EKSTRA
MENÜ

Akademisyen

Akademisyen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akademisyen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.151 Akademisyen haberi bulunmuştur.

Akademisyen Haberleri

Her gurbetçiye yardım elini uzatan Sait Abi

Her gurbetçiye yardım elini uzatan Sait Abi

Avrupa’da ‘iyi bilgilenmedikleri için hak kaybına en fazla uğrayan millet hangisidir’ diye bir araştırma yapılsa kesinlikle cevap ‘Türkler’ olur. 72 milletin olduğu bir kıtada en büyük göçmen grubu olarak hak kaybında biz neden öndeyiz diye araştırırken yolumuz bir isimsiz kahramana düştü. Yolda yürürken “Evet Ayşe teyze”, “Tamam Osman Amca”, “Kardeş, tam saat 12.00’de buluşalım” veya “Delikanlım lütfen bir dinler misin” diye yalvaran ve yolda yürürken bile dertlere derman olmaya çalışan Konyalı Sait Özcan’ı 2 saat oturtup konuşabilmek için zar zor randevu aldık. Her anı dolu, her saatinde iyilik dağıtan, adeta adı konulmamış bir gönüllü sosyal danışman ve Almanya Türklerinin Sait Abisi idi. Üç-beş kelime konuşunca “İyi ki böyle insanlarımız da var aramızda” diyeceğiniz Özcan’ın bilinmeyen yönlerini hem üzülüp, hem de takdir ederek öğrendik. Türk Göçünün 60. yılı seçilebilecek bir örnek karakter sahibi Sayın Özcan ile olan söyleşimizi sizinle paylaşıyoruz...

16.01.2021Avrupa
Akademik sahtecilere kapatma

Akademik sahtecilere kapatma

Başkasının yerine tez yazıp ödev hazırlayan hatta üniversitelerin yaptığı online sınavlara girip sahtekarlık yapanlar hesaplarını bir bir kapatmaya başladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bu internet siteleri ve sosyal medya hesapları hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş, tespit edilenlerin üniversiteden ihraç, para ve hapis cezalarına çarptırılabileceği açıklanmıştı.

15.01.2021Eğitim
Ellerini ayaklarını bağlayıp evi ateşe vermiş

Ellerini ayaklarını bağlayıp evi ateşe vermiş

İstanbul Ataşehir Mevlana Mahallesi’ndeki bir site içerisinde bulunan 15 katlı binanın 14. katında, dün saat 19.30 sıralarında yangın çıktı.

14.01.2021Gündem
Tepkilerin odağındaki akademisyen kendini böyle savundu

Tepkilerin odağındaki akademisyen kendini böyle savundu!

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama ile Karadeniz’de hamsi avına 10 süreyle yasak getirildi. Öte yandan avlanması yasaklanan hamsinin boyları tartışılırken, 'yunuslar kontrollü avlansın' önerisiyle eleştirilen Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Mehmet Kocabaş açıklamalarda bulundu. Yunusların, hamsi popülasyonunu etkilediği görüşünü öne süren Kocabaş, “'Yunuslar kontrollü avlatılsın' demişim diye günah keçisi ilan ediliyorum. Demedim ama popülasyon yönetimi diye bir kavram var. Onun arkasındayım" dedi.

13.01.2021Gündem
Park yeri kavgasında kadının kaburgasını kıran akademisyen için istenen ceza belli oldu

Park yeri kavgasında kadının kaburgasını kıran akademisyen için istenen ceza belli oldu

Konya'da bir arkadaşının oturduğu sitede araç park yeri yüzünden tartıştığı Ayşe Y.'yi darbedip kaburgalarını kırdığı iddiasıyla yargılanan öğretim görevlisi Fevzi A.G.'ye istenen ceza belli oldu. Sanık Fevzi A.G'nin "nitelikli yaralama" suçlamasıyla 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

13.01.2021Gündem
O savunma için yeni karar

O savunma için yeni karar

ANKARA Barosu, akademisyen Ceren Damar Şenel cinayetine ilişkin yaptığı savunmada kullandığı ifadeler ve 4 adet sosyal medya paylaşımı nedeniyle sanık avukatı Vahit Bıçak hakkında yeni bir disiplin kovuşturması açılması kararı verdi. Kararda, Bıçak’ın açıklamalarının hukukla ve yasalarla ilgisi bulunmadığı belirtildi.

