EKSTRA
MENÜ

Kedi

Kedi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kedi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 19.194 Kedi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Evcil kedi, küçük, genelde tüylü, evcilleştirilmiş, etobur memeli. Genelde ev hayvanı olarak beslenenlere ev kedisi, ya da diğer kedigillerden ve küçük kedilerden ayırmak gerekmiyorsa kısaca kedi denir. İnsanlar kedilerin arkadaşlığına ve haşarat ve ev zararlılarını avlayabilme yeteneğine önem vermektedir.

Devamı...

 

Kedi Haberleri

Petzoo Eurasia için son iki gün

Petzoo Eurasia için son iki gün

Petzoo Eurasia, 23 Ekim Cumartesi ve 24 Ekim Pazar günü düzenlenecek kedi-köpek-kuş ve balık yarışmalarıyla son buluyor.

23.10.2021Keyif
Anneleri ölen kedileri Fındık köpek emziriyor

Anneleri ölen kedileri 'Fındık' köpek emziriyor

Ataşehir'de kazada anneleri ölen kedilere 'Fındık' isimli sokak köpeği sahip çıktı. Kendi yavruları da ölen 'Fındık' emzirerek kedilere annelik yapıyor. Kediler ile köpeğin o halleri görenlerin ilgisini çekiyor.

23.10.2021Gündem
Mahkeme kedilerin velayeti davasında Piraye ve Cingözün psikolojisini de gözetti

Mahkeme "kedilerin velayeti" davasında "Piraye" ve "Cingöz"ün psikolojisini de gözetti

İstanbul 30. Asliye Hukuk Mahkemesi, ayrılan sevgililerin, beraberken sahiplendikleri kedilerin kimde kalacağına ilişkin davada karar verirken kedilerin psikolojilerinin nasıl etkileneceğine yönelik bilirkişi raporu aldı.

22.10.2021Haber
İlginç kedi davası  Piraye ve Cingöz için şaşırtan karar

İlginç kedi davası! 'Piraye' ve 'Cingöz' için şaşırtan karar

İstanbul 30. Asliye Hukuk Mahkemesi, ayrılan sevgililerin, beraberken sahiplendikleri kedilerin kimde kalacağına ilişkin davada karar verirken kedilerin psikolojilerinin nasıl etkileneceğine yönelik bilirkişi raporu aldı.

22.10.2021Gündem
Liszt’in ‘Der Pasha’sı Faik Bey

Liszt’in ‘Der Pasha’sı Faik Bey

İstanbullu ilk önemli uluslararası piyano virtuozu Faik Della Sudda, 19. yüzyılın sonunda Avrupa’nın önde gelen başkentlerinde sahneye çıkmış, konserleri basına övgülerle yansımıştı. Ömer Eğecioğlu, 10 yılda üç kez ele alıp adım adım genişlettiği ‘Franz Liszt’in İstanbullu Öğrencisi - Faik Bey Franz Della Sudda ve Yakın Ailesi’nde Faik Bey’i ölümünden 81 yıl sonra anılar, arşiv belgeleri ve mülakatlarla yeniden gün ışığına çıkarıyor.

22.10.2021Kitap Sanat
Odadaki nem nasıl düşürülür, nemi ne alır Evde nem orası yüksek olursa nem dengesi nasıl sağlanır...

Odadaki nem nasıl düşürülür, nemi ne alır? Evde nem orası yüksek olursa nem dengesi nasıl sağlanır...

Kapalı alanlardaki nem oranı oldukça önemlidir. Yaşam alanlarında nem oranının fazla olması büyük sorun teşkil etmektedir. Bu nedenle nem oranının nasıl düşürüleceği pek çok kişi tarafından merak konusudur. Peki, odadaki nem nasıl düşürülür, nemi ne alır? Evde nem orası yüksek olursa nem dengesi nasıl sağlanır? Sizlere evlerdeki nem oranını düşürme yöntemlerini detaylıca derledik.

