EKSTRA
MENÜ

Rtük

Rtük ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rtük haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.306 Rtük haberi bulunmuştur.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye'de faaliyet gösteren tüm radyo ve televizyonların yayınlarını denetleyen kamu kuruluşudur.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun görev ve yetkileri 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 34. maddesinde belirlenmiştir. Buna göre radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetleri sektörünü düzenlemek ve denetlemek amacıyla, idarî ve malî özerkliğe sahip, tarafsız bir kamu tüzel kişiliği niteliğinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu kurulmuştur. Üst Kurul, bu Kanun ve mevzuatta kendisine verilen görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır.

Rtük Haberleri

RTÜK Başkanı Şahin’den dikkat çeken açıklamalar: Netflix ile ilişkilerimiz iyi…

RTÜK Başkanı Şahin’den dikkat çeken açıklamalar: Netflix ile ilişkilerimiz iyi…

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Netflix ile ilişkilerimiz iyi. Son dönemde bütün uyarılarımızı dikkate aldılar. Nihayetinde ticari bir kuruluş. Türkiye'den kar ederken, regülasyon kurumuyla kötü olmak istemezler. Bizim onlardan milli ve manevi değerlerimize saygı ya da milli güvenliğe ilişkin taleplerimizin olması doğaldır." dedi.

25.10.2020Gündem
Son dakika haberler... RTÜKten Spotify açıklaması

Son dakika haberler... RTÜK'ten Spotify açıklaması

Son dakika haberi... Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), ‘’Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisnde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır.‘’ açıklamasında bulundu.

15.10.2020Haber
Son dakika: RTÜKten Spotify açıklaması

Son dakika: RTÜK'ten Spotify açıklaması

Son dakika haberi... Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), ‘’Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisnde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır.‘’ açıklamasında bulundu.

15.10.2020Gündem
RTÜKten Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı

RTÜK'ten Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu(RTÜK), Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu için akademik bildiri çağrısına çıkıldığı duyurusunda bulundu.

15.10.2020Gündem
Son dakika haberler: RTÜKten, Devlet Bahçeli’ye yapılan hakarete ceza

Son dakika haberler: RTÜK'ten, Devlet Bahçeli’ye yapılan hakarete ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), Halk TV'deki bir canlı yayın programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözler dolayısıyla yayıncı kuruluşa idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

14.10.2020Gündem
Spotify kapanıyor mu RTÜK’ten Spotify ve Foxplay açıklaması

Spotify kapanıyor mu? RTÜK’ten Spotify ve Foxplay açıklaması

Spotify ile ilgili son dakika açıklamasının ardından, ‘Spotify kapanıyor mu?’ sorusu gündemde yer alıyor. RTÜK tarafından yapılan açıklamada, aralarında Spotify ve Foxplay'in de bulunduğu internet üzerinden yayın yapan bazı kuruluşlara lisans başvurusu için 72 saat süre verildiği duyuruldu. İşte konu ile ilgili detaylar…

12.10.2020Teknoloji
Son dakika haberler... RTÜKten Spotify ve Foxplaye erişim engeli uyarısı

Son dakika haberler... RTÜK'ten Spotify ve Foxplay'e erişim engeli uyarısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği, aralarında Spotify ile Foxplay'in de bulunduğu 4 internet sitesine 72 saat süre tanıdı.

12.10.2020Haber
Son dakika haberler... RTÜKten Spotify ve Foxplaye erişim engeli uyarısı

Son dakika haberler... RTÜK'ten Spotify ve Foxplay'e erişim engeli uyarısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), internet ortamında yayın lisansı olmadan yayın hizmeti yaptığını tespit ettiği, aralarında Spotify ile Foxplay'in de bulunduğu 4 internet sitesine 72 saat süre tanıdı.

12.10.2020Gündem
RTÜK: Hiçbir derneğe, vakfa ya da STKya bağışta bulunulmadı

RTÜK: Hiçbir derneğe, vakfa ya da STK'ya bağışta bulunulmadı

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yapılan açıklamada, "RTÜK tarafından hiçbir derneğe, vakfa ya da STK'ya herhangi bir bağışta bulunulmamıştır. Herkesin bildiği üzere devlet memurlarının yemek ödemeleri, eskiden beri bu bütçe kodunda gösterilerek muhasebeleştirilmektedir" denildi.

