EKSTRA
MENÜ

Podcast

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 530 haberi bulunmuştur.

Podcast Haberleri

Yepyeni bir sosyal faaliyet alanı: Postane

Yepyeni bir sosyal faaliyet alanı: Postane

Temel hedefi çevre ve kent odaklı çalışanları bir araya getirmek olan Postane, bir sosyal faaliyet alanı olarak Galata’da hizmete girdi. Binanın giriş katı kamuya açık. Üst katlarıysa üyelere hizmet vermek üzere ayrılmış.

24.10.2021Hürriyet Pazar
Halyna Hutchinsin öldüğü set kazasıyla ilgili çarpıcı iddia: Silah uzmanı yeterince tecrübeli değilmiş

Halyna Hutchins'in öldüğü set kazasıyla ilgili çarpıcı iddia: Silah uzmanı yeterince tecrübeli değilmiş

Alec Baldwin'in hem yapımcılığını hem de önemli rollerinden birini üstlendiği Rust filminde, görüntü yönetmeninin ölümü ve yönetmenin de yaralanmasıyla başlayan trajediyle ilgili iddialar bitmek bilmiyor.

23.10.2021Magazin
Bunları biliyor muydunuz Tescilli güzel Asena Tuğal meğer milli sporcuymuş

Bunları biliyor muydunuz? Tescilli güzel Asena Tuğal meğer milli sporcuymuş!

Ünlü isimlerin bilinmeyenlerini sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Bu hafta Mustafa Sandal, Eda Ece, Bensu Soral, Asena Tuğal ve İlkin Tüfekçi’yi köşemize taşıdık.

23.10.2021Magazin
Boşanma haberine arkadaş yorumu: Bu zamana kadar evli kalmalarına şaşırdık

Boşanma haberine arkadaş yorumu: Bu zamana kadar evli kalmalarına şaşırdık!

TV dünyasının ünlü simalarından biri boşanma yolunda... Her ne kadar kendisi bu konuda bir açıklama yapmasa da haber, oyuncunun yakın çevresinde çoktan duyuldu ve oradan da basına yansıdı. Hatta birçok yakın arkadaşı onun boşanmasına değil, bunca zaman kocasıyla evli kalmasına şaşırmış durumda iddialara göre.

21.10.2021Magazin
Victorias Secretın kirli çamaşırları bitmek bilmiyor: Meğer meleklerin kanadı kırıkmış

Victoria's Secret'ın "kirli çamaşırları" bitmek bilmiyor: Meğer meleklerin kanadı kırıkmış

Daha birkaç yıl öncesine kadar modellerin podyumuna çıkmaya can attığı ünlü markanın karanlık sırları birer birer ortaya dökülüyor.  Uzun süredir, kıvrımlı kadınlara karşı ayrımcılık uyguladığı için eleştirilen firma bir podcast yayınında mercek altına alındı. Belki bilinen ama bugüne kadar dile getirilmeyen olumsuz yanları da bütün açıklığıyla gözler önüne serildi.

21.10.2021Magazin
Trump kendi sosyal medya uygulamasını başlatıyor

Trump kendi sosyal medya uygulamasını başlatıyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump, kendi sosyal medya uygulaması TRUTH Social'ı gelecek ay başlatacağını açıkladı. Trump böylece onu platformlarından yasaklayan Facebook ve Twitter gibi "Büyük teknoloji şirketlerine karşı durmayı" hedefliyor.

21.10.2021Dünya
‘Mor Çatı Anlatıyor’ serisi kadınlara sesleniyor

‘Mor Çatı Anlatıyor’ serisi kadınlara sesleniyor

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet konuları hakkında yaptığı çalışmalara bir yenisini ekledi. Mor Çatı’da gönüllü çalışma deneyimine sahip kadınlar hazırladıkları bu yeni podcast serisinde, kadına yönelik şiddete karşı mücadele yöntemlerini anlatıyor.

İklim değişikliği ile mücadelede öne çıkan teknolojiler ve girişimler

İklim değişikliği ile mücadelede öne çıkan teknolojiler ve girişimler

Hürriyet Yazarı Ergi Şener, bu podcast yayınımızda iklim değişikliği ile mücadelede öne çıkan teknolojileri ve girişimleri anlatıyor.

