MENÜ

Sokağa Çıkma Yasağı

Sokağa Çıkma Yasağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sokağa Çıkma Yasağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.674 Sokağa Çıkma Yasağı haberi bulunmuştur.

Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Talep patladı... Stoklar eridi

Talep patladı... Stoklar eridi

Global İklimlendirme İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği Başkanı Ergün Kurluk, tüm dünyada yaşanan korona virüs salgını nedeniyle üretimdeki aksamadan dolayı bu yaz klimacıların satacak ürün bulmakta zorlandığını söyledi. Kurluk ayrıca satılan ürünlerin fiyatlarının da yükseldiğini belirtti.

2.06.2020Ekonomi
18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığı'nca sokağa çıkma yasağı getirilen 18 yaş altı çok sayıda kişi, sıcak ve güneşli havanın da etkisiyle sokağa çıkmak istiyor. Söz konusu yasağın ne zaman biteceğini merak eden gençler, kısıtlamaya ilişkin ayrıntıları internette sorguluyor. Peki, 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

2.06.2020Gündem
1 Haziran genelgesinde yaş detayları: 18 yaş altı seyahat edebilir mi, ailesiyle çıkabilir mi

1 Haziran genelgesinde yaş detayları: 18 yaş altı seyahat edebilir mi, ailesiyle çıkabilir mi?

1 Haziran itibariyle sokağa çıkma yasağının kalkmasıyla birlikte '18 yaş altı seyahat edebilir mi, ailesiyle çıkabilir mi?' soruları gündeme geldi. 1 Haziran için alınan kararlar arasında 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı 0-18 yaş arasına indirilmesi de vardı. 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler çarşamba ve cuma günleri yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek. Peki, 18 yaş altı seyahat edebilir mi, ailesiyle çıkabilir mi? İşte 1 Haziran genelgesinde yer alan detaylar...

2.06.2020Gündem
Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar pozitif seyrediyor

Küresel piyasalar, ABD'deki protestolara karşın imalat sanayi verilerindeki toparlanmanın etkisiyle pozitif bir seyir izliyor.

2.06.2020Ekonomi
Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu olacak mı

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu olacak mı?

Bilim Kurulu tavsiyeleri neticesinde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı, bu hafta sonu olup olmayacağı ile binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. 14 büyükşehir ve Zonguldak'ta uygulanan sokağa çıkma yasağı hakkında kabine toplantısında karar aldıktan sonra açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanlığı, perşembe günü gerçekleşecek toplantının ardından konuyu ele alarak açıklama yapacak. Peki, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olması bekleniyor mu? İşte, merak edilen bazı detaylar

2.06.2020Gündem
ABD’de olaylar durulmuyor Trump o gece sığınaktaydı

ABD’de olaylar durulmuyor! Trump o gece sığınaktaydı

ABD’de siyahi George Floyd’un polis şiddeti sonucu ölmesini protesto eylemleri hafta sonu boyunca sürdü. Önceki gece 40’tan fazla kentte sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu arada Amerikan New York Times ve CNN, ABD Başkanı Donald Trump’ın Beyaz Saray önünde protestoların şiddetlendiği geçen cuma gecesi yeraltı sığınağına götürüldüğünü yazdı. Buna göre Trump, orada ailesiyle yaklaşık bir saat kaldı.

2.06.2020Dünya
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Buğu için çare: Peçete

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Buğu için çare: Peçete

Berk Can KARABULUT soruyor: Maske takınca gözlüklerimizin buğulanması sorunu için bir çözüm var mı?

2.06.2020Gündem
ABDde gerilim durulmuyor: Trump protestolara karşı askeri güç kullanabilir

ABD'de gerilim durulmuyor: Trump protestolara karşı askeri güç kullanabilir

ABD Başkanı Donald Trump'ın 1807'de çıkarılan isyan veya iç karışıklıklarda Başkan'a Amerikan topraklarında askeri güç kullanma yetkisi veren "İsyan Yasasını", protestolara karşı kullanabileceği bildirildi.

1.06.2020Dünya
New Yorkta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

New York'ta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

New York Valisi Andrew Cuomo, siyahi George Floyd’un ölümü ile ilgili protestoların artması üzerine New York şehir merkezinde sokağa çıkma yasağı kararı aldıklarını açıkladı.

