MENÜ

Evlilik

Evlilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Evlilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 35.635 Evlilik haberi bulunmuştur.

Evlilik, iki kişinin aile kurmak üzere kanunların uygun gördüğü şekilde, ruhen ve bedenen bir ömür boyu sürecek şekilde bir araya gelmesi.

Evlilik, karşı cinsten iki kişi arasında yapılabildiği gibi, hemcins bireyler arasında da yapılabilmektedir. Günümüzde eşcinsel bireyler, eşcinsel evliliklerin yasal olduğu ülkelerde evlenme hakkına sahiptirler. Evlilik olağan olarak, ailenin çoğalmasının temelini oluşturur. Yani, evli çiftin çocuk yaparak onları yetiştirmeleri beklenir. Pek çok toplum, kişinin aynı anda birkaç eşle birden evlendiği çokeşliliğe izin vermemektedir.

 

Evlilik Haberleri

Düğünler ne zaman başlayacak Düğün salonları ne zaman açılıyor

Düğünler ne zaman başlayacak? Düğün salonları ne zaman açılıyor?

Sosyal hayatı kısıtlayan kararlar, evlilik hayali kuran çiftleri ve esnafı olumsuz etkiledi. Düğün yapacak çiftler ve düğün salonu işletmecileri, sosyal mesafe kuralı gözetilip, maske takılması gibi tedbirlerin alınmasıyla düğünlerin yeniden başlayacağı tarihi bekliyor. Peki, Düğün salonları ne zaman açılıyor? Düğünler ne zaman başlayacak?

6.06.2020Gündem
Aşk, kadın düşmanlığını tetikler mi

Aşk, kadın düşmanlığını tetikler mi?

Maurice Daumas ‘Kadın Düşmanlığı’ adlı kitabında kadın düşmanlığının kökenlerine inerken, bugüne uzanan bir tarihsel perspektifte feminizm karşıtlığının güncelliğine dikkat çekiyor. Yazar bir ‘kök sökme’ olarak tanımladığı evliliğin kadını kuşatıcı yönünü özellikle ele alıyor.

5.06.2020Kitap Sanat
Rüştü Reçberin eşi Işıl Reçber jüri üyesi oldu Kazanacağı rakam...

Rüştü Reçber'in eşi Işıl Reçber jüri üyesi oldu! Kazanacağı rakam...

Eski milli kaleci Rüştü Reçber ile mutlu bir evlilik sürdüren Işıl Reçber'in, yeni projesinden kazanacağı para belli oldu.

5.06.2020Futbol
Selin Ciğerci kimdir Selin Ciğerci kaç yaşında

Selin Ciğerci kimdir? Selin Ciğerci kaç yaşında?

Selin Ciğerci, taşıyıcı anne yöntemiyle bebek sahibi olmak için harekete geçti. Bu gelişmenin ardından Selin Ciğerci hakkındaki araştırmalar da hız kazandı. Futbolcu Gökhan Çıra ile geçen yıl evlenen Ciğerci, son günlerde sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden biri. Peki, Selin Ciğerci kimdir? Selin Ciğerci kaç yaşında?

4.06.2020Hayat
İngiltere’de anneleri tarafından terk edilerek ayrılan kardeşler 50 yıl sonra buluştu

İngiltere’de anneleri tarafından terk edilerek ayrılan kardeşler 50 yıl sonra buluştu

Kuzey İrlanda’da evlik dışı dünyaya gelen David McBride (58) ve Helen Ward (52) kardeşler, bebekken anneleri tarafından bir çanta içinde ayrı zamanlarda terk edildi. Birbirinden haberi olmayan kardeşler, 50 yıl sonra bir televizyon programı sayesinde birbirine kavuştu.

2.06.2020Dünya
Yıllar geçiyor... Ben hala bu anda duruyorum

'Yıllar geçiyor... Ben hala bu anda duruyorum'

İşte yıldızların evet dediği 'o anlar' ve anı ölümsüzleştiren fotoğraflar...

2.06.2020Magazin
Aşk Tutulması filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir Aşk Tutulması ne zaman çekildi

Aşk Tutulması filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir? Aşk Tutulması ne zaman çekildi?