15.10.2021Teknoloji
Çocuklar telefonlarıyla çok vakit geçiriyorsa, o kadar da endişelenmenize gerek yok

Çocuklar telefonlarıyla çok vakit geçiriyorsa, o kadar da endişelenmenize gerek yok

Ebeveynler genellikle çocuklarının telefonda çok fazla zaman harcadıklarından şikayetçi. Kaspersky Çevrimiçi Çocuk Güvenliği Başkanı Andrey Sidenko, çocuklarla yüzleşmenin ve cihazlarını ellerinden almanın değil, ortak ilgi alanları bulmanın ve telefonlarında ne yaptıklarını anlamanın daha doğru olacağını söylüyor.

12.10.2021Aile
David Hare: Bu yaşta bir adamın bu kadar genç bir kadınla öpüşmesi iğrenç ve çok yanlış

David Hare: Bu yaşta bir adamın bu kadar genç bir kadınla öpüşmesi iğrenç ve çok yanlış

Özellikle son yıllarda sinema salonlarına gitmişseniz ya da evinde durmadan film izleyen sıkı bir sinema tutkunu iseniz, muhtemelen izlediğiniz filmlerin, kadın ve erkek başrol oyuncuları arasındaki yaş farkı sizin de dikkatinizi çekmiştir. Özellikle de romantik motifler de içeren yapımlarda. Yani bir başka deyişle, kimi zaman cüretkar sahneler için kamera karşısına geçen kadın oyuncular ile erkek oyuncular arasında yaş değil kuşak farkı var.

6.10.2021Magazin
Yüzüklerin Efendisi ekibinin Harvey Weinsteindan intikamı

Yüzüklerin Efendisi ekibinin Harvey Weinstein'dan intikamı

Yüzüklerin Efendisi Serisinin başrol oyuncusu Elijah Wood, filmdeki orklardan birinin taciz skandalı ile gündeme düşen Harvey Weinstein'dan esinlenerek yapıldığını açıkladı.

6.10.2021Dünya
Hazal Kaya: Yemek yemeği çok seviyorum

Hazal Kaya: Yemek yemeği çok seviyorum!

Meriç Aral ve Efe Tunçer’in podcast serisi “Teras Noir”, özel konuklarıyla Zorlu PSM YouTube kanalında başladı.

29.09.2021Magazin
Pandemide 70 bin kişiye 530 bin saat eğitim

Pandemide 70 bin kişiye 530 bin saat eğitim

Turkcell Akademi, pandemi sürecinde de çalışanların yetkinliklerini geliştirebilmelerine yardımcı olmak için eğitim programlarını genişletti. Platform, pandemide 70 bin kişiye 530 bin saat eğitim verdi.

27.09.2021Teknoloji
Housekeeper için setini hazırla...

Housekeeper için setini hazırla...

House müziğe ilgi duyanların müziğini geniş kitlelere duyurabilmesini sağlamak amacıyla bu sene altıncısı düzenlenen Housekeeper Podcast Contest 2021’in başvuruları başladı.

27.09.2021Kitap Sanat
Anlık mesajlaşma uygulaması mağduru olmayın

Anlık mesajlaşma uygulaması mağduru olmayın

Genellikle akıllı telefonlarda kullandığımız anlık mesajlaşma uygulamalarını zaman zaman bilgisayarımızda da kullanmak zorunda kalabiliyoruz. WhatsApp web hesabına farklı bilgisayar ortamlarından erişim sağlıyorsanız, mutlaka işiniz bittiğinde telefonunuzdan da bu erişimi sonlandırdığınıza emin olmanız gerekiyor. Bu işlemi yapmadığınızda istemediğiniz kişiler tarafından WhatsApp hesabınızdaki tüm sohbetlerin içeriği takip edilebilir. Çoğu kişinin iş ve özel hayatında vazgeçilmez iletişim aracı olarak kullandığı bu ve benzeri uygulamalar için alınması gereken önlemleri siber güvenlik uzmanı Alev Akkoyunlu paylaşıyor.

