EKSTRA
MENÜ

Jerome Powell

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 811 haberi bulunmuştur.

Jerome Powell Haberleri

Sosyal medya devinin kurucusundan korkutan açıklama Önce ABD, sonra tüm dünya etkilenecek

Sosyal medya devinin kurucusundan korkutan açıklama! Önce ABD, sonra tüm dünya etkilenecek

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey ABD’de artan enflasyona ağırlık vererek, işlerin önemli ölçüde daha da kötüleşeceğini söyledi. Dorsey sonrasında ise tüm dünyanın etkileneceğini belirtti.

24.10.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak Fed Başkanı Powelldan faiz arttırımı açıklaması

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Fed Başkanı Powell'dan faiz arttırımı açıklaması

ABD Merkez Bankasının (Fed) faiz kararı küresel piyasalar tarafından bekleniyor. Politika faizinin yüzde 0-0,25 aralığında sabit tutulduğu son toplantının ardından, bir sonraki toplantıda verilecek olan FED kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada faiz oranlarını artırma zamanın ise geldiğini düşünmediğini belirtti. Gözler şimdi FED faiz kararında. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 FED toplantısının tarihi ve konuyla ilgili detaylı bilgiler.

24.10.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel pay piyasaları 3. çeyrek şirket bilançolarıyla alış ağırlıklı seyir izlerken, gelecek hafta başta Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları ile ABD ve Almanya'daki büyüme verileri olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

23.10.2021Ekonomi
Fed Başkanı Powelldan önemli açıklama: Varlık alımlarımızı...

Fed Başkanı Powell'dan önemli açıklama: Varlık alımlarımızı...

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bankanın varlık alımlarını azaltmaya başlama yolunda olduğunu, yüksek enflasyonun ise gelecek yıla kadar sürebileceğini ifade etti.

23.10.2021Ekonomi
Bitcoin zirve sonrası geriliyor Haftaya riskli olabilir

Bitcoin zirve sonrası geriliyor! 'Haftaya riskli olabilir'

Bitcoin fiyatları zirve sonrası kar satışları ve ABD Hazine Bakan Yardımcısının açıklamalarıyla düşüşe geçerken; önümüzdeki hafta yayımlanması beklenen 'Dijital Dolar Raporu'ndan çıkacak kararların kripto para fiyatları açısından risk oluşturması bekleniyor. Huobi Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü ve Kriptomeda kurucusu Eray Dengiz kripto para dünyasında yaşanan son gelişmeleri hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

22.10.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler, imalat sanayisine ilişkin öncü verilere çevrildi

Küresel piyasalarda gözler, imalat sanayisine ilişkin öncü verilere çevrildi

Küresel piyasalarda, beklentilerden iyi gelmeye devam eden 3. çeyrek şirket karlılıkları ile risk iştahı yüksek seyretmeye devam ederken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi ve hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.

22.10.2021Ekonomi
Bitcoin 5 ayın zirvesinde Yeni rekor için bu seviye kritik

Bitcoin 5 ayın zirvesinde! Yeni rekor için bu seviye kritik

Bitcoin fiyatları günlerdir süren yükseliş hareketini sürdürürken, bugün de dün gördüğü 5 ayın en yüksek seviyesine yakın hareket ediyor. Uzmanlar olası kar satışlarına karşı yatırımcıları uyarırken; Bitcoin'de yeni tarihi rekorun görülmesi için 60 bin 300 dolar seviyesinin kritik olduğunu belirtti. Bitci Araştırma Müdürü Mehmet Çoban ve Kriptomeda Kurucusu Eray Dengiz kripto para piyasalarındaki son durumu hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

12.10.2021Ekonomi
Gözler kripto paralarda Son 8 yılda 6 defa...

Gözler kripto paralarda! Son 8 yılda 6 defa...

Bitcoin fiyatları, 2013 yılından bu yana yaşanan 8 ekim ayının 6'sını yükselişle tamamladı. Peki, Bitcoin ekim ayı geleneğini devam ettirecek mi? Huobi Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, kripto paralarda yaşanan son gelişmeleri ve Bitcoin fiyatlarında yaşanan ekim ayı tablosunu hurriyet.com.tr için değerlendirdi.

6.10.2021Ekonomi
Bitcoin fiyatları kritik sınırı aştı Yeni zirve gelir mi

Bitcoin fiyatları kritik sınırı aştı! Yeni zirve gelir mi?