Aşk Tutulması filmi konusu ve oyuncuları araştırılıyor. Aşk Tutulması filmi çekim yerleri ve oyuncu kadrosu ile dikkat çeken filmler arasında yer alıyor. İşte oyuncu kadrosunda Fahriye Evcen Özçivit, Tolgahan Sayışman gibi isimlerin yer aldığı filmin konusu…

1.06.2020Televizyon
Kahkaha ve esprileriyle etkiledi beni

Kahkaha ve esprileriyle etkiledi beni

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları İYİ Parti Ankara Milletvekili Ayhan Altıntaş ve eşi Rana Altıntaş. Rana Altıntaş evliliği hiç düşünmezken Ayhan Altıntaş’ın ‘güzel kahkahaları’ndan etkilenmiş. Ayhan Altıntaş ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği’nden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun olduktan sonra akademiden hiç kopmamış. Bilkent Üniversitesi’nde bölüm başkanlığı, dekanlık derken şimdi siyaset kürsüsünde.

1.06.2020Gündem
Beren Saat: Beceremediğimiz evlilik olsun

Beren Saat: Beceremediğimiz evlilik olsun

Beren Saat eşi Kenan Doğulu’nun doğum günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

31.05.2020Magazin
Olimpos Dağı nerede Olimpos Dağı yüksekliği kaç metre Olimpos Dağı hakkında bilgi

Olimpos Dağı nerede? Olimpos Dağı yüksekliği kaç metre? Olimpos Dağı hakkında bilgi

Olimpos dağı, Yunanistan'ın kuzey kısmında, Orta Makedonya idari bölgesiyle Teselya arasında bulunan, dünyanın en ünlü dağlarından birisidir. Mitolojide Yunan Tanrılarının evi olan Olimpos, Yunanistan ülkesinin en yüksek noktasıdır. İşte Olimpos dağı hakkında bilinmesi gerekenler.

31.05.2020Gündem
Beren Saat: Beceremediğimiz evlilik olsun

Beren Saat: Beceremediğimiz evlilik olsun!

Beren Saat eşi Kenan Doğulu’nun doğum günü nedeniyle sosyal medya hesabından bir mesaj paylaştı.

31.05.2020Magazin
Rüyada tereyağı görmek ne anlama gelir Rüyada tereyağı almak ve yemek tabiri

Rüyada tereyağı görmek ne anlama gelir? Rüyada tereyağı almak ve yemek tabiri

Rüyada tereyağı görmek merak edilen konulardan biridir. Birçok kişi rüyasında tereyağı görmekte ve bu konuda araştırma yapmaktadır. Rüyada tereyağı görmek ne anlama gelir? Rüyada tereyağı almak ve yemek anlamı nedir? Tüm tereyağı ile ilgili tabirleri sizler için derledik.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada kolye görmek ne anlama gelir Rüyada altın ve inci kolye görmenin tabiri

Rüyada kolye görmek ne anlama gelir? Rüyada altın ve inci kolye görmenin tabiri

Rüyada kolye görmek genellikle en sık görülen rüyalardan birisidir. Kişinin durumuna göre genellikle bu rüya hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Sizler için rüyada kolye görmek, kolye takmak ve kolye bulmak gibi rüya tabirlerini hazırladık.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Rüyada alyans görmek ne anlama gelir Rüyada alyans takmak ve almak tabiri

Rüyada alyans görmek ne anlama gelir? Rüyada alyans takmak ve almak tabiri

Rüyada alyans görmek genelde hayırlı bir kısmet ve benzeri hayırlı işlere yorulur. Aynı zamanda dünyanın görünme şekline bağlı olarak olumlu ya da olumsuz tabirler de öne çıkmaktadır. Peki, rüyada alyans görmek ne anlama gelir? Rüyada alyans takmak ve almak tabiri hakkında bilinmesi gereken detaylar ve yorumlar.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Didem Balçın: “ Ünlü olayım ve çok param olsun gibi bir hayat yok ”

Didem Balçın: “ Ünlü olayım ve çok param olsun gibi bir hayat yok ”

Kuruluş Osman dizisinin Selcan Hatun karakteri Didem Balçın yakın zamanda evlendi. Evlendikten sonra ilk röportajını hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu ile yapan başarılı oyuncu evliliğini ve kariyerini anlattı. Eşi için beraber olmaya başladıklarında o kişi olduğunu anladığını söyleyen Didem Balçın, “Bekleme duygusunu kaybettiğim anda Can ile tanıştım. Ben kendi parasını kazanan, kendi hayatını idame ettirebilen güçlü bir kadınım. Hiçbir insana, evlilik kurumuna ihtiyacım olmadı. Sadece aşık olup seversem evlenirim dediğim için bekledim” dedi. İşte röportajın tamamı…

29.05.2020Life Style
Mobilyacılar düğüne hazır

Mobilyacılar düğüne hazır

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Balcı, bayram sonrası normalleşme süreciyle birlikte mobilya sektörü için de çarkların yeniden dönmeye başladığını ifade etti.

