EKSTRA
MENÜ

Apple

Apple haberleri sayfasında güncel ve son dakika Apple hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.837 Apple haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. Kurucuları Steve Jobs, Tim Cook, Steve Wozniak'dır. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007'de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır. Günümüzde tercih edilen telefon markaları arasında ise Apple, Samsung gibi dünyaca ünlü markalar gelmektedir.


Apple Haberleri

Milla Jovovich kızıyla yan yana: Kopyalayıp yapıştırmış gibi

Milla Jovovich kızıyla yan yana: Kopyalayıp yapıştırmış gibi! 

Çok genç yaşında önce moda sonra sinema dünyasında şöhreti bulan Milla Jovovich'in en büyük kızı Ever da annesinin yolundan ilerliyor. Moda dünyasından sonra sinemaya geçen Ever Anderson, şimdiye kadar üç sinema filminde oynadı bile. Henüz 13 yaşında olan Eva Gabo Anderson'ın en çok dikkat çeken yanı ise annesi Milla Jovovich'e olan benzerliği.

16.10.2021Magazin
‘Mor Çatı Anlatıyor’ serisi kadınlara sesleniyor

‘Mor Çatı Anlatıyor’ serisi kadınlara sesleniyor

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet konuları hakkında yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Mor Çatı’da gönüllü çalışma deneyimine sahip kadınlar hazırladıkları bu yeni podcast serisinde, kadına yönelik şiddete karşı mücadele yöntemlerini anlatıyor.

Yine, yeni, yeniden Cadde

Yine, yeni, yeniden Cadde

Bağdat Caddesi, çoğumuz için diğer adıyla sadece ‘Cadde’... Varlığını Bizans’tan beri koruyan bu ünlü yol, 1940’lardan itibaren İstanbullular için lüksün, alışverişin, yemek ve eğlencenin en önemli adreslerinden biri oldu. Değişip dönüştüğü, canlılığını kaybettiği dönemler olsa da bugün her şeye rağmen yeniden revaçta. Yine gençlerin uğrak noktası, yine alışverişçilerin buluşma merkezi, yine en popüler restoranların adresi... İşte Cadde’nin yenileri, geri dönenleri ve hep yerinde duran klasikleri...

Çinden tepki çeken karar Kutsal kitap uygulamalarını kaldırttı

Çin'den tepki çeken karar! Kutsal kitap uygulamalarını kaldırttı

Amazon'un sesli kitap hizmeti Audible ile İslam ve Hristiyanlığın kutsal kitaplarını okumak için kullanılan bazı telefon uygulamaları, Çin anakarasındaki Apple Store'dan kaldırıldı.

15.10.2021Dünya
Flört sitelerinden bulaşıyor, iPhoneları ele geçiriyor

Flört sitelerinden bulaşıyor, iPhone'ları ele geçiriyor

Bumble ve Tinder gibi uygulamaların ABD ve Avrupalı kullanıcılarını hedef alan CryptoRom, kurbanların iPhone cihazlarını uzaktan yönetebiliyor.

14.10.2021Teknoloji
Çin elektrik arzı sorununu çözme peşinde

Çin elektrik arzı sorununu çözme peşinde

Çin, artan kömür fiyatlarının yol açtığı elektrik arzı krizine çözüm olarak, kömürle üretim yapan santrallerin elektrik satış fiyatlarını piyasa koşullarına göre daha yüksek oranlarda arttırmasına izin verecek.

13.10.2021Ekonomi
Bağdat Caddesi’ne Apple’dan dev mağaza

Bağdat Caddesi’ne Apple’dan dev mağaza

ABD’li teknoloji devi Apple, Türkiye’deki üçüncü mağazasını Bağdat Caddesi’nde açmaya hazırlanıyor.

12.10.2021Ekonomi
Yüzde 15 vergi için küresel anlaşma

Yüzde 15 vergi için küresel anlaşma

Merkezi Paris’te bulunan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından yürütülen, Google, Amazon, Facebook ve Apple gibi dev şirketlerin ilk harfinden adını alan ve “çok uluslu şirketlerden küresel vergi alınmasını içeren” GAFA vergisi müzakereleri tamamlandı.

