MENÜ

Kedi

Kedi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kedi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.310 Kedi haberi bulunmuştur.

Evcil kedi, küçük, genelde tüylü, evcilleştirilmiş, etobur memeli. Genelde ev hayvanı olarak beslenenlere ev kedisi, ya da diğer kedigillerden ve küçük kedilerden ayırmak gerekmiyorsa kısaca kedi denir. İnsanlar kedilerin arkadaşlığına ve haşarat ve ev zararlılarını avlayabilme yeteneğine önem vermektedir.

Devamı...

 

Kedi Haberleri

İnsandan hayvana, hayvandan insana geçmiyor

İnsandan hayvana, hayvandan insana geçmiyor

Yapılan çalışmalara göre koronavirüs evcil hayvanlara bulaşmıyor. Dünya Sağlık Örgütü ile Dünya Hayvan Sağlığı Örgütü, virüsün evcil hayvanlardan insanlara geçtiğine dair bir kanıt olmadığını belirtti.

Anneleri ölen yavru kedilere, özel yapım kuvözde tedavi

Anneleri ölen yavru kedilere, özel yapım kuvözde tedavi

OSMANİYE'de, bir okulun arşiv bölümünde anneleri ölmüş halde bulunan üç yavru kedi, düşük fiyata mal edilen özel yapım kuvözde tedavi altına alındı. İçerisindeki ultraviyole ışık sayesinde zararlı bakterilerden de korunan yavru kediler, şırıngayla verilen sütle beslendi.

6.04.2020Gündem
Ha gayret İstanbul

Ha gayret İstanbul

Giriş çıkışları durdurulan İstanbul dün yağışlı havanın da etkisiyle bomboştu. İstanbullular “Evde kal” çağrılarına büyük oranda uydu. Tuzla ve Silivri’deki araç giriş çıkış kuyrukları sona erdi. Taksim’den Üsküdar’a, tüm meydanlar ıssızdı.

6.04.2020Gündem
İstanbul’da bugün… Hayalet kente büründü

İstanbul’da bugün… Hayalet kente büründü!

İstanbul’da bugün vatandaşların koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler ve yağmurun da etkisiyle ‘evde kal’ çağrılarına uyduğu görüldü. Hafta sonunda Beykoz, Üsküdar, Kadıköy sahili boş kalırken, Çekmeköy Meydanı da sessizliğe büründü.

5.04.2020Gündem
Dünyanın en büyük çocuk kütüphane ve müzeleri

Dünyanın en büyük çocuk kütüphane ve müzeleri

30 Mart-5 Nisan’ı ‘Kütüphaneler Haftası’ olarak kutluyoruz. Oğlumla farklı yerlere yaptığımız seyahatlerde onu mutlaka kütüphanelere, kitap müzelerine ve çocuk kitapçılarına da götürüyorum. Bizimle bir kütüphane turuna çıkmayı ister misiniz?

Çin’den yeni corona virüs kararı... Artık yemeleri yasak

Çin’den yeni corona virüs kararı... Artık yemeleri yasak

Dünyayı kasıp kavuran corona virüs (Covid-19) salgının başladığı Çin’in Guangdong bölgesinde yer alan Shenzhen şehrinde, köpek ve kedi eti satışı ve tüketimi 1 Mayıs’ta yasaklanıyor. Alınan yasak kararının ardından kentin kedi ve köpek eti tüketiminin yasak olan Çin’deki ilk kent olacak.

2.04.2020Gündem
Korona sendromunun ilacı onlar

Korona sendromunun ilacı onlar

Koronavirüs salgınından sonra literatürde yeni bir hastalığın ortaya çıktığını söyleyen Kedici Veteriner Hekimleri Derneği (KedVet) Başkanı Dr. Tarkan Özçetin, “Hastalığın adı ‘Korona Sendromu’. Bu olası hastalığın oluşumunu önlemek için bize en büyük destek evcil dostlarımızdan gelecek” ifadelerini kullandı.