Mardinli Marilyn Monroe; kazancımın yüzde  90ını sokak hayvanlarına harcıyorum

Mardinli Marilyn Monroe; 'kazancımın yüzde 90'ını sokak hayvanlarına harcıyorum'

MARDİN'de yaşayan, Amerikalı aktris ve fotomodel Marilyn Monroe'ya benzerliğiyle ünlenen Melek Karahan (46), kazancının yüzde 90'ını sokak hayvanları için harcadığını söyledi. Mardin'de kedi sığınmaevi açan Karahan, "Kendimi sokak hayvanlarına adadım. Kendi imkanlarımla bakıyorum. Kazancımın yüzde 90?ını onlara harcıyorum, bu canlara sahip çıkmak mutlu ediyor" dedi.

18.10.2021Haber
“Sat... Sat... Saattımm” derken hüküm giydirir müzayedeci

“Sat... Sat... Saattımm” derken hüküm giydirir müzayedeci

Köklü bir aile? At bir çentik... İyi bir eğitim? Çentik. Sofistike bir iş? Çentik. Medyada çok görünmeme? Çentik. Zarafet, hoşluk ve güzellik? Çentik, çentik, çentik... Aslında “sosyetik isim” kavramının tam karşılığı Maya Portakal. Yedi yıldır ikinci bir soyadı (Bitargil) ve bu evlilikten de bir kızı var. Ama dört kuşaktır müzayedecilikle uğraşan bir sülaleden geldiği için ikilemli sorularıma oradan başladım.

18.10.2021Magazin
Komedyen John Leguizamo: Eski mahkûmlar danışmanımız oldu

Komedyen John Leguizamo: Eski mahkûmlar danışmanımız oldu

Sinema, tiyatro, televizyon projeleri ve tek kişilik sahne şovlarıyla tanınan komedyen John Leguizamo, son olarak “Dark Blood” filmi için kamera karşısına geçti. Leguizamo ile geçtiğimiz günlerde dijital platformda vizyona giren filmi ve hakkında merak edilenleri konuştuk. Sanatçı, görüntülü görüşmeye New York’tan bağlandı.

17.10.2021Magazin
Gözünüz arkada kalmasın

Gözünüz arkada kalmasın

Dünyanın neresinde olursanız olun; evinizde veya ofisinizde olup bitenleri akıllı telefonunuz üzerinden takip edebileceğiniz güvenlik kameraları, artık çok daha gelişmiş yeteneklere sahip. Biz bu hafta farklı ihtiyaçlara uygun güvenlik kameraları ve yeni nesil teknolojileri araştırdık.

16.10.2021Ekonomi
Bir nefes alma sanatı: Balkon

Bir nefes alma sanatı: Balkon

‘Akbank 39. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi’ bu yıl ‘balkon’ teması üzerinden çalışmalar üreten sanatçılara alan sağlıyor. Küratör Murat Tabanlıoğlu’nun mimari bakış açısıyla yorumladığı sergi 20 Kasım’a kadar görülebilir.

15.10.2021Kitap Sanat
Rüyada eve kedi girmesi ne anlama gelir Rüyada pencereden ve kapıdan kedi girmesi

Rüyada eve kedi girmesi ne anlama gelir? Rüyada pencereden ve kapıdan kedi girmesi

Evde bakılan evcil olarak en sevimli hayvanlardan biri kedilerdir. Kediler aynı zamanda rüyalarda bazı önemli haberler sunar. Peki, rüyada eve kedi girmesi ne anlama gelir? Rüyada pencereden ve kapıdan kedi girmesi konusunda detayları derledik.

14.10.2021Rüya Tabirleri
Bilecikte bir esnaf, beslediği 10 kedinin ezilmesi üzerine yazılı tabela astı

Bilecik'te bir esnaf, beslediği 10 kedinin ezilmesi üzerine yazılı tabela astı

Bilecik'te sokak kedilerini besleyen Emrah Aslan (37), son 1 ayda 10 kedinin ezilerek ölmesinin ardından iş yeri duvarına 'Dikkat! Kedi çıkabilir ezersen kameralar kayıtta' yazılı bir tabela asarak güvenlik kameralarının sayısını artırdı.

12.10.2021Haber
Beslediği 10 kedi ezilerek tek tek öldü... Çözümü bakın nasıl buldu

Beslediği 10 kedi ezilerek tek tek öldü... Çözümü bakın nasıl buldu!

