EKSTRA
MENÜ

Ofis

Ofis ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ofis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.695 Ofis haberi bulunmuştur.

Ofis Haberleri

Granül kahve nedir, faydaları ve zararları neler Filtre kahve ve granül kahve arasındaki farklar neler

Granül kahve nedir, faydaları ve zararları neler? Filtre kahve ve granül kahve arasındaki farklar neler?

Hazır kahve söz konusu olduğunda hepimiz granül veya dondurularak kurutulmuş terimlerini duymuşuzdur. Fakat tam olarak nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız; granül kahve hakkında detayları derledik.

15.06.2021Araştırma
Gökçeada’da 2060 modeli aşk

Gökçeada’da 2060 modeli aşk

ÖDÜLLÜ yönetmen Emre Kavuk’un yazıp yönettiği “Daha İyi Bir Yarın” filminin okuma provaları tamamlandı.

14.06.2021Keyif
Bir fotoğrafla başladı Yatış hareketi hızla büyüyor...

Bir fotoğrafla başladı! Yatış hareketi hızla büyüyor...

Çin'de birkaç ay önce ortaya çıkan "yatış hareketi" gençler arasında kısa sürede büyük ilgi gördü. Yarış atı gibi koşup durmaktan, günde 12 saat çalışmaktan bıkmış olan gençlerin benimsediği bu felsefeyi bir fotoğraf tetikledi

13.06.2021Dünya
‘İnşaatta hareketlilik başlayacak’

‘İnşaatta hareketlilik başlayacak’

Pandeminin olumsuzluklarına rağmen konut talebinin sürdüğünü belirten Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, “Normalleşmeyle birlikte inşaat sektöründe ciddi bir hareketlilik yaşanacağı aşikâr. Bunu destekleyecek en büyük unsur yüzde 1’in altına çekilecek düşük konut kredi faizi olacaktır” dedi.

11.06.2021Ekonomi
Seyrantepe’ye 800 milyon dolar yatırım

Seyrantepe’ye 800 milyon dolar yatırım

İstanbul Seyrantepe’de yer alan Skyland İstanbul için 800 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu “Skyland İstanbul gayrimenkul yatırımlarımız arasında bizim için son derece önemli bir yere sahip, hatta imza projemiz olarak görüyoruz” dedi.

11.06.2021Ekonomi
Konut alacaklar dikkat Taksitler 388 TLden başlıyor... Bu illere yeni projeler geliyor

Konut alacaklar dikkat! Taksitler 388 TL'den başlıyor... Bu illere yeni projeler geliyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca satışlar devam ederken yeni konut projeleri arka arkaya geliyor. 388 TL'den başlayan taksitlerle konut sahibi olunabilecek projelerin yanı sıra İstanbul'da da yeni projeler başlayacak.

9.06.2021Ekonomi
Büyümeye Türkiye katkısı

Büyümeye Türkiye katkısı

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nın hazırladığı rapora göre 2021’in ilk çeyreğinde dünyada gelişmekte olan ülkelerin büyümesine Hindistan, Brezilya, Hong Kong, Vietnam ve Türkiye belirgin katkıda bulundu.

9.06.2021Ekonomi
Depolara talep patladı

Depolara talep patladı

Otel, ofis ve perakende sektörlerinde pandemi kaynaklı talep düşüşleri yaşanırken, artan e-ticaretle birlikte depolara ilgi patladı. Yeni sanayi binaları ve depolar inşa etmek için alınan ruhsatlarda 2020’de yüzde 44, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 65 artış oldu. TSKB Gayrimenkul Değerleme tarafından yapılan araştırmaya göre depolarda kiralar 1 yılda yüzde 20’ye varan oranda yükseldi.

6.06.2021Ekonomi
Bugünün ve geleceğin iş dünyası hibrit bir dünyada varlığını sürdürecek

Bugünün ve geleceğin iş dünyası hibrit bir dünyada varlığını sürdürecek

Uzun bir süredir dijital dönüşüm adı altında şirketler son teknolojiyi kullanarak iş süreçlerini dijital platformlara kaydırıyor ve Microsoft’un sunduğu pek çok çözüm sayesinde bu süreç çok daha etkin bir şekilde yönetilebiliyor. Hibrit çalışma modeli ise gelecekte hayatımızın merkezinde olacak.

4.06.2021Teknoloji
Appledan flaş karar

Apple'dan flaş karar

Apple çalışanları Eylül’de haftanın üç günü ofise dönecek. Şirket, ileriye dönük olarak, çalışanların yılın iki haftasında uzaktan çalışma seçeneğine sahip olacağını söyledi.

