MENÜ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 907 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca haberi bulunmuştur.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Haberleri

İşte Türkiyede corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

İşte Türkiye'de corona virüsle mücadelede son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 108'e çıktığını çıktığını bildirdi.

28.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca, Türkiyede corona virüsten hayatını kaybedenleri ve son vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Bakan Koca, Türkiye'de corona virüsten hayatını kaybedenleri ve son vaka sayısını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika bilgilerini paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nu paylaşıp, corona virüste son vaka ve ölüm sayısılarını açıkladı.

28.03.2020Gündem
Entübe hasta ne demek, Entübe nedir

Entübe hasta ne demek, Entübe nedir?

Corona Virüs salgını ile ilgili olarak sağlık terimleri bu dönemde sıklıkla duyuluyor ve internette aranan konular arasında yerini alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da dün akşam yaptığı açıklamalarda yer alan entübe terimi vatandaşlar tarafından merak edilen kelimelerden biri oldu. Peki entübe nedir? entübe hasta ne demektir?

28.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca corona virüsünde son vaka ve ölüm sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Koca corona virüsünde son vaka ve ölüm sayısını açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son dakika gelişmeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu" dedi.

28.03.2020Gündem
‘Şehirler izole edilebilir’

‘Şehirler izole edilebilir’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronvirüse karşı alınan tedbirlere ilişkin “İnsanlar birbiriyle mümkün olduğu kadar az karşılaşmalıdır. Bunun için de çalışma saatleri, çalışma günleri, tatiller düzene konulmalıdır. Bu yaklaşım belki şehirlerin izole edilmesi gibi düşünülebilir” dedi.

28.03.2020Gündem
İmmün yetmezliği nedir İmmün yetmezliği hastalığı belirtileri nelerdir

İmmün yetmezliği nedir? İmmün yetmezliği hastalığı belirtileri nelerdir?

Corona virüsüne yönelik açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada immün yetmezliği olduğunu bildirdi. Bakan Koca'nın yaptığı immün yetmezliği ile ilgili açıklamanın ardından, immün yetmezliği nedir? İmmün yetmezliği belirtileri nelerdir? gibi sorular vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Primer immün yetmezlik ne demek? İşte, immün yetmezliği ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Sağlık
CORONA VİRÜSÜ SON DURUM: Türkiyede ve Dünyada Koronavirüs (korona virüs) ölüm ve vaka sayısı

CORONA VİRÜSÜ SON DURUM: Türkiye'de ve Dünyada Koronavirüs (korona virüs) ölüm ve vaka sayısı

Uzak Doğu’da ortaya çıkmasından kısa bir süre sonra Avrupa, Asya, Avustralya, Amerika ve Afrika kıtasını etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19), son dakika gelişmeleri ile gün gün gündeme gelmeye devam ediyor. 27 mart itibariyle bugün şu ana kadar dünya genelinde corona virüsü olan ülkeler toplamında 24.082 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüs salgını, dünya genelinde vaka sayısı 533.416'ya ulaştı. En çok ölüm sayısı 8.215 kişi ile İtalya’da yer alırken, İtalya’yı 3.291 ölüm ile Çin takip etti. korona virüsü salgınında ülkelere göre toplam iyileşme sayısında ise 74.181 kişi ile Çin ilk sırada yer alırken, Çin’i 10.457 kişi ile İran takip etti. Vaka sayısı en çok olan ülke ise 85.991 kişiyle Amerika'dır. Öte yandan, İtalya'da corona virüsü nedeniyle cenaze törenleri yasaklandı. Sağlık Bakanlığı Türkiye corona virüs takip sitesini ise erişime açtı. Peki, corona virüs salgınında Türkiye’deki son durum nedir? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter'dan yaptığı açıklama ile Türkiye'de corona virüsü vakası sayısı 5698'e ölüm sayısı 92'ye yükseldi. İşte dünyada corona virüsü canlı takip haritası verileri ve istatistikleri ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarıyla Türkiye vaka ve ölüm sayısı hakkında detaylı bilgiler..

