MENÜ

The Guardian

The Guardian ile ilgili tüm haberleri, son dakika The Guardian haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün The Guardian haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.784 The Guardian haberi bulunmuştur.

The Guardian, Guardian Media Group bünyesindeki bir İngiliz gazetesidir.

1821'de ilk kez kurulan gazetenin adı 1959 yılına kadar The Manchester Guardian idi. Hâlâ gazetenin bu isimle anıldığı olur, özellikle de Kuzey Amerika'da. Aslında gazete 1964 yılından beri Londra temelli çalışmaktadır.

Yapılan anketlere göre politik açıdan özellikle sol kanada yakın okurlarca takip edilen gazetedeki makalelerin çoğunluğunun liberal ile sol kanat arası değişen politik bakış açılarını taşıdığı öne sürülür.

The Guardian Haberleri

Warhol’un tutkulu çizimleri ilk kez sergilenecek

Warhol’un 'tutkulu' çizimleri ilk kez sergilenecek

Andy Warhol’un daha önce yayımlanmamış aşk, seks ve tutku temalı desenleri gün yüzüne çıkıyor.

20.02.2020Kitap Sanat
ABDde sular durulmuyor Bomba iddia

ABD'de sular durulmuyor! Bomba iddia

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Wikileaks Kurucusu Julian Assange’a Demokrat Parti e-maillerinin sızdırılmasında Rusya bağlantısını inkar etmesi koşuluyla af teklif ettiği iddia edildi.

19.02.2020Dünya
‘Siyasetçi dediğin, konuşmadan önce üç kez düşünür’

‘Siyasetçi dediğin, konuşmadan önce üç kez düşünür’

Ulusal Birlik Partisi İngiltere Dayanışma Derneği’nin (UBP) konuğu olarak Londra’ya gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarla bir araya geldi. UBD kurucuları Mehmet Bayramoğlu ve Münir Tatar’ın yer aldığı panelde Başbakan Tatar’a, soydaşları sevgi gösterilerinde bulundu. Konuşmasında Kıbrıs’ta anlaşma için umut kalmadığını belirten Tatar, bunun kendisinin, partisinin ve halkın büyük bölümünün görüşü olduğunu ifade söyledi:

12.02.2020Avrupa
KKTC eski Cumhurbaşkanı Eroğlundan Akıncı’ya sert tepki

KKTC eski Cumhurbaşkanı Eroğlu'ndan Akıncı’ya sert tepki

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) en tecrübeli siyasetçilerinden biri olan 3’üncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın İngiliz The Guardian gazetesine yaptığı açıklamaları sert sözlerle eleştirdi. Eroğlu, "Akıncı bu açıklamaların, Türkiye ile Kıbrıs Türkleri arasındaki mükemmel, kardeşlik bağını zedeleyeceğini de düşünmesi lazımdı" dedi.  Eroğlu ayrıca, "Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken Akıncı'nın başlatmış olduğu tartışma çok gereksiz. Bu tartışmayı kendi cumhurbaşkanı seçimine malzeme yaparak, avantaj sağmala düşüncesinde." ifadelerinde bulundu.

11.02.2020Dünya
Akıncıya: Böyle dürüst olmayan bir siyasetçiyle çalışmadım

Akıncı'ya: Böyle dürüst olmayan bir siyasetçiyle çalışmadım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı için “Ben böylesine dürüst olmayan bir siyasetçiyle ne Türkiye’de ne de başka bir yerde çalışmadım. Bunları önümüzdeki günlerde de açıklayacağım” dedi.

11.02.2020Gündem
Mustafa Akıncı’ya KKTC milletvekillerinden tepki: Seçim korkusu yaşıyor

Mustafa Akıncı’ya KKTC milletvekillerinden tepki: Seçim korkusu yaşıyor

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, İngiliz The Guardian gazetesine yaptığı açıklamalar tepki çekmeye devam ediyor. KKTC'de Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi milletvekilleri Akıncı'nın yaptığı açıklamaları, talihsiz bulduklarını belirterek, açıklamayı 'seçim korkusu için yapılan bir açıklama' olarak değerlendirdi. Demirören Haber Ajansı'na konuşan UBP milletvekili ve eski müzakereci Oğuzhan Hasipoğlu, "Cumhurbaşkanı Akıncı hangi ülkenin başkanı?" diye sordu.