27.09.2021Teknoloji
Pandemi sosyal medya algoritmalarını değiştirir mi

Pandemi sosyal medya algoritmalarını değiştirir mi?

Covid 19 salgınının başlangıcından itibaren Facebook, YouTube, Twitter ve diğer sosyal medya şirketleri, platformlarında yanlış bilgilerin dolaşması nedeniyle oldukça fazla eleştiri aldı. Geçtiğimiz günlerde YouTube’un baş ürün sorumlusu Neal Mohan, yayınladığı bir yazısında ise yanlış bilgi yayan videoları kaldırmanın sorunu kontrol altına almak için yeterli olmadığı belirtti. Peki yaşadığımız Infıdemik gelecekte sosyal medya uygulamalarında ne gibi değişikliklere neden olabilir? Teknoloji Yazarı Serap Torun anlatıyor...

20.09.2021Teknoloji
Instagram’ın arama algoritması nasıl çalışıyor, nasıl optimize ediliyor

Instagram’ın arama algoritması nasıl çalışıyor, nasıl optimize ediliyor?

Instagram, arama algoritmalarının nasıl çalıştığına ve kullanıcıların ilgili arama sonuçlarında görünme şansını nasıl artırabileceğine ilişkin kapsamlı bir rehber yayınladı. Teknoloji Yazarı Şinasi Furkan Avcı, bu rehberde paylaşılan bilgileri değerlendiriyor.

13.09.2021Teknoloji
Facebooktan gözlük atağı: Yüzümüzü kameraya dönüştürecekler

Facebook'tan gözlük atağı: Yüzümüzü kameraya dönüştürecekler!

Facebook'un teknoloji yatırımları devam ediyor. Şirketin hamlesi tam da tüm dünya, sosyal medya sitelerinin ve yaptığımız paylaşımların 'özel hayatın gizliliği' konusunda yaratacağı sıkıntıları tartışırken geldi. 'Akıllı' gözlükler sayesinde artık tüm yüzümüz bir kameraya dönüşebilecek.

10.09.2021Dünya
Kendinizi siber stalkerlardan nasıl korursunuz

Kendinizi siber stalker'lardan nasıl korursunuz?

Siber stalker’ları nasıl tespit edebileceğimizi ve siber stalker’lardan nasıl korunabileceğimizi, Siber Güvenlik Uzmanı Alev Akkoyunlu anlatıyor.

6.09.2021Teknoloji
Caz hakkında merak ettikleriniz Eray Aytimur’la ‘Caz Karavanı’nda

Caz hakkında merak ettikleriniz Eray Aytimur’la ‘Caz Karavanı’nda

Deneyimli müzik yazarı ve radyo programcısı Eray Aytimur, “Caz müziği nedir?” sorusuyla yola çıkarak hazırladığı ‘Caz Karavanı’ adlı podcast serisi, İş Sanat’ın YouTube kanalı ve podcast mecralarında.

2.09.2021Kitap Sanat
İklim krizi ile nasıl mücadele etmeliyiz

İklim krizi ile nasıl mücadele etmeliyiz?

Küresel iklim krizi tüm dünyanın ortak problemi... Peki bu kriz ile nasıl mücadele etmeliyiz? Teknoloji Yazarı Ergi Şener anlatıyor.

30.08.2021Teknoloji
Kraliçe 2. Elizabeth, Harry ile Meghana karşı yasal savaş başlatıyor: Sabrın da bir sınırı var

Kraliçe 2. Elizabeth, Harry ile Meghan'a karşı yasal savaş başlatıyor: Sabrın da bir sınırı var! 

İngiliz kraliyet ailesinden ayrılıp ABD'ye yerleşen Prens Harry ile Meghan Markle, bu adımı attıkları ilk andan itibaren Buckingham Sarayı için dinmeyen bir "baş ağrısı" haline geldi. Geçen mart ayında yayınlanan Oprah Winfrey röportajında aileye yönelik ırkçılık suçlamaları ise bu gerilimi zirveye taşıdı. Özellikle o noktadan sonra da bütün dünya İngiliz kraliyet ailesinin Prens Harry ile Meghan Markle'a karşı nasıl bir tavır alacağını merakla bekliyordu. İddialara göre sonunda beklenen adım atıldı.

