MENÜ

Wuhan

Wuhan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Wuhan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 537 Wuhan haberi bulunmuştur.

Wuhan Haberleri

Koronavirüs doktorun ten rengini değiştirmişti Acı haber geldi

Koronavirüs doktorun ten rengini değiştirmişti! Acı haber geldi

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ten rengi koyulaşan Çinli doktordan acı haber geldi. Çin'de Kovid-19 salgının ortaya çıktığı Vuhan kentinde ten rengi değişen doktorun hastalıktan hayatını kaybettiği bildirildi.

2.06.2020Dünya
300 milyon liralık tesiste istihdam yüzde 100 arttı

300 milyon liralık tesiste istihdam yüzde 100 arttı

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınıyla birlikte hijyen ürünlerine olan talep arttı. Sektörün önde gelen üreticilerinden Aksan Kozmetik, küresel salgının Türkiye’ye ulaşmasından önce tedbirli davranıp virüsten koruyucu ürünlerin üretimine başladı.

29.05.2020Ekonomi
Obezite koronavirüsten ölüm riskini artırıyor

Obezite koronavirüsten ölüm riskini artırıyor

Koronavirüs enfeksiyonunun özellikle de obezite grubundaki genç nüfusta ölümcül seyretme tehlikesinin daha yüksek olduğuna dikkat çeken Genel Cerrahi- Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Samet Yardımcı, “Obezitenin insan sağlığını tehdit eden birçok hastalığa yol açtığını, hayat kalitesini bozduğunu ve ortalama insan ömrünü kısalttığını biliyorduk. Artık Covid- 19 enfeksiyonunun daha ağır geçmesi için bir risk faktörü olduğunu da biliyoruz. İngiltere’de Başbakan Boris Johnson’a mektup yazan Kraliyet Akademisi Cerrahları’nın istatistiğine göre, ülkede vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan hastalarda ölüm oranı yüzde 50’yi geçti” dedi. Doç. Dr. Yardımcı, görüştüğü bazı yoğun bakım uzmanlarının Türkiye’de de obez kişilerde hastalığın daha ağır seyrettiğine dair izlenimleri olduğunu söyledi.

29.05.2020Sağlık
Huawei, tasarım yarışması için başvuruları alıyor

Huawei, tasarım yarışması için başvuruları alıyor

Huawei Global Tema Tasarım Yarışması 2020 yetenekli tasarımcıların başvurularını almaya başlıyor. Global olarak düzenlenen yarışma ile Huawei, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da rekabet ve inovasyonun, Huawei'nin 600 milyon kullanıcısının kolektif deneyimini nasıl geliştireceğini araştırıyor.

22.05.2020Teknoloji
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Çetin ÜZEL soruyor: COVID-19 salgını sona erdiğinde, tek bir hasta kişi dahi kalsa o kişiden bulaşmalarla tüm salgın yeniden başlamaz mı? ABD ikinci dalgaya hazırlanıyor diye haberler var. Türkiye’de beklenen bir ikinci dalga var mı?

16.05.2020Gündem
Son 24 saatte Güney Korede 27, Çinde 4 yeni Kovid-19 vakası saptandı

Son 24 saatte Güney Kore'de 27, Çin'de 4 yeni Kovid-19 vakası saptandı

Asya ülkelerinden Güney Kore’de 27, Çin’de 4 yeni yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görüldü.

15.05.2020Dünya
Türk avukatlardan Çin’e ‘virüs yayma ve saklama’ davası

Türk avukatlardan Çin’e ‘virüs yayma ve saklama’ davası

Ankara Barosu avukatları Melih Akkurt ve Selenay Kurt, koronavirüsün ilk ortaya çıktığı yer olan Çin’e yönelik Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi’nde tazminat davası açtı.

14.05.2020Gündem
Çinde vakaların artmaya başladığı şehrin belediyesinden tedirgin edici açıklama

Çin'de vakaların artmaya başladığı şehrin belediyesinden tedirgin edici açıklama

Çin'in Cilin şehrinde, son günlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında görülen artış üzerine bazı yasaklar uygulanmaya başlarken, toplu taşıma hizmetlerine ve halkın bir araya gelmesine de kısıtlama getirildi. Şehir belediyesinden salgının daha da yayılma riski taşıdığı yönünde açıklama geldi.

