MENÜ

Radyo

Radyo ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Radyo haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 58.376 Radyo haberi bulunmuştur.

Radyo, elektromanyetik radyo dalgalarındaki ses modülasyonunu önce elektronik ortama sonra da sese çeviren elektronik alet. Türk Dili dergisinde Kırgız Türkçesinde radyo anlamında kullanılan үналгы /ünalgı/ sözünün Türkiye Türkçesinde kullanılması da gündeme getirilmiştir. Radyoyu Marconi icat etmiştir.

Radyo Haberleri

EBAda her gün bir uzman... Anne babalara yararlı bilgiler

EBA'da her gün bir uzman... Anne babalara yararlı bilgiler

MEB tarafından, TRT EBA kanallarında 6 Nisan’da başlatılan ‘BİZDEN’ isimli veli kuşağında her gün bir uzman, sağlık, eğitim, psikososyal destek gibi başlıklarda ekranlarda olacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı ilk programın ardından, Çocuk Alerjisi ve İmmünolojisi Uzmanı İlke Kılıç Topçu, evde kalma döneminde çocukların bağışıklığının korunması konusunda 7 Nisan saat 20.00'de aileleri bilgilendirecek.

7.04.2020Eğitim
Serdar Ortaç “Dağıtabilecek kadar çok param kalmadı”

Serdar Ortaç “Dağıtabilecek kadar çok param kalmadı”

Son zamanlarda adı sıkça basında geçen Serdar Ortaç #evdekal röportaj serisi için hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu’nun konuğu oldu. MS hastalığı olduğunu söyleyen Ortaç, hastalığının belki de ilk defa bir işe yaradığını ve koronavirüse yakalanmasını zorlaştırdığını söyledi. Dağıtabilecek kadar çok parası kalmadığını açıklayan Ortaç, aşk hayatına dair çok konuşulacak itiraflarda bulundu.

7.04.2020Magazin
Veli kuşağı TRT EBA kanallarında başladı

Veli kuşağı TRT EBA kanallarında başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA TV’de yayınlanan veli kuşağında velilere seslenerek, "24 saat anne babalık yapmamız gereken bir durumda, anne babalığı belki yeniden öğrenmek, yeniden hatırlamak gerekecek. Çocuklar anne babalarını öğretmen rolünde gördüğünde çoğu zaman olumsuz tepki veriyor. Anne babanın belki koç, mentor, antrenör gibi olması daha uygun. Canı sıkılan çocuk arayış içine girer, merakının peşine düşer, fikir üretmeye çalışır, kitap karıştırır. Can sıkıntısından dolayı yüzlerce, binlerce sanat eseri, binlerce bilimsel buluş çıkmıştır. Bu günler gelip geçecek. Bu sorunların üstesinden hep beraber geleceğiz. Hepsi geçtiğinde, iyi ki o günleri güzel değerlendirdik demek umuduyla" dedi.

7.04.2020Eğitim
EBA TV canlı izle: EBA TV ilkokul, ortaokul, lise uzaktan eğitim canlı yayını nasıl izlenir

EBA TV canlı izle: EBA TV ilkokul, ortaokul, lise uzaktan eğitim canlı yayını nasıl izlenir?

Uzaktan eğitim alan öğrenciler EBA TV canlı yayınlarını yakından takip ediyorlar. EBA TV canlı yayın nereden izlenir? Milli Eğitim Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından 23 Mart tarihinde başlayan uzaktan eğitim süreci devam ediyor. Öğrenciler EBA TV ve TRT üzerinden eğitimleri alıyorlar. İşte ilkokul, ortaokul ve lise yayın linkleri…