Bilecik'te sokak kedilerini besleyen Emrah Aslan (37), son 1 ayda 10 kedinin ezilerek ölmesinin ardından iş yeri duvarına 'Dikkat! Kedi çıkabilir ezersen kameralar kayıtta' yazılı bir tabela asarak güvenlik kameralarının sayısını artırdı.

12.10.2021Gündem
Gerinmek ne demek, ne anlama geliyor Gerinmek kelimesinin anlamı nedir TDKya göre sözlük anlamı...

Gerinmek ne demek, ne anlama geliyor? Gerinmek kelimesinin anlamı nedir? TDK'ya göre sözlük anlamı...

Gerinmek kelimesi Türkçe içerisinde yer alan kelimelerden bir tanesini oluşturmaktadır. Bu kelimenin anlamını merak edenler için gerinmek kelimesinin ne demek olduğunu ve bu kelimenin Türk Dil Kurumu içerisindeki anlamını sizin için derledik.

12.10.2021Sözlük
Umut Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında Umut Kurt hangi dizilerde ve filmlerde oynadı

Umut Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında? Umut Kurt hangi dizilerde ve filmlerde oynadı?

Umut Kurt, biyografisi ve kariyeri ile dikkat çekiyor. Beynelmilel ve Hatırla Sevgili gibi yapımlarda rol alan Umut Kurt, son günlerde pek çok kişinin filmleri ve dizileri ile araştırdığı isim olmaya başladı. Peki, Umut Kurt kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

12.10.2021Hayat
Rüyada kedi yavruları görmek ne anlama gelir Rüyada evin içinde siyah ve beyaz kedi yavruları görmenin anlamı

Rüyada kedi yavruları görmek ne anlama gelir? Rüyada evin içinde siyah ve beyaz kedi yavruları görmenin anlamı

Rüyada kedi görmek, bazı rüya tabircileri tarafından olumlu bazıları tarafından ise olumsuz bir şekilde yorumlanabilir. Kedi, en çok sevilen ve en çok beslenen hayvanlar arasında yer alır. Rüyada kedi yavrusu görmek, rüyanın içeriğine göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada kedi yavruları görmek ne anlama gelir detayları ile derledik.

11.10.2021Rüya Tabirleri
Fenomen Boji bakımevinde bile yolculuk yapıyor

Fenomen Boji bakımevinde bile yolculuk yapıyor

İstanbul'da birçok toplu ulaşım aracında dolaşmasıyla ünlenen Boji, iki haftada bir, 2 gün Kemerburgaz Hayvan Geçici Bakımevi'nde kalıyor. Boji, kaldığı süre içerisinde bakımevine ait araçlarla barınak içerisinde tur atmayı ihmal etmiyor.

11.10.2021Gündem
Beyza Akyüz: Biz aslında hikâyenin değil evvela sesin peşine düşeriz

Beyza Akyüz: Biz aslında hikâyenin değil evvela sesin peşine düşeriz

Hikâye anlatıcısı Beyza Akyüz’le masalcılık üzerine konuştuk: “Anlatıcı olmak için karşılaştığımız her şeye dönüşebilmeli ve çabuk transa geçebilmeliyiz. Bir masaldaki geyik, büyücü, keçi, delikanlı, yaşlı adam... Hepsine hızlıca dönüşebilmeliyiz.”

10.10.2021Hürriyet Pazar
Akrabalarıyla buluşmak için düğün salonu tutuyor

Akrabalarıyla buluşmak için düğün salonu tutuyor!

Teoman, İrem Helvacıoğlu, Mustafa Keser, Hande Erçel ve Gökçe’nin bilinmeyen yönleri, sizi çok şaşırtacak...

9.10.2021Magazin
Ders sırasında sınıfa girmek isteyen kedi yavrusunun çabası kamerada

Ders sırasında sınıfa girmek isteyen kedi yavrusunun çabası kamerada

Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesinde bir okulda ders sırasında patileriyle sınıfın kapısını açmak isteyen kedi yavrusunun çabası cep telefonuyla kaydedildi. Kedi yavrusu, öğretmenin kapıyı açmasıyla sınıfa girdi. Emine Erciyas, ders anlatmaya kucağına aldığı yavruyla devam etti.

