EKSTRA
MENÜ

Jerome Powell

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 788 haberi bulunmuştur.

Jerome Powell Haberleri

Powellın, Fedin salgınla mücadele kapsamında aldığı tahvillerden tuttuğu ortaya çıktı

Powell'ın, Fed'in salgınla mücadele kapsamında aldığı tahvillerden tuttuğu ortaya çıktı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, bankanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkileriyle mücadele kapsamında geçen yıl aldığı varlıklardan biri olan yerel yönetim tahvillerinden portföyünde tuttuğu bildirildi.

19.09.2021Ekonomi
Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler başta Fed olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
Bu hafta gözler merkez bankalarında

Bu hafta gözler merkez bankalarında

Küresel pay piyasaları ekonomik toparlanmaya ilişkin artan endişeler ve Çin'deki regülasyon adımlarıyla satıcılı bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere küresel bazda merkez bankalarının para politikası kararlarına çevrildi.

18.09.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman Küresel piyasalar eylül ayı FED faiz kararını bekliyor

FED toplantısı ne zaman? Küresel piyasalar eylül ayı FED faiz kararını bekliyor!

FED faiz kararı piyasalar tarafından bekleniyor. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalar ile FED faiz kararını duyuracak. Federal Açık Piyasa Komitesinin temmuz ayı toplantısında piyasa beklentileri dahilinde faiz oranı sabit tutulmuştu. Gözler şimdi eylül ayı FED toplantısı tarihinde. Peki, FED toplantısı ne zaman? İşte, 2021 eylül ayı FED toplantısının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

16.09.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman Kripto paradaki düşüş sonrası gözler FED faiz kararında

FED toplantısı ne zaman? Kripto paradaki düşüş sonrası gözler FED faiz kararında

FED faiz kararı küresel piyasalar tarafından merakla bekleniyor. Piyasalarda tüm dikkatler ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalara odaklanırken, kripto parada adeta çöküş yaşandı. 2023’ten önce faiz artırmamasına kesin gözüyle bakılan bir Fed politikası ile faiz kararı netlik kazanacak. Eylül ayı FED kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak. Peki, FED toplantısı ne zaman hangi gün yapılacak? İşte, 2021 FED toplantısı tarihi ve faiz kararı hakkında ayrıntılı bilgiler.

7.09.2021Ekonomi
Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede Yabancılardan dev rakam

Hem aylık hem yıllık kazançta zirvede! Yabancılardan dev rakam

Borsa İstanbul, yüzde 3,98 ile ağustos ayında en fazla reel getiri sağlayan yatırım aracı olurken; yıllık bazda da TÜFE ile indirgendiğinde yüzde 10,46 oranında yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sağlayan yatırım aracı oldu. Yabancı yatırımcının Türkiye piyasalarına ilgisi artarken; Borsa İstanbul’da yaşanan yükselişin devamı bekleniyor. Inveo Portföy - Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı ve Gedik Yatırım Yatırım Danışmanı Eda Karadağ Borsa İstanbul özelinde yaşanan gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

7.09.2021Ekonomi
Avrupa ve ABDde enflasyon, merkez bankalarını para politikası değişikliğine zorluyor

Avrupa ve ABD'de enflasyon, merkez bankalarını para politikası değişikliğine zorluyor

ABD ve Avrupa'da beklentilerin üzerinde gelen enflasyon verisi piyasalarda tedirginliğe neden olurken bu durum gelişmiş ülke merkez bankalarını politika değişikliğine zorluyor.

1.09.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor Doların etkisi ortaya çıktı

Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor? Doların etkisi ortaya çıktı

Küresel piyasalarda doların zayıf seyretmesi değerli maden altına olan talebi artırdı. Altının ons fiyatı 1800 doların üzerinde tutundu.

31.08.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak Küresel piyasalar FED toplantı tarihini bekliyor

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Küresel piyasalar FED toplantı tarihini bekliyor!

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına gözler çevrildi. Küresel piyasaları yakından ilgilendiren eylül ayı FED kararı piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak. Fed Başkanı Powell, Jackson Hole toplantısında, ekonominin beklendiği gibi gelişmesi halinde varlık alımlarını azaltmaya bu yıl başlamanın uygun olabileceğini belirtmişti. FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, 2021 FED eylül ayı toplantısının tarihi.

30.08.2021Ekonomi
Altın fiyatları 30 Ağustos: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın ne kadar Altın düşer mi, yükselir mi

Altın fiyatları 30 Ağustos: Canlı, anlık çeyrek altın ve gram altın ne kadar? Altın düşer mi, yükselir mi?

