EKSTRA
MENÜ

Hayvan

Hayvan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hayvan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 46.443 Hayvan haberi bulunmuştur.

Hayvan, canlılar dünyasının ökaryotlar (Eukaryota) üst âlemindeki hayvanlar (Animalia) âleminde sınıflanan canlıların ortak adıdır. "Hayvan" sözcüğü, günlük kullanımda esasen insan dışı nefes alan ve hareket eden şeyleri ifade etmek için kullanılırsa da biyolojik bağlamda insanı da içerir. Hayvanlar âleminin bilimsel ve Latince adı olan "Animalia" terimi ise yine Latince olan ve "yaşayan" ya da "ruh" anlamına gelen animadan türetilmiş animal sözcüğünün çoğuludur. Hayvanlar âlemini tanımlayan bir başka Latince bilimsel terim de Metazoa'dır.

Hayvan Haberleri

Marketler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor Hafta sonu (8-9 Mayıs) marketlerin çalışma saatleri güncellendi

Marketler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? Hafta sonu (8-9 Mayıs) marketlerin çalışma saatleri güncellendi

Marketlerin çalışma saatleri tam kapanma genelgesi ile İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Genelgede vatandaşların belirli saatlerde temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere alışveriş yapabileceği belirtilirken, temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünlerinin satılacağının altı çizildi. Temel ihtiyaç harici ürünlerin satışına ise izin verilmeyecek. Zincir ve süper marketler pazar günleri kapalı olacak. Peki, marketler kaçta açılıyor kaçta kapanıyor? İşte, 8-9 Mayıs hafta sonu marketlerin çalışma saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.05.2021Gündem
İnternetten canlı canlı satıyorlar Çinde sürpriz kutu uygulamasına büyük tepki

İnternetten canlı canlı satıyorlar! Çin'de 'sürpriz kutu' uygulamasına büyük tepki

Çin'de "kapalı kutularda" canlı hayvan satışı yapılması tepki çekti. Canlı hayvanların eziyet çekecekleri şekilde kapalı kutulara koyularak, adına da 'sürpriz kutu' denerek internet üzerinden satılması tepki topladı.

7.05.2021Dünya
Vegan sertifikalı ürün seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Vegan sertifikalı ürün seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Günümüzde tüketiciler ürün seçimlerinde ürünlerin doğayla olan ilişkisine de önem vermektedirler. Markaların geliştirdiği ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmemiş olması ya da ürünün kendisinin doğal içeriklere sahip olması ve doğada kolayca çözünebilir olması tüketiciler tarafından daha çok tercih edilmelerine neden olmaktadır.

Market düzenlemesi uygulamaya girdi Bugünden itibaren bazı ürünlerin satışı yasak

Market düzenlemesi uygulamaya girdi! Bugünden itibaren bazı ürünlerin satışı yasak

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge bugünden itibaren uygulanmaya başladı ve marketlerde temel ihtiyaç maddeleri dışındaki ürünlerin satışı yasaklandı.

7.05.2021Ekonomi
Aşılar için süper adım Dünyayı kurtaracak formül

Aşılar için süper adım! Dünyayı kurtaracak formül

Birçok ülke koronavirüs aşısı bulamadığı için ölümlerle boğuşurken patentin kaldırılması için ‘süper’ adım atıldı. Aşı patentinin kaldırılmasına ABD Başkanı Biden ve Rusya Devlet Başkanı Putin’den destek geldi. AB de ılımlı yaklaştı. Patent kaldırılırsa daha fazla ülke aşı üretecek ve dünyada aşılama hızlanacak.

7.05.2021Gündem
Tokat Yemekleri - Tokatta Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Tokat Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Tokat Yemekleri - Tokat'ta Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Tokat Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Kültürümüzün her döneminde yemekler ön plana çıkmıştır. Bu kültür bölgesel gelişmekte olarak görülür. Ülkemizde bu bölgelerden biri de Tokat olarak göze çarpar. Peki Tokat'da ne yenir ve neyi meşhur? Tokat mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? İşte merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
FAO: Küresel gıda fiyatları 11 aydır yükseliyor

FAO: Küresel gıda fiyatları 11 aydır yükseliyor

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının 11 aydır yükseldiğini belirterek, en fazla artışın şekerde görüldüğünü, tahıl ürünlerinin fiyatlarındaki tırmanışın da devam ettiğini bildirdi.

