğin milli yazılımcılarını birlikte yetiştirmek için Atatürk Üniversitesi ile yaptığı protokol sonrası çalışmalara başladı.

22.05.2020Teknoloji
20 yaş altı gençler ne zaman dışarı çıkacak 15-20 yaş sokağa çıkma izni ne zaman

20 yaş altı gençler ne zaman dışarı çıkacak? 15-20 yaş sokağa çıkma izni ne zaman ?

20 yaş altı vatandaşlar sokağa çıkma izninin ne zaman olduğunu öğrenmek istiyorlar. Normalleşme sürecinde kademeli olarak uygulanmaya başlanan 20 yaş altı sokağa çıkma izni belirli günlerde devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Mayıs'ta yaptığı kabine toplantısı sonrasında 0-14 yaş ve 15 20 yaş grubundakilerin haftada bir gün belli saat aralığında dışarı çıkabileceklerini açıkladı. 20 Mayıs'ta 0-14 yaş sokağa çıkma izninin uygulanmasının ardından sıra gençlere geldi.  Peki 15-20 yaş sokağa çıkma izni ne zaman?

21.05.2020Gündem
Yakup Almelek’in 55. sanat yılına korona engeli

Yakup Almelek’in 55. sanat yılına korona engeli!

Bu sene 55. Sanat yılını kutlamaya hazırlanan usta yazar Yakup Almelek’in kurucusu olduğu K! Kültüral Performing Arts da pandemi yüzünden perdelerini kapatan tiyatrolar arasında yer aldı.

21.05.2020Gündem
Mete Gazoz kimdir kaç yaşında İşte, aldığı başarılar

Mete Gazoz kimdir kaç yaşında? İşte, aldığı başarılar

Türkiye'nin okçuluk sporundaki temsilcisi ve gururu olan Mete Gazoz, Avrupa ve Dünya genelindeki başarılarına devam ediyor. Şu ana kadar pek çok altın madalyaya sahip olan Mete Gazoz, başarılı gidişatını 2020 yılında da sürdürmek için organizasyonlarda yerini alacak. Peki, Mete Gazoz kimdir ve kaç yaşında? İşte, genç yaşında onlarca madalyanın sahibi olan Mete Gazoz hakkında detaylı bilgiler

21.05.2020Gündem
realme ilk çeyrek rakamlarını açıkladı

realme ilk çeyrek rakamlarını açıkladı

realme ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Şirket, dünya genelinde 35 milyon kullanıcıya ulaşarak, son dört ay içerisinde 10 milyon akıllı telefon sattı.

21.05.2020Teknoloji
Genç Atlas’a çevreci ödülü

Genç Atlas’a çevreci ödülü

Bu yıl sekizinci sınıfta okuyan iklim aktivisti Atlas Sarrafoğlu, Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın (WWF) verdiği Küresel Gençlik Ödülü'nün sahibi oldu.

21.05.2020Dünya
Uyuşturucu almaya gelen gençler karantinada mahsur kaldı

Uyuşturucu almaya gelen gençler karantinada mahsur kaldı

Turizm kenti Antalya'da 'Zeytinköy' olarak bilinen ve adı uyuşturucuyla anılan Yeşildere Mahallesi'ndeki farklı adreslerde yaşayan kişilerin Covid-19 testleri pozitif çıktı ve hastalarla teması olanların farklı sokaklarda ikamet ettikleri belirlendi. Bunun üzerine Muratpaşa Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçe genelinde hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla Yeşildere ve Gebizli mahallelerindeki bazı alanların karantinaya alınmasına karar verdi. Sınırları belirtilen alanların kontrol altına alınarak görevli personel harici giriş ve çıkışlara kapatılmasını kararlaştıran kurul, hastalarla teması olanların 14 gün süreyle ev karantinasına alınmasına ve tespit edilecek yeni temaslılara da aynı tedbirin uygulanmasına hükmetti.

