MENÜ

Evlilik

Evlilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Evlilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 36.824 Evlilik haberi bulunmuştur.

Evlilik, iki kişinin aile kurmak üzere kanunların uygun gördüğü şekilde, ruhen ve bedenen bir ömür boyu sürecek şekilde bir araya gelmesi.

Evlilik, karşı cinsten iki kişi arasında yapılabildiği gibi, hemcins bireyler arasında da yapılabilmektedir. Günümüzde eşcinsel bireyler, eşcinsel evliliklerin yasal olduğu ülkelerde evlenme hakkına sahiptirler. Evlilik olağan olarak, ailenin çoğalmasının temelini oluşturur. Yani, evli çiftin çocuk yaparak onları yetiştirmeleri beklenir. Pek çok toplum, kişinin aynı anda birkaç eşle birden evlendiği çokeşliliğe izin vermemektedir.

 

Evlilik Haberleri

Gelin olmadan önce: O kıyafetleri bir daha hiç giymedi

Gelin olmadan önce: O kıyafetleri bir daha hiç giymedi

O tam 9 yıldır bir külkedisi masalının kahramanı... Üzerinde ünlü bir tasarımcının imzasını taşıyan gelinliğiyle Buckingham Sarayı'nın kapısından içeri girdiği günün çok öncesinden beri dünyanın gözleri onun üzerinde. Aşk öyküsü, çocukları, eşi, geleceği bir yana kelimenin tam anlamıyla bir stil ikonu aynı zamanda. Peki gelecekte ülkesinin kralı olacak eşini bile zaman zaman geri planda bırakan Kate Middleton ya da evlilik sonrası unvanıyla Cambridge Düşesi Catherine, eskiden nasıldı?

SPLASH NEWS

7.04.2020Magazin
Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Tarhan Telli: Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020Magazin
Çiftlerin Karantina Sınavı

Çiftlerin Karantina Sınavı

Çin’in Vuhan kentinde başlayıp dünyayı adeta kasıp kavuran yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) iş ve sosyal yaşantımızın yanı sıra ilişkileri de oldukça etkiliyor. Evde birlikte daha fazla vakit geçirmek durumunda olan çiftlerin ilişkisi adeta sınavdan geçiyor. Kimi birbirini daha yakından tanırken kimi ise bugüne dek tanıyamadığını sorguluyor. “Ne kadar süreceğini bilmediğimiz evlerimizde kaldığımız bu süreçte duygu durumu değişikliklerini ortaya dökmenin ve ilişki sorunlarımızı tartışmanın zamanı olmadığını bilmek son derece önemlidir” diyen İlişki ve Aile Terapisti Klinik Psikolog Büşra Taşpınar karantina sürecine ilişkin önemli ipuçları veriyor.

6.04.2020İyi Yaşam
Almanyanın Cumhurbaşkanı Kimdir İsmi Nedir

Almanya'nın Cumhurbaşkanı Kimdir? İsmi Nedir?

Almanya dünya üzerinde birçok alanda etkili olan bir Avrupa ülkesidir. Parlamenter, federal ve temsili demokrasiye sahip bir cumhuriyet ülkesidir. 1949 yılında Alman politik sistemleri anayasa ile belirlenmiştir. Almaya cumhurbaşkanı kimdir? Almanya cumhurbaşkanının ismi nedir? Almanya Cumhurbaşkanı ile ilgili merak edilen soruların yanıtını hazırladık.

6.04.2020Gündem
Koronavirüs döneminde evde ilişkinizi nasıl canlı tutabilirsiniz

Koronavirüs döneminde evde ilişkinizi nasıl canlı tutabilirsiniz?

"Sağlıklı bir ilişki, çiftlerden her birinin hem bireysellik hem de bağımlılık duygusunu dengeli bir biçimde yaşatabildiği ilişki biçimiyle kendini gösterir" diyen Psikolog ve Aile Danışmanı Emine Satılmış, koronavirüs döneminde evde ilişkiyi canlı tutmanın yollarından bahsetti.