7.04.2020Gündem
Korona duacısı tutuklandı

Korona duacısı tutuklandı

Kendisini sosyal medyada ‘Fikret Zikret Gürsoy Hocaefendi’ diye tanıtan ve koronavirüs korkusuyla psikolojisi bozulanları 200 TL karşılığı tedavi ettiğini, bu hastalığa yakalanmamaları için dua okuduğunu iddia eden Fikret Gürsoy’un (61) ofisine baskın düzenlendi. Yakalanan Gürsoy, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

7.04.2020Gündem
Gol atmak, seksten daha güzel

Gol atmak, seksten daha güzel

Dünyada futbol an itibariyle belirsiz bir geleceğe kadar durduruldu. İngiliz BBC kanalında spor programı sunuculuğu yapan efsane futbolcu Gary Lineker, koronavirüsten, yalnızlığına ve hatta Brexit'e kadar yorumlarını paylaştı.

6.04.2020Avrupa
Yeşilay’dan “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” Çağrısı

Yeşilay’dan “Sigarayı Bırakmanın Tam Zamanı” Çağrısı

Sigara kullanımının koronavirüs riskini 14 kat artırdığına dikkat çeken Yeşilay, “Sigarayı bırakmanın tam zamanı” sloganıyla bir film hazırladı. Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, “Sigara hem bağışıklığı zayıflatarak tedaviyi güçleştiriyor, hem de virüsün solunum yolları ve akciğerde tutunmasını kolaylaştırıyor” dedi.

TRT EBA TV’de “Veli Kuşağı” başlıyor

TRT EBA TV’de “Veli Kuşağı” başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı. Bu arada Bakan Selçuk az önce "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" açıklamasını yaptı.

6.04.2020Haber
Bir kilosu 20 bin dolar Öyle bir şey için kullanılıyor ki…

Bir kilosu 20 bin dolar! Öyle bir şey için kullanılıyor ki…

Bir zamanlar Tibet ile gelişen önemli ticaret yolunun geçtiği Johar Vadisi yeni bir türe ev sahipliği yapıyor. Modern zamandan uzak bir şekilde geleceklerini şekillendirmeye çalışan bir avuç insan tarihte var olmaya çalışıyor. Şimdilerde kilosu 20 bin dolardan öyle bir şey satılıyor ki, sizi çok şaşırtacak… BBC Travel yazarlarından Himanshu Khagta bölgenin yolunu tuttu ve ilginç bilgiler edindi… İşte detaylar…

6.04.2020Seyahat
MEBden önemli bir adım daha Bugün saat 20.00’de başlıyor

MEB'den önemli bir adım daha! Bugün saat 20.00’de başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere "BİZDEN" isimli veli kuşağı hazırlandı. Bu arada Bakan Selçuk az önce "İlköğretim ve Ortaöğretim Bursluluk Sınavına girecek öğrenciler, 1.dönem müfredat ve kazanımlarından sorumlu olacak" açıklamasını yaptı.

6.04.2020Gündem
Uzaktan eğitimde ‘veli kuşağı’ başlıyor

Uzaktan eğitimde ‘veli kuşağı’ başlıyor

MEB, koronavirüs önlemleri kapsamında okulların kapanmasının ardından, çocukların gelişim sürecinde etkin birer rol model olan velileri pratik bilgilerle desteklemek amacıyla TRT EBA kanallarından yayımlanmak üzere ‘BİZDEN’ isimli veli kuşağı hazırladı. Programın ilk konuğu olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 6 Nisan saat 20.00'de evde kalma süreciyle baş etmede farklılık gösteren çocukluk gelişimiyle ilgili bilgiler aktaracak.

6.04.2020Eğitim
Murat Boz Can Kenarım ile zirvede

Murat Boz 'Can Kenarım' ile zirvede

Murat Boz geçtiğimiz hafta, RTV takip sistemi verilerine göre son single çalışması 'Can Kenarım' ile radyo ve televizyonlarda en çok çalınan şarkılarda zirvede yer aldı.

