EKSTRA
MENÜ

Rekabet Kurumu

Rekabet Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rekabet Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.007 Rekabet Kurumu haberi bulunmuştur.

Rekabet Kurumu Haberleri

Sahaflar kitapseverleri bekliyor

Sahaflar kitapseverleri bekliyor

Salgın döneminde kitap satışları e-ticarete kaydı. Kitap satışının yüz yüze gerçekleştiğinde ortaya zengin bir kültür çıkardığını söyleyen sahaflar ise kısıtlamanın kalkması ile birlikte ‘Sahaflara bekleriz’ çağrısında bulundu. Onlara göre dükkânlardan yapılan alışverişte daha fazla kitap satışı gerçekleşebiliyor.

13.06.2021Ekonomi
Türk şirketi 100 milyon dolara satılıyor

Türk şirketi 100 milyon dolara satılıyor

ABD merkezli çok uluslu gıda üreticisi The Kraft Heinz Company, 1998 yılında kurulan Balıkesir merkezli Assan Gıda'yı 100 milyon dolara satın alıyor. Açıklamaya göre, satın alma anlaşmasının, Rekabet Kurumu onayı sonrası, 2021'in ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

11.06.2021Ekonomi
Google’a 220 milyon Euro ceza verildi

Google’a 220 milyon Euro ceza verildi

Fransa Rekabet Kurumu, Google’a reklam ağında rekabete aykırı davranmaktan 220 milyon Euro para cezası verdi.

8.06.2021Ekonomi
Fransadan Googlea dev ceza

Fransa'dan Google'a dev ceza

Fransa Rekabet Kurumu, Google’a reklam ağında rekabete aykırı davranmaktan 220 milyon euro para cezası verdi.

7.06.2021Ekonomi
Diyarbakır lise taban puanları 2021 Diyarbakır LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Diyarbakır lise taban puanları 2021! Diyarbakır LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Diyarbakır'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Diyarbakır LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya’da Google hakkında soruşturma

Almanya tarafından başlatılan soruşturmada Google’ın kullanıcılara verileri nasıl kullanacağı konusunda yeterli seçenek sunup sunmadığına bakılacak.

25.05.2021Ekonomi
Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Google hakkında soruşturma açıldı

Almanya rekabet kurumu Federal Kartel Dairesi, Google Almanya, Google İrlanda ve Google’ın ana şirketi Alphabet hakkında pazar hakimiyetinde durumunu kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı.

25.05.2021Avrupa
OYAK, Tamekin satın alma anlaşmasının onayı için Rekabet Kurumuna başvurdu

OYAK, Tamek'in satın alma anlaşmasının onayı için Rekabet Kurumu'na başvurdu

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem "Tamek ürünlerinin mevcut pazar paylarını kısa vadede iki ila üç katına, orta vadede ise dört ila beş katına çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

24.05.2021Ekonomi
WhatsApp’tan geri adım Gizlilik sözleşmesi Türkiye’de uygulanmayacak

WhatsApp’tan geri adım! Gizlilik sözleşmesi Türkiye’de uygulanmayacak

Rekabet Kurumu, WhatsApp’ın veri paylaşımını içeren güncellemesinin, onaylayan kullanıcılar dahil olmak üzere Türkiye’deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceğini duyurdu.

22.05.2021Ekonomi
WhatsApp kullananlar için kritik karar.. Rekabet Kurumundan Türkiyedeki kullanıcılara flaş açıklama

WhatsApp kullananlar için kritik karar.. Rekabet Kurumu'ndan Türkiye'deki kullanıcılara flaş açıklama

Rekabet Kurumu, WhatsApp'ın veri paylaşımını içeren güncellemesinin, onaylayan kullanıcılar dahil olmak üzere Türkiye'deki hiçbir kullanıcı açısından yürürlüğe girmeyeceğini duyurdu.

21.05.2021Teknoloji
Rekabet Kurumundan WhatsApp açıklaması

Rekabet Kurumu'ndan WhatsApp açıklaması

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre WhatsApp'ın güncellemesi onaylayanlar dahil yürürlüğe girmeyecek.

21.05.2021Haber
Son dakika... WhatsApp kullanıcıları dikkat Rekabet Kurumu açıkladı

Son dakika... WhatsApp kullanıcıları dikkat! Rekabet Kurumu açıkladı

Rekabet Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre WhatsApp'ın güncellemesi onaylayanlar dahil yürürlüğe girmeyecek.