12.01.2021Gündem
Dijital platformlar eğitimin kalıcı bir parçası olacak

Dijital platformlar eğitimin kalıcı bir parçası olacak

Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı Mefharet Veziroğlu Çelik, pandemi sona erdiğinde bile uzaktan eğitimin hayatımızda olacağı gerçeğinden hareketle bireylerin bu açıdan maruz kaldıkları dezavantajlar konusunda önlem alınması gerektiğini belirterek, "Değişen dünyada eğitim, yalnızca okullarda uygulanır olmaktan çıkmıştır. Ayrıca, öğrenme süreçlerinde geliştirilen yenilikçi uygulamalar ile dijital platformlar, pandemi sonrasında da eğitimin bir parçası olmaya devam edecektir." dedi.

11.01.2021Teknoloji
Dijital oyun yazarları aranıyor

Dijital oyun yazarları aranıyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 'Dijital Oyunlar Kitap Bölümü Yazma' projesi başlattı. 'Dijital Okuryazarlık' konusunda içerik üretme amacıyla başlatılan proje için bölüm yazarlığı başvuruları 15 Mart'a kadar internet sayfasından yapılabilecek.

8.01.2021Eğitim
Boğaziçi’nde sessiz protesto

Boğaziçi’nde sessiz protesto

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasıyla ilgili protestolar dün de sürdü.

8.01.2021Gündem
Arnavutluk ile eğitimde işbirliği

'Arnavutluk ile eğitimde işbirliği'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetiyle Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Arnavutluk Cumhuriyeti Başbakanı Edi Rama, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ikili ve heyetler arası görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrasında iki ülke arasında eğitim alanında işbirliği anlaşması imzalandı. Türkiye’de Arnavutça öğretiminin de yer aldığı anlaşmayı Türkiye adına Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzaladı.

7.01.2021Eğitim
Boğaziçinde rektörle ilk temas

Boğaziçi'nde rektörle ilk temas

Boğaziçi Üniversitesi’nde protestolar dün de devam ederken polis güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkarttı. Üniversitede toplanan öğrenciler Metallica şarkısı eşliğinde dans etti. Akşam Rektör Prof. Dr. Melih Bulu üniversiteden ayrılırken öğrencilerle ilk görüşme gerçekleşti.

7.01.2021Gündem
İki sevgilinin sivilce operasyonu

İki sevgilinin sivilce operasyonu

Genç sevgililer birlikte çıktıkları tatilde böyle görüntülendi.

6.01.2021Magazin
Olay rektör Hürriyete konuştu: Tepkileri bekliyordum

Olay rektör Hürriyet'e konuştu: Tepkileri bekliyordum

3 Ocak’ta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından Boğaziçi Rektörlüğü’ne atandıktan sonra öğrenci, öğretim üyeleri ve mezunların tepkileriyle karşılaşan Prof. Dr. Melih Bulu, Hürriyet’in sorularını yanıtladı.

6.01.2021Eğitim
BOUN Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu eleştirilere yanıt verdi

BOUN Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu eleştirilere yanıt verdi

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanması tepkilere yol açtı. Üniversitede protesto gösterileri düzenlenirken, atama siyasetin gündemini de değiştirdi. Prof. Dr. Bulu, katıldığı bir televizyon programında eleştirilere siyasete CHP'de başladığını açıklayarak yanıt verdi. Bulu, "Aslında şimdi söyleyeceklerim birçok insanı şaşırtacak, ben siyasete ODTÜ'de okurken CHP'de başladım. Bunlar da biliniyor ama görünmüyor. Beni hep AK Partili olarak yansıtıyorlar" dedi.

5.01.2021Gündem
YÖK’ten Boğaziçi açıklaması

YÖK’ten Boğaziçi açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Cumhurbaşkanı tarafından Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu ile ilgili bir açıklama yaptı.

5.01.2021Eğitim
YÖKten Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

YÖK'ten 'Boğaziçi Üniversitesi' açıklaması

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), "Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu, diğer adaylar gibi rektörlük başvuru şartlarını sağlamaktadır." açıklamasında bulundu. Açıklamada, "Rektör (adayı) olabilmek için, eski/yeni hiçbir mevzuatta, ilgili üniversitenin kadrolu profesörlerinden biri olma koşulu aranmamıştır." denildi.

