EKSTRA
MENÜ

Rtük

Rtük haberleri sayfasında güncel ve son dakika Rtük hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 4.299 Rtük haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Türkiye'de faaliyet gösteren tüm radyo ve televizyonların yayınlarını denetleyen kamu kuruluşudur.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulunun görev ve yetkileri 6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 34. maddesinde belirlenmiştir. Buna göre radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetleri sektörünü düzenlemek ve denetlemek amacıyla, idarî ve malî özerkliğe sahip, tarafsız bir kamu tüzel kişiliği niteliğinde Radyo ve Televizyon Üst Kurulu kurulmuştur. Üst Kurul, bu Kanun ve mevzuatta kendisine verilen görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır.

Rtük Haberleri

Yayınlarda kişisel veriler ifşa edilemeyecek: Protokol imzalandı

Yayınlarda kişisel veriler ifşa edilemeyecek: Protokol imzalandı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) ile Kişisel Verileri Koruma Kurumu (KVKK) arasında, radyo ve televizyon programlarında kişisel verilerin korunması amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.

26.10.2021Gündem
Son dakika...  RTÜK, şifresiz yayınlanacak maçların listesini yayınladı

Son dakika... RTÜK, şifresiz yayınlanacak maçların listesini yayınladı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), şifresiz ve açık yayınlanacak spor ve kültür olaylarının listesini yayınladı.

21.10.2021Gündem
Son dakika haberi: Başak Demirtaşın sözleri sonrası... RTÜKten Fox TV hakkında inceleme

Son dakika haberi: Başak Demirtaş'ın sözleri sonrası... RTÜK'ten Fox TV hakkında inceleme

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir programda Başak Demirtaş'ın sözleri ve açıklamaları nedeniyle Fox Tv hakkında inceleme başlattığını duyurdu.

6.10.2021Gündem
RTÜK “Önemli Olaylar Listesi”ni güncelliyor

RTÜK “Önemli Olaylar Listesi”ni güncelliyor

RTÜK ''Önemli Olaylar Listesi” yenileniyor. Kültür ve sporseverleri yakından ilgilendiren listeye son şekli önümüzdeki günlerde verilecek.

5.09.2021Gündem
Sahte ürünlere dikkat

Sahte ürünlere dikkat

Tüm Eczacı işverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, pandemi sürecinde gıda takviyelerine olan talebin artmasının sahte ürün üretimini tetiklediğini belirterek, “Ülkemizde sahte gıda takviyesi satışı üç kat arttı” dedi.

26.08.2021Ekonomi
İYİ Partili Aytun Çıray’a yargıdan ret

İYİ Partili Aytun Çıray’a yargıdan ret!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, RTÜK Başkanı Şahin hakkında suç duyurusunda bulunan Çıray’ın başvurusunu reddetti.

25.08.2021Gündem
RTÜKten ABden 3.6 milyon euro fon iddialarına yalanlama

RTÜK'ten 'AB'den 3.6 milyon euro fon' iddialarına yalanlama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'nca "Avrupa Birliği (AB) gibi meşruiyeti belli olan bir uluslararası örgütün fonları ile belirli amaçlara hizmet eden dış menşeili çeşitli kuruluşların diğer ülkelerin iç politikalarını dizayn etme çabasıyla o ülkedeki bazı medya organlarına para aktarımının aynı kefeye konulması en basit tabirle aymazlıktır, dezenformasyondur, yalan haberdir" açıklaması yapıldı.

20.08.2021Gündem
İlhan Taşçı: ‘RTÜK toplantısına alınmadım’

İlhan Taşçı: ‘RTÜK toplantısına alınmadım’

RTÜK’ün CHP kontenjanından üyesi İlhan Taşcı, dünkü RTÜK toplantısına, Başkan Ebubekir Şahin’in teklifiyle katılmasının engellendiğini söyledi.

12.08.2021Gündem
RTÜK: Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir

RTÜK: Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı'ndan (RTÜK) "Yabancı kurum ve kuruluşların fonlarıyla Türkiye'de faaliyet gösteren medyanın olası milli güvenlik sorunlarına yol açabileceği gerçeğiyle hareket ederek Üst Kurul olarak gerekli tüm düzenleme ve denetleme faaliyetlerini titizlikle ele almaktayız. Yerli ve milli medyamız yalnız ve sahipsiz değildir" açıklaması yapıldı.

23.07.2021Gündem
İnsan, karakter ve irade -2

İnsan, karakter ve irade -2  

Bilgiye ulaşmanın her geçen gün biraz daha kolaylaştığı çağımızda insanlar arasındaki farkın bilgileri ile iradeleri arasındaki bağlantıdan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Çünkü sınırsız bilgi ve iletişim olanakları bireyi çıkmaza sürükler, birey doğru olanı seçmek konusunda da çoğu zaman kişilerin yahut grupların etkisi altında kalır.     

19.07.2021Eğitim
RTÜK İletişim Dergisi yayında

'RTÜK İletişim Dergisi' yayında

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) hazırlanan 'RTÜK İletişim Dergisi' temmuz sayısıyla yayın hayatına başladı. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, "RTÜK, bu dergisiyle iletişim kanallarına bir yenisini daha ekleyerek tüm paydaşlarıyla bağlantısını daha da güçlendiriyor" dedi.

16.07.2021Gündem
Edebiyat ruhsal protezdir -1

Edebiyat ruhsal protezdir -1

“Edebiyat, bizi sınırlı varlığımızın ve duyularımızın ötesine taşıyan bir ruhsal protez gibidir; ona tutunmamızı ve bu sayede sınırlarımızın ötesine erişmemizi sağlar.” Terry Eagleton

12.07.2021Eğitim
Hayvanları Koruma Yasası nihayet yasalaştı Artık ‘mal’ değil ‘can’lar

Hayvanları Koruma Yasası nihayet yasalaştı! Artık ‘mal’ değil ‘can’lar

Hayvanları Koruma Yasası değişikliği Meclis’te kabul edilirken ‘dostlar’ artık süs eşyalığından çıkıp ‘can’ oldu. Hakları, sahipli-sahipsiz ayrımı yapılmadan korunacak. Hayvanları eziyet ederek öldürenler ve neslini yok edenlere hapis yolu açıldı. Ev hayvanını terk edene 2 bin lira ceza kesilecek. Petshop’lar kedi köpek satamayacak.

10.07.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahinden CHPli üyeye tepki: Medyayı ayrıştırma çabasından vazgeçilmeli

RTÜK Başkanı Şahin'den CHP'li üyeye tepki: Medyayı ayrıştırma çabasından vazgeçilmeli

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, CHP'li RTÜK üyesi İlhan Taşçı'nın, Kurul'un ceza uygulamalarına ilişkin paylaşımına, "Bu ayrıştırma çabası kabul edilemez, derhal vazgeçilmelidir" diyerek tepki gösterdi.

5.07.2021Gündem
Kıbrıs, Türkiye ve İngiltere üçgeni arasında ‘unutamadıkları’nı yazdı

Kıbrıs, Türkiye ve İngiltere üçgeni arasında ‘unutamadıkları’nı yazdı!

Tanınmış gazeteci-radyo programcısı Timur Öztürk’ün yeni kitabı ‘40 Yılın Hikâyesi-Unutamadıklarım’ İngiltere merkezli yayınevi Press Dionysus tarafından piyasaya sürüldü.

2.07.2021Avrupa
RTÜKün yeni üyeleri belli oldu

RTÜK'ün yeni üyeleri belli oldu

TBMM Genel Kurulunda yapılan oylamada, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyeliğine, AK Parti kontenjanından Mehmet Daniş ve Orhan Karataş ile MHP kontenjanından Deniz Güçer seçildi.

29.06.2021Gündem
RTÜK’e 3 yeni üye

RTÜK’e 3 yeni üye

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nda (RTÜK) boşalan 3 üyelik için AK Parti ve MHP adaylarını Meclis Başkanlığı’na iletti.

25.06.2021Gündem
TBMM Başkanlığı, RTÜKte üyelik kontenjanı hesaplamasına dair çıkan haberleri yalanladı

TBMM Başkanlığı, RTÜK'te üyelik kontenjanı hesaplamasına dair çıkan haberleri yalanladı

TBMM Başkanlığı, "kanuna aykırı yapılan hesaplamayla RTÜK'te boşalacak 3 üyelikten 1'inin İYİ Parti Grubuna verilmediği" iddialarını yalanlayarak, üyelik seçimlerinde kontenjanların, parti gruplarının TBMM'deki üye sayıları oranına göre belirlendiğini bildirdi.