20.05.2020Haber
Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım

"Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım"

Dizi ve sinema oyuncusu İpek Tuzcuoğlu, " 'Niye magazin programlarında yoksun? Niye daha çok röportaj vermiyorsun?' diye soruyorlar. Bu benim kendi isteyerek yaptığım tercih, bir ilkesellik ve bir prensip. Dolayısıyla artık beni çok görmüyorlar. Sadece iş noktasında, iş yaptığım zaman röportajlar yapıyorum. Bir seneye yakındır da hiç kimseyle röportaj yapmıyorum. Bir Zümrüdüanka gibi yenilenme yaşadım. Mutluyum, huzurluyum. Kendi ruhumla bu sanatçılığımı, oyunculuğumu buluşturacak alan yakaladım ve o alanda çok mutluyum. Yani gerçek İpek bu aslında." dedi.

20.05.2020Magazin
Çocuklar ne zaman sokağa çıkabilecek 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta bitecek

Çocuklar ne zaman sokağa çıkabilecek? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta bitecek?

Çocuklar uzun bir süre sonra geçtiğimiz hafta sokağa çıkmaya başlamıştı. Normalleşme takvimi doğrultusunda 0-14 yaş arası, 15-20 yaş arası ve 65 yaş üstü olmak üzere üç grup için ayrı ayrı sokağa çıkma izni tarihleri belirlendi. Bu hafta yine 4 saat sokağa çıkma izninden faydalanabilecek olan çocuklar ve gençler hem tarih hem de saat bilgisini araştırıyor. Peki, çocuklar ne zaman sokağa çıkabilecek? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman saat kaçta bitecek? İşte sokağa çıkma izniyle ilgili detaylı bilgi...

20.05.2020Gündem
Asırlık mağaralar restore edilecek

Asırlık mağaralar restore edilecek

Siirt'te delikli taş olarak bilinen Rasıl Hacar bölgesinde asırlık Delikli mağaralar, restore edilecek. Milli Park ilan edilen bölgede işletmeci olan İshak Yargıcı, mağaraları restore edip turizme kazandıracaklarını söyledi.

20.05.2020Seyahat
Asırlık mağaralar restore edilecek

Asırlık mağaralar restore edilecek

SİİRT'te Delikli Taş olarak bilinen Rasıl Hacar bölgesinde asırlık Delikli mağaralar, restore edilecek. Milli Park ilan edilen bölgede işletmeci olan İshak Yargıcı, mağaraları restore edip turizme kazandıracaklarını söyledi.

20.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: Size  güveniyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu: 'Size güveniyorum'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda videokonferansla gençlere seslendi. Erdoğan, “Bu ülkenin salgınla mücadelesinde siz gençlere güveniyorum” dedi. İşte Cumhurbaşkanı’nın sözlerinden satır başları:

20.05.2020Gündem
Bakan Albayrak ‘1 Milyon Yazılımcı’ projesine katılanlara 3 müjde açıkladı: ‘Güçlü Türkiye’ye gençler ulaştıracak’

Bakan Albayrak ‘1 Milyon Yazılımcı’ projesine katılanlara 3 müjde açıkladı: ‘Güçlü Türkiye’ye gençler ulaştıracak’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Twitter hesabından görüntülü mesaj paylaştı.

20.05.2020Ekonomi
Bakan Albayrak, geleceğin yazılımcılarına seslendi

Bakan Albayrak, geleceğin yazılımcılarına seslendi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 Milyon İstihdam Projesi'ne katılan gençlerin yer aldığı videoyu paylaşarak, "Geleceğin yazılımcıları olarak bu toprakların kodlarını siz yazacaksınız. Parlak zekalarınızla bir ülkenin geleceğini aydınlatıyorsunuz" dedi.

19.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan gençlere Asla vazgeçmeyin mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere "Asla vazgeçmeyin" mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda gençlere seslendi.

