EKSTRA
MENÜ

Anket

Anket haberleri sayfasında güncel ve son dakika Anket hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.616 Anket haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Anket Haberleri

Tabletten, ekrandan uzak kalan çocuğun hayatındaki boşluğu nasıl dolduracağız

Tabletten, ekrandan uzak kalan çocuğun hayatındaki boşluğu nasıl dolduracağız?

Aile ve yaşam alışkanlıkları, yaşam kalitesi dijital nesnelerin kullanımında ve dijital bağımlılığı önlemede önemlidir. Tutarlı davranma, teknolojiyi ödül-ceza olarak kullanmama, çocukla nitelikli zaman geçirme, etkin dinleme ve doğru iletişim kurma gibi geleneksel ebeveyn yeterliklerinin dijital nesnelere temas süresini azaltmada ve dijital bağımlılığı önlemede de geçerli olduğu unutulmamalı.

21.09.2021Eğitim
Seçmen: Söder, Laschet’e destek vermiyor

Seçmen: Söder, Laschet’e destek vermiyor!

Civey kamuoyu şirketinin yaptığı araştırma, Alman seçmenlerin önemli bir bölümünün CSU Genel Başkanı Markus Söder’in seçim kampanyasında Armin Laschet’e yeteri kadar destek vermediğini düşündüğünü ortaya çıkardı.

21.09.2021Avrupa
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Mazlumların gözü büyük ve güçlü bir Türkiye üzerindedir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: Mazlumların gözü büyük ve güçlü bir Türkiye üzerindedir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Türkiye ekonomide, eğitimde, siyasette, teknolojide her alanda bugün olduğu yerden çok daha güçlü bir noktaya çıkacak. Güçlü ve büyük Türkiye sadece Türkiye'nin 84 milyonu için değil bütün mazlumlar için dünyanın garantisidir. Mazlumların gözü büyük ve güçlü bir Türkiye üzerindedir." dedi.

19.09.2021Gündem
ABDde endişelendiren koronavirüs araştırması

ABD'de endişelendiren koronavirüs araştırması

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), aşıdan önce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) atlatan her 3 kişiden 1’nin uzun dönem hastalığın semptomlarını taşıdığını belirtti.

17.09.2021Dünya
‘Genç düşsüzlüğü’

‘Genç düşsüzlüğü’

Evrim Kuran’ın 3 bin 253 katılımcıyla gerçekleşen yeni göç nesline dair kapsamlı bir araştırmadan yola çıkarak yazdığı ‘Onlar Göçtü Buradan’, herkes için ders niteliğinde bir kitap.

16.09.2021Kitap Sanat
Rus halkı yarın sandık başına gidecek

Rus halkı yarın sandık başına gidecek

Rusya’da yarın parlamentonun alt kanadı olan Devlet Duması milletvekillerinin seçimi için oy verme işlemi başlıyor.

16.09.2021Dünya
Van Valiliği açıkladı: 15 gün süreyle yasaklandı

Van Valiliği açıkladı: 15 gün süreyle yasaklandı

Van'da resmi kutlama ve etkinlikler dışında gösteri ve yürüyüşlere güvenlik gerekçesiyle 15 gün yasak getirildi. Kentte düzenlenecek olan imza kampanyası, bildiri, broşör ve el ilanı dağıtımının da mülki idare amirinin iznine bağlandığı belirtildi.

15.09.2021Gündem
Çarpıcı araştırma sonucu: Bitkisel beslenme Kovid-19 riskini azaltıyor

Çarpıcı araştırma sonucu: Bitkisel beslenme Kovid-19 riskini azaltıyor

Koronavirüs salgınının başından beri virüsle ilgili aşı, ilaç ve tedavi çalışmalarını sürdüren bilim insanları hem hastalığa yakalanmamız hem de yakalandığımızda kolayca atlatabilmemiz için çalışmalarına devam ediyor. Yapılan son bir araştırmanın sonuçlarına göre bitkisel beslenme Kovid-19 riskini azaltıyor.

15.09.2021Dünya
ABDde California Valisi Gavin Newsom referandum sonucunda görevinde kaldı

ABD'de California Valisi Gavin Newsom referandum sonucunda görevinde kaldı

Demokratlar için tarihi önem taşıyan California Valisi Gavin Newsom'un görevden alınması referandumunda, büyük bir farkla valinin görevde kalması kararı çıktı.

15.09.2021Dünya
Anketlerde Merkel’in koltuğuna en yakın isim... Kimdir bu Olaf Scholz

Anketlerde Merkel’in koltuğuna en yakın isim... Kimdir bu Olaf Scholz?

Almanya’da 26 Eylül seçimleri öncesinde anketlerde üçüncü sırada yer alan SPD’nin adayı Olaf Scholz son haftalarda birinci sıraya yükseldi. Almanya’da Merkel hükümetinin salgınla mücadele ve sel felaketi sonrası kesenin ağzını açması rakip partiden koalisyonda yer alan Maliye Bakanı Scholz’a puan kazandırmaya başladı.

15.09.2021Dünya
Avrupalılara sordular Merkel mi, Macron mu

Avrupalılara sordular Merkel mi, Macron mu?

Görevde olduğu 16 yıldır Avrupa Birliği’nin politikalarının şekillenmesinde çok önemli rol oynayan, zaman zaman sert şekilde eleştirilse de saygı duyulan bir lider olma konumunu koruyan Almanya Başbakanı Angela Merkel’e Avrupalılar da sahip çıkıyor.

15.09.2021Dünya
Pandemi toplu taşımayı vurdu

Pandemi toplu taşımayı vurdu

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul’da COVID-19’dan sonra toplu ulaşım kullanımı yarı yarıya düştü. İBB verilerine göre 2019’un ilk 6 ayında toplu taşımayla 1 milyar 101 milyon 89 bin 475 kez yolculuk yapılırken, bu rakam 2021’in aynı döneminde 562 milyon 117 bin 871 oldu.

15.09.2021Gündem
BM Gıda ve Tarım Örgütünden dijital tarım stratejisine destek

BM Gıda ve Tarