EKSTRA
MENÜ

Apple

Apple ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Apple haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.179 Apple haberi bulunmuştur.

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. Kurucuları Steve Jobs, Tim Cook, Steve Wozniak'dır. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007'de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır. Günümüzde tercih edilen telefon markaları arasında ise Apple, Samsung gibi dünyaca ünlü markalar gelmektedir.


Apple Haberleri

iPhone 12 ne zaman satışa çıkacak İşte iPhone 12 hakkında son bilgiler

iPhone 12 ne zaman satışa çıkacak? İşte iPhone 12 hakkında son bilgiler

Apple'ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı iPhone 12 serisi yeni telefonlarının Türkiye'de ne zaman satışa sunulacağı, pek çok Apple kullanıcısı tarafından merak ediliyor. iPhone 12 ailesi halen Türkiye’de satışa çıkmadı, ürünü meraklıları kasım ayına kısa bir süre kala araştırmalarına hız verdi. Peki, iPhone 12 ne zaman satışa çıkacak?

29.10.2020Teknoloji
Facebook’un bulut oyun sisteminde Apple’a yer yok

Facebook’un bulut oyun sisteminde Apple’a yer yok

Çoğu büyük oyun geliştirici firma konsol ve bilgisayar oyunlarına odaklanırken Facebook, mobil oyunlara olan yatırımlarını büyütmeye yönelik hareket ediyor.

28.10.2020eSpor
WiFi ile internete girenlere önemli uyarı

WiFi ile internete girenlere önemli uyarı

iPhone'larda uzun süredir bulunan bu özelliği hala kullanmıyorsanız dikkat! Hemen o ayarı açın! Çünkü...

28.10.2020Teknoloji
‘Yatırım dalgası ufukta belirdi’

‘Yatırım dalgası ufukta belirdi’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Citibank tarafından düzenlenen ve uluslararası dev şirketlerin temsilcilerinin yer aldığı Citibank Yatırımcı Konferansı’na katıldı. Burada dev şirketlerin temsilcilerine seslenen Bakan Albayrak, “Türkiye ekonomisi bir dönüm noktasındadır. Yeni bir sermaye yatırımı dalgası ufukta belirmiş durumda” dedi.

28.10.2020Ekonomi
Apple AirTags: Eşyalar artık kaybolmayacak

Apple AirTags: Eşyalar artık kaybolmayacak

Apple'ın geliştirdiği yeni bir cihaz olan AirTags sayesinde eşyalarınız artık kolayca kaybolmayacak. İşte yeni ürünün öne çıkan özellikleri...

28.10.2020Tekno Hayat
Googlea açılan tarihi dava teknoloji devlerini kara kara düşündürüyor

Google'a açılan tarihi dava teknoloji devlerini kara kara düşündürüyor

Dünya 3 Kasım’daki ABD Başkanlık seçimlerinin nasıl sonuçlanacağını tartışırken odaklanılan konulardan biri de seçimlerin güvenliği meselesi. Dijital platformlar, diğer deyişle siber ortam üzerinden seçimlere müdahale olasılığı ciddi bir tehdit olarak değerlendiriliyor. ABD’deki seçmen davranışlarını etkileme ve seçim sonuçlarını manipüle etme çabaları hususunda Google, Twitter, Facebook gibi dijital platformlar kullanışlı birer araç olarak öne çıkıyor.

27.10.2020Teknoloji
iPhone 12 için ön sipariş verenlere çok önemli uyarı

iPhone 12 için ön sipariş verenlere çok önemli uyarı

Apple’ın şirketin yeniliklerine ilişkin son sunumunu ve özellikle de iPhone 12 lansmanını takiben, siber güvenlik uzmanları yeni akıllı telefon için ön sipariş topladığını iddia eden dünya çapında düzinelerce şüpheli girişimi ortaya çıkardı. Gerçekte bu gibi daha pek çok plan mevcut olabilir.

27.10.2020Teknoloji
iPhone 12 ile birlikte AirPods satışları artacak

iPhone 12 ile birlikte AirPods satışları artacak

Apple'ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı iPhone 12 serisi yeni telefonlarının kutusundan kulaklık çıkmayacak olması, doğrudan Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods'un satışlarını artıracak.

27.10.2020Teknoloji
Instagram içerik üreticilerine nasıl para kazandıracak

Instagram içerik üreticilerine nasıl para kazandıracak?

Instagram, içerik üreticilerinin canlı yayınlarla gelir elde edebileceği rozet sistemini duyurdu. Peki, rozet sistemi nasıl çalışacak, kullanıcılar bu sistemle nasıl para kazanacak?

26.10.2020Teknoloji
Sosyal ağlar siber dolandırıcılar tarafından istismar ediliyor

Sosyal ağlar siber dolandırıcılar tarafından istismar ediliyor

Yapılan bir araştırma, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışanların en sık eriştiği web hizmetlerini ortaya çıkardı. Bunlar arasında yer alan YouTube, Facebook, Google hizmetleri ve WhatsApp, aynı zamanda kötü niyetli kişiler tarafından kimlik avı için en çok istismar edilenlerin başına geliyor. Kurumlar çalışanlarının hangi web hizmetlerini kullanılabileceği konusunda farklı önceliklere ve izinlere sahip olsalar da, her türlü siber riskten korunduklarından emin olmaları büyük önem taşıyor.

23.10.2020Teknoloji
Canon yeni yazıcılarını duyurdu: İşte öne çıkan özellikleri

Canon yeni yazıcılarını duyurdu: İşte öne çıkan özellikleri

Dünyanın önde gelen fotoğraf makinesi üreticilerinden Canon, bu kez PIXMA G serisi MegaTank ürün ailesine beş adet giriş seviyesi yazıcı ekledi.

23.10.2020Teknoloji
Kodlamaya merak saranlara Appledan bir dizi öneri

Kodlamaya merak saranlara Apple'dan bir dizi öneri

Ekim ayında 2 hafta gerçekleşen AB Kod haftası (Code Week) her yaştan teknoloji meraklısının kodlama ve dijital okuryazarlığı eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen bir inisiyatif. Bu süreçte Apple da kodlamaya ilgi duyanlara özel bir dizi önerilerini paylaştı.

22.10.2020 Teknoloji
Yapay zeka teknolojisi sağlık sektörünü de geliştirecek

Yapay zeka teknolojisi sağlık sektörünü de geliştirecek

Yapay zeka teknolojisi hayatımızın hemen her alanına girmeye başladı. Gelecekte daha da yaygın olacak kullanılacak olan bu teknoloji, her ne kadar 'işsizliği artıracak' dense de, getireceği pek çok fayda da olacak. Sektörlerin baştan sona değişmesine aracılık eden yapay zeka, sağlık sektörüne de el atacak ve insan ömrünün dahi uzaması söz konusu olabilecek. Peki ama nasıl?

22.10.2020Teknoloji
iPhone 12 ile birlikte gelen gizli tehlikeye aman dikkat

iPhone 12 ile birlikte gelen gizli tehlikeye aman dikkat

Siber güvenlik uzmanları, bu yılın ilk dokuz ayında dolandırıcıların sürekli olarak Apple kullanıcıları ve hesaplarıyla ilgilendiğini tespit etti.

22.10.2020Teknoloji
Appleın şarj adaptörü kararı Fransada geçerli olmayacak

Apple'ın şarj adaptörü kararı Fransa'da geçerli olmayacak

Apple'ın yeni iPhone modellerini duyurmasıyla birlikte şarj adaptörü ve kulaklıklarının da artık kutu içeriğinde yer almayacağının bilgisi verildi. Ancak şirketin aldığı bu karar Fransa'da geçerli olmayacak. Peki ama neden?

22.10.2020Tekno Hayat
iOS 14.1 güncellemesi yayınlandı: Telefonunuzda ne değişecek

iOS 14.1 güncellemesi yayınlandı: Telefonunuzda ne değişecek?

Apple, dün akşam saatlerinde sessiz sedasız iPhone modellerini 'yeniledi'. İşte iOS 14.1 güncellemesi ile gelen yeni özellikler ve düzeltilen sorunlar...

21.10.2020Teknoloji
Instagram’da içerik üreticileri artık canlı yayında para kazanacak

Instagram’da içerik üreticileri artık canlı yayında para kazanacak

Instagram, yeni bir özelliği hayata geçiriyor. Instagram Canlı Yayın’da Rozetler’in, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu birçok ülkede 50 bini aşkın içerik üreticisinin kullanımına sunulduğunu açıkladı. Canlı Yayın’da Rozetler, içerik üreticilerine takipçileriyle daha derin bir etkileşim kurarken gelir elde etmesine imkan verecek.