6.05.2021Ekonomi
Kars Yemekleri - Karsda Ne Yenir Ve Neyi Meşhur Kars Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Kars Yemekleri - Kars'da Ne Yenir Ve Neyi Meşhur? Kars Mutfağı Yemeklerinin İsimleri Ve Listesi

Kars Türkiye’nin en uzak şehirlerin biri olmaktadır. Bu nedenle yapılan yemeklere birçok kişiye isimleri ve lezzetleri farklı gelmektedir. Kars iline gitmek isteyen pek çok kişinin en çok sorduğu soruların başında Kars Yemekleri - Kars’ta ne yenir ve neyi meşhur? Kars mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
Ölen kedisini defnetmek için Gaziantepden Osmaniyeye getirdi

Ölen kedisini defnetmek için Gaziantep'den Osmaniye'ye getirdi

Gaziantep'te yaşayan Mehmet Ali Kurt, ölen kedisini yaşadığı bölgede hayvan mezarlığı bulmadığı için Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde defnetti.

6.05.2021Gündem
Isparta yemekleri - Ispartada ne yenir ve neyi meşhur Isparta mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Isparta yemekleri - Isparta'da ne yenir ve neyi meşhur? Isparta mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Isparta ilini her yıl birçok kişi ziyaret etmektedir. Bu durumun temelinden biri de oldukça lezzetli yemekleri olmaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Isparta yemekleri - Isparta'da ne yenir ve neyi meşhur? Isparta mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
İzmir Harmandalında yarıklar nedeniyle tahliye edilen ev yıkıldı, evler boşaltıldı

İzmir Harmandalı'nda yarıklar nedeniyle tahliye edilen ev yıkıldı, evler boşaltıldı

İzmir'in Çiğli ilçesinde oluşan heyelan ve göçükler nedeniyle tahliye edilen ev sayısı, 6'ya yükseldi. Yaklaşık 3 ay önce tahliye edilen evin ise arka bölümü yıkıldı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Kazar, "Bilimsel çalışma yapılmasını istiyoruz. Gerçek o zaman anlaşılır. Harmandalı'da neler olduğunu kimse bilmiyor. Burası söz konusu olunca herkes körleşiyor, sağırlaşıyor" dedi.

6.05.2021Haber
Harmandalı’nda korkutan yarıklar Evler tahliye edildi: Neler olduğunu kimse bilmiyor

Harmandalı’nda korkutan yarıklar! Evler tahliye edildi: Neler olduğunu kimse bilmiyor

İzmir'in Çiğli ilçesinde oluşan heyelan ve göçükler nedeniyle tahliye edilen ev sayısı, 6'ya yükseldi. Yaklaşık 3 ay önce tahliye edilen evin ise arka bölümü yıkıldı. Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dursun Ali Kazar, "Bilimsel çalışma yapılmasını istiyoruz. Gerçek o zaman anlaşılır. Harmandalı'da neler olduğunu kimse bilmiyor. Burası söz konusu olunca herkes körleşiyor, sağırlaşıyor" dedi.

6.05.2021Gündem
Sultangazide defineciler ormanı delik deşik etti; devasa çukurlar açtı

Sultangazi'de defineciler ormanı delik deşik etti; devasa çukurlar açtı

SULTANGAZi'de define avcıları ormanlık alanı delik deşik etti, devasa çukurlar açtı. Ormana gelenler için büyük tehlike oluşturan devasa çukurlar havadan da görüntülendi.

6.05.2021Haber
Sultangazideki ormanda inanılmaz görüntüler Defineciler devasa çukurlar açtı

Sultangazi'deki ormanda inanılmaz görüntüler! Defineciler devasa çukurlar açtı

İstanbul Sultangazi'de define avcıları ormanlık alanı delik deşik etti, devasa çukurlar açtı. Ormana gelenler için büyük tehlike oluşturan devasa çukurlar havadan da görüntülendi. Çukurlar görenleri şaşkına çevirirken, derin çukurların açık bırakılmasından endişe duyan mahalle sakinleri ise bir an önce önlem alınmasını istedi.