6.04.2020Keyif
TRTnin Ev Yapımı dizisi izleyiciyle buluşacak

TRT'nin "Ev Yapımı" dizisi izleyiciyle buluşacak

Oyuncuların kendi evlerinde ve tamamen kendi imkanlarıyla çektikleri "Ev Yapımı" perşembe akşamı TRT 1 ekranlarında olacak.

6.04.2020Magazin
TRT Radyo Tiyatrosu sanatçılarından Evde kal Türkiye çağrısı

TRT Radyo Tiyatrosu sanatçılarından "Evde kal Türkiye" çağrısı

Tiyatro oyuncuları ve seslendirme sanatçıları "Evde kal Türkiye" mesajıyla Türkiye'nin yeni tip koronavirüs mücadelesine destek verdi.

5.04.2020Keyif
Aydın Yılmazdan Fatih Terim itirafı: O golleri atsaydın şimdi şampiyonluğu kutluyorduk dedi

Aydın Yılmaz'dan Fatih Terim itirafı: O golleri atsaydın şimdi şampiyonluğu kutluyorduk dedi

Çekya ekiplerinden FK Pribram'da forma giyen milli futbolcu Aydın Yılmaz, Fatih Terim ile yaşadığı ilginç bir anısını paylaştı. TRT Spor'da yayınlanan Sporcu Vizesi programında 2011-12 sezonunda oynanan Süper Final sürecinde Fenerbahçe ile oynadıkları karşılamanın ardından Fatih Terim'in ertesi gün yapılan antrenmanda "O golleri atsaydın şimdi antrenman yapmıyorduk, şampiyonluğu kutluyorduk" dediğini söyledi.

5.04.2020Futbol
Aydın Yılmazdan Fatih Terim itirafı: O golleri atsaydın şimdi antrenman yapmıyorduk, şampiyonluğu kutluyorduk dedi

Aydın Yılmaz'dan Fatih Terim itirafı: 'O golleri atsaydın şimdi antrenman yapmıyorduk, şampiyonluğu kutluyorduk' dedi

Çekya ekiplerinden FK Pribram'da forma giyen Galatasaray'ın eski futbolcusu Aydın Yılmaz, Fatih Terim ile yaşadığı ilginç bir anısını paylaştı. TRT Spor'da yayınlanan Sporcu Vizesi programında 2011-12 sezonunda oynanan Süper Final sürecinde Fenerbahçe ile oynadıkları karşılamanın ardından Fatih Terim'in ertesi gün yapılan antrenmanda "O golleri atsaydın şimdi antrenman yapmıyorduk, şampiyonluğu kutluyorduk" dediğini söyledi.

5.04.2020Futbol
5G nedir, özellikleri neler 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler...

5G nedir, özellikleri neler? 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler...

Yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi 5G, dördüncü nesil teknolojinin yaklaşık 10 katı veri iletim hızı sağlamaktadır. Uluslararası Telekomünikasyon Birliği ve Avrupa Birliği tarafından 2020 yılına kadar tamamlanması ve kullanılmaya başlanılması öngörülmektedir. Peki, 5G tam olarak nedir, özellikleri neler? 5G teknolojisiyle ilgili bilgiler...

5.04.2020Teknoloji
EBA Canlı Sınıf uygulaması devreye alınacak

'EBA Canlı Sınıf' uygulaması devreye alınacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı sınıfların kademeli olarak uygulamaya alınacağını belirtti. Bakan Selçuk, "İlk etapta uzaktan eğitimi bir hafta düşündüğümüz için öğretmenlerimizi göreve davet etmemiştik. Ancak sürecin uzamasıyla öğretmenlerimiz canlı sınıf uygulamasıyla evlerinde görev alacaklar" dedi.

5.04.2020Eğitim
Konaklama vergisi 2021’e ertelendi

Konaklama vergisi 2021’e ertelendi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, konaklama vergisinin ertelendiğini açıkladı.

