MENÜ

Bill Gates

Bill Gates ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bill Gates haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bill Gates haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.549 Bill Gates haberi bulunmuştur.

William Henry "Bill" Gates III ya da daha çok bilinen adıyla Bill Gates, 28 Ekim 1955 Seattle doğumlu ABD'li iş insanıdır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Gates, Microsoft şirketinin kurucularındandır ve şirketin başkanlığını ve baş yazılım mimarlığını yapmaktadır. Forbes dergisine göre 2015 yılı itibari ile dünyanın en zengin (79,2 milyar $) kişisiydi.

Devamı...

Bill Gates Haberleri

İklim değişikliği ile mücadele için 10 milyar dolarlık fon kurdu

İklim değişikliği ile mücadele için 10 milyar dolarlık fon kurdu

Dünyanın en zengin insanı olan Amazon'un kurucusu ve CEO'su Jeff Bezos, iklim değişikliği ile mücadele için 10 milyar dolar bağışladığını açıkladı.

18.02.2020Teknoloji
Zengin iş adamı bu süper yatıyla konuşuluyor Gerçek ise bambaşka...

Zengin iş adamı bu süper yatıyla konuşuluyor! Gerçek ise bambaşka...

Dünyanın en zengin iş adamlarından biri olan Bill Gates, şu günlerde bu lüks, süper yatıyla konuşuluyor.

11.02.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Bill Gates 4 milyar liralık yat alıyor.. İşte dikkat çeken özellikleri

Son dakika haberler: Bill Gates 4 milyar liralık yat alıyor.. İşte dikkat çeken özellikleri

Milyarder iş adamı Bill Gates 645 milyon dolara çevreci superyat alıyor. Sıvı hidrojen ile çalışan yatta yok yok…

10.02.2020Ekonomi
645 milyon dolar

645 milyon dolar

Dünyanın en zenginlerinden, Microsoft’un kurucusu Amerikalı işadamı Bill Gates, likit hidrojenle çalışacak bir süper yat siparişi verdi.

10.02.2020Dünya
Federer ve Nadal, Afrikalı çocuklar için korta çıktı

Federer ve Nadal, Afrikalı çocuklar için korta çıktı

Afrikalı çocukların eğitimine destek amaçlı yapılan gösteri maçında Federer, Nadal'ı 2-1 yendi.

7.02.2020Tenis
Koronavirüs efsaneleri

Koronavirüs efsaneleri

Yaklaşık iki hafta önce Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. 20 bin kişiye bulaştı, 427 kişi öldü. Bulaşan insan sayısı saat başı değişiyor. Siyasetçiler, sağlık uzmanları virüse karşı dikkatli ve uyanık olmaya çağırıyor. Ama aynı zamanda, “Paniğe gerek yok” diyorlar.

5.02.2020Avrupa
Bill Gatese jokey damat

Bill Gates'e jokey damat

Dünyanın en zengin ikinci kişisi Bill Gates'e Mısırlı jokey Nayel Nassar damat olacak. Nassar madalyalı jokey olarak çalışıyor.

31.01.2020Ekonomi
Microsoft yapay zekâya iyilik öğretiyor

Microsoft yapay zekâya iyilik öğretiyor

İnsanı odağına alan inovasyon çalışmalarını sürdüren Microsoft, AI For Good girişimi kapsamında yapay zekâ sistemlerine iyilik öğretiyor. Microsoft’un 125 milyon dolarlık bir yatırımla hayata geçirdiği girişim kapsamında, yapay zekânın sosyal sorumluluk çerçevesinde ve insanlık yararına kullanılması için projeler gerçekleştiriyor.

9.12.2019Teknoloji
Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı

Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı?

Ruja Ignatova kendine Kripto Kraliçe adını takmıştı. Bitcoin'e rakip olacak bir kripto para birimi geliştirdiğini söyleyerek insanların milyarlarca eurosunu aldı. İki yıl sonra sırra kadem bastı. 'Kayıp Kripto Kraliçe' podcast yayınını hazırlayan Jamie Bartlett, Ignatova'nın bunu nasıl başardığını ve şimdi nerede saklanıyor olabileceğini araştırdı.