6.05.2021Gündem
Burdur yemekleri - Burdurda ne yenir ve neyi meşhur Burdur mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Burdur yemekleri - Burdur'da ne yenir ve neyi meşhur? Burdur mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Burdur, Güneybatı Anadolu Bölgesinde bulunan bir yöremizdir. Burdur ilimiz Akdeniz’in iç kısmında yer almaktadır. Tarihi oldukça eskiye dayanan Burdur ili Lidya ve Hitit egemenliklerinin altında da yaşamıştır. Burdur ilinde gezip görebileceğiniz pek çok yerde vardır. Son zamanlarda özellikle Salda Gölü ile tanınan ilin, zenginde bir mutfak kültürü bulunur.

6.05.2021Lezizz
Artvin yemekleri - Artvinde ne yenir ve neyi meşhur Artvin mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Artvin yemekleri - Artvin'de ne yenir ve neyi meşhur? Artvin mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Artvin ili havası ve doğal güzellikleri nedeni ile sık sık ziyaret edilmektedir. Fakat Artvin’in sık ziyaret edilmesinin nedenleri arasında yerel lezzetleri de yer almaktadır. Bu nedenle pek çok kişi tarafında Artvin yemekleri merak edilmektedir. Bireylerin aklına sık sık gelen soruların başında Artvin Yemekleri - Artvin'de ne yenir ve neyi meşhur? Artvin mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

6.05.2021Lezizz
Hayvansever lise öğrencisi harçlıklarıyla sokaklardaki can dostlarını besliyor

Hayvansever lise öğrencisi harçlıklarıyla sokaklardaki "can dostları"nı besliyor

Konya'da sokak hayvanlarını besleyen ve yaralı olanlara yardım eden 17 yaşındaki Mehmet Duman, duyarlılığıyla örnek oluyor.İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamındaki tam kapanma tedbirleri genelgesiyle şimdilik sadece bahçesine gelen kedileri besleyebilen Duman, diğer can dostlarına kavuşacağı günü iple çekiyor.

5.05.2021Haber
Fransa’da hayvanlara işkence kamerada

Fransa’da hayvanlara işkence kamerada

Fransa’da ‘L214’ adlı hayvan hakları koruma derneği, mezbahaya yerleştirdikleri gizli kameralarla hayvanlara yapılan işkenceleri deşifre etti.

5.05.2021Avrupa
Prof. Dr. Aykut Özdarendeliden yerli aşı açıklaması

Prof. Dr. Aykut Özdarendeli'den yerli aşı açıklaması

Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma Geliştirme Merkezi (ERAGEM) Müdürü Prof. Dr. Aykut Özdarendeli, yerli aşı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Özdarendeli, "Şu anda faz-2'nin immun yanıtı gibi çalışmaların birçoğu bitirildi. Laboratuvarımızda İngiltere mutantıyla ilgili 2 farklı izolatımız var. Onunla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor'' dedi.

5.05.2021Gündem
Ağrıda korkunç olay O anları cehennemi yaşadım diyerek anlattı...

Ağrı'da korkunç olay! O anları 'cehennemi yaşadım' diyerek anlattı...

Ağrı'da çocukları ile birlikte hayvan otlatan Memduh Kaya, direkten aşağı sarkan yüksek gerilim hattının altından geçerken akıma kapıldı. Yaralanan Kaya'nın ayak tabanları patladı. Kaya, cehennemi yaşadığını ifade ederek "Bir anda neye uğradığımı şaşırdım. Vücudumda büyük bir ağrı hissettim" dedi.

5.05.2021Gündem
Elektrik akımına kapılınca ayak tabanları patladı

Elektrik akımına kapılınca ayak tabanları patladı

AĞRI'da hayvan otlatırken, direkten aşağı sarkan yüksek gerilim hattının altından geçerken akıma kapılan 10 çocuk babası Memduh Kaya'ın (69) ayak tabanları patladı. Hastaneye kaldırılan Kaya'nın tedavisinin sürdüğü bildirildi.