27.03.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı corona virüsü takip sitesi erişime açıldı - Covid-19 gov tr Türkiyenin günlük koronavirüs tablosu ekranı

Sağlık Bakanlığı corona virüsü takip sitesi erişime açıldı - Covid-19 gov tr Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ekranı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, corona virüsü takip sitesinin kurulduğunu açıkladı. Corona virüs güncel verileri her gün Sağlık Bakanlığı corona virüs sitesi takip ekranı üzerinden duyurulacağını bildiren Bakan Koca, "Bugün itibari ile internet ortamında açıklanacak" ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı açıklama sonrası aktif hale getirilen covid 19 gov tr sitesi erişime sunularak Türkiye'de corona vaka sayısı bilgileri paylaşıldı. Peki, Sağlık Bakanlığı corona takip sitesinden hangi bilgiler öğrenilir? Corona virüsü Sağlık Bakanlığı sitesine nasıl giriş yapılır? İşte,Covid- 19 sitesi takip ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Gündem
Entübe hasta nedir Entübe ne demek

Entübe hasta nedir? Entübe ne demek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son yaptığı açıklamanın ardından entübe hastanın ne demek olduğu ve ne anlama geldiği gündeme geldi. Son dönemlerde özellikle corona virüsüyle ilgili bilgi akışı sağlanırken, kullanılan entübe kelimesinin ne demek olduğunu öğrenmek isteyenler, "Entübasyon nedir?" sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki, Entübe hasta nedir? Entübe ne demek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.03.2020Sağlık
Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından son dakika gelişmeleriyle ilgili basın toplantısı düzenledi. Bakan Koca, "Son 24 saatte 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle can kaybımız 92'yi buldu" dedi.

27.03.2020Haber
Son dakika haberi: Corona virüs neden il il açıklanmadı Sağlık Bakanı yanıtladı

Son dakika haberi: Corona virüs neden il il açıklanmadı? Sağlık Bakanı yanıtladı

Son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, corona virüsün il il neden açıklanmadığını yanıtladı.

27.03.2020Gündem
Son Dakika | Bakan Fahrettin Kocadan spor camiasına corona virüs uyarısı

Son Dakika | Bakan Fahrettin Koca'dan spor camiasına corona virüs uyarısı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalarda spor camiası hakkında bilgi verdi.

27.03.2020Diğer
Son dakika haberi: Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

Son dakika haberi: Bakan Soylu duyurdu: 12 belde ve köy karantinada

İçişleri Bakanı Soylu, koronavirüsle mücadele kapsamında, toplam 12 belde ve köyün karantinada olduğunu bildirdi.

27.03.2020Gündem
Corona virüs haritası anlık: Türkiyede 27 Mart son vaka ve ölüm sayısı.. Corona Virüs takip sitesi son dakika bilgiler

Corona virüs haritası anlık: Türkiye'de 27 Mart son vaka ve ölüm sayısı.. Corona Virüs takip sitesi son dakika bilgiler

Corona Virüsü dünya genelinde 500 bin vakanın üzerine çıkarak tehtit olmayı sürdürüyor. Ülkemizdeki son dakika gelişmeleri ve Türkiye'deki son durum da vatandaşlarımız tarafından merakla takip ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün gün boyu yapılan test miktarını ve kaç tane yeni vaka olduğunu açıkladı. Bununla birlikte maalesef hayatını kaybeden vatandaşlarımızda oldu. Peki Türkiye'de son durum nedir, sokağa çıkma yasağının konuşulduğu ve tartışıldığı bugünlerde geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yapmıştı. Önemli gelişmelerden biri de üniversiteler tatil olacak mı, uzaktan eğitim devam edecek mi sorularının cevaplarıydı. YÖK Başkanı Yekta Saraç detaylı programı açıkladı ve okulların ardından üniversitelerdeki eğitim programı da duyurulmuş oldu. Bununla birlikte YKS ertelendi mi sorusunun cevabı da Yekta Saraç tarafından verildi. İşte dünya ve Türkiye genelinde son durum ve gelen son dakika haberleri

27.03.2020Gündem
Korona virüs nedeniyle meydanlar boş kaldı

Korona virüs nedeniyle meydanlar boş kaldı

Tüm dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan korona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Kayseri, Nevşehir, Kırşehir ve Niğde'de meydanlar boş kaldı.

27.03.2020Gündem
Dakika dakika corona virüs gelişmeleri: Türkiye ve Dünya genelinde son 24 saat..Corona virüs tedavisi bulundu mu

Dakika dakika corona virüs gelişmeleri: Türkiye ve Dünya genelinde son 24 saat..Corona virüs tedavisi bulundu mu?

