MENÜ

Kahvaltı

Kahvaltı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kahvaltı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.938 Kahvaltı haberi bulunmuştur.

Kahvaltı Haberleri

4. Sınıf İngilizce 5. Ünite My Day - Günüm konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 5. Ünite My Day - Günüm konu anlatımı

İnsanlar gün içerisinde birçok farklı şeyi bir arada yapar. Çocuklar okula, yetişkinler işe gider. İngilizce ''Day'' kelimesi gün demektir. 4. Sınıflar için ''5. Ünite My Day - Günüm'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20204. SINIF
3. Sınıf İngilizce 3. Ünite People I Love - Sevdiğim İnsanlar konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 3. Ünite People I Love - Sevdiğim İnsanlar konu anlatımı

Sevdiğimiz insanların başında aile fertleri gelir. Anne, baba, kardeş, abla ve ağabeyden oluşan aile sözcüğünün İngilizce karşılığı Family'dir. Akraba, arkadaş ve komşularımız da sevdiğimiz ve sık sık görüştüğümüz insanlar arasında yer alır. 3. Sınıflar için ''3. Unite People I Love - Sevdiğim İnsanlar'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20203. SINIF
3. Sınıf Hayat Bilgisi Planlı Olalım konu anlatımı

3. Sınıf Hayat Bilgisi Planlı Olalım konu anlatımı

Gün içerisinde zamanımızı doğru kullanmalıyız. Çünkü zaman asla geri gelmez. O yüzden vaktimizi doğru ve iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Şimdi bunun için neler yapacağız öğrenelim. İşte 3. sınıf hayat bilgisi planlı olalım konu anlatımı.

18.09.20203. SINIF
Polonezköy Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Polonezköy Tabiat Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Türkiye doğal güzellikleri ile Dünya'da ki en güzel ülkelerden birisidir. Her yıl ülkemize binlerce turist gelmekte ve bu doğal güzellikleri keşfetmektedirler. Ülkemizde ki doğal güzelliklerden birisi de Polonezköy Tabiat Parkı'dır. Polonezköy Tabiat Parkı hem piknik için hem de kamp yapmak için Türkiye'nin en güzel doğal tabiat parklarından birisidir. Gezmeyi sevenlerin gözde adreslerinden birisi olan Polonezköy Tabiat Parkı yemyeşil doğanın güzelliği ile baş başa kalabileceğiniz harika bir ortam. Polonezköy Tabiat Parkının ismini ilk kez duyanlar ise burayı merak etmekte ve konumunu merak etmektedirler. Polonezköy Tabiat Parkı ulaşımı hem özel araç hem de toplu taşıma ile mümkündür. Peki, Polonezköy Tabiat Parkı nerededir? Polonezköy Tabiat Parkına ulaşım nasıl sağlanmaktadır? Polonezköy Tabiat Parkına giriş ücretli mi? Ücretli ise ne kadardır? İşte Polonezköy Tabiat Parkı ile ilgili her şey.

18.09.2020Seyahat
Farklı inançların muhteşem buluşması: Mardin

Farklı inançların muhteşem buluşması: Mardin

Farklı inanç gruplarından insanların muhteşem bir şekilde yaşadığı Mardin, Doğu’nun en güzel illeri arasında yer alıyor. Bazı dizi ve filmlerle daha da ilgi çeken Mardin, farklı inançları, kültürleri görebileceğiniz en harika yerlerden biri. Özellikle de fotoğraf tutkunlarının sık sık ziyaret ettiği Mardin, yemekleriyle de adından söz ettiriyor. Yolunuzu Mardin’e düşürecek o kadar çok sebep var ki… İşte bunlardan bazıları…

18.09.2020Gezi
Müge Anlı saat kaçta başlıyor Gözler Müge Anlı canlı yayınında

Müge Anlı saat kaçta başlıyor? Gözler Müge Anlı canlı yayınında

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenen Aleyna Çakır olayı yakından takip ediliyor. Evinde ölü olarak bulunan Çakır’ın sevgilisi olduğu belirtilen Ümitcan Uygun'un, Çakır'a şiddet uyguladığı anlara ait görüntüler, bir süre sonra sosyal medyaya sızmıştı. Peki Müge Anlı canlı yayını saat kaçta başlıyor? Program hafta içi her gün saat 10:00’da başlıyor.