8.10.2021Haber
Gelibolu’da çok sayıda kedi zehirlenerek öldürüldü

Gelibolu’da çok sayıda kedi zehirlenerek öldürüldü

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından aralarında yavruların da bulunda çok sayıda kedi zehirlenerek öldürüldü. Olaya hayvanseverler büyük tepki gösterdi.

7.10.2021Gündem
Konyada 7 kişinin öldürüldüğü olayda 2 kişi daha tutuklandı

Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü olayda 2 kişi daha tutuklandı

Konya'da temmuz ayında aynı aileden 7 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklu sayısı 13’e çıktı. Olaydan iki ay önce taraflar arasında çıkan kavga nedeniyle bulundukları cezaevinden tahliye olması beklenen Lütfi Keleş ile Ali Keleş de soruşturma kapsamında tutuklandı.

7.10.2021Haber
Konyada 7 kişinin öldürüldüğü olayda 2 kişi daha tutuklandı

Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü olayda 2 kişi daha tutuklandı

Konya'da temmuz ayında aynı aileden 7 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklu sayısı 13’e çıktı. Olaydan iki ay önce taraflar arasında çıkan kavga nedeniyle bulundukları cezaevinden tahliye olması beklenen Lütfi Keleş ile Ali Keleş de soruşturma kapsamında tutuklandı.

7.10.2021Gündem
Kedisini boynundan iple asılarak öldürülmüş halde buldu

Kedisini boynundan iple asılarak öldürülmüş halde buldu

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşayan Neslihan Karacan, evin girişine bıraktığı kedisi Papatya'yı İstanbul dönüşü salıncakta boğazından iple asılı halde öldürülmüş olarak buldu. Şikayetçi olan Karacan, "Şu hayvandan ne istediler? Şu kediden ne istediniz?" diyerek tepki gösterdi.

7.10.2021Haber
Tekirdağda tüyler ürperten olay: Bu mu insanlık

Tekirdağ'da tüyler ürperten olay: Bu mu insanlık

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde yaşayan Neslihan Karacan, evin girişine bıraktığı kedisi Papatya'yı İstanbul dönüşü salıncakta boğazından iple asılı halde öldürülmüş olarak buldu. Şikayetçi olan Karacan, "Şu hayvandan ne istediler? Şu kediden ne istediniz?" diyerek tepki gösterdi.

7.10.2021Gündem
Parasını büyücüye kaptırdı... Büyü bozulmayınca mahkemeye koştu

Parasını büyücüye kaptırdı... Büyü bozulmayınca mahkemeye koştu!

ABD'de yaşanan ilginç bir 'büyü bozma' olayı mahkemeye yansıyınca basının da ilgisini çekti ve manşetlere yansıdı. Eşiyle arası bozulan bir adam çareyi kendini ‘psişik aşk uzmanı’ olarak adlandıran bir uzmana gitmekte bulunca başına gelmeyen kalmadı.

6.10.2021Dünya
Nihan Ünsal kimdir, kaç yaşında

Nihan Ünsal kimdir, kaç yaşında?

Nihan Ünsal, geçtiğimiz yıllarda Burak Sergen ile nişanlanmış ve akabinde uzun yıllar ilişki yaşamıştı. Çift geçtiğimiz haziran ayında nişanlılık sürecini evliliğe dönüştürmeye yönelik adım atmış ve dünyaevine girmişti. Peki, Nihan Ünsal kimdir, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

6.10.2021Hayat
Her gün sevin

Her gün sevin

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde ‘can’ dostlar unutulmadı. Çok sayıda hayvansever, barınaklara giderek, gün boyu sahipsiz kedi ve köpekleri sevdi. Bazıları da sahipsiz hayvanlara elleriyle yemek verip, oyunlar oynattı.

5.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Can dostlarımıza destek olmak hepimizin ortak sorumluluğu

Emine Erdoğan: Can dostlarımıza destek olmak hepimizin ortak sorumluluğu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Can dostlarımıza destek olmak hepimizin ortak sorumluluğu. Onları sevgimizle koruyalım, vicdanımızla saralım, merhametimizle yaşatalım" dedi.