1.06.2020Dünya
65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman hangi günler Yaşlıların sokağa çıkma yasağı kaldırılacak mı

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman hangi günler? Yaşlıların sokağa çıkma yasağı kaldırılacak mı?

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Corona virüsü vaka sayısında yaşanan düşüşle beraber başlayan ikinci normalleşme sürecinde, sokağa çıkma kısıtlamaları ve seyahat yasakları 1 Haziran'da sona erdi. Yeni alınan kararlar hayata geçerken, kronik hastalığı olan ve 65 yaş üzerindeki vatandaşların sokağa çıkma izinleri pazar günü belli saat aralığında gerçekleşiyor. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlar ise sokağa çıkma yasağından muaf tutuluyor. İşte, '65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman hangi günler?' sorusunun yanıtı.

1.06.2020Gündem
Bodrumda kırmızı alarm 34 ve 06 akını başladı...

Bodrum'da kırmızı alarm! 34 ve 06 akını başladı...

MUĞLA'nın Bodrum ilçesine normalleşme sürecinin başladığı gece yarısından saat 14.00'e kadar, 7 bin 980 araç giriş yaptı. Şehir dışından gelen özellikle 34 ve 06 plakalı araçlarda ateş ölçümü ve kimlik kontrolü yapıldı. Ekiplerin kontrollerinin ardından ilçeye gelen tatilciler Bodrum’a güvenli bir şekilde giriş yaptı.

1.06.2020Gündem
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı 65 yaş üstü için İçişleri Bakanlığından genelge

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? 65 yaş üstü için İçişleri Bakanlığı'ndan genelge

Pandemi sürecinde risk altında olan 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağı, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı son genelge kapsamında devam ediyor. İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü genelgesi kapsamında 1 ay boyunca seyahat edecekleri yerden dönmeme kaydıyla şehirler arası yolculuk gerçekleştirebilecek olan 65 yaş üstü vatandaşlar, işletme sahibi olmaları halinde sokağa çıkma yasağından muaf olabilecek. Peki, 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı tamamıyla ne zaman bitecek? İşte, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı hakkında detaylı bilgiler

1.06.2020Gündem
Küresel piyasalar yoğun veri gündemi ve ECBye odaklandı

Küresel piyasalar yoğun veri gündemi ve ECB'ye odaklandı

Küresel piyasalarda, geçen hafta pozitif bir seyir izlenmesinin ardından bu hafta yoğun makroekonomik veri gündemi ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) faiz kararı takip edilecek.

1.06.2020Ekonomi
Anonymous grubunun George Floyd için yayınladığı video ses getirdi - Anonymous Hacker grubu nedir

Anonymous grubunun George Floyd için yayınladığı video ses getirdi - Anonymous Hacker grubu nedir?

Dünyaca çapında tanınan hacker grubu Anonymous, ABD'de de protestoslara neden olan George Floyd cinayetiyle ilgili 'tehdit içeren' bir video yayınladı. Tehdit içerikli videoda George Floyd'un katilleri için gerekli adımların atılmaması halinde kendilerinin harekete geçeceğini ifade eden Anonymous grubu Twitter'da trende topic oldu. Peki, Anonymous Hacker grubu nedir?

1.06.2020Gündem
18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı İçişleri Bakanlığı 18 yaş altı için genelge yayımladı

18 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı? İçişleri Bakanlığı 18 yaş altı için genelge yayımladı

Risk grubu içerisinde yer almaları dolayısıyla sokağa çıkma yasağı kapsamında değerlendirilen 18 yaş altı için İçişleri Bakanlığı'ndan genelge yayımlandı. Önceki haftalarda olduğu gibi belirli günlerde sokağa çıkma iznine sahip olan 18 yaş altı, bu hafta da bu haklarını kullanmaya devam edecek. 18-20 yaş aralığındaki (31.12.2002 sonrası doğumlular) gençler ise sokağa çıkma yasağından muaf olacak. Peki, 18 yaş altı sokağa çıkma yasağı ne zaman kalkacak ve bu hafta 18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman olacak? İşte, genelge kapsamında bazı detaylar

1.06.2020Gündem
Yurtdışından gelecek yazlıkçılara dikkat

Yurtdışından gelecek yazlıkçılara dikkat

Zeytin GÖRDÜ soruyor: Alanya’da çoğunlukla yabancıların yaşadığı bir sitede yaşıyorum. 90 dairenin yüzde 70’i yabancı. Sürekli otellerdeki tedbirler konuşuluyor ama mesela Antalya bölgesinde evi olan çok sayıda yabancı var... Dış hatlar açılınca yurtdışından yazlıklarına gelecek bu kişilerin takibi nasıl bir yapılacak?