5.01.2021Gündem
Irak Başbakanıyla ilgili flaş iddia, Süleymaniyi eleştiren danışmanını görevden uzaklaştırdı

Irak Başbakanıyla ilgili flaş iddia, Süleymani'yi eleştiren danışmanını görevden uzaklaştırdı

Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin danışmanı Hişam Davud'u geçtiğimiz yıl suikastla öldürülen İranlı General Kasım Süleymani'yi eleştirildiği için görevden aldığı iddia edildi.

5.01.2021Dünya
Meral Akşenerin gençlik fotoğrafının hikayesi

Meral Akşener'in gençlik fotoğrafının hikayesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Aralık günü sosyal medya hesabından 1972 yılına ait gençlik fotoğrafını “#tbt” etiketiyle paylaştı.

5.01.2021Gündem
 Hayata Dokunan Adam Kayıhan Güven’ hayatını kaybetti

' Hayata Dokunan Adam' Kayıhan Güven’ hayatını kaybetti

2011 yılından itibaren İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde öğretim görevliliği yapan Kayıhan Güven hayatını kaybetti. Marmara Üniversitesi’nde üç defa ‘Yılın Hocası’ ödülüne layık görülen Güven, ayrıca öğrencileriyle birlikte 30’a yakın fotoğraf sergisiye ve birçok kitaba imza atmıştı. Kayıhan Güven’in vefat haberini sosyal medyadan paylaşan öğrencileri ve meslektaşları yaşadıkları üzüntüyü dile getirdi.

4.01.2021Gündem
Kayıhan Hoca hayatını kaybetti

Kayıhan Hoca hayatını kaybetti

Gazeteci ve akademisyen Kayıhan Güven 68 yaşında hayata veda etti. Bir çok üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan pek çok yayının kurucusu olan Güven çok sayıda iletişimci yetiştirdi.

4.01.2021Eğitim
4. Kadın ve Adalet Zirvesi Sonuç Raporu yayınlandı

4. Kadın ve Adalet Zirvesi Sonuç Raporu yayınlandı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi'nin 34 maddelik sonuç raporu yayınlandı.

3.01.2021Gündem
Hastane patlamasında yaralanmıştı... Genç akademisyen yaşam mücadelesini kaybetti

Hastane patlamasında yaralanmıştı... Genç akademisyen yaşam mücadelesini kaybetti

Gaziantep'te özel bir hastanenin Covid-19 yoğun bakım ünitesinde çıkan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangında ağır yaralanan akademisyen Hasan Özyıldız (38) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Memleketi Kilis'te toprağa verilen Özyıldız'ın ölümüyle yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 13'e yükseldi.

2.01.2021Haber
Gaziantepteki hastane yangınında ölü sayısı 13e yükseldi

Gaziantep'teki hastane yangınında ölü sayısı 13'e yükseldi

Gaziantep'te özel bir hastanenin Covid-19 yoğun bakım ünitesinde çıkan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangında ağır yaralanan akademisyen Hasan Özyıldız (38) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Memleketi Kilis'te toprağa verilen Özyıldız'ın ölümüyle yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 13'e yükseldi.

2.01.2021Gündem
Genç aşıkların kumsal romantizmi

Genç aşıkların kumsal romantizmi

Gösteri dünyasının genç aşıkları yeni yılı sıcak güneşin altında karşıladı. İki sevgili, arkadaşlarıyla birlikte gittikleri tatilde hem denizin ve güneşin keyfini çıkardı hem de romantik anlar yaşadı.

2.01.2021Magazin
Bizi bekleyen kitaplar

Bizi bekleyen kitaplar

Yerli edebiyatın yıldız isimleri Orhan Pamuk, Oya Baydar, Ahmet Ümit, Hakan Günday yeni kitaplarıyla geliyor. Dünyanın dört bir köşesinden usta kalemlerse son romanlarıyla Türkçe olarak karşımızda. Dilimize ilk kez çevrilen isimler de var, yerli ve yabancı çok iyi tanıdığımız yazarların kurmaca dışı metinleri de. 2021’de raflarımıza kurulacak kitaplara birlikte göz atalım...