3.06.2021Ekonomi
Mükellef ile 10 dakikada şirket kurmak artık mümkün

Mükellef ile 10 dakikada şirket kurmak artık mümkün

Türkiye'nin en kapsamlı şirket kurma platformu mottosuyla yola çıkan ve dakikalar içinde herkesin şirket kurulabilmesine imkan veren Mükellef, aynı zamanda şirket kuranların tüm finans süreçlerini dijital olarak yönetmesine de olanak sağlıyor. Bu kapsamda Mükellef Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Okan Şafak, Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk'ün sorularını yanıtladı. (Sponsorlu İçerik)

3.06.2021Teknoloji
İnsan kaynakları yöneticileri CHRO Summit’te buluştu

İnsan kaynakları yöneticileri CHRO Summit’te buluştu

İş dünyasının önde gelen yöneticileri, Fortune Türkiye & DataExpert iş birliği ve BMI organizasyonuyla düzenlenen CHRO Summit 2021’de bir araya geldi. RESHAPE temasıyla düzenlenen zirvede pandeminin etkisiyle ortaya çıkan yeni düzende çalışma hayatının geçireceği dönüşüm ve şirketlerin bu dönüşüme nasıl ayak uyduracağı gibi konular ele alındı.

3.06.2021Ekonomi
Van Gölü kırmızı alarm veriyor 1 saatte bunlar çıktı

Van Gölü kırmızı alarm veriyor! 1 saatte bunlar çıktı

Türkiye’de son zamanlarda çevre ve deniz kirliliğini konuşurken, dikkat çekilmesi gereken bir yer daha var orası da Van Gölü. Türkiye’nin en büyük gölü Van Gölü’nde de kirlilik alarm veriyor. Bu sebepten acil eylem planı oluşturuldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Van’a gitti. Kirliliğe dikkat çekmek ve atılacak adımlar için toplantı yapıldı. Peki Van Gölü nasıl temizlenecek? CNN TÜRK ekibinden Fulya Öztürk ve Halil Kahraman’ın özel haberi.

2.06.2021Gündem
Bilgisayar nedir ve ne işe yarar Bilgisayar nasıl çalışır ve temel bilgisayar parçaları neler

Bilgisayar nedir ve ne işe yarar? Bilgisayar nasıl çalışır ve temel bilgisayar parçaları neler

Günümüzde neredeyse çoğu ev ve iş yerlerinde bilgisayar bulunmaktadır. Çeşitli iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi için Bilgisayarlara ihtiyaç duyulur. Bilgisayarların donanımları ve işlevleri de merak ediliyor. Bilgisayar nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

1.06.2021Teknoloji
Çalışanlar cihazların güncellemelerini bahane ediyor

Çalışanlar cihazların güncellemelerini bahane ediyor

Çalışanların %21'i, bir çağrıya veya toplantıya katılmak zorunda kalmamak için cihazlarının güncellemeleri yükleniyormuş gibi davrandıklarını doğruladı. Bu bahane makul, çünkü yazılım güncellemeleri iş günlerini kesintiye uğratabiliyor ve çalışanların üçte biri (%35) güncellemeler nedeniyle bir aramaya veya toplantıya geç kaldıklarını söylüyor. Bu bulgular, çalışanların güncellemelere yönelik tutumlarını ve alışkanlıklarını keşfetmek için Kaspersky tarafından yaptırılan yeni bir araştırmayla ortaya çıktı.

1.06.2021Teknoloji
Hedef çağdaş Türkiye

Hedef çağdaş Türkiye

Antalya’da konut ve ticari alan olmak üzere birçok projeyi tamamladıklarını söyleyen Sanax İnşaat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Öcalan, “Daha modern ve çağdaş bir Türkiye için çalışıyoruz. Bu işi yapmak ideal ve hedef gerektiriyor. Çok çalışmalı ve emek sarf etmelisiniz. Başarılı projelerin arka planında tümüyle bunlar var” diye konuştu.

31.05.2021Ekonomi
Sigarayı bırakmaya yardımcı 12 etkili öneri

Sigarayı bırakmaya yardımcı 12 etkili öneri

Fare zehiri, aseton, amonyak, katran, karbon monoksit (egzoz gazı)… Bu ve benzeri tam 7 bini aşkın kimyasal madde, her bir sigara ile birlikte vücuda giriyor! "Bir sigaradan bir şey olmaz" diyenler dikkat! Sigara dumanında bulunan 7 bini aşkın kimyasal maddenin 250’si zararlı iken, en az 69 tanesi de kansere yol açıyor.