12.10.2020Gündem
RTÜKten Halk TVye ‘Azerbaycan’ yorumu nedeniyle ceza

RTÜK'ten Halk TV'ye ‘Azerbaycan’ yorumu nedeniyle ceza

Azerbaycan'a ve Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'e yönelik küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliğinde ifadeler kullanılan program nedeniyle Halk TV'ye üst sınırdan idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

7.10.2020Gündem
RTÜKten Halk TV açıklaması

RTÜK'ten Halk TV açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV'ye verilen yayın durdurma cezası hakkındaki yürütmeyi durdurma kararlarının yargı tarafından kaldırıldığını belirterek, "Kuruluşun, Üst Kurulun verdiği idari yaptırım kararını pazartesi gecesi 00.00 itibarıyla uygulamaya başlaması gerekmektedir." açıklamasında bulundu.

25.09.2020Gündem
Kimsesizler dizisi konusu nedir, oyuncuları kimdir Kimsesizler dizisi oyuncu kadrosu

Kimsesizler dizisi konusu nedir, oyuncuları kimdir? Kimsesizler dizisi oyuncu kadrosu

Kimsesizler dizisi konusu ve oyuncuları araştırılıyor. Kimsesizler dizisi gündemde yer alıyor. RTÜK, 'Kimsesizler' dizisi ile ilgili gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldığını duyurdu. Kimsesizler dizisinin oyuncuları arasında Erdal Beşikçioğlu, Beren Gökyıldız, Burcu Özberk, Kübra Süzgün, Nilay Yeral ve Derinsu Akkuş bulunuyor.

25.09.2020Televizyon
RTÜK Kimsesizler dizisi ile ilgili inceleme başlattı

RTÜK 'Kimsesizler' dizisi ile ilgili inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir kanalda yayınlanan 'Kimsesizler' dizisi ile ilgili gelen şikayetler üzerine inceleme başlatıldığını bildirdi.

24.09.2020Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 11 yaşındaki çocuğun bıçaklanma sahnesi nedeniyle sonlandırılmasını istediği diziyle ilgili inceleme yapılacağını duyurdu. Dizinin başrol oyuncusunun buna tepkisi üzerine RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, "Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır" açıklaması yaptı.

21.09.2020Gündem
Son dakika… RTÜK’ten o paylaşımlar nedeniyle suç duyurusu

Son dakika… RTÜK’ten o paylaşımlar nedeniyle suç duyurusu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üst Kurul Başkanı ve Üst Kurul üyelerini hedef alan küfür ve hakaret içerikli mesajlar nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

20.09.2020Gündem
Son dakika haberi: RTÜKten Erol Mütercimlerin sözleri hakkında karar

Son dakika haberi: RTÜK'ten Erol Mütercimler'in sözleri hakkında karar

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Erol Mütercimler’in imam hatip liseleri mezunları ile ilgili ifadelerini yayınlayan haber kanalına program durdurma ve idari para cezası yaptırımı uyguladı.

16.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Son dakika... Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: Aralık sonuna kadar uzatacak fonumuz var

Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı. Bakan Selçuk çocuklara yönelik çalışmalar yapıldığını ve muzır müdahale programı düzenlendiğini belirtti. Bakan Netflix hakkında da açıklama yaptı.

12.09.2020Ekonomi
Dünya Netflixe tepki gösterdi Türkiye kataloğundan çıkartmışlardı...

Dünya Netflix'e tepki gösterdi! Türkiye kataloğundan çıkartmışlardı...

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) çocuk istismarı barındıran sahneler içerdiği gerekçesiyle 'Cuties' (Minnoşlar) filmini Türkiye katoloğundan çıkarttırdığı Netflix'e dünya büyük tepki gösterdi. Tedbirini erken alan RTÜK'ün öncü tavrı ise takdir topladı.

11.09.2020Gündem
Son dakika haberler: RTÜK’ten Erol Mütercimler açıklaması

Son dakika haberler: RTÜK’ten Erol Mütercimler açıklaması

RTÜK, "Bir televizyon kanalında Erol Mütercimler'in imam hatip camiasına yönelik tahkir edici ifadeleri nedeniyle inceleme başlatılmıştır." açıklamasında bulundu.

8.09.2020Gündem
Son dakika: Netflixten Türkiye kararı Yayına girmeyecek...

Son dakika: Netflix'ten Türkiye kararı! Yayına girmeyecek...