5.04.2020Ekonomi
Bakan Ersoy tek tek açıkladı İşte yapılan yeni düzenlemeler

Bakan Ersoy tek tek açıkladı! İşte yapılan yeni düzenlemeler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sosyal medya hesaplarından turizm, kültür ve sanat alanlarında yapılan düzenlemelerle ilgili paylaşımlar yaptı.

4.04.2020Gündem
Hidayet Türkoğlu: Almamız gereken önemli kararlar var

Hidayet Türkoğlu: "Almamız gereken önemli kararlar var"

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Önümüzde alınması gereken önemli kararlar var. Basketbolu bu durumdan daha iyi hale nasıl getiririz diye düşünceler içindeyiz” ifadelerini kullandı.

4.04.2020Basketbol
Kosovalı Türklere EBA ile Türkçe eğitim verilecek

Kosovalı Türklere EBA ile Türkçe eğitim verilecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kosova Eğitim Bakanlığıyla, Türkiye'nin uzaktan eğitim sistemlerinin Kosova'daki Türkçe eğitimlerinde kullanılmasını kararlaştırdıklarını söyledi.

4.04.2020Eğitim
Okay Yokuşludan Galatasaray için transfer cevabı

Okay Yokuşlu'dan Galatasaray için transfer cevabı!

İspanya La Liga takımlarından Celta Vigo forması giyen ve ismi Galatasaray ile anılan milli futbolcu Okay Yokuşlu, açıklamalarda bulundu. Okay, şu an için Türkiye'ye dönmeyi düşünmediğini söyledi.

4.04.2020Futbol
Selen Soyder kimdir kaç yaşında Can Yaman ile tartışması olay olan Selen Soyderin hayatı ile bilgiler

Selen Soyder kimdir kaç yaşında? Can Yaman ile tartışması olay olan Selen Soyder'in hayatı ile bilgiler

2007 yılında 'Miss Turkey' güzellik yarışmasına katılan Selen Soyder, Lale Devri dizisiyle dikkatleri üzerine çekmişti. TRT 1 ekranlarında yayınlanan Hangimiz Sevmedik 'deki rol arkadaşı olan Can Yaman ile olaylı bir tartışma yaşan Selen Soyder, diziden ayrılma kararı almıştı. Peki, Selen Soyder kimdir kaç yaşında? Can Yaman ile tartışması olay olan Selen Soyder'in hayatı ile bilgiler

3.04.2020Magazin
Tuvana Türkay kimdir, kaç yaşında, nereli Tuvana Türkayın biyografisi

Tuvana Türkay kimdir, kaç yaşında, nereli? Tuvana Türkay'ın biyografisi

Tuvana Türkay paylaşımları, projeleri ve açıklamalarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. 'Ağır Romantik' filminin galasındaki sözleriyle hafızalara kazınan Tuvana Türkay, birçok dizi ve sinema filminde yer almıştı. Peki, Tuvana Türkay kimdir ve kaç yaşındadır? Tuvana Türkay'ın merak edilen hayatı ve biyografisiyle ilgili detaylar.

3.04.2020Televizyon
Son Dakika | Servet Yardımcı açıkladı Ligler ne zaman tamamlanacak

Son Dakika | Servet Yardımcı açıkladı! Ligler ne zaman tamamlanacak?

TFF 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, "8 maçımız kaldı. Diğer liglere göre avantajımız daha fazla. Haziran-Temmuz veya Temmuz-Ağustos aylarında maçları oynatıp ligleri bitirebiliriz" dedi.

3.04.2020Futbol
MEBden LGS ve YKS hazırlık öğrencilerine canlı sınıf dönemi

MEB'den LGS ve YKS hazırlık öğrencilerine 'canlı sınıf' dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8'inci ve 12'nci sınıfta eğitim alan ve LGS ve YKS'ye hazırlık yapan yaklaşık 2 milyon 700 bin öğrenciyi canlı sınıf uygulamasıyla öğretmenleriyle buluşturmak için pilot çalışmalarını sürdürüyor. Testler başarıyla tamamlandığında, Türkiye genelinde binlerce şubede kademeli olarak canlı dersler başlatılacak. Öğrencileriyle çeşitli dijital olanaklarla derslerini canlı olarak yapan gönüllü öğretmenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.