13.05.2020Dünya
Koronavirüs bağırsaklarda çoğalıyor, sindirim sistemini de etkiliyor

Koronavirüs bağırsaklarda çoğalıyor, sindirim sistemini de etkiliyor

Gastroenteroloji Uzmanı Prof. Dr. Metin Başaranoğlu, koronavirüsün (COVID-19) tutunduğu ACE2 reseptörünün bağırsaklarda bolca bulunduğunu, virüsün bağırsaklarda çoğaldığını ve dışkıda koronavirüsün canlı formlarının olduğunu belirtti.

13.05.2020Sağlık
Çin Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası elemeleri hazırlıklarına başladı

Çin Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası elemeleri hazırlıklarına başladı

Çin Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Asya elemeleri için 17 gün sürecek hazırlık kampına Şanghay'da başladı.

10.05.2020Futbol
Olay iddia Corona virüs tamamen insan yapımı ve belirli kişileri öldürüyor

Olay iddia! 'Corona virüs tamamen insan yapımı ve belirli kişileri öldürüyor'

ABD'nin iddiasına göre corona virüs, Çin'in Wuhan kentindeki bir laboratuvarda insanlar tarafından ortaya çıkarıldı. Çin ise bu iddiaya çok sert tepki gösterdi. ABD'nin bu iddiasına İngiltere'den de destek geldi...

10.05.2020Avrupa
Bizi uyarmışlardı

Bizi uyarmışlardı!

Tüm dünyayı etkisine alan bir salgını konu alan kaç filme, kaç kitaba rastladınız? Vaktiyle seyrettiğimizde ya da okuduğumuzda, “Çok abartmışlar” dediğimiz ama günümüzde yaşananlardan sonra dönüp bakınca gerçeğe yakınlıklarıyla bizi hayrete düşüren eserleri birlikte hatırlayalım...

10.05.2020Hürriyet Pazar
Virüsün kökenini tespit etmek en az bir yıl sürer

'Virüsün kökenini tespit etmek en az bir yıl sürer'

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) , koronavirüsün kökenlerini tam olarak tespit etmenin en az bir yıl sürebileceğini açıkladı.

8.05.2020Teknoloji
Corona virüs ABDli şirketleri etkiledi 2 dev binlerce çalışanını işten çıkardı

Corona virüs ABD'li şirketleri etkiledi! 2 dev binlerce çalışanını işten çıkardı

Corona virüs döneminde tarihlerinin en kötü mali tabloları ile karşı karşıya kalan Uber ve Airbnb aldıkları işten çıkarma kararları ile gündemde.

8.05.2020Ekonomi
Son dakika | Corona virüsü sonrası tarihi zarar: Türkiye dahil 10 milyar euro...

Son dakika | Corona virüsü sonrası tarihi zarar: Türkiye dahil 10 milyar euro...

Çin'in Wuhan kentinde meydana gelen ve daha sonra tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsün spor dünyasına ekonomik anlamda vereceği zarar ortaya çıktı.

7.05.2020Futbol
Corona fırsatçıları iş başında Fiyatı 700 TLye fırladı...

Corona fırsatçıları iş başında! Fiyatı 700' TL'ye fırladı...

Türkiye’nin Corona Virüsü ile mücadelesi devam ederken, fırsatçılar ateş ölçeri karaborsaya düşürerek, fiyatının 10 kat artmasına sebep oldu. Corona Virüsü öncesi 70 liraya satılan ateş ölçerlerin fiyatı 700 liraya kadar çıkarken İş Sağlığı ve Güvenliği Ekipmanları Merkezi (İŞGEM) Genel Müdürü Mehmet Narin, "Vatandaşlarımızın bu cihazı alırken acele etmemesi ve duyarlı olmasını rica ediyorum" dedi.

7.05.2020Gündem
Corona Virüsün ortaya çıktığı Wuhanda okullar açıldı

Corona Virüsün ortaya çıktığı Wuhan'da okullar açıldı

Çin'in virüs merkezi Wuhan kentinde öğrenciler okula döndü. Öğrencilerin maske taktığı okullarda derslikler sosyal mesafe kurallarına göre düzenlendi.

6.05.2020Dünya
Salgının başladığı Çinin Vuhan kentinde okullar açıldı

Salgının başladığı Çin'in Vuhan kentinde okullar açıldı

Çin'de koronavirüs salgınının başlangıç yeri olan Vuhan'ın başkenti olduğu Hubei eyaletinde, bu yıl büyük sınavlara girecek olan 9. ve 12. sınıflar okullara geri döndü. Okula dönen öğrencilerin koronavirüs testi yaptırmış olmaları zorunluluğu bulunuyor.

6.05.2020Haber
Koronavirüse Karşı Erkeklere 5 Özel Tüyo

Koronavirüse Karşı Erkeklere 5 Özel Tüyo

Dünyayla birlikte ülkemizi de etkisine alan yüzyılın küresel salgın hastalığı koronavirüs, özellikle yaşlıları ve kronik hastalığı olanları tehdit ederken, yapılan bilimsel çalışmalar 50 yaş üzerindeki erkeklerde de riskin çok daha arttığını gösteriyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hacer Kuzu Okur, Çin’in Wuhan kentinden başlayarak akın akın tüm dünyayı etkisine alan yeni tip koronavirüsün (Covid-19) kadınlara oranla erkeklerde çok daha fazla etkili olmasının başlıca nedenlerini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

6.05.2020İyi Yaşam
ABD Genelkurmay Bakanı, Kovid-19 konusunda Pompeo ile çelişti

ABD Genelkurmay Bakanı, Kovid-19 konusunda Pompeo ile çelişti

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Çin'in Vuhan kentindeki viroloji laboratuvarından sızdığını iddia ederken, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley, kanıtların ağırlıklı olarak virüsün kasıtlı olarak sızdırılmadığını gösterdiğini ve Vuhan'daki laboratuvardan sızıp sızmadığını ise bilmediklerini söyledi.

5.05.2020Dünya
Coşkun Aral: ‘Pazarları gezdim, yarasa da yedim’

Coşkun Aral: ‘Pazarları gezdim, yarasa da yedim’

Gazeteci ve seyyah Coşkun Aral Çin’e yaptığı gezilerde gördüğü vahşi hayvan pazarlarını Hürriyet.com.tr'ye anlattı. Yarasa yediğini de söyleyen Aral, "Çin’deki yarasalar meyve ile beslenen yarasalar. Amazonlardaki yarasalar böcek ve kan ile besleniyor. Ormanlar kesilip yerine palmiye ağaçları dikilince yarasalar bu palmiyelerdeki kimyasallardan etkilendi" diye konuştu.

5.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Korona doğal bir virüs

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Korona doğal bir virüs

Arif Erdem SUNGUR soruyor: Sizce de bir Çinli yarasa yedi diye böyle bir salgının ortaya çıkması saçma değil mi? Bu virüs sizce de çok uzun zamandır yarasa yiyen Çinlilerden mi çıktı, yoksa ülkenin en büyük laboratuvarlarının olduğu şehirden çıkması tesadüf mü?

5.05.2020Gündem
Asya borsaları sert düştü

Asya borsaları sert düştü

Asya borsalarında, haftanın ilk işlem gününde satış ağırlıklı bir seyir izlendi.

4.05.2020Ekonomi
Pompeo ve Kongre’den Türkiye’ye teşekkür

Pompeo ve Kongre’den Türkiye’ye teşekkür

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve bazı Temsilciler Meclisi üyeleri, gönderdiği tıbbi yardım için Türkiye’ye teşekkür etti.

4.05.2020Gündem
Dikkat çeken rapor sızdı: Tüm oklar Çine çevrildi

Dikkat çeken rapor sızdı: Tüm oklar Çin'e çevrildi

Corona virüsün "Wuhan'daki laboratuvardan çıktığı" iddiası tansiyon gün geçtikçe tırmanıyor. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan çarpıcı açıklama geldi. Ayrıca 5 ülke istihbaratı, koronavirüs pandemisiyle ilgili Çin’i suçlayan ortak rapor biraraya getirdi.

3.05.2020Dünya
Son dakika haberi: ABD Dışişleri Bakanı Pompeodan Türkiyeye teşekkür

Son dakika haberi: ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan Türkiye'ye teşekkür

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, tıbbi malzeme yardımı nedeniyle Türkiye'ye teşekkür etti.

3.05.2020Dünya
Arzum Onanın heykel özlemi

Arzum Onan'ın heykel özlemi

16 yıldır heykel sanatıyla ilgilenen Arzum Onan, karantina günlerinde bu hobisinden mahrum kaldı. Onan, sanatına duyduğu özlemi sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarla dile getirdi.

2.05.2020Magazin
Koronavirüs pandemisinde oruç tutarken nelere dikkat edilmeli

Koronavirüs pandemisinde oruç tutarken nelere dikkat edilmeli?

