MENÜ

Covıd-19

Covıd-19 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Covıd-19 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.423 Covıd-19 haberi bulunmuştur.

Covıd-19 Haberleri

2 Haziran Corona Virüsü son durum Koronavirüs Türkiyede vaka var ölüm sayısı tablosu ve Covid 19 risk haritasında son gelişmeler

2 Haziran Corona Virüsü son durum! Koronavirüs Türkiye'de vaka var ölüm sayısı tablosu ve Covid 19 risk haritasında son gelişmeler

2 Haziran Corona Virüs tablosu, Sağlık Bakanlığı ve dünyadan gelen vaka, ölüm ve iyileşen sayısı ile güncellendi. Türkiye Sağlık Bakanlığı coronavirüs tablosunda gelen bilgilere göre bugünkü vefat sayısı 22, günlük vaka sayısın ise 786 olarak kaydedildi. Covid 19 haritasının değiştiği ülkemizde, normalleşme süreci devam ederken, dünyada da korona virüs günlük rakam sayısı değişti. Son dakika bilgilere göre, ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 704 artarak 106 bin 945'e yükseldi. Rusya, ABD, İspanya ve İtalya gibi koronavirüs haritasından da sıcak gelişmeler geldi. İspanya'da son 24 saatte salgın nedeniyle ölen olmadığı, toplam can kaybının 27 bin 127 olduğu bildirildi. İşte, 2 Haziran Corona Virüs son durum tablosunda Türkiye ve dünyada yeni gelişmeler ve Covid 19 risk haritası...

2.06.2020Gündem
Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ne zaman çıkacak  Türkiye ve Rusyadan kritik adım

Corona virüsü (koronavirüs) aşısı ne zaman çıkacak? Türkiye ve Rusya'dan kritik adım

Corona virüsü aşısı ne zaman bulunacak? Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınında bilim insanlarının aşı çalışmaları devam ediyor. Ülkelerin aşı çalışmaları devam ederken, Türkiye ve Rusya'dan umutlandıran açıklama geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Murashko arasında yapılan görüşmeyle, Covid-19 aşısı geliştirme konusunda işbirliği ve ortak klinik çalışmalara başlama kararı alındı. İşte, korona virüs aşı ve ilaç tedavisiyle ilgili bilgiler.

2.06.2020Gündem
Sağlık Bakanı Koca, Rus mevkidaşı Murashko ile görüştü

Sağlık Bakanı Koca, Rus mevkidaşı Murashko ile görüştü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Murashko ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. İki bakan, Covid-19 aşısı geliştirme konusunda işbirliği ve ortak klinik çalışmalara başlama kararı aldı.

2.06.2020Haber
İstanbul Valiliğinde kritik ulaşım toplantısı

İstanbul Valiliği'nde kritik ulaşım toplantısı

İstanbul Valiliği'nde İstanbul Toplu Ulaşım Bilim Kurulu ve Toplu Ulaşım Destek Komisyonu toplantısı gerçekleştirildi.

2.06.2020Gündem
Rus mevkidaşıyla görüştü Türkiye ve Rusyadan aşı için önemli adım

Rus mevkidaşıyla görüştü! Türkiye ve Rusya'dan aşı için önemli adım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Murashko ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. İki bakan, Covid-19 aşısı geliştirme konusunda işbirliği ve ortak klinik çalışmalara başlama kararı aldı.

2.06.2020Gündem
Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak

Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi.. Hangi hastalıklar izinli olarak sayılacak?

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi.

2.06.2020Gündem
Mevsimlik tarım işçileri ve çocuklarına süt dağıtıldı

Mevsimlik tarım işçileri ve çocuklarına süt dağıtıldı

OSMANİYE Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Dünya Süt Günü'nün 20'nci yılı etkinlikleri kapsamında, mevsimlik tarım işçilerine ve çocuklarına çalışma alanlarında süt dağıtımı yaptı.

2.06.2020Gündem
İnsanlar evlerine çekilince doğa yenilendi, hava kirliliği yüzde 20 azaldı

İnsanlar evlerine çekilince doğa yenilendi, hava kirliliği yüzde 20 azaldı

Koronavirüs (Covid-19) sürecinde insanların evlerinde kalmasıyla birlikte doğa kendini yenilemeye başladı. Petrol, doğal gaz ve elektrik tüketimi azalırken, hava kirliliği de yüzde 20 civarında azaldı.