3.04.2020Gündem
Hakkaride TRT EBA TVden derslerini takip edemeyen 2 kardeşe televizyon hediye edildi

Hakkari'de TRT EBA TV'den derslerini takip edemeyen 2 kardeşe televizyon hediye edildi

 Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde evlerinde televizyon olmadığı için TRT EBA TV'den derslerini takip edemeyen 2 kardeşe televizyon hediye edildi. Karşıyaka Mahallesi'nde yaşayan Arif ve Halime Arıcı çifti, evlerinde televizyon ve bilgisayar olmadığı için dersleri takip edemeyen çocukları için Belediye Başkanı Tahir Saklı'dan yardım istedi. Çiftin çağrısına kayıtsız kalmayan Saklı, bir iş adamının çocukların derslerinden geri kalmaması için aileye televizyon almasını sağladı. Belediye ekipleri, televizyonu aileye teslim ederek kurulumunu yaptı.

3.04.2020Haber
MEBden LGS ve YKS hazırlık öğrencilerine ‘canlı sınıf’

MEB'den LGS ve YKS hazırlık öğrencilerine ‘canlı sınıf’

MEB, 8 ve 12'nci sınıfta eğitim alan ve LGS ve YKS'ye hazırlık yapan yaklaşık 2 milyon 700 bin öğrenciyi ‘canlı sınıf’ uygulamasıyla öğretmenleriyle buluşturmak için pilot çalışmalarını sürdürüyor. Testler başarıyla tamamlandığında, Türkiye genelinde binlerce şubede kademeli olarak canlı dersler başlatılacak. Öğrencileriyle çeşitli dijital olanaklarla derslerini canlı olarak yapan gönüllü öğretmenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.

3.04.2020Eğitim
App Storeda dikkat çeken yerli oyun ve uygulamalar

App Store'da dikkat çeken yerli oyun ve uygulamalar

Apple, geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı’ndan bu yana App Store’da “Yeni ve Yerli” yazı dizisi ile Türkiye’de büyüyen uygulama ekonomisi ve ekosistemi ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Bu ay ise bu bölüm evde tadını çıkarabileceğiniz en iyi yerli oyun ve uygulamalara ayrıldı.

3.04.2020Teknoloji
3 Nisan TRT EBA ilkokul ortaokul lise dersleri | TRT EBA TV canlı yayını nasıl izlenir

3 Nisan TRT EBA ilkokul ortaokul lise dersleri | TRT EBA TV canlı yayını nasıl izlenir?

Corona salgını tedbirleri kapsamında eğitimlerini uzaktan tamamlayan öğrenciler, EBA TV üzerinden derslerini almaya devam ediyor. Televizyon üzerinden EBA TV ayarlama, internet üzerinden ise EBA TV izle ve öğrenci girişi sayfaları üzerinden izlenebilen canlı yayın, günlük en fazla 3 dersten oluşuyor. Şu ana kadar milyonlarca kez izlenen EBA TV canlı yayını ile bugün de ekranda yer alıyor. İşte, 3 Nisan 2020 EBA TV canlı yayını...

3.04.2020Gündem
Zeki Çelik: Beni en çok zorlayan oyuncu Neymar

Zeki Çelik: "Beni en çok zorlayan oyuncu Neymar"

Lille'de forma giyen Mehmet Zeki Çelik, Fransa'daki kariyeri ve hedefleri hakkında konuştu.