10.02.2020Dünya
Akıncı’ya Sökmen tepkisi: Kıbrıs’ta zulmü unutmuş

Akıncı’ya Sökmen tepkisi: Kıbrıs’ta zulmü unutmuş

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın “İkinci Tayfur Sökmen olmayacağım” ifadelerine Sökmen’in torunu Kemal Tarık Sökmenoğlu tepki gösterdi: “19 yıl ‘vatan’ diye haykıran bir devlet adamının hayatını inceleseydi, Tayfur Sökmen’in asil ve aziz mücadelesini görürdü.”

10.02.2020Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı çok tepki çeken sözlerini savundu

KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı çok tepki çeken sözlerini savundu!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, İngiltere merkezli The Guardian gazetesine verdiği demeç sonrasında oluşan tepkilere yazılı açıklama ile cevap verdi. Akıncı, sözlerinin daha önceki söylediklerinin aynısı olduğunu belirterek, "İlk defa söylemediğim bu sözlerimin de arkasındayım; çünkü Kıbrıs Türk halkının gerçek duygu ve düşüncesi budur. Buna karşı sergilenen saldırganlığın nedenlerini tahmin etmekle beraber, çok temelsiz ve seviye yoksunu olarak nitelendiriyorum" dedi.

9.02.2020Dünya
Bu sözlere Rumlar sevinir

'Bu sözlere Rumlar sevinir'

Kıbrıs Türklerinin anavatana bağlanma ihtimali için ‘korkunç’ benzetmesi yapan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın sözleri, Türkiye ve KKTC’de çok sert tepkiyle karşılandı. AK Parti, MHP ve DSP skandal sözleri kınarken, Akıncı’ya da ‘İstifa et’ çağrısı yaptı.

9.02.2020Gündem
Mustafa Akıncının sözlerine siyaset dünyasından sert tepki

Mustafa Akıncı'nın sözlerine siyaset dünyasından sert tepki

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın "Kırım'ın ilhakı" gibi Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye bağlanmasının "korkunç" olacağı açıklamalarına siyaset dünyasından çok sayıda tepki geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Akıncı, yaptığı açıklamalarla Türkiye Cumhuriyeti’ne ve milletimize karşı yaptığı saygısızlıktan dolayı özür dilemelidir" dedi. MHP Lideri Devlet Bahçeli ise yaptığı yazılı açıklamada, "Mustafa Akıncı'nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğünün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur" ifadelerini kullanırken, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ise, "Sayın Akıncı'nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği, Rumların çok hoşuna giden demeçtir" dedi.

8.02.2020Gündem
Son dakika: MHP lideri Bahçeliden Mustafa Akıncı tepkisi

Son dakika: MHP lideri Bahçeli'den Mustafa Akıncı tepkisi

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın İngiliz The Guardian gazetesine verdiği röportajda, "Kırım'ın ilhakı" gibi Kuzey Kıbrıs'ın Türkiye bağlanmasının "korkunç" olacağı açıklamasına çok sert tepki gösterdi. Bahçeli,"Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğü’nün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki, Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları’na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir."dedi.

8.02.2020Gündem
Prensin kirli oyunu: Kandırılan Sudanlı gençler Libya’dan dönüyor

Prensin kirli oyunu: Kandırılan Sudanlı gençler Libya’dan dönüyor

BAE’nin parayla kandırarak Libya’da isyancı Hafter’in hizmetine verdiği Sudanlı gençler ülkelerine dönüyor. Hürriyet’in ulaştığı kaynaklar, BAE diye Libya’ya cepheye gönderilen gençlerin aracı güvenlik şirketinden 30 bin dolar tazminat talep ettiğini aktardı.

4.02.2020 Dünya
Haylaz futbolcudan nasıl bir teknik direktör olur

Haylaz futbolcudan nasıl bir teknik direktör olur?