23.08.2021Magazin
Veri bilimi otomotiv sektörüne yön veriyor

Veri bilimi otomotiv sektörüne yön veriyor

Otomotiv sektörü veri analizi ve büyük veriyle birlikte önemli bir dönüşüm yaşıyor. Teknoloji Yazarı Burak Kesayak, bu podcast'te günümüzün en değerli kaynağı olan verinin otomotiv sektörüne katkılarından bahsetti, perakende süreçlerinden başlayarak, otonom araç geliştirme çalışmalarına kadar veri üretimi ve veri analizin otomotivde hangi aşamada olduğuna değindi.

23.08.2021Teknoloji
Özledim ofisin kokusunu özledim

'Özledim ofisin kokusunu özledim'

Yaz tatili, delta varyantı derken ofise dönüş tarihleri sürekli ileri atıyor. Ama artık çoğumuz, haftanın belirli günleri de olsa ofise dönmek için sabırsızlanıyoruz. Aslında özlediğimiz, dört duvardan ziyade insanlar, sosyalleşme fırsatları, farklı kişilerle tanışmanın heyecanı... Klinik psikolog Melis Tiftikçi “Öğle yemeğini farklı kişilerle yemek, kahve molasında arkadaşlarla sohbet etmek ne kadar da iyi geliyormuş” diyor.

22.08.2021Hürriyet Pazar
Miranda Kerr eski eşi Orlando Bloom hakkında konuştu: Sinir bozucu erkek kardeşim gibi

Miranda Kerr eski eşi Orlando Bloom hakkında konuştu: Sinir bozucu erkek kardeşim gibi

Onlar bir zamanlar gösteri dünyasının en gözde ve mutlu çiftlerinden biriydi. Biri döneminin en ünlü modellerinden, diğeri de beyazperdenin paylaşılamayan oyuncularından biriydi.

19.08.2021Magazin
Miranda Kerr eski eşi Orlando Bloom hakkında konuştu

Miranda Kerr eski eşi Orlando Bloom hakkında konuştu

Onlar bir zamanlar gösteri dünyasının en gözde ve mutlu çiftlerinden biriydi. Bir bebekleri de oldu ama evlilikleri sadece üç yıl sürdü. Aradan zaman geçti... Şimdi ünlü model eski eşi hakkında esprili konuşmalar yapıyor. Ünlü model ve kozmetik markası sahibi Miranda Kerr, üç yıl evli kaldığı eski eşi Orlando Bloom hakkında "O benim sinir bozucu erkek kardeşim" diye konuştu. Moments with Candace Parker adlı podcast yayınına katılan Miranda Kerr, 10 yaşındaki oğlu Flynn Christopher'ın babası olan eski eşi Orlando Bloom hakkında esprili açıklamalarda bulundu.

19.08.2021Magazin
Orman yangınlarını önleyecek teknolojiler

Orman yangınlarını önleyecek teknolojiler

Orman yangınlarını önlemek için teknolojiden nasıl yararlanılabilir? Hürriyet Yazarı Ergi Şener anlatıyor...

16.08.2021Teknoloji
Giyilebilir cihazlara dikkat

Giyilebilir cihazlara dikkat!

Giyilebilir cihazlar kullanıcılar tarafından ilgi görmeye devam ederken, bazı güvenlik sorunları da ortaya çıkıyor. Bu podcast'imizde Hürriyet Teknoloji Yazarı Burak Kesayak, bazı basit önlemlerle daha güvenli hale getirebileceğimiz giyilebilir cihazların artıları ve eksilerini anlattı.

9.08.2021Teknoloji
Z Kuşağı online alışverişin geleceğine yön veriyor

Z Kuşağı online alışverişin geleceğine yön veriyor

Dijital dünyanın hakimi olan Z jenerasyonu, online alışverişe de yön veriyor. Bu jenerasyonda yer alan gençler hem tüketici olarak hem de ebeveynlerinin satın alma davranışlarını etkileyen grup olarak etkisini her geçen gün artırıyor. Hürriyet Teknoloji Yazarı Şinasi Furkan Avcı anlatıyor...