2.04.2020Gündem
Zarf Nedir Zarf Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir Zarflar (Belirteçler) Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Zarf Nedir? Zarf Çeşitleri Ve Özellikleri Nelerdir? Zarflar (Belirteçler) Konu Anlatımı Ve Örnekleri

Türkçe dilbilgisi ve anlatım konuları içinde en çok ilgi duyulan ve bilgi edinilmek istenen ders başlıklarından biri zarflardır. Sıfatlar ile karıştırılabilen zarflara dair kafa karışıklıklarına son vermek için zarf nedir? Zarf çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir? Zarfların konu anlatımı ve örnekleri konu başlıklarını sizler için derledik.

1.04.2020Gündem
Kadınlarda cinsel istek ve adet döngüsü ilişkisi

Kadınlarda cinsel istek ve adet döngüsü ilişkisi

Kadınlarda cinsel istek dosyasına devam niteliğindeki bu yazımda feromonlardan bahsetmek istiyorum. Feromonlar, beden salgılarında bulunan kimyasallardır.

1.04.2020Sağlık
Vuhanda karantinaya alınan ailenin kedisi 54 gün yalnız kaldı, akvaryum suyuyla yaşayıp dört yavru dünyaya getirdi

Vuhan'da karantinaya alınan ailenin kedisi 54 gün yalnız kaldı, akvaryum suyuyla yaşayıp dört yavru dünyaya getirdi

Çin'de koronavirüs salgının başladığı Vuhan kentinde, tüm ailenin hastanede karantinaya alınmasıyla 54 gün tek başına kalan hamile bir kedi, dört yavru dünyaya getirdi.

1.04.2020Dünya
Aç kalan sokak hayvanlarını nöbetleşe besliyorlar

Aç kalan sokak hayvanlarını nöbetleşe besliyorlar

EDİRNE'de, koronavirüs önlemleri kapsamında halkın 'evde kal' çağrılarına uymasıyla sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekipleri ile hayvan dostu dernekler, 'nöbetleşe besleme' etkinliğini başlattı. Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, "Şehrin başka yerlerinde besleme yapan hayvan severlerimiz vardı, biz onlarla birlikte bir proje yaptık ve günleri paylaştık. Onlar da şu an Edirne Belediyesi ile birlikte şehrin diğer yerlerinde bizimle birlikte besleme yapıyorlar" dedi.

31.03.2020Gündem
Eti Çocuk Tiyatrosu da evde

Eti Çocuk Tiyatrosu da 'evde'

Eti Çocuk Tiyatrosu, ‘Heidi’ ve ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ oyunlarını, eğitimlerine evden devam eden çocuklar için YouTube kanalından yayınlamaya başladı.

30.03.2020Kitap Sanat
Aziz Yıldırımı Floryaya almadılar

Aziz Yıldırım'ı Florya'ya almadılar!

Fenerbahçe taraftarı bir baba ve ‘Aziz Yıldırım’ adını verdiği oğlunun ilginç hikâyesi...

30.03.2020Futbol
Vanın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Vanda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Van'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Van'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Van, Türkiye’nin kış ve göl turizmi ile en önemli şehirlerinden biri. Her yıl sınır komşusu İran üzerinden de birçok turist şehri görmeye gelmektedir. Dünya üzerindeki en güzel doğa manzaralarına sahip olan Van'da gezilecek yerler nerelerdir? Van’ın ilçeleri nedir ve Van hangi bölgededir? Van’ın tarihi ve doğal güzellikleri gibi birçok konuda bilgiyi ve sorulara alt cevapları sizler için hazırladık.

29.03.2020Gündem
Vaktinden önce gelen emeklilik

Vaktinden önce gelen emeklilik

Virüs nedeniyle ilan edilen emeklilik günlerinin 13’üncüsünü 14’üncüye bağlayan geceydi, hatırı sayılır bir rüzgâr ve mart ayından mütevellit kedi çığlıkları vardı dışarıda... Bütün ev halkı yatmış, sessizlik hâkimdi haneye. Peki, gündüz neler yaşıyordum?