21.05.2021Ekonomi
Almanyada Amazona soruşturma

Almanya'da Amazon'a soruşturma

Federal Kartel Dairesi, daha önce de Amazon hakkında online alışveriş pazarında adil rekabeti sağlayıp sağlamadığını araştırmaya yönelik iki soruşturma yürütmüştü.

18.05.2021Ekonomi
Pandemide en çok moda alışverişi yapıldı

Pandemide en çok moda alışverişi yapıldı

E-ticaret müşterisi salgın döneminde en çok moda alışverişi yaptı. İnternetten alışverişlerde moda ürünlerini elektronik ile kozmetik ve kişisel bakım izledi.

16.05.2021Ekonomi
İnternetten alışverişte tüketiciler mobil uygulamaları tercih etti

İnternetten alışverişte tüketiciler "mobil uygulamaları" tercih etti

İnternetten alışverişte geçen yıl tüketicilerin yüzde 84'ü mobil cihazları, yüzde 16'sı bilgisayarları kullanırken, mobil cihazlar üzerinden gerçekleştirilen işlemlerde alışveriş marka veya pazar yeri uygulamalarının payı yüzde 82,3'e ulaştı.

14.05.2021Ekonomi
Googlea ceza üstüne ceza Bu kez 102 milyon Eurodan olacak

Google'a ceza üstüne ceza! Bu kez 102 milyon Euro'dan olacak

Google'ın elektrikli araçların şarj noktalarını gösteren JuicePass uygulamasını sınırlandırdığı ve bunun haksız rekabet yarattığını belirten İtalyan Rekabet Kurumu Google'a 102 milyon Euro tutarında ceza kesti.

14.05.2021Ekonomi

34 milyar liralık ‘online pazar’

Küresel salgın koronavirüsün olumlu etkilediği sektörlerden biri de e-ticaret oldu. Türkiye’de ‘e-pazaryerleri’nin ticaret hacmi, 2020 yılının üçüncü çeyreği itibarıyla 2019 yılına göre yüzde 42.1 artarak 34.1 milyar liraya yükseldi. 2018’de ise bu pazarların ticaret hacmi 14.2 milyar TL seviyelerindeydi.

9.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı

Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı

Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

5.05.2021Ekonomi
Rekabetten THY DO&CO sözleşmesine muafiyet

Rekabet'ten THY DO&CO sözleşmesine muafiyet

Rekabet Kurulu, Türk Hava Yolları AO ve THY DO&CO İkram Hizmetleri AŞ arasında bazı havalimanlarında THY'nin iç hat ve Türkiye çıkışlı dış hat uçuşlarındaki ikram ve mal hizmeti ihtiyacının karşılanmasına yönelik akdedilen İkram Hizmetleri Sözleşmesi'ne, sözleşmenin imza tarihi olan 17 Mayıs 2019'dan itibaren sözleşme süresince (15 yıl) bireysel muafiyet tanıdı.

3.05.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu TÜRSABa 112 bin 484 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

30.04.2021Ekonomi
Rusya’dan Applea rekor ceza

Rusya’dan Apple'a rekor ceza

Rusya, ABD merkezli teknoloji şirketi Apple'a 'rekabet kurallarını ihlal etmek ve mobil uygulama pazarını etik dışı davranarak domine etmeye çalışmak' suçlamasıyla 12 milyon dolar ( 906 milyon 299 bin 392 ruble) ceza kesti.

28.04.2021Dünya
Konya plaka kodu kaçtır Konya ve ilçelerinin plaka harfleri

Konya plaka kodu kaçtır? Konya ve ilçelerinin plaka harfleri

Konya büyük ilim adamı Mevlana'nın şehri olarak bilinir. Yüz ölçümü en büyük olan ilimizdir. İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Her ilimizin d olduğu gibi Konya ilimizin de bir plaka kodu vardır. Bu kod o ilimizi niteleyen, o ilimizin bir nevi ismi gibi işlev gören bir yapıya sahiptir. Konya plaka kodu kaçtır? Konya ve ilçelerinin plaka harfleri nelerdir? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

27.04.2021Araştırma
Erzurum plaka kodu kaçtır Erzurum ve ilçelerinin plaka harfleri

Erzurum plaka kodu kaçtır? Erzurum ve ilçelerinin plaka harfleri

Trafiğe çıkacak her aracın mutlaka plaka alması zorunluluğu vardır. Plakalar, hem araçları tanıma hem de hangi ile ait olduklarını tanıma bakımından önemlidirler. Ülke ve kullanıma göre değişiklik gösterseler de genellikle üzerlerinde harfler ve rakamlar bulunuyor. Bu harfler ve rakamların ne anlama geldiğini öğrenip, hangi plakanın nereye ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Erzurum plaka kodunu, ilçelerinin plaka harflerinin neler olduğunu derledik.