18.09.2020Televizyon
Bir Zamanlar Çukurova ne zaman başlıyor, bu akşam var mı ATV yayın akışı

Bir Zamanlar Çukurova ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? ATV yayın akışı

Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yeni sezonu heyecanla bekleniliyor. Her hafta perşembe akşamları yayınlanan dizi sezon finaline girmişti. 17 Eylül ATV yayın akışı ile, ‘Bir Zamanlar Çukurova bu akşam var mı?’ sorusu yanıt buldu. Dizinin yeni sezonunda oyuncu kadrosuna Nazan Kesal ve Furkan Palalı da katıldı. İşte detaylar..

17.09.2020Televizyon
Uzmanından sağlıklı beslenme için 10 tavsiye

Uzmanından sağlıklı beslenme için 10 tavsiye

Diyetisyen Ramle Duzcan, sağlıklı beslenmeye geçişi kolaylaştıran on adımı maddeler halinde sıraladı.

17.09.2020Sağlık
Ziya Öğretmen’den birkaç hatırlatma

Ziya Öğretmen’den birkaç hatırlatma

Milli Eğitim Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabı üzerinden öğrencilere canlı dersle ilgili hatırlatmalar yaptı.

16.09.2020Eğitim
Sepetçiler Kasrı Nerede Sepetçiler Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sepetçiler Kasrı Nerede? Sepetçiler Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sepetçiler Kasrı İstanbul'un oldukça güzel mekanları arasında yer alır. Binlerce turist bu güzelliği görmek için Sepetçiler Kasrını ziyarete gelmektedir. Sepetçiler Kasrı nerede, tarihi, giriş ücreti, düğün organizasyonları gibi bilgileri derledik.

16.09.2020Seyahat
Küçüksu Kasrı Nerede Küçüksu Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Küçüksu Kasrı Nerede? Küçüksu Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Eşsiz motifleri ve iç dekor süslemeleri ile tarih kokan yerlerin başında gelen Küçüksu Kasrı, gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin başında yer alıyor. Diğer bilinen adı Göksu Kasrı olan Küçüksu Kasrı’nın nerede olduğunu, tarihi, giriş ücretleri hakkında detayları derledik.

16.09.2020Seyahat
Ihlamur Kasrı Nerede Ihlamur Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ihlamur Kasrı Nerede? Ihlamur Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tarihi yapısı ile her yıl ziyaret imkanı veren Ihlamur Kasrı, en önemli kültürel alanlar arasında yer almaktadır. Aynı zamanda böylece kahvaltı ya da düğün organizasyonu ile pek çok değişik etkinlik gerçekleşebiliyor. Peki, Ihlamur Kasrı nerede? Ihlamur Kasrı tarihi hakkında bilgi, kahvaltı ile düğün fiyatları, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) hakkında bilgileri derledik.

16.09.2020Seyahat
Hidiv Kasrı Nerede Hidiv Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Hidiv Kasrı Nerede? Hidiv Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Yeşilliklerle kaplı muhteşem bir alan olarak öne çıkan Hidiv Kasrı, her sene oldukça fazla ziyaretçi kabul etmektedir. Pek çok kişi Hidiv Kasrı hakkında bilgi almak için internet üzerinden de araştırma gerçekleştiriyor. Peki, Hidiv Kasrı nerede? Hidiv Kasrı tarihi hakkında bilgi, kahvaltı ile düğün fiyatları, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020)

16.09.2020Seyahat
Adile Sultan Kasrı Nerede Adile Sultan Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Adile Sultan Kasrı Nerede? Adile Sultan Kasrı Tarihi Hakkında Bilgi, Kahvaltı İle Düğün Fiyatları, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tarihi dokusu ve kültürel yapısı ile en çok ilgi gören yerlerden biri olarak Adile Sultan Kasrı öne çıkmaktadır. Özellikle her sene oldukça fazla sayıda yerli ve yabancı turist çektiğini dile getirmek mümkün. Peki, Adile Sultan Kasrı nerede? Adile Sultan Kasrı tarihi hakkında bilgi, kahvaltı ile düğün fiyatları, giriş ücreti ve ziyaret saatleri (2020) hakkında bilgileri derledik.