29.03.2020Hürriyet Pazar
Kendisi dışarı çıkamayınca beslediği kediler gelmeye başladı

Kendisi dışarı çıkamayınca beslediği kediler gelmeye başladı

KAHRAMANMARAŞ’ın Andırın ilçesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkması yasak olan yaş grubunda bulunan lokantacı Abdurrahman Topalın (71), iş yerinin önünde beslediği kediler, evine gelmeye başladı. Topal, kedileri pencereden attığı yiyeceklerle beslemeye başladı.

28.03.2020Gündem
65 yaş üstü için en iyi 10 hediye

65 yaş üstü için en iyi 10 hediye

Geçen hafta koronavirüsle mücadele kapsamında 65 yaş ve üstü aile büyüklerimize sokağa çıkma yasağı geldi. Jürimize onların evde geçirecekleri bu zamanda en işlerine yarayacak hediyeleri sorduk.

Belçika’da kediye sahibinden koronavirüs bulaştı

Belçika’da kediye sahibinden koronavirüs bulaştı

Belçika’da bir kediye sahibinden koronavirüs (Covid-19) bulaştı. Virolog Steven Van Gucht, kedinin, sahibinin ardından koronavirüs semptomlarını göstermeye başladığı ama iyileşme sürecinde olduğunu ifade etti.

27.03.2020Dünya
Sokakta yaşayanların koronavirüs tedirginliği

Sokakta yaşayanların koronavirüs tedirginliği

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle ülke genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanlar için sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Fakat ileri yaştaki evsizler, hala sokakta kalıyorlar.

27.03.2020Gündem
Fatma Tülin: Bu resimler kedi değil, Hulusi’dir

Fatma Tülin: Bu resimler kedi değil, Hulusi’dir

Galeri Merkür’de açtığı ‘Kedinin Anlamı - Kediden Başka’ sergisinde 12 yıl önce ölen kedisi Hulusi’yi yorumladığı resimlerine yer veren Fatma Tülin, “Benim açımdan bu sergideki Hulusi figürleri, sembolizmden uzak, onunla bu resimler aracılığıyla sürdürdüğüm empati ilişkisinin devamı anlamındadır” diyor.

27.03.2020Kitap Sanat
Koronanın sessiz mağdurları

Koronanın sessiz mağdurları

Koronavirüsle mücadelede herkes mümkün olduğunca evde kalmaya çalışıyor. Restoranlar sadece paket servis yapabiliyor. Kafeler, pastaneler kapandı. Bu durum sokak hayvanlarını da etkiledi. Birçoğu esnaf tarafından beslenen, önemli bir kısmı da şehir dışındaki bölgelerde olan sokak hayvanları için hayvanseverlerden uyarılar:

26.03.2020Gündem
Burhan Öçal: Ritim ülkesinde ritim çalmıyorlar

Burhan Öçal: Ritim ülkesinde ritim çalmıyorlar

Türkiye’de ritim denince ilk akla gelen isim olan Burhan Öçal, en son “Kaputa Vur” adlı bir sosyal farkındalık projesiyle radarıma takılmıştı. Ünlü müzisyenle korona salgını Türkiye’ye ulaşmadan birkaç gün önce randevulaşmış, keyifli bir söyleşi yapmıştık. Ritimden, sokakta baktığı 90 kediden, sinema hayali kurarken müziğe evrilen kariyerinden; her şeyden söz ettik. Koronanın rafa kaldırdığı projelerinden bahsederken, olayların bu boyuta varacağını ise ne yazık ki tahmin bile edemezdik...

24.03.2020Magazin
Koronavirüsü nasıl bulaşır Koronavirüs sivrisineklerden bulaşır mı

Koronavirüsü nasıl bulaşır? Koronavirüs sivrisineklerden bulaşır mı?

Tüm dünyada can kaybına neden olan ve tedirginlik yaratan koronavirüsü ile ilgili araştırmalar devam ederken farklı söylentiler de gündeme geliyor. Son olarak havaların ısınmasıyla ortaya çıkan sivrisineklerin koronavisürü taşıyıp taşımadığı tartışma konusuydu. Dünya Sağlık Örgütü konuya dair açıklamada bulundu. Peki, koronavirüsü nasıl bulaşır? Koronavirüs sivrisineklerden bulaşır mı?