1.06.2020Gündem
ABD yanıyor

ABD yanıyor

ABD genelinde geçen salı gününden beri süren protestolarda, göstericilerle polis karşı karşıya geldi, çatışmalarda polis araçları yakılırken, onlarca kişi gözaltına alındı. Protestolarda göstericiler “siyahların hayatı değerlidir”, “beni vurma” ve “nefes alamıyorum” şeklinde sloganları atarken, polis şiddetini kınayan pankartlar taşıdılar. Geçen cumartesi akşamı ülkedeki en az 8 eyalette, destek için Ulusal Muhafız birliklerinin göreve çağrıldığı belirtilirken 16 eyaletteki 25 şehirde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

1.06.2020Dünya
Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta bitecek 31 Mayıs sokağa çıkma yasağında açık olan yerler nereler

Sokağa çıkma yasağı ne zaman, saat kaçta bitecek? 31 Mayıs sokağa çıkma yasağında açık olan yerler nereler?

Sokağa çıkma yasağı bu hafta sonu 15 ilde uygulanıyor. 29.05.2020 saat 24.00 itibari ile başlayan hafta sonu kısıtlaması, 31.05.2020 saat 24.00 itibari ile sona erecek. İçişleri Bakanlığı tarafından 15 ilin valiliğine sokağa çıkma yasağında açık olacak olan yerlerin bildirildiği genelge gönderildi. Bakkallar ve marketler cumartesi günü belirtilen saatler aralığında açıktı. Bugün ise kapalı olacaklar. İşte açık olacak yerler…

31.05.2020Gündem
Kısıtlamada sokağa çıktı, ceza yüzünden kaçtığı polise Günleri karıştırdım dedi

Kısıtlamada sokağa çıktı, ceza yüzünden kaçtığı polise 'Günleri karıştırdım' dedi

Bursa'da sokağa çıkma kısıtlamasını, günleri karıştırdığı iddiasıyla ihlal eden Ferdi T. (25), ceza kesilmemesi için polisten kaçtı. Trafik polislerinin kovalamaca sonucu yakaladığı Ferdi T.'ye, 3 bin 150 liralık para cezası uygulandı.

31.05.2020Gündem
Bugün A101, BİM, Şok açık olacak mı 31 Mayıs’ta marketler ve bakkallar açık mı

Bugün A101, BİM, Şok açık olacak mı? 31 Mayıs’ta marketler ve bakkallar açık mı?

31 Mayıs’ta marketlerin açık olup olmayacağı araştırılıyor. Bugün A101, BİM, Şok açık mı? İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 15 İlde 29.05.2020 saat 24.00 ile 31.05.2020 saat 24.00 arasında uygulanan kısıtlamada açık olacak işletmeler belli oldu. Kısıtlamanın olduğu 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterdiler. Peki bugün marketler açık mı?

31.05.2020Gündem
Görüntüler Bursadan... 500 lirayla intihardan vazgeçti, 3 bin 150 liralık ceza yedi

Görüntüler Bursa'dan... 500 lirayla intihardan vazgeçti, 3 bin 150 liralık ceza yedi

Bursa'da sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek inşaat halindeki binanın 9’uncu katında intihar girişiminde bulunan Ogün G. (27), yoldan geçen iş insanının 500 lira vermesiyle aşağı indi. Polis ise Ogün G.'ye kısıtlamaya uymadığı gerekçesiyle 3 bin 150 liralık ceza kesti.

31.05.2020Haber
Arka planını anlatarak yedikleri b**u haklı çıkarmaya çalışırlar

'Arka planını anlatarak yedikleri b**u haklı çıkarmaya çalışırlar'

Geçtiğimiz günlerde beyaz polis şiddeti sebebiyle hayatını kaybeden George Floyd'un çocukluk arkadaşı olan eski NBA oyuncusu Stephen Jackson, ikizim dediği arkadaşı için adalet aramaya devam edeceklerini söyledi.

31.05.2020Avrupa
18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı bitti mi

18 yaş altı sokağa çıkma izni ne zaman, hangi gün? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı bitti mi?