Corona Virüs Türkiye ve tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam ederken, ABD'de yaşanan gelişmeler endişe verici olarak tüm dünya basınında geniş yer buldu. Vaka sayısında İtalya ve Çin'i geride bırakan Amerika'da salgın kontrol altına alınamıyor. Vaka sayısında patlama yaşanan bu günlerde neredeyse tüm eyaletlerde corona virüs görülmeye başlandı. Türkiye'de ise dün en yüksek test sayısına ulaşılarak 7 bin test yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı corona virüs bilgilendirmesinde son 24 saat içinde ülkedeki son durum sosyal medya adresinden açıklandı. Koca'nın yaptığı açıklamalara göre; "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı" dedi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: 8 ülkede 50 Türk vatandaşı Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi. Kıran, Dışişleri Bakanlığı Kovid-19 Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşma sonrası, gazetecilerin sorularını yanıtladı.Yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarıyla ilgili soru üzerine Kıran, "Maalesef sayı artıyor. Bugün itibarıyla bize intikal eden bilgilere göre 8 farklı ülkede 50 vatandaşımızı virüs sebebiyle kaybetmiş bulunuyoruz. Keza dünyanın farklı ülkelerinde sonuçları pozitif çıkan vatandaşımız var. 151 vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Onların durumlarını da yakından takip ediyoruz." diye konuştu. İşte Türkiye ve dünya genelinde son durum ve yaşanan gelişmeler

27.03.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocanın Twitterdan gün gün corona virüsü (koronavirüs) açıklamaları ve uyarıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan gün gün corona virüsü (koronavirüs) açıklamaları ve uyarıları

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen corona virüsü hakkında son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Dünya genelinde çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesine neden olan corona virüs yani covid- 19 salgınıyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter adresinden güncel vaka sayılarını paylaşıyor. 11 Mart tarihinden itibaren gün gün corona virüsü açıklamaları yapan Bakan Koca, diğer yandan da ülkemizde salgının önlenmesi adına, korona virüsü (koronavirüs) uyarılarını duyuruyor. İşte, corona virüsü Türkiye'de son durum ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter'dan yaptığı güncel vaka sayılarıyla ilgili açıklamalar.

27.03.2020Gündem
Turşu ihracatında yüzde 28 artış

Turşu ihracatında yüzde 28 artış

Türkiye'nin turşu ihracatı, yılbaşından 24 Mart'a kadar olan dönemde, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artarak 54 milyon dolara yükseldi.

27.03.2020Ekonomi
İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor

İlk koronavirüs vakasının ardından görüştüğü kişileri not alıyor

Van'da Bülent Menteşe, koronavirüs nedeniyle günlük tutmaya başladı. Her gün evden çıkınca temas kurduğu kişileri tarih ve saatiyle birlikte not alan Menteşe, virüs nedeniyle enfekte olma durumunda bunun çok işe yarayacağını söyledi.

27.03.2020Gündem
Bakan Kocadan kritik toplantı Teyakkuz halindeyiz

Bakan Koca'dan kritik toplantı! 'Teyakkuz halindeyiz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 81 ilin il sağlık müdürü ile telekonferans üzerinden bir toplantı yaptıklarını açıkladı.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca son vaka ve ölüm sayısını açıkladı Şu uyarıda bulundu

Son dakika haberi: Bakan Koca son vaka ve ölüm sayısını açıkladı! Şu uyarıda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı" dedi.

27.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Corona virüsü ile ilgili Bakan Kocadan yeni açıklama İşte son vaka ve ölüm sayısı

Son dakika haberi: Corona virüsü ile ilgili Bakan Koca'dan yeni açıklama! İşte son vaka ve ölüm sayısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü (koronavirüs) ile ilgili son dakika gelişmelerini, hayatını kaybeden hastaların sayısını ve son vaka sayılarını paylaşıp uyarılarda bulundu. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Test sayımız dün 5.035’ti. BUGÜN 7.286 olarak gerçekleşti. 1.196 yeni tanı kondu. Bu sonuçlarla can kaybımız 75’e, hasta sayımız 3.629’a ulaştı" dedi.

27.03.2020Gündem
Stokçulara MASAK takibi

Stokçulara MASAK takibi

Koronavirüsü nedeniyle stokçuluk ve karaborsacılık kapsamında 2 bin 547 firmanın hesapları incelendi.