27.04.2021Araştırma
32 ünlü şirkete soruşturma açıldı

32 ünlü şirkete soruşturma açıldı

Rekabet Kurumu, aralarında perakende ve gıda şirketlerinin olduğu 32 teşebbüse, iş gücüne yönelik centilmenlik anlaşmaları nedeniyle soruşturma açtı.

20.04.2021Ekonomi
Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildi

Rekabet ihlalinden teşebbüslere geçen yıl 2 milyar lira ceza kesildi

Rekabet Kurulu tarafından geçen yıl tamamlanan soruşturmalarda, teşebbüslere rekabet ihlalleri nedeniyle yaklaşık 2 milyar lira idari para cezası uygulanırken, ilk sırayı 1 milyar 524 milyon lirayla kimya ve madencilik sektörü aldı.

4.04.2021Ekonomi
OYAK gıda sektörünün öncü şirketi Sagrayı satın aldı

OYAK gıda sektörünün öncü şirketi Sagra'yı satın aldı

OYAK, Türkiye çikolatalı ürünler pazarının 85 yıllık markası Sagra ile birlikte Tadelle, Saralle ve Gol markalarını da bünyesine katmak için Rekabet Kurumu’na başvurdu.

29.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurumu 30 rekabet uzman yardımcısı alacak İşte başvuru şartları

Rekabet Kurumu 30 rekabet uzman yardımcısı alacak! İşte başvuru şartları

Rekabet Kurumu'nun personel alım ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Rekabet Kurumu, 15'i genel, 10'u hukuk, 5'i bilişim kadroları için olmak üzere, yazılı ve sözlü sınavla 30 rekabet uzman yardımcısı alacak. İşte, Rekabet Kurumu personel alımının ayrıntıları...

28.03.2021Gündem
Rekabet uzman yardımcılığı giriş sınavı ilanı

Rekabet uzman yardımcılığı giriş sınavı ilanı

Rekabet Kurumu’nda çalıştırılmak üzere, Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 15 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı Genel kadrosu, 10 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı Hukuk kadrosu ve 5 kişilik Rekabet Uzman Yardımcılığı Bilişim kadrosu için personel alımı yapılacak.

24.03.2021Ekonomi
Rekabet ihlallerine uzlaşma yolu geliyor

Rekabet ihlallerine uzlaşma yolu geliyor

Rekabet Kurumu'nun hazırladığı yönetmelik taslağına göre, uzlaşma müessesesi hayata geçirilecek, böylece rekabet ihlalleri ve bu ihlallere yönelik soruşturma süreci hızlı şekilde sonlandırılacak.

20.03.2021Ekonomi
Erdoğan Tarihi bir gün diyerek duyurdu Türkiye en büyük üretim merkezi olacak

Erdoğan 'Tarihi bir gün' diyerek duyurdu! 'Türkiye en büyük üretim merkezi olacak'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Ford Otosan Gelecek Vizyon Toplantısı'na katılım sağladı. Otomotiv sektörünün 25 milyar doların üzerinde ihracat yaparak dış ticaretimizdeki lider konumunu sürdürdüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geleceğin otomotiv sanayisinde elektrikli ve bağlantılı ticari araçların en büyük üretim merkezi Türkiye olacaktır" açıklamasında bulundu.

16.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu zirveye aday

Rekabet Kurulu zirveye aday

Türkiye’de Rekabet Kurulu’nun 2020 yılında Google’a karşı yürüttüğü soruşturmalarda aldığı kararlar, Global Competition Review (GCR) tarafından küresel ölçekte “Yılın En İyi Rekabet Kararı” kategorisinde aday gösterildi.

11.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurulu’nun Google kararları dünyada ‘Yılın En İyi Kararı’ olmaya aday gösterildi

Rekabet Kurulu’nun Google kararları dünyada ‘Yılın En İyi Kararı’ olmaya aday gösterildi

Dünyada dijital platformların yol açtığı rekabet sorunları ile baş etmenin yol ve yöntemlerini tartışması her gün yeni bir boyut kazanırken Türk Rekabet Kurumu bu alanda adını dünyada duyurmaya devam ediyor.