Altın fiyatları 30 Ağustos itibari ile merak ediliyor. Çeyrek altın ve gram altında yaşanan gelişmeler yakından takip ediliyor. Gram altın bugün 486,99 liradan alınıyor, 487,15 liradan satılıyor. Ons altın fiyatları 1800 doların üzerinde tutunmaya başladı. Fed Başkanı Jerome Powell'ın tahvil alımını azaltma ve faiz artırımı konusunda net mesajlar vermemesi altına olan ilgiyi artırdı. Peki bugün çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar? İşte güncel açıklamalar...

30.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Fed Başkanı Jerome Powell, varlık alımlarının azaltılması ve faiz artırımının zamanlaması konusunda doğrudan bir işaret olmadığını açıkladı. Bu gelişme ışığında altın fiyatları yükseliş seyrine girdi.

30.08.2021Ekonomi
Piyasalar Fed’in güvercin kanatlarında

Piyasalar Fed’in güvercin kanatlarında

Jackson Hole konuşmasıyla varlık alımlarının bu yıl azaltılmaya başlayabileceğinin sinyalini veren Powell, faiz oranlarının artırılmasında ise aceleci olmadıklarına işaret etti

28.08.2021Ekonomi
FED Başkanından varlık alımı mesajı

FED Başkanı'ndan 'varlık alımı' mesajı

FED Başkanı Powell, "Ekonomi beklendiği gibi gelişirse, bu yıl varlık alımlarının hızını düşürmeye başlamak için uygun olabilir" dedi.

28.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Jackson Hole sonrası yine istihdam verilerine odaklandı

Küresel piyasalar Jackson Hole sonrası yine istihdam verilerine odaklandı

Küresel pay piyasaları Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'ndan beklenenden daha şahin bir mesaj çıkmaması ile alış ağırlıklı bir haftayı geride bırakırken, gelecek hafta gözler yoğun veri gündemine çevrildi.

28.08.2021Ekonomi
Piyasalar bu konuşmayı bekliyordu Altın fiyatlarında Powell hareketi

Piyasalar bu konuşmayı bekliyordu! Altın fiyatlarında Powell hareketi

Fed Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole'de yaptığı konuşmada ekonominin beklendiği gibi geliştiği senaryoda, bu yılın varlık alımlarının hızını düşürmeye başlamak için uygun olabileceğini söyledi. Powell'ın konuşmasıyla beraber ons altın fiyatı, 1791 dolar seviyesinden 1809 dolar seviyesine kadar yükselerek gün içi en yüksek seviyesini gördü.

27.08.2021Ekonomi
Fed Başkanı Jerome Powellın konuşması Jerome Powellın açıklaması saat kaçta

Fed Başkanı Jerome Powell'ın konuşması Jerome Powell'ın açıklaması saat kaçta?

Küresel piyasalar Fed Başkanı Powell'ı bekliyor. Fed Başkanı Jerome Powell'ın bugün Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu'nda yapacağı konuşma öncesinde piyasalarda dalgalı bir seyir izleniyor. Peki, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklaması saat kaçta?

27.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında yükseliş yaşanıyor

Son dakika... Altın fiyatlarında yükseliş yaşanıyor

Afganistan'da durumun kötüye gitmesi ve bombalamalar sonrasında ABD askerlerinin hayatını kaybetmesi nedeniyle altına olan talep artışa geçti.

27.08.2021Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak 2021 FED toplantısı tarihleri...

FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2021 FED toplantısı tarihleri...

FED faiz kararı için bekleyiş devam ediyor. Küresel piyasalarda tüm dikkatler ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın başkanlığında yapılacak açıklamalara kilitlendi. FED Toplantısı, 2021 yılında 3 kez daha gerçekleşecek. Son FED toplantısı 27-28 Temmuz'da gerçekleşmişti. Peki, FED Toplantısı ne zaman gerçekleşecek? İşte, 2021 FED toplantısı tarihleri...

27.08.2021Ekonomi
Powelldan Jackson Holeda varlık alımlarıyla ilgili güçlü bir sözle yönlendirme beklenmiyor

Powell'dan Jackson Hole'da varlık alımlarıyla ilgili güçlü bir sözle yönlendirme beklenmiyor

Küresel yatırımcılar, Fed Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu'nda 27 Ağustos Cuma günü vereceği mesajlara odaklandı.

26.08.2021Ekonomi
Jackson Hole Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlıyor

Jackson Hole Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlıyor?