27.03.2020Ekonomi
Koronaya karşı 26 dev savaşçı

Koronaya karşı 26 dev savaşçı

Dünyayı saran koronavirüs salgınına karşı Sağlık Bakanlığı ilk günden 26 kişilik Bilim Kurulu oluşturdu. İşte tüm Türkiye’nin sağlığını korumak için gece gündüz demeden çalışan o kurulun fedakâr savaşçıları.

27.03.2020Gündem
Tüm uyarılara rağmen özellerde paralı korona virüs testi: Aradığımız hastane fiyat verdi

Tüm uyarılara rağmen özellerde paralı korona virüs testi: Aradığımız hastane fiyat verdi!

Yapılan tüm uyarılara rağmen, bazı özel hastane ve laboratuvarlar ücret karşılığı koronavirüs testi yapmaya devam ediyor. Aradığımız bir hastane “Test, muayene dahil 510 lira” diyor. Bir laboratuvar ise 100-150 dolar fiyat veriyor.

27.03.2020Gündem
Bilim Kurulu nedir Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri kimlerdir

Bilim Kurulu nedir? Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyeleri kimlerdir?

2019'un Aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni Corona virüsü (Kovid-19) dünya geneline yayılırken, her ülke virüsle mücadele yöntemlerini geliştirmeye devam ediyor. Corona virüsü ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ve alanında ülkemizin en yetkin isimlerinden oluşan Bilim Kurulu tarafından belirleniyor. İşte, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu hakkında tüm merak edilenler...

26.03.2020Gündem
Liseler ne zaman açılacak

Liseler ne zaman açılacak?

Bilim Kurulunun verileri doğrultusunda ilk ve orta dereceli okullarda eğitime ara verilmesinin ardından, yüz yüze eğitimin ardından uzaktan eğitim başlamıştı. Uzaktan eğitimin ilk haftasında ise pek çok öğrenci okullarda eğitim faaliyetlerinin tekrar ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, liseler ne zaman açılacak?

26.03.2020Gündem
Sağlık Bakanlığı, güncel Corona Virüs rakamlarını bakanlık sitesinden paylaşacak

Sağlık Bakanlığı, güncel Corona Virüs rakamlarını bakanlık sitesinden paylaşacak

Sağlık Bakanlığı, Corona Virüs salgını nedeniyle vaka ve ölüm sayısı gibi günlük ve toplam verilerin yer aldığı tabloları bakanlığın sitesinden güncel bir şekilde paylaşacak.

26.03.2020Gündem
Sosyal medyadaki koronavirüs paylaşımlarında yaşlıları incitmeyin

'Sosyal medyadaki koronavirüs paylaşımlarında yaşlıları incitmeyin'

Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında dışarı çıkması yasaklanan 65 yaş ve üstündeki vatandaşlarla ilgili sosyal medyada yer alan görüntüler tepkilere neden olurken, uzmanlar yaşlıların incitilmemesi gerektiğini bildirdi.

26.03.2020Teknoloji
Bakan Selçuk açıkladı: Uzaktan eğitim 30 Nisan’a kadar uzadı

Bakan Selçuk açıkladı: Uzaktan eğitim 30 Nisan’a kadar uzadı

Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'na katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Selçuk, "30 Nisan'a kadar okullarımızın tatil olması, uzaktan eğitimin devam etmesi konusunda bir karar söz konusu. Çocuklarınızın her türlü eğitsel ihtiyaçlarının tamamlanması ve telafisi, sınavlar konusunda her türlü senaryoya hazırız. Bu hafta bizim test haftamızdı ama önümüzdeki haftadan itibaren çok daha kaliteli, dolu dolu programlarla çocuklarımızın eğitimini yapmaya devam edeceğiz. Uzaktan eğitim kısmının dışında da en kısa süre içerisinde yüz yüze eğitimle telafi yapma çalışmalarımız da devam ediyor. Telafinin ne zaman, nasıl olacağı Bilim Kurulumuzun önerileriyle doğrudan doğruya ilgili" dedi.