29.05.2020Ekonomi
Didem Balçın “İnsan, evleneceğini ilk gördüğünde anlıyormuş”

Didem Balçın “İnsan, evleneceğini ilk gördüğünde anlıyormuş”

Kuruluş Osman dizisinin Selcan Hatun karakteri Didem Balçın yakın zamanda evlendi. Evlendikten sonra ilk röportajını hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu ile yapan başarılı oyuncu evliliğini ve kariyerini anlattı. Eşi için beraber olmaya başladıklarında o kişi olduğunu anladığını söyleyen Didem Balçın, “Bekleme duygusunu kaybettiğim anda Can ile tanıştım. Ben kendi parasını kazanan, kendi hayatını idame ettirebilen güçlü bir kadınım. Hiçbir insana, evlilik kurumuna ihtiyacım olmadı. Sadece aşık olup seversem evlenirim dediğim için bekledim” dedi.

29.05.2020Magazin
Salgın nedeniyle Azerbaycanda mahsur kalan aile, evlerine döndü

Salgın nedeniyle Azerbaycan'da mahsur kalan aile, evlerine döndü

Kına gecesi yapmak için gittikleri Azerbaycan’da koronavirüs salgını nedeniyle 2 ay mahsur kalan ve Türk vatandaşlarının tahliyesi kapsamında uçakla Malatya'ya getirilen Çakır ailesi, 14 günlük karantinanın ardından Rize'deki evlerine dönebildi.

29.05.2020Haber
Salgın nedeniyle sınırlar kapanınca Azerbaycanda kalmışlardı... O aileden haber var

Salgın nedeniyle sınırlar kapanınca Azerbaycan'da kalmışlardı... O aileden haber var

Kına gecesi yapmak için gittikleri Azerbaycan’da koronavirüs salgını nedeniyle 2 ay mahsur kalan ve Türk vatandaşlarının tahliyesi kapsamında uçakla Malatya'ya getirilen Çakır ailesi, 14 günlük karantinanın ardından Rize'deki evlerine dönebildi.

29.05.2020Gündem
Nostaljik bir yolculuk yapmaya ne dersin

Nostaljik bir yolculuk yapmaya ne dersin?

Hürriyet Nostalji Gazetesi bir SMS kadar uzağınızda!

28.05.2020Haberler
Mucize aşk kliplendi

Mucize aşk kliplendi

2017 yılında 39 kişinin hayatını kaybettiği Reina saldırısı Tuğba Demir ve Sami Yıldırım’ın aşk hikayesinin başlangıcı oldu. Demir ve onun hayatının kurtaran Yıldırım’ın aşk hikayesini Şahin Duman, “Ecelimden Kaçırdın Beni” adlı şarkıyla ölümsüzleştirdi.

28.05.2020Keyif
Evlilikte Güç Savaşı Nedir

Evlilikte Güç Savaşı Nedir?

Evlilik hayatındaki huzursuzlukların en önemli sebeplerinin başında güç savaşları geliyor. Uzman Psikolojik Danışman Şenol Baygül evlilikte güç savaşları konusunda önemli noktaların altını çiziyor.

28.05.2020Evlilik
Karamanlı kültürünün mirası: Beyoğlu Sırları

Karamanlı kültürünün mirası: 'Beyoğlu Sırları'

Epameinondas Kyriakidis’in 1888-89’da İstanbul’da çıkan Anatoli gazetesinde Karamanlıca olarak tefrika edilen romanı ‘Beyoğlu Sırları’, yıllar sonra günümüz Türkçesiyle yayımlandı. Aksiyon sahneleriyle dolu bu gizemli roman, ‘1870 Büyük Beyoğlu Yangını’ ve dönemin İstanbul tasviriyle dikkat çekiyor.