16.09.2020Seyahat
Pandemide çocuklar için evde egzersiz ortamı hazırlanmalı

Pandemide çocuklar için evde egzersiz ortamı hazırlanmalı

Pandemi nedeniyle zamanlarının çoğunu evde geçiren çocuklar, fiziksel aktivite ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar. Bu yüzden çocuklarda dikkat azalması, kilo artışı, kaygı ve stres bozukluğu ortaya çıkıyor. Antrenör, Spor Eğitmeni Esranur Kaplan, “Bu dönemde akranlarından ayrı kalan, parka bile gidemeyen çocuklar, bir dizi sorunla başa çıkmaya çalışıyor. Ebeveynler, mutlaka evlerinde çocukları için egzersiz ortamı hazırlamalı; birlikte etkinlikler planlamalı” diyor.

Bu listeye bakmadan kahvaltı hazırlamayın

Bu listeye bakmadan kahvaltı hazırlamayın!

Amazon Prime ile indirimli alabileceğiniz bu ürünlere göz atmadan mutfağa yeni bir şey almayın...

Bu bir ilandır.

Hazinesi içinde saklı... Urartuların yukarı denizi  Van Gölü

Hazinesi içinde saklı... Urartuların yukarı denizi Van Gölü

Yaşar Kemal’in dediği gibi ‘Öylesine geniş ki denizden başkası yakışmıyor’ Van Gölü’ne. Artos Dağı’nın eteklerinde, heybetiyle uçsuz bucaksız denizleri, rengiyle bir zümrüdü andırıyor. Tarih boyunca nice uygarlıklara beşiklik eden, Urartuların ‘yukarı deniz’i olan Van Gölü, dünyanın en büyük sodalı gölü. Yekpare korunmuş batığı, peribacalarını andıran şekilleriyle mikrobiyalitleri, sualtındaki Selçuklu mezar taşları gibi pek çok sırrıyla kâşifleri çağırıyor.

13.09.2020Seyahat
Ağıralioğlu’ndan Demirtaş’a: Şehit evine gidersen tüm sofralar açılır

Ağıralioğlu’ndan Demirtaş’a: Şehit evine gidersen tüm sofralar açılır

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir TV programında, Selahattin Demirtaş ile partisinin genel başkanı Meral Akşener arasındaki kahvaltı diyaloğunu değerlendirdi.

13.09.2020Gündem
Koronavirüslü olmasına rağmen, dükkanını açtı KYK yurduna yerleştirildi

Koronavirüslü olmasına rağmen, dükkanını açtı! KYK yurduna yerleştirildi

SİVAS'ta koronavirüs teşhisi konulmasına rağmen hediyelik eşya dükkanını açıp satış yapan N.A., ambulansla alınıp, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurduna yerleştirildi.

12.09.2020Gündem
Sosyal medyadan tanıştılar... İkisinden de 6 gündür haber yok

Sosyal medyadan tanıştılar... İkisinden de 6 gündür haber yok!

Gaziantep'te, bir yıl önce sosyal medya üzerinden tanışıp arkadaşlık eden Rana Bahar (16) ve Mahmut Korkmaz (18), 6 gün önce ortadan kayboldu. Yazıcık Mahallesi'nde oturan Bahar ve Korkmaz aileleri, polise kayıp başvurusu yaptıkları ve birlikte kaçtıkları tahmin edilen çocuklarına eve dönmeleri çağrısı yaptı.

12.09.2020Gündem
‘Parti kurayım mı’ diye  sordu, ‘Kur, kur’ dediler

‘Parti kurayım mı?’ diye sordu, ‘Kur, kur’ dediler

‘Memleket Hareketi’ne devam eden Muharrem İnce, “Ben önce milleti dinliyorum. Millet ne diyecek” dedi ve yolda kendisini selamlayan vatandaşlara “Parti kurayım mı” diye sordu.