5.05.2021Haber
İçişleri Bakanlığından genelge... 7 soruda market yasakları

İçişleri Bakanlığı'ndan genelge... 7 soruda market yasakları

7 Mayıs’tan itibaren marketlerde satışı yasaklanacak ürünlerle ilgili, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Market Tedbirleri’ genelgesi gönderdi. Buna göre marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

5.05.2021Ekonomi
İngilizce zamirler - İngilizce Pronouns anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

İngilizce zamirler - İngilizce Pronouns anlamları, kullanımları ve örnek cümleleri konu anlatımı

Türk dilini iyi derecede bilen birinin İngilizce konusunda pek zorlanmayacağı bir gerçektir. Çünkü pek çok açıdan birbirine benzerler. Zamirler de bunlardan biridir. İngilizce öğrenmek ve pekiştirmek isteyenler için zamirler konusunu derledik.

5.05.2021Sözlük
Tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat

Tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat

TGDF Dijital Veri Paneli’ne göre, Türkiye 2021 yılının ilk 3 ayında tarım, gıda ve içecek sektöründe 5,2 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

4.05.2021Ekonomi
Hayvan otlatma kavgasında baba-oğlu öldürdü

'Hayvan otlatma' kavgasında baba-oğlu öldürdü

Konya'da Hüseyin K. (50), dağlık arazide koyun otlatma yeri nedeniyle çıkan kavgada Hüseyin Kayabaşı (46) ve oğlu Osman Kayabaşı'yı (17) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Hüseyin K., jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

4.05.2021Gündem
İçişleri Bakanlığından Market Tedbirleri genelgesi

İçişleri Bakanlığı'ndan 'Market Tedbirleri' genelgesi

Son dakika.. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Market Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. Marketler 7 Mayıs'tan itibaren alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak. Marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

4.05.2021Haber
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından tam kapanma sürecinde 81 ile market tedbirleri genelgesi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan tam kapanma sürecinde 81 ile 'market tedbirleri' genelgesi

Son dakika.. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Market Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre marketlerde vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. Marketler 7 Mayıs'tan itibaren alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanında elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim gibi ürünleri satamayacak. Marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

4.05.2021Gündem
İngilizce Hayvanlar - İngilizce Hayvanların İsimleri, Yazılışı, Okunuşu Ve Telaffuzu Konu Anlatımı

İngilizce Hayvanlar - İngilizce Hayvanların İsimleri, Yazılışı, Okunuşu Ve Telaffuzu Konu Anlatımı

İngilizcede animal ve beast kelimeleri hayvan anlamına gelir. Bu kelimeler kadar yaygın kullanılmayan ''brute'' ve ''habitat'' kelimelerinin sözlük anlamı da hayvandır. Hayvanlar demek içinse kelimenin sonuna ''s'' eklenir. Örneğin ''Animals'' ya da ''Beasts''. İngilizcede hayvan isimleri, yazılışı ve telaffuzu nasıl? Sizin için örnek cümleler ile birlikte derledik.

4.05.2021Sözlük
Varyasyon Nedir Biyolojide Varyasyon Örnekleri

Varyasyon Nedir? Biyolojide Varyasyon Örnekleri

Son yıllarda değişim ve başkalaşım konusunu pek çok kişi merak etmektedir. Bu konulardan birisi de varyasyon konusu olmaktadır. Bu nedenle pek çok bireyin aklına Varyasyon nedir? Biyolojide varyasyon örnekleri nedir? Soruları gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.05.2021Araştırma
İngilizce burçlar - İngilizce burçların isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce burçlar - İngilizce burçların isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

Burç isimlerinin kökeni Antik döneme ve mitolojik öykülere dayanır. Orijinali Yunanca ve Latince olan burç isimleri, daha sonrasında diğer dünya dillerine tercüme edilmiştir. Toplam 12 burç vardır ve her biri bir aya karşılık gelir. İngilizce burçların isimleri nelerdir, okunuşları ve yazılışları nasıl? Sizin için örnek cümlelerle birlikte detaylı bir şekilde derledik.