29.05.2021Sağlık
Kovid-19 savaşçıları aşı hizmetini bahçe ve tarlalardaki vatandaşların ayağına götürüyor

'Kovid-19 savaşçıları' aşı hizmetini bahçe ve tarlalardaki vatandaşların ayağına götürüyor

Sakarya'da, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede ön safta yer alan aşı ikna ekipleri, bahçe ve tarlalarda üretim yapanların yanına giderek aşılama faaliyetlerini her türlü şartta özveriyle gerçekleştiriyor.

28.05.2021Haber
Mavi Yaka Nedir Mavi Yaka Çalışanları Ne İş Yapar Ne Kadar Maaş Alır

Mavi Yaka Nedir? Mavi Yaka Çalışanları Ne İş Yapar? Ne Kadar Maaş Alır?

Günümüzde iş yaşamında çeşitlilik artıyor. Özellikle iş yaşamında mavi yaka ve beyaz yaka tabiri çalışanları çalıştıkları alana göre ayırması ile bilinir. Mavi yakalı tabiri ise çok merak edilmektedir. Mavi Yaka nedir? Mavi Yaka çalışanları ne iş yapar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

27.05.2021Kobi
Suntalam Nedir Suntalam Malzeme Nedir, Nerelerde Kullanılır

Suntalam Nedir? Suntalam Malzeme Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Suntalam, günümüzde birçok mobilyanın ve aksesuarın ham maddesi olarak kullanılmaktadır. Sunta ve MDF malzemeleriyle benzer özellikler taşıyan suntalam, birçok işlemden geçirilerek kullanıma hazır hale gelir. Kişiye özel mobilyalarda da tercih edilen bu ürün hem ekonomik hem de uzun ömürlüdür. Suntalam nedir? Suntalam malzeme nedir, nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Mobilite Nedir İş Dünyasında Mobilite Ne Anlama Gelir

Mobilite Nedir? İş Dünyasında Mobilite Ne Anlama Gelir?

Ülkemizde son yıllarda gelişen ve yenilen teknoloji, fiziksel ofis gereksinimini ortadan kaldırdı. Giderek tüm dünyada yaygınlaşan mobilite kavramı, iş dünyası için yeni formüllere kapı araladı. Önümüzdeki yıllarda önemi daha da artacağı düşünülen mobilite kavramı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
AB evden çalışmaya devam edecek

AB evden çalışmaya devam edecek

PANDEMİ sırasında evden çalışmayı ön plana çıkaran ve ofislerinde çok az sayıda personel bırakan Avrupa Birliği Komisyonu, bu uygulamayı salgın sonrasında da sürdürme niyetinde.

27.05.2021Dünya
Higrometre Nedir Nasıl Çalışır Higrometre Neyi Ölçer

Higrometre Nedir? Nasıl Çalışır? Higrometre Neyi Ölçer?

Higrometre çoğu kişi tarafından bilinen bir alet değildir. Bu sebeple higrometrenin ne işe yaradığı ve ne amaç ile kullanıldığı insanlar tarafından merak edilmektedir. Higrometre nedir? Nasıl çalışır? Higrometre neyi ölçer? İşte, merak edilen tüm detaylar.

26.05.2021Araştırma
Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Pandeminin en başında uzaktan çalışma düzenine geçen Vodafone, %100 evden çalışan Müşteri Hizmetleri ekibine ek olarak diğer çalışanları için hibrit çalışma modelini aşı ve normalleşme takvimine bağlı olarak Eylül 2021 itibarıyla kalıcı olarak uygulayacak. Hibrit modelde, toplam çalışma zamanının ortalama %40’ı ofisten, %60’ı ise uzaktan olacak şekilde düzenlenecek.

26.05.2021Teknoloji
Gençler “İşin Geleceği” için yarıştı

Gençler “İşin Geleceği” için yarıştı

Türk Telekom’un düzenlediği ve genç yeteneklerin geleceğin iş dünyasına dair yenilikçi fikirleriyle yarıştıkları “İşin Geleceği Hackathonu” tamamlandı. Hackathon’da; Nomads takımı ‘kişiselleştirilmiş çalışan adaptasyon süreci’ çözümüyle birinci, Shell Wizards takımı ‘en yakın çalışma alanı’ projesiyle ikinci, Let's Go! takımı ise ‘uzaktan çalışmada beyin fırtınası’ ile üçüncü olarak, toplamda 45 bin TL değerinde ödülün sahibi oldular.