20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ve 18 yaş altı sokağa çıkma izni ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz ve 0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri, 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak. Yani ikili sistem yok. Artık bunu teke indiriyoruz." dedi.  18-20 yaş arası 1 Haziran itibariyle kısıtlamaya tabii tutulmayacak. İşte detaylar...

31.05.2020Gündem
0-18 yaş yaş için sokağa çıkma izni ne zaman 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı

0-18 yaş yaş için sokağa çıkma izni ne zaman? 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kalktı mı?

0-18 yaş yaş için sokağa çıkma izninin ne zaman olduğu araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 9. kez bir araya geldiği kabine ile yaptığı toplantı sonrası alınan kararları açıkladı ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ile ilgili alınan yeni kararı duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak." dedi.

31.05.2020Gündem
Türkiyede salgın ne zaman bitecek Tarih verdi

Türkiye'de salgın ne zaman bitecek? Tarih verdi

Ankara Üniversitesi (AÜ) Uygulamalı Bilimler Fakültesi Aktüerya Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Tank, bilimsel araştırma projesi kapsamında tüm ülkelerin koronavirüs verilerini analiz etti ve bu verileri Türkiye'dekilerle karşılaştırarak yorumladı. Prof. Dr. Tank, ellerindeki verileri değerlendirerek simülasyonlar yaptıklarını, buna göre salgının Türkiye’de başladığı tarih olan 11 Mart'tan 180 gün sonra yok olmasını beklediklerini kaydetti.

31.05.2020Gündem
Alevler Beyaz Sarayın kapısında Trump orduya emri verdi

Alevler Beyaz Saray'ın kapısında! Trump orduya emri verdi

ABD'de protesto alevi günlerdir sürüyor! 25 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Protestolar o ülkeye de sıçradı

31.05.2020Dünya
CHP Lideri: FB’liyim, hangi takımlısın Çocuk: GS’liyim; Olsun hepimiz insanız

CHP Lideri: FB’liyim, hangi takımlısın? Çocuk: GS’liyim; Olsun hepimiz insanız

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Türkiye, Almanya, Avusturya ve Fransa’dan 6-14 yaş arası çocuklarla videokonferansta buluştu. Hangi takımı tuttuğunu sorduğu bir çocuktan aldığı yanıt ise dinleyenleri gülümsetti.

31.05.2020Gündem
ABD savaş alanı gibi Şiddeti sizden öğrendik

ABD savaş alanı gibi! 'Şiddeti sizden öğrendik'

ABD’de şiddetin dozu artıyor. George Floyd adlı siyahinin Minneapolis’te polis şiddeti sonucu ölmesiyle başlayan gerilim ABD Başkanı Trump’ın ikametgâhı Beyaz Saray’ın önüne kadar sıçradı. Trump, orduya teyakkuza geçme emri verdi. Ülkenin dört bir yanında kundaklama ve yağma devam ederken siyahi aktivist Tamika Mallory’nin “Yağmacı olan sizlersiniz. Yağmacılığı ve şiddeti sizden öğrendik. İnsanlarımızı öldüren polisleri tutuklayın” çağrısı büyük ses getirdi.

31.05.2020Dünya
Site bahçesinde voleybol oynamak istediler.. Sonu kötü bitti

Site bahçesinde voleybol oynamak istediler.. Sonu kötü bitti

Bursa'da, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek, site bahçesinde voleybol oynayan 9 kişiye, toplam 28 bin 350 TL ceza kesildi.

30.05.2020Gündem
Başkentte, meydanlar boş kaldı

Başkent'te, meydanlar boş kaldı

ANKARA'da, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde cadde ve meydanlar boş kaldı.

30.05.2020Gündem
Aylarca mahsur kalmışlardı... Artık Türkiyedeler

Aylarca mahsur kalmışlardı... Artık Türkiye'deler!

Hollanda'da, çalıştıkları yolcu gemilerinde koronavirüs salgını nedeniyle aylarca mahsur kalan 22 vatandaş, yurda döndü. Kırklareli Dereköy Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yapan vatandaşları yakınları karşıladı.