2.06.2020Seyahat
HES kodu nedir,nasıl alınır SMS ve Mobil uygulama ile HES kodu alma ekranı görsel anlatım

HES kodu nedir,nasıl alınır? SMS ve Mobil uygulama ile HES kodu alma ekranı görsel anlatım

HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları uygulama üzerinden ya da kurumlara sağlanan servisler aracılığı ile sorgulanabilecektir. SMS ve Mobil uygulama ile HES kodu alma ekranları Sağlık Bakanlığı tarafından görsel anlatımlarla hazırlandı.

2.06.2020Gündem
TBMM Genel Kurulunda maskeli oturum

TBMM Genel Kurulu'nda 'maskeli' oturum

Meclis Genel Kurulu, Koronavirüs COVID-19 salgını nedeniyle verilen aranın ardından “yeni normal” ile toplandı. Vekillere kolonya dağıtıldığı Genel Kurul’da kürsü her konuşma öncesinde kavaslar tarafından dezenfekte edildi.

2.06.2020Gündem
Kayseride, 6 apartmanda uygulanan karantina 14 gün uzatıldı

Kayseri'de, 6 apartmanda uygulanan karantina 14 gün uzatıldı

KAYSERİ'de, yüksek ateş ve öksürük şikayetleriyle hastaneye giden 7 kişide koronavirüs tespit edilmesiyle 6 apartman için uygulanan karantina süresi 14 gün uzatıldı.

2.06.2020Gündem
İstanbul Şehir Tiyatroları online devam

İstanbul Şehir Tiyatroları online devam

Koronavirüs salgını nedeniyle oyunlarını internet üzerinden sergileyen İstanbul Şehir Tiyatroları sezonu bu şekilde sürdürüyor.

2.06.2020Keyif
Hava kirliliği azalıyor, karbondioksit oranı artıyor

Hava kirliliği azalıyor, karbondioksit oranı artıyor

Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler dünyadaki hava kirliliğini azaltmasına rağmen atmosferdeki karbondioksit oranının yükselmesi devam ediyor.

2.06.2020Teknoloji
Ukraynadan tatil için en güvenli ülke Türkiye çağrısı

Ukrayna'dan 'tatil için en güvenli ülke Türkiye' çağrısı

Ukrayna Turizm Geliştirme Merkezi Müdürü Volodimir Tsaryuk, Türkiye’ye Ukrayna’dan charter uçuşlarının Temmuz ayı ortasında başlamasını beklediklerini ve Türkiye’nin tatil merkezlerinin, koronavirüs (Covid-19) bakımından güvenli bir ülke olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye bize salgın konusunda güvenli şartlar sunuyor" dedi.

2.06.2020Seyahat
Rizede binlerce kişiye test yapıldı Test sonucu pozitif çıkanların sayısı açıklandı

Rize'de binlerce kişiye test yapıldı! Test sonucu pozitif çıkanların sayısı açıklandı

Rize'de koronavirüs tedbirleri kapsamında çay hasadı için özel seyahat izin belgesiyle memleketlerine gelen üreticilerden 11 bin 37'sine test yapıldı. 22 kişinin testi pozitif çıkarken, temas ettikleri belirlenen 202 kişilik aileleri de karantinaya alındı.

2.06.2020Gündem
16 çalışanında virüs çıkan fabrikada üretim yeniden başladı

16 çalışanında virüs çıkan fabrikada üretim yeniden başladı

ZONGULDAK'ta 16 çalışanında koronavirüs tespit edilen iplik fabrikasında, diğer işçilerin ev izolasyonu sürelerinin dolmasının ardından tekrar üretim başladı.

2.06.2020Gündem
Asker adaylarına Covid-19 testi

Asker adaylarına Covid-19 testi

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, vatani görevlerini yapmak için birliklerine teslim olacak asker adaylarına yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi yapılmaya başlandı.