21.10.2020Teknoloji
Google bu kez Tekelcilikle Mücadele Kanununa takıldı

Google bu kez Tekelcilikle Mücadele Kanunu'na takıldı

ABD hükümeti, teknoloji firması Google'a karşı "Tekelcilikle Mücadele Kanunu" kapsamında dava açtı.

21.10.2020Teknoloji
ABD yönetiminden Googlea dava

ABD yönetiminden Google'a dava!

ABD hükümeti, teknoloji firması Google'a karşı "Tekelcilikle Mücadele Kanunu" kapsamında dava açtı. Dava dilekçesinde ceza talebi yer almasada Adalet Bakanlığı'nın, Google'ı bazı operasyonlarını satmaya zorlayabileceği belirtildi.

20.10.2020Ekonomi
iPhone 12lerde büyük eksiklik: Görenler gözlerine inanamadı

iPhone 12'lerde büyük eksiklik: Görenler gözlerine inanamadı

Apple'ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı yeni iPhone modellerinde kimsenin fark etmediği büyük bir eksiklik ortaya çıktı.

20.10.2020Teknoloji
Appledan Türkiyede ürünlerine şaşırtan zam

Apple'dan Türkiye'de ürünlerine şaşırtan zam

Apple, geçtiğimiz aylarda yaptığı zammın ardından yeni bir karar aldı ve sessiz sedasız bakın hangi ürünlerin fiyatını yükseltti?

20.10.2020Teknoloji
iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max satışları durduruldu

iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max satışları durduruldu

Apple, iPhone 12 serisi telefonlarını duyurmasıyla birlikte sürpriz bir hamleyle halihazırda satışta olan amiral telefonları iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max'in satışını sonlandırdı. iPhone 11'e ise dokunulmadı ve satışı sürüyor.

20.10.2020Tekno Hayat
iPhone 12 serisinin Türkiye fiyatı ortaya çıktı

iPhone 12 serisinin Türkiye fiyatı ortaya çıktı

Apple'ın geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığı yeni iPhone 12 serisi telefonlarının Türkiye fiyatları ortaya çıktı. Apple henüz resmi duyuru yapmamış olsa da operatörlerden sızan bilgiler doğrultusunda fiyatlar bakın nasıl oldu?

19.10.2020Tekno Hayat
iPhone 12ler şarj adaptörlerine olan talebi artıracak

iPhone 12'ler şarj adaptörlerine olan talebi artıracak

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni iPhone modellerini görücüye çıkardı. Beklendiği gibi şarj adaptörü ve kulaklıkları kutuya dahil etmeyen şirket, ilerleyen haftalarda yeni ürünlerinin satışına başlayacak. Bu kapsamda şarj adaptörü satışlarının da artması bekleniyor.

15.10.2020Teknoloji
iPhone 12 fiyatı ne kadar iPhone 12 ne zaman satışa çıkacak iPhone 12 fiyatıyla sosyal medya gündeminde…

iPhone 12 fiyatı ne kadar? iPhone 12 ne zaman satışa çıkacak? iPhone 12 fiyatıyla sosyal medya gündeminde…

iPhone 12 fiyatı ne kadar? iPhone 12 ne zaman satışa çıkacak? Teknoloji devi Apple, lansmanda iPhone 12 ve iPhone 12 Pro fiyatı ve özelliklerini duyurmuştu. Lansman ardından en çok sorular sorular satış tarihi ve fiyatı oldu. Büyük bir ilgi gören iPhone 12 sosyal medyanın da en çok konuşulan konularından biri oldu. İnternette satışa çıkan iPhone 12'nin stok durumu 'tükendi' olarak görülüyor. Ancak aslında iPhone 12’nin satışı henüz başlamış değil.

15.10.2020Teknoloji
Amazon, Apple, Facebook ve Google ofis kapasitelerini artırdı

Amazon, Apple, Facebook ve Google ofis kapasitelerini artırdı

New York eyaletinin şehir merkezindeki iş yeri ve büyük ofis binaları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle boş kalmaya devam ederken dev teknoloji şirketleri şehirde yeni ofis kiralamayı ve kapasitelerini artırmayı sürdürüyor.

15.10.2020Teknoloji
16 bin TL’ye telefon olur mu

16 bin TL’ye telefon olur mu?

Apple’ın yeni telefon serisi ‘iPhone 12’ resmen tanıtıldı. iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olarak adlandırılan telefonların kutusunda artık şarj adaptörü ve kulaklık yer almayacak. Ayrıca satın alınması gerekecek. Türkiye fiyatları henüz belli olmayan iPhone 12 serisinin yurtdışı fiyatları 699 dolar ile 999 dolar arasında değişiyor. Eğer telefonlar bu fiyatlar üzerinden Türkiye’ye gelirse satış fiyatlarının 16 bin TL’ye çıkabileceği ifade ediliyor.