Bitcoin fiyatları yaklaşık 1 ayın en yüksek seviyesini görürken; şu dakikalarda zirveye yakın seyrini sürdürüyor. Piyasanın uzmanları Bitcoin'de yükselişlerin hızlanması halinde, çokça konuşulan 60 binli, 80 binli hatta 100 bin dolarlı seviyelerin yavaş yavaş da olsa konuşulmaya başlanabileceğini belirtiyor. Bitci.com Araştırma Müdürü Mehmet Çoban ve Avrasya Blockchain ve Dijital Para Araştırmaları Derneği Başkanı Kadir Kurtuluş kripto para piyasalarıyla ilgili öngörülerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

5.10.2021Ekonomi
Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı

Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı?

Ekim ayı kripto paralara yaradı. Önde gelen kripto paralar son yedi günde önemli yükseliş kaydetti. Solana'da 7 günlük artış yüzde 32 olurken, kripto para bu performansı ile Bitcoin ve Ethereum'u geride bıraktı. Ons altın ise çarşamba günü 1721 dolara kadar gerilerken cuma günü 1764 dolara çıktı. Gram altın da 500 TL'nin üzerinde tutundu.

3.10.2021Ekonomi
Uzmanlar tek tek açıkladı Altın fiyatları için kritik tarih

Uzmanlar tek tek açıkladı! Altın fiyatları için kritik tarih

Altın fiyatlarında dalgalı seyir sürerken, uzmanlar önümüzdeki hafta cuma günü ABD’de açıklanacak olan işsizlik ve tarım dışı istihdam verilerinin altın fiyatları açısından oldukça önemli olacağını belirtti. ALB Forex Araştırma Müdürü Emre Çayırlı ve Tera Yatırım Başekonomisti Enver Erkan altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeleri ve beklentilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

1.10.2021Ekonomi
Fed Başkanı Jerome Powelldan çarpıcı kripto para açıklaması

Fed Başkanı Jerome Powell'dan çarpıcı kripto para açıklaması

Fed Başkanı Jerome Powell, Fed'in kripto paraları yasaklamak gibi bir niyetinin olmadığını söyledi. Powel stabil coinlerin ise daha fazla denetime ve gözleme ihtiyacı olduğunu ifade etti.

1.10.2021Ekonomi
Küresel piyasalar enflasyon endişesiyle negatif seyrediyor

Küresel piyasalar enflasyon endişesiyle negatif seyrediyor

Küresel piyasalar artan enflasyon baskısı nedeniyle karışık bir seyir izlerken, bugün gözler ABD, Avrupa, Japonya ve İngiltere merkez bankası başkanlarının Avrupa Merkez Bankası Merkez Bankacılığı Forumu'nda yapacakları konuşmalara çevrildi.

29.09.2021Ekonomi
Altının işi zor Yatırımcı ne yapmalı Uzmanlar değerlendirdi

Altının işi zor! Yatırımcı ne yapmalı? Uzmanlar değerlendirdi

Altının ons fiyatı 1,5 ayın en düşük seviyesini görürken; ons altının hareketiyle gram altında yükselişler sınırlı bir aralıkta kalıyor. Görünen tabloda altın fiyatları için zor bir dönemin yaşanabileceği tahmin edilirken; Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk ve Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Eda Karadağ altın fiyatları üzerinde yaşanan son gelişmeleri ve olası senaryoları hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

28.09.2021Ekonomi
2 Fed yetkilisinden emeklilik kararı

2 Fed yetkilisinden emeklilik kararı

Geçen yıl yaptıkları yatırım işlemleriyle gündeme gelen FED Dallas Başkanı Kaplan ile Boston Fed Başkanı Rosengren emekli olacaklarını duyurdu.

28.09.2021Ekonomi
FED Başkanından enflasyon uyarısı

FED Başkanı'ndan enflasyon uyarısı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, enflasyondaki son artışın nedenlerinin tahmin edilenden daha uzun sürebileceğine ilişkin Kongreyi uyaracak.

27.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalar yön arayışında

Küresel piyasalarda, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililerin açıklamaları takip edilecek.

24.09.2021Ekonomi
FED faiz kararını ne oldu İşte 2021 eylül ayı FEDin faiz kararı

FED faiz kararını ne oldu? İşte 2021 eylül ayı FED'in faiz kararı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Küresel piyasalarda gözler, ABD'de enflasyon verisinin beklentileri aşmasının ardından ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell açıklamalarda bulundu. ABD ekonomisi yılın ilk çeyreğinde öncü verilere göre yüzde 6,6  büyüdü. Büyüme ile ilgili final sonuçları 30 Eylül'de açıklanacak. Peki, FED faiz kararı ne oldu? İşte FED'in eylül ayı faiz kararı...