18.06.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: Kadına şiddet konusunda 1842 müeyyide uygulandı

RTÜK Başkanı Şahin: Kadına şiddet konusunda 1842 müeyyide uygulandı

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele edilmesi, kadın istismarının önlenmesi, küçük yaşlardan itibaren çocuk ve gençlerde farkındalık sağlanması, cinsiyet temelli ayrımcılık ve kadına yönelik baskılarla mücadele edilmesi kapsamında Üst Kurulumuz tarafından 2011 yılından itibaren 1842 müeyyide uygulandı" dedi.

16.06.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahin: RTÜKü iktidarın savunucusu ilan etmek aymazlıktır

RTÜK Başkanı Şahin: RTÜK'ü iktidarın savunucusu ilan etmek aymazlıktır

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, "Verilen cezalar sadece belli medya kuruluşlarına yönelikmiş gibi bir algı oluşturmak, halkı yanlış yönlendirmek, RTÜK'ü iktidarın savunucusu ilan etmek en kibar tabirle aymazlıktır" dedi.

17.05.2021Gündem
Spotify kurucusunun Arsenali satın alma teklifi reddedildi

Spotify kurucusunun Arsenal'i satın alma teklifi reddedildi

Mobil müzik ve podcast yayıncısı Spotify'ın kurucusu Daniel Ek'in, İngiltere'nin önde gelen futbol kulüplerinden Arsenal'i satın almak için yaptığı teklif kabul edilmedi.

16.05.2021Ekonomi
RTÜKten Mescid-i Aksada yapılan saldırılara kınama

RTÜK'ten Mescid-i Aksa'da yapılan saldırılara kınama

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Mescid'i Aksa'da yapılan saldırıları kınadı. Üst kuruldan yapılan açıklamada, ramazan ayının son günlerinde İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırısına ilişkin, "Mescid-i Aksa'da yapılan insanlık dışı saldırıları kınıyor ve telin ediyoruz." denildi.

10.05.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Usludan İsraile tepki: Sen terör devletisin

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu'dan İsrail'e tepki: Sen terör devletisin

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Filistinlilere yönelik saldırılarla ilgili olarak, "Biliyoruz, ne zulümlerin, ne işgallerin ne cinayetlerin biter; çünkü sen bir terör devletisin. Katil İsrail'sin" paylaşımında bulundu.

10.05.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Podcast yükselen mecra

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Podcast yükselen mecra

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Ipsos ve Podbee Media'nın yürüttüğü araştırmaya göre Türkiye'de düzenli Podcast dinleyen sayısının yaklaşık 650 bin; düzensiz aralıkla dinleyenlerin sayısının ise yaklaşık 2 milyona ulaştığını bildirdi.

4.05.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahin’den ’mesaj’ açıklaması

RTÜK Başkanı Şahin’den ’mesaj’ açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, medya kuruluşları temsilcilerine sokağa çıkma kısıtlamaları haberlerinin görüntüleriyle ilgili gönderilen yazıda "Hatırlatmamızın amacı, sağlığımız için milletçe büyük emek verdiğimiz tam kapanma dönemini hakkıyla sonlandırmaya katkıda bulunmaktır" ifadeleri yer aldı.

2.05.2021Gündem
CHPli Engin Altayın Cumhurbaşkanı Erdoğana yönelik açıklamasıyla ilgili KRT TVye ceza

CHP'li Engin Altay'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik açıklamasıyla ilgili KRT TV'ye ceza

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay'ın katıldığı programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "Sonu Menderes'e benzemesin" açıklamasıyla ilgili KRT TV'ye idari para cezası uyguladı.

28.04.2021Gündem
RTÜKten, CHPli Özkoçun sözleri nedeniyle KRTye ceza

RTÜK'ten, CHP'li Özkoç'un sözleri nedeniyle KRT'ye ceza

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP'li Engin Özkoç’un katıldığı televizyon programındaki sözleri nedeniyle KRT'ye en üst sınırdan idari para cezası verdi.