28.05.2020Kitap Sanat
Gülbin Vardar kimdir nereli kaç yaşında

Gülbin Vardar kimdir nereli kaç yaşında?

Belirli dönemlerde magazin gündeminde yer alan Gülbin Vardar, internet üzerinden nereli ve kaç yaşında olduğu ile araştırılmaya devam ediliyor. Yeliz Yeşilmen'in şimdiki eşi Ali Uğur Akbaş ile bir dönem evlilik yaşayan Gülbin Vardar, bu evlilikten 2 kız çocuğu sahibi oldu. Peki, Gülbin Vardar kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilglier

27.05.2020Televizyon
Uzmanından Açıklama: Karantina Sonrası Nüfus Patlaması Yaşanabilir

Uzmanından Açıklama: Karantina Sonrası Nüfus Patlaması Yaşanabilir!

Karantina süresinde çiftlerin birbirine daha fazla yaklaştığını anlatan Aile ve Evlilik Terapisti Dr. Obengül Ejder, karantina sonrası nüfus patlaması yaşanabileceğini söyledi.

27.05.2020Evlilik
Suudi Arabistana korsan maç yayını suçlaması

Suudi Arabistan'a korsan maç yayını suçlaması

Dünya Ticaret Örgütü, korsan maç yayınları yapan beoutQ'nun arkasında Suudi Arabistan olduğunu açıkladı.

27.05.2020Ekonomi
27 Mayıs’ın asırlık şahidi Hürriyet’e anlattı: Namluların Köşk’e çevrildiği gece

27 Mayıs’ın asırlık şahidi Hürriyet’e anlattı: Namluların Köşk’e çevrildiği gece

Dönemin Başbakanı Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edildiği 27 Mayıs darbesinin üstünden tam 60 yıl geçti. Darbe gecesi Cumhurbaşkanı olan babası Celal Bayar’ın Çankaya Köşkü’nden götürülüşüne şahit olan 99 yaşındaki Nilüfer Gürsoy, bugüne kadar geçen süreci Hürriyet’e anlatırken “Öfke ve isyanımdan arındım ama küçümsemem geçmedi” diyor.

27.05.2020Gündem
Düğün salonları ne zaman açılacak Düğünler ne zaman başlar, açıklama geldi mi

Düğün salonları ne zaman açılacak? Düğünler ne zaman başlar, açıklama geldi mi?

Düğünler ne zaman başlayacak? sorusu kademeli olarak başlayan normalleşme sürecinde evlilik hazırlığı yapan çiftler tarafından sorgulanıyor. Corona virüsü nedeniyle mart ayında itibaren başlayan yasaklar kapsamında, düğün salonlarının faaliyetleri geçici süreliğine durdurulmuştu. Normalleşme adımlarının gündeme gelmesinin ardından haziran ayına kısa süre kala düğün salonlarıyla ilgili bir açıklama gelip gelmediği araştırmalarda hız kazandı. Peki, düğün salonları ne zaman açılacak? Düğünler ne zaman başlar, açıklama geldi mi? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler..

26.05.2020Gündem
Aldatmadan Önce Aldatmadan Sonra

Aldatmadan Önce Aldatmadan Sonra

Kadın erkek ilişkisinde aldatma, adeta bir insanlık mirası gibi her toplumda kuşaktan kuşağa aktarılarak eski çağlardan bugüne yaşanmaya devam ediyor ve muhtemelen insanlığın sonuna kadar da devam edecek gibi görünüyor. Aldatma, eş dışında biriyle ilişkiyi tehdit edebilecek boyuttaki her türlü yakınlaşma olarak tanımlanabilir.

26.05.2020Ayrılık
Ümit Erdimden romantik kutlama: Dünüm, bugünüm, yarınım

Ümit Erdim'den romantik kutlama: Dünüm, bugünüm, yarınım

Oyuncu Ümit Erdim, eşi Seda Erdim ile evliliklerinin 3. yıldönümünü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kutladı. Erdim'in paylaşımına yazdığı romantik sözler dikkatlerden kaçmadı.