12.09.2020Gündem
2. Sınıf Hayat Bilgisi Sağlıklı Büyüme Ve Gelişme 1 Ve 2 konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Sağlıklı Büyüme Ve Gelişme 1 Ve 2 konu anlatımı

Sağlıklı şekilde büyümek ve gelişmek için dikkat etmemiz gerekenler vardır. Başta sağlıklı beslenmek olmak üzere kişisel bakımımız da çok önemlidir. Her zaman doğru besin kaynaklarını yemeli ve ailemizin bize verdiği yemeklerin hepsini yemeliyiz. İşte 2. sınıf hayat bilgisi sağlıklı büyüme ve gelişme 1 ve 2 konu anlatımı.

11.09.20202. SINIF
2. Sınıf Hayat Bilgisi Dengeli Beslenme konu anlatımı

2. Sınıf Hayat Bilgisi Dengeli Beslenme konu anlatımı

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu belli başlı protein ve vitaminler vardır. Proteinler daha hızlı gelişmemizi sağlarken, vitaminler bizi hastalıklara karşı korur. Mineral bakımından zengin olan gıdalar ise bağışık sistemimizi güçlendirir. 2. sınıflar için dengeli beslenme konusunu maddeler halinde anlattık.

11.09.20202. SINIF
1. Sınıf Hayat Bilgisi Plan Yapalım konu anlatımı

1. Sınıf Hayat Bilgisi Plan Yapalım konu anlatımı

Gün içerisinde yapacaklarımızı planlarsak işlerimizi daha kolay şekilde gerçekleştiririz. Aynı zamanda bu saatte geç kalmayız ve her yere yetişiriz. Ancak bunun için mutlaka doğru şekilde planlama yapmamız gerekmektedir. İşte 1. sınıf hayat bilgisi plan yapalım konu anlatımı.

11.09.20201. SINIF
Polonezköy Hayvanat Bahçesi Nerede Polonezköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Polonezköy Hayvanat Bahçesi Nerede? Polonezköy Hayvanat Bahçesi Hayvanları, Giriş Ücreti, Çalışma Saatleri Ve İletişim Bilgileri (2020)

Ülkemizde gezilecek yerlerden birisi de Polonezköy Tabiat Parkıdır. Polonezköy Tabiat Parkı özellikle doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin en çok merak ettikleri yerlerden birisidir. Özellikle hayvanat bahçesinin bulunması birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Peki Polonezköy hayvanat bahçesi nerede? Polonezköy hayvanat bahçesi hayvanları, giriş ücreti, çalışma saatleri ve iletişim bilgilerini sizlere detaylıca derledik.

10.09.2020Seyahat
Annesini canice öldürdü, sese gelen komşularıyla dalga geçti

Annesini canice öldürdü, sese gelen komşularıyla dalga geçti

ANTALYA'da annesi Seher Fak'ı (60) pompalı tüfekle vurarak öldüren Berk Karan'ın (35), silah sesi üzerine eve gelen komşularına, alaylı şekilde "Ses mi geldi?", "Evet silah sesi duydum ancak bizden gelmedi" gibi yanıtlar verdiği ortaya çıktı.

10.09.2020Gündem
Uzmanından uzaktan eğitimle ilgili ailelere tavsiyeler

Uzmanından uzaktan eğitimle ilgili ailelere tavsiyeler

Dünyayı sarsan koronavirüs pandemisi sonrası uzaktan eğitime geçilirken Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıları bölümünden Uzm. Dr. Emin Çağlar, ailelere uzaktan eğitimde nelere dikkat etmesi gerektiğiyle ilgili önerilerde bulundu.

8.09.2020Eğitim
Kahvaltı yanıtı: ‘Kan davalınız bile olsa içeri alırsınız’

Kahvaltı yanıtı: ‘Kan davalınız bile olsa içeri alırsınız’

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın, “Dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve ‘Kahvaltıya geldik’ derdim” sözlerine “Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız” diye yanıt verdi.

8.09.2020Gündem
Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı Vedat Milordan menemen açıklaması

Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Vedat Milor'dan menemen açıklaması

Menemenin soğanlı mı soğansız mı olduğu araştırılıyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de menemendir. Peki, menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Vedat Milor 2018 yılında konu ile ilgili bir anket yapmış ve anket sonucunda oy kullananların %50,6’sı soğanlı olur demişti. İşte Vedat Milor'un konu ile ilgili yazısı...