Dünya futboluna damga vuran teknik adamların birçoğunun ondan beklentisi çok fazlaydı. Ancak o, dünyanın en iyisi olmak yerine ‘kendisi gibi’ olmayı seçti; çok çalışmayı göze alamadı. Türk futbolunun nevi şahsına münhasır ismi Sergen Yalçın, şimdi eski yuvasında yepyeni bir mücadeleye başlıyor. Başarıya ulaşmak için o çok güvendiği sol ayağından fazlasına, kendisinin en iyi versiyonuna ihtiyacı var.

Erdoğan da işaret etmişti... Sudanda BAE çatlağı

Erdoğan da işaret etmişti... Sudan'da BAE çatlağı!

Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) ait bir şirket tarafından kandırılarak Libya’ya gönderildiği ileri sürülen Sudanlıların durumuna ilişkin soruşturma açıldığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Libya Konferansı dönüşü o soruna dikkat çekmişti.

29.01.2020Dünya
İngiltereden 5G altyapısı için Huaweiye temkinli yeşil ışık

İngiltere'den 5G altyapısı için Huawei'ye temkinli yeşil ışık

Huawei'nin, "yüksek riskli hizmet sağlayıcı" olarak nitelendirilmesine karşın ülkenin 5G altyapısında asli olmayan kısımlarda hizmet sunmasına izin verileceği belirtildi.

29.01.2020Teknoloji
İngiltereden 5G altyapısı için Huaweiye temkinli yeşil ışık

İngiltere'den 5G altyapısı için Huawei'ye temkinli yeşil ışık

İngiliz hükümeti, Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin İngiltere'nin 5G altyapısında hizmet sağlayıcı olarak yer almasına karar verdi.

28.01.2020Ekonomi
Bezos’a MBS’den ‘mobil hack’ iddiası

Bezos’a MBS’den ‘mobil hack’ iddiası

BİRBİRİNDEN oldukça uzak görünen iki ismin adının karıştığı enteresan bir iddia, dünya gündemini karıştırdı.

23.01.2020Dünya
Son dakika haberi... BM açıkladı: Suudi Prens, Jeff Bezosun hacklenmesine karışmış olabilir

Son dakika haberi... BM açıkladı: Suudi Prens, Jeff Bezos'un hacklenmesine karışmış olabilir

Birleşmiş Milletler'den yapılan son dakika açıklamasında, "Suudi Prens bin Selman, Jeff Bezos'un telefonun hacklenmesine karışmış olabilir" ifadeleri kullanıldı

22.01.2020Dünya
The Guardian: Prens Selman Jeff Bezosun telefonunu hackletti

The Guardian: Prens Selman Jeff Bezos'un telefonunu hackletti

Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden 5 ay önce, gazetecinin çalıştığı Washington Post’un patronunun telefonunu "hacklettiği" iddia edildi.

22.01.2020Dünya
Arda Turan gerçeği ortaya çıktı

Arda Turan gerçeği ortaya çıktı!

The Guardian yazarı Jonathan Liew'ın Arda Turan ile Mino Raiola arasındaki geçtiğini öne sürdüğü telefon konuşmasının hayali olduğu ortaya çıktı. Arda Turan, Spor Arena'nın daha önce duyurduğu gerçeği sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla teyit etti.

14.01.2020Futbol
Son 10 yılda turistlerin harap ettiği 20 yer Liste çok şaşırttı, bazılarına yasaklar getirildi...

Son 10 yılda turistlerin harap ettiği 20 yer! Liste çok şaşırttı, bazılarına yasaklar getirildi...

The Guardian’ın ‘Dünya Turizm Örgütü’nden aldığı güncel rakamlarla hazırladığı rapora göre, 2010’lu yıllar, tüm zamanların en çok seyahat eden turist sayısına tanıklık etmişti. Fakat bu gezi maceralarına çıkan milyonlarca insan, sayısız noktaya hücum ederek dünyaca ünlü şehirleri, harap etmeyi başarmıştı. İşte listede yer alan son 10 yıl içinde harap edilen 20 yer…

6.01.2020Seyahat
Uygur Türklerinin durumu 2019da dünya gündemine oturdu

Uygur Türklerinin durumu 2019'da dünya gündemine oturdu

Çin'in başta Uygur Türkleri olmak üzere Müslüman azınlıklara yönelik politikaları, bu yıl da dünya kamuoyunun kaygıyla izlediği insani krizler arasında yer aldı.

