Bugün neler oldu?

İçişleri Bakanlığı

Güncelleme Tarihi:

İçişleri Bakanlığı haberleri sayfasında İçişleri Bakanlığı hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 39014 İçişleri Bakanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı yurdun iç güvenliğini ve asayişini sağlamak, kamu düzenini bağlı kuruluşları ile korumak, illerin genel idaresini düzenlemek, mahalli idareler üzerinde merkezi idare adına ve sayet makamı olarak nezarette bulunmak ve idari açıdan aldığı yasal tedbirlerle bu idarelerin gelişmelerine yardımcı olmak, halkın nüfus ve vatandaşlık işlemlerini yerine getirmek, olası savaş ve doğal afetler konularında sivil savunma hizmetlerini yürütmekle görevlidir. Bakanlık üstlenmiş olduğu bu görevleri merkez ve taşra teşkilatları aracılığıyla yerine getirir. Şu anki İçişleri Bakanı  Efkan Ala'dır.

İçişleri Bakanlığı haberleri

DAHA FAZLA #İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİ

İçişleri Bakanlığı’a ait tüm site haberleri

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan ABD dönüşü önemli açıklamalar... Suriye’de barış en çok bize fayda sağlayacak

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD dönüşü önemli açıklamalar... "Suriye’de barış en çok bize fayda sağlayacak"

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de düzenlenen NATO’nun 75. kuruluş yıl dönümü törenleri dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. ABD'de ile yapılan F-16 savaş uçağı anlaşmasına ilişkin soruyu yanıtlayan Erdoğan, "Bizim burada önceliğimiz F-16 talebimizin karşılanması. Parasal ilişkileri pek gündeme almak istemiyoruz. Çünkü biz F-35 üzerinden zaten ödememizi yaptık. Son görüşmede ABD Başkanı Biden “3-4 hafta içerisinde F-16 sorununu çözeceğim” dedi." ifadelerini kullandı. Suriye ile ilişkiler ve Esed ile görüşme konusunda da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dışişleri Bakanım şu anda muhataplarıyla görüşmek suretiyle işin bütün yol haritasını belirleyecekler. Şu ana kadar bu süreç olumlu istikamette gelişti. Suriye’de inşa edilecek hakkaniyetli bir barış, en çok bize fayda sağlayacak. Temenni ediyorum ki yakın bir zamanda somut adımları da atarız." diye konuştu. Terörle mücadeleye ilişkin de mesajlar veren Erdoğan, "Irak ziyaretimizden sonra Irak yönetiminde ilk defa PKK ile mücadele konusunda sahada çok somut adımlar atıldığını gördük. Erbil yönetiminin iş birliği memnuniyet verici. Irak’ta Süleymaniye yönetimi ile Erbil yönetimi arasındaki gerilim de devam ediyor. Süleymaniye yönetimi PKK ile aralarına mesafe koymadıkça bizim Süleymaniye'ye karşı tavrımızda bir değişiklik olmayacak. Hava sahasına yönelik ambargo devam edecek." dedi

#Cumhurbaşkanı Erdoğan
SOKAK HAYVANLARI YASASI SON DAKİKA BİLGİSİ 2024 | TBMM Başkanlığına sunuldu Sokak hayvanları yasası çıktı mı, Meclisten geçti mi, maddeleri neler Köpekler uyutulacak mı

SOKAK HAYVANLARI YASASI SON DAKİKA BİLGİSİ 2024 | TBMM Başkanlığına sunuldu! Sokak hayvanları yasası çıktı mı, Meclis'ten geçti mi, maddeleri neler? Köpekler uyutulacak mı?

Sokak hayvanları yasası son durum gelişmeleri yakından takip ediliyor. Bir süredir kamuoyunun gündeminde sokak köpekleri uyutulacak mı, sorusu yer alırken, sokak hayvanlarına ilişkin kanun teklifinde sona gelindi. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, kanun teklifiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Düzenleme, hayvanlarımızın bulundukları yerden alınması, sağlıklı barınaklarda bulundurulması ve güçlü bir şekilde sahiplendirilme anlayışı taşıyan bir özelliği taşıyor. Kuduz riski taşıyan, saldırganlaşmış, rehabilite imkanı olmayan sahipsiz köpeklerin uyutulması yani ötenazi kavramını da bu düzenlemede getiriyoruz" ifadelerini kullandı. Sokak hayvanları kanunu düzenlemesine göre Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı çalışmalarıyla gerçekleşen düzenleme ile Büyükşehirler başta olmak üzere il ve ilçelerde toplama ve kısırlaştırma merkezleri kurulacak. Mevcut barınakların durumu iyileştirilecek. Peki, köpekler toplanacak mı? Sokak hayvanları yasası kabul edildi mi? İşte, o konular hakkında ayrıntılar.

#Sokak Hayvanları Yasası