Doğançay Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Doğançay Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Doğançay Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Doğançay Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Doğançay Şelalesi doğal güzellikleri sebebi ile yaz ve kış aylarında ziyaretçiler tarafından ilgi görmektedir. Yeşillikler içerisindeki bu alan insanların gezip görebileceği sakin bir yerdir. Doğançay Şelalesi özellikleri, nerede bulunur, giriş ücreti, ziyaret saatleri gibi bilgileri bulabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Samandere Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Samandere Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Samandere Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Samandere Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Samandere Şelalesi, Türkiye’nin Tabiat Koruma Parkı alanında ilk tescil edilen tabiat anıtı olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir. Doğal ve zengin bitki örtüsü, şelalenin oluşturduğu ses ve muhteşem manzarasıyla doğal bir güzelliğe sahiptir. Samandere Şelalesi hakkında detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

7.09.2020Seyahat
Mesai sabah 4te başlıyor Ciğerli kahvaltı için hafta sonları oraya akın ediyorlar

Mesai sabah 4'te başlıyor! Ciğerli kahvaltı için hafta sonları oraya akın ediyorlar

Tescilli kebabıyla ünlü Adana'da, ciğer kebabıyla kahvaltı büyük ilgi görüyor.

Kuzalan Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Kuzalan Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Kuzalan Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Kuzalan Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemiz dört bir yanı güzelliklerle dolu bir ülkedir. Kuzalan Şelalesi de bu güzelliklerden biridir. Her sene pek çok turist bu şelaleyi ziyaret etmektedir. Kuzalan Şelalesi ile ilgili nerede ve nasıl gidilir, özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saati gibi bilgileri hazırladık.

7.09.2020Seyahat
Düden Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Düden Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Düden Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Düden Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Düden Şelalesi Antalya ilinde bulunan ve merkeze yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan bir alandır. Kepez bölgesinde yer alan bu alan, Antalya’nın özel gezi alanlarından biridir. Özellikle Antalya’da gezmek isteyen kişiler, bu şelaleye giderek doğal güzelliklerin arasında kaliteli vakit geçirebilirler. Sizler için Düden Şelalesine nasıl gidilir, özellikleri nelerdir ve ulaşım bilgilerini detaylı bir şekilde derledik.

7.09.2020Seyahat
Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Ece Sükan: Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020Magazin
Son dakika haberler: Halime’nin sır ölümü Kocası cenazeye gelmedi: Biz mutluyduk

Son dakika haberler: Halime’nin sır ölümü! Kocası cenazeye gelmedi: Biz mutluyduk

2 çocuk annesi Halime Yüksel iddiaya göre 14 Ağustos’ta kendisini karnından vurarak hayatına son verdi. Ağabeyleri Halime Yüksel’in hayatı sevdiğini, ölümünün şüpheli olduğunu iddia etti.

7.09.2020Gündem
Almanyada cesedi bulunan 5 çocukla ilgili kan donduran ayrıntı

Almanya'da cesedi bulunan 5 çocukla ilgili kan donduran ayrıntı!

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Solingen kentindeki bir dairede dün 5 çocuk cesedi bulunmasıyla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

4.09.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Eylül'de Tam Zamanı: Ayvalık ve Cunda Rehberi

Sıcak yaz bitti, sarı yaz başladı. Havalar hala gezmek için çok ideal. Son zamanlarda sıkça Ayvalık ve Cunda önerileri soruluyor. Ben de nokta atışı önerilerimi bu yazıda sizlerle paylaşmak istedim.