4.05.2021Sözlük
A ile başlayan İngilizce kelimeler ve anlamları

A ile başlayan İngilizce kelimeler ve anlamları

A ile başlayan İngilizce kelimeler genel olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle A harfi ile başlayan İngilizce kelimeler sık kullanılması nedeniyle öğrenilmektedir. Sizlerde konuşma dilinde sıklıkla yer verilen A ile başlayan İngilizce kelimeleri öğrenerek daha akıcı bir İngilizceye sahip olabilirsiniz. Sizler için A ile başlayan İngilizce kelimeler ve anlamlarını derledik.

3.05.2021Sözlük
Kültür Nedir Kültür Anlamı Ve Özellikleri

Kültür Nedir? Kültür Anlamı Ve Özellikleri

Kültür bir ülkenin ve bir mimletin en önemli mirası olmaktadır. Bu nedenle bireylerin aklına kültürler ile ilgili sık sık sorular gelmektedir. Akıllara gelen bu soruların başında Kültür nedir? Kültür anlamı ve özellikleri nedir? Soruları bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Hücre Nedir Ve Organelleri Nelerdir Hücre Organellerinin Görevleri Hakkında Bilgi

Hücre Nedir Ve Organelleri Nelerdir? Hücre Organellerinin Görevleri Hakkında Bilgi

Canlıların en küçük yapı birimi olarak adlandırılan hücre, canlılardaki en önemli yapı taşlarıdır. Hücre ve hücre organelleri mikroskopla incelenen oldukça küçük yapı birimleridir. Peki hücre nedir ve organelleri nelerdir? Hücre organellerinin görevleri hakkında bilgi nelerdir? İşte hücre ve organelleri hakkında merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Habitat Nedir Coğrafyada Habitatın Kısaca Anlamı

Habitat Nedir? Coğrafya'da Habitatın Kısaca Anlamı

Habitat nedir? Coğrafyada habitatın kısaca anlamı nedir? Habitat tüm dünyada aynı detayları mı içerir? Habitatın doğamız için önemi nedir? Habitat kavramı son yıllarda neden daha fazla değer kazanmaya başladı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Dna Nedir Ve Açılımı Nasıldır Dna Yapısı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dna Nedir Ve Açılımı Nasıldır? Dna Yapısı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

DNA konusu çok sayıda insanın sıklıkla duyduğu ve de merak ettiği önemli konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. DNA kısaca tanımlandığında tüm organizmalar ve bazı virüslerin canlılık işlevlerini taşıyan bir nükleik asit olarak ifade edilebilir. Sizin için DNA nedir ve açılımı nasıldır? DNA yapısı ve özellikleri hakkında bilgi konularını detaylarıyla derledik.

3.05.2021Araştırma
Bilim Nedir Bilimin Amacı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Bilim Nedir? Bilimin Amacı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

İnsanların pek çoğunun bu gün olan teknolojiyi kullanabilmesinin nedeni kesinlikle bilim sayesindendir. Bu nedenle insanlar bilimin nasıl başladığı ve nasıl ilerlediği hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Bu nedenle pek çok bireyin aklına Bilim nedir? Bilimin amacı ve özellikleri hakkında bilgi nedir? Soruları gelmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Yarasa Ne Yer Yarasalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Yarasa Ne Yer? Yarasalar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Yarasalar herkesin bildiği bir canlıdır. Özellikle geceleri kendini gösteren yarasaların birçok özelliği bulunuyor. Yarasaların beslenme konusunda hangi yiyecekleri tükettiği merak edilen konulardan birisidir. Yarasa ne yer? Yarasalar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Tilki Ne Yer Tilkiler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tilki Ne Yer? Tilkiler Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

