EKSTRA
MENÜ

Wuhan

Wuhan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Wuhan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 675 Wuhan haberi bulunmuştur.

Wuhan Haberleri

Dizisi çekilse izlenme rekorları kırar Birbirini tanımayan 20 amatör ve iki kötü niyetli bilim insanı...

Dizisi çekilse izlenme rekorları kırar! Birbirini tanımayan 20 amatör ve iki kötü niyetli bilim insanı...

Covid-19'a yol açan virüsün Çin'de bir laboratuvardan yayılmış olma ihtimali geçen yıl bu zamanlar bir deli saçması olarak görülüyordu, şu an ise ciddi ciddi araştırılıyor. Bu farkı yaratan ise bir grup amatörün dedektif gibi sürdürdüğü ince araştırmalar oldu. Peki bunu nasıl yaptılar?

12.06.2021Dünya
Turizm tesislerini gizli misafir denetliyor

Turizm tesislerini 'gizli misafir' denetliyor

Koronavirüs tedbirleriyle başlayan yeni turizm sezonunda turizm tesisleri ’gizli misafir’ tarafından denetleniyor. Tıpkı otel müşterisi gibi tesise gelen gizli denetçiler her türlü aksamayı raporluyor. Tek aksamada dahi Güvenli Turizm Sertifikası (GTS) iptal edilen tesis kapatılıyor. Belgelendirme kuruluşlarının ’dışarından hizmet alımı’ yöntemiyle belirlediği ’gizli misafir’in oteldeki masraflarını da yine bu kuruluşlar karşılıyor.

10.06.2021Haber
Turizm tesislerini gizli misafir denetliyor

Turizm tesislerini gizli misafir denetliyor

KORONAVİRÜS tedbirleriyle başlayan yeni turizm sezonunda turizm tesisleri ’gizli misafir’ tarafından denetleniyor. Tıpkı otel müşterisi gibi tesise gelen gizli denetçiler her türlü aksamayı raporluyor. Tek aksamada dahi Güvenli Turizm Sertifikası (GTS) iptal edilen tesis kapatılıyor. Belgelendirme kuruluşlarının ’dışarından hizmet alımı’ yöntemiyle belirlediği ’gizli misafir’in oteldeki masraflarını da yine bu kuruluşlar karşılıyor.

10.06.2021Ekonomi
Son dakika: ABD’nin gizli kovid raporu sızdı

Son dakika: ABD’nin gizli 'kovid raporu' sızdı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün (Kovid-19) Çin'deki bir laboratuvardan sızdığı iddiası ABD'den gelen yeni bir rapor ile yeniden gündemde. Wall Street Journal, ABD hükümetine bağlı bir laboratuvarın Kovid-19'un kökeni hakkında hazırladığı gizli rapora ulaştı. İşte raporda yer alan ezber bozan ifadeler...

8.06.2021Dünya
Son dakika: Çin’den ABD’ye Kovid-19 yanıtı

Son dakika: Çin’den ABD’ye Kovid-19 yanıtı

Çin’in ABD’deki büyükelçiliğinin sözcüsü Liu Pengyu Kovid-19’un kökenine dair yaptığı açıklamada, “Çin’i karalama ve köken araştırmalarını politikleştirme kampanyası, Irak’ın 12 yıl önce kitle imha silahlarına (WMD) sahip olduğuna dair yalanlardan farklı değildir” dedi.

8.06.2021Dünya
Dünya bu kareyi konuşuyor... Trump sahneye pantolonunu ters giyerek çıktı

Dünya bu kareyi konuşuyor... Trump sahneye pantolonunu ters giyerek çıktı

Aylar sonra kamera karşısına geçen eski ABD Başkanı Donald Trump 'pantolonunu ters giydi' iddiası ile gündemde.

7.06.2021Dünya
Virüs ilk patlak verdiğinde Merkel Çin’deymiş

Virüs ilk patlak verdiğinde Merkel Çin’deymiş!

Tüm dünyayı sarsan koronavirüsün Çin’de laboratuvarda çıktığı yönündeki iddialar yeninden gündeme gelirken, Başbakan Angela Merkel’in 2019 yılı eylül ayında Çin’in Wuhan kentine yaptığı ziyaret sırasında virüsün patlak verdiği iddia edildi.

2.06.2021Avrupa
DSÖden virüsün kökenini bulmak için şaşırtan adım

DSÖ'den virüsün kökenini bulmak için şaşırtan adım

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 'Çin iddialarını araştır' taleplerine rağmen Kovid-19'un kökenini bulmak için rotasını bambaşka bir ülkeye çevirdi.

2.06.2021Dünya
Çinden Wuhan açıklaması

Çin'den Wuhan açıklaması

Çin devlet gazetesi Global Times'tan ABD'nin Kovid-19'un Çin'den Wuhan laboratuvar'ından sızdığı iddiasını araştırmasına sert tepki geldi. 'Laboratuvar sızıntısı' iddiası ile ilgili soruşturma başlattığı için ABD başkanı Joe Biden'ın hedef alındığı yazıda " Saddam yönetimindeki Irak'ın işgali öncesi ABD'nin Irak'ta Kitle İmha Silahları (KİS) bulma çabalarına atıfta bulunan gazete, Biden'ın adımının da bundan farksız olduğunu iddia etti."

1.06.2021Dünya
Ünlü virolog yeni salgının adını açıkladı

Ünlü virolog yeni salgının adını açıkladı

ABD'nin önde gelen virologlarından Profesör Peter Hotez çok konuşulacak açıklamalara imza attı. Hotez henüz Kovid-19 hayatımızdan çıkmamışken yeni virüsün adını koydu.

1.06.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs yayılımının merkezi Wuhandan yeni görüntü... Yarasanın ısırdığı an kamerada

Son dakika: Koronavirüs yayılımının merkezi Wuhan'dan yeni görüntü... Yarasanın ısırdığı an kamerada!

Son günlerde 'virüsün sızdığı yer' iddiası ile gündeme gelen Wuhan'daki laboratuvardan şoke eden görüntüler geldi. Görüntülerdeki yarasa detayı kısa sürede gündeme oturdu.

31.05.2021Dünya
Son dakika: Koronavirüs görülen Sıfırıncı hasta tespit edildi Koronavirüsün kayıp halkası bulundu..

Son dakika: Koronavirüs görülen 'Sıfırıncı hasta' tespit edildi! Koronavirüs'ün kayıp halkası bulundu..

Koronavirüsün laboratuvardan sızdığı iddialarının ardından virüsün ilk görüldüğü kişi için de çok konuşulacak bir iddia geldi. Araştırmacılar 'sıfırıncı hasta' olarak tabir edilen kişiyi tespit ettiklerini açıkladı.

31.05.2021Dünya
Covid-19un kaynağı laboratuvar sızıntısı Komplo teorisi deniyordu ciddi bir ihtimale dönüştü

'Covid-19'un kaynağı laboratuvar sızıntısı' Komplo teorisi deniyordu ciddi bir ihtimale dönüştü

Dünyayı kasıp kavuran Covid-19 virüsünün kaynağını halen kesin olarak bilmiyoruz. Salgının ilk günlerinde ortaya atılan ancak daha sonra gözden düşen laboratuvar sızıntısı teorisi ise son dönemde yeniden üstelik çok daha güçlü bir biçimde tartışılır hale geldi.

29.05.2021Dünya
Son dakika haberler: Vuhan dosyası kapanmıyor... Biden raporu 90 gün içinde hazır istedi, Çinden jet yanıt geldi

Son dakika haberler: Vuhan dosyası kapanmıyor... Biden raporu 90 gün içinde hazır istedi, Çin'den jet yanıt geldi!

Koronavirüs salgınının Çin'deki laboratuvardan yayıldığı iddiaları dünya gündeminden düşmüyor. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından elde edilen belgelere dayandırılan haberler virüs ve Çin ilişkisini bir kez daha gündeme getirmişti. ABD Başkanı Biden Kovid-19'un kökenine ilişkin istihbarattan 90 gün içinde rapor istedi. Çin'den ABD'ye sert yanıt ise gecikmedi.

27.05.2021Dünya
Öpüşme, selamlaşma ve kucaklaşma... Hangileri daha riskli

Öpüşme, selamlaşma ve kucaklaşma... Hangileri daha riskli?

Tokalaşma ve selamlaşma şekilleri pandemi ile birlikte tüm dünyada değişime uğradı. Tokalaşmak, yanaktan öpüşmek, sırtını sıvazlayarak sarılmak artık çok eskilerde kaldı. Peki, hangi selamlaşma biçimi daha az riskli hangileri daha yüksek risk taşıyor?

20.05.2021Dünya
İlk deneme başarısız olmuştu... Fransız şirket Kovid-19 aşı çalışmasında sonuçların olumlu olduğunu duyurdu

İlk deneme başarısız olmuştu... Fransız şirket Kovid-19 aşı çalışmasında sonuçların olumlu olduğunu duyurdu

Fransız ilaç şirketi Sanofi, yeniden geliştirdikleri Koronavirüs aşısının ikinci faz testlerinde olumlu sonuç açıkladı. Klinik denemeler bu şekilde devam ederse dünya bir Kovid-19 aşısına daha kavuşabilir.

17.05.2021Dünya
Bilim insanlarından ortak çağrı: Ciddiye alınmalı

Bilim insanlarından ortak çağrı: Ciddiye alınmalı!

Önde gelen bilim insanları Kovid-19'un Wuhan'daki laboratuvardan sızdığı teorisinin ciddiye alınması gerektiğini ve DSÖ'nün bunu 'dengeli bir şekilde değerlendiremediğini' iddia etti.

16.05.2021Dünya
Çinde kasırga: 10 ölü, 367 yaralı

Çin'de kasırga: 10 ölü, 367 yaralı

Çin'in orta ve doğu bölgelerinde etkili olan kasırga nedeniyle 10 kişi hayatını kaybetti, 367 kişi yaralandı.

15.05.2021Dünya
7 VARYANT 21 SORU | Covid-19 varyantları arasındaki farklar, haklarında merak edilenler…

7 VARYANT 21 SORU | Covid-19 varyantları arasındaki farklar, haklarında merak edilenler…

İngiltere, Brezilya, Güney Afrika, Kaliforniya ve daha fazlası… Covid-19 virüsünün keşfedilen farkı türleri hakkında merak edilen her şey haberimizde.

13.05.2021Gündem
Koronavirüsle birlikte doktor ziyaretinde online dönem

Koronavirüsle birlikte doktor ziyaretinde 'online' dönem

Koronavirüs salgını tam kapanma, karantina, evden çalışma, sosyal mesafe gibi pek çok kavramı beraberinde getirdi. Bunlardan biri de 'online doktor ziyareti'. Uzmanlara göre dijitalleşmeyle birlikte hastane randevuları da online gerçekleşebilecek.

12.05.2021Gündem
Wuhanda hayat normale döndü: Binlerce kişi ile müzik festivali yapıldı

Wuhan'da hayat normale döndü: Binlerce kişi ile müzik festivali yapıldı

Salgının ilk görüldüğü yer olan Wuhan'da hayat normale döndü. Kentte düzenlenen müzik festivaline binlerce kişi katıldı.

2.05.2021Dünya
Korkutan Hindistan varyantı açıklaması: Hem aşıyı hem bağışıklığı etkisizleştirebilir

Korkutan Hindistan varyantı açıklaması: Hem aşıyı hem bağışıklığı etkisizleştirebilir

Koronavirüs mutasyonları hakkında açıklamalarda bulunan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, "Hindistan varyantının, kaçış proteinleri üreterek hem aşıyı hem hastalığı geçirmiş kişilerin bağışıklığını etkisizleştirebileceğinden şüpheleniyoruz" dedi.

2.05.2021Gündem
Brezilyada P1 kâbusu: Bir günde 4 bin 249 kişi öldü

Brezilya'da P1 kâbusu: Bir günde 4 bin 249 kişi öldü

Brezilya'da salgının ortaya çıkardığı tablo her geçen gün daha da kötüleşiyor. Özellikle ‘P1’ olarak adlandırılan varyant ülkede salgını bir bilinmeze doğru sürüklüyor. Hatta bu varyant Türkiye dahil olmak üzere 25'ten fazla ülkede de bulunuyor. Uzmanlar Brezilya varyantını, Brezilya'da yaşayan Türkler ise ülkedeki son durumu hurriyet.com.tr’ye anlattı.

26.04.2021Dünya
12 SORU 12 YANIT | İngiltere varyantı hakkında merak edilen her şey...

12 SORU 12 YANIT | İngiltere varyantı hakkında merak edilen her şey...

İngiltere varyantı, geçen yılın sonlarında ilk olarak Birleşik Krallık’ta tanımlandı ve kısa sürede neredeyse tüm dünyaya yayıldı. Şu an Türkiye'de yeni vakaların yüzde 85'i söz konusu varyant kaynaklı. İngiltere varyantının detaylarını öğrenmek bizim için hastalığın son halini de görmek anlamına geliyor. İşte A'dan Z'ye İngiliz mutasyonu...

16.04.2021Gündem
Pandemi döneminde tüp bebek tedavisi ertelenmeli mi

Pandemi döneminde tüp bebek tedavisi ertelenmeli mi?

Aylardır tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandeminin ilk başlarında anne baba adaylarının bebek hayalini de ne yazık ki etkiledi. Ancak tüp bebek tedavisinde her ay her her geçen hafta, her geçen gün çok önemli. Yapılan bilimsel çalışmalar ışığında doğru önlemler ve Covid-19 pandemisinde Tüp Bebek Tedavisinin mümkün olduğunu göstermekte.

Çinde 2 ay sonra en yüksek günlük vaka artışı

Çin'de 2 ay sonra en yüksek günlük vaka artışı

Koronavirüsün 'sıfır noktası' olarak nitelendirilen Çin'de 2 ay sonra en yüksek günlük vaka artışı kaydedildi.

5.04.2021Dünya
Bir milyon Covid ölümünü engelleyen ilaç: Deksametazon

Bir milyon Covid ölümünü engelleyen ilaç: Deksametazon

Deksametazon tedavisi son bir yıldır on binlerce hasta üzerinde denendi, Covid-19 hastalarında ölüm oranlarını azalttığını gösteren ilk tedavi oldu ve bugüne kadar dünya çapında yaklaşık 1 milyon kişinin hayatını kurtardı

Bilim Kurulu Üyesi Serap Şimşek Yavuz:  İstanbulda 3. dalgaya girdik

Bilim Kurulu Üyesi Serap Şimşek Yavuz: İstanbul'da 3. dalgaya girdik

Koronavirüs vakalarının tırmanışa geçtiği son günlerde Bilim Kurulu Üyesi Yavuz, önemli uyarılarda bulundu. İstanbul'da aşısız olan çok fazla nüfusun olduğuna dikkat çeken Yavuz, İstanbul'da salgında üçüncü dalgaya girildiğini kaydetti.

19.03.2021Haber
Prof. Dr. Yavuzdan İstanbul için korkutan uyarı 3. dalgaya girdik

Prof. Dr. Yavuz'dan İstanbul için korkutan uyarı! '3. dalgaya girdik'

Koronavirüs vakalarının tırmanışa geçtiği son günlerde Bilim Kurulu Üyesi Yavuz, önemli uyarılarda bulundu. İstanbul'da aşısız olan çok fazla nüfusun olduğuna dikkat çeken Yavuz, İstanbul'da salgında üçüncü dalgaya girildiğini kaydetti.

19.03.2021Gündem
Uzmanlar uyarıyor Koronavirüs aşısının öncesi ve sonrasında sakın tüketmeyin

Uzmanlar uyarıyor! Koronavirüs aşısının öncesi ve sonrasında sakın tüketmeyin

Koronavirüsle mücadele kapsamında geliştirilen 'Coronavac' aşısı yurt genelinde uygulanmaya devam ederken, uzmanlar aşı öncesi ve sonrası alkol tüketilmemesi gerektiğine karşı vatandaşları uyardı.

10.03.2021Haber
Korona aşısı olacaklar dikkat Bunu sakın tüketmeyin

Korona aşısı olacaklar dikkat! Bunu sakın tüketmeyin

Koronavirüsle mücadele kapsamında geliştirilen 'Coronavac' aşısı yurt genelinde uygulanmaya devam ederken, uzmanlar aşı öncesi ve sonrası alkol tüketilmemesi gerektiğine karşı vatandaşları uyardı.

10.03.2021Gündem
Salgından uzak yolculuk için uçakta bunlara dikkat

Salgından uzak yolculuk için uçakta bunlara dikkat!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını nedeniyle havayolu şirketleri birtakım tedbirler aldı. Ancak pandemi döneminde uçuş esnasında birey olarak bizim de alabileceğimiz önlemler mevcut. İşte bu önlemleri ve dikkat edilmesi gerekenleri Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Çağrı Büke sıraladı.

2.03.2021Sağlık
Aile içi şiddete tanık olan çocuk yetişkinlikte şiddete başvurabiliyor

"Aile içi şiddete tanık olan çocuk yetişkinlikte şiddete başvurabiliyor"

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yaptığı araştırmalara göre, aile içinde şiddete tanıklık eden ya da maruz kalan çocukların, yetişkinlik dönemlerinde şiddete başvurabileceklerini belirten Çocuk Gelişimi Program Başkanı Öğr. Gör. Gökçe Gülen Akçin, "Çocuklar, şiddetin yakın ilişkiler için kabul edilebilir olduğunu düşünebilir, başkalarının ona kötü davranmasına inanabilir" dedi.

26.02.2021Sağlık
Çinden iki koronavirüs aşısına daha geniş kapsamlı kullanım onayı

Çin'den iki koronavirüs aşısına daha geniş kapsamlı kullanım onayı

Çin, geniş kapsamlı kullanım için CanSino Biologics ve Sinopharm aşılarına şartlı onay vererek, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesindeki aşı tedarikçilerini artırdı.

25.02.2021Dünya
İsrailde Kovid-19u reddeden ve aşıya karşı çıkan doktorun sağlık lisansı iptal edildi

İsrail'de Kovid-19'u reddeden ve aşıya karşı çıkan doktorun sağlık lisansı iptal edildi

İsrail'de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) varlığını kabul etmeyen ve virüse karşı halkın aşılanmasına karşı çıkan bir doktorun klinik açmak için verilen sağlık lisansının feshedildiği bildirildi.

24.02.2021Dünya
CNN özel haber olarak manşetten duyurdu... Ses getirecek açıklama

CNN özel haber olarak manşetten duyurdu... Ses getirecek açıklama

Corona virüsünün (koronavirüs) kökenlerini araştırmak üzere Çin'e giden Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) araştırmacıları, Aralık 2019'da Wuhan kentinde virüsün geçmişte tahmin edilenden çok daha yaygın olduğunu ortaya çıktı. Öte yandan Çin, DSÖ heyetinden bilgi gizlendiğine ilişkin ABD'nin eleştirilerine tepki gösterdi.

14.02.2021Dünya
Son dakika... İlk sonuçlar geldi Vuhana giden DSÖ ekibinden Kovid-19un kaynağıyla ilgili açıklama

Son dakika... İlk sonuçlar geldi! Vuhan'a giden DSÖ ekibinden Kovid-19'un kaynağıyla ilgili açıklama

Koronavirüsün ilk kez görüldüğü Vuhan'a giden Dünya Sağlık Örgütü uzmanları yaptıkları araştırma sonuçlarını düzenledikleri bir brifingle açıkladı. Koronavirüsün kökenini belirlemeye yönelik çalışmaların herhangi bir hayvana işaret etmediği ve bulguların salgının Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'dan önce tespit edilmediği belirtildi. DSÖ yetkilileri virüsün laboratuvardan yayıldığı yönündeki komplo teorilerini de cevapladı.

9.02.2021Dünya
Dünyayı pandemiden kurtarmaya çalıştı Ölümünün üzerinden tam 1 yıl geçti...

Dünyayı pandemiden kurtarmaya çalıştı! Ölümünün üzerinden tam 1 yıl geçti...

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının ilk günlerinde, alarm zillerini çalmaya çalıştığı için kahraman olarak anılan Çinli doktor Li Wenliang çalıştığı hastanede hayatını kaybetmişti. Çinli doktorun ölümünün üzerinden tam bir yıl geçti.

7.02.2021Dünya
Son dakika... Gizem perdesi aralanıyor: DSÖ heyeti Vuhan Viroloji Enstitüsünde

Son dakika... Gizem perdesi aralanıyor: DSÖ heyeti Vuhan Viroloji Enstitüsü'nde!

Yeni tip koronavirüsün kökenlerini araştırmak üzere salgının ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kentine giden Dünya Sağlık Örgütü heyeti Viroloji Enstitüsü laboratuvarına gitti. Vuhan'daki enstitü salgının ilk günlerinden beri komplo teorilerinin odağındaki yer olarak kabul ediliyor. Dünya ise merakla DSÖ heyetinin ziyaret sonrası açıklamalarını bekliyor.

3.02.2021Dünya
DSÖ ekibi koronavirüsün ilk çıktığı yer olan canlı hayvan pazarında

DSÖ ekibi koronavirüsün ilk çıktığı yer olan canlı hayvan pazarında

Koronavirüsün kaynağını araştırmak üzere Çin’in Vuhan kentine gelen Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ekibi, Çin’in en büyük hayvan ve deniz ürünleri pazarı olarak bilinen Baishazhou pazarını ziyaret etti.

31.01.2021Dünya
Pompeodan flaş Kovid-19 iddiası Raporu açıkladı, bombayı patlattı

Pompeo'dan flaş Kovid-19 iddiası! Raporu açıkladı, bombayı patlattı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, koronavirüsün kökeni hakkında flaş bir iddia ortaya atarak yayınladığı rapordan sonra Dünya Sağlık Örgütü'ne çağrıda bulundu. Vuhan'ın dünyayı enfekte etme geçmişi olduğunu hatırlatan Pompeo, laboratuvar ve Kovid-19 arasındaki ilişki konusunun acil olarak araştırılmasını istedi.

16.01.2021Dünya
DSÖ yetkilileri virüsün kaynanağını araştırmak için Vuhana gidiyor

DSÖ yetkilileri virüsün kaynanağını araştırmak için Vuhan'a gidiyor

Dünya Sağlık Örgütünden uzman bir ekip koronavirüsün kaynağını araştırmak için Perşembe günü Çin’e gidecek. Öte yandan virüsün kökeni ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Pekin yönetimi bilim insanlarının araştırmalarına müdahale etmekle suçlanmıştı.

11.01.2021Dünya
Vatandaş soruyor, uzmanlar yanıtlıyor... Aşı sırasında torpil olur mu

Vatandaş soruyor, uzmanlar yanıtlıyor... Aşı sırasında torpil olur mu?

Hürriyet, vatandaşlardan COVID-19 aşısı ile ilgili gelen soruları uzmanlara danışarak yanıtlıyor. Bugün sorulara Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Kenan Midilli yanıt verdi. İşte merak edilen sorular ve yanıtları:

6.01.2021Gündem
Koronavirüs Ciddi Kalp Sorunlarına Neden Olabiliyor

Koronavirüs Ciddi Kalp Sorunlarına Neden Olabiliyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Koronavirüs bugüne kadar dünyada 85 milyondan fazla insana bulaştı ve 1,8 milyondan fazla da insanın ölümüne yol açtı. Koronavirüs akciğer rahatsızlığı olarak seyretse de ciddi kalp sorunlarına da neden olabildiğini söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Ulaş Bildirici kalp sağlığı ile ilgili uyarılarda bulundu.

5.01.2021İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Hayat, öngörü ve gelecek

KİMSE salgının bu kadar uzun süreceğini düşünmemişti.

7.05.2021

Derin Teknoloji: Çin ve Fransa

Geçen hafta ünlü bir araştırma kurumu şu anda dünyanın en büyük unicorn’larını sıraladı. Bu liste bir arkadaş grubumda paylaşıldı, ben de ilk öyle gördüm. “Çin’den ne kadar çok şirket var” gruptan gelen ilk tepkiydi.

2.04.2021

Koronavirüsün ruh sağlığımıza etkileri

Çin’in Wuhan kentinde 2019’un aralık ayında başlayıp birkaç ay içinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs hastalığı yalnızca sağlığımızı değil, bütün yaşam biçimimizi etkiledi ve belki de kalıcı bir biçimde değiştirdi. Bu virüsün kısa vadeli etkilerini kısmen biliyoruz, uzun vadeli etkileri ile ilgili ise henüz bilmediğimiz çok şey var.

30.01.2021

Klarnet: Dış politikanın yükselen yumuşak gücü

Son zamanlarda Milli Savunma Bakanlığı’nın internet sitesinin müdavimi oldum.

12.01.2021