25.05.2021Teknoloji
Yonga levha nedir ve nerelerde kullanılır Yonga levha nasıl üretilir

Yonga levha nedir ve nerelerde kullanılır? Yonga levha nasıl üretilir

Ofis veya ev mobilyalarınızda kullanmak için en iyi ama en uygun fiyatlı ahşap kompozi arıyorsanız, Yonga Levha tam da bu iş için diyebiliriz. Pek çok kişi son zamanlarda Yonga Levhanın ne olduğunu ve ne işe yaradığını merak ediyor. Yonga Levha hakkında aradığınız tüm bilgileri sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Huawei Watch Fit Elegant incelemesi

Huawei Watch Fit Elegant incelemesi

Huawei, akıllı telefonlarında olduğu gibi akıllı saat konusunda da önemli hamleler yapıyor. Huawei Watch Fit Serisi de bu nedenle oldukça dikkat çekici bir cihaz ve bugünkü incelememizde bu serinin yeni modeli olan Huawei Watch Fit Elegant'ı yakından inceleyeceğiz. (Sponsorlu İçerik)

24.05.2021Teknoloji
Adapazarında ofis ve işyerleri ihale ile satılacak

Adapazarı'nda ofis ve işyerleri ihale ile satılacak

Mülkiyeti Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ait Adapazarı İlçesi Güllük Mahallesinde yapılacak Ticaret Merkezinde kat irtifakı tesis edilmiş olan ofis ve iş yerlerinin satış ihalesi yapılacak.

23.05.2021Ekonomi
MSI GE76 Raider 10UH incelemesi

MSI GE76 Raider 10UH incelemesi

Uzun zamandır beklediğim oyun canavarı nihayet elime ulaştı. Her ürününü yakından takip ettiğim MSI, oyuncular için geliştirdiği en iddialı dizüstü bilgisayarıyla karşınızda. Bugün, MSI GE76 Raider’ı yakından inceleyeceğiz. Neler yapabildiğine, donanım özelliklerine göz atacağız. (Sponsorlu İçerik)

20.05.2021Teknoloji
İngiltere’de konut fiyatları sert yükseldi

İngiltere’de konut fiyatları sert yükseldi

İngiliz Ulusal İstatistik Ofis (ONS) verilerine göre İngiltere’de 2021 yılının mart ayında konut fiyatları yıllık bazda yüzde 10,2 arttı.

19.05.2021Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu İsrailin Filistin saldırılarını tüm boyutlarıyla anlattı: Türkiye dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir

Bakan Çavuşoğlu İsrail'in Filistin saldırılarını tüm boyutlarıyla anlattı: 'Türkiye dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye, Filistin konusundaki diplomatik çabaların öncüsüdür. Dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir. Bu çabalarımızda Yüce Meclisimizin duyduğu güven en büyük desteğimizdir." dedi.

18.05.2021Gündem
Mecliste Gazze oturumu... Bakan Çavuşoğlundan İsraile tepki

Meclis'te Gazze oturumu... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis Genel Kurulu'nda Gazze oturumunda konuştu. Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun tepkisi maalesef yine cılız kaldı. Sanki Gazze'de İsrail ile Filistin orduları arasında bir savaş varmış gibi iki tarafa da çağrılarda bulunuldu. Bazıları İsrail'in güvenliğini her şeyin önüne koydu. Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve insanlığa karşı suçlara gözlerini kapadılar" dedi.

18.05.2021Gündem
Çiftçiler hububat alım fiyatlarından memnun

Çiftçiler hububat alım fiyatlarından memnun

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet, hububat alım fiyatlarının üreticilerce memnuniyetle karşılandığını bildirdi. Güldal, "Verilen fiyatların memnun edici seviyede olduğunu değerlendiren çiftçilerimizin TMO stoklarını da iç piyasadan tedarik edilen hububatla doldurulması yönünde gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz. TMO olarak hasat döneminin başından sonuna kadar alımları sürdüreceğiz." dedi.

18.05.2021Ekonomi
Yanında çalışan temizlikçinin iftirasına uğramıştı... Yaşadığı linci anlattı

Yanında çalışan temizlikçinin iftirasına uğramıştı... Yaşadığı linci anlattı

Yanında temizlikçi olarak çalışan Türkmen asıllı Münire Saparaboye’nin ‘tecavüz’ iftirasına uğrayınca 15 kişinin linç ettiği diş hekimi İsmail Beker “İnsanların hiç dinlemeden, tek taraflı anlatıma göre linç etmesi beni çok üzdü. Konuşmama izin vermeden sürekli vurdular. Ofis içinde kamera olmasaydı kendimi anlatamazdım” dedi.