6.04.2020İlişkiler
Müge Anlı ile Tatlı Sert yeni bölümleri neden yok Müge Anlı yeni bölümleri ne zaman yayınlanacak

Müge Anlı ile Tatlı Sert yeni bölümleri neden yok? Müge Anlı yeni bölümleri ne zaman yayınlanacak?

Gündüz kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert’in yeni bölümlerine ara verildi. 6 Nisan itibariyle Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayını yerine tekrar bölümleri ekrana geliyor. Program takipçileri yeni bölüm tarihini merak ediyor. Peki, Müge Anlı yeni bölümleri ne zaman yayınlanacak?

6.04.2020Televizyon
Haftalık Burç Yorumları: 6-12 Nisan Haftalık Burç Yorumları

Haftalık Burç Yorumları: 6-12 Nisan Haftalık Burç Yorumları

6-12 Nisan haftalık burç yorumunuzu okudunuz mu? Bu hafta hangi burçlar için olumlu geçecek? Koç burcu 6-12 Nisan haftası yorumu ne söylüyor? Boğa burcunu 6-12 Nisan haftası neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, bu hafta burçları nelerin beklediğini açıkladı.

5.04.2020Astro Gündem
Fransada Şirket Nasıl Kurulur Fransada Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Fransa'da Şirket Nasıl Kurulur? Fransa'da Şirket Kurma Şartları Nelerdir

Fransa, Avrupa’da şirket kuruluşlarının en hızlı gerçekleştiği ülkelerden biridir. Şirket kuruluş masrafları da daha düşüktür. Fransa’da iş kurmak istiyorsanız, şirket kurma şartlarını öğrenip, buna göre şirketinizi kurabilirsiniz. Genel olarak, Fransa’da bir şirket nasıl kurulur, hangi aşamalar takip edilir sizin için derledik.

5.04.2020Dünya
Fransada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Fransada Evlilik Başvurusu

Fransa'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Fransa'da Evlilik Başvurusu

Her ülkede evlilik olabilmesi için resmi nikah şartı bulunmaktadır. Bu ülkelerden birisi de Fransa'dır. Fransa'da konsolosluklarda veya belediyelerde evlenebilmek için bazı şartlar bulunmaktadır. Peki Fransa'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Fransa'da evlilik başvurusu nasıl yapılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.04.2020Dünya
Fransada Boşanma Davası Nasıl Açılır Fransada Boşanma Şartları Nelerdir

Fransa'da Boşanma Davası Nasıl Açılır? Fransa'da Boşanma Şartları Nelerdir

Fransa'da oldukça fazla Türk vatandaşı ikamet etmektedir. Hem öğrenci hem de iş amaçlı pek çok kişi, aynı zamanda Türk ve Fransız bireylerle evlilik yapabilmektedir. Bu evlilik üzerinden de boşanma durumda söz konusu olabiliyor. O yüzden pek çok kişi boşanma sürecini nasıl ilerlediği konusunda araştırma yapmaktadır. Peki, Fransa'da boşanma davası nasıl açılır? Fransa'da boşanma şartları nelerdir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Danimarkada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Danimarkada Evlilik Başvurusu

Danimarka'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Danimarka'da Evlilik Başvurusu

Yurtdışında ikamet eden gurbetçilerin evlenebilmek için belli başlı bazı şart ve koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. Bu durum aynı zamanda Avrupa ülkelerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı durum Danimarka için de geçerlidir. Peki, Danimarka'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Danimarka'da evlilik başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Almanyada Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir Almanyada Evlilik Başvurusu

Almanya'da Evlenmek İçin Gerekli Olan Şartlar Ve Belgeler (Evraklar) Nelerdir? Almanya'da Evlilik Başvurusu

Bütün ülkelerde olduğu gibi Almanya'da da evlilik için bazı prosedürler bulunmaktadır. Almanya'da resmi evlilik genellikle karmaşık bir süreçtir. Resmi evliliklerin yapılabilmesi için gerekli bazı prosedürler ve belgeler gereklidir. Peki Almanya'da evlenmek için gerekli olan şartlar ve belgeler (evraklar) nelerdir? Almanya'da evlilik başvurusu nasıl yapılır? Sizler için detayları derledik.

5.04.2020Dünya
Almanyada Boşanma Davası Nasıl Açılır Almanyada Boşanma Şartları Nelerdir

Almanya'da Boşanma Davası Nasıl Açılır? Almanya'da Boşanma Şartları Nelerdir

Almanya'da boşanma davası açabilmek ve boşanabilmek için belli başlı bazı kriterler bulunuyor. Bu kriterleri yerine getirmek suretiyle mevcut şartlar üzerinden dava açılabilmektedir. Peki, Almanya'da boşanma davası nasıl açılır? Almanya'da boşanma şartları nelerdir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Kına gecesi için gitmişlerdi... Sınırlar kapandı, Azerbaycanda kaldılar

Kına gecesi için gitmişlerdi... Sınırlar kapandı, Azerbaycan'da kaldılar!

Rize'den, kına gecesi yapmak için Azerbaycan’a giden Çakır ailesi, Corona Virüsü tedbirleri nedeniyle sınır kapılarının kapatılması üzerine geri dönemedi. Bir süre dünürlerinin evinde kalan, ardından sınıra geçen aile, Türkiye’ye dönmek için bekliyor.

4.04.2020Gündem
Selen Soyder kimdir kaç yaşında Can Yaman ile tartışması olay olan Selen Soyderin hayatı ile bilgiler

Selen Soyder kimdir kaç yaşında? Can Yaman ile tartışması olay olan Selen Soyder'in hayatı ile bilgiler

2007 yılında 'Miss Turkey' güzellik yarışmasına katılan Selen Soyder, Lale Devri dizisiyle dikkatleri üzerine çekmişti. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Hangimiz Sevmedik 'deki rol arkadaşı olan Can Yaman ile olaylı bir tartışma yaşan Selen Soyder, diziden ayrılma kararı almıştı. Peki, Selen Soyder kimdir kaç yaşında? Can Yaman ile tartışması olay olan Selen Soyder'in hayatı ile bilgiler

3.04.2020Magazin
Sylvia Plath kimdir Sylvia Plath: Dram ve acı dolu bir hayat

Sylvia Plath kimdir? Sylvia Plath: Dram ve acı dolu bir hayat

Trajik yaşamı ve intiharıyla tanınan Sylvia Plath, aynı zamanda yarı otobiyografik bir roman olan ve depresyonu üzerine ayrıntılı bilgiler veren Sırça Fanus kitabının yazarı olarak bilinir. Anne Sexton ile birlikte, Sylvia Plath gizdökümcü şiirin önemli isimlerinden biridir. Sylvia Plath'in buhranlı yaşamı, intihar girişimleri ve trajik hayatını anlatan şiirleri ile geçmiştir. İşte, Sylvia Plath'in hayatına dair kısa bir özet...

3.04.2020Gündem
Türk vatandaşlarının yabancı ülkelerde biten evlilikleri için yeni düzenleme

Türk vatandaşlarının yabancı ülkelerde biten evlilikleri için yeni düzenleme

TBMM Genel Kurulu'nda 25 Mart'ta kabul edilen ve Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren "torba kanun" ile Nüfus Hizmetleri Kanunu'nun "Türk vatandaşlarının, yabancı ülkelerde boşanma ve evliliğin iptali" hükmünü içeren maddesinde yapılan değişiklik, başka ülkede sonlanan evliliklerin Türkiye'de nüfus kaydına işlenmesini kolaylaştırdı.

3.04.2020Gündem
Hazer Amani kimdir, kaç yaşında

Hazer Amani kimdir, kaç yaşında?

Özellikle son yıllarda popüler olan ünlü aşçı Hazer Amani kimdir sorusu internette aranan konular arasında yer alıyor. Şarkıcı Sıla ile yaptığı evlilğin ardından magazin basınında sıkça ismi geçen Hazer Amani hakkında hayatına dair bilgiler merak ediliyor. Peki Hazer Amani kimdir, kaç yaşında?

3.04.2020Magazin
Yasmin Erbil: Annem ile babam keşke evli olsa

Yasmin Erbil: Annem ile babam keşke evli olsa

Ünlüler dünyasında mutlu bir evlilik sürenlerin yanı sıra, aradıkları mutlulukları bir türlü bulamayan isimlerde var. İşte çocuklarına rağmen boşanmayı tercih edenler...

3.04.2020Magazin
Rüyada Valiz Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Valiz Hazırlamak Ve Toplamak Anlamı

Rüyada Valiz Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Valiz Hazırlamak Ve Toplamak Anlamı

Valizler her ne kadar tatil ve seyahati çağrıştırsa da rüyada valiz görmenin farklı anlamları olabiliyor. Bazı insanlar rüyalarında valiz hazırladıklarını görürken, bazıları da valizlerini kaybettiklerini görebiliyorlar. İnsanlar valizle ilgili pek çok farklı rüya görebiliyorlar. Rüyalarda farklı biçimlerde görülen valizler ve ne anlama geldiklerini sizler için derledik.

Rüyada Şeftali Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Şeftali Yemek Ve Toplamak Anlamı

Rüyada Şeftali Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Şeftali Yemek Ve Toplamak Anlamı

Rüyalar insanlık tarihinden beri hep merak edilen ve rüyalarda görülenlerin anlamsal olarak ne ifade ettiği her zaman araştırılan bir olgudur. Rüya görülen sembollerin ne anlama geldikleri internet üzerinden araştırılıyor. Rüyada şeftali görmek ne anlama gelir? Rüyada şeftali toplamak ne anlama gelir? Rüyada şeftali yemek ne anlama gelir gibi soruların yanıtını derledik.

Rüyada İğne Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Dikiş İğnesi Ve Toplu İğne Görmek Anlamı

Rüyada İğne Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Dikiş İğnesi Ve Toplu İğne Görmek Anlamı

Birçok insan rüyasında iğne görebilmektedir. Farklı anlamlarda ve değişik şekillerde görülen iğne, rüya tabiri uzmanlarına göre değişik anlamlara gelebilmektedir. Bu yüzden birçok insan gördüğü rüya üzerine internet üzerinden araştırma yaparak bilgi almaya çalışıyor. Peki, rüyada iğne görmek ne anlama geliyor? Rüyada dikiş iğnesi ve toplu iğne görmek anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

Rüyada Halay Çekmek Ne Anlama Gelir Rüyada Halay Görmek Anlamı

Rüyada Halay Çekmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Halay Görmek Anlamı

Rüyada halay çekmek, sağlık sorunlarının son bulacağına, kişinin huzur ve mutluluk içerisinde yaşayacağına delalet eder. Rüyada halay çektiğini gören kimsenin, hayatında birtakım yenilikler olacağına işaret edilir. Rüyada halay çekmek hakkında pek çok farklı yorum bulunur. İşte rüyada halay çekmekle ilgili rüya tabirlerini sizler için hazırladık.

İki şahitle evlenen genç çift, bu sürprizi yakınlarına telekonferansla duyurdu

İki şahitle evlenen genç çift, bu sürprizi yakınlarına telekonferansla duyurdu

MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, Gökçe Karakoçum (35) ve Tuğba Bozbaş (25), yakınlarına sürpriz yapıp, birer şahitle evlendi. Çift, kıyılan nikahın ardından 'evde kalın' çağrılarına uyan yakınlarına sokakta cep telefonuyla telekonferansla bağlanarak evlendikleri duyurdu. Kısa süreli şaşkınlık yaşayan yakınları, evlilik cüzdanını görünce ikna olup, genç çifte, 'mutluluk' diledi.

1.04.2020Haber
Nisan Ayı Burç Yorumlarınız Astrolog Aygül Aydın Açıkladı...

Nisan Ayı Burç Yorumlarınız! Astrolog Aygül Aydın Açıkladı...

Uzman Astrolog Aygül Aydın'dan, nam-ı diğer Astromatik'ten Nisan ayı burç yorumunuzu okudunuz mu? Nisan ayı boyunca tüm burçlar için aylık burç yorumlarınızı sizin için derledik. Boğa burçlarını değişim, İkizler burcunu hayal kırıklıkları, Aslan burçlarını başarı, Kova burçlarını ise yeni seçimler bekliyor... İşte tüm burçların 2020 Nisan ayı detaylı burç yorumları...

1.04.2020Astro Gündem
Rusyada Corona Virüsle mücadelede ilginç teklif

Rusya'da Corona Virüsle mücadelede ilginç teklif

Rusya'dan Corona Virüs ile mücadele kapsamında ilginç bir öner geldi. Rusya Adalet Bakanlığı, Corona Virüs (Covid-19) nedeniyle düğün ve boşanmaların ertelenmesi önerisinde bulundu.

31.03.2020Dünya
Doya Doya Moda Betül kimdir, kaç yaşında Betül’ün ölen oğluyla ilgili bilgiler

Doya Doya Moda Betül kimdir, kaç yaşında? Betül’ün ölen oğluyla ilgili bilgiler

Doya Doya Moda yarışmasının en renkli yarışmacılarından olan Betül Böçkün’ün gülen yüzünün arkasında dram yüklü bir hayat hikayesi çıktı. Yarışmanın ilk günlerinde başından bir evlilik geçtiğini belirten Betül, ölen oğluyla ile ilgili ilk kez konuştu. Peki, Doya Doya Moda Betül kimdir, kaç yaşında? Betül’ün ölen oğluyla ilgili bilgiler...

31.03.2020Televizyon
Toyota CEOsu Ali Haydar Bozkurt kimdir nerelidir

Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt kimdir nerelidir?

Son günlerde söylemleri dolayısıyla sosyal medyanın konuşulan isimleri arasında yer alan Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt, biyografisi ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Bir süredir Toyota'nın Türkiye ayağında CEO olarak görev yapan Ali Haydar Bozkurt, Hürriyet'e verdiği röportajda hayatına dair merak edilenleri anlatmıştı. İşte, Toyota CEO'su Ali Haydar Bozkurt kimdir nerelidir ve kaç yaşında sorularının cevabı ve hayatına dair merak edilen bazı bilgiler

30.03.2020Ekonomi
Sürekli evde olmanın partner ilişkilerine etkileri

Sürekli evde olmanın partner ilişkilerine etkileri

Evden çıkamamak, sürekli yan yana olmak oldukça stresli ve endişeli olduğumuz şu günlerde çiftler arası iletişimi de olumsuz etkileyebiliyor. Psikoterapist Dr. Cem Keçe, sürekli evde olmanın partner ilişkilerine etkilerini anlattı, huzurlu karantina günleri için çiftlere önerilerde bulundu.

30.03.2020Evdehayat
Ya ilişkilerimizin sağlığı Korona günlerinde aşk

Ya ilişkilerimizin sağlığı? Korona günlerinde aşk

Dünyayı saran salgın sebebiyle evlerimize kapandık ama bu esnada ilişkilerimizi nasıl koruyacağız? Çift terapisti ve klinik psikologlara sorduk: 7/24 aynı evin içinde olmanın dezavantajları neler? İlişkisi yeni başlayanlar araya giren mesafeye direnebilecek mi?

29.03.2020Hürriyet Pazar
Yonca Evcimik: Kendime sansür uygulamıyorum

Yonca Evcimik: Kendime sansür uygulamıyorum

Yonca Evcimik 1990’lar popunun simge isimlerinden. Kendini, “Benim içime ergen kaçmış. Hiç büyütmeye niyetim yok” diye anlatıyor. Günümüz popunda ona göre, “ayaklar baş olmuş”. Evcimik’le YouTube kanalında başladığı, ‘Evcimik Cumhuriyeti’ isimli programı vesilesiyle görüştük. Kendi deyişiyle dibine kadar yaşadığı hayatının detaylarını konuştuk.

29.03.2020Hürriyet Pazar
Rüyada Tuz Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Tuz Almak Ve Yemek Anlamı

Rüyada Tuz Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Tuz Almak Ve Yemek Anlamı

Rüyada tuz görmenin manası, güzel kadına, efendi erkeğe ve rızkın bolluğuna delalet eder. Yorumcular, rüyasında tuz gören kişinin, maddi manevi her açıdan kısmetinin açılacağını belirtmişlerdir. Rüyada tuz görmekle ilgili yapılan yorumlar, görülme biçimine göre farklı olabilir. İşte rüyada tuz görmekle ilgili detayların cevapları.

28.03.2020Rüya Tabirleri
Rüyada Kalem Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kalem Almak Ve Bulmak Tabiri

Rüyada Kalem Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kalem Almak Ve Bulmak Tabiri

Rüyada kalem görmek, kişinin bir kişiye borçlanmak yerine çeke veya senet üzerine imza atarak borçlanmasına delalet eder. Ayrıca rüyada kalem görmenin manası, aranan iyi ve güzel insanı bulmaya işaret eder. Rüyada kalem görmekle ilgili tüm detaylı yorumlar şu şekildedir.

28.03.2020Rüya Tabirleri
Rüyada Helikopter Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Helikoptere Binmesi Ve Düşmesi Anlamı

Rüyada Helikopter Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Helikoptere Binmesi Ve Düşmesi Anlamı

Helikoptere binmek bazı insanlar için cesaret gerektiren bir durum olabilir. Kimi insanlar rüyada yalnızca helikopter görürken bazı kişiler rüyada helikoptere bindiğini görebilir. Bu sebeple rüya içinde helikopterle alakalı çeşitli rüyalar görülebilir ve çeşitlerin anlamı farklıdır. İşte sizler için Rüyada helikopter görmek ne anlama gelir? Rüyada helikoptere binmesi ve düşmesi anlamları.

28.03.2020Rüya Tabirleri
Can Bonomo: Sahnedeki manyaktan çok daha sakinim

Can Bonomo: Sahnedeki manyaktan çok daha sakinim

On parmağında on marifet: Şiir yazıyor, besteliyor, söylüyor, resim yapıyor, klip çekiyor; “Günün sonunda mesele, zamana güzel şeyler bırakmak” diyor. ‘Sahne hayvanı’ lakabının aksine gülmeyi güldürmeyi seven ve gayet sakin biri olduğunu anlatıyor. Can Bonomo’yla yeni şarkısı ‘Sen Bunları Duyma’ vesilesiyle konuştuk.

Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak Kaç gün kapalı olacak

Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında, vatandaşların toplu alanda bulunması konusunda kısıtlamaya girilmişti. Bu çerçevede corona virüsü yayılma riskinin önüne geçmek adına, düğün salonları, kuaförler, kahvehanelerin faaliyetleri durduruldu. Corona virüsüyle ilgili yetkililer son durum açıklamalarını yaparken, vatandaşlar da umuma açık olan yerlerin ne zaman açılacağını araştırmaya başladı. Peki, Kahvehaneler, kafeler, kuaförler, berberler, düğün salonları ne zaman açılacak? Kaç gün kapalı olacak?

26.03.2020Gündem
İnsan sürer, çünkü hayat bir çaba...

İnsan sürer, çünkü hayat bir çaba...

B. Nihan Eren, öykü kitabı ‘Hayal Otel’de ‘eskiyi silip baştan başlanan yeni hayat’ izleğinde, doğayı canlı ve etken bir varlık olarak işletiyor ve sonuçta oraya, her şeye rağmen ve her şeyle birlikte hayata bağlanma fikrine varıyor.

26.03.2020Kitap Sanat
Necati Kocabaydan Nurgül Yeşilçaya romantik kutlama: Bundan 2 yıl önce hayatımın aşkıyla tanıştım

Necati Kocabay'dan Nurgül Yeşilçay'a romantik kutlama: Bundan 2 yıl önce hayatımın aşkıyla tanıştım

Oyuncu Nurgül Yeşilçay, 44 yaşına bastı. Yeşilçay'ın bir süredir aşk yaşadığı ve evlilik hazırlığı yaptığı sevgilisi Necati Kocabay, sevgilisinin yeni yaşını Instagram paylaşımları ile kutladı.