19.05.2020Gündem
Bakan Kasapoğlu, milli sporcularla saat 19.19da İstiklal Marşını okudu

Bakan Kasapoğlu, milli sporcularla saat 19.19'da İstiklal Marşı'nı okudu

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında milli sporcularla saat 19.19'da İstiklal Marşı'nı okudu.

19.05.2020Gündem
Bakan Kasapoğlu, koronavirüs kahramanları için yazılan mektupları Bakan Kocaya iletti

Bakan Kasapoğlu, koronavirüs kahramanları için yazılan mektupları Bakan Koca'ya iletti

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede ön saflarda yer alan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kahramanlara yönelik olarak düzenlediği 'Gençlerden Mektup: Minnettarız' Yarışması sonuçlandı.

19.05.2020Gündem
Oyun Sektörüne Giriyorum Programı için başvurular başladı

'Oyun Sektörüne Giriyorum Programı' için başvurular başladı

Game Factory ve Rollic işbirliği ile düzenlenen tamamen ücretsiz “Oyun Sektörüne Giriyorum Programı” başvuruları başladı.

19.05.2020Teknoloji
Cumhurbaşkanı Erdoğandan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda videokonferansla gençlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısında bulundu.

19.05.2020Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda videokonferansla gençlere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında gençlere sahte sosyal medya hesabı uyarısında bulundu.

19.05.2020Gündem
Güler Sabancıdan 19 Mayıs mesajı

Güler Sabancı'dan 19 Mayıs mesajı

Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayınladı.

19.05.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlundan 19 Mayıs mesajı

Bakan Karaismailoğlu'ndan 19 Mayıs mesajı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 19 Mayıs ruhunun, Mustafa Kemal Atatürk'ün bugünü armağan ettiği gençler tarafından bir istiklal yolculuğu olarak her alanda aynı azimle sürdürüleceğini belirtti.

19.05.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan 19 Mayıs Atatürkü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Bakan Pekcan'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bizler de gençlerimize çok daha kalkınmış, gelişmiş, müreffeh bir ülke bırakmak için canla başla çalışıyor, tüm imkanlarımızla gençlerimizin yanında yer almaya, onları her anlamda desteklemeye devam ediyoruz" dedi.

19.05.2020Ekonomi
Üniversite öğrencileri: Gençler olarak daha fazla çalışacağız

Üniversite öğrencileri: Gençler olarak daha fazla çalışacağız

Onlar geleceğin bilim insanı, mühendisi, yazılımcısı... Pandemi sürecinin etkilediği kesimlerden biri de üniversite öğrencileri oldu. Üniversiteler uzaktan eğitime geçti, onlar da arkadaşlarından ve kampuslarından uzak; farklı bir eğitim dönemine adapte olmaya çalıştı. Salgın süreci gençlerin de yeni kararlar almasına neden oldu. 19 Mayıs Gençlik Haftası’nda, üniversite gençlerine pandemi sürecinde yaşadıklarını ve bu sürecin gelecek planlarını nasıl etkilediğini sorduk. Kimi daha fazla çalışmak gerektiğini anladığını söyledi, kimiyse biyoloji gibi bölümlerin öneminin daha iyi anlaşıldığını.

19.05.2020Eğitim
Küresel resesyon riski ortaya çıktı

Küresel resesyon riski ortaya çıktı

Dünya Ekonomik Forumu tarafından yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) risk görünümüne dair hazırlanan raporda, uzun süren bir küresel resesyon endişesine dikkat çekildi.

19.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuktan gençlere: Yaptığın her işi severek yap

Bakan Selçuk'tan gençlere: Yaptığın her işi severek yap

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında gençlere seslenerek, "Yaptığın her işi, attığın her adımı severek, isteyerek yap" dedi.

19.05.2020Gündem
19 Mayıs kutlamaları EBA TV’de

19 Mayıs kutlamaları EBA TV’de

Milli Eğitim Bakanlığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 101’inci yıl dönümünde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı öğrenci ve öğretmenlerin de katkı sağladığı birçok etkinlikle kutluyor.