2.06.2020Gündem
Diyarbakırda 4 katlı apartman, karantinaya alındı

Diyarbakır'da 4 katlı apartman, karantinaya alındı

DİYARBAKIR'da 6 kişilik ailede koronavirüs tespit edilmesi üzerine oturdukları 4 katlı apartman, karantinaya alındı. Sağlık ekipleri, aile bireylerinin temas ettiği kişilere yönelik filyasyon çalışması başlattı.

2.06.2020Gündem
Koronavirüsü yenen Tuğba hemşireye meslektaşlarından pankartlı sürpriz

Koronavirüsü yenen Tuğba hemşireye meslektaşlarından pankartlı sürpriz

RİZE’de, koronavirüs tedavisinin ardından sağlığına kavuşan hemşire Tuğba Kılıç, hastaneden taburcu edildi. Evde izolasyon süreci başlayan Kılıç’a meslektaşları sürpriz yaparak, evinin önünde ‘Seni çok özledik gel artık’ yazılı pankart açtı.

2.06.2020Gündem
TİM Başkanı Gülle: İhracatta beklentimiz normalin de ötesinde

TİM Başkanı Gülle: İhracatta beklentimiz normalin de ötesinde

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), mayıs ayı ihracat rakamlarını açıkladı. Türkiye’nin ihracatı 2020 yılı mayıs ayında 9 milyar 964 milyon dolar oldu.

2.06.2020Ekonomi
İş dünyası salgın sonrası ofise geri dönüşler konusunda kararsız

İş dünyası salgın sonrası ofise geri dönüşler konusunda kararsız

Ortak düşünce ve proje platformu RE-SET Workspace, FutureBright Araştırma şirketinin katkılarıyla “Pandemi Sonrası İş Dünyası ve Çalışma Alanları Beklenti Araştırması”nı yayınladı. Araştırmanın sonuçlarına göre çalışanların sadece yüzde 36’sı şirketinin salgın sonrası çalışma koşulları için aldığı önlemler olduğunu belirtti. Diğer yandan yaklaşık her 10 çalışandan 6’sı, 6 ay içerisinde hayatın normalde döneceğini düşünürken, yüzde 35’inde ise bu sürecin 6 aydan fazla süreceği düşüncesi hakim… Salgın sonrası dönemde ise çalışanların özel araç tercihi bir nebze daha artacağı öngörülüyor. Bunun yanı sıra Covid 19 sonrasında evden yemek getirip yiyeceğini belirten oranı ise bir önceki döneme göre neredeyse üç katı oranda arttı.

2.06.2020Teknoloji
Müze ve ören yerlerinin turist kotaları belirlendi

Müze ve ören yerlerinin turist kotaları belirlendi

Adıyaman’daki müze ve tarihi ören yerlerinde 2020 yılında sosyal mesafe gözetilerek kabul edilebilecek ziyaretçi sayıları belirlendi.

2.06.2020Seyahat
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin büyüklüğü 150 milyar lirayı aştı

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin büyüklüğü 150 milyar lirayı aştı

TÜBİSAD “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2019 Yılı Pazar Verileri”ni açıkladı. Bu verilere göre sektör, TL bazında bir önceki yıla oranla yüzde 14'lük büyüme ile 152,7 milyar TL'lik hacme ulaştı. İstihdamını 143 bin kişiye çıkaran sektörün ihracatı da 6,5 milyar TL olarak gerçekleşti.

2.06.2020Teknoloji
Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Bakan Kasapoğlu, spor tesislerinde uygulanacak tedbirleri duyurdu

Covid-19 ile mücadelede elde edilen başarı sonucu 1 Haziran tarihi itibariyle başlayan normalleşme süreci ile beraber Gençlik ve Spor Bakanlığı da, Gençlik Merkezleri ve Gençlik Kampları ile Bakanlığa bağlı spor tesislerinde uygulanacak önlemleri belirledi.

2.06.2020Diğer
Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Valiliklere gönderildi... Kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıklar belirlendi

Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecinde, kamu çalışanları için idari izne esas olacak hastalıkları belirledi. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, "Kovid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalıklar" başlıklı resmi yazıyı, tüm kamu kurum kuruluşlarına ve valiliklere gönderdi. Belirlenen hastalıklardan 1 Haziran 2020'den önceki 2 yıl içerisinde 2 kez aynı tanıyı almış olan kamu çalışanları, Bakanlığın e-nabız sistemi üzerinden "İdari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesini" alabilecek. Sistem üzerinden, 'idari izne esas Covid-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesi'ni alamayan kişiler, mevcut hastalık raporlarıyla kayıtlı olduğu aile hekimine müracaat edecek, durumu uygun görülenlere hastanın ibraz ettiği hastalık raporları ek yapılarak, aile hekimi tarafından "Covid-19 idari izin" tanısı ile durum bildirir tek hekim raporu düzenlenecek.