26.12.2019Dünya
The Guardiandan yüzlerce Sudanlı paralı askerin Hafter güçlerine katıldığı iddiası

The Guardian'dan yüzlerce Sudanlı paralı askerin Hafter güçlerine katıldığı iddiası

Yüzlerce Sudanlı paralı askerin, Libya'da darbeci lider Halife Hafler'in uluslararası tanınırlığa sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne karşı yürüttüğü savaşa katıldığı iddia edildi.

25.12.2019Dünya
Babylon 26 Aralık Haftası Programı

Babylon 26 Aralık Haftası Programı

Babylon’da bu hafta; Synth-pop, new-wave, dark wave ve post-punk türlerindeki üretimleriyle yerli müzik sahnesinin önemli temsilcilerinden Jakuzi, Türkçe pop şarkılar eşiliğinde 90’lı yıllara geri döneceğiniz Hey Gidi Günler partisi ve millenium kuşağını zaman yolculuğuna çıkaran Y2K Millenium Party var.

24.12.2019Kültür Sanat
İngiltere Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Andrew Bailey

İngiltere Merkez Bankası’nın yeni Başkanı Andrew Bailey

İngiltere Merkez Bankası’nın (BoE) yeni Başkanı, Birleşik Krallık Finansal Yönetim Kurumu’nun Başkanı Andrew Bailey olacak.

20.12.2019Ekonomi
Trump’tan azil oylamasına sert tepki: ‘Cadılar bile daha adil yargılandı’

Trump’tan azil oylamasına sert tepki: ‘Cadılar bile daha adil yargılandı’

ABD Başkanı Trump, dünkü Temsilciler Meclisi genel kurulundaki azil oylaması öncesi, Meclis Başkanı Pelosi’ye çok sert bir mektup yolladı. Azil sürecini ‘partizan bir darbe girişimi’ olarak niteleyen Trump, 17’nci yüzyıldaki Salem Cadı Mahkemeleri’nde bile daha adil yargılama olduğunu savundu.

19.12.2019Dünya
Fotoğrafçısı Banksy’nin yakalanmama sırrını açıkladı: Reflektör yeleği ve trafik konisi

Fotoğrafçısı Banksy’nin yakalanmama sırrını açıkladı: Reflektör yeleği ve trafik konisi

Kimsenin gerçek kimliğini bilmediği sokak sanatçısı Banksy’nin fotoğrafçısı Steve Lazarides ilk kez The Guardian’a konuştu.

18.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Nobel tarihinde kara leke... Bu acıyı Nobel unuttu dünya unutmuyor

Son dakika haberi: Nobel tarihinde kara leke... Bu acıyı Nobel unuttu dünya unutmuyor

Avusturyalı yazar Peter Handke, Srebrenitsa Katliamı’nı reddetti. On binlerin ölümünden, tecavüzlerden sorumlu Bosna kasapları Miloseviç, Karadziç, Mladiç’in yanında durdu. Ve yarın Nobel Edebiyat Ödülü alacak.

9.12.2019Gündem
E-kelepçeli saldırgan

E-kelepçeli saldırgan

Londra’da iki kişiyi öldüren saldırganın, bir bombalı saldırı planladıktan sonra hapse girip erken salınan Usman Khan isimli terörist olduğu ortaya çıktı. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi ancak iddia yetkili kurumlar tarafından henüz doğrulanmadı.

1.12.2019Dünya
Guardian’a SİHA yanıtı: Kendimiz özgün tasarlayıp ürettik

Guardian’a SİHA yanıtı: Kendimiz özgün tasarlayıp ürettik

İngiliz The Guardian gazetesi Türkiye’nin silahlı insansız hava aracı (SİHA) teknolojisinde dünyada sayılı ülkeler arasına girmesine İngiltere merkezli bir firmanın yardımcı olduğunu iddia etti. Gazeteye Twitter hesabından yanıt veren SİHA üreticisi Baykar’ın Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Sizden almıyoruz, hiç almadık... Kendi göbeğini kendin kes” dedi.