10.10.2021Ekonomi
Dolandırıcıları dolandıranlar Bu onların hikayesi...

Dolandırıcıları dolandıranlar! Bu onların hikayesi...

Daha ucuz ve hızlı internet bağlantısı, mevsimlik kombi bakımı, geri alınacak kredi kart ücretleri ya da en kötüsü "Kimlik bilgileriniz teröristlerin eline geçti!" Her gün milyonlarca insan bu tür sahte gerekçelerle aranıyor, dolandırılıyor. Üstelik bu sorun sadece ülkemizde değil tüm dünyada hızla büyüyor. Birçok insan kaybını telafi etmek için hukuk kanallarına başvuruyor ama bir de adaleti kendi kendine sağlamaya çalışanlar var. Bu haber onların hikayesi...

9.10.2021Dünya
Tablet mi yoksa dizüstü mü

Tablet mi yoksa dizüstü mü?

Gelişen teknolojilerle birlikte dizüstü bilgisayarlar tabletlere, tabletler de gerek performansları gerek aksesuarlarıyla birlikte tersi yönde dizüstü bilgisayarlara dönüşmeyi başladı. Peki nasıl seçim yapmalıyız? Bu hafta tablet ve dizüstü bilgisayar arasında seçim yapmakta zorlananların işlerini kolaylaştırmak için artılarını ve eksilerini araştırdık.

9.10.2021Ekonomi
iPhone 13 Pronun maliyeti belli oldu... 16 bin 999 TLye satılıyor

iPhone 13 Pro'nun maliyeti belli oldu... 16 bin 999 TL'ye satılıyor!

Apple'ın yeni iPhone modelleri Türkiye'de satışa sunuldu. Ülkemizde 16 bin 999 TL fiyat etiketi ile satılan iPhone 13 Pro'nun 256 GB modelini mercek altına alan uzmanlar cihazın Apple'a maliyetini belirledi.

6.10.2021Teknoloji
İstanbulda ByLockun lisans sahibi David Keynes hakim karşısına çıktı

İstanbul'da ByLock'un lisans sahibi David Keynes hakim karşısına çıktı

ABD vatandaşı olduktan sonra Alpaslan Demir olan ismini değiştiren ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) gizli haberleşme programı ByLock'un lisans sahibi olduğunu kabul eden David Keynes'in "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan yargılanmasına başlandı.

6.10.2021Gündem
Dünyada bir ilk Depresyona implantlı tedavi...

Dünyada bir ilk! Depresyona implantlı tedavi...

Depresyon çok yakında beyne takılan bir cihazla tedavi edilecek. ABD'de 36 yaşındaki tedavilere cevap vermeyen kadın, beynine otomatik olarak elektrik darbeleri ileten bir implant yerleştirilmesi sonrası hızlı ve sürekli bir iyileşme gösterdi.

5.10.2021Dünya
Sosyal medyada günün konusu... iPhone 13 sorun ile birlikte geldi

Sosyal medyada günün konusu... iPhone 13 'sorun' ile birlikte geldi!

Geçtiğimiz haftalarda satışa çıkan bugün de ülkemizde raflardaki yerini alan iPhone 13 serisi cihazlardaki 'sorunlar' ile gündemde.

1.10.2021Teknoloji
iPhone kullanıcılarına uyarı: Kredi kartınızı hemen kaldırın

iPhone kullanıcılarına uyarı: 'Kredi kartınızı hemen kaldırın!'

İngiltere'de yapılan bir araştırmada Apple Pay ve Visa'yı kapsayan bir güvenlik açığı keşfedildi. Araştırmaya imza atan uzmanlar 'kredi kartlarınızı hemen kaldırın' uyarısında bulunurken, bu iddiaya Visa'dan yanıt gecikmedi.

30.09.2021Teknoloji
Doğal gaz fiyatı 7, kömür fiyatı 3 katına çıktı

Doğal gaz fiyatı 7, kömür fiyatı 3 katına çıktı

Avrupa'da TTF'de işlem gören vadeli doğal gaz kontratlarında megavatsaat başı gaz fiyatı bir yılda 12 avrodan 85 avroya çıktı. ABD'de Henry Hub'daki ekim vadeli kontratlarda doğal gaz fiyatı milyon BTU başına 6 doları aşarak son 7 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. API2 Rotterdam Kömürü Vadeli İşlemler Piyasası'nda kömürün ton fiyatı yüzde 265 artarak 200 doları aştı.

29.09.2021Ekonomi
Iphone 4013 ve 4014 hatası nedir İphone nand hatası nasıl çözülür

Iphone 4013 ve 4014 hatası nedir? İphone nand hatası nasıl çözülür?

Günümüzde pek çok kişi Iphone telefonları kullanılmaktadır. Iphone cihazlarda oluşan hatalar ve sorunlarda kullanıcılar pek çok yönden sıkıntı yaşamaktadır. Bu hatalardan birisi de 4013 ve 4014 hatalarıdır. Peki Iphone 4013 ve 4014 hatası nedir? İphone NAND hatası nasıl çözülür? Sizlere Iphone cihazlarda görülen 4013 ve 4014 hataları hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

28.09.2021Teknoloji
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
Steve Jobs olamadı çünkü... Kıymeti bilinmemiş bir dahi Clive Sinclair

Steve Jobs olamadı çünkü... Kıymeti bilinmemiş bir dahi Clive Sinclair

20'nci yüzyılın en üstün zekâlı insanlarından biri, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız aramızdan ayrıldı. Birkaç hamleyi doğru yapsa bugün teknoloji denince akla ilk gelecek isimlerden biri olabilecek Sör Clive Sinclair'i biraz daha yakından tanımak istemez misiniz?

26.09.2021Dünya
En ucuz otomatik vites Honda City satışa çıktı

En ucuz otomatik vites Honda City satışa çıktı

Honda, Türkiye'de otomatik vitesli olarak satışa sunduğu City modeli ile hızlı yükseliş beklentisi içine girdi. En uygun fiyatlı otomatik vites otomobil olan City, donanımlarıyla da rakiplerini geride bırakıyor.

25.09.2021Otomobil
Şehrin donanımlı pick-up’ı Isuzu D-Max

Şehrin donanımlı pick-up’ı Isuzu D-Max

Geçtiğimiz yıllarda şantiyelerin vazgeçilmezi olan pick-up araçlar yenilenip geliştikçe şehrin ritmine de ayak uydurmaya başladı. Lükse kavuşan pick-up’lardan biri de Isuzu D-Max oldu. D-Max yüksek donanımı ve düşük motor hacmiyle tercihlerde ön plana çıkıyor.

24.09.2021Otomobil
iPhone 13 aşkı pandemi dinlemedi: Yeni iPhone için kuyruğa girdiler

iPhone 13 aşkı pandemi dinlemedi: Yeni iPhone için kuyruğa girdiler!

iPhone 13 serisinin satışa sunulmasıyla birlikte koronavirüs salgınına rağmen mağaza önlerinde yine uzun kuyruklar oluştu. Görüntüler kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

24.09.2021Teknoloji
Son dakika... iPhone 13 aşkı pandemi dinlemedi: Yeni iPhone için kuyruğa girdiler

Son dakika... iPhone 13 aşkı pandemi dinlemedi: Yeni iPhone için kuyruğa girdiler!

iPhone 13 serisinin satışa sunulmasıyla birlikte koronavirüs salgınına rağmen mağaza önlerinde yine uzun kuyruklar oluştu.

24.09.2021Teknoloji
Dünyanın gündemine bomba gibi düştü Appledan Facebooka tehdit

Dünyanın gündemine bomba gibi düştü! Apple'dan Facebook'a tehdit!

Apple'ın, Instagram ve benzeri uygulamalar üzerinden "köle ticareti" yapıldığının ortaya çıkmasının ardından Facebook’u uygulama mağazasından ürünlerini çıkartmakla tehdit ettiği öğrenildi.

23.09.2021Teknoloji
Telefon şarjlarıyla ilgili flaş karar Tüm markalar için adım atılacak

Telefon şarjlarıyla ilgili flaş karar! Tüm markalar için adım atılacak

Avrupa Komisyonu, elektronik cihazların şarj girişlerinin aynı standartta olması ile ilgili bir direktif hazırladı.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika... Appledan çalışanlarına ikramiye

Son dakika... Apple'dan çalışanlarına ikramiye

ABD'li dev teknoloji şirketi Apple, ABD'deki Apple mağazalarında çalışan ekiplerine gelecek ay 1000 dolara varan tek seferlik ikramiye ödeyecek.

23.09.2021Ekonomi
Appledan ilginç hamle: Depresyon ölçerli iPhone için ilk adım

Apple'dan ilginç hamle: Depresyon ölçerli iPhone için ilk adım!

Apple'ın iPhone cihazlarına kullanıcısının moralinin bozuk olup olmadığını belirleyebilecek bir teknoloji üzerinde çalıştığı açıklandı.

23.09.2021Teknoloji
İOS 15 yenilikler ve özellikleri: İOS 15 alan cihazlar arasında İPhone 7 ve 6s olacak mı

İOS 15 yenilikler ve özellikleri: İOS 15 alan cihazlar arasında İPhone 7 ve 6s olacak mı?

İOS 15 yenilikler ve özellikleri ile İPhone ve İPad kullanıcılarının kullanımına sunuldu. Apple tarafından geliştirilen güncelleme sonrası gündemde yer alan İOS 15 güncellemesi, temel özellikler ve iyileştirmeler ile iPad ve iPhone kullanıcılarının erişimine açıldı. Facetime, mesajlar, memoji, odaklanma modu, bildirimler, harita, safari tarayıcısı, fotoğraflar, sağlık, mail, siri, gizlilik ve daha pek çok alanda güncelleme ve yeni özellikler kazandıran İOS 15, bazı telefon ve tabletlerde kullanılabilecek. Belirli bir sürümün altındaki cihazlar, İOS 15 güncellemesini alamayacak. Peki, İOS 15 alan cihazlar hangileri olacak? İşte, o detaylar

22.09.2021Teknoloji
‘James Bond’dan duygusal veda

‘James Bond’dan duygusal veda

İngiliz aktör Daniel Craig, yeni James Bond filmi “No Time to Die”ta (Ölmek İçin Zaman Yok) son kez ‘007’ olarak rol alacak.

20.09.2021Dünya
Apple şaşırtmadı

Apple şaşırtmadı

Teknoloji tutkunlarının uzun zamandır merakla beklediği Apple etkinliği gerçekleşti. ‘Şaşırtmayan’ etkinlik dahilinde iPhone 13 serisi akıllı telefonlar, Apple Watch Series 7 akıllı saat, yeni iPad mini ve iPad tablet modelleri tanıtıldı.

18.09.2021Ekonomi
Merkel sonrası odak ekonomi

Merkel sonrası odak ekonomi

Almanya'da gelecek hafta yapılacak seçimler sadece aday olmayan Angela Merkel döneminin sonunu değil, aynı zamanda Alman ekonomisinde yapısal bir değişikliği de beraberinde getirecek.

17.09.2021Ekonomi
Rusya’da seçim günü: Halk sandık başında

Rusya’da seçim günü: Halk sandık başında

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması, 39 federatif bölgenin parlamentosu ile bazı bölgelerdeki yönetici ve mahalli seçimler için oylama işlemi başladı.

17.09.2021Dünya
DMdeki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor Mutlaka aktif edin

DM'deki büyük tehlike... Çocukları tehdit ediyor! Mutlaka aktif edin

Akıllı telefonlar, sosyal medya ve bilgisayar oyunları çocuklar ve gençler tarafından çok tercih edilse de ciddi tehlikeler barındırıyor. Velilerin bu noktada yaklaşımı çok önemli. Konuyla ilgili çocukları ve aileleri bekleyen tehditler ve psikolojik açıdan yaklaşımla ilgili detayları uzmanlar hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

16.09.2021Ekonomi
Yeni iPhone modelleri ve ‘13’ uğursuzluğu

Yeni iPhone modelleri ve ‘13’ uğursuzluğu

Yılın en çok merak edilen teknolojik ürünlerinden iPhone 13 serisi akıllı telefonlar Apple’ın Kaliforniya’da düzenlediği özel bir etkinlikte tanıtıldı. Peki yeni nesil iPhone’lar kullanıcılarına neler sunuyor?

16.09.2021Ekonomi

İOS 15 ne zaman çıkacak? Apple İOS 15 hangi telefonlara yüklenecek? İşte beklenen tarih

İOS 15 kullanım tarihi için geri sayım başladı. Geçtiğimiz gün 4 yeni iPhone 13 modelini tanıtan Apple yeni modellerini görücüye çıkardı. Lansmanın ardından kullanıcıların gözü İOS 15 yayın tarihine çevrildi. Apple, bir dizi yeni özellikleri iPhone cihazlarıyla buluşturacak. Yeni güncellemeyle birlikte iPhone kullanıcılarına çeşitli yenilikler tanınacak. Peki, İOS 15 ne zaman çıkacak ve Apple İOS 15 hangi telefonlara yüklenecek? İşte, İOS 15 çıkış tarihi hakkında bilgiler.

15.09.2021Teknoloji
Apple yeni iPhoneları tanıttı İşte iPhone 13ün Türkiye fiyatı ve özellikleri

Apple yeni iPhone'ları tanıttı! İşte iPhone 13'ün Türkiye fiyatı ve özellikleri

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın merakla beklenen iPhone 13 lansmanı gerçekleşti. WWDC 2021 ile iOS 15'i kullanıma sunan Apple, iPhone 13 serisini tanıttı. Peki iPhone 13'ün Türkiye fiyatı ne kadar? iPhone 13'ün özellikleri neler ve ne zaman satışa çıkacak? İşte iPhone 13 ailesi ile ilgili bilmeniz gereken her şey...

15.09.2021Teknoloji
iPhone 13 ne zaman satışa çıkacak Apple yeni iPhone 13 serisi Türkiye ön sipariş ve satış tarihi belli oldu

iPhone 13 ne zaman satışa çıkacak? Apple yeni iPhone 13 serisi Türkiye ön sipariş ve satış tarihi belli oldu!

iPhone 13 satış ve ön sipariş tarihi belli oldu. Teknoloji devi Apple, California'daki merkezinde düzenlenen sanal bir etkinlikte dört yeni iPhone13 modelini tanıttı. iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max modellerinin tanıtıldığı özel gecede yeni iPhone serisinin satışa sunulacağı tarih de netlik kazandı. Teknoloji tutkunlarının merakla beklediği iPhone 13 ailesi çok bekletmeden Türkiye'de vitrinlerde yerini alacak. Peki, iPhone 13 ne zaman satılacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

14.09.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bu kadın 'Yetmez ama evetçi'leri fabrika ayarlarına döndürür mü

Bu yıl ekonomi dalında Nobel alan üç ekonomisti tanımıyorum.

13.10.2021

Yapay zeka alanında öne çıkan trendler

Yapay zeka, her sektör üzerindeki dönüştürücü etkisi nedeniyle teknoloji trendleri arasında en ilgi çekici konuların başında geliyor. Bir önceki yazımda, Google’ın, arama deneyimini uçtan uca değiştirecek, yapay zekâ odaklı son açıklamalarına değinmiştim. Bu hafta da yapay zeka (artificial intelligence- AI) özelinde öne çıkan son trendleri analiz ettim.

11.10.2021

Gıda ve enerji fiyatları dünyanın gündeminde

Geçen hafta açıklanan ABD haftalık işsizlik başvuruları 3 haftadır yükseliyor. Bu durum ekonomideki yavaşlama sinyallerini arttırıyor. Dünyada yükselen gıda ve enerji emtialarındaki fiyat artışları da enflasyon konusunda tedirginlik yaratıyor.

3.10.2021

Armageddon Turk ile Pastoral Ve Futuristik Bir Dünyada Saz Çalan Kızı Tanıyoruz

Armageddon Turk, türküleri ve anonim eserleri ‘lo-fi hiphop’’ ‘chillbeat’ soundlarda yorumladığı Anadolu Lo-fi adlı ilk albümünü yaz başında dinleyiciyle paylaştı. Orkun Tunç ve Zag Erlat’tan oluşan prodüktör ikili, pandeminin ilk karantina günlerinden beri üzerinde çalıştıkları albümün tüm prodüksiyonunu İstanbul ve Londra’daki evlerinde mobil olarak gerçekleştirdi. İkili, bu albümü yapma nedenlerinden biri olarak şöyle diyor: “Anonimlerin zamansızlığını da göstermekti amaç. Yıllar öncesinde yazılmış bu melodiler, hala dinç ve zamansız.” Sevgili Orkun ve Zag, Anadolu Lo-fi albümü hakkında sorularımı yanıtladılar.

29.09.2021

macOS sistemlere virüs bulaşır mı?

Stev Jobs çalıştığı mühendislere, özellikle kullanıcıların sisteme çok fazla müdahale etmeyecek şekilde ürünlerinin geliştirilmesi için titiz davrandığını biyografisinde yazıyordu. Siyah beyaz DOS ekranlarından görsel albeniye sahip işletim sistemlerine geçişimizde kendisinin çığır açtığını söylemek pek de abartı olmaz.

28.09.2021

Frank Sinatra bu New York’u görse...

O parlayan şehir... O ışıltılı caddeler... Hollywood filmlerinin o efsane dekoru... Gökdelenlerin teras katlarından gökyüzüne doğru uzanan rengârenk manzara...

26.09.2021

Tarkan’la Aleyna’nın benzeşen ve ayrılan yönleri

Tarkan pandemi tamamen bitene kadar konser vermeyecek. Kısa süre önce kendisini onunla kıyaslayan Aleyna Tilki ise 2 senedir içinden gelerek üretim yapmadığını açıkladı ama yakında geri döneceği sözünü verdi.

24.09.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Nisan Dağ’ın geçen hafta Adana Altın Koza Film Festivali’nde, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödüllerini kazanan filmi ‘Bir Nefes Daha’ sinemalarda. Joachim Trier’in korku ögelerini kullanarak etkileyici bir büyüme hikâyesi anlattığı filmi ‘Thelma’, Isaac Asimov’un efsanevi Vakıf Serisi’ni ekranlara taşıyan bilimkurgu dizisi ‘Foundation’ ve Emmy Ödülleri’nin kazananları bu hafta ekranlarda öne çıkanlar.

24.09.2021

Haydi Türkiye göreyim seni

Okullar açıldı, öğrenciler öğretmenleriyle buluştu. Her yer cıvıl cıvıl, kentler canlandı. Trafik fena sıkışıyor ama olsun, çocukların eğitiminin yüz yüze, sınıf ortamında olması işin ruhuna uygun. 

23.09.2021

Elma zamanı

Sonbaharın habercisidir elma. Eylül denildiğinde elma akla gelir.

19.09.2021

Ve Hadise gitti

O Ses Türkiye bilmecesi son buldu. O gitti, bu kaldı derken jüride olacak isimler netleşti. Ebru Gündeş ile arasındaki gerginlik, Hadise’yi jüri koltuğundan etti.

16.09.2021

Apple etkinliğinde öne çıkanlar

14 Eylül Salı günü, teknoloji devi Apple merakla beklenen yeni iPhone modellerini (iPhone 13), yeni Apple Watch’u (Apple Watch Series 7) ve yeni iPad'leri çevrimiçi bir etkinlik ile tanıttı.

15.09.2021