23.03.2020Gündem
3üncü kattan düşünce bacağı kırılan kedi ameliyatla sağlığına kavuştu

3'üncü kattan düşünce bacağı kırılan kedi ameliyatla sağlığına kavuştu

OSMANİYE'de, bir apartmanın 3'üncü katındaki dairenin balkonundan düşüp, sol arka bacağı kırılan kedi, ameliyatla sağlığına kavuştu.

23.03.2020Gündem
Yavru kediyi kalp masajıyla hayata döndürdü

Yavru kediyi kalp masajıyla hayata döndürdü

ZONGULDAK'ta, güvenlik görevlisi Erkan Gonca (42), nefes almayan, yeni doğan kediyi kalp masajıyla hayata döndürdü. O anlar, cep telefonuyla görüntülendi.

21.03.2020Gündem
NotaBene Yayınlarından #evdeyimokuyorum Kampanyası

NotaBene Yayınları'ndan #evdeyimokuyorum Kampanyası

NotaBene Yayınları evden çıkmanın riskli olduğu bu günlerde Evde Kitap Günleri kampanyasını başlattı. Kampanya kapsamında çocuk ve yetişkinlere özel seçili kitaplarda yüzde 50 indirim fırsatı bulunuyor.

20.03.2020Alışveriş
Suskun kızın kalabalık dünyası

Suskun kızın kalabalık dünyası

Sokak sanatçısı, müzisyen, illüstratör David Ouimet, 'Suspus'ta içine kapanık, çekingen bir kız çocuğu üzerinden derin suskunluk ve yabancılık hissinin göz kamaştırıcı bir görsel betimlemesini sunuyor.

20.03.2020Kitap Sanat
Kuzey ve Güney Kıbrıs’ta Corona Virüs nedeniyle sokaklar bomboş

Kuzey ve Güney Kıbrıs’ta Corona Virüs nedeniyle sokaklar bomboş

Kıbrıs'ın kuzey ve güneyinde Corona Virüs (Covid-19) nedeniyle sokaklar boşaldı.

17.03.2020Dünya
Kedi ve köpekten korona geçmez

Kedi ve köpekten korona geçmez

Kedici Veteriner Hekimleri Derneği Başkanı Tarkan Özçetin, sosyal medyada kedi ve köpeklerden koronavirüs bulaşabileceği iddialarına tepki gösterdi. Özçetin “Evlatları kadar sevdikleri evcil hayvanları ile mutlu mesut yaşamaya devam edebilirler” dedi.

17.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Maske takmanın anayasası

Artık şu net ve kesin: Maske mutlaka takılacak! Peki maskeden maksimum yarar sağlamanın, minimum zarar görmenin kuralları ne?

5.04.2020

Corona virüsü 'Covid19' faydaları nelerdir?

Canım Okurlarım, şu an bütün dünya korkunç zor bir dönem yaşıyor, hatta bazı ülkelerin Türkiye’den çok daha zor bir durumda olduğu bu dönem elbette sıkıntılı bir süreç.

5.04.2020

Edebiyatın gündelik sorunlarına derinlik kazandırdı

İyi bir romancı, öykü yazarı, çevirmen ve denemeci olan Tahsin Yücel’in Cumhuriyet’te yayımlanan yazılarını bu kitapta toplu bir şekilde bulabilirsiniz. Yücel yazılarında yazından dile, politikadan güncel olaylara, hemen her konuya dokunuyor.

4.04.2020

Evcil hayvanlardan koronavirüs bulaşır mı?

Kedi ve köpeklerden insanlara koronavirüs bulaşır mı? İstanbul Veteriner Hekimler Yönetim Kurulu bu tartışmaya son noktayı koyuyor...