28.11.2019Teknoloji
Tiffany’yi aldı zirveye oynuyor

Tiffany’yi aldı zirveye oynuyor

Avrupa’nın en zengin iş insanı olan Fransız Bernard Arnault, Amerikalı mücevherat üreticisi Tiffany’yi 16.2 milyar dolara (93 milyar TL) satın alarak dünyanın en zengini olma konumuna biraz daha yaklaştı.

27.11.2019Dünya
Dünyanın en zengini değişiyor mu

Dünyanın en zengini değişiyor mu?

Avrupa'nın en zengin iş insanı olan Fransız Bernard Arnault, Amerikalı mücevharat üreticisi Tiffany'yi 16,2 milyar dolara satın alarak dünyanın en zengini olma konumuna biraz daha yaklaştı.

26.11.2019Ekonomi
Jeff Bezos ve Bill Gates, en zenginler listesinde birinciliği kaptırıyor mu

Jeff Bezos ve Bill Gates, en zenginler listesinde birinciliği kaptırıyor mu?

Avrupa'nın en zengin iş insanı olan Fransız Bernard Arnault, Amerikalı mücevharat üreticisi Tiffany'yi 1,62 milyar dolara satın alarak dünyanın en zengini olma konumuna biraz daha yaklaştı.

26.11.2019Teknoloji
Bill Gatesten Huawei ile ilgili şaşırtan açıklama

Bill Gates'ten Huawei ile ilgili şaşırtan açıklama

Dünyanın en zengin ismi olan ve aynı zamanda Microsoft'un kurucusu Bill Gates, bir süredir devam eden ambargo nedeniyle zor günler geçiren Huawei'ye destek çıktı, kapsamlı testlerin yapılmaması durumunda şirkete önyargıyla yaklaşmamak gerektiğini vurguladı.

25.11.2019Teknoloji
Bill Gates zirvede

Bill Gates zirvede

Jeff Bezos, önce Pentagon ihalesini, şimdi de ‘dünyanın en zengin insanı’ unvanını rakibi Bill Gates’e kaptırdı. Microsoft’un hisselerinde yaşanan ciddi artışla birlikte Gates yeniden listenin zirvesinde.

19.11.2019Ekonomi
Microsoft’tan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na destek

Microsoft’tan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na destek

Microsoft Türkiye’nin ana sponsor olduğu, Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen 2. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Ankara’da gerçekleşiyor. Ankara ATO Congresium’da 31 Ekim’de başlayan fuar, 3 Kasım’a kadar devam etti.

4.11.2019Teknoloji
Fotofinişte Bezos önde

Fotofinişte Bezos önde

Dünyanın en büyük şirketlerinden online perakende devi Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, dünyanın en zenginleri listesinin zirvesindeki yerini bir günlüğüne kaybetti.

27.10.2019Dünya
Karbon sosyetesi

Karbon sosyetesi

İsveç’teki Lund Üniversitesi, en fazla karbon salınımıyla dünyayı kirleten 10 ünlü ismi listeledi.

25.10.2019Dünya
Nurten öğretmene bir ödül de Hindistandan

Nurten öğretmene bir ödül de Hindistan'dan

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde, anaokulu müdürlüğü yapan ve hayata geçirdiği projelerle geçen yıl dünyadaki ‘En iyi 10 öğretmen’ arasında gösterilen Nurten Akkuş, bu yıl da AKS Education tarafından 73 ülke 12 bin öğretmen arasından ‘Küresel Öğretmen’ ödülüne layık görüldü.

11.09.2019Eğitim
İklim değişikliğine uyum için 1,8 trilyon dolarlık yatırım gerekiyor

İklim değişikliğine uyum için 1,8 trilyon dolarlık yatırım gerekiyor

İklim değişikliğine uyum sağlamak için alınan önlemler kapsamında yapılacak 1,8 trilyon dolar yatırımın, 7 trilyon dolardan fazla getirisi olacağı bildirildi.