4.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan Hayvanları Koruma Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan 'Hayvanları Koruma Günü' mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü için "Dünyamızı paylaştığımız can dostlarımız bizlere birer emanet. Sevgi ve şefkatle yaşadığımız hayatı güzelleştirmek mümkün" mesajı paylaştı.

4.10.2021Gündem
Kadıköyde arı kovanı kurdu, ballar mahalle sakinleriyle buluştu

Kadıköy'de arı kovanı kurdu, ballar mahalle sakinleriyle buluştu

Kadıköy'de bakkal işletmeciliği yapan Fatih Bostan, memleketi Rize'ye gidemeyince bakkalının önündeki ağaca arı kovanı yerleştirmişti. Yaklaşık 4 aylık bekleyişin ardından kovandan ilk ballar alındı. Bostan, üretilen balları ücretsiz olarak mahalle sakinleri ile paylaştı.

4.10.2021Gündem
Kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi..

Kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir? Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi..

Evlerin en şirin hayvanları içerisinde şüphesiz kediler gelir. Tabii onların da bazı kişisel bakım ihtiyaçları vardır ve bunları karşılamak da sahiplerine düşer. Özellikle tırnak kesimi merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki kedi tırnağı nasıl ve ne zaman kesilir? Normal makasla yavru kedi tırnağı kesimi hakkında detayları derledik.

4.10.2021Araştırma
Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olun

Şentop: Bir canı sahiplendiğinizde sorumluluğun bilincinde olun

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) Prof. Dr. Mustafa Şentop, Hayvan Hakları Federasyonu'nun istatistiklerine göre Türkiye'de, satın alınan evcil hayvanların yüzde 60-70'inin bir süre sonra sokağa atıldığını söyleyerek, "Bir canı sahiplendiğiniz zaman lütfen aldığınız sorumluluğun bilincinde olun" dedi.

3.10.2021Gündem
Şarkıcı Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu, Londraya taşınıyor

Şarkıcı Gülşen ve eşi Ozan Çolakoğlu, Londra'ya taşınıyor!

Kim kime ne demiş, kim nereye gitmiş ve neler yapmış? Sinema, sahne ve televizyonda neler olmuş? Magazin dünyasından fısıltılar...

3.10.2021Magazin
Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Demiryolunda varılan yer değil, yolun kendisi tatil

Oğlumla bebekliğinden beri farklı şehirlere trenle seyahat ettik. Brüksel’den Brugge’e, Londra’dan Oxford’a, İstanbul’dan Eskişehir’e pek çok tren yolculuğu yaptık. Şimdi hayalimiz trenle Kars’a gitmek. Tren yolculukları çocuklar için hem çok eğlenceli hem de oldukça öğretici ama zorlukları da yok değil. İşinize yarayacağını düşündüğüm 10 önerim var!

3.10.2021Seyahat
Herkese zorla mama aldırıyor Dilenci kedi fenomen oldu

Herkese zorla mama aldırıyor! 'Dilenci kedi' fenomen oldu

Kadıköy'deki bir markete giren 'Nokta' isimli kedi, mamaların bulunduğu reyon önünde dikkat çekici hareketler yaparak adeta zorla mama aldırıyor. Müşterilerin çektiği görüntülerle sosyal medyada da 'Dilenci kedi' olarak bilinen 'Nokta' mama reyonunun önünden ayrılmıyor. Mağaza müdürü Ayfer Küçük, günde 10 öğün yiyen kedinin müşterilere mama aldırmak için bir ayağını kaldırıp topal taklidi ve baygınlık geçirme numarası yaptığını söyledi.

2.10.2021Gündem
Kendisine zorla mama aldıran dilenci kedi Nokta

Kendisine zorla mama aldıran dilenci kedi 'Nokta'

Kadıköy'deki bir markete giren 'Nokta' isimli kedi, mamaların bulunduğu reyon önünde dikkat çekici hareketler yaparak adeta zorla mama aldırıyor. Müşterilerin çektiği görüntülerle sosyal medyada da 'Dilenci kedi' olarak bilinen 'Nokta' mama reyonunun önünden ayrılmıyor. Mağaza müdürü Ayfer Küçük, günde 10 öğün yiyen kedinin müşterilere mama aldırmak için bir ayağını kaldırıp topal taklidi ve baygınlık geçirme numarası yaptığını söylüyor.