26.03.2020Eğitim
Bakan Kocadan gençlere abi uyarısı: Taşıyıcı olmayın

Bakan Koca'dan gençlere 'abi' uyarısı: Taşıyıcı olmayın

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu ile düzenledikleri toplantının ardından kameraların karşısına geçerek önemli açıklamalar yaptı. Bakan Koca, koronavirüs hastalarına ilişkin bilgi verirken gençlere de seslendi: “Sizinle bir abi olarak konuşmak istiyorum. Evde kalın, taşıyıcı olmayın.” Eğitim Bakanı Selçuk da uzaktan eğitimin 30 Nisan’a uzatıldığını açıkladı.

26.03.2020Gündem
4 bin 687 Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımı ne zaman yapılacak Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri nedir

4 bin 687 Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri nedir?

Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımıyla ilgili Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, 32 bin personele ilişkin ayrıntılarını duyurarak, 2020 yılında 4 bin 687 personel alınacağını bildirdi. ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden tercih kılavuzu, yayınlandıktan sonra teknisyen ve tekniker adaylar tercih işlemleri başlayacak. Peki, 4 bin 687 Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri alımı ne zaman yapılacak? Sağlık Teknisyeni ve Sağlık Teknikeri nedir? İşte, detaylar.

25.03.2020Gündem
Türkiyenin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 59'a çıktığını bildirdi.

25.03.2020Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

25.03.2020Haber
Corona virüsü (koronavirüs) ne zaman bitecek Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan son dakika açıklama

Corona virüsü (koronavirüs) ne zaman bitecek? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin corona virüs gündemine dair alınan kararları duyuran Fahrettin Koca, 2 hastanın taburcu olduğunu belirtti. "Yoğun bakımda olan 136 hastamıza ilaç tedavisi başladı. Dozu belli. Ortalaması 1 kutunun 1 hasta için kullanıldığını biliyoruz. En az 5 günlük kullanım." diyen Sağlık Bakanı, soru cevap bölümünde basın mensuplarının "Corona virüsü (koronavirüs) ne zaman bitecek? sorusuna da yanıt verdi. İşte, merakla araştırılan corona virüsü ne zaman bitecek sorusunun son dakika açıklaması.

25.03.2020Gündem
Üniversiteler ne zaman başlıyor YÖKten corona virüs açıklaması geldi mi

Üniversiteler ne zaman başlıyor? YÖK'ten corona virüs açıklaması geldi mi?

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk alınan kararları açıkladı. Bakan Selçuk eğitim öğretimde verilen aranın 30 Nisan tarihine kadar uzatıldığını duyurdu. Tatil sürecinin uzatılmasının ardından, gözler üniversitelerde de tatilin uzatıp uzamadığına çevrildi. Peki, Üniversiteler ne zaman başlıyor? Üniversitelerde tatil uzadı mı? İşte, o konuyla ilgili son dakika açıklama...

25.03.2020Gündem
LGS ve YKS ertelenecek mi Son dakika açıklama geldi

LGS ve YKS ertelenecek mi? Son dakika açıklama geldi

Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında Bilim Kurumu Toplantısı çarşamba günü gerçekleşti. Bakanların katılımıyla düzenlenen toplantısının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitim öğretim gündemine dair açıklamalarda bulundu. LGS ve YKS ertelenecek mi? sorusuna son dakika açıklama yapan Bakan Selçuk, "LGS'nin yapılmasına göre 3 senaryomuz var." dedi. Peki, üniversite ve liseye giriş sınavları ertelendi mi? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

25.03.2020Gündem
Okullar ne zaman açılacak Tatil uzatıldı mı  Milli Eğitim Bakanı Selçuktan son dakika tatil açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? Tatil uzatıldı mı? Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika tatil açıklaması

Okullar ne zaman açılacak? sorusu Bilim Kurumu Toplantısı'nın toplanmasıyla gündeme geldi. Ülkemizde alınan corona virüsü önemleri kapsamında, Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı alınan yeni kararları bildirerek açıklama yaptı. Kritik toplantının ardından, "Okul tatili uzatıldı mı?' Okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtı araştırılırken, son dakika açıklama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Peki, koronavirüsü okul tatili uzatıldı mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar...