29.11.2019Gündem
Bayraktardan The Guardiana jet yanıt: Kendi göbeğini kendin kes

Bayraktar'dan The Guardian'a jet yanıt: "Kendi göbeğini kendin kes"

Dünyaca ünlü İngiliz The Guardian gazetesinin "İngiliz şirket Baykar'a sistem satmasaydı, Türkiye şu anda İHA alanında global bir güç olamazdı." iddiasına Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar'dan yanıt geldi.

27.11.2019Gündem
Tottenhamda Jose Mourinho sesleri

Tottenham'da Jose Mourinho sesleri!

Manchester United defterini kapattığı 2018 Aralık'tan bu yana takım çalıştırmayan Jose Mourinho, Tottenham'da Mauricio Pochettino'dan boşalan teknik direktörlük koltuğunun en büyük adayı konumunda.

20.11.2019Futbol
Almanlardan Ahmet Kutucuya tehdit telefonu

Almanlar'dan Ahmet Kutucu'ya 'tehdit' telefonu!

Almanya Futbol Federasyonu ve Schalke 04 yetkilileri, milli takım tercihini Türkiye'den yana kullanan Ahmet Kutucu'yu telefonla arayarak üstü kapalı tehdit ettiler.

15.11.2019Futbol
The Guardian, Çağlar Söyüncüyü en iyiler arasında gösterdi

The Guardian, Çağlar Söyüncü'yü en iyiler arasında gösterdi!

Milli futbolcumuz Çağlar Söyüncü, The Guardian tarafından onurlandırıldı.

15.11.2019Futbol
CAStan son dakika kararı Manchester City ve FFP...

CAS'tan son dakika kararı! Manchester City ve FFP...

Premier Lig'in son 2 sezonunun şampiyonu Manchester City'e beklemediği bir karar çıktı.

15.11.2019Futbol
Atlarken mi düşüp öldü

Atlarken mi düşüp öldü

İngiliz eski askeri istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier’in ölümüyle ilgili gizem aydınlatılamadı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Le Mesurier’in eşi Emma Winberg hakkında yurtdışına çıkış yasağı koydu. Soruşturmayı yürüten özel ekip, Le Mesurier’in evinin yakınlarındaki tüm güvenlik kamerası kayıtlarını topladı. Eski askerin penceresinden karşıdaki çatıya atlamak isterken düşüp öldüğü ihtimali de değerlendiriliyor.

15.11.2019Gündem
Bilginin hap gibi sunulmasını bekliyoruz

Bilginin hap gibi sunulmasını bekliyoruz

İnsan kaynakları direktörü ve gezgin Tuba Köseoğlu Okçu, ilginç soruların peşine düşmüş, bulduğu yanıtları ‘Aklımda Deli Sorular’ adlı kitapta bir araya getirmişti. Sırada devamı niteliğindeki ‘Bu da Nereden Çıktı’ var.

Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Futbol artık Hollywood’dan da pop müzikten de çok daha önemli

Türkiye’de yayımlanan iki kitabı, ‘Harika Portakal’ ve ‘Kökler: İngiliz Futbolunun Yakın Tarihi’yle tanınan David Winner, Kadir Has Üniversitesi’nin düzenlediğibir panel dolayısıyla ülkemizdeydi. Yazılarına The Blizzard ve The Guardian’da da rastladığımız Winner’la buluştuk ve dünyanın halihazırda  en çok ilgi gören oyunu futbol üzerine söyleştik.

‘Türkiye istediğini elde etti’

‘Türkiye istediğini elde etti’

ABD ile varılan mutabakat uyarınca Barış Pınarı Harekâtı’na 120 saat ara verilmesi dış basında geniş işlendi. Batı basınında mutabakat ile ilgili olarak “Türkiye’nin istediğini aldığı” yönündeki değerlendirmeler öne çıktı.