26.05.2020Magazin
Çöpe atıp ölüme terk etmişlerdi Duru bebekten haber var…

Çöpe atıp ölüme terk etmişlerdi! Duru bebekten haber var…

Gaziantep’te, kağıt toplayıcısı 2 kardeş tarafından çöp konteynerinde bulunarak, hastaneye götürülen ve hemşireler tarafından 'Duru' ismi verilen kız bebek, tedavisinin ardından taburcu edilip, korumaya alındı.

26.05.2020Gündem
Eski miletvekilinin kızı Ankarada yakalandı Ceviz ve evlilik vaadiyle 1 milyon TLlik dolandırıcılık

Eski miletvekilinin kızı Ankara'da yakalandı! 'Ceviz' ve evlilik vaadiyle 1 milyon TL'lik dolandırıcılık

Ankara'da, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in kızı Leyla Aliyev ile ortak iş yaptığını iddia ederek çok sayıda kişiyi ortak ticaret yapma bahanesiyle yaklaşık 1 milyon lira dolandırdığı tespit edilen Azerbaycan uyruklu Khalida M. yakalandı. Rusya'da üniversitede eğitim alarak 3 dil bilen Khalıda M.'nin, annesinin geçmiş yıllarda ülkesinde milletvekilliği yaptığı ortaya çıktı.

26.05.2020Gündem
Eski Rus vekilin kızı Ankarada dolandırıcılıktan yakalandı

Eski Rus vekilin kızı Ankara'da dolandırıcılıktan yakalandı

Azerbaycan'dan 8 yıl önce Türkiye'ye gelerek "evlilik veya ticaret" vaadiyle 1 milyon liraya yakın dolandırıcılık yapan kadın Ankara'da yakalandı. Azerbaycan uyruklu Halide M'nin 3 yabancı dil bildiği, annesinin geçmiş yıllarda milletvekilliği yaptığı belirlendi.

26.05.2020Haber
Tarihi karar Velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını değiştirebilecek

Tarihi karar! Velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını değiştirebilecek!

Eşinden ayrılan kadın, velayeti kendisine verilen çocuğunun soyadını artık değiştirebilecek. Çocuğun eğitim hayatında karşılaştığı zorlukları gerekçe gösteren bir kadın, çocuğuna kendi soyadını vermek için yargıya müracaat etti. Davada son noktayı koyan Yargıtay, çocuğun soyadının annenin soyadı olarak değiştirilmesinin çocuğun üstün yararına olacağına hükmetti.

25.05.2020Gündem
Türk bilim insanı, epilepsi çeşidinin yeni bir genini ortaya çıkardı

Türk bilim insanı, epilepsi çeşidinin yeni bir genini ortaya çıkardı

Kahramanmaraş'ta, epilepsi ile ilgili çalışmalarıyla tanınan Çocuk Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Cengiz Dilber, dünyada sadece 12 kişide bulunan bir epilepsi çeşidine ait yeni bir gen belirledi.

24.05.2020Teknoloji
Ebru Yaşar: Eşinden harçlık almak her kadını mutlu eder

Ebru Yaşar: Eşinden harçlık almak her kadını mutlu eder

Bir garip bayram arifesindeyiz. Görüp de dokunamama, özleyip de sarılamama çaresizliği içinde geçecek bu alışılmamış bayram öncesi Ebru Yaşar’la internet üzerinden bir söyleşi yapma fırsatı buldum. Pandemiden girdik söze, karantina günlerinde içindeki fırıncı ustasını özgür bırakan eşi Necat Gülseven’den çıktık. Eşten harçlık alma meselesini de konuştuk, kendi içinde kendini arama halini de. İyi okumalar, iyi bayramlar...

23.05.2020Magazin
İlk görüşte aşk değil

İlk görüşte aşk değil

Aile Meclisi bu hafta CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır ile avukat eşi Sebla Başarır’ın evine konuk oldu. Bir açılışta tanışmışlar. “İlk görüşte aşk mı” diye soruyorum. Sebla Başarır, “Hayır, ilk görüşte gıcık olmaktı benimki. Konuşuyorsunuz yüzünüze bakmıyor” diyor gülerek. Eşi de o anları “Sebla’yı gördüm dengem bozuldu. Heyecandan bakamadım ki” diye anlatıyor.