11.09.2019Teknoloji
Kriz yoksulları vuracak, dünya hazır değil

'Kriz yoksulları vuracak, dünya hazır değil'

İklim krizi hakkında hazırlanan kapsamlı rapor uyardı: Dünya, iklim krizinin etkilerine vahim düzeyde hazırlıksız ve önümüzdeki on yıl içinde gerekli yatırımlar yapılmazsa küresel ısınmada en az sorumluluğu olan en yoksul kesimler en ağır bedeli ödeyecek.

10.09.2019Dünya
Gebzedeki Teknoloji Bankası ülkelerin teknolojik girişimlerini finanse ediyor

Gebze'deki Teknoloji Bankası ülkelerin teknolojik girişimlerini finanse ediyor

UNDP Türkiye Mukim Temsilci Vekili Tomasi, "Gebze'de açılan Teknoloji Bankası'nın ana fonksiyonu, teknolojik açıdan geri kalan ülkelerin teknolojik girişimlerini finanse etmektir." dedi.

9.09.2019Teknoloji
Jeff Bezos, 1.8 milyar dolar değerinde Amazon hissesi sattı

Jeff Bezos, 1.8 milyar dolar değerinde Amazon hissesi sattı

Dünyanın önde gelen alışveriş platformlarından biri olan Amazon'un kurucusu ve patronu Jeff Bezos, sürpriz bir kararla şirkette bulunan 1.8 milyar dolar değerindeki hissesini sattı.

2.08.2019Teknoloji
Jeff Bezos, 1.8 milyar dolar değerinde Amazon hissesi sattı

Jeff Bezos, 1.8 milyar dolar değerinde Amazon hissesi sattı

DÜNYANIN önde gelen alışveriş platformlarından Amazon’un kurucusu ve patronu Jeff Bezos, sürpriz bir kararla şirkette bulunan 1.8 milyar dolar değerindeki hissesini sattı.

2.08.2019Ekonomi
Jeff Bezos: Dünyayı mahvediyoruz, ben de uzaya yatırım yapıyorum

Jeff Bezos: Dünyayı mahvediyoruz, ben de uzaya yatırım yapıyorum

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, dünyada nüfusun hızla arttığını ve çevrenin kirlendiğini belirtti. Bunun için Bezos, yatırımlarını uzaya yaptığını söyledi.

18.07.2019Ekonomi
Bezos: Dünyayı mahvediyoruz, ben de uzaya yatırım yapıyorum

Bezos: Dünyayı mahvediyoruz, ben de uzaya yatırım yapıyorum

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'i geride bırakarak dünyanın en zengin ismi olan Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, uzay yatırımlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendi bünyesinde bulunan Blue Origin isimli şirkete yaptığı büyük yatırımlarla adından son günlerde sıkça söz ettiren Bezos, uzaya bu denli yüklü para harcamasının sebebi şu sözlerle açıkladı: "Dünya'yı ve insanlığı kurtarmak adına uzaya gitmek zorundayız, Bizden sonra gelecek olanların kaderi buna bağlı."

18.07.2019Teknoloji
Jeff Bezos ve Bill Gatesten sonra serveti 100 milyar doları aştı

Jeff Bezos ve Bill Gates'ten sonra serveti 100 milyar doları aştı

Dünyada serveti 100 milyar doları aşanlar listesine bir isim daha eklendi: Fransız lüks markalar imparatorluğu LVMH'nin CEO'su Bernard Arnault.

26.06.2019Teknoloji
Hamdi Ulukaya: Hala sabah kalkıp menemen yapıyorum

Hamdi Ulukaya: Hala sabah kalkıp menemen yapıyorum

Önümdeki koltukta Norveç Prensi ve Oslo Belediye Başkanı oturuyor. Her yer iş dünyası ve sivil toplum liderleriyle dolu. Nobel Barış Ödülü’nün verildiği bu salonda, birazdan Hamdi Ulukaya’ya (47) Barış İçin İş ödülü verilecek. Şirketini, fabrikalarını mültecilere açan, tek başına ırkçılara, ölüm tehditlerine kafa tutan, şimdi de iş alanında devrim çağrısı yapan bu Erzincanlı öncüyle Oslo’da buluştuk.