Jackson Hole toplantısı ne zaman, saat kaçta sorusu, piyasa beklentileri dolayısıyla pek çok yatırımcının araştırdığı konular arasında yer almaya devam ediyor. Ağustos ayında FED toplantısının olmaması dolayısıyla bu ayki beklentiler hakkında Jackson Hole toplantısında verilecek olan mesajlara odaklanıldı. Peki, Jackson Hole toplantısı ne zaman, hangi tarihte yapılacak? İşte, piyasaların beklentisi ve toplantı öncesi bazı bilgiler

26.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor

Son dakika... Altın fiyatlarında neler oluyor?

Fed Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole toplantısı sonrasında yapacağı açıklamalarına kitlenen piyasalarda altın temkinli hareketini sürdürüyor.

26.08.2021Ekonomi
Altın fiyatları için 2 kritik tarih Uzmanlar değerlendirdi

Altın fiyatları için 2 kritik tarih! Uzmanlar değerlendirdi

Altın yatırımcısının gözü günlerdir yarın başlayacak olan Jackson Hole toplantısında... Uzmanlar, kritik toplantıda piyasaların istenilen mesajları alamaması halinde, altın fiyatlarında yukarı hareket beklerken; altın fiyatlarında bir sonraki kritik tarihin 21-22 Eylül Fed toplantısı olacağına işaret etti. Bunun yanında Delta varyantında artan vaka sayıları ile ilgili endişeler piyasaların gündemindeki yerini koruyor.

25.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, para politikalarına ilişkin beklentilerle dalgalı seyrediyor

Küresel piyasalar, yarın başlayacak Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu öncesinde açıklanan makroekonomik verilerden gelen karışık sinyallerle yön bulmaya çalışıyor.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme

Son dakika... Altın fiyatlarında önemli gelişme!

Altın fiyatları dar bantta seyre devam ederken küresel piyasaların beklentileri güç kaybını hızlandırıyor.

25.08.2021Ekonomi
Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Son dakika... Altın fiyatlarında son durum

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 487.9 lira seviyesinde işlem görüyor.

24.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD'de perşembe günü başlayacak Jackson Hole toplantıları öncesinde beklentilerin altında kalan makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarında sağlanan ilerlemelerle pozitif seyrediyor.

24.08.2021Ekonomi
Bitcoin’de 3 ayın zirvesi Yükselişin devamı bekleniyor

Bitcoin’de 3 ayın zirvesi! Yükselişin devamı bekleniyor

Yaklaşık 3 ayın en yüksek seviyesini gören Bitcoin fiyatları, zirveye yakın seviyelerdeki hareketini sürdürüyor. Analist Topçu Bitcoin’de yeni zirvelerin sürpriz olmayacağını değerlendirirken; Kriptomeda Kurucusu Dengiz ise, Bitcoin fiyatlarında 50 bin 500 dolar seviyesinin yükselişin devamı için kritik olduğunu belirtti. Huobi Global Araştırma Müdürü Süllü de, "Bitcoin’in düşüşünde balina hesapların toplamaya geçmesinin akabinde sürekli fonlama oranları bize gösteriyor ki piyasada arz sıkıntısı ortaya çıkabilir ve bu da Bitcoin’in sene sonunu aksi bir haber veya baskılayıcı regülasyonlar gelmediği takdirde 80 bin dolar civarında kapanışını tetikleyebilir" dedi.

23.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar bu hafta Jackson Hole toplantılarına odaklandı

Küresel piyasalar bu hafta Jackson Hole toplantılarına odaklandı

Küresel pay piyasalarında geçen hafta negatif bir seyir izlenmesinin ardından yeni haftada yatırımcılar, Jackson Hole Ekonomi Politikaları Sempozyumu ve yoğun veri gündemini takip edecek.

23.08.2021Ekonomi
Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı

Altın fiyatları ve kripto paralarda geçen hafta neler yaşandı?

Geçtiğimiz hafta piyasalarda sakin seyir hakim oldu. Altın fiyatları yatay seyrederken bazı kripto para birimlerinde hareketlenmeler görüldü.

22.08.2021Ekonomi
Fedin Jackson Hole toplantısı sanal ortamda yapılacak

Fed'in Jackson Hole toplantısı sanal ortamda yapılacak

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Kansas City Şubesi, her yıl düzenlenen Jackson Hole Ekonomi Politikası Sempozyumu'nun artan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle planlananın aksine sanal olarak yapılacağını duyurdu.