1.01.2021Kitap Sanat
Belediyenin sepetindeki şaraba tepki

Belediyenin sepetindeki şaraba tepki

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin yılbaşı hediyesi olarak belediye meclis üyelerine içinde şarap bulunan hediye paketleri göndermesi tartışmaya yol açtı.

1.01.2021Gündem
Aylin Sözer son yolculuğuna uğurlandı

Aylin Sözer son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Maltepe'deki evinde öldürülen İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Aylin Sözer'in (48) cenazesi toprağa verildi. Cenazede gözyaşları sel olurken Aylin Sözer'in babası ayakta durmak zorluk çekti.

31.12.2020Gündem
Aylin Sözer için öğretim üyesi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi

Aylin Sözer için öğretim üyesi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi

İstanbul Maltepe'de vahşice öldürülen akademisyen Aylin Sözer anısına öğretim görevlisi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi. Törende Sözer'in meslektaşları ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

30.12.2020Gündem
Aylin Sözer için eğitim verdiği üniversitede anma töreni düzenlendi

Aylin Sözer için eğitim verdiği üniversitede anma töreni düzenlendi

İstanbul Maltepe'de vahşice öldürülen akademisyen Aylin Sözer anısına öğretim görevlisi olduğu İstanbul Aydın Üniversitesi'nde anma töreni düzenlendi. Törende Sözer'in meslektaşları ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

30.12.2020Haber
Aylin Sözerin kedileri veterinere götürüldü

Aylin Sözer'in kedileri veterinere götürüldü

Maltepe'de Kemal Ayyıldız tarafından evinde feci şekilde öldürülen Aylin Sözer'in kedileri, komşuları tarafından veterinere götürüldü. 2 kedinin Aylin Sözer'in yakınlarına teslim edileceği öğrenildi.

30.12.2020Gündem
Aylin Sözer için öğretim üyesi olduğu üniversitede anma töreni

Aylin Sözer için öğretim üyesi olduğu üniversitede anma töreni

İstanbul Maltepe'de vahşice öldürülen akademisyen Aylin Sözer anısına öğretim görevlisi olduğu üniversitede anma töreni düzenlendi. Törende Sözer'in meslektaşları ve öğrencileri gözyaşlarına boğuldu.

30.12.2020Gündem
YÖKten Aylin Sözer için başsağlığı mesajı

YÖK'ten 'Aylin Sözer' için başsağlığı mesajı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), İstanbul'da evinde öldürülen akademisyen Aylin Sözer için başsağlığı mesajı yayınladı.

30.12.2020Gündem
Maltepede dehşet Öğretim görevlisi Aylin Sözeri önce bıçakladı, sonra yaktı

Maltepe'de dehşet! Öğretim görevlisi Aylin Sözer'i önce bıçakladı, sonra yaktı

İstanbul Maltepe'de Kemal Delbe, eski sevgilisi olduğu iddia edilen özel bir üniversitede öğretim görevlisi Aylin Sözer'in önce boğazını kesti, sonra üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Delbe kendisini gözaltına almak isteyen polislere saldırdı ve üzerlerine yanıcı sıvı dökmek istedi. Çıkan arbedede bir polis memuru elinden yaralandı. Delbe'nin üzerinden Aylin Sözer'e ait altın kolyeler çıktı. Kemal Delbe gözaltına alındığı sırada çevredekiler linç girişiminde bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ''Katilin en ağır cezayı alması için dava sürecinin yakın takipçisi olacağız'' dedi. CNN Türk'ten Nihat Uludağ, zanlının ilk ifadesinde inşaatlarda işçilik yaptığını ve Aylin Sözer'i uzun zamandır tanıdığını söylediğini belirtilirken, gözaltına alınan Kemal A., Cinayet Büro Amirliğinde tek kişilik bir hücreye konulduğu öğrenildi. Cinayet Büro Amirliğinde oluşturulan özel bir ekip tarafından yapılan  soruşturmada Kemal A.'nın cep telefonu ile e-posta hesapları, hatta banka hesaplarının da inceleme altına alındığı öğrenildi.

29.12.2020Gündem
Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretimde 2020 nasıl geçti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2020 yılının fotoğrafını çekti. Geride kalan bir yıl boyunca yapılan yenilikler, hayata geçirilen projeler ve tüm düzenlemelerin de yer aldığı 2020 analizinde YÖK Başkanı Yekta Saraç “Yeni YÖK ‘somut icraatlar, hayata geçirdiği projeler, sonuç üreten düzenlemeleri’ ile yol almaya devam ediyor” dedi.