16.06.2019Hürriyet Pazar
Kenan’a kızgın ve kırgın

Kenan’a kızgın ve kırgın

Kenan Doğulu ayrılık dedikoduları hakkında ilk kez konuştu ve “sorunumuz yok, keyfimiz yerinde” dedi. Bu açıklamanın hemen ardından ise Beren Saat trafik kazasında hayatını kaybeden eski sevgilisi ile olan fotoğrafını bir kalp emojisi ile birlikte paylaştı. Beren, Kenan’dan intikam mı alıyor, mesaj mı veriyor yoksa eski aşkının acısı onu başka bir boyuta mı geçirdi?

13.05.2019Magazin
Mutlu evliliğin sırrı: Bulaşıkları sırayla yıkamak

Mutlu evliliğin sırrı: Bulaşıkları sırayla yıkamak

Teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in (63) eşi Melinda Gates (54), yeni kitabı ‘The Moment of Lift’in tanıtımı için gittiği Dominican Üniversitesi’nde başarılı evliliğin sırrını açıkladı.

11.05.2019Dünya
Bill Gates’in eşi başarılı evliliğin sırrını açıkladı

Bill Gates’in eşi başarılı evliliğin sırrını açıkladı

Bill Gates’in eşi Melinda Gates başarılı evliliğin sırrını açıkladı.

10.05.2019Teknoloji
Arnold şah, Barça mat

Arnold şah, Barça mat

20 yaşındaki futbolcu, satrançta da dünyanın 1 numarasına meydan okudu.

9.05.2019Futbol
Kapsüldeki 20 yıllık şifreyi çözdü

Kapsüldeki 20 yıllık şifreyi çözdü

Sabancı Üniversitesi’nden Erdinç Öztürk, dünyanın lider üniversitelerinden Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) 1999’da yayımladığı zor kriptografi bulmacasını çözecek algoritmayı geliştirdi. MIT’den yapılan açıklamada bulmacanın beklenenden 15 yıl erken çözüldüğü duyuruldu.

1.05.2019Eğitim
Yapay et, yiyecek sektörünü dönüştürebilir mi

Yapay et, yiyecek sektörünü dönüştürebilir mi?

Bruce Friedrich 30 yıldır vejetaryen olsa da tekrardan et yemeye başladı. Ama yediği et için hayvan öldürülmedi. Midesine indirdiği, Microsoft'un kurucusu ve CEO'su Bill Gates'in "gıdanın geleceği" olarak adlandırdığı, laboratuvarda hayvan hücrelerinden yapılan bir etti.

25.04.2019Teknoloji
En sağlıklı ve sağlıksız beslenen ülkeler belli oldu İşte Türkiyenin sıralamadaki yeri

En sağlıklı ve sağlıksız beslenen ülkeler belli oldu! İşte Türkiye'nin sıralamadaki yeri

ABD'li iş insanı Bill Gates ve eşi Melinda Gates tarafından kurulan Bill & Melinda Gates Vakfı, en sağlıklı ve sağlıksız beslenen ülkeleri konu alan bir araştırma yaptı. Türkiye listeye damga vurdu.

4.04.2019Dünya
Türkiyenin STEM yol haritası oluşturulacak

'Türkiye'nin STEM yol haritası oluşturulacak'

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) bünyesinde kurulan Başta Kız Çocukları Olmak Üzere Gençlerin Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik Alanlarına Yönlendirilmesi Alt Komisyonu Başkanı Derya Bakbak, gelecek 10 yıl içinde STEM (fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) alanlarındaki mesleklerin diğerlerine göre yüzde 17 artacağının öngörüldüğünü belirtti. Bakbak, STEM konusunda Türkiye'nin yol haritasının oluşturulacağını söyledi.