23.09.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarının kaderi belirlendi

Son dakika... Altın fiyatlarının kaderi belirlendi

ABD Merkez Bankası Fed'in Kasım ayından itibaren varlık alımlarını azalma ihtimalinin olması altın fiyatlarını geriletti. Fed Başkanı Jerome Powell'ın açıklamaları fiyatları baskıladı.

23.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi... Fed faiz kararını açıkladı

ABD Merkez Bankası Fed, küresel piyasaların odaklandığı faiz kararını açıkladı. Fed faizi yüzde 0 ile yüzde 0.25 arasında sabit bıraktı. Fed yaptığı açıklama ile tahvil alımlarının azaltımına ilişkin açık kapı bırakırken yakın zamanda bunun faaliyete geçebileceğini de duyurdu. Fed Başkanı Powell, yaptığı açıklamada "Fed, varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefini yakaladı. FOMC üyelerinin çoğu varlık alımlarında azaltım için istihdam hedefinin de yakalandığını düşünüyorlar, ancak bazıları hala gidilecek yol olduğunu düşünüyorlar. Fed hedeflere ulaşılıp ulaşılmadığını test edecek ve varlık alımları konusunda bir karar verecek. Test sonuçlarına göre varlık alımlarında bir azaltım kararı gelecek toplantıda da verilebilir" dedi.

22.09.2021Ekonomi
Uzmanlar Hurriyet.com.trye değerlendirdi: Kasım toplantısı daha önemli hale geldi

Uzmanlar Hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi: Kasım toplantısı daha önemli hale geldi

Fed'in varlık azaltımına gelecek aylarda başlayacağına dair açıklamaları üzerine uzmanlar önemli değerlendirmelerde bulundu. Fon yöneticisi Rıdvan Baştürk "Gelecek olan enflasyon ve istihdam verileri kritik öneme sahip. Özellikle istihdam piyasasındaki toparlanma devam ettiği sürece, bu durum şahin Fed olarak algılanacaktır" açıklamasında bulunurken; Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı, "Varlık alımlarında kesinti projeksiyonu bir piyasa etkisi yaratmadı. Fiyatlamalarda daha hissedilir etkilerini gördüğümüz faktör faiz artırım sürecinin zamanlamasına ilişkin mesajlar oldu" dedi. Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy da, “Kasım ayındaki toplantıda bir tahvil geri alım programının azaltılmasının başlanmasına ilişkin bir karar çıkmaz ise bu durumda kasım ayında küresel piyasalarda çalkantılı durumlar yaşayabiliriz”

22.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler Fede çevrildi

Küresel piyasalarda gözler Fed'e çevrildi

Küresel piyasalarda, Çinli Evergrande şirketinin risk algısını artırmasıyla karışık bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD Merkez Bankası'nın (Fed) para politikası kararlarına çevrildi.

22.09.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatları için kritik gün...Tüm gözler orada olacak Altın fiyatlarında ne bekleniyor

Son dakika... Altın fiyatları için kritik gün...Tüm gözler orada olacak! Altın fiyatlarında ne bekleniyor?

Altın fiyatları, ABD Merkez Bankası Fed'in bugün açıklayacağı faiz kararı ile kendisine yeni bir yön tayin edecek. Fed'in faiz kararından daha çok tahvil alımlarını azaltımı konusundaki açıklamalarına odaklanıldı. Kritik faiz kararı saat 21:00'de açıklanmış olacak.

22.09.2021Ekonomi
Powellın, Fedin salgınla mücadele kapsamında aldığı tahvillerden tuttuğu ortaya çıktı

Powell'ın, Fed'in salgınla mücadele kapsamında aldığı tahvillerden tuttuğu ortaya çıktı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, bankanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında geçen yıl aldığı varlıklardan biri olan yerel yönetim tahvillerinden portföyünde tuttuğu bildirildi.

19.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler başta Fed olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
Bu hafta gözler merkez bankalarında

Bu hafta gözler merkez bankalarında

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman Küresel piyasalar eylül ayı FED faiz kararını bekliyor

FED toplantısı ne zaman? Küresel piyasalar eylül ayı FED faiz kararını bekliyor!

FED faiz kararı piyasalar tarafından bekleniyor. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalar ile FED faiz kararını duyuracak. Federal Açık Piyasa Komitesinin temmuz ayı toplantısında piyasa beklentileri dahilinde faiz oranı sabit tutulmuştu. Gözler şimdi eylül ayı FED toplantısı tarihinde. Peki, FED toplantısı ne zaman? İşte, 2021 eylül ayı FED toplantısının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman Kripto paradaki düşüş sonrası gözler FED faiz kararında

FED toplantısı ne zaman? Kripto paradaki düşüş sonrası gözler FED faiz kararında

FED faiz kararı küresel piyasalar tarafından merakla bekleniyor. Piyasalarda tüm dikkatler ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalara odaklanırken, kripto parada adeta çöküş yaşandı. 2023’ten önce faiz artırmamasına kesin gözüyle bakılan bir Fed politikası ile faiz kararı netlik kazanacak. Eylül ayı FED kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak. Peki, FED toplantısı ne zaman hangi gün yapılacak? İşte, 2021 FED toplantısı tarihi ve faiz kararı hakkında ayrıntılı bilgiler.

7.09.2021Ekonomi
Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede Yabancılardan dev rakam

Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede! Yabancılardan dev rakam

Borsa İstanbul, yüzde 3,98 ile ağustos ayında en fazla reel getiri sağlayan yatırım aracı olurken; yıllık bazda da TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 10,46 oranında yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sağlayan yatırım aracı oldu. Yabancı yatırımcının Türkiye piyasalarına ilgisi artarken; Borsa İstanbul’da yaşanan yükselişin devamı bekleniyor. Inveo Portföy - Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı ve Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Eda Karadağ Borsa İstanbul özelinde yaşanan gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

7.09.2021Ekonomi
Avrupa ve ABDde enflasyon, merkez bankalarını para politikası değişikliğine zorluyor

Avrupa ve ABD'de enflasyon, merkez bankalarını para politikası değişikliğine zorluyor

ABD ve Avrupa'da beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi piyasalarda tedirginliğe neden olurken bu durum gelişmiş ülke merkez bankalarını politika değişikliğine zorluyor.

1.09.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor Doların etkisi ortaya çıktı

Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor? Doların etkisi ortaya çıktı

Küresel piyasalarda doların zayıf seyretmesi değerli maden altına olan talebi artırdı. Altının ons fiyatı 1800 doların üzerinde tutundu.

31.08.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak Küresel piyasalar FED toplantı tarihini bekliyor

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Küresel piyasalar FED toplantı tarihini bekliyor!

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına gözler çevrildi. Küresel piyasaları yakından ilgilendiren eylül ayı FED kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak. Fed Başkanı Powell, Jackson Hole toplantısında, ekonominin beklendiği gibi gelişmesi halinde varlık alımlarını azaltmaya bu yıl başlamanın uygun olabileceğini belirtmişti. FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 FED eylül ayı toplantısının tarihi.

30.08.2021Ekonomi
Altın fiyatları 30 Ağustos: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın ne kadar Altın düşer mi, yükselir mi

Altın fiyatları 30 Ağustos: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın ne kadar? Altın düşer mi, yükselir mi?

Altın fiyatları 30 Ağustos itibari ile merak ediliyor. Çeyrek altın ve gram altında yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. Gram altın bugün 486,99 liradan alınıyor, 487,15 liradan satılıyor. Ons altın fiyatları 1800 doların üzerinde tutunmaya başladı. Fed Başkanı Jerome Powell'ın tahvil alımını azaltma ve faiz artırımı konusunda net mesajlar vermemesi altına olan ilgiyi artırdı. Peki bugün çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte güncel açıklamalar...

30.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Fed Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının azaltılması ve faiz artırımının zamanlaması konusunda doğrudan bir işaret olmadığını açıkladı. Bu gelişme ışığında altın fiyatları yükseliş seyrine girdi.

30.08.2021Ekonomi
Piyasalar Fed’in güvercin kanatlarında

Piyasalar Fed’in güvercin kanatlarında

Jackson Hole konuşmasıyla varlık alımlarının bu yıl azaltılmaya başlayabileceğinin sinyalini veren Powell, faiz oranlarının artırılmasında ise aceleci olmadıklarına işaret etti

28.08.2021Ekonomi
FED Başkanından varlık alımı mesajı

FED Başkanı'ndan 'varlık alımı' mesajı

FED Başkanı Powell, "Ekonomi beklendiği gibi gelişirse, bu yıl varlık alımlarının hızını düşürmeye başlamak için uygun olabilir" dedi.

28.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Jackson Hole sonrası yine istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar Jackson Hole sonrası yine istihdam verilerine odaklandı

Küresel pay piyasaları Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'ndan beklenenden daha şahin bir mesaj çıkmaması ile alış ağırlıklı bir haftayı geride bırakırken, gelecek hafta gözler yoğun veri gündemine çevrildi.

28.08.2021Ekonomi
Piyasalar bu konuşmayı bekliyordu Altın fiyatlarında Powell hareketi

Piyasalar bu konuşmayı bekliyordu! Altın fiyatlarında Powell hareketi

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole'de yaptığı konuşmada ekonominin beklendiği gibi geliştiği senaryoda, bu yılın varlık alımlarının hızını düşürmeye başlamak için uygun olabileceğini söyledi. Powell'ın konuşmasıyla beraber ons altın fiyatı, 1791 dolar seviyesinden 1809 dolar seviyesine kadar yükselerek gün içi en yüksek seviyesini gördü.

27.08.2021Ekonomi
Fed Başkanı Jerome Powellın konuşması Jerome Powellın açıklaması saat kaçta

Fed Başkanı Jerome Powell'ın konuşması Jerome Powell'ın açıklaması saat kaçta?

Küresel piyasalar Fed Başkanı Powell'ı bekliyor. Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugün Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma öncesinde piyasalarda dalgalı bir seyir izleniyor. Peki, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklaması saat kaçta?

27.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında yükseliş yaşanıyor

Son dakika... Altın fiyatlarında yükseliş yaşanıyor

Afganistan'da durumun kötüye gitmesi ve bombalamalar sonrasında ABD askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle altına olan talep artışa geçti.

27.08.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak 2021 FED toplantısı tarihleri...

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2021 FED toplantısı tarihleri...

FED faiz kararı için bekleyiş devam ediyor. Küresel piyasalarda tüm dikkatler ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalara kilitlendi. FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Son FED toplantısı 27-28 Temmuz'da gerçekleşmişti. Peki, FED Toplantısı ne zaman gerçekleşecek? İşte, 2021 FED toplantısı tarihleri...

27.08.2021Ekonomi
Powelldan Jackson Holeda varlık alımlarıyla ilgili güçlü bir sözle yönlendirme beklenmiyor

Powell'dan Jackson Hole'da varlık alımlarıyla ilgili güçlü bir sözle yönlendirme beklenmiyor

Küresel yatırımcılar, Fed Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu'nda 27 Ağustos Cuma günü vereceği mesajlara odaklandı.

26.08.2021Ekonomi
Jackson Hole Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlıyor

Jackson Hole Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlıyor?

Jackson Hole toplantısı ne zaman, saat kaçta sorusu, piyasa beklentileri dolayısıyla pek çok yatırımcının araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Ağustos ayında FED toplantısının olmaması dolayısıyla bu ayki beklentiler hakkında Jackson Hole toplantısında verilecek olan mesajlara odaklanıldı. Peki, Jackson Hole toplantısı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, piyasaların beklentisi ve toplantı öncesi bazı bilgiler

26.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor

Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor?

Fed Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole toplantısı sonrasında yapacağı açıklamalarına kitlenen piyasalarda altın temkinli hareketini sürdürüyor.

26.08.2021Ekonomi
Altın fiyatları için 2 kritik tarih Uzmanlar değerlendirdi

Altın fiyatları için 2 kritik tarih! Uzmanlar değerlendirdi

Altın yatırımcısının gözü günlerdir yarın başlayacak olan Jackson Hole toplantısında... Uzmanlar, kritik toplantıda piyasaların istenilen mesajları alamaması halinde, altın fiyatlarında yukarı hareket beklerken; altın fiyatlarında bir sonraki kritik tarihin 21-22 Eylül Fed toplantısı olacağına işaret etti. Bunun yanında Delta varyantında artan vaka sayıları ile ilgili endişeler piyasaların gündemindeki yerini koruyor.

25.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, yarın başlayacak Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu öncesinde açıklanan makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle yön bulmaya çalışıyor.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme!

Altın fiyatları dar bantta seyre devam ederken küresel piyasaların beklentileri güç kaybını hızlandırıyor.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 487.9 lira seviyesinde işlem görüyor.

24.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD'de perşembe günü başlayacak Jackson Hole toplantıları öncesinde beklentilerin altında kalan makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarında sağlanan ilerlemelerle pozitif seyrediyor.

24.08.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Piyasalara 'Powell' morali

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole toplantısında piyasalarla başarılı bir iletişim kurdu ve güven verdi. Açıklamaların ardından ABD borsaları başta olmak üzere dış borsalarda çıkış sürdü. ABD dolarında zayıflama, altının ons fiyatında ise yükseliş vardı. Bu durum iç piyasaları da olumlu etkiledi. Borsa İstanbul yükseliş devam etti, TL ise değer kazandı.

29.08.2021