25.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Okullarda Corona Virüsü tatili uzayacak mı Bakan Selçuk duyurdu

Son dakika haberi: Okullarda Corona Virüsü tatili uzayacak mı? Bakan Selçuk duyurdu

Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, evden eğitimin uzatıldığını belirterek, "Bilim Kurulu'nun önerisiyle önümüzdeki süreci bir süre daha uzatıyoruz. 30 Nisan tarihi ortak kararla ortaya konuldu" dedi. Bakan Koca ise 60 yaş üzeri iki hastanın iyileşerek taburcu edildiğini açıklarken, "Erken dönemde ilk vakalarımızdan olan iki hastamızın bilgisini vermek istiyorum. 65 yaşında bir erkek hastamız taburcu oldu. Diğeri 60 yaşında başka bir erkek hastamız taburcu oldular. 7 gün sonra taburcu oldu" ifadelerini kullandı.

25.03.2020Gündem
Burak Özçivit ile Fahriye Evcen Hayat Eve Sığar dedi

Burak Özçivit ile Fahriye Evcen 'Hayat Eve Sığar' dedi

Sağlık Bakanlığı'nın, Türkiye'nin yeni tip koronavirüs ile mücadelesinde evde kalmanın önemine dikkat çektiği 'Hayat Eve Sığar' kampanyasına bir destek de Burak Özçivit ile Fahriye Evcen'den geldi.

25.03.2020Magazin
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan Yazıcıoğlunun vefatının 11. yılına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Yazıcıoğlu'nun vefatının 11. yılına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun bayrağına ve milletine olan sevdasıyla Türk siyaseti adına önemli bir değer olduğunu belirterek, "Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nu saygı ve rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

25.03.2020Gündem
Sürekli işçi alımı nedir Sağlık işçisi ne demek

Sürekli işçi alımı nedir? Sağlık işçisi ne demek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personele ilişkin ayrıntıları açıkladı. Sağlık Bakanı Koca, yaptığı yazılı açıklamada, 32 bin işçiden 14 bininin sürekli işçi olacağını açıkladı. Bu gelişmenin ardından 'Sürekli işçi alımı nedir?' ve 'Sağlık işçisi ne demek?' soruları merak konusu oldu. İşte, sürekli işçi alımı hakkında merak edilenler...

25.03.2020Gündem
Son Dakika | Göksel Gümüşdağın corona virüsü testi pozitif çıktı

Son Dakika | Göksel Gümüşdağ'ın corona virüsü testi pozitif çıktı!

Corona virüsü şüphesi sebebiyle hastanede yatan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın corona virüsü testi pozitif çıktı.

25.03.2020Futbol
Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 branş kadro dağılımı ve kılavuzu belli oldu Sağlık Bakanı personel alımı başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı personel alımı 2020 branş kadro dağılımı ve kılavuzu belli oldu! Sağlık Bakanı personel alımı başvuru şartları

Sağlık Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek 32 bin personel alımı için kadro dağılımı ile ilgili detaylar belli olmaya başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı son açıklamada 11 bin personel ile en çok alımın hemşire, 4 bin 687 kişi ile Sağlık Teknisyeni alanında olacağı bildirildi. Diğer kadro pozisyonları ise Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında gerçekleşecek. İşte, Sağlık Bakanı personel alımı başvuru şartları 32 bin personel alımı kadro dağılımı ile ilgili ayrıntılar...

25.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Meclis’te maskeli mesafeli günler

Tüm Türkiye’de olduğu gibi, siyasetin kalbi TBMM’de de en önemli gündem koronavirüs salgını oldu.

28.03.2020

Mustafa Kutlu üzerine

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Tolstoy’u ve Mustafa Kutlu’yu okuyun deyince, herkes Tolstoy’u bildiğinden Mustafa Kutlu hakkında bilgi edinmeye başladı.

27.03.2020

Bilim insanlarını dinledikten sonra anladığım 10 şey

BİR: “Virüs havada asılı kalıyor” sözü masalmış... Yokmuş öyle havada asılı kalma falan...

27.03.2020

FETÖ’cü doktordan itiraf: ‘Mustafa Ulaşlı örgütle irtibatımızı sağlıyordu’

Türkiye’de koronavirüs salgınının başlamasıyla birlikte özellikle firari FETÖ mensupları, KHK’yla ihraç edilen Mustafa Ulaşlı isimli örgüt üyesiyle ilgili büyük bir algı operasyonu başlattı.

27.03.2020

Eve kapanın, hatta odalara kapanın!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aradı.

26.03.2020

Erdoğan’ın kırmızı çizgisi ve tepki gösterdiği konu ne oldu?

İnfaz indirimiyle ilgili süreçte gözlerin çevrildiği görüşme dün gerçekleşti.

26.03.2020