Geçen haftaki RTÜK kararının Netflix'e tebliğ edilmesi ile birlikte Netflix minnoşları Türkiye kataloğundan kaldırdı. Dizi Türkiye'de yayına girmeyecek.

7.09.2020Gündem
RTÜKten yayıncı kuruluşlara ‘reyting’ uyarısı

RTÜK'ten yayıncı kuruluşlara ‘reyting’ uyarısı

RTÜK, yayıncı kuruluşların reyting sonuçlarını açıklarken ölçümün hangi tarihte, kaç ilde, kaç hanede yapıldığı, hangi yaş grubundan kaç kişiyi ve hangi hedef kitleyi kapsadığı bilgilerini paylaşmasını istedi.

6.09.2020Gündem
Netflix dizisi Minnoşlar (Cuties) kaldırıldı mı RTÜK’ten Minnoşlar (Cuties) kararı -

Netflix dizisi Minnoşlar (Cuties) kaldırıldı mı? RTÜK’ten Minnoşlar (Cuties) kararı -

Türkiye’de Minnoşlar adıyla yayına girecek olan Netflix’in yeni dizisi ‘Cuties’ sosyal medyada infiala neden olmuştu. 11 yaşında kızın hikayesini anlatan Netflix filminin posteri ve konusuna pedofiliyi çağrıştırdığı gerekçesiyle tepki yağmış, Netflix yaptığı açıklamayla özür dilemişti. Peki, tepki çeken dizi Minnoşlar (Cuties) kaldırıldı mı? İşte, detaylar.

3.09.2020Gündem
Bakan Selçuktan RTÜKe çocuklar için zararlı yayınlarla mücadele teşekkürü

Bakan Selçuk'tan RTÜK'e çocuklar için zararlı yayınlarla mücadele teşekkürü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Radyo Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) çocukların fiziksel, ruhsal ve psikolojik gelişimlerini olumsuz etkileyecek yayınlarla mücadeledeki hassasiyetinden ötürü teşekkür etti.

3.09.2020Gündem
Son dakika... RTÜKten Netflixe ceza

Son dakika... RTÜK'ten Netflix'e ceza

Netflix’in 9 Eylül’de yayınlanacak yeni filmi ‘Minnoşlar’, tanıtım afişindeki görselde çocukları metalaştırdığı ve pedofiliye özendirdiği gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu. RTÜK, Netflix'in çocuk istismarı görüntüleri içeren "Minnoşlar" adlı filmi kataloğundan çıkarması gerektiğine oy birliğiyle karar verdi.

3.09.2020Haber
Son dakika... RTÜKten AKİT TVye ceza

Son dakika... RTÜK'ten AKİT TV'ye ceza

RTÜK, AKİT TV'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin verilen haberde alt bantta yer alan ve tepki çeken ifadeler nedeniyle idari para cezası verilmesine karar verdi.

3.09.2020Gündem
Son dakika... RTÜKten Netflixe ceza

Son dakika... RTÜK'ten Netflix'e ceza

Netflix’in 9 Eylül’de yayınlanacak yeni filmi ‘Minnoşlar’, tanıtım afişindeki görselde çocukları metalaştırdığı ve pedofiliye özendirdiği gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu. RTÜK, Netflix'in çocuk istismarı görüntüleri içeren "Minnoşlar" adlı filmi kataloğundan çıkarması gerektiğine oy birliğiyle karar verdi.

3.09.2020Gündem
RTÜKten, Tele 1 açıklaması

RTÜK'ten, 'Tele 1' açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Tele 1 kanalının, 5 günlük yayın durdurma cezasını bu gece itibarıyla uygulamaya başlaması gerektiğini duyurdu.

2.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Akit TV’ye büyük tepki: ‘Bunlar hata falan değil...’

Son dakika haberi: Akit TV’ye büyük tepki: ‘Bunlar hata falan değil...’

Akit TV’nin Anıtkabir’deki 30 Ağustos töreni haberinde kullandığı ‘Anırkabir’ altyazısı büyük tepki yarattı. RTÜK inceleme başlatırken MHP’den “Bunlar hata falan değil... ‘Geldikleri gibi gitmediler; kimi itini bıraktı, kimi bitini. Kimi de piçini bıraktı...’ alıntısıyla tepki geldi.

1.09.2020Haber
Son dakika… RTÜK, Akit TV hakkında inceleme başlattı

Son dakika… RTÜK, Akit TV hakkında inceleme başlattı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla devlet erkanının Anıtkabir ziyaretine ilişkin yayında Akit TV'nin ekran alt yazısında kullandığı ifadeyle ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi.