15.10.2020Ekonomi
Teknolojinin 4 dev şirketi Kovid-19 salgınında New York ofislerini genişletti

Teknolojinin 4 dev şirketi Kovid-19 salgınında New York ofislerini genişletti

New York eyaletinin şehir merkezindeki iş yeri ve büyük ofis binaları yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle boş kalmaya devam ederken dev teknoloji şirketleri şehirde yeni ofis kiralamayı ve kapasitelerini artırmayı sürdürüyor.

14.10.2020Dünya
iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisi neden gecikti

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro serisi neden gecikti?

Apple'ın uzun zamandır beklenen dev etkinliği dün akşam saatlerinde gerçekleşti. Yeni iPhone modellerinin yanı sıra MagSafe ve HomePod Mini'nin de duyurusunun yapıldığı etkinlikle ilgili Hürriyet Yazarı Ergi Şener'le bir araya geldik. Şener, yeni iPhone modellerinin neden bir ay geç tanıtıldığına da açıklık getirdi.

14.10.2020Teknoloji
iPhone 12 serisi telefonların öne çıkan özellikleri

iPhone 12 serisi telefonların öne çıkan özellikleri

Hürriyet Yazarı Ergi Şener ile Apple'ın dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen dev etkinliğini konuştuk, iPhone 12 serisi ve diğer sürpriz ürünlerini masaya yatırdık.

14.10.2020Teknoloji
Apple lansmanında bir Türk: Deniz Teoman kimdir

Apple lansmanında bir Türk: Deniz Teoman kimdir?

Deniz Teoman, Apple lansmanında dikkat çeken isim oldu. Apple'ın yeni teknolojisi MagSafe'i tanıtmak için kamera karşısına geçen Deniz Teoman, pek çok kişi tarafından ilgiyle karşılandı. Apple'da bir süredir Başkan Yardımcısı olarak görev alan Deniz Teoman, manyetik bağlantı ile şarj imkanı sağlayan donanımın geliştiricilerinden birisi olarak tanıtımı üstlendi. Peki, İPhone 12 tanıtımı esnasında pek çok kişinin hayranlıkla izlediği Deniz Teoman kimdir? İşte, o bilgiler

14.10.2020Teknoloji
iPhonelarda 5G dönemi başlıyor: Hız katlanacak

iPhone'larda 5G dönemi başlıyor: Hız katlanacak

Apple, yeni modeli iPhone 12 ile 5G şebekeleri ile uyumlu çalışacak ilk telefonunu tanıttı. Etkinlikte, telefon özelliklerinin yanı sıra ekran dayanıklılığı, şarj ve kulaklıklarla ilgili devrim niteliğinde karar da öne çıkıyor.

14.10.2020Teknoloji
iPhone 12 serisi ön sipariş ne zaman İşte Apple iPhone 12 , iPhone 12 Pro özellikleri ve fiyatı

iPhone 12 serisi ön sipariş ne zaman? İşte Apple iPhone 12 , iPhone 12 Pro özellikleri ve fiyatı!

iPhone 12 ailesi Apple'ın yaptığı lansman ile resmen tanıtıldı. Tüm dünyanın aylardır beklediği iPhone 12 ve iPhone 12 Pro özellikleri tanıtımda yer aldı. Düşmelere karşı dört kat daha fazla dayanıklılık sağlaması için iPhone 12'nin kullandığı ekranda özel olarak tasarlanan Ceramic Shield ile birlikte Corning iş birliğiyle geliştirilen sağlam cam yer aldı. En önemli özelliklerden olan 5G desteğine sahip olan iPhone 12 ve iPhone 12 Pro'da bir çok yenilik yer aldı. Apple iPhone12 ön siparişe önümüzdeki haftalarda açılacak. Gözler şimdi Apple iPhone12 Türkiye satış fiyatında. Peki, iPhone 12 , iPhone 12 Pro özellikleri neler fiyatı ne kadar? İşte, ayrıntılar.

