EKSTRA
MENÜ

65 Yaş Üstü

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.447 haberi bulunmuştur.

65 Yaş Üstü Haberleri

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri: 18 yaş altı ve 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri: 18 yaş altı ve 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri gündemde yer almaya devam ediyor. Kabine Toplantısı'nda alınan karar gereği 17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanma döneminde kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi. Kısıtlama süresince emekliler en yakın banka ve ATM'lerden maaşlarını çekebilecek. 17 gün sürecek olan sokağa çıkma yasağı devam ederken, gözler 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağının sona ereceği tarihe çevrildi. İşte, 18 yaş altı ve 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

5.05.2021Gündem
Edirnede tedbirler sıkılaştırıldı

Edirne'de tedbirler sıkılaştırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın önceki gün vaka sayılarının düştüğünü söylediği Edirne'de tam kapanma uygulamasında 18 yaş altı çocuklarıyla alışverişe gidelere polis ceza kesti.

5.05.2021Haber
Edirnede tam kapanmada çocuklarıyla markete gidenlere ceza

Edirne'de tam kapanmada çocuklarıyla markete gidenlere ceza!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın önceki gün vaka sayılarının düştüğünü söylediği Edirne'de tam kapanma uygulamasında 18 yaş altı çocuklarıyla alışverişe gidelere polis ceza kesti.

5.05.2021Gündem
Avukatlar ne zaman aşı olacak 40 yaş üstü avukatlar için MHRS aşı randevu ekranı erişime açılacak

Avukatlar ne zaman aşı olacak? 40 yaş üstü avukatlar için MHRS aşı randevu ekranı erişime açılacak!

Avukatların aşı takvimi Sağlık Bakanlığı covid19asi.saglik.gov.tr adresinde aşı olacak meslek grupları ile belli oldu. ilk aşamada sağlık kurumlarında çalışanlar, huzurevi vb. yerlerde kalan ve çalışanlar ve 65 yaş üstü bireyler ile başlanan aşılama sürecinde, avukatlar için beklenen açıklama geldi. Türkiye Barolar Birliği (TBB), 40 yaş ve üzeri avukatların öncelikli Kovid-19 aşı programına dahil olduğunu bildirdi. Sıralı gelen vatandaşlar MHRS sistemi üzerinden randevularını alarak aşılarını yaptırabilecekler. Peki, 40 yaş üzeri avukatlar ne zaman aşı olacak? İşte, avukatların aşı takvimi hakkında ayrıntılı bilgiler.

4.05.2021Gündem
Son dakika... Aşı tedarikinde yeni takvim Sağlık Bakanı Koca tek tek sayarak açıkladı

Son dakika... Aşı tedarikinde yeni takvim! Sağlık Bakanı Koca tek tek sayarak açıkladı

Koronavirüs aşılama sürecini hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Sputnik V aşılarının 6 ay içinde 50 milyon doz aşı teslim edilmesi ve ilk sevkiyatın bu ay gerçekleşmesi beklenmektedir. BioNTech aşısı ise haziran ayı sonuna kadar 30 milyon doz olarak ülkemize teslim edilmiş olacak. Toplam 90 milyon doza ulaşacak. Benzer şekilde Sinovac aşısı da tedarikte yaşanan olumlu gelişmelerle yakında planlandığı şekilde sevk edilmeye devam edecek'' dedi. Bakan Koca, yaz döneminde 18 yaş ve üstü tüm vatandaşları aşılama konusunda da kararlı olduklarını söyledi.

3.05.2021Gündem
Son dakika: Vali Yelikaya İstanbulda yapılan koronavirüs aşı sayısını duyurdu

Son dakika: Vali Yelikaya İstanbul'da yapılan koronavirüs aşı sayısını duyurdu

Vali Ali Yerlikaya, İstanbul’da toplam 3.835.925 doz koronavirüs aşısı yapıldığını duyurdu.

3.05.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirnede açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne'de açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, ''Vaka sayısındaki düşüş ile test sayısı arasında ilişki kurarak, asılsız ve iyi niyetli olmayan bazı yaklaşımlar görüyoruz. Testler semptom gösteren ya da temaslı kişilere yapılmaktadır'' dedi.

3.05.2021Haber
Son dakika... Test sayısı tartışması Sağlık Bakanı Koca: Asılsız ve iyi niyetli değil

Son dakika... Test sayısı tartışması! Sağlık Bakanı Koca: Asılsız ve iyi niyetli değil

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Edirne'de önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, ''Vaka sayısındaki düşüş ile test sayısı arasında ilişki kurarak, asılsız ve iyi niyetli olmayan bazı yaklaşımlar görüyoruz. Testler semptom gösteren ya da temaslı kişilere yapılmaktadır'' dedi. Tam kapanma süreciyle ilgili de konuşan ''Tüm Türkiye’de hastaneye başvuranların sayısı yarı yarıya düşmüştür'' diye konuştu.

3.05.2021Gündem
Koronavirüs salgınında ne zaman rahatlarız Bilim Kurulu Üyesi İlhandan dikkat çeken tarih...

Koronavirüs salgınında ne zaman rahatlarız? Bilim Kurulu Üyesi İlhan'dan dikkat çeken tarih...

Türkiye'de son verilere göre 24 saatte 242 bin 194 Kovid-19 testi yapıldı, 28 bin 817 kişinin testi pozitif çıktı, 373 kişi hayatını kaybetti. Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, tedbirlere uyum ve hedeflenen grupların aşılanması ile ekim sonunda rahat bir nefes alınabileceğini söyledi. Prof. Dr. İlhan, "Tam kapanma ile beraber rakamlar iyi bir düzeye gelirse, 40 yaş altı vatandaşların aşılanması haziran sonuna kadar, 20 yaş üzeri gençlerimizin aşılanması güz döneminde gerçekleşirse, güz döneminde daha iyi zamanlar görebiliriz, bunun için de belki 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı iyi bir tarih olarak düşünebiliriz" ifadelerini kullandı.

2.05.2021Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan Biontech ve Sputnik V aşısı için çok önemli açıklama..

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Biontech ve Sputnik V aşısı için çok önemli açıklama..

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, acil kullanım onayı verilen Sputnik V aşısı ve koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, aşının ne zaman geleceği ilgili olarak, " 6 aylık zaman diliminde 50 milyon doz aşının gelmesi planlandı. Önümüzdeki mayıs ayından itibaren bu aşıların ilk etabının geleceğini söylemek istiyorum. Önümüzdeki 1 hafta-10 gün içerisinde mayıs ve haziran ayında ne kadar aşının gelebileceği konusu netleşmiş olacak" ifadelerini kullandı.

1.05.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan tam kapanma açıklaması

Son dakika... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan 'tam kapanma' açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Antalya Valiliği ziyareti ardından koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "14 aydır büyük bir mücadele verdiğimiz koronavirüs salgınında yeni bir pik dönemi yaşadık. Tam kapanma bir zaruret halini almıştı. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz." dedi.

30.04.2021Gündem
Ayvalık Belediye Başkanı Ergin: Büyük adımlar başarıyla tamamlandı

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin: Büyük adımlar başarıyla tamamlandı

Pandemi döneminde yaşanan sorunlar nedeniyle vatandaşlara destek olduklarını ve Ayvalıklılara yardım etmekle sorumlu olduklarını belirten Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Tüm olumsuz gelişmelere rağmen ekonomik olarak başarılı bir grafik çizdik. Büyük borçlar kapatıldı. Mali disiplini sağlayacak büyük adımlar başarıyla tamamlandı” diye konuştu.

29.04.2021Ekonomi
Karabük İl Sağlık Müdürü: Aşı bireysel bir tercih olmanın ötesinde toplumsal bir sorumluluktur

Karabük İl Sağlık Müdürü: Aşı bireysel bir tercih olmanın ötesinde toplumsal bir sorumluluktur

KARABÜK İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı aşı konusundaki en büyük sıkıntının insanların kaynağı belli olmayan bilgilere itimat etmeleri olduğunu belirterek, "Aşı bireysel bir tercih olmanın ötesinde toplumsal bir sorumluluktur. Ne kadar hızlı bir şekilde toplumsal bağışıklığı aşı sayesinde elde edebilirsek içinde bulunduğumuz bu zor günlerden de o kadar kısa sürede kurtuluruz" dedi.

28.04.2021Gündem
Tam kapanma öncesi akın ettiler Antalyada sahillerde yoğunluk

Tam kapanma öncesi akın ettiler! Antalya'da sahillerde yoğunluk

Koronavirüs vaka sayısındaki artış nedeniyle 29 Nisan'dan 17 Mayıs'a kadar sürecek tam kapanma kısıtlaması öncesinde Antalya'da sahillerde insan yoğunluğu yaşandı.

27.04.2021Gündem
Trabzon İl Sağlık Müdürü duyurdu Sevindiren haber

Trabzon İl Sağlık Müdürü duyurdu! Sevindiren haber

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, kentte 65 yaş üstü kişilerin aşılanma oranının yüzde 85'leri bulduğunu belirterek, "Aşılamayla birlikte, 65 yaş üzerinde hastanede yatan hasta sayılarımızda ciddi düşüş var" dedi.

27.04.2021Gündem
65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri

65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak? 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri

65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma saatleri iki haftalık kısmi kapanma sürecinde verilen sürenin dolması ile yeniden gündeme geldi. Koronavirüs önlemleri kapsamında yapılan Kabine Toplantısı'nda 65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlara toplu taşıma yasağı getirilmiş, bu yaş grubundakilerin sokağa çıkma kısıtlamalarının devam edeceği bildirilmişti. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 65 yaş üzeri ve 18 yaş altı vatandaşlar belirlenen saate kadar dışarı çıkabiliyorlar. Milyonların gözü şimdi 65 yaş üstü ve 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? sorusunun yanıtında. İşte, ayrıntılar.

25.04.2021Gündem
18 yaş altı toplu taşıma yasağı ne zaman bitecek İşte 18 yaş altı-65 yaş üstü toplu taşıma yasağında son gelişmeler

18 yaş altı toplu taşıma yasağı ne zaman bitecek? İşte 18 yaş altı-65 yaş üstü toplu taşıma yasağında son gelişmeler

Çin'de başlayan ve dünyanın dört bir yanında devam eden koronavirüs salgınında, ülkemizde günlük 60 bin vaka sayısı olunca, bir takım yeni önlemler hayata geçirilmişti. O önlemlerden biri de 18 yaş altı ve 65 yaş üstü kişiler için toplu taşıma kısıtlaması ile ilgiliydi. Söz konusu toplu taşıma kısıtlaması nedeniyle işleri sekteye uğrayan vatandaşlar da bu uygulamanın ne zaman biteceğini ve bunun yanı sıra kapsamını merak ediyor. Peki, 18 yaş altı toplu taşıma yasağı ne zaman bitecek?

18.04.2021Gündem
Aşı randevusu nasıl alınır İşte adım adım Kovid 19 aşı randevu alma ekranı

Aşı randevusu nasıl alınır? İşte adım adım Kovid 19 aşı randevu alma ekranı

Türkiye'de son 24 saatte 310 bin 420 Kovid-19 testi yapıldı, 62 bin 797 kişinin testi pozitif çıktı, 279 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan aşılama çalışmaları da olanca hızıyla devam ediyor. Henüz aşı randevusu almayan, ancak alma hakkı bulunan vatandaşlar da aşı randevusu alma detaylarını araştırıyor. Peki, koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır?

18.04.2021Gündem
Adrese teslim e-Devlet şifresi hizmeti için video yayınlandı

Adrese teslim e-Devlet şifresi hizmeti için video yayınlandı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, "adrese teslim e-Devlet şifresi" hizmeti için kullanım videosu hazırladı

18.04.2021Ekonomi
CHP Sözcüsü Öztrak: ‘Yunan Bakanın küstahlığı’

CHP Sözcüsü Öztrak: ‘Yunan Bakan'ın küstahlığı’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dün CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi.

17.04.2021Gündem
65 yaş üzerine aşı kartı verilsin

65 yaş üzerine aşı kartı verilsin

Ege Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zafer Kurugöl, vatandaşları aşı yaptırmaya ikna için önemli bir öneride bulundu.

17.04.2021Gündem
Kısıtlama öncesi Konyaaltı Sahiline akın ettiler

Kısıtlama öncesi Konyaaltı Sahili'ne akın ettiler

ANTALYA Konyaaltı Sahili, koranavirüs tedbirleri kapsamında uygulanacak hafta sonu kısıtlaması öncesi, renkli görüntülere sahne oldu. Güneşli havanın tadını çıkarmak isteyen kent sakinleri, sahil yürüyüş yolunda yürüyüş yapıp manzarayı izledi.

16.04.2021Gündem
65 yaş üstü toplu taşıma kullanabilir mi 65 yaş üstü otobüs, metrobüs ve vapura binebilir mi İşte sokağa çıkma yasağının ayrıntıları

65 yaş üstü toplu taşıma kullanabilir mi? 65 yaş üstü otobüs, metrobüs ve vapura binebilir mi? İşte sokağa çıkma yasağının ayrıntıları

Türkiye Ramazan ayına "kısmi kapanma" gündemiyle başladı. Kabine Toplantısı'nın ardından açıklanan kararlar, İçişleri Bakanlığı'nın dün yayımladığı genelgeyle hayata geçti. En dikkat çeken kısıtlamalar ise 65 yaş üstünü kapsıyordu. Peki, 65 yaş üstü toplu taşıma kullanabilir mi? 65 yaş üstü otobüs, metrobüs ve vapura binebilir mi?

16.04.2021Gündem
Törensiz nikâha izin var

Törensiz nikâha izin var

İçişleri Bakanlığı, ‘kısmi kapanma’yla ilgili vatandaşlardan gelen sorular üzerine açıklama yaptı: Resmi evlilik işlemleri, tören, nikâh merasimi ya da düğünsüz yapılabilecek. 18 yaş altı gençler ve çocuklar yanlarında veli veya vasileri bulunması şartıyla sınırlama olmayan gün ve saatlerde şehirlerarası seyahat yapabilecek.

16.04.2021Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri: 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor

65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri: 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor?

65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlamasının detayları şekillendi. Hafta başında yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan 65 yaş üstü vatandaşların toplu taşıma yasağının geri getirildiğini bildirdi. Daha önce alınan karara göre 65 yaş üstünün bazı illerde sokağa çıkma yasağının devam ettiği bazı illerde ise kısıtlamanın kaldırıldığı bildirilmişti. Son alınan kararların ardından kafaları karıştıran 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman başlıyor? sorusunun yanıtı İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede netleşti. İşte, genelgeye göre, 65 yaş üstü sokağa çıkma kısıtlaması saatleri ile ilgili ayrıntılar.

15.04.2021Gündem
Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta: 60- 64 yaş arası grupta yüzde 38i aşı olmadı

Trabzon İl Sağlık Müdürü Hakan Usta: 60- 64 yaş arası grupta yüzde 38'i aşı olmadı

Trabzon'da özellikle 60-64 yaş aralığındaki kişilerin aşı olmaktan kaçındıkları ortaya çıktı. İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, “Bu grupta yüzde 38’e varan aşı yapılmayan var. Biraz ‘yarın yaptırırım’ dürtüsü olduğunu gözlemliyoruz. Bir an önce aşılarını yaptırmaları telkinlerde bulunuyoruz” dedi.

15.04.2021Gündem
65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat yasağı var mı Şehirlerarası seyahat için izin belgesi alınıyor mu İşte detaylar

65 yaş üstü ve 18 yaş altı seyahat yasağı var mı? Şehirlerarası seyahat için izin belgesi alınıyor mu? İşte detaylar

65 yaş üstü ve 18 yaş altı vatandaşlar için getirilen sokağa çıkma yasağının ardından en çok merak edilen soruların başında bu yaş gruplarında olanların seyahat yasağı olup olmadığı yönünde.. İçişleri Bakanlığı konu hakkında detaylı açıklamada bulundu. İşte 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşların seyahat durumları hakkında detaylar

15.04.2021Gündem
Seyahatte yeni dönem

Seyahatte yeni dönem

Koronavirüsle mücadele kapsamında ilan edilen iki haftalık kurallarda en çok merak edilen konu seyahat kısıtlamaları. Sokağa çıkma yasağının olduğu gün ve saatlerde, eğer zorunlu bir durum yoksa özel araçlarla şehirlerarası seyahat edilemeyecek. Uçak, otobüs, tren, gemi bileti olanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

15.04.2021Gündem
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde kısmi kapanma başladı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde kısmi kapanma başladı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını dün duyurdu. Erdoğan'ın açıkladığı iki haftalık kısmi kapanma kapsamındaki yeni kısıtlamalar ise bu akşam 19.00'da yürürlüğe girdi.

14.04.2021Haber
Son dakika... Koronavirüse karşı kısmi kapanma 19.00 itibarıyla resmen başladı

Son dakika... Koronavirüse karşı kısmi kapanma 19.00 itibarıyla resmen başladı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını dün duyurdu. Erdoğan'ın açıkladığı iki haftalık kısmi kapanma kapsamındaki yeni kısıtlamalar ise bu akşam 19.00'da yürürlüğe girdi.

14.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar Kısmi kapanma, şehirler arası seyahat yasağı ve uzaktan eğitim

Son dakika haberi: Kabine toplantısı sonrası alınan kararlar! Kısmi kapanma, şehirler arası seyahat yasağı ve uzaktan eğitim

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası tüm Türkiye'nin beklediği yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Erdoğan konuşmasında, ramazan ayında kısmi kapanma uygulanacağını belirterek, "Ramazan ayının ilk 2 haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz. 2 haftalık dönemde beklediğimiz durumda iyileşme olmazsa çok daha kalıcı kararlar alabiliriz" ifadelerini kullandı.

14.04.2021Gündem
Önce 2 hafta kısmi kapanma

Önce 2 hafta kısmi kapanma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ramazanda uygulanacak yeni koronavirüs kısıtlamalarını duyurdu. Buna göre önce ilk iki hafta kısmi kapanma uygulanacak, işe yaramazsa daha sıkı tedbirler gelecek. Bu akşam 19.00’da başlayacak yeni kısıtlamalar şöyle: Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri akşam 19.00 ve sabah 05.00 olacak. Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirlerarası seyahatlere izin verilmeyecek. 65 yaş üstü ve 18 yaş altına şehiriçi toplu taşıma sınırlaması geri geliyor. 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışındaki tüm kademeler uzaktan eğitim yapacak. Kafe, kıraathane, lokanta ve çay bahçesi gibi mekânlar bayram sonrasına kadar faaliyetlere ara verecek. Lokanta tarzı işletmeler ramazan boyunca belirlenen saatlerde paket ve gel al hizmetiyle çalışmalarını yürütecek. Düğün, nişan, nikâh, kına, genel kurul ile kapalı alanlardaki etkinliklerin tamamı bayram sonrasına kadar ertelendi.

14.04.2021Gündem
65 yaş üstü yasakları neler, sokağa çıkma yasağı kaçta 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı geri geldi İşte Kabine Toplantısı kararları

65 yaş üstü yasakları neler, sokağa çıkma yasağı kaçta? 65 yaş üstü toplu taşıma yasağı geri geldi! İşte Kabine Toplantısı kararları

65 yaş üstü ve 18 yaş altı yasakları, Kabine Toplantısı ile belli oldu. Milyonların gözü Beştepe'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan Kabine Toplantısı kararlarına çevrildi. Koronavirüs kısıtlamalarının istişare edildiği toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." ifadesini kullandı. Uzun süredir kısıtlamalara tabi olan 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için de yeni kararlar kesinleşti. Peki, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı yasakları neler? İşte, Kabine Toplantısı kararları ile ilgili ayrıntılar.

13.04.2021Gündem
Otobüs, metro, metrobüs ve minibüsler kaça kadar çalışacak Toplu taşıma sefer saatleri için açıklama İşte 14 Nisan İETT sefer saatleri

Otobüs, metro, metrobüs ve minibüsler kaça kadar çalışacak? Toplu taşıma sefer saatleri için açıklama! İşte 14 Nisan İETT sefer saatleri

Toplu taşıma saatleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni kararların ardından gündeme geldi. Açıklanan yeni tedbirlere göre, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 - sabah 05.00 olarak değişirken, 65 yaş üstü ve 18 yaş altına toplu taşıma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan ayında hayata geçirilecek yasakların ardından İBB'den yapılan açıklamada, milyonların merak ettiği, otobüs, metro, metrobüs ve minibüsler kaça kadar çalışacak? sorusu yanıt buldu. İETT yeni sefer saatleri güncellemesine göre, çarşamba gününden itibaren yoğun saat uygulamasına geçilecek. İşte, 14 Nisan İETT çalışma saatleri ile ilgili bilgiler.

13.04.2021Gündem
Son dakika haberi: İBBden toplu ulaşımda yoğun saat uygulaması

Son dakika haberi: İBB'den toplu ulaşımda 'yoğun saat' uygulaması

Son dakika haberi.. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirlerin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşım için yeni kararların alındığını duyurdu.

13.04.2021Gündem
Emekliler bu akşamı bekliyor Zamlı ikramiye ne kadar olacak

Emekliler bu akşamı bekliyor! Zamlı ikramiye ne kadar olacak?

Bugün toplanacak ve önemli kararların çıkacağı Bakanlar Kurulu sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesine ilişkin zammı açıklayacak.

13.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Birisi gül veriyor diğeri yüz güldürüyor

Bu pazar “gül” diyorum. Ama “gül”ün her anlamında diyorum. O yüzden sayfamızda iki kadın konuğumuz var. Gülşah ve Oya. Birisi hayatımıza “gül” veriyor. Diğeri hayatlarımızın sonuna doğru yüzümüzü “gül”dürüyor. Anlatayım.

9.05.2021

Kentini yaşayan gazete kentini yaşayan başkan

Çankaya-Kuloğlu Sokak’ta çok eski bir bağ evi. Yaş aldıkça çatlaklarla dolmuş dış yüzeyi. Yalnız kaldıkça dökülmüş çatısındaki kiremitleri. Ve gece çökünce pencerelerinden birer birer düşmüş tüm cam taneleri.

26.04.2021

VR bizi seyahate çıkar!

Kısıtlamalar, sanal gerçeklik (VR) teknolojisini keşfedenlere vız geliyor! Bu teknoloji bulunduğumuz yerden tamamen başka bir gerçekliğe geçişi sağlıyor. Bu dönemde özellikle ailenin en büyüklerinin ve en küçüklerinin çok işine yarar...

18.04.2021