10.03.2021Ekonomi
Rekabet Kurumu faaliyetlerinin tüketici refahına katkısı 10 milyar lirayı aştı

Rekabet Kurumu faaliyetlerinin tüketici refahına katkısı 10 milyar lirayı aştı

Kurumun faaliyetlerinin 2019-2020 döneminde tahmini yıllık ortalama tüketici faydası, aynı dönemdeki bütçe giderlerinin yaklaşık 44 katına ulaştı. Bu dönemde tüketici faydasına en büyük katkı, kartel ve benzer nitelikli anlaşmalara müdahaleyle sağlandı.

6.03.2021Ekonomi
‘Zincir markette ürün çeşidi azaltılsın’

‘Zincir markette ürün çeşidi azaltılsın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ticaret Bakanlığı’nın perakende satış ve zincir marketlerle ilgili hazırlığını sürdürdüğü düzenleme için önerilerde bulundu.

21.02.2021Ekonomi
İtalyadan Facebooka para cezası

İtalya'dan Facebook'a para cezası

İtalyan Rekabet Kurumu, kullanıcı verilerinin uygunsuz kullanımını sonlandırma talimatlarına uymadığı gerekçesiyle sosyal medya platformu Facebook'a 7 milyon avro ceza verildiğini belirtti.

18.02.2021Teknoloji
Rekabet Kurulundan WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu'ndan WhatsApp kararı

Rekabet Kurumu tarafından Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 08 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşullar ile ilgili olarak, 4054 sayılı Kanun’un 9. maddesi çerçevesinde geçici tedbir kararı alındı.

15.02.2021Haber
Rekabet Kurulundan flaş WhatsApp kararı

Rekabet Kurulu'ndan flaş WhatsApp kararı

Rekabet Kurumu tarafından Facebook’un Türkiye’de, WhatsApp kullanıcılarının verilerinin 08 Şubat 2021 tarihinden itibaren başka hizmetler için kullanılmasına yönelik getirdiği koşullar ile ilgili olarak, 4054 sayılı Kanun’un 9. maddesi çerçevesinde geçici tedbir kararı alındı.

15.02.2021Ekonomi
Yabancı yatırımcıya ‘gelişmiş’ ortam

Yabancı yatırımcıya ‘gelişmiş’ ortam

Rekabet hukukunun uygulanması açısından Türkiye’de yabancı yatırımcıya gelişmiş ülkeler düzeyinde ortam sağlandığını belirten Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, “Son değişikliklerle Türkiye’nin rekabet hukuku mevzuatı AB rekabet hukukuyla paralel hale geldi” ifadelerini kullandı.

7.02.2021Ekonomi
Gıda fiyatlarındaki hareketlilik devletin sıkı takibinde

Gıda fiyatlarındaki hareketlilik devletin sıkı takibinde

Gıda Komitesi'nde, her kurumun gıda fiyatlarındaki artışın önlenmesi için yapacağı iş birliğinin çerçevesi belirlendi. Fiyatlardaki artış ve stokçuluğun önlenmesine yönelik, gerekmesi halinde gümrük vergisi düzenlemeleri, ithalat yapılması ya da ihracatın geçici olarak kısıtlanması gibi önlemler alınıyor.

29.01.2021Ekonomi
Googleın reklam hakimiyetinin ele alınması gerekiyor

'Google'ın reklam hakimiyetinin ele alınması gerekiyor'

Avustralya rekabet kurumu, Google ile rekabetten ve dijital reklam tedarik zincirinde şeffaflıktan yoksunluğun, yayıncıları, reklamcıları ve tüketicileri etkilediğini belirterek, şirketin reklam hakimiyetinin ele alınması gerektiğini bildirdi.