2.06.2020Gündem
Milli sporcular o projede buluşuyor

Milli sporcular o projede buluşuyor

COVID-19 salgını nedeniyle yaşamları olumsuz etkilenen ve gelir kaybı yaşayan ailelerin umudunu desteklemek için “Aynı Çatı Altında, Umutla Yarına” projesi başlatılıyor.

2.06.2020Basketbol
Koronavirüsü atlatmış kişilerin sağlıklı insanlardan farkı yok

Koronavirüsü atlatmış kişilerin sağlıklı insanlardan farkı yok

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, koronavirüsü atlatmış insanların sağlıklı insanlardan farksız olduğunu belirterek, bu kişilere karşı dışlayıcı davranılmaması gerektiğini söyledi. Tekin, "Bu kişilere karşı dışlanma, uzak durma ya da geri durma gibi bir durum olmamalı" dedi.

2.06.2020Sağlık
Van Gölündeki mavi bayraklı halk plajı, yeni sezon için hazır

Van Gölü'ndeki mavi bayraklı halk plajı, yeni sezon için hazır

Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye'nin tek mavi bayraklı plajı olan Van Gölü kıyısındaki Mollakasım Halk Plajı’nda, pandemi tedbirlerine uyularak yeni sezon hazırlıkları sürdürülüyor. Geçen yıllarda günlük bin kişinin ziyaret ettiği plajda, bu yıl koronavirüs (covid-19) tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralı için kısıtlamaya gidilecek.

2.06.2020Seyahat
Son Dakika | Başakşehirde corona virüsü testleri negatif çıktı

Son Dakika | Başakşehir'de corona virüsü testleri negatif çıktı!

Medipol Başakşehir, yapılan son corona virüsü testlerinin tamamının negatif çıktığını açıkladı.

2.06.2020Futbol
YÖK Başkanı Yekta Saraç, yurt dışındaki öğrencileri Türk üniversitelerine davet etti

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yurt dışındaki öğrencileri Türk üniversitelerine davet etti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yabancı uyruklu öğrenciler ve yurt dışında okuyan Türk gençlerini Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarında eğitim almaya davet etti.

2.06.2020Gündem
Yaz Aylarında Covid-19 Riskine Karşı Bu Önlemlere Dikkat

Yaz Aylarında Covid-19 Riskine Karşı Bu Önlemlere Dikkat!

Koronavürüsün neden olduğu Covid-19’la mücadele kapsamında alınan tedbirler yavaş yavaş gevşetilerek normale dönüş için adımlar atılıyor. Vaka sayılarının azalmasının tehlikenin ortadan kalktığı anlamına gelmediğini kaydeden uzmanlar, ofise dönüş yapanlar için de maske, fiziksel mesafe ve temizlik hatırlatmasında bulunuyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Songül Özer, yaz mevsimini salgın riskinden uzak şekilde geçirmek için tavsiyelerde bulundu.

2.06.2020İyi Yaşam
Pandemi fabrikalarda dijital dönüşümü hızlandıracak

Pandemi fabrikalarda dijital dönüşümü hızlandıracak

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde üretim başta olmak üzere hayatın her alanında dijital dönüşümün zorunlu olduğunu çok daha derinden hissettik. Endüstriyel haberleşme alanında faaliyet gösteren Japonya merkezli bir kuruluş olan CLPA’nın Türkiye Müdürü Tolga Bizel, Covid-19 salgını ile birlikte özellikle fabrikalarda eksikliği anlaşılan dijitalleşmenin önümüzdeki dönemde büyük bir hız kazanacağını vurguladı.