31.08.2020Gündem
RTÜK Başkanı’ndan kaymakamlara medya ve iletişim dersi: Medya ile iletişim toplum sağlığı için önemli

RTÜK Başkanı’ndan kaymakamlara medya ve iletişim dersi: Medya ile iletişim toplum sağlığı için önemli

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, görev öncesi eğitimden geçirilen kaymakam adaylarına verdiği medya ve iletişim dersinde, Anadolu medyasının önemini anlattı. Şahin kaymakamların yerel radyo ve televizyonlarla iyi ilişkiler geliştirmelerini istedi.

26.08.2020Gündem
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin anlattı: Beş kez elenen yardımcım...

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin anlattı: 'Beş kez elenen yardımcım...'

İçişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak kaymakam adaylarına ders veren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kamudaki tecrübelerini paylaştı. Halen birlikte çalıştığı yardımcısının başından geçen kaymakamlık serüvenini adaylarla paylaşan Şahin, ''İbrahim Bey, geçmişte 5 kez devletimize kaymakam olarak hizmet etmek için şansını denedi ama FETÖ kumpası ile beş defa mülakatta elendi. Şimdi bizlerle birlikte RTÜK’te devletimize hizmet ediyor'' dedi.

25.08.2020Gündem
RTÜKten bakanlığın talebiyle ilgili açıklama: Çocuklarımızı korumak için her türlü tedbiri alacağız

RTÜK'ten bakanlığın talebiyle ilgili açıklama: Çocuklarımızı korumak için her türlü tedbiri alacağız

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Netflix'te yayınlanacak olan 11 yaşındaki bir çocuğu konu alan film ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması için RTÜK'e talepte bulunulduğunu açıklanmasının ardından RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin konuyla ilgili açıklama yaptı. Şahin açıklamasında, "Geleceğimizi sağlıkla şekillendirebilmek adına çocuklarımızı korumak için RTÜK olarak her yerde koşulsuz var olmaya devam edeceğiz" dedi.

22.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından RTÜKe Netflix başvurusu

Son dakika haberi: Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan RTÜK'e Netflix başvurusu

Son dakika haberine göre; AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 11 yaşındaki bir çocuğu konu alan film ile ilgili, "Konuya ilişkin gerekli tedbirlerin alınması ve filmin değerlendirilmesi için Bakanlığımız tarafından Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) 20 Ağustos 2020 tarihi itibariyle resmî yazı ile talepte bulunulmuştur" açıklamasını yaptı.

22.08.2020Gündem
Ünaldan Netflix yanıtı: Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler

Ünal'dan Netflix yanıtı: Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler?

AK Parti Tanıtım ve Medya’dan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Netflix’in Türkiye’den çekileceği iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

21.07.2020Gündem
Ekran karartmalar mahkemelik oldu

Ekran karartmalar mahkemelik oldu

RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyeleri Okan Konuralp ile İlhan Taşcı, Üst Kurulun, Tele 1 ve Halk TV’ye verdiği ‘5 gün ekran karartma’ cezasının iptali için idare mahkemesine başvurdu.

14.07.2020Gündem
Son dakika... RTÜKten Halk TV ve Tele 1 açıklaması

Son dakika... RTÜK'ten 'Halk TV' ve 'Tele 1' açıklaması

RTÜK, Halk TV ve Tele1'e yönelik alınan yayın durdurma kararlarıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada milletvekili Ahmet Şık’ın Halk TV’deki katıldığı programda söylediği sözlerin Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sınırlarını korumakla ve halkın güvenliğini sağlamakla görevlendirilmiş kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını rencide edici olduğu vurgulandı. Tele 1 sunucusu Can Ataklı’nın uzaktan eğitim kapsamındaki bir dersteki başörtülü öğretmen hakkındaki sözlerini ise “kin ve nefret temelinde kışkırtıcı, ayrıştırıcı ve hedef gösteren nitelikte yayın” olarak değerlendirdi.

4.07.2020Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dijital tehlikelere geçit vermiyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dijital tehlikelere geçit vermiyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son 6 aylık dönemde internet siteleri ve sosyal medyada çocukları olumsuz etkileyebilecek 587 zararlı içeriğe erişimin engellenmesini sağladıklarını bildirdi.