2.04.2020Futbol
Huawei Video hizmeti 50 bin yeni videoyla yenilendi

Huawei Video hizmeti 50 bin yeni videoyla yenilendi

HUAWEI Video, kapsamlı bir eğlence kütüphanesi sunmak için birden fazla içerik sağlayıcısını birleştirerek uluslararası video içerikleri sunuyor.

2.04.2020Teknoloji
Yaren adlı belgesele online prömiyer

Yaren adlı belgesele online prömiyer

Çekya'da düzenlenen Prag Film Ödülleri'nde en iyi belgesel seçilen "Yaren" belgeselinin prömiyeri, evde kalan izleyicilerin kolay erişimi için online olarak gerçekleştirilecek.

2.04.2020Keyif
Koronavirüs kitlesel gözetim ve veri toplama sistemlerini güçlendiriyor

'Koronavirüs kitlesel gözetim ve veri toplama sistemlerini güçlendiriyor'

Koronavirüs, Covid-19 salgınıyla mücadelede bazı ülkeler vatandaşlarının sağlık durumlarını takip edebilmek için dijital teknolojiye başvurdu.

2.04.2020Teknoloji

EBA neden açılmıyor? İlkokul, ortaokul ve lise 2 Nisan EBA ders programı ve saatleri

Uzaktan eğitim sürecinde binlerce öğrenci eğitimlerini TRT EBA TV ve EBA’nın internet sayfası üzerinden sürdürüyor. EBA TV ders programı uzaktan eğitim alan öğrenciler için haftalık olarak paylaşılıyor. Canlı yayını kaçıran veya tekrar yapmak isteyen öğrenciler kendileri için belirlenen saatlerde EBA’ya erişim sağlayabiliyor. Bu durumdan habersiz olan öğrenciler zaman zaman arama motorları üzerinden ‘EBA neden açılmıyor, EBA’ya giriş yapamıyorum’ gibi aramalar yapıyor. Peki, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri EBA’yı bugün saat kaçla kaç arasında kullanabilecek? İşte 2 Nisan EBA ders programı ve saatleri...

2.04.2020Gündem
Ersin Düzenin olay Sergen Yalçın anısı: Duyduklarıma inanamadım

Ersin Düzen'in olay Sergen Yalçın anısı: Duyduklarıma inanamadım

TRT Spor programcısı ve yorumcusu Ersin Düzen, 'Orta Çizgi' canlı yayınında Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ile birlikte program yaptığı dönemdeki bir anısını anlattı.

2.04.2020Futbol
Portakal Çiçeği Karnavalı balkonlara taşınıyor: Evde karnaval

Portakal Çiçeği Karnavalı balkonlara taşınıyor: 'Evde karnaval'

Adana'da bu yıl 3-12 Nisan tarihlerinde 8'inci kez yapılması planlanan, ancak corona virüs salgını nedeniyle iptal edilen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı, 'birliktelik ruhunu tazelemek' amacıyla 'evde karnaval' sloganıyla bu yıl balkonlara taşınacak. Karnaval Komitesi, Adanalılara seslenerek, "4 Nisan Cumartesi akşamı evlerinizin balkonlarınızı süsleyin, en güzel giysilerinizi, fenerlerinizi asın, mendillerinizi hazırlayın ve kendinize, yakınlarınıza, komşularınıza moral vermek için bu coşkuya katılın. Ama mutlaka evde kalın" çağrısı yaptı.

2.04.2020Seyahat
Portakal Çiçeği Karnavalı Radyo Dden kutlanacak

'Portakal Çiçeği Karnavalı' Radyo D'den kutlanacak

3-12 Nisan tarihleri arasında 8’nci kez yapılması planlanan ancak koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilen “Nisan’da Adana’da - Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”, bu yıl EVDEKArnavaL sloganıyla Adana’da balkonlara taşınacak. Ayrıca 4 Nisan Cumartesi akşamı saat 20:30’da Radyo D’den özel EVDEKArnavaL yayını yapılacak.