19.05.2020Eğitim
Bakan Selçuktan 19 Mayıs mesajı: Genç olsam kendime bunları söylerdim

Bakan Selçuk'tan 19 Mayıs mesajı: Genç olsam kendime bunları söylerdim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayımladı. “Kurallar gereği bugün size burada bir konuşma yapmam gerekiyor. Ancak ben gençlere konuşmaktansa gençleri dinlemeyi tercih ediyorum” diyen Selçuk, onlara şöyle seslendi:

19.05.2020Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 19 Mayıs mesajı: Işığımız, umudumuz, geleceğimiz sevgili gençler…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajı: 'Işığımız, umudumuz, geleceğimiz sevgili gençler…'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Bugün biz, sizlere daha aydınlık, umutlu ve barış dolu bir gelecek için çalışırken, sizden beklentimiz kahraman ecdadımızdan emanet aldığımız vatan ve bayrak sevgisine, özgürlük aşkına sahip çıkmanız; bu yüce değerleri sonraki nesillere aktarmanızdır. Samsun'da yakılan meşaleyi bugün de aynı kararlılık ve gururla taşıyan siz gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilerlemesinin, gelişmesinin ve büyümesinin en büyük güvencesisiniz" dedi.

19.05.2020Haber

Yazar Sonuçları

Birol Güven ile Yeni Normal üzerine

“Yeni Normali” ve Koronavirus döneminde öne çıkan değişimleri ele almakta olduğum yazı dizim kapsamında, bu süreci sektöründe lider, kanaat önderleri ile de tartışmayı ve onların görüşlerini de sizlere aktarmanın farklı bir bakış açısı kazandıracağını düşündüm. Bu doğrultuda ilk söyleşimi, benim için çok ayrı bir yeri olan; aynı zamanda Fütüristler Derneği YK Üyesi Sn. Birol Güven ile gerçekleştirdim.

23.05.2020

Tribünlerde bayram coşkusu vardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, saatler 19.19’u gösterdiğinde Türkiye'nin bir çok noktasında olduğu gibi Eryaman Stadı’nda da farklı bir heyecan ve atmosfer vardı.Tribünler boş olsa da bayram coşkusu marşlar ve Türk bayraklarıyla yaşanmaya devam etti.

21.05.2020

Bayram sevinci ‘sanal’da yaşanacak

Geleneksel aile buluşmaları, büyük sofralar, uzun süren sohbetlerle ağızların tatlanamayacağı buruk bir ‘Şeker Bayramı’ kapıda. İlk kez alışık olduğumuz bayram telaşları olmayacak. 81 ilde 4 gün sokağa çıkılamayacak ve hiç şüphesiz, bu bayram adını tarihe ‘sanal bayram’ olarak yazdıracak. Uzmanlar ise uyarıyor: “Bir sonraki bayramı, bir önceki bayramın coşkusuyla yaşayabilmek için bu bayram fedakârlık şart.”

21.05.2020

‘Aşı insanlık malıdır’

Dünya çapında 120 civarında aşı çalışması var. Bunların 10-15’i de önde gidiyor. Yine bu sütunlarda duyurmuştuk, önde gidenlerden biri de Almanya’da Prof.Dr. Uğur Şahin ve eşi Doçent Dr. Özlem Türeci’nin kurucu ortaklarından olduğu BionTech firması. Çinli Fosun Pharma’nın ABD’li Pfizer ile geliştirdiği aşının insanlar üzerinde denenmesine başlandı. Keza Oxford’daki araştırmada da epey yol alındı. Türkiye’de çalışmalar var.

20.05.2020

'Büyüksünüz' büyükler

Bu ramazan, 65 yaş üstü ‘büyük gençler’, büyük bir özveriyle hayatı eve sığdırdılar. Görevliler, sosyal yardım grupları, komşular ve hatta şirketler onlara destek olmaya çalıştı.

20.05.2020