28.01.2021Teknoloji
WhatsAppın gizlilik sözleşmesi kararı olay olmuştu Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanından flaş açıklama

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi kararı olay olmuştu! Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı'ndan flaş açıklama

WhatsApp'ın gizlilik ilkelerinde değişikliğe gitmesi tartışmalara neden olmuş, bunun üzerine WhatsApp gizlilik ilkeleri güncellemesi için 8 Şubat olan son tarihi 15 Mayıs'a ertelediğini açıklamıştı. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi (CBDDO) Başkanı Dr. Ali Taha Koç, "Kanaatimizce WhatsApp, gizlilik politikasını daha iyi anlatabilmek için zaman kazanmak istedi" dedi. Koç, WhatsApp'ın kararında kişisel verilerin Facebook'la paylaşılmasına yönelik herhangi bir içerik değişikliğinin yer almadığına dikkat çekti. Koç, "Vatandaşlarımızın kullandıkları uygulamalarda ‘onaylıyorum’a basmadan önce, neyi onayladıklarına çok dikkat etmeleri ve bu konuda da toplumsal farkındalığın oluşması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

22.01.2021Gündem
TurkNet’in yüzde 40’ına ortak oluyor

TurkNet’in yüzde 40’ına ortak oluyor

Re-Pie Portföy Yönetimi A.Ş, TurkNet’in yüzde 40 hissesi için Luxemburg merkezli Gulf Capital ile anlaştığını duyurdu. Satın alma süreci Rekabet Kurumu ve Bilgi Teknolojileri Kurumu’nun onayları sonrasında resmiyet kazanacak.

14.01.2021Teknoloji
HAVELSAN ileti kamuda kullanılmaya başlandı

HAVELSAN ileti kamuda kullanılmaya başlandı

Anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulaması WhatsApp'ın "zorunlu" güncellemesi, Türkiye'de geliştirilen "HAVELSAN ileti" gibi güvenli haberleşme çözümlerini gündeme getirdi.

12.01.2021Tekno
WhatsAppın son kararı Havelsan İletiye olan ilgiyi artırdı

WhatsApp'ın son kararı Havelsan İleti'ye olan ilgiyi artırdı

Anlık mesajlaşma ve arama veya haberleşme uygulaması WhatsApp'ın "zorunlu" güncellemesi, Türkiye'de geliştirilen "HAVELSAN ileti" gibi güvenli haberleşme çözümlerini gündeme getirdi.

11.01.2021Teknoloji
Koç, SEKi sattı

Koç, SEK'i sattı

TAT Gıda, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada SEK Süt'ün Çallı Gıda'ya satışının gerçekleştiğini duyurdu.

6.01.2021Ekonomi
Maske üreticilerine ceza çıkmadı

Maske üreticilerine ceza çıkmadı

Maske alanında faaliyet gösteren 13 teşebbüs hakkında yürütülen soruşturma sonuçlandı, idari para cezasına gerek olmadığına karar verildi.

5.01.2021Ekonomi
Dev birleşmeye onay geldi

Dev birleşmeye onay geldi

Bugün yapılan PSA Grubu’nun Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı kararına göre hissedarlar, Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ile birleşme anlaşmasını onayladı.

4.01.2021Ekonomi
Dev şirket çalkalanıyor 2 günde 116 milyar dolarlık değer kaybı

Dev şirket çalkalanıyor! 2 günde 116 milyar dolarlık değer kaybı

Çinli e-ticaret platformu olan Alibaba, hisse düşüşü ile çalkalanıyor. Dev şirketteki 10 milyar dolarlık hisse geri alım planı hisse düşüşünü durduramadı ve 2 günde 116 milyar dolarlık değer kaybı yaşadı.

28.12.2020Ekonomi
Siber Güvenlik Kümelenmesi hareketini başlattık

'Siber Güvenlik Kümelenmesi hareketini başlattık'

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin düzenlediği Siber Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında Milli Siber Güvenlik Zirvesi ve Sanal Siber Güvenlik Fuarı kapılarını açtı. İsmail Demir, "Bir ülkenin savunması sadece silah, top, tüfek, uydu, savunma sistemleriyle sınırlı değil. Savunma denilince güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili koordineli ve bütüncül bakış açısı olması gerekiyor." dedi.

22.12.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yeni yaşama yeni fiyat

BAYRAMIN birinci günü en dikkat çekici mesajlardan biri İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı’ndan geldi. Ziya Dağlıer inşaat demiri fiyatlarının son iki haftada yüzde 18 artmasına isyan ediyordu. Nisan ayının son haftasında 6 bin liradan satılan inşaat demiri 11 Mayıs’ta 7 bin 90 liraya kadar fırlamış. Son bir yıldaki artış ise yüzde 100’ü geçmiş. Üstüne üstlük bu kadar zamma rağmen piyasada demir bulmak zormuş.

17.05.2021