26.03.2020Magazin
Serdar Ortaç ve Seçil Gür ayrıldı

Serdar Ortaç ve Seçil Gür ayrıldı

Serdar Ortaç ve bir süredir aşk yaşadığı şarkıcı Seçil Gür ayrıldı.

25.03.2020Magazin
Ünlü isimlerin düğün hayali başka bahara kaldı

Ünlü isimlerin düğün hayali başka bahara kaldı

Corona virüs salgını tüm dünyayı eve hapsederken binlerce çiftin düğün hayali de başka bir bahara kaldı. Evlilik hazırlığı yapan ünlü isimler bir bir düğün tarihlerini erteledi.

25.03.2020Magazin
Genç Yaşta Yumurtası Az Olan Kadınlara Tavsiyeler

Genç Yaşta Yumurtası Az Olan Kadınlara Tavsiyeler

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, genç yaşta yumurtası az olan kadınların ileride çocuk sahibi olma oranları daha da düşer. Bu yüzden zamanında önlem alarak doğurganlıklarını koruma altına almaları çok önemli.

Yazar Sonuçları

Her gün 50 bin maske dağıtacağız

Özel tasarım motosikletleriyle adını dünyaya duyuran Tarhan Telli, korona salgınının Türkiye’ye ulaşmasının hemen ardından tıbbi maske üretimine başladı. Ünlü iş insanı, ayrıca hastaneye gitmeden korona testi yapmaya imkan tanıyacak “mobil test” projesinin hazırlıklarını tamamlayıp patent başvurusunda da bulundu. Hollywood yıldızlarından dünyanın en zengin işadamlarına sayısız ünlüye yüzbinlerce euro’luk motorlar tasarlayan Telli ile yeni projelerini, karantina günlerini ve geçmişten bugüne uzanan macerasını konuştum. Tabii ki karantina koşullarında, dijital dünyanın nimetleri aracılığıyla...

7.04.2020

Eski eşini kafamdan atamıyorum

Eşimin benden önce 5 yıllık bir evliliği olmuş. Onunla asla beraber olmadığını söylüyor. 5 yıl evli kalıp da karısına dokunmaması mümkün mü?

3.04.2020

Fatih Terim’den ne öğrendik

Seç-beğen-al: Değmez bu kadar hırpalamaya, hırpalanmaya... En kıymetli vakit sevdiklerinle geçirdiğin... Yaptığın şey huzur getirmiyorsa bir şeyler yanlış!

3.04.2020

Bebeğim olsun istiyorum

Sevgilimle beraber yaşıyoruz ve evlenmeden çocuk sahibi olmak istiyorum. Fakat bir türlü her şey yolunda gitmiyor, ne yapmalıyım?

2.04.2020

Korona günlerine özel tavsiyeler

Eve kapandığımız bu günlerde ne okuyalım? İşte Sayım Çınar’dan 5 tavsiye...

29.03.2020

Virüs gölgesinde yargı adımları: Erken yaşta evliliğe düzenleme

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında telekonferansla yapılan infaz düzenlemesi toplantısında, erken yaşta evlilik düzenlemesinin cuma günü Meclis’e getirilmesi kararı verildiğini dün muhabirimiz Gizem Karakış’ın haberinden öğrendik. Toplantıya katılan AK Partili isimlerle konuştum.

27.03.2020

Mesajlaşmanın en eğlenceli hali Bmoji

Genç girişimci Emir Bahadır’ın hayata geçirdiği, kullanıcılara kişisel emoji’lerini yaratma imkanı sunan Bmoji, tüm dünyada büyük ilgi gördü. Uygulamayı kullananlar arasında Adriana Lima, Beyonce, David Beckham, Rihanna, Selena Gomez gibi yıldızlar da var.

27.03.2020

Koronadan etkilendiğinizi ispat etmelisiniz

Soru: Kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak için ilk kez başvuracağız. İlk kez başvuracak olanlar da ödenek alabilecek mi? Koronavirüsten etkilendiğimizi ispat etmek durumunda mıyız? (İlker Takalsın)

24.03.2020