EKSTRA
MENÜ

Koronavirüs Aşısı

Koronavirüs Aşısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koronavirüs Aşısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 456 Koronavirüs Aşısı haberi bulunmuştur.

Koronavirüs Aşısı Haberleri

UNICEFten koronavirüs aşısı açıklaması: Yüz milyonlarca stok yapılacak

UNICEF'ten koronavirüs aşısı açıklaması: Yüz milyonlarca stok yapılacak

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı için 520 milyon şırınga stoklayacağını bildirdi.

19.10.2020Dünya
Koronavirüs (corona virus) aşısı bulundu mu Kovid 19 aşı çalışmalarında son durum nedir İşte gelen son dakika açıklamaları

Koronavirüs (corona virus) aşısı bulundu mu? Kovid 19 aşı çalışmalarında son durum nedir? İşte gelen son dakika açıklamaları

Koronavirüs aşısı bulundu mu sorusu özellikle tüm dünyada salgın eğiliminin artış gösterdiği bu günlerde internette sıklıkla cevabı aranan konular arasında geliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yapılan bilim kurulu toplantısının ardından soruları değerlendirdi. Dünya basınında da aşı çalışmaları hakkında öne çıkan gelişmeler yaşandı. İşte kovid 19 aşı çalışmalarında yayınlanan son haberler

19.10.2020Gündem
Son dakika: Harvard Üniversitesi profesörü koronavirüs aşısı gelebilir ama daha büyük bir sorun bizi bekliyor

Son dakika: Harvard Üniversitesi profesörü koronavirüs aşısı gelebilir ama daha büyük bir sorun bizi bekliyor!

Son dakika haberi.. Son dönemde bilimin covidize ve politize olduğunu söyleyen Harvard Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, “Çok sayıda aşı programı dünyanın pek çok yerinde hızla ilerliyor ve insan testleri son aşamalarında. Bu aşılardan birçoğu başarılı olacak, ben bu konuda çok iyimserim. Önümüzdeki 6 ay içerisinde önemli ve somut gelişmeler olacağını düşünüyorum. Aşının ne zaman elde olacağı sorusunu kimin için ne zaman elde olacak diye düşünmek lazım. Sağlık hizmetine kolay erişen ve sosyo-ekonomik düzeyi yüksek gruptaysanız bu aşı size daha hızlı ulaşacak. Birinci grupta insana 2021 yılında, diğer gruplara 2023 yılında ulaşabilir. Ancak bizim için daha büyük bir tehlike var, o da iklim krizi. İklim krizi koronavirüsü mumla aratabilir” diye konuştu.

19.10.2020Ekonomi

Son Dakika Haberler: Koronavirüs aşı çalışmalarında Bakan Koca'dan dikkat çeken açıklama.. Koronavirüs aşısı bulundu mu?

Koronavirüs aşısında son dakika gelişmeler gündemde yer almaya devam ediyor. Korona virüs aşısında umutlu bekleyiş sürerken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülkemizde yapılan aşı çalışmaları hakkında son dakika açıklamalarda bulundu.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’da İl Değerlendirme Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak "Faz3 çalışması da 10 binlerce kişi de denecek. Deneklerin aşıdan önce 5 günlük karantina süreci olacak. Bu süreç 2 haftalık bir zaman gerektirmiş olacak. 2 hafta kadar sonra ilk insan deneme aşı uygulamamız yapılıyor olacak" dedi. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Koca, "1. aşının dolumu üretimde bugün bitti. Yarından itibaren stilize çalışmaları olacak" dedi. Peki Koronavirüs aşı çalışmalarında hem ülkemizde hem de dünya genelindeki son durum nedir? İşte, ayrıntılar.

17.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Kocadan yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim konularında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim konularında önemli açıklamalar

Son dakika haberi.. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar arasında yerli koronavirüs aşısı ve yüz yüze eğitim dikkat çekenler arasındaydı. Bakan Koca açıklamalarında tedbire dikkat çekerken, "Maskenin koruyuculuğu %90'ana ulaştığı kadar bilinmektedir. Bugünden itibaren bu tavizlerin riski artmaktadır. Lütfen evinizin dışındaki ortamlarda maske takmayı ihmal etmeyin" dedi. Koca, 'Vaka sayılarındaki artışlar nedeniyle yeni tedbirler alınacak mı?' sorusuna ise "Şu dönemde alınan tedbirlere ilave yeni bir tedbir düşünmüyoruz. Bu, hiç olmayacağı anlamına gelmez" şeklinde cevap verdi.

16.10.2020Gündem
Ölü virüsten 1000 aşı

Ölü virüsten 1000 aşı

Yerli aşıda heyecanlı yarış sürüyor. 14 kuruma verilen aşı izinlerinden ikisinin öne çıktığı, ölü virüsten üretilen bin yerli aşının denemelerde kullanılacağı belirtiliyor.

15.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Dünya Covid-19 aşısından haber beklerken... 100 yıllık aşıdan gelen haber şok etkisi yarattı

Son dakika haberler: Dünya Covid-19 aşısından haber beklerken... 100 yıllık aşıdan gelen haber şok etkisi yarattı!

Koronavirüs salgını tüm dünyada yayılmaya devam ederken bilim insanları da Covid-19’u yenecek bir aşı ya da ilaç bulabilmek için yoğun bir mücadele veriyor. İngiliz bilim insanlarının yaptığı son çalışma ise 100 yıllık verem aşısıyla ilgili umut verici sonuçlar elde etti.

13.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Koronavirüs (coronavirüs) aşısı bulundu mu Yerli korona virüs aşısında kritik toplantı

Son dakika haberi: Koronavirüs (coronavirüs) aşısı bulundu mu? Yerli korona virüs aşısında kritik toplantı

Koronavirüs aşı çalışmasında son dakika haberler gündemde yer almaya devam ediyor. ABD, Rusya ve Çin gibi ülkelerde aşı çalışmaları sürerken, yerli korona virüs aşısıyla ilgili önemli gelişmeler yaşandı. Yerli aşının ilk toplantısıyla ilgili Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu’na başkanlık eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5 aşının hayvan denemelerinin tamamlandığını ve iki aşı adayının insan üzerinde denemelerinin başlayacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından gözler koronavirüs aşısını bulundu mu? sorusunun yanıtına çevrildi. Diğer yandan ABD'li ilaç üreticisi firma Covid-19 aşı denemelerine ara verdiklerini duyurdu.

13.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Koronavirüste bağışıklık bilmecesi... DSÖden çok sert açıklama

Son dakika haberler: Koronavirüste bağışıklık bilmecesi... DSÖ'den çok sert açıklama!

Koronavirüs salgını hız kesmeden tüm dünyada yayılmaya devam ederken bilim insanları da Covid-19'u yenecek ve bağışıklık kazanmamızı sağlayacak bir aşı üretmek için çalışıyor. Ancak ABD'den gelen bir haber koronavirüste bağışıklıkla ilgili soru işaretlerinin büyümesine sebep oldu. DSÖ ise konuyla ilgili çok sert açıklamalar yaptı.

13.10.2020Dünya
ABDde Kovid-19 aşı çalışması durduruldu

ABD'de Kovid-19 aşı çalışması durduruldu!

Kozmetik ve hijyenik ürünlerin yanı sıra tıbbi malzeme ve ilaç üreticisi Johnson and Johnson (J&J) firması, bir katılımcının hastalanması nedeniyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı denemesine ara verdi.

13.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Tarih verildi Koronavirüs aşısı yakında onaya sunulmaya hazır olabilir

Son dakika haberi: Tarih verildi! Koronavirüs aşısı yakında onaya sunulmaya hazır olabilir

Son dakika haberi.. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (corona virüsü) aşısının regülatörlerin onayına sunulmak üzere aralık ayı veya 2021'in başında hazır olacağını bildirdi.

12.10.2020Dünya
Tüberküloz Aşısının Kovid-19a Karşı Koruyuculuğu Test Edilecek

Tüberküloz Aşısının Kovid-19'a Karşı Koruyuculuğu Test Edilecek

BCG (tüberküloz) aşısının, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı etkili olup olmayacağı test edilecek. BBC'nin haberine göre, 1921 yılında geliştirilen ve tüberkülozun yanı sıra diğer enfeksiyonlara karşı koruyuculuk sağlayabileceğine dair kanıt bulunan BCG, uluslararası Brace çalışması çerçevesinde İngiltere, Avustralya, Hollanda, İspanya ve Brezilya'da toplam 10 bin gönüllü üzerinde deneniyor.

12.10.2020İyi Yaşam
Koronavirüs aşısı bulundu mu Corona virüs (coronavirüs) aşısında son dakika gelişmesini Bakan Koca açıkladı

Koronavirüs aşısı bulundu mu? Corona virüs (coronavirüs) aşısında son dakika gelişmesini Bakan Koca açıkladı

Son dakika koronavirüs aşı haberleri gündemde yer almaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye'nin yerli aşı çalışmalarında aşının üretimi için sertifika alındığını belirten Bakan Koca, "2 hafta kadar sonra ilk insan deneme aşı uygulamamız yapılıyor olacak" dedi. Bu gelişmenin ardından Koronavirüs aşısı bulundu mu? sorusunun yanıtına gözler çevrildi. Sağlık Bakanlığı hafta içinde yaptığı açıklamada, aşının üretim aşamasında olduğunu belirtmişti. İşte, coronavirüs aşısında son durum...

11.10.2020Gündem
Bilim Kurulundan son dakika aşı açıklaması geldi - Koronavirüs (coronavirüs) aşısında son durum ne

Bilim Kurulu'ndan son dakika aşı açıklaması geldi - Koronavirüs (coronavirüs) aşısında son durum ne?

Koronavirüs aşısında son durum gündemde yer alırken son dakika gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ,aşı için üretim aşamasına geçildiği bildirildi. Diğer yandan Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 36 milyonu, virüs kaynaklı ölümler ise 1 milyon 54 bini aştı. DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, 'ölü sayısının bilinenden çok daha fazla olduğu' uyarısını yapıyor. Peki, koronavirüs aşısında son durum ne? İşte, Bilim Kurulu'nun son dakika aşı açıklamasının ayrıntıları...

8.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Bilim Kurulu sonrası koronavirüs aşısı açıklaması Üretim aşamasına geçildi

Son dakika haberi: Bilim Kurulu sonrası koronavirüs aşısı açıklaması! Üretim aşamasına geçildi

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hayvan deneyleri tamamlanan aşı adayları için GMP (İyi İmalat Prosedürleri) sertifikasyonu bulunan tesiste ilk aşı için üretim aşamasına geçildiği diğer 4 aday için de üretimin yakın olduğu görüşü değerlendirmelerde netlik kazanmıştır." denildi. Ayrıca Bilim Kurulu'nda, Kovid-19 testlerinin yaygınlaştırılarak temas şüpheli vakalar haricinde test sayısının artırılması yönünde görüş birliğine varıldı.

7.10.2020Gündem
Koronavirüs aşısı ne zaman hazır olacak DSÖden dikkat çeken açıklama

Koronavirüs aşısı ne zaman hazır olacak? DSÖ'den dikkat çeken açıklama

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre'nin Cenevre kentinde bugün sona eren, DSÖ Yönetim Kurulu'nun "Kovid-19 ile mücadele özel oturumu"nda konuştu.DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı bir aşının yıl sonuna kadar hazır olabileceğini bildirdi.

7.10.2020Gündem
Son dakika haberi: DSÖden flaş açıklama... Koronavirüs aşısında tarih belli oldu

Son dakika haberi: DSÖ'den flaş açıklama... Koronavirüs aşısında tarih belli oldu!

Dünya koronavirüs kabusunu yaşamaya devam ediyor. Vaka ve ölüm sayıları her geçen gün artarken herkes merakla Covid-19 için geliştirilecek aşıdan haber bekliyor. Dünya Sağlık Örgütü flaş bir açıklama yaparak koronavirüs aşısının ne zaman dağıtılacağıyla ilgili tarihi verdi.

7.10.2020Dünya
Afrikada 15 noktada Kovid-19 aşı denemesi yapılıyor

Afrika'da 15 noktada Kovid-19 aşı denemesi yapılıyor

Kovid-19'un en fazla görüldüğü ülkelerden Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 5, Mısır'da 4 sağlık merkezinde aşı deneme çalışmaları sürüyor.

7.10.2020Dünya
Son dakika haberi: Koronavirüs aşısında son adım

Son dakika haberi: Koronavirüs aşısında son adım

Son dakika haberi.. Almanya’da Prof. Dr. Uğur Şahin’in başında olduğu Biontech firması koronaya karşı geliştirdiği aşıya ruhsat için Avrupa İlaç Ajansı’na (EMA) başvurdu. EMA aşı ruhsatı için inceleme sürecini başlattı. Korona (koronavirüs) aşısında son aşamaya gelinirken verilerin cesaret verici olduğu vurgulandı.

7.10.2020Gündem
Son dakika haberi: DSÖ koronavirüs aşısı için tarih verdi

Son dakika haberi: DSÖ koronavirüs aşısı için tarih verdi!

DSÖ Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs aşısı için son dakika açıklaması yaptı. Ghebreyesus, koronavirüse karşı bir aşının yıl sonuna kadar hazır olabileceğini bildirdi.

6.10.2020Dünya
Yerli aşıda yeni aşama: İnsanlı denemeye geçildi

Yerli aşıda yeni aşama: İnsanlı denemeye geçildi

COVID-19’a karşı Türkiye’de çalışmaları gerçekleştirilen 3 yerli aşıda hayvanlı deneme süreci başarıyla tamamlandı ve insanlı deneme sürecine geçildi. Umut verici gelişmeyi Sağlık Bakanı Koca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a telefonla verdi.

4.10.2020Gündem
Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,42 artışla 1.150,07 puandan başladı.

1.10.2020Ekonomi
VİOPta endeks kontratı güne yükselişle başladı

VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yükselişle başlamasının ardından 1.299,00 seviyesinde dengelendi.

1.10.2020Ekonomi
Korona virüs aşısında son dakika gelişmesi: İkinci doz yapıldı Coronavirüs aşısı bulundu mu

Korona virüs aşısında son dakika gelişmesi: İkinci doz yapıldı! Coronavirüs aşısı bulundu mu?

Koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bilim insanları coronavirüs aşısı denemelerine devam ediyor. Bu denemelerden olumlu yanıt alınırken, Türkiye'deki çalışmalarla ilgili son dakika gelişmeler yaşandı. ABD, Çin, Rusya gibi ülkeler aşı çalışmalarını sürdürürken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da coronavirüs aşısıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Aşı için 1-2 aylık zaman kaldığı görülünce tünelin sonu görülüyor." dedi. İşte koronavirüs aşısı ile ilgili son dakika haberleri

1.10.2020Gündem
VİOPta endeks kontratı güne yükselişle başladı

VİOP'ta endeks kontratı güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) ekim vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yükselişle başlamasının ardından 1.272,00 seviyesinde dengelendi.

30.09.2020Ekonomi
Koronavirüs aşısında son durum ne, aşı ne zaman çıkacak Pandemiye karşı geliştirilen FAZ 3 aşamasındaki ilk aşı yapıldı

Koronavirüs aşısında son durum ne, aşı ne zaman çıkacak? Pandemiye karşı geliştirilen FAZ 3 aşamasındaki ilk aşı yapıldı

Pandemiye karşı geliştirilen FAZ 3 aşamasındaki ilk aşı yapıldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tabak, "Çalışmaların sonucunda aşının etkinliği gösterilirse aralık ya da ocak gibi tüm dünyada aşılamaların başladığı bir sürece gireceğiz." dedi. İşte, Koronavirüs aşısında son durum hakkında bilgi...

28.09.2020Gündem
ABDden koronavirüs aşısı açıklaması: Aşı için yarım milyon köpekbalığı katledilebilir

ABD'den koronavirüs aşısı açıklaması: Aşı için yarım milyon köpekbalığı katledilebilir!

ABD’de faaliyet gösteren ‘Shark Allies’ sivil toplum örgütü koronavirüs aşısı çalışmalarında yarım milyon köpekbalığının katledilebileceğini açıkladı.

28.09.2020Dünya
Cerrahpaşada da ilk koronavirüs aşısı yapıldı

Cerrahpaşa'da da ilk koronavirüs aşısı yapıldı

Kovid-19 Faz 3, gönüllü aşılamaları İstanbul'da ilk kez yapılıyor.

28.09.2020Haber
Son dakika haberler... Cerrahpaşada da ilk koronavirüs aşısı yapıldı

Son dakika haberler... Cerrahpaşa'da da ilk koronavirüs aşısı yapıldı

Kovid-19 Faz 3, gönüllü aşılamaları İstanbul'da ilk kez yapıldı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ndeki aşılama Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Gönen, Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Fehmi Tabak'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hasta bakıcı olan Asım Baştürk gönüllü olarak ilk aşıyı oldu. Baştürk, "Kendim gönüllü oldum, hiç kimsenin de baskısı olmadan. Tabi ki Türkiye ve dünyada olan bu belanın gitmesini bir an önce istiyoruz" dedi.

28.09.2020Gündem
Londra ve Köln’de korona öfkesi

Londra ve Köln’de korona öfkesi

İngiltere ve Almanya’da binlerce kişi, salgın nedeniyle sıkılaşan bazı önlemleri protesto etti.

28.09.2020Dünya
Milyar dolarlık anlaşma imzalanmıştı Ünlü ilaç firmasından flaş aşı açıklaması

Milyar dolarlık anlaşma imzalanmıştı! Ünlü ilaç firmasından flaş aşı açıklaması

ABD merkezli Johnson&Johnson (J&J), ürettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının, klinik deneylerde virüse karşı güçlü bağışıklık oluşturduğunun gözlendiğini bildirdi.

25.09.2020Dünya
Son dakika: Koronavirüs aşısı bulundu mu Cumhurbaşkanı Erdoğandan yerli aşı açıklaması  İşte coronavirüs aşısında son durum

Son dakika: Koronavirüs aşısı bulundu mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli aşı açıklaması! İşte coronavirüs aşısında son durum

Son dakika koronavirüs haberleri gündeme gelirken, aşı çalışmalarında son durum bilim insanlarının çalışmaları ile takip ediliyor. Rusya, ABD, Çin gibi ülkelerde corona virüs aşı çalışmaları klinik ortamda gerçekleşirken, yerli korona virüs aşısı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli değerlendirmelerde bulundu. Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Erdoğan, aşı geliştirme çalışmalarının 2'sinde deneylerin başlandığını belirterek, "İnşallah önümüzdeki yılın ilk aylarında bu aşıları milletimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. " dedi. İşte, corona virüs aşısında son gelişmeler ve Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları.

24.09.2020Gündem
Son dakika haberler:. Türkiyede ilk koronavirüs aşısı geçen hafta yapıldı Ciddi yan etki yok, 7 aya kadar sürecek

Son dakika haberler:. Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı geçen hafta yapıldı! 'Ciddi yan etki yok, 7 aya kadar sürecek'

Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi'nde geçen hafta ilk gönüllü uygulamasına başlanan Covid-19 aşısı şu ana kadar 20 sağlık çalışanına uygulandı. Prof. Dr. Murat Akova, aradan geçen 5 günde ciddi bir yan etki ile karşılaşmadıklarını açıkladı. Prof. Dr. Akova, "Ufak tefek şeyler var tabii; hafif halsizlik, kırgınlık, aşı yapılan yerde ağrı gibi. Ama bunlar tüm aşılarda olduğu gibi beklenen yan etkiler. Şimdilik bir sorun yok. Periyodik olarak bu hastalar izlenecekler, muayene edilecekler, telefonla izlenecekler. Yan etki varsa bize hemen bildirecekler. Güvenlik analizlerini yapacağız. Oldukça uzun bir süreç, 7 aya kadar sürecek" dedi.

23.09.2020Gündem
Putinden BMye koronavirüs aşısı teklifi

Putin'den BM'ye koronavirüs aşısı teklifi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bu yıl koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ilk kez görüntülü konferans yoluyla gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler (BM) 75inci Genel Kurulunda konuştu. Putin, Özellikle BM personelinin ve ofislerinin gönüllü aşılaması için aşımızı ücretsiz olarak sunmayı teklif ediyoruz dedi.

22.09.2020Dünya
Son dakika Putinden koronavirüs aşısı açıklaması: Rusya hazır

Son dakika! Putin'den 'koronavirüs aşısı' açıklaması: Rusya hazır

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın kendi Kovid-19 aşısını, isteyen BM yetkililerine ücretsiz olarak vermeye hazır olduğunu duyurdu.

22.09.2020Dünya
Son dakika haberi: Rusyadan koronavirüs aşısı açıklaması

Son dakika haberi: Rusya'dan koronavirüs aşısı açıklaması

Son dakika haberine göre Rusya tarafından yapılan açıklamada Rusya'da üretilen koronavirüs aşısı 2 bin 500 kişiye uygulandığını belirtildi.

22.09.2020Dünya
Çinli şirketin Kovid-19 aşı adayının üçüncü aşama klinik denemeleri Rusyada başladı

Çinli şirketin Kovid-19 aşı adayının üçüncü aşama klinik denemeleri Rusya'da başladı

Çin ilaç şirketi CanSino'nun potansiyel yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı, Rusya'da insanlar üzerinde test edilmeye başlandı.

22.09.2020Dünya
Sağlık Bakanlığı duyurdu: Milli aşı babayiğitleri aranıyor

Sağlık Bakanlığı duyurdu: Milli aşı babayiğitleri aranıyor

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de kurulacak tesislerde aşı geliştirme, araştırma ve üretimin her aşamasında görev yapabilecek biyolog, laboratuvar teknisyeni, eczacı, kimyager, veteriner hekim, tıbbi farmakolog ve hekimler arıyor.

22.09.2020Gündem
Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aşı çalışmalarıyla ilgili açıklama

Koronavirüs aşısında son durum bilgileri takip ediliyor. Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bulaşanların sayısı 30 milyon 870 bine, salgında hayatını kaybedenlerin sayısı 958 bine, iyileşenlerin sayısı ise 22 milyon 469 bine ulaştı. Tüm dünyada bunlar olurken, aşı çalışmalarının ne durum da olduğu da merak konusu oldu. ABD, Rusya ve Çin gibi ülkelerin aşı çalışmalarında aşamalar devam ediyor. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs aşısıyla ilgili yaptığı açıklamada, aşının 2021'de piyasaya sürüleceğini duyurdu. Peki, koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak?

21.09.2020Gündem
Almanya’nın en zenginler listesinde ilk 100’de

Almanya’nın en zenginler listesinde ilk 100’de

Almanya’da ‘En Zengin Almanlar’ listesi açıklandı. Listede ilk sırada süpermarket zincirleri Lidl ve Kaufland’ın kurucusu 80 yaşındaki Dieter Schwarz, 41,8 milyar euroluk servetiyle listenin başında yer aldı.

20.09.2020Avrupa
Son dakika haberler: Koronavirüs aşısında sona yaklaşılıyor... Tünelin ucunda ışık göründü

Son dakika haberler: Koronavirüs aşısında sona yaklaşılıyor... Tünelin ucunda ışık göründü!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye, vaka ve ölüm sayıları artmaya devam ediyor. Öte yandan salgını durduracak aşıyı bulmak için yapılan çalışmalarda da sona yaklaşıldı. Dünyanın umutla beklediği koronavirüs aşısına giderek daha çok yaklaşıyoruz.

19.09.2020Dünya
Son dakika haberi: ABD Başkanı Trumptan flaş koronavirüs aşısı açıklaması

Son dakika haberi: ABD Başkanı Trump'tan flaş koronavirüs aşısı açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, düzenlediği basın toplantısında Nisan 2021e kadar aşının tüm Amerikalılar için hazır olacağını duyurdu.

18.09.2020Dünya
Coronavirüs aşısında son durum: Koronavirüs aşısı bulundu mu İşte son dakika aşı haberleri

Coronavirüs aşısında son durum: Koronavirüs aşısı bulundu mu? İşte son dakika aşı haberleri

Koronavirüs aşısında son durum bilgileri takip ediliyor. Bir çok ülkede bilim insanlarının aşı çalışmaları devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan olumlu haberler geldi. 'Coronavirüs aşısı bulundu mu?' sorusunun yanıtı gündemde yer alırken, Bakan Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, üretilen bazı aşıların faz-3 denemelerinin kaç kişi üzerinde yapılacağı ve şu an faz-3 çalışması süren 9 aşı bulunduğu aktardı. İşte, koronavirüs aşısında son gelişmeler ve Bakan Koca'nın ilk aşı çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamalar.

18.09.2020Gündem
Çin aşısına 13 bin gönüllü aranıyor

Çin aşısına 13 bin gönüllü aranıyor

Çin’in COVID-19 için ürettiği ve şu ana kadar dünya genelinde 10 bin kişiye yapılan aşının denemeleri Türkiye’de başladı.

18.09.2020Gündem
Son dakika: Trumptan koronavirüs aşısı açıklaması Tarih verdi

Son dakika: Trump'tan koronavirüs aşısı açıklaması! Tarih verdi

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşının ekim ortasında ülke içinde dağıtıma hazır olacağını duyurdu.

16.09.2020Dünya
ABDli bilim insanından dikkat çeken maske ve aşı karşılaştırması

ABD'li bilim insanından dikkat çeken maske ve aşı karşılaştırması

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) Direktörü Robert Redfield, "Maskenin işe yaradığına ilişkin çok net bilimsel kanıtlarımız var, hatta şunu bile söyleyebilirim, yüz maskesi Kovid-19'a karşı korunmamız noktasında aşıdan daha garantili." dedi.

16.09.2020Dünya
Koronavirüs (coronavirüs) aşısı ne zaman çıkacak Çin tarih verdi İşte korona virüs aşısında son durum

Koronavirüs (coronavirüs) aşısı ne zaman çıkacak? Çin tarih verdi! İşte korona virüs aşısında son durum

Koronavirüs aşısında son durum bilgileri, dünyada olduğu gibi ülkemizde de takip ediliyor. ABD ve Rusya'da bilim insanlarının devam ettirdiği aşı çalışmalarında olumlu gelişmeler yaşanırken, Çin'den önemli açıklama geldi. Çinli bir yetkili koronavirüs aşısı için kasım ayına tarih verdi. Diğer yandan ABD'li ilaç firması Pfizer, aşısının etkili olup olmadığını ekim sonuna kadar test edebileceklerini bildirdi. Diğer yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da aşıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Peki, korona virüs aşısı ne zaman çıkacak? İşte, korona virüs aşısında son gelişmeler.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberler: Türkiyede tarihi gün... Koronavirüs aşısında ilk gönüllü uygulaması yapıldı

Son dakika haberler: Türkiye'de tarihi gün... Koronavirüs aşısında ilk gönüllü uygulaması yapıldı

Gelen son dakika haberine göre, dünyanın dört gözle beklediği koronavirüs aşısında tarihi bir aşama Türkiye'de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Akova, "Aşılarla ilgili en çok korkulan şey, herkesin bilmediği ve merak ettiği konulardan bir tanesi de şu: Aşı yaptığımız zaman acaba aşı hastalığı artıracak potansiyel yan etkiye sahip olabilir mi? Çünkü biz aşı ile kanda antikor yükselmesini bekliyoruz. Ama yükselen antikoru olan hastalar, gerçek virüsle karşılaşırlarsa acaba vücudunda aşırı bir reaksiyon verir ve ciddi bir yan etki ortaya çıkar mı? Hayvan çalışmalarında ve Faz 1 denemelerinde böyle bir şey gözlenmedi. Faz 2 aşaması henüz makale olarak yayınlanmadı ancak veriler var ve o verilerde de gördük bu şekilde bir yan etki söz konusu değil. Aşının yapıldığı gönüllerde de yüksek ölçüde antikor ürettiği görülüyor.'' dedi.

16.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyede ilk koronavirüs aşısı bugün

Son dakika haberi: Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı bugün

Son dakika haberi... Türkiye'de ilk koronavirüs aşısı bugün yapılacak. Çinli firma tarafından geliştirilen aşı kimlere yapılacak ayrıntılar neler? Detayları CNN TÜRK muhabiri Duygu Ayaz Bayram aktardı.

16.09.2020Gündem