4.04.2020

Barınaktakilerin artık bir sahibi var

Koronavirüs salgınının dünyadaki yeni merkezi haline gelen ABD’de tablo her geçen gün ağırlaşırken, hayvanseverler bir iyilik hareketi başlattılar.

3.04.2020

AHBAP işi yardımlar

Malumunuz global olarak ‘çetrefilli’ günlerden geçiyoruz.

2.04.2020

Anadolu waffle’a sizce kaç puan verir

PAZARTESİ akşamı bir televizyonda yemek programı izliyorum.

1.04.2020

Zoonoz hastalıkları hortlatmayalım

Dünya bu yıl tanıştığı COVID-19 korona virüsüyle boğuşuyor. İnsanlar korku içinde, tedirgin çünkü ne aşısı var ne de kesinleşmiş bir tedavisi.

31.03.2020

Tabanvay özlemi

Bu hafta evden, yarısı benim olan üçlü koltuktan sesleniyorum.

31.03.2020

Koronavirüs nedir?

Corona (Korona) virüsü hayvanlar arasında yaygın olan büyük bir virüs grubudur.

28.03.2020

Köpeğimle evde kaldık ne yapacağız

Evcil hayvanların COVID-19 kapabildiği ya da taşıyıcı olduğuna dair bilimsel bir kanıt yok hâlâ.

27.03.2020

Koronavirüs tedbirlerinde köpeklerimiz için dikkat etmemiz gerekenler

Tüm dünya ve Türkiye’de salgın halinde olan koronavirüse karşı hepimiz önlemler almaya çalışırken, evlerimizde bizlerle yaşayan köpek dostlarımız için neler yapmalı ve bu kriz günlerinde onların vücut ve ruh sağlığını nasıl korumalıyız! İşte madde madde alacağımız basit önlemler...

26.03.2020

Ünlüler şarkı söyleyemezse

Wonder Woman olarak tanıdığımız Gal Gadot’un Instagram sayfasından paylaştığı bir video olay oldu.

26.03.2020

Şifa şiirde

Kriz zamanlarında şiire sığınıyorum.

25.03.2020

Evcil hayvanlarla yaşamı sınırlandırmak kolay

Bugünlerde evde kalmak hepimiz için en doğrusu. Zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamak, bir ihtiyaç varsa hızlıca halledip dönmek önem taşıyor.

24.03.2020

Ritim ülkesinde ritim çalmıyorlar

Türkiye’de ritim denince ilk akla gelen isim olan Burhan Öçal, en son “Kaputa Vur” adlı bir sosyal farkındalık projesiyle radarıma takılmıştı. Ünlü müzisyenle korona salgını Türkiye’ye ulaşmadan birkaç gün önce randevulaşmış, keyifli bir söyleşi yapmıştık. Ritimden, sokakta baktığı 90 kediden, sinema hayali kurarken müziğe evrilen kariyerinden; her şeyden söz ettik. Koronanın rafa kaldırdığı projelerinden bahsederken, olayların bu boyuta varacağını ise ne yazık ki tahmin bile edemezdik...

24.03.2020

Eve kapandık ama onları unutmayın

Daha önce karşılaşmadığımız bir durumu yaşıyoruz. Çin’in Vuhan kentinde görüldüğü anda yavaş yavaş dünyada konuşulmaya başlanan koronavirüs, bu ay ülkemize geldi ve hayatımızı kökünden değiştirdi.

20.03.2020

Koronavirüs yayılımı insan hareketleri kaynaklıdır

Tüm dünyada ve maalesef ülkemizde de insanlık için tehdit unsuru olan koronavirüs salgını, haklı olarak birçok insanı tedirgin etti. Sosyal medya vasıtası ile bilimsel temellere dayanmayan ve asılsız haberleri takip ederek evde beslenen ya da sokak hayvanları kaynaklı olarak da bu virüsün bulaşabileceği endişesine kapılan insanlar olmuştur.

18.03.2020

Evcil hayvanlarda gebelik sonlandırma

Kedi ve köpeklerde gebelik sonlandırma zaman zaman başvurulan bir yöntemdir.

17.03.2020