Ramazan ayında oruç tutarken değişen beslenme düzeni nedeniyle oluşabilecek sindirim problemlerine, yorgunluk ve halsizlik hissine karşı doğru besin tercihlerinin önemli olduğunu, sağlıklı beslenmenin ve gerekli besin ihtiyaçlarını almanın vücut direncini arttırdığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Çağatay Kansız, “Koronavirüsten koruyacak bir besin var mı? Ramazan ayında sahurda ve iftarda nasıl beslenmeli, hangi besinler tüketilmeli? Ramazanda ne kadar su tüketmeliyiz? Hangi hastalar çok dikkat etmeli? Fiziksel aktivitelerde nelere dikkat edilmeli?” gibi sıkça karşılaşılan sorular hakkında merak edilenleri anlattı.

Koronavirüs salgını İstanbulda bu merkezden yönetiliyor

Koronavirüs salgını İstanbul'da bu merkezden yönetiliyor

KORONAVİRÜS salgınında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın 'Türkiye'nin Wuhan'ı olarak nitelendirdiği İstanbul'da, ilk vakanın görüldüğü 10 Mart tarihinden bu yana gece gündüz çalışan ve süreci başarıyla yöneterek 15 milyonluk şehirdeki pandeminin kontrol altına alınmasını sağlayan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Pandemi Koordinasyon Merkezi, kapılarını ilk kez Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açtı.

29.04.2020Haber
Son dakika haberler: Covid-19 salgını İstanbulda bu merkezden yönetiliyor

Son dakika haberler: Covid-19 salgını İstanbul'da bu merkezden yönetiliyor

Corona virüs salgınında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’nın “Türkiye’nin Wuhan’ı” olarak nitelendirdiği İstanbul’da, ilk vakanın görüldüğü 10 Mart tarihinden bu yana gece gündüz çalışan ve süreci başarıyla yöneterek 15 milyonluk şehirdeki pandeminin kontrol altına alınmasını sağlayan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Pandemi Koordinasyon Merkezi, kapılarını ilk kez Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açtı.

29.04.2020Gündem
Son dakika haberi: ABDde korkunç bilanço 1 milyonu aştı

Son dakika haberi: ABD'de korkunç bilanço! 1 milyonu aştı

Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre, ülkede virüs bulaşan kişi sayısı 1 milyon 3 bin 328 oldu.

28.04.2020Dünya
Salgın ilk orada başlamıştı Tedavi gören hasta kalmadı

Salgın ilk orada başlamıştı! Tedavi gören hasta kalmadı

Çin'de yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıktığı Vuhan kentinin de içinde olduğu Hubey eyaletinde virüs nedeniyle tedavi edilen hasta kalmadığı bildirildi.

28.04.2020Dünya
Berlin Duvarında Donald Trump ve Xi Jinpingin maskeli grafitisi

Berlin Duvarı'nda Donald Trump ve Xi Jinping'in maskeli grafitisi

Almanya'nın Berlin şehrinde, Berlin Duvarı kalıntısına yapılan ABD Başkanı Donald Trump ve Çin Halk Cumhuriyeti Lideri Xi Jinping'in maskeli grafitisi dikkat çekti.

28.04.2020Avrupa
Son dakika... Dünyada Corona Virüs vaka sayısı 3 milyonu geçti

Son dakika... Dünyada Corona Virüs vaka sayısı 3 milyonu geçti

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 3 milyonu geçti.

27.04.2020Dünya
Koronavirüs karaciğeri de etkiliyor mu

Koronavirüs karaciğeri de etkiliyor mu?

Koronavirüsün karaciğerde kalıcı hasar bırakmadığına dikkat çeken Prof. Dr. Onur Yaprak, “COVID-19’a yakalanan hastaların yüzde 20’sinde yapılan kan tahlillerinde karaciğer enzimleri de yüksek saptandı. Buna yönelik birkaç olası mekanizma mevcut olsa da hastalığı geçirenlerde karaciğerde kalıcı bir hasar gelişmediği biliniyor” dedi.

27.04.2020Gündem
Son dakika... Avrupada gözler Portekizde Ülkede korkutan artış

Son dakika... Avrupa'da gözler Portekiz'de! Ülkede korkutan artış

İspanya’da Corona Virüs ölümlerinde ve vaka sayılarında düşüş yaşanırken, Portekiz’de son günlerde Corona Virüs vaka sayısında artış yaşanıyor. Son 24 saatte 472 kişinin Corona Virüs testi pozitif çıktı, toplamda vaka sayısı 23 bin 864 kişiye ulaştı.