2.10.2021Haber

Yazar Sonuçları

Pandemi baş ağrıtıyor

Başımızı ağrıtan pek çok sorun zaten hep vardı. Ne var ki pandemi pek çok sorun gibi baş ağrılarımızı da ikiye, üçe katladı.

23.10.2021

Kedi ve köpeğin için ne yaparsın

Guardian gazetesi okuyucularından muhteşem bir şey istemiş. Gelen cevaplar nefis. O nedenle bir kısmını paylaşmadan edemeyeceğim. Sizden de benzer hikâyeleriniz varsa onları rica edeceğim. İnsanların hayatlarını paylaştıkları hayvanların anısına bu kadar saygı duymalarını hayranlıkla izliyorum.

23.10.2021

Yurt dışına çıkarılması yasak olan ırklar

Ülkemizde bazı kedi ve köpek ırklarının ülke sınırlarının dışına çıkarılması yasak olup, istisnai durumlarda Tarım ve Bakanlığı’nın özel iznine tabiidir.

19.10.2021

Hayvan sağlığında aşı krizi

Hayvan sağlığı ve refahıyla ilgili bir yandan olumlu adımlar atılıyor öte yandan pet hayvanları için temel aşılar bulunamıyor.

18.10.2021

“Sat... Sat... Saattımm” derken hüküm giydirir müzayedeci

Köklü bir aile? At bir çentik... İyi bir eğitim? Çentik. Sofistike bir iş? Çentik. Medyada çok görünmeme? Çentik. Zarafet, hoşluk ve güzellik? Çentik, çentik, çentik... Aslında “sosyetik isim” kavramının tam karşılığı Maya Portakal. Yedi yıldır ikinci bir soyadı (Bitargil) ve bu evlilikten de bir kızı var. Ama dört kuşaktır müzayedecilikle uğraşan bir sülaleden geldiği için ikilemli sorularıma oradan başladım.

18.10.2021

Eski mahkûmlar danışmanımız oldu

Sinema, tiyatro, televizyon projeleri ve tek kişilik sahne şovlarıyla tanınan komedyen John Leguizamo, son olarak “Dark Blood” filmi için kamera karşısına geçti. Leguizamo ile geçtiğimiz günlerde dijital platformda vizyona giren filmi ve hakkında merak edilenleri konuştuk. Sanatçı, görüntülü görüşmeye New York’tan bağlandı.

17.10.2021

İki güzel ruh: Emre ve Meera

Bizim dernek HAÇİKO, malumunuz sokak hayvanlarına yardım ediyor.

14.10.2021

Kediler mi daha akıllı köpekler mi

Böyle bir kıyaslama durumunda tabii ki oyumu, yaşamını kedilerle paylaşan bir insan olarak kedilerden yana kullanabilirim. Ama her cinse eşit mesafede durup kararı bilim insanlarına bırakmalıyız. Bilim de burada işin çetrefilli olduğunu söylüyor.

9.10.2021

Duygu dönüşmeden beden iyileşmez

Kişisel Gelişim Uzmanı, eğitmen Bahar Su Dinçeller, kendi kişisel gelişim yolculuğunu anlattığı “Bahar’ın Kitabı” ile kariyerine yazar kimliğini de ekledi. Sohbetimizde her insanın mutlaka bilinçaltı temizliği yapması gerektiğine dikkat çeken Dinçeller, bedensel hastalıkların altında duygu hasarlarının yattığını anlatarak, “Fiziki bedende kan akarken, enerji bedende duygu akar. Hiçbir hastalık yoktur ki duygular hastalanmadan sadece bedende olsun! Bu nedenle önce negatif duygu, düşünce, dil ve davranış dörtlüsünü denetlemeyi öğrenmek ve dönüştürmek gerekiyor” dedi.

7.10.2021

Köpeklerde Kennel Cough

Köpeklerde ciddi solunum hastalıkları arasında yer alan Kennel Cough; toplu yaşam alanlarında yaygın olduğundan barınak öksürüğü olarak bilinmektedir.

4.10.2021