21.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Fedin temmuz ayı toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalar Fed'in temmuz ayı toplantı tutanaklarına odaklandı

Küresel piyasalarda dün satış ağırlıklı bir seyir izlenmesinin ardından gözler bugün ABD Merkez Bankasının (Fed) temmuz ayı toplantı tutanakları ve Avro Bölgesi'nde açıklanacak enflasyon verilerine çevrilirken, yeni günün Asya borsaları ve endeks vadelileri tarafında pozitif başladığı görülüyor.

18.08.2021Ekonomi
FED Başkanından flaş açıklama: Salgın öncesi ekonomimize dönemeyeceğiz

FED Başkanı'ndan flaş açıklama: 'Salgın öncesi ekonomimize dönemeyeceğiz'

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının hala ekonomik faaliyete gölge düşürdüğünü belirterek Delta varyantının ekonomi üzerindeki etkisinin belirsizliğini koruduğunu ifade etti.

17.08.2021Ekonomi
Gözler bu kritik açıklamada Altın fiyatlarında yön değişir mi

Gözler bu kritik açıklamada! Altın fiyatlarında yön değişir mi?

Ons altın fiyatları geçtiğimiz hafta yaşanan sert düşüş sonrası 5 gündür aralıksız yükselirken; gram altın fiyatları ise dolar kurunda yaşanan düşüşün etkisiyle nispeten yatay bir seyir izliyor. Bu akşam Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarında vereceği mesajların etkisiyle altın fiyatlarında hareketlilik yaşanması beklenirken; önümüzdeki hafta Jackson Hole toplantısı kritik önemde olacak. İstanbul Mücevherciler Kuyumcular ve Sarraflar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırımtürk ve Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk altın fiyatları üzerinde yaşanan gelişmeleri ve olası beklentileri hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

17.08.2021Ekonomi
FED Başkanı Powell ne zaman konuşacak İşte en son gelişmeler

FED Başkanı Powell ne zaman konuşacak? İşte en son gelişmeler

Dünya ekonomisinin dikkatleri, FED Başkanı Powell'ın açıklamalarına çevrilmiş durumda. Küresel piyasalara ilişkin oldukça önemli açıklamalar yapması beklenen FED Başkanı Powell'ın ne zaman konuşacağı, ekonomi ile ilgili kişilerce araştırılıyor. Peki, FED Başkanı Powell ne zaman konuşacak?

17.08.2021Gündem
Piyasalar Powellın açıklamaları ile yoğun veri gündemine odaklandı

Piyasalar Powell'ın açıklamaları ile yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda dün karışık bir seyir izlenirken, bugün yatırımcıların odağında ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı konuşmanın yanı sıra Avro Bölgesi'nde büyüme, ABD'de ise perakende satışlar ve sanayi üretimi verileri bulunuyor.

17.08.2021Ekonomi
Rekorların ardından gözler Fedde

Rekorların ardından gözler Fed'de

ABD'de temmuz enflasyonunun yıllık yüzde 5,4 artarak 5 aylık yükseliş eğilimine son vermesi sonrası Fed'in varlık alımlarının azaltımında aceleci davranmayacağı iyimserliği küresel pay piyasalarında alış ağırlıklı seyri beraberinde getirdi.

14.08.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman Gözler FED faiz kararı açıklamasında

FED toplantısı ne zaman? Gözler FED faiz kararı açıklamasında

Küresel piyasalarda gözler FED toplantısına çevrildi. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından açıklanacak faiz kararı piyasalara yeni yön verecek. ABD'de hazirana ait enflasyon verisinin beklentileri aşması, FED'in varlık alımı azaltımı ve faiz artırımı süreçlerine öngörülenden daha önce başlayabileceği endişelerini artırdı. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte, Eylül ayı FED toplantısının tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

10.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar belirsizlikler haftasını rekorlarla geçti

Küresel piyasalar belirsizlikler haftasını rekorlarla geçti

Küresel pay piyasalarında para politikasındaki belirsizliklere karşın makroekonomik verilerdeki karışık sinyaller sonrası genişleyici para politikasının bir süre daha devam edeceğine ilişkin beklentilerle rekorlar kırıldı.

7.08.2021Ekonomi
Altın mı Bitcoin mi Milyarder yatırımcıdan çarpıcı açıklama

Altın mı Bitcoin mi? Milyarder yatırımcıdan çarpıcı açıklama

Bitcoin'i altının dijital versiyonu olarak niteleyen ünlü yatırımcı Ray Dalio, altın ile Bitcoin arasında tercih yapmak zorunda kalsa hangisini tercih edeceğini açıkladı.