29.12.2020Eğitim
ODTÜ efsane rektörünü kaybetti

ODTÜ efsane rektörünü kaybetti

Eski Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar geçirdiği kalp krizi sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.

29.12.2020Eğitim
Fransada 2020 böyle geçti

Fransa'da 2020 böyle geçti

2020'de Fransa gündemine, koronavirüs salgını ve hükümet karşıtı protestolar damga vurdu.

28.12.2020Dünya
10 başlıkta gelecek Peki ya sonra

10 başlıkta gelecek! Peki ya sonra?

Bu yıl tüm dünya, her açıdan ve hiç olmadığı kadar hızlı değişti... Bir virüs geldi ve milyarların yaşamını altüst etti.. Bir zamanlar bilimkurgu filmlerinde görüp de “Yok artık” dediğimiz pek çok şey gerçek oldu. Şimdi yeni bir yıla giriyoruz ama sadece 2021’e değil, geleceğe, önümüzdeki döneme bakalım; bundan sonra neler olacak... Fütüristler Derneği’nden uzmanlar 10 başlıkta geleceği yorumladı.

27.12.2020Hürriyet Pazar
Son dakika...Çıplak fotoğraf skandalı büyüyor Yeni görüntüler ortaya çıktı

Son dakika...Çıplak fotoğraf skandalı büyüyor! Yeni görüntüler ortaya çıktı

Son dakika haberler...Dünyanın en tartışmalı lideri, Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ülkesi koronavirüs salgınıyla boğuşurken yaptıklarıyla gündeme oturmuştu. Kral aylarca ortadan kaybolup ülkesini sahipsiz bıraktıktan sonra aniden ortaya çıkmış, ülkede monarşi karşıtı gösteriler zirveye çıkmıştı. Kralı Maha'yla ilgili şoke eden son dakika gelişmesi ise hem ülkede hem de dünyada gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Kralı’nın metresinin düşmanları, ülkedeki monarşi karşıtı aktivistlere binlerce cinsel içerikli fotoğraf gönderdi! Skandalın yeni görüntüleri ortaya çıktı!

23.12.2020Dünya
Cengiz Kuzu kimdir Orhan Kural ile bir dönem birlikte çalışmışlardı

Cengiz Kuzu kimdir? Orhan Kural ile bir dönem birlikte çalışmışlardı

Cengiz Kuzu, Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybeden Orhan Kural'ın vasiyetinde adı geçen isim oldu. Bir dönem dekanlık yapan Prof. Dr. Cengiz Kuzu hakkında suç duyurusunda bulunan Prof. Dr. Orhan Kural, mahkemelik olmuştu. İşte, Orhan Kural'ın vasiyetinde geçen Cengiz Kuzu hakkında detaylar

23.12.2020Gündem
Doç. Dr. Mustafa Aydından Orhan Kural açıklaması: Hem yakın dostumu hem cephe arkadaşımı kaybettim

Doç. Dr. Mustafa Aydın'dan Orhan Kural açıklaması: Hem yakın dostumu hem cephe arkadaşımı kaybettim

Prof. Dr. Orhan Kural’ın vefatı nedeniyle bir açıklama yapan Türkiye Sigarayla Savaş Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Mustafa Aydın, "Hem yakın bir dostumu hem de sigarayla savaşta çok emeği geçmiş kıymetli bir cephe arkadaşımı kaybettim" dedi.

23.12.2020Gündem
Sen bu değilsin... Korsan kitap suçuna ortak olma

Sen bu değilsin... Korsan kitap suçuna ortak olma

Kültürel hayatın en önemli yapı taşlarından biri kitaplarıdır. Ülkelerin geçmişi de bugüne dek basılmış kitaplarda saklıdır. Bu yayınlar aynı zamanda ülkemizin geleceğine ışık tutan rehberlerdir. Farklı dillerde yayınlanan eserlerden de diğer ülkelerin kültürlerini öğrenebilir ve ortak paydada birleşmeye bir adım daha yaklaşabiliriz. Bu denli önemli olan kitaplar için ise en büyük tehlike korsan kitaplardır. Hak sahiplerinin haklarının gasp edilmesi sebebiyle de tüm sektör zarar görür. Yayıncılar Telif Hakları ve Lisanslama Meslek Birliği (YAYBİR) bu konuda ihlalleri önlemeyi amaç bilmiş ve halkı bilinçlendirmeyi amaçlamıştır. Biz de bu konuda YAYBİR Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy ile bir röportaj gerçekleştirdik.