14.10.2020Teknoloji
iPhone 12 , iPhone 12 Pro fiyatı ve özellikleri belli oldu: İşte Appleın yeni bombaları

iPhone 12 , iPhone 12 Pro fiyatı ve özellikleri belli oldu: İşte Apple'ın yeni bombaları

Apple, uzun bir zamandır beklenen yeni ürünlerini resmen tanıttı. Teknoloji devi Apple, lansmanda iPhone 12 ve iPhone 12 Pro fiyatı ve özelliklerini duyurdu. Bir dizi yenilikleri de gündemine alan iPhone 12 ailesinin öne çıkan en önemli özelliklerinden biri ise 5G desteğine de sahip olması. Keskin hatlarla karşımıza çıkan iPhone 12 Türkiye satış fiyatı ise merak konusu. Diğer yandan Apple'ın yeni ürünlerinden MagSafe'i Tim Cook ile birlikte tanıtan Türk yönetici Deniz Teoman da dikkat çeken isim oldu. İşte karşınızda Apple'ın çok konuşulacak yeni telefonları ve sürpriz ürünü...

13.10.2020Teknoloji
İPhone 12 tanıtımı saat kaçta ve ne zaman başlayacak Apple İPhone tanıtımında sürpriz gelişmeler

İPhone 12 tanıtımı saat kaçta ve ne zaman başlayacak? Apple İPhone tanıtımında sürpriz gelişmeler!

Phone 12 tanıtımı saat kaçta başlayacak? sorusu teknoloji tutkunları tarafından bekleniyor. İPhone 12 tanıtım saati için geri sayıma başlandı. Pek çok yeni özellikle gelmesi beklenen İPhone 12, herhangi bir değişiklik olmaması halinde max, pro ve pro max seçenekleri ile lansmanda yerini alacak. Tanıtım öncesinde kullanıcıları kötü bir sürpriz de yapan Apple ,iPhone cihazlarda bundan sonra şarj cihazı olmayacağı bilgisini paylaştı. Diğer taraftan sızan bilgilere göre en yüksek model olan İphone 12 Pro Max modelinin en yüksek bellekli modeli 512 GB'ın 1.399 dolardan satışa sunulacağı iddia ediliyor. Tüm bu detayların aslı, bu akşam İPhone 12 tanıtımı ile ayyuka çıkacak. İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler..

13.10.2020Teknoloji
Epic x Apple Store davasında yeni gelişme

Epic x Apple Store davasında yeni gelişme

Kaliforniya’daki federal bir mahkemenin yargıcı Epic Games ve Apple Store’un merak edilen davasına verdiği karar açıklandı.

13.10.2020eSpor
Apple Music için önemli yenilik: Çocuk ve Aile sayfası açıldı

Apple Music için önemli yenilik: Çocuk ve Aile sayfası açıldı

Dünyanın önde gelen dijital müzik platformlarından Apple Music, derlenen yeni çocuk ve aile çalma listesilerini, popüler şarkıları, yeni çıkan albümleri, özel radyo ve videolarını kullanıcılara sunmaya başladı.

13.10.2020Teknoloji
OECDden dijital vergi uyarısı

OECD'den dijital vergi uyarısı!

Uluslararası dijital vergi standartlarını belirlemek için çalışmalar yapan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), dijital ekonomide büyük şirketlerin vergilendirilmesine yönelik uluslararası görüşmelerin sonuçsuz kalması ve bunun bir ticaret savaşını tetiklemesi halinde küresel GSYH’nın yüzde 1 kayıp yaşayacağı uyarısında bulundu.

12.10.2020Ekonomi
Dijital sigortacılıkta ‘Juno’ ile ezber bozacak

Dijital sigortacılıkta ‘Juno’ ile ezber bozacak

Anadolu Sigorta’yı, yeni bir markanın heyecanı sardı. Dijital sigortacılıkta ‘yepyeni bir deneyim’ vaadiyle yola çıkan Anadolu Sigorta, yeni markası Juno’yu hayata geçirdi. Anadolu Sigorta’nın yeni nesil dijital sigortacılık markası olarak lanse ettiği Juno’nun, hedef kitlesi ise dijital dünyada söz sahibi olan gençler.

12.10.2020Sigorta
iPhone 12 geliyor, ama çok büyük bir eksikle

iPhone 12 geliyor, ama çok büyük bir eksikle

Apple, iPhone 12 serisi yeni telefonlarını yarın akşam tanıtıyor. Ancak bu telefonlarda büyük bir eksik olacak.