2.06.2020Teknoloji
Resmi okulöncesi kurumları 19 Hazirana kadar hizmet sunabilecek

Resmi okulöncesi kurumları 19 Haziran'a kadar hizmet sunabilecek

MEB, normalleşme sürecinde kreş, gündüz bakımevi ve özel okulöncesi kurumlarının ardından resmi okul öncesi kurumların da yeterli talep olması halinde 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet sunabilmesine karar verdi. Özellikle anne babası çalışan çocuklar için alınan karar doğrultusunda açılacak resmi okulöncesi eğitim kurumlarında tıbbi maske kullanımı, hijyen ve sosyal mesafenin korunması ve belirlenen diğer kurallara titizlikle uyulması gerekecek.

2.06.2020Eğitim
‘Yaz Geldi’ Diye Şok Diyetlere Yönelmeyin İşte Bu Diyetin Zararları...

‘Yaz Geldi’ Diye Şok Diyetlere Yönelmeyin! İşte Bu Diyetin Zararları...

COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Ancak hazırladığımız hamur işleri, tatlılar, çeşit çeşit yemekler, ihtiyacımız olan enerjiden daha da fazlasını almamıza yol açtı. Buna azalan fiziksel aktivite ve değişen uyku saatleri de eklenince, kilo artışı kaçınılmaz oldu. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: ‘Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?’

2.06.2020Diyet Rehberi
Bakanlık kamu kurumlarındaki normalleşme tedbirlerini açıkladı

Bakanlık kamu kurumlarındaki normalleşme tedbirlerini açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, COVID-19 Pandemisi nedeniyle 22 Mart tarihinde başlayan kamuda esnek çalışma modelinin sona ermesiyle, kamu kurum ve kuruluşlarında alınması gereken önlemleri belirledi.

2.06.2020Ekonomi
Son Dakika | Fenerbahçede tüm corona virüsü testleri negatif

Son Dakika | Fenerbahçe'de tüm corona virüsü testleri negatif!

Fenerbahçe Spor Kulübü, son yapılan tüm corona virüsü testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

2.06.2020Futbol
Ekran bağımlılığındaki artış göz hastalıklarını tetikledi

Ekran bağımlılığındaki artış göz hastalıklarını tetikledi

Pandemi sürecinde göz hastalıklarının da arttığına dikkat çeken Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ökkeş Baz, “Bilgisayar ekranlarının bile göze zararlı olduğu bazı araştırmalarda belirtilmişken, akıllı telefon ve tabletler çok daha zararlı olabilmektedir. Pandemi sürecinde akıllı ekranların kullanımına daha çok dikkat edilmelidir çünkü bu ekranlardan yayılan mavi ışık birçok göz probleminin oluşmasına davetiye çıkarır” dedi.

2.06.2020Sağlık
Koronavirüsü atlatmış kişiler hakkında önemli uyarı

Koronavirüsü atlatmış kişiler hakkında önemli uyarı

DİCLE Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, koronavirüsü atlatmış insanların sağlıklı insanlardan farksız olduğunu belirterek, bu kişilere karşı dışlayıcı davranılmaması gerektiğini söyledi. Tekin, "Bu kişilere karşı dışlanma, uzak durma ya da geri durma gibi bir durum olmamalı" dedi.

2.06.2020Gündem
Son dakika haberler... MEB duyurdu: Resmi okul öncesi kurumlarla ilgili flaş açıklama

Son dakika haberler... MEB duyurdu: Resmi okul öncesi kurumlarla ilgili flaş açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), salgın sürecinde normalleşmeye geçiş ile birlikte kreş, gündüz bakımevi ve özel okul öncesi kurumlarının ardından resmi okul öncesi kurumların da yeterli talep olması halinde 19 Haziran Cuma gününe kadar hizmet sunabileceğini bildirdi.

2.06.2020Gündem
Yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır

Yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır?

Covid-19 tedbirleri ile uzaktan eğitim ve uzaktan çalışmanın yaşamımızın merkezine yerleşmesiyle, yüksek kalitede internet ve kablosuz bağlantıya duyulan ihtiyaç arttı. Peki hızlı ve kaliteli internet ve kablosuz bağlantı nasıl sağlanır?