21.04.2021Gündem
Son dakika: CHPli Engin Altayın tepki çeken sözleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Son dakika: CHP'li Engin Altay'ın tepki çeken sözleri hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları tarafından CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik "tehdit suçu" işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

21.04.2021Gündem
Son dakika: CHPli Engin Altayın tepki çeken sözleri hakkında RTÜKten açıklama

Son dakika: CHP'li Engin Altay'ın tepki çeken sözleri hakkında RTÜK'ten açıklama

RTÜK, 'Bir yayın kuruluşunda CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın açıklamaları nedeni ile 6112 sayılı Kanun'un yayın ilkeleri çerçevesinde inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.' açıklamasında bulundu.

21.04.2021Gündem
RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız

RTÜK: Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’ndan (RTÜK) yapılan açıklamada, bildiri yayınlayan 104 emekli amirale ilişkin "Milli iradenin yanında, darbecilerin karşısındayız" denildi.

4.04.2021Gündem
RTÜKten lisans yenileme süresi hatırlatması

RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, lisans süresi bitimine en az 2 ay kala Üst Kurula müracaat ederek lisans yenilenmesi talebinde bulunmaları gerektiğini belirtti.

30.03.2021Gündem
‘Binbir Gece’, kanalı iflastan kurtardı

‘Binbir Gece’, kanalı iflastan kurtardı

Dünya çapında ilgi gören Türk dizilerinin ünü giderek yayılıyor. Hollywood’dan sonra en çok dizi ihraç eden ülke olan Türkiye’deki dizi sektörü birçok kez Alman medyasının da gündemi oldu.

28.03.2021Avrupa
RTÜKten Cumhurbaşkanı Erdoğanın ilan ettiği ‘Dünya Dili Türkçe’ seferberliğine destek

RTÜK'ten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği ‘Dünya Dili Türkçe’ seferberliğine destek

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta ilan ettiği  "Dünya Dili Türkçe" seferberliğini desteklediğini bildirdi.

22.02.2021Gündem
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5inci ülke

Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülke

RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Dijital 2021 Raporu'na ilişkin, "Raporda Türkiye'nin öne çıktığı başlıklar. Sesli arama ve komut verme sistemini dünyada en çok kullanan 5'inci ülkeyiz. Video oyunu kullanımında dünya ortalamasının üzerinde ve 5'inci sırada yer almaktayız. Tüm dünyada internette en çok üretilen içerik dili açısından Türkçe 4'üncü sırada" açıklamasında bulundu. Öte yandan Uslu Türkiye'de sosyal medya kullanıcı sayısının 60 milyona ulaştığını belirtti.

21.02.2021Gündem
RTÜKten Halk TV ve Habertürke para cezası

RTÜK'ten Halk TV ve Habertürk'e para cezası

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Halk TV ve Habertürk'e idari para cezası verdi.

10.02.2021Gündem
Sözleri çok tepki çeken Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğluna dava

Sözleri çok tepki çeken Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'na dava

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, üniversite olan şehirlerindeki apart evlere yönelik 'fuhuş evleri' ifadesini kullanmıştı. Tepkiye neden olan açıklamaları nedeniyle Sofuoğlu hakkında “halkın bir kesimini aşağılamak" suçlamasıyla dava açıldı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya’da talimatla ifadesi alınan Sofuoğlu, 6 aydan 1 yıla hapis cezası istemiyle yargılanacak.

9.02.2021Gündem
RTÜKten televizyon yayıncılarına ihlal uyarısı

RTÜK'ten televizyon yayıncılarına 'ihlal' uyarısı

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) dizi, haber bültenleri ve spor programlarında yayın ilkeleriyle bağdaşmayan durumlara karşı televizyon yayıncıları uyarılarak, "Uzman raporlarının en kısa sürede Üst Kurul gündemine alınması sağlanarak bundan sonraki süreçte de benzeri ihlaller uzmanlarımız tarafından titizlikle takip edilecektir" denildi.

31.01.2021Gündem
RTÜK Başkanı Şahinden CHPli Özgür Özele cevap

RTÜK Başkanı Şahin'den CHP'li Özgür Özel'e cevap

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, kendisini eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e Twitter'dan cevap verdi. Şahin, "Yapılan bir değerlendirmeyi başka yerlere çekmek insafsızlıktır, vicdansızlıktır, art niyetliliktir" dedi.

30.01.2021Gündem
Adanada mülkiyeti RTÜKe ait 3.365 m² arsa satışa çıkarıldı

Adana'da mülkiyeti RTÜK'e ait 3.365 m² arsa satışa çıkarıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun mülkiyetinde bulunan nitelikleri ve muhammen bedelleri ilanda belirtilen Adana İli, Seyhan İlçesi, Çınarlı Mahallesi 391 Ada, 215 Parsel üzerinde yer alan vasıflı arsa “kapalı teklif usulü” ile satışa çıkarılacak.