2.08.2021Teknoloji
HPE dijital dönüşüme hız verdi

HPE dijital dönüşüme hız verdi

HPE Türkiye, uçtan buluta her şeyin bağlı olduğu, verilerle beslenen kurumlar için yeni fırsatların doğduğu ve yeni deneyimlerin ön plana çıktığı değişim çağında, “platform as a service” yaklaşımıyla teknolojiye ve kurumların dijital dönüşümüne destek oluyor.

29.07.2021Teknoloji
İklim değişikliği konusunda hızlı davranmalıyız

İklim değişikliği konusunda hızlı davranmalıyız

İklim değişikliği sadece çevre ve yeşili koruma meselesi değil geleceğimizi kurtarma meselesidir. Süreci doğru yönetebilir ve hızlı hareket edebilirsek doğal güzelliklerimizi korumanın yanı sıra ticari olarak da güçlenerek yolumuza devam edebiliriz. Hürriyet Teknoloji Yazarı Serap Torun anlatıyor...

26.07.2021Teknoloji
Söz veriyorum senin bebeklerini doğuracağım demişti... İkiz kardeşinin çocuğunu taşıyor

'Söz veriyorum senin bebeklerini doğuracağım' demişti... İkiz kardeşinin çocuğunu taşıyor

Kendi bebeğini doğurması mümkün olmayan kardeşi için taşıyıcı anne oldu. ABD'nin Nashville şehrinde yaşayan ikiz kardeşler Sarah ve Cathey’nin kanser, hayatta kalma mücadelesi ve anne olma isteğine dair ilginç hikayesi...

23.07.2021Dünya
Dünyanın en değerli kaynağı: Veri

Dünyanın en değerli kaynağı: Veri

Her gün 500 milyon tweet, 294 milyar e-posta, 4 milyon GB Facebook verisi, 65 milyar WhatsApp mesajı ve YouTube'a her gün eklenen 720 bin saat yeni içerik inanılmaz bir bilgi yığını söz konusu. Teknoloji Yazarı Burak Kesayak, dünyanın en değerli kaynağı kabul edilen 'veri'yi çarpıcı bir şekilde anlatıyor...

14.07.2021Teknoloji
Bulut bilişim neden bu kadar önemli

Bulut bilişim neden bu kadar önemli?

Bulut bilişime yapılan yatırımlar artıyor, uzaktan alınan teknoloji hizmetleri, şirketlerin vazgeçilmezi haline geliyor. Peki, bulut bilişim neden bu kadar önemli, şirketlere ne gibi faydalar sağlıyor? Teknoloji Yazarı Şinasi Furkan Avcı anlatıyor...

5.07.2021Teknoloji
Seri katilleri baştan çıkaran çift Görünüşlerine aldanmayın...

Seri katilleri baştan çıkaran çift! Görünüşlerine aldanmayın...

Uzaktan tanıyanlar için ABD'li Barbara ve Richie Dickstein çiftinin nasıl bir çılgınlığın içinde olduğunu tahmin etmek çok zordu. Dickstein'lerin ülkenin en tehlikeli kadın ve erkekleriyle kurdukları ilişkileri bilseler muhtemelen kanları donardı

29.06.2021Dünya
Dijital obezite nedir, hayatımızı nasıl etkiler

Dijital obezite nedir, hayatımızı nasıl etkiler?

Dijital obezite, son dönemde sık sık dile getirilen yeni nesil bir hastalık tanımı. Peki, dijital obezite nedir, fiziksel ve psikolojik fiziksel etkileri nelerdir? Hürriyet Teknoloji Yazarı Şinasi Furkan Avcı anlatıyor...

28.06.2021Teknoloji
Bizimle ya da bizsiz... Dünya kendini iyileştirir

Bizimle ya da bizsiz... Dünya kendini iyileştirir

Oyuncu Yiğit Özşener “Dünyalılar! Sanat Gezegeni İyileştirebilir mi?” başlıklı yeni bir podcast serisine başladı. Temmuzda yayımlanacak bölümlerde konuklarıyla ekolojik dönüşümü ele alacak. Endişelenmekten fazlasını yapmamız gerektiğini söyleyen Özşener: “Doğayla bir an önce barışmalıyız.”