23.05.2020Gündem
Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Ünlü oyuncu Perihan Savaş: 13 yaşında evlendim, ben bir çocuk gelindim

Perihan Savaş’ın başrolünde yer aldığı kısa film ‘Parıldayan İncinin Tuhaf Hikâyesi’, ABD başta olmak üzere yurtdışında festivalleri dolaşıyor, adaylıklar alıyor. Bayramı çocukları ve torunlarıyla geçirmeye hazırlanan Savaş’la filmlerini aratmayan hayat hikâyesinden Yeşilçam’a uzanan duygu dolu bir sohbete daldık.

Yazar Sonuçları

Ailem sevdiğim adama karşı

Sevgilim, 10 yıl önce 1 buçuk ay evli kalıp sonrasında boşanmış. Ailem de bu yüzden onunla evlenmemi istemiyor. Bana “El alem ne der, olmaz” diyorlar. Ne yapmalıyım?

5.06.2020

Aramıza mesafeler girdi

Üniversiteden sonra sevgilimle ayrı şehirlerde çalışmaya başladık. Bir süre sonra benimle görüşmemeye başladı ve başkasıyla sözlendi. Şimdiyse “Evet dersen, nikah olmaz” diyor...

3.06.2020

İyi bir kayınvalide olacağım

Korona kabusunu Bodrum’da yaşayan Seda Sayan, artık İstanbul’a, sahnelere, annesine ve oğluna kavuşmak için gün sayıyor. Haziran sonunda “Nerede kalmıştık” diyerek konser maratonuna start verecek olan Sayan, sahnelerde olacak ama “Yemekteyiz” masasından uzak duracak. Dobralığı dillere destan Sayan ile sosyal mesafesi yüzlerce kilometreyi bulan bir röportaj gerçekleştirdim; kayınvalide Seda’dan, kendisine isyan bayrağı açtıran yeni aşk dedikodusuna her şeyi konuştum.

2.06.2020

Onu çok mu bunaltıyorum?

Nişanlım ile aramızda sorunlar oluşmaya başladı. Ona göre evlilikte erkek bir adım önde olmalı. Ben ise durumdan şikayetçiyim. Acaba kafamın dikine giderek onu çok mu bunaltıyorum?

2.06.2020

HAFTANIN TESTİ

Haftanın sorularını gazeteci Esin Övet’e sordum. Gayet başarılı ama şıklarıma şık ekleyen ilk konuğum oldu...

1.06.2020

Karantinadan evlilik kararı çıktı

Beşiktaşlı futbolcu Burak Yılmaz, 1 yıl önce barıştığı eski eşi İstem Atilla ile yeniden evleniyor. Herkes karantina sürecinde ayrılırken, onlar birbirlerine kenetlenmeyi tercih etti!

1.06.2020

Sevdiğim adam evli çıktı

Almanya’dan Türkiye’ye tatile geldiğimde sevgilimle tanıştım. Döndükten kısa bir süre sonra da imam nikâhı kıydık. Ama öğrendim ki resmi nikâhlı bir eşi varmış. Çok çaresizim.

31.05.2020

İlk eşimden olan çocuklarımla görüşmemi istemiyor

Şimdiki eşimden 2, eski eşimden de 2 çocuğum var. Eşim, diğer 2 çocuğumu evime davet etmemi, onlarla görüşmemi istemiyor. Artık özlemlerine dayanamıyorum, ne yapmalıyım?

29.05.2020

Eşimle aramızda sevgi ve saygı kalmadı

Eşimle 1 yıldır evliyiz ve ettiğimiz kavgalardan dolayı aramızda ne sevgi ne saygı kaldı. Ailem hemen boşanmamı süre tanımamı söylüyor. Sizce ne yapmalıyım?

28.05.2020

Kurumsal İnsan Kurumda İnsan

Kurumsallaşma dediğimiz şey,özünde insan faktörünü azaltma ve dengelemeye dayanır.

26.05.2020

Arabistanlı Lawrence

İrlandalı bir toprak sahibiyle ailedeki mürebbiyenin çocuğu. Oxford’dan mezun oldu. Bugünkü sınırlarımızda kalan Karkamış’ta, Kuzey Suriye’de muhtelif kazılarda çalıştı. Modern bir Arap milliyetçisi oldu. 19 Mayıs 1935’te yani bundan 85 yıl evvel bir motosiklet kazasıyla genç yaşta öldü. İlginç bir imparatorluğun ilginç adamlarındandır.

23.05.2020