27.01.2021Ekonomi
RTÜK Başkanı yeniden Ebubekir Şahin seçildi

RTÜK Başkanı yeniden Ebubekir Şahin seçildi

Üst Kurul’da yapılan seçimde 2 yıllık görev süresi biten Ebubekir Şahin yeniden RTÜK Başkanı seçildi. RTÜK Başkan Vekili ise Arif Fırtına oldu.

25.01.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Usludan İdlib için destek çağrısı

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan İdlib için destek çağrısı

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan İdlib kampanyası için sosyal medya hesabından destek çağrısında bulundu.

24.01.2021Gündem
Fikri Sağların tepki çeken sözlerine RTÜKten ceza

Fikri Sağlar'ın tepki çeken sözlerine RTÜK'ten ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, siyasetçi Fikri Sağlar’ın başörtülü hakimleri hedef alan sözlerini ekrana taşıyan Halk TV’ye oy birliğiyle idari para cezası verdi.

13.01.2021Gündem
Roman vatandaşlar, Erman Toroğlunun söylemlerini mahkemeye taşıdı

Roman vatandaşlar, Erman Toroğlu'nun söylemlerini mahkemeye taşıdı

Futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu hakkında bir televizyon programında Roman vatandaşların tepkisini çeken sözleri nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

11.01.2021Haber
RTÜKten Ebubekir Sofuoğlunun tepki çeken sözlerine ceza

RTÜK'ten Ebubekir Sofuoğlu'nun tepki çeken sözlerine ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Akit TV’nin 'Derin Kutu' programına konuk olarak katılan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun 'fuhuş evi' benzetmesi nedeniyle idari para cezası verilmesine karar verdi. Öte yandan Prof. Dr. Bingür Sönmez'in de katıldığı televizyon programında, 'Ben aşı yaptırmam diyenler birer vatan haini' sözünün eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle, kanala idari para cezası müeyyidesi uyguladı.

30.12.2020Gündem
RTÜKten yılbaşındaki kısıtlama günleri için medyaya çağrı

RTÜK'ten yılbaşındaki kısıtlama günleri için medyaya çağrı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nca (RTÜK) sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde ailelerin çocuklarıyla birlikte ekran karşısında daha çok zaman geçirdiği belirtilerek, "Medya hizmet sağlayıcıların özellikle 4 günlük zaman zarfında tüm aile fertlerinin birlikte seyredeceği programların seçiminde daha hassas davranmalarını bekliyoruz" denildi.

28.12.2020Gündem
RTÜK 4 günlük kısıtlama için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacak

RTÜK 4 günlük kısıtlama için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacak 

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, yeni yıl öncesi uygulanacak 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması için yayın kuruluşlarına tavsiyelerde bulunacaklarını belirterek, ‘Eskiden olduğu gibi çocuklarımızla, eşimizle, büyüklerimizle birlikte izleyebileceğimiz televizyon programları yayınlanmasını tavsiye edeceğiz. Bununla ilgili çalışmalarımızı bitirdik. Yakın zamanda da kendilerine ilan edeceğiz’ dedi.

27.12.2020Gündem
RTÜKten, televizyon kanallarına konuk uyarısı

RTÜK'ten, televizyon kanallarına 'konuk' uyarısı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığı'nca, televizyonlarda uzman olduklarını iddia ettikleri alanlarında yeterli derecede bilgi sahibi olmayan konukların, maksadını aşan söylemler kullandıklarının tespit edildiği belirtilerek, bu yayınlar nedeniyle medya hizmet sağlayıcılara müeyyide uygulanmasının söz konusu olabileceği açıklandı.

19.12.2020Gündem
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettir

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli: Orduya satılmış demek vatana ihanettir

MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın." ifadelerini kullandı.

4.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tahammül ve süre düşüyor

Farkındasınızdır... Son 10 yıldır ortalama bir şarkının süresi 3 dakikanın altına düştü.

14.10.2021

Korkut Eken’e sorulmayan sorunun yaşamsal önemi

Gazeteci Saygı Öztürk, Korkut Eken’e soruyor:

28.05.2021