27.06.2021Hürriyet Pazar
Spotify indir - Spotify nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm müzik dinleme uygulaması

Spotify indir - Spotify nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm müzik dinleme uygulaması

Dünya'nın en çok kullanılan müzik uygulamalarının başında Spotify yer almaktadır. Spotify iki platformda da indirilebilecek uygulamalar arasındadır. Spotfiy uygulamasının nasıl indirilebileceği merak ediliyor. Son günlerde spotify ile ilgili bilgi yoklaması iyice artmıştır. Peki spotify nedir? Spotify nasıl indirilir? Spotify uygulamasının özellikleri nelerdir? İşte spotify ile ilgili bilinmesi gereken tüm bilgiler.

23.06.2021Teknoloji
2001de doğdu, 2021de ikinci malikanesini aldı

2001'de doğdu, 2021'de ikinci malikanesini aldı

Sosyal medya paylaşımlarıyla adını duyuran ve genç yaşında hem şöhret hem servet kazanan Emma Chamberlain, emlak portföyüne şimdi de gösterişli bir malikaneyi kattı. 21 yaşındaki yıldız, geçen yılın Mart ayında da 3.9 milyon dolara bir başka malikane satın almıştı.

21.06.2021Magazin
Robotlarla insanlar arkadaş olabilir mi

Robotlarla insanlar arkadaş olabilir mi?

Özellikle de Avrupa’da artan yaşlı nüfus, robot bakıcı çalışmalarına daha fazla odaklanılmasına neden oluyor. Bu kapsamda robotlarla insanların arkadaşlık kurup kuramayacağı konusunda biraz da felsefi açıdan bakacağız. Hürriyet Teknoloji Yazarı Burak Kesayak anlatıyor...

21.06.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Trt 2’de ilginç bir belgesel var. Gizemli Tarih ‘Hititler’ saat 20.00’de başlayacak.

12.10.2021

Bugün ne yapsak

İstanbul’daki Antepliler Derneği Başkanı Oya Öztan, elini taşın altına soktu. Gaziantep’i İstanbul’a getirdi. 20. Gaziantep Yiyecekleri Şenliği hafta sonu yapıldı. Yenileri için takipte kalın.

27.09.2021

Ömür boyu aşkın sırrı açıklandı

Dünyaca ünlü ilişki ve evlilik uzmanı Dr. Julie-John Gottman çifti katıldıkları The Mindbodygreen podcast’inde ömür boyu sürecek ilişkinin formülünü verdiler.Bir ilişki ne zaman bitmeli?

25.09.2021

Parayı basan havyar bulabilir ama eskinin Iğdır veya Malatya kayısısını?

Geçen ay üç Yunan adasında birer hafta geçirdik. Bunlardan ayrı ayrı bahsedeceğim. Ülke gastronomisinin gelişmesi için bu geziden çıkarılacak bazı önemli dersler var. Tinos, ‘her şey dahil’ turizmine kapalı, bir ada, gastro-turizme önem veriyorlar. Genel olarak ürün ve lokanta kalitesi yüksek.

21.08.2021

Spotify'a 10 soru 10 yanıt

Pandemi döneminde müzisyenlerin en büyük gelir kaynağı dijital dinlenmeden elde ettikleri telif geliriydi. Haliyle gözler de online müzik dinleme platformlarına çevrildi. Spotify, Türkiye’de en çok eleştirilen ve pazardaki güçlü oyunculardan biri. Spotify’ın Türkiye’den sorumlu Güney Avrupa Müzik Direktörü Melanie Parejo’ya merak ettiklerimi hatta ettiklerinizi sordum...

19.08.2021

Bu karedeki tek farkı bulun çünkü tarihi işte o insan yazdı

Geçen çarşamba Berlin’in Tempelhof Havaalanı’nda açılan olağanüstü bir sergiyi geziyorum...

1.08.2021

Alatlı’dan sinemanın perde arkası

Film piyasasına hangi gizli örgütler hâkim, hangi ABD başkanının genelev işleten dedesi aynı zamanda film sektörüne can verdi, Hollywood’un CIA ile işbirliği yaptığı filmler hangileriydi...

30.06.2021