27.06.2020Ekonomi
RTÜKten yayıncılara Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi uyarısı

RTÜK'ten yayıncılara 'Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi' uyarısı

RTÜK, Ulusal Elektronik Tebligat Sistemini aktif hale getirmeyen yayıncılara idari yaptırımların uygulanabileceği uyarısında bulundu.

18.06.2020Gündem
Son dakika haberler... Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı

Son dakika haberler... Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ifadeye çağrıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 6 AK Partilinin yaptığı suç duyurusu üzerine eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u ifadeye çağırdı

10.06.2020Gündem
Başbuğ ve Çiçek şüpheli sıfatıyla ifade verecek

Başbuğ ve Çiçek şüpheli sıfatıyla ifade verecek

Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanması yasasının arkasında FETÖ’nün olduğunu iddia eden Başbuğ ve benzer açıklamayı yapan CHP’li Çiçek’in ifadeleri alınacak.

7.06.2020Gündem
RTÜKten bazı yayın kuruluşlarına din ve sağlık istismarı cezası

RTÜK'ten bazı yayın kuruluşlarına "din ve sağlık istismarı" cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), sağlık beyanıyla sahte ürün, ilaç pazarlayan ve bazı programlar aracılığıyla dini duygularını istismar eden kanallara ceza kesti.

29.05.2020Gündem
RTÜKten yurt dışı görevlendirmelerindeki harcırahlara ilişkin açıklama

RTÜK'ten yurt dışı görevlendirmelerindeki harcırahlara ilişkin açıklama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunca (RTÜK), yurt dışında görevlendirilen üye ve üst kurul uzmanlarına harcırah kanununda belirlenen makam derecelerine göre harcırah ödemesinin yapıldığı, miktarın da Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından kabul edilen yürürlükteki kanunla belirlendiği bildirildi.

25.05.2020Gündem
Son dakika... RTÜKten kararını verdi Ülke TVye Sevda Noyan cezası

Son dakika... RTÜK'ten kararını verdi! Ülke TV'ye 'Sevda Noyan' cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Sevda Noyan'ın katıldığı televizyon programındaki sözleri nedeniyle Ülke TV'ye 3 kez program durdurma cezası verdi.

22.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tatar, Rum liderinin tebrik mesajını derhal iade etmeli

KKTC’nin yeni seçilen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a, Rum lider Nikos Anastasiadis’in gönderdiği kutlama mesajı kabul edilebilir bir üslupla yazılmamıştır ve politik teamüller içerisinde derhal kendisine iade edilmelidir. Tatar, KKTC vatandaşları tarafından KKTC Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Anastasiadis’in kutlama mesajında bahsettiği şekli ile Türk cemaatinin lideri sıfatının da üzerinde, KKTC Cumhurbaşkanı sıfatını taşımaktadır.

23.10.2020

Dün dünya borsa tarihinde bir boy band olayı yaşandı

Üç gündür Uzakdoğu borsalarındaki bir olayı izliyorum.

17.10.2020

Spotify değil, Sakaryalı bu kızın geleceği de kurtulur

Dün sabah itibarıyla RTÜK dünyanın en büyük streaming müzik platformuna 72 saat süre verdi.

14.10.2020

Başkentte ince hesaplar! Villa buluşması ipi kopardı

AK Parti’nin bir süreden beri pandeminin gölgesinde devam eden kongrelerinde, beklenmeyen ve bilinmeyen bir gelişme yaşanmıyor. Görevden alınacak il ve ilçe başkanları önceden istifa ettirildiği için, kimin gidip kimin kalacağı zaten biliniyor. Delege de salona gidip, kendisine gösterilen adaya oy veriyor.

11.10.2020

Dilimiz kimliğimizdir

Dijital çağın nimetlerinden hepimiz sonuna kadar yararlanıyoruz. 

11.09.2020

Almanya iki yılda biz iki haftada

TBMM Genel Kurulu’nun tatil öncesi çıkardığı sosyal medya düzenlemesi, uzun süre konuşulacak gibi. Tartışmanın ana noktasını “Denetleme mi, kısıtlama mı?” oluşturuyor. AK Parti sözcüleri, hazırlanan düzenlemenin Almanya modeli olduğunu savunsalar da arada ciddi farklar bulunuyor.

1.08.2020

Aşı, ticari ürün değildir

'Aşı insanlık malıdır’ başlıklı dünkü yazınız vesilesiyle aşılar hakkındaki genel kanaatimi özetledim.

21.05.2020