22.12.2020Kitap Sanat
800 yılda bir gerçekleşen gök olayı görüntülendi

800 yılda bir gerçekleşen gök olayı görüntülendi

Uzay fotoğrafçılığına ilgi duyan Bitlis Eren Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Cihan Önen, en son 800 yıl önce yakınlaşan Jüpiter ve Satürn gezegenlerini yeniden aynı karede görüntülemeyi başardı.

22.12.2020Gündem
Son dakika...Ülkeyi sarsan skandal...Çıplak fotoğrafları ortaya çıktı

Son dakika...Ülkeyi sarsan skandal...Çıplak fotoğrafları ortaya çıktı

Son dakika haberleri...Dünyanın en tartışmalı lideri, Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ülkesi koronavirüs salgınıyla boğuşurken yaptıklarıyla gündeme oturmuştu. Kral aylarca ortadan kaybolup ülkesini sahipsiz bıraktıktan sonra aniden ortaya çıkmış, ülkede monarşi karşıtı gösteriler zirveye çıkmıştı. Kralı Maha'yla ilgili şoke eden son dakika gelişmesi ise hem ülkede hem de dünyada gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Kralı’nın metresinin düşmanları, ülkedeki monarşi karşıtı aktivistlere binlerce cinsel içerikli fotoğraf gönderdi!

22.12.2020Dünya
Dr. Erdem Erkul: Türkiye’ye teknoloji ve inovasyon kazandırma hazırlığındayız

Dr. Erdem Erkul: Türkiye’ye teknoloji ve inovasyon kazandırma hazırlığındayız

Teknoloji devlerinin Türkiye operasyonlarında önemli görevler üstlenen Dr. R. Erdem Erkul, Türkiye’ye "teknoloji ve inovasyon alanında katma değer kazandırmayı" amaçlayan ve "gençleri, teknoloji meraklılarını heyecanlandıracak" bir hazırlık içinde olduklarını açıkladı.

22.12.2020Ekonomi
Bahar Candanın akademisyen babası Hakan Candan kimdir

Bahar Candan'ın akademisyen babası Hakan Candan kimdir?

İşte Benim Stilim Yarışması'yla şöhret olan Bahar Candan, yıllar sonra Doya Doya Moda programına katıldı. Programa katılmak için 42 bedene kadar çıkan Bahar Candan’ın ailesi, özellikle de akademisyen olan babası merak ediliyor. Peki, Bahar Candan'ın akademisyen babası Hakan Candan kimdir? İşte Bahar Candan'ın ailesiyle ilgili bilgiler...

21.12.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Merakla beklenen kitabı “Enstitü” çıktı

“Yeşil Yol”, “Hayvan Mezarlığı”, “Mahşer”, “O” ve “Yabancı” gibi kitaplarıyla okurların gönlünde taht kuran Stephen King’in yeni romanı “Enstitü” (The Institute) okurlarla buluştu.

13.01.2021

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki 4 saatlik kimya dersi

Geçtiğimiz yılın son haftası Sabancı ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyelerinden Zeynep Delen Nircan’ın Boğaziçi Üniversitesi’nde kimyayı öğrencilerine zeytin üzerinden anlattığı harika bir derse konuk oldum.

11.01.2021

Emekli memurun zammı yüzde 7.36

Açıklanan enflasyon rakamı ile birlikte memur emeklilerinin yeni yılda alacakları zamlı maaşları da belli oldu. Buna göre, memur emeklileri, ocak ayında maaşlarını yüzde 7.36 zamlı alacak.

6.01.2021

Ecevitlerin pastanesine veda

Bazı pastane ve lokantaların siyasi hayatta bir karşılığı vardır.

26.12.2020

2021’e sayılı günler kaldı

2021 ‘e sayılı günler kaldı. Tam tamına yedi gün. Koca bir hafta. Girince ne olacak sanki! Belli değil… 

24.12.2020