5.08.2021Ekonomi
Fedin faiz artırımı için hedef 2023

Fed'in faiz artırımı için hedef 2023

ABD Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Richard Clarida, ABD ekonomisinin hedeflerine ulaşması ve sonrasında faiz artırması için 2023 yılının uygun olabileceğini söyledi.

5.08.2021Ekonomi
Emtia piyasasına geçen hafta zirveler hakimdi

Emtia piyasasına geçen hafta zirveler hakimdi

Geçen hafta kurşun 1,0997 dolarla 3 yılın, alüminyum 1,4915 dolarla 10 yılın, kahve 2,1520 dolarla yaklaşık 7 yılın, şeker 0,1881 dolarla 4 yılın, nikel 9,0205 dolarla 7 yılın en yüksek seviyesini gördü.

2.08.2021Ekonomi
Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalar, yeni haftada yoğun veri gündemine odaklandı

Küresel piyasalarda geçen hafta karışık bir seyir izlenmesinin ardından, bu hafta ABD'de tarım dışı istihdam ve dünya genelinde Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.

2.08.2021Ekonomi
Yedi haftanın en düşük seviyesinde Altın ve dolarda neler oluyor

Yedi haftanın en düşük seviyesinde! Altın ve dolarda neler oluyor?

Doların dünyada değer kaybetmesinin etkisiyle dolarTL yaklaşık olarak 7 haftanın en düşük seviyesini görürken, EuroTL ise 3 ayın en düşük seviyelerine geriledi. Ons altında da Fed sonrası yükseliş hareketi sürerken; gram altın dolar kurunda yaşanan düşüşün etkisiyle değer kaybediyor. Dolar fiyatları ve altın fiyatlarında yaşanan son gelişmeleri ve olası senaryoları uzmanlar hurriyet.com.tr’ye değerlendirdi.

30.07.2021Ekonomi
Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa günü yükselişle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 2,27 değer kazanarak günü 1.391,64 puandan tamamladı.

29.07.2021Ekonomi
Son dakika... Uzmanlar Fedin faiz kararını değerlendirdi

Son dakika... Uzmanlar Fed'in faiz kararını değerlendirdi

ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı. Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı, İntegral Yatırım Araştırma Müdürü Seda Yalçınkaya Özer ve Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk Fed'in kritik kararını hurriyet.com.tr'ye yorumladı.

28.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi.. Merakla bekleniyordu... Fed faiz kararını açıkladı

Son dakika haberi.. Merakla bekleniyordu... Fed faiz kararını açıkladı!

Son dakika... Uluslararası piyasalar ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısına kilitlenmiş durumdaydı. Federal Açık Piyasa Komitesinin temmuz ayı toplantısında piyasa beklentileri dahilinde faiz oranı sabit tutuldu.

28.07.2021Ekonomi
Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Gözler bu akşam açıklanacak kararda

Küresel piyasalar negatif bir seyir izlerken, gözler bu akşam açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın (Fed) kararları ve Fed Başkanı Jerome Powell'ın basın toplantısına çevrildi.

28.07.2021Ekonomi
Küresel piyasalar Fedi bekliyor

Küresel piyasalar Fed'i bekliyor

Küresel piyasalarda karışık bir seyir izlenirken, yatırımcılar bugün başlayacak ve iki gün sürecek ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Açık Piyasa Komitesi toplantısına odaklandı.

27.07.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında son durum Uzmanlar tarih verdi

Altın fiyatlarında son durum! Uzmanlar tarih verdi

Gram altın fiyatı, şu dakikalarda 500 lira seviyesinde hareket ederken; ons altın fiyatı ise aynı dakikalarda 1808 dolar seviyesinde bulunuyor. Fon Yöneticisi Rıdvan Baştürk ve Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy, tatil sonrası altın fiyatlarını hurriyet.com.tr'ye değerlendirirken; altın fiyatlarında yaşanacak olası hareketlilikler için tarih verdi.

26.07.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Piyasalara 'Powell' morali

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole toplantısında piyasalarla başarılı bir iletişim kurdu ve güven verdi. Açıklamaların ardından ABD borsaları başta olmak üzere dış borsalarda çıkış sürdü. ABD dolarında zayıflama, altının ons fiyatında ise yükseliş vardı. Bu durum iç piyasaları da olumlu etkiledi. Borsa İstanbul yükseliş devam etti, TL ise değer kazandı.

29.08.2021