2.06.2020Teknoloji
Kadınlar da e-spora ilgi göstermeye başladı

Kadınlar da e-spora ilgi göstermeye başladı

Master of Gamers, koronavirüs salgını döneminde futbol tutkunlarının iyi vakit geçirebilmesi için düzenlediği turnuvalarla dikkat çekti. Son 1 hafta içinde düzenlediği 12 turnuva için 5.000 oyuncu kayıt oldu. Düzenlenen turnuvalarda 485 kadın oyuncunun da yer alması karantina döneminde dijital oyun ve espor endüstrisinin büyüme trendinin nasıl ivme kazandığını göstermiş oldu.

2.06.2020Teknoloji
Valorant çıkış tarihi ne zaman saat kaçta Heyecan dorukta

Valorant çıkış tarihi ne zaman saat kaçta? Heyecan dorukta!

Pek çok oyunseverin merakla beklediği Valorant ücretsiz sürümü ile 2 Haziran Salı günü oyunseverlerin erişimine açılıyor. Bir süredir beta sürümü ile oyun tutkunlarının erişimine açık olan Valorant, karakter tabanlı nişancılık oyunu olması dolayısıyla dünya genelinde pek çok kullanıcının beğenisini kazandı. Peki, Valorant çıkış tarihi Türkiya'de saat kaçta olacak? İşte, pek çok oyunseverin merakla araştırdığı Valorant çıkış tarihi ne zaman saat kaçta sorusunun cevabı

2.06.2020Teknoloji
Plaj sezonu kontrollü başladı: Jetski serbest, muz sakıncalı

Plaj sezonu kontrollü başladı: Jetski serbest, muz sakıncalı

Sahiller de dün ziyarete açıldı. Ancak yeni dönemde plajlarda sıkı kurallara uyulacak. Sosyal mesafeli şezlonglar ve maske şartının yanı sıra şişme muz, kano ve yelken gibi su sporları etkinliklerinde çalışanlar dahil kapasitenin yarısı kadar kişi alınacak. Jetski, sörf ve deniz paraşütü gibi bireysel sporlar ise serbest.

2.06.2020Gündem
Vaka sayısı azalmaya devam ediyor

Vaka sayısı azalmaya devam ediyor

Türkiye’de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 bin 563 oldu. Yeni vaka sayısı azalmaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, “İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı” dedi.

2.06.2020Gündem
Kışlalara giriş öncesi COVID-19 testi başladı

Kışlalara giriş öncesi COVID-19 testi başladı

Bir aylık erteleme sonrası 5 Haziran’da silah altına alınacak yükümlüler için COVID-19 testi zorunluluğu dün başladı. Yükümlüler e-Devlet’in yönlendirdikleri sağlık kuruluşlarına giderek test yaptırabiliyor.

2.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Cinsel ilişkiye girememe problemi uzaktan tedavi edilebilir mi?

Kadının cinsel ilişkiye girememesi durumu aslında sadece kadının problemi değildir. Çözüm için fiziksel ve psikolojik olarak çiftlerin birlikte uzmana danışması gerekir. Yazımızın en başında belirtmek isteriz ki erkekte yaşanan erken boşalma problemi de kadının cinsel ilişkiye girememesiyle ilişkili olabilir.

2.06.2020

Yıldızlara sordum 1: 2020 yılının son 6 ayına hazır mıyız?

Önümüzde bizi iki Ay ve bir Güneş tutulması bekliyor. Bu seride sizlere tutulmaların burçlara ve hayatımıza etkisini anlatacağım. Yeni bir yolculuk başlıyor.

2.06.2020

Eski normal ölmedi, yaşasın yeni normal

Türkiye tehlikenin hızla yaklaştığını şubat ayında hissetmeye başladı ve hazırlıklarını, önlemlerini kademeli olarak devreye soktu...

2.06.2020

Önce koronavirüs testi, sonra toplantı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki buçuk ay aradan sonra dün Ankara’ya geldi. Koronavirüs nedeniyle toplantıları videokonferans yöntemiyle yapan Erdoğan, MGK, MYK ve Bakanlar Kurulu toplantılarını uzun bir aradan sonra yüz yüze yapacak. Ancak bu hiçbir kuralın geçerli olmadığı anlamına gelmesin.

2.06.2020

TFF farklı şeylere kafa yormalı

Pandemi sonrası “yeni normal” düzene geçişin startı verildi.

2.06.2020