25.03.2019Eğitim
Gündem 24 Saat - 20.02.2019

Gündem 24 Saat - 20.02.2019

Gündem 24 Saat - 20.02.2019

20.02.2019Özet
‘İnek’ uyarısı

‘İnek’ uyarısı

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, eşi Melinda ile birlikte yayımladığı yıllık mektubunda tarım ve inşaat sektörünün küresel ısınmaya etkilerine dikkat çekti.

19.02.2019Dünya
Gates: İneklerin çıkardığı gazlar dünya için büyük kabus

Gates: İneklerin çıkardığı gazlar dünya için büyük kabus

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, küresel ısınmadaki payları nedeniyle, ineklerin çıkardığı gazların dünyanın en önemli sorunlarından biri olduğunu söyledi.

19.02.2019Teknoloji
Süper İyi Günler başladı

'Süper İyi Günler' başladı

18 Şubat Dünya Asperger Günü öncesi seyircisiyle buluşan Tiyatrokare’nin ‘Süper İyi Günler’ oyunu asperger sendromlu Christopher Boone’un hareketli ve eğlenceli dünyası seyircisiyle buluştu. Mark Haddon’un çok satan romanından uyarlanan oyun, üç boyutlu animasyonlar eşliğinde ve tamamı 80 metrekare dijital ekranlardan oluşan özel dekorlarıyla seyircisine yeni bir bakış açısı kazandırdı.

18.02.2019Kitap Sanat
Ayrımcılığa karşı ilk fırsat

Ayrımcılığa karşı ilk fırsat

Esas Holding, istihdamda fırsat eşitliğine dikkat çekmek ve gençler arasındaki işsizlik sorunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla 4 yıl önce Esas Sosyal bünyesinde başlattığı ‘İlk Fırsat’ projesine bu yıl 6 kurumsal destekçi katıldı.

13.02.2019Ekonomi
Dolar milyarderi 10 yılda 11 milyar dolar kaybetti

Dolar milyarderi 10 yılda 11 milyar dolar kaybetti

Dünya genelinde dolar milyarderleri özellikle 2008 Krizi sonrasında servetlerine servet katarken, George Soros bu performanslarında onlara eşlik edemedi.

25.01.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kaotik günler

ÇİN’deki virüs hâlâ esrarengiz olmaya devam ediyor...

10.02.2020

Teknoloji parayı da değiştirdi

Blockchain teknolojisiyle hayatımıza giren kripto paralar kimilerine göre geleceğin para birimi kimilerine göre çok bilinmeyeni olan dijital varlık. Öte yandan ekonomi zirvelerinden dev şirketlere kadar herkesin gündeminde yer aldığı, yasal düzenlemelerinin tartışıldığı ise bir gerçek. Dünyada kripto para hesabı olan ilk 10 ülke arasında yer alan ülkemizde de, yerli coin için alt yapı çalışmalarına hız verilmiş durumda.

25.01.2020

Bilgi güçtür

BAZILARI sadece konuşur, sadece tuzak kurarlar, sadece eleştirirler, engel olurlar, sadece kara çalarlar.

17.12.2019

Kendinizi bilmeden harekete geçmeyin.

Dün twitter de dolanırken bir video ’ya denk geldim.

5.11.2019

Paslanmaya ‘dur’ deyin

OKSİDASYON, yani “paslanma” en az inflamasyon, yani “iltihaplanma” kadar önemli bir yaşlılık tetikleyicisi.

14.10.2019

Amerika’yı kovduk da oraya kimi getirdik

DÜN baktım ülkenin dincisinde de, milliyetçisinde de, ulusalcısında da, sağcısında da, solcusunda da, Aydınlıkçısında da, karanlıkçısında da aynı afra aynı tafra...

9.10.2019

Fırat'ın Doğusu mu daha önemli Hatay'ın kenarı mı

Şu soruyu çok gerçekçi biçimde cevaplama zamanımız geldi.

5.10.2019

İki mega problem alanı

İnsanlık pulluğun icadından bu yana niceliği artırma hevesinde oldu.

21.05.2019