30.05.2020Gündem
Bu sabah İstanbul... 2 saattir yolda bekliyoruz

Bu sabah İstanbul... '2 saattir yolda bekliyoruz'

İstanbul'da iki gün sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasında yollar boş kaldı. İşe gitme mecburiyeti olan vatandaşlar maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak durakta otobüs bekledi. Kısıtlamadan muaf olanlar işlerine gitmek için otobüs duraklarına geldi. Otobüslerini beklerken vatandaşların maske ve sosyal mesafeye uyduğu gözlemlendi.

30.05.2020Gündem
Öfke dinmedi, ABDde olaylar büyüyor... Talimat verildi: 4 saat içinde...

Öfke dinmedi, ABD'de olaylar büyüyor... Talimat verildi: '4 saat içinde...'

ABD'nin Minnesota eyaletinde polis tarafından gözaltına alınırken öldürülen siyahi George Floyd için ülkenin başkenti Washington DC'de düzenlenen protestolarda göstericilerle polis arasında arbede çıktı. Öte yandan, ülke geneline yayılan gösteriler ve şiddet olayları üzerine Savunma Bakanlığı (Pentagon), aktif görevdeki askeri inzibat birliklerine Minneapolis'e konuşlanmaya hazır olmaları talimatı verdi. Kuzey Carolina'da Fort Bragg, New York'ta da Fort Drum'da görev yapan askeri inzibattan, çağrılmaları halinde 4 saat içinde Minneapolis'e konuşlanmaya hazır olmaları istendi.

30.05.2020Dünya
Çocuklar ve 18 yaş altı gençler ve seyahat edebilir mi Seyahat yasağıyla ilgili detaylar

Çocuklar ve 18 yaş altı gençler ve seyahat edebilir mi? Seyahat yasağıyla ilgili detaylar

Normalleşme takvimi doğrultusunda sokağa çıkma yasağı ve seyahat yasağı kısıtlamaları konusunda önemli adımlar atıldı. Normalleşmede yeni dönem, 1 Haziran'dan itibaren başlayacak. Bazı yasaklar esnetilecek. Peki, çocuklar ve 18 yaş altı gençler ve seyahat edebilir mi? İşte seyahat yasağıyla ilgili alınan kararların detayları...

30.05.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı olan çocuklara evde “survivor” parkuru

Sokağa çıkma yasağı olan çocuklara evde “survivor” parkuru

Ramazan Bayramının ikinci gününde sokağa çıkma yasağı bulunan 3 çocuk, babalarının salonda sandalye, minder ve koltuklarla hazırladığı parkurda doyasıya eğlendi.Çocukların “survivor” tadındaki eğlencesi kameralara yansıdı.

30.05.2020Haber
Son dakika haberi: 65 yaş üstü için kritik tarih: 15 Haziran...

Son dakika haberi: 65 yaş üstü için kritik tarih: 15 Haziran...

En riskli grup sayılan ve sayıları 7.5 milyona ulaşan 65 yaş üstüyle ilgili kısıtlamanın haziran ayının ortasında ya da sonunda kalkması bekleniyor.

30.05.2020Gündem
Twitter’dan Trump’ın o sözlerine sansür: Yağma başlarsa ateş açarız

Twitter’dan Trump’ın o sözlerine sansür: 'Yağma başlarsa ateş açarız'

Koronavirüse en fazla kurban veren ABD, bu kez de siyahilere yönelik polis şiddetine karşı düzenlenen protestolarla çalkalanmaya devam ediyor. ABD Başkanı Trump, Twitter’dan ‘Eşkıyalar’ dediği eylemcilere ‘Yağma başladığında silahlar ateşlenir’ diyerek gözdağı verdi. Olayların tırmandığı Minneapolis kentinde iki gece sürecek sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

30.05.2020Dünya
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kafeler için 5 kural

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kafeler için 5 kural

Ali Deniz YILDIRIM soruyor: Kafeler açılıyor. Hasret giderirken nelere dikkat etmeliyiz? Mesela elle yenen yemekler (hamburgerler, pizzalar, dürümler) daha mı riskli? Çatal-bıçak şart mı olmalı?

30.05.2020Gündem
BBC yazdı: ‘Türkiye doğru adımları attı

BBC yazdı: ‘Türkiye doğru adımları attı'

İngiltere merkezli BBC haber sitesi, Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelede gösterdiği başarıyı detaylı bir şekilde ele aldı.

30.05.2020Dünya
Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek 15 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı kaç gün

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? 15 ilde uygulanan sokağa çıkma yasağı kaç gün?

Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? Corona virüsü önlemleri kapsamında, uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı 29 Mayıs saat 24.00'te başladı. 31 Mayıs saat 24.00'e kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağında, İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede istisna dışında olan kişiler belirtildi. Buna göre, 30 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler, 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Sokağa çıkma yasağı 15 ilde uygulanacak. İşte, sokağa çıkma yasağı süresiyle ilgili detaylar.

30.05.2020Gündem
Siyahi Floydun ölümüyle başlayan protestolar sonrası Minneapoliste flaş karar

Siyahi Floyd'un ölümüyle başlayan protestolar sonrası Minneapolis'te flaş karar!

ABD’nin Minneapolis kentinde, siyahi George Floyd’un ölümüne sebep olan polis memurlarına tepki olarak devam eden protestoları kontrol etmek için, Belediye Başkanı Jacob Frey saat 20.00 itibarıyla sokağa çıkma yasağı ilan etti.

29.05.2020Dünya
Hafta sonu sokağa çıkma yasağında nereler açık olacak 30-31 Mayıs sokağa çıkma yasağı genelgesi

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında nereler açık olacak? 30-31 Mayıs sokağa çıkma yasağı genelgesi

Hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağının genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. 29.05.2020 saat 24.00 ile 31.05.2020 saat 24.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma yasağından bazı kişiler muaf olacak. Kısıtlamanın olduğu 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. İşte, sokağa çıkma yasağında açık olacak olan yerlerin tamamı...

29.05.2020Gündem
Bu akşam marketler kaça kadar açık 30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler çalışıyor mu

Bu akşam marketler kaça kadar açık? 30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler çalışıyor mu?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketler açık mı sorusu İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan sokağa çıkma kısıtlaması genelgesi cevaplandı. 29 Mayıs saat 24.00'da başlayacak olan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında, 30.05.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında hizmet verecekler. 29 Mayıs 23.00’a kadar bu yerler faaliyetlerine devam edebilecek. İşte, BİM, A101, ŞOK, çalışma saatleri...

29.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Elon’un hayalinden bize de pay çıkaralım

Cumartesi akşamı uzay çalışmaları konusunda tarihi bir olaya tanık olduk. 55 yıl önce ABD’nin ‘Gemini’ projesiyle başlayan uzay macerasında yeni bir çığır açıldı. ABD’nin 9 yıl önce uzay mekiği projesine son vermesinden sonra tekrar ABD topraklarından iki astronot, ABD yapımı bir roket ve kapsül ile Uluslararası Uzay Üssü’ne (ISS) gitti. Cumartesi akşamı 21.22’de roket ateşlendi.

2.06.2020

Turizm’de buruk bayram

Geçmiş yıllarda bayram tatili dönemlerini iple çeken, rekorları beğenmeyen turizm sektörü bu yıl ilk önemli bayram tatili dönemini sessiz sedasız geride bırakarak umutlarını bayram sonrasına taşıdı.

1.06.2020

COVID-19’la mücadelede normalleşmeye doğru hızlı adımlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki günkü Bakanlar Kurulu toplantısından sonraki açıklamalarıyla birlikte, Türkiye, ağırlıklı olarak mart ayından bu yana sürmekte olan koronavirüs COVID-19 ile mücadelesinde normalleşmeye doğru sert bir geçiş yapmaktadır. Bu geçiş, salgına karşı yürütülen mücadelede ciddi bir yöntem değişikliğini içeriyor.

30.05.2020

Akıncı

Akıncı belgeseli, iki gün içinde 1.5 milyona yakın kişi tarafından izlendi. İzleyenlerden biri de benim.

30.05.2020

Sahibinden kira garantili satılık ev

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, Zekeriyaköy’deki lüks villasını 2 milyon dolara satışa çıkardı. Evde hazır kiracı da var; Başakşehirli futbolcu Gael Clichy. Futbolcu, her ay Yılmaz’a 50 bin lira kira ödüyor.

30.05.2020

Bursa kiviyi sevdi

Geçmiş bayramınız kutlu olsun. Evde kaldığımız, büyükleri ve küçükleri, eş ve dostu görüp sarılamadığımız bir bayram oldu. Sağlık olsun diyerek aldık, kabul ettik. Umarım gelecek bayramlara benzerini yaşamayız.

30.05.2020