En çok merak edilen canlılar arasında tilkiler bulunuyor. Tilkiler çok akıllı hayvanlar olarak bilinir. Birçok kişi tilki görmese de bu hayvana ilgi duyar. Tilkinin nasıl beslendiği ve doğada nasıl hayatta kaldığı merak edilen konulardan biridir. Tilki ne yer? Tilkiler nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Tavuk Ne Yer Tavuklar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tavuk Ne Yer? Tavuklar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tavuklar özellikle gıda sanayi için oldukça önemli hayvanlardır. Gıda sanayinin temelini oluşturan etleri, protein deposu olarak bilinen yumurtası ile insan yaşamı için önemli olan tavukların beslenmelerine de yetiştiricileri tarafından dikkat edilmektedir. Tavuk ne yer? Tavuklar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Tavşan Ne Yer Yavru Tavşanlar Nasıl Beslenir Ve Tavşanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tavşan Ne Yer? Yavru Tavşanlar Nasıl Beslenir Ve Tavşanların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Tavşanlar herkesin çok sevdiği hayvanlardır. Tavşanlar doğada yaşayan hayvan türleri arasın yer alıyor. Bazı bireyler evlerinde evcil tavşan besleyebiliyor. Tavşan alıp bakmak isteyen kişilerin yemek konusunda birçok araştırma yapması gerekiyor. Tavşan ne yer? Yavru tavşanlar nasıl beslenir ve tavşanların en çok sevdiği besinler neler? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Sultan Papağını Ne Yer Sultan Papağanları Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Sultan Papağını Ne Yer? Sultan Papağanları Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Papağanlar herkesin ilgisini çeken kuş türleridir. Birçok papağan türü bulunuyor. Sultan papağanı da bu papağan türleri arasında yer alıyor. Evine papağan almak isteyen kişiler bakımlarının nasıl yapılacağı hakkında birçok bilgi araştırması yapıyor. Sultan papağanı ne yer? Sultan papağanları nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler? Merak edilen tüm detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Su Kaplumbağası Ne Yer Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Su Kaplumbağası Ne Yer? Su Kaplumbağası Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Su kaplumbağası, Emydidae ailesine ait bir kaplumbağa türü olarak bilinir. Amfibik bir yaşam sahip olup evcil hayvan olarak evlerde de yaşam süren bir hayvan türüdür. Karada ve suda yaşadıkları bilinir. Genel anlamda bu çerçevede ikiye ayrıldığı bilinir. Su kaplumbağaları daha çok etçil beslenme düzenine sahiptirler. Kara kaplumbağası ise otçuldur. Su kaplumbağasının yemlenme sayısı ve yemlenme saati önem arz eden konular arasındadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Solucan Ne Yer Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Solucan Ne Yer? Solucanlar Nasıl Beslenir Ve En Çok Sevdiği Besinler Neler

Bugün pek çok kişi evcil hayvan olarak veya balık tutmak amacı ile solucan beslediği bilinmektedir. Solucanlar hakkında birçok soruda bireylerin aklına gelmektedir. Bu soruların başında Solucan ne yer? Solucanlar nasıl beslenir ve en çok sevdiği besinler neler olmaktadır? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, solucan hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Sincap Ne Yer Yavru Sincaplar Nasıl Beslenir Ve Sincapların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Sincap Ne Yer? Yavru Sincaplar Nasıl Beslenir Ve Sincapların En Çok Sevdiği Besinler Neler

Hayvanlar aleminde çok farklı hayvan çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları evcil olarak görülür. Sincaplar herkesin bildiği, özellikle çocukların ilgi gösterdiği bir hayvandır. Sincapların ne yediği ve nasıl beslendiği birçok insanın merak ettiği bir konudur. Sincap ne yer? Yavru sincaplar nasıl beslenir ve sincapların en çok sevdiği besinler neler konuları derledik.

3.05.2021Araştırma

Yazar Sonuçları

Veterinerler hekimdir ama hakları değil!

Veteriner hekimliği 179 yıldır öğretimi yapılan kadim bir meslektir. Veteriner hekimler bu süre zarfında sadece hayvan sağlığına değil insan sağlığına da büyük hizmetlerde bulunmuşlardır.

6.05.2021

Usta kalemden aşkın halleri

Profil Yayıncılık aşk estetiği alanında yeni bir çalışmayı dikkatimize sunuyor...

5.05.2021

Tarkan doğrusunu yaptı

Yıldız Tilbe, sözleri kendisine ait olan “Kış Güneşi” şarkısını söyleyip Tarkan’a “Hadi sıra sende” diye pas attı.

4.05.2021