2.04.2020Televizyon
Cüneyt Çakır: Futbolcu olmak istiyordum...

Cüneyt Çakır: "Futbolcu olmak istiyordum..."

Evinden TRT Spor'un canlı yayınına görüntülü olarak bağlanan Cüneyt Çakır, hakemliğe başlama hikayesini anlattı.

1.04.2020Futbol
Garry Rodriguesden Galatasaray derbisi yorumu

Garry Rodrigues'den Galatasaray derbisi yorumu!

Fenerbahçeli Garry Rodrigues TRT Spor'dan Yağız Sabuncuoğlu'nun sorularını yanıtladı. Türkiye kariyerindeki ilk röportajını veren Garry Rodrigues hem gündemi değerlendirdi hem de geride kalan 8 aylık Fenerbahçe macerasını...

1.04.2020Futbol
Son dakika... Milli Eğitim Bakanından ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama

Son dakika... Milli Eğitim Bakanı'ndan ücretli öğretmenlerle ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

1.04.2020Gündem
EBA TV ortaokul, lise Canlı izle.. EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır

EBA TV ortaokul, lise Canlı izle.. EBA TV frekans ayarları nasıl yapılır?

Yüz yüze eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için TRT-EBA TV ile Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden 'uzaktan eğitim' dersleri start aldı. Bu gelişme ile birlikte, yüz binlerce öğrenci sabah erken saatlerde bilgisayar ve televizyonların karşısına geçerek TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr' üzerinden başlatılan uzaktan eğitim sürecinin ilk dersine katılım sağlamak için araştırmalarına hız verdi. Öğrenciler, TRT EBA tv frekans ayarı ve kanal kurulumu ile TRT EBA'yı nasıl canlı izleyebilecekleri konusunda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, TRT EBA TV frekanas ve kanal kurulum ayarı nasıl yapılır? EBA TV nasıl canlı izlenir?Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle eğitime verilen 1 haftalık aranın ardından uzaktan eğitim süreci başladı. Uzaktan eğitim kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta, TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden eğitim görecek. Öğrenciler şimdi de EBA TV frekans ayarının nasıl yapılacağının yanı sıra EBA TV'yi canlı nasıl izleyeceklerini araştırıyor. Öğrenciler, TRT-EBA TV ve 'eba.gov.tr" üzerinden, yayın akışı ve ders programını takip ederek, kendileri için belirlenen saat aralığında yayını izleyecek. Peki, EBA TV frekans ayarı nasıl yapılır? İşte, MEB TRT EBA TV hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

1.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Ayıptır bu belge ayıp

Türkiye koronavirüs (COVID-19) ile mücadele sürecinde bir yandan evde kalma çağrısını ön plana çıkarırken bir yandan da çalışma hayatını sürdürmek gibi zorlayıcı bir plan uyguluyor.

7.04.2020

Neden para ödüyorum?

Tartışma sadece bizde değil, dünyada da yaşanıyor.

7.04.2020

İstanbul’un ortasında karantinada bir İngiliz çift

MARIANNE ve Chris 6 odalı evlerini kiraya verip bir karavan almışlardı...

5.04.2020

En güzel bacaklı monşerin hatıraları

CEM Duna, Türkiye’nin bugün “Monşer” diye küçümsenen diplomatlar kuşağının en parlak isimlerinden biri...

5.04.2020

Radyoculara iyi bir haberim var

Media Liven 26-31 Mart tarihleri arasında 15.328 kişiyle radyo dinlenmesi üzerine bir araştırma yaptı.

5.04.2020

Üç harfli̇ler!

Hayır ‘Çin’liler değil ‘cin’ler

4.04.2020

Sıkıysa kap virüsü!

Koronavirüs salgınının ardından dünyanın ne yönde değişeceği konusunda pek çok farklı görüş var fakat hemen hemen herkes “eskisi gibi olmayacağı” konusunda hemfikir.

2.04.2020