17.09.2020

Demirtaş’ın parti kuracağını düşünmek PKK’yı tanımamaktır

Şimdi hep beraber 14 Ocak 2014 tarihine dönelim. Yer İmralı Adası. Terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, kendisini ziyaret eden HDP milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder, İdris Balüken ve Pervin Buldan ile şu sohbeti yapıyor:

16.09.2020

Her gecesi mehtaplı Heybeliada

Yalova’dan sabah erken saatte kalkan adalar vapuru ile Sirkeci’ye kadar gidip işlerini hallettikten sonra akşamüzeri de aynı vapurla geri dönmüş yüzlerce Bursalı vardır. Her nedense bu güzelim vapur hattı son yıllarda iptal edildi. İstanbul’un adalarına ulaşmanın tek yolu artık İstanbul’a gitmek. Bir zamanlar Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın bisikletiyle gezdiği huzurlu sokakları, ince zevklerin ürünü tarihi köşkleri, dünyaca ünlü dini yapıları, sakin kır kahveleri, sahile sıralanmış balık lokantaları ve yemyeşil doğasının yanı sıra, şarkılara konu olmuş mehtaplı geceleriyle Heybeliada güneşli ama esintili bir sonbahar gününü sizinle paylaşmayı bekliyor.

14.09.2020

Kalkan yeme-içme rehberi

Günümüzden yaklaşık 3000 yıl önce, ışık ülkesi anlamına gelen, Likya Uygarlığı’nın yaşadığı ve sayısız kentler kurduğu Antalya ile Fethiye arasındaki topraklarda bulunan Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan’da memnun kalacağınız mekanlar rehberini sizler için derledim. 

12.09.2020

Para cezaları

Koronayla mücadele için konmuş kuralları ihlal, milyarlarca lira ceza getirdi...

12.09.2020

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu: ‘Erdoğan gitsin diye bir siyasi cinnet içinde olmayız’

2023’e daha üç yıl var ama seçim peşrevi başladı. Selahattin Demirtaş, eşini de alıp İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e kahvaltıya gitmeyi önerdi. Deniz Baykal bir dönem Mesut Yılmaz’a benzer bir öneride bulunmuştu. “Kotlarımızı çekip eşlerimizle birlikte pikniğe gidelim” şeklinde bir öneriydi. Ancak Korkmaz Yiğit kaseti ortaya çıkınca bırakın pikniğe gitmeyi, Baykal hükümete verdiği desteği geri çekmişti.

11.09.2020

Boğaz’da kahvaltı

“İstanbul’da Boğaziçi’nde, bir fakir Orhan Veli’yim; Veli’nin oğluyum, tarifsiz kederler içinde. Urumelihisarı’na oturmuşum; oturmuş da bir türkü tutturmuşum” (İstanbul Türküsü, Orhan Veli Kanık)

10.09.2020

Şehirde bizi neler bekliyor?

Bodrumlar, Çeşmeler artık yavaş yavaş yerini şehir hayatına bırakmaya başladı. Peki İstanbul’da yeni normalleşme döneminde durumlar nasıl? Merak ediyorsanız buyurun radarıma takılanlardan ufak bir demet sizlere...

10.09.2020

Demirtaş planının arkasında ne var?

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, Selahattin Demirtaş’a verdiği kahvaltı yanıtı, bir süre daha konuşulacak gibi görünüyor.

10.09.2020

Melen’deki çatlaklar korkutuyor

Kuraklık haberimizde dün altı senedir bir su kanunu hazırlanamadığını, Meriç-Ergene’de ne zaman temiz su göreceğimizi, baraj seviyelerinin aşırı derecede düşüyor olduğunu ve en önemlisi de Melen Barajı’nın ne zaman biteceği sorusunu gündeme getirmiştik.

9.09.2020

Oyunculuğumu modelliğimden daha çok severim

Best Model tescilli güzel ve 10 parmağında 10 marifet: Oyunculuk, modellik, moda editörlüğü, DJ’lik, TV programcılığı, dergi yöneticiliği, influencer’lık... Ayrıca psikoloji bölümü mezunu. Sekiz mi etti? Piyano ve baleyi de ekleyin. İkilemli soruların konuğu bu hafta Ece Sükan.

7.09.2020

Gaziantep’te lezzet peşinde

Gastronomi alanında UNESCO’nun ‘Yaratıcı Şehir’ unvanını almış dünyadaki 9 ender şehirden biri Gaziantep. Tescillenmiş 250 civarında özgün yemeği var. Hem lezzetin peşinde hem de tarihin izinde Antep sokaklarını ve müzelerini keşfetmek üzere oğlumla yola çıktık.

6.09.2020