26.04.2020 Dünya
Çin, Wuhan’daki tüm koronavirüsü hastalarının taburcu edildiğini duyurdu

Çin, Wuhan’daki tüm koronavirüsü hastalarının taburcu edildiğini duyurdu

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, korona virüs salgının ortaya çıktığı Wuhan kentindeki tüm hastaların taburcu edildiğini açıkladı.

26.04.2020Haber
Çin Wuhan’daki tüm koronavirüsü hastalarının taburcu edildiğini duyurdu

Çin Wuhan’daki tüm koronavirüsü hastalarının taburcu edildiğini duyurdu

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, korona virüs salgının ortaya çıktığı Wuhan kentindeki tüm hastaların taburcu edildiğini açıkladı.

26.04.2020Dünya
İstanbulda köprüler ve yollar boş kaldı

İstanbul'da köprüler ve yollar boş kaldı

Corona Virüs tedbirleri kapsamında 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta 4 gün süreyle uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte İstanbul'da köprüler ve yollar boş kaldı.

26.04.2020Gündem
MÜSİAD Başkanı Kaan’dan iş dünyasına ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışma çağrısı

MÜSİAD Başkanı Kaan’dan iş dünyasına ramazan ayında yardımlaşma ve dayanışma çağrısı

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan "Ecdadımızın tüm insanlığa ders verircesine hayata geçirdiği Zimem (Veresiye) Defteri uygulamasını, MÜSİAD olarak 2016 yılından bu yana, büyük bir teveccühle sürdürüyoruz" dedi.

24.04.2020Ekonomi
Osmanlı’nın parmak izi eski günlerine dönmeyi bekliyor

Osmanlı’nın parmak izi eski günlerine dönmeyi bekliyor

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük’ün Safranbolu ilçesi, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınından önceki hareketli günlerine dönmeyi bekliyor.

22.04.2020Seyahat
4 ay sonra corona virüs salgının başladığı yer Wuhana döndüler

4 ay sonra corona virüs salgının başladığı yer Wuhan'a döndüler

Koronavirüs salgınının başladığı yer olan Wuhan’ın takımı Zall, geçtiğimiz ocak ayında kamp için ayrıldığı şehrine 4 ay sonra dönebildi.

21.04.2020Futbol
Dikkat çeken rapor yayınlandı: Acil önlem alınmalı

Dikkat çeken rapor yayınlandı: Acil önlem alınmalı

WWF(Dünya Doğayı Koruma Vakfı), Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra tüm dünyada yayılan Koronavirüsün doğa tahribatı ve yaban hayvanı ticareti ile ilişkisini anlatan “Doğanın Yok Oluşu ve Pandemilerin Yükselişi” adlı bir rapor yayınladı.

20.04.2020Dünya
Çinden çok konuşulan koronavirüs iddiasına yanıt

Çin'den çok konuşulan koronavirüs iddiasına yanıt

Çin’de Vuhan Viroloji Enstitüsü, ABD basınının yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) laboratuvardan sızdığı iddialarını yalanladı.

20.04.2020Dünya
Wuhan Zall, 4 ay sonra şehre döndü

Wuhan Zall, 4 ay sonra şehre döndü!

Çin’in Wuhan Zall takımı, kamp yapmak için ocak ayında ayrıldığı şehrine, 104 gün sonra geri döndü.

20.04.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Kaygı da tıpkı koronavirüs gibi bulaşıcı

Dünyada, koronavirüs psikolojisiyle ilgili yazılmış ilk kitap olma özelliği taşıyan “Kaygı Psikolojisini Yönetebilmek” kitabının yazarları Psikolog Kunter Kurt ve Cevher Sönmez ile hem kaygıyı hem de bu süreçle nasıl başa çıkabileceğimizi konuştuk.

18.05.2020

Virüslerden ve gripten korunmanın doğal yolu propolis

Propolis, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından kovandaki mikropları yok etmek ve sterilizasyonu sağlamak için kullanılır.

2.05.2020

Koronayı dize getirdiler

İş, cemiyet ve spor hayatının ünlü isimlerinin koronavirüse yakalanması sevenlerinde şok etkisi yaratırken, iyileşme hikayeleri ise halka umut dağıtıyor.

24.04.2020