19.10.2019Dünya
Bu gece son... Brexit bulmacası

Bu gece son... Brexit bulmacası

Avrupa Birliği Baş Brexit Müzakerecisi Michel Barnier, Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği ile İrlanda gümrük sınırı sorunu üzerinde fikir birliğine varabilmesi için salı günü gece yarısını son tarih olarak belirledi.

15.10.2019Dünya
‘O’ buzdağının görünen kısmı

‘O’ buzdağının görünen kısmı

Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein’e (67) ilişkin taciz iddialarını ortaya dökerek iki yıl önce #MeToo hareketinin fitilini ateşleyen Zelda Perkins ve ABD’li oyuncu Rosanna Arquette (60), İngiliz The Guardian gazetesine konuştu.

15.10.2019Dünya
Hooijdonktan gelen itiraf: Galatasaraylılar...

Hooijdonk'tan gelen itiraf: Galatasaraylılar...

Fenerbahçe'nin eski golcülerinden Pierre van Hooijdonk, Ada basınına verdiği röportajda Sarı Lacivertliler'in Galatasaray'la olan rekabetini Celtic-Glasgow Rangers derbileriyle karşılaştırdı.

13.10.2019Futbol
En iyi genç yetenekler listesinde 2 Türk

En iyi genç yetenekler listesinde 2 Türk

İngiliz The Guardian gazetesinin hazırladığı 60 kişilik "dünya futbolunda en iyi genç yetenekler" listesinde, Galatasaray'dan Mustafa Kapı ve Medipol Başakşehir'den Muhammed Emin Sarıkaya yer aldı

10.10.2019Futbol
Loris Karius: Belki geri dönebilirim

Loris Karius: ''Belki geri dönebilirim!''

Beşiktaş'ın Alman kalecisi Loris Karius, geleceği hakkında flaş sözler kullandı ve Liverpool'a dönebileceğini belirtti.

5.10.2019Futbol
Muhammed Salah, İngiliz halkına örnek oluyor

Muhammed Salah, İngiliz halkına örnek oluyor

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'da forma giyen Mısırlı yıldız futbolcu Muhammed Salah, yüksek performansının yanı sıra karakteriyle de İngiliz halkına örnek olmaya devam ediyor.

5.10.2019Futbol
Guardiola Çağlar Söyüncüyü radarına aldı: City ihtimali yüksek

Guardiola Çağlar Söyüncü'yü radarına aldı: 'City ihtimali yüksek'

Leicester City'de sergilediği başarılı performansla parmak ısırtan milli futbolcu Çağlar Söyüncü'yle ilgili Ada basınından gündeme bomba gibi düşen bir transfer iddiası geldi.

27.09.2019Futbol

Yazar Sonuçları

‘Şark Ekspresi’nin yeni yolcuları!

85’inci yaş gününün sabahında ölü bulunan polisiye yazarı baba ve mirasının peşine düşen çocuklarıyla torunları... Rian Johnson’ın yazıp yönettiği ‘Bıçaklar Çekildi’, Agatha Christie romanlarının şimdiki zaman versiyonu gibi. Filmin son derece ışıltılı kadrosunda ise öncülüğü ‘daimi’ Bond Daniel Craig üstleniyor.

11.01.2020

O filmin kahramanına ulaştık! Yalan söyleyemezdim, vicdanım bunu kaldıramazdı...

Bu hafta vizyona giren ‘Resmi Sırlar’ filminde 2003’te, İngiliz istihbaratında çevirmen olarak çalışırken ‘Irak Savaşı’na ilişkin ABD ve İngiltere’nin kirli oyunlarını içeren gizli bir belgeyi vicdanının sesine uyarak basına sızdıran Katharine Gun’ın hikâyesi anlatılıyor. Hayatını İngiltere ve Türkiye’de sürdüren bu cesaret verici gerçek öykünün kahramanını bulduk; filmi, yaşadıklarını ve dünyanın gidişatını konuştuk.

5.01.2020

Dünya yeni bir yön arayışında

EKONOMİLER resesyona girer ve çıkar.

24.10.2019