12.10.2020Teknoloji
Huaweiye yönelik yasaklar en çok Samsunga yaradı

'Huawei'ye yönelik yasaklar en çok Samsung'a yaradı'

Güney Kore şirketi Samsung, yılın üçüncü çeyreğinde kârının yaklaşık yüzde 60 artmasını beklediğini açıkladı. Amerikan CNN Televizyonu'na göre Samsung, ABD'nin yaptırımları nedeniyle zora giren rakibi Huawei'yi geçerek dünyanın en çok akıllı telefon satan şirketi olabilir.

12.10.2020Teknoloji
iPhone 12 serisi aynı anda satışa sunulmayacak

iPhone 12 serisi aynı anda satışa sunulmayacak

Apple, 13 Kasım tarihinde yeni telefonlarını duyurmaya hazırlanıyor. iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olmak üzere dört farklı telefon duyurusu yapması beklenen Apple'ın bu modelleri aynı anda satışa çıkarması ise beklenmiyor.

12.10.2020Tekno Hayat
Julianne Moore: Bizi uyandırmak için felaket mi gerekliydi

Julianne Moore: Bizi uyandırmak için felaket mi gerekliydi?

Oscar’lı yıldız Julianne Moore’un Amerikan feminist hareketinin lideri, kadın hakları savunucusu Gloria Steinem’e hayat verdiği “The Glorias” filmi, dijital platformda yayınlanmaya başladı. Başarılı oyuncuyla görüntülü olarak yeni filmini konuştuk. Yeni normal hayata ve yeniden çalışmaya adapte olmaya çalıştığını söyleyen Moore, “İşe dönmek şahane” diyor.

11.10.2020Magazin

Yazar Sonuçları

100 yıllık albümümüzde gözüme çarpan birkaç şey

Dünden beri derin bir yakın tarih nostaljisi yaşıyorum.

24.10.2020

Ne izlesem okusam dinlesem

Sofia Coppola’nın “Lost in Translation”dan 17 yıl sonra Bill Murray’i yeniden başrole taşıdığı filmi “On the Rocks”, etkileyici bir baba ve kız ilişkisini anlatıyor. Alfred Hitchcock’un 1940 tarihli gerilim klasiğine de ilham olmuş romanın Lily James’li yeni uyarlaması “Rebecca”, korku komedisi “Bad Hair”, Yunan mitolojisine meraklılara “Blood of Zeus” haftanın diğer ‘ne izlesem’ seçenekleri... Haftanın kitabında usta yazar ve şair Murathan Mungan’ın türler arası gezen “Hamamname”si, haftanın albümünde ise Gülinler’in son single’ı “Hayatım Yıkılmış Sarayım” var.

23.10.2020

iPhone 12 serisi ile birlikte 5G'yi daha çok konuşacağız

Apple, uzun zamandır beklenen etkinliğini geçtiğimiz günlerde nihayet gerçekleştirdi, iPhone 12 serisi telefonlarını görücüye çıkardı. Bir ay kadar gecikmeli olarak karşımıza çıksa da beklediğimize değecek ürünlerle karşılaştık.

17.10.2020

Apple etkinliğinde öne çıkanlar ve yeni iPhone 12’lerin özellikleri

Apple tarafından dün gerçekleştirilen sanal etkinlikte yeni iPhone modelleri tanıtıldı. Geçen zamana rağmen, en çok ilgi gören telefon olmayı sürdüren ve müşteri memnuniyeti açısından da bir numaralı akıllı telefon olan iPhone’lara yönelik beklentiler büyüktü. Peki iPhone 12 ile Apple bu beklentiyi karşıladı mı?

15.10.2020

13 Ekim Apple etkinliğinde neler tanıtılacak?

13 Ekim Salı günü gerçekleşecek olan ve yeni iPhone modellerinin tanıtılacağı Apple etkinliğinin, son yılların en önemli Apple etkinliği olması bekleniyor.

13.10.2020

Hocam çaresi kolay ikna odaları kurdur

Çok beğenerek dinlediğim bir kadın caz piyanisti Büşra Kayıkçı...

13.10.2020

Bizi uyandırmak için felaket mi gerekliydi?

Oscar’lı yıldız Julianne Moore’un Amerikan feminist hareketinin lideri, kadın hakları savunucusu Gloria Steinem’e hayat verdiği “The Glorias” filmi, dijital platformda yayınlanmaya başladı. Başarılı oyuncuyla görüntülü olarak yeni filmini konuştuk. Yeni normal hayata ve yeniden çalışmaya adapte olmaya çalıştığını söyleyen Moore, “İşe dönmek şahane” diyor.

11.10.2020