18.05.2021Gündem
Sarıkaya Belediyesine ait 2 adet taşınmaz ihale ile satılacak

Sarıkaya Belediyesi'ne ait 2 adet taşınmaz ihale ile satılacak

Sarıkaya Belediyesi belediye hizmet binasında bulunan bir adet dükkan ve bir adet ofis açık artırma usulü ile satılacak.

17.05.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Maskelere veda zamanı yaklaşıyor

2020 ve 2021’in ilk yarısını öngörülemeyen yıllar olarak adlandırmak yanlış olmaz. Tüm dünya çok ağır bir dönemi birlikte yaşadı. Artık tünelin sonunda ışık göründü. Yeniye dönmek için gün sayarken gelecekteki estetik trend öngörülerimi paylaşmak istedim.

14.06.2021

Başkent’in “lezzeti” İstanbul’a düşer mi?

Ankara’da belediyenin girişimiyle “Lezzet Ankara” uygulaması başlatıldı. Esnaftan 0 komisyon alarak üreticiyle tüketiciyi buluşturmayı amaçlıyor. Bir yanıyla şahane: Böylece rekabet oluşacak, belki bu sayede Yemeksepeti de aynı hizmeti daha ucuza vermenin yollarını arayacak. Ama bir yanıyla...

13.06.2021

Pandemide yönetici toplantısız nasıl azledilir?

Pandemi sürecinde genel kurulların toplanamaması, ilk toplantıda yeterli çoğunluğun sağlanamaması yüzünden yönetici değişikliklerinin yapılamaması hâlâ en çok şikâyet edilen konuların başında. Konu “2. Tesis Yönetim Çalıştayı ve İş Zirvesi”nde tartışıldı.

7.06.2021

Sağlığı ve bakımı eve taşıdı

Kimine göre radikal, kimine göre ise riskli olarak yorumlanan her adımına çevresinden ‘yapma’ sözü yükselir. Bu, hem üniversite hastanesinden ayrılıp özel sektöre geçtiğinde hem de özeli bırakıp kliniğini kurduğunda böyle olur. Beyin ve sinir hastalıkları uzmanı Dr. Gökhan Gürel, süreç içinde de evde sağlık ve bakım hizmeti ihtiyacının arttığını fark eder, Evde Bakım İzmir’i kurar. Bugün İzmir merkezli Home Care Evde Sağlık & Bakım markasıyla ihtiyaca kurumsal çözümler sunan Dr. Gürel, bunu önce ulusal sonra da global oyuncu haline getirmeyi planlıyor. Gürel’in gündeminde ayrıca dijitalleşme de var.

6.06.2021

Globale İzmir imzası

HER şey 2001’de Belçika’da başlar. Dijital ajans olarak kısa sürede global bir marka olmayı başarır. Emakina, 2006’da da Türkiye’ye gelerek İzmir ofisini açar. 20 yılda 3 kıtada, 18 ülkede 22 ofise ulaşan Emakina, bugün birçok projesini İzmir’de geliştirerek dünyaya ihraç ediyor. Özel çevrimiçi ve çevrimdışı yolculukları tasarlayıp çevrimiçi dünya ile çevrimdışı dünyayı bir araya getirmeye devam eden markanın gündeminde ise İzmir’deki 300 olan çalışan sayısını 500 çıkarmak var. Ayrıca, Türkiye’deki firmaları da global oyuncu yapmak gibi hedefi bulunuyor

30.05.2021

Drone’la tohum topu atışı yapıyorlar

Takside gidiyorum. Beşiktaş’tan geçiyoruz.

30.05.2021

Meksika’nın cennet kıyıları

Ibiza’ya rakip gece hayatı, tarihi dokusu, doğası ve yemeğiyle günümüzün yükselen yıldızı Tulum’dayım. Yani Meksika’nın Karayipler’i andıran kıyılarında. Pandemiye rağmen burada hayat bildiği gibi devam ediyor. Yolu düşenin görmeden dönmemesi gereken şeyleri yazdım...

28.05.2021

Gelecek geliyor...

Dünyanın Android kullanan yarısını ilgilendiren pek çok yeniliğin yer aldığı Google I/O’dan ilgimi çeken gelişmeleri sizin için derledim. Google’ın vitrininden teknolojik hayatımıza neler yansıyacak bakalım: Çevrimiçi ama yan yana hissi veren görüşmeler, yapay zekâyla desteklenmiş asistanlar ve daha neler...

23.05.2021

Sabah 09.00 Toplantısı

Ekibinizle... 09.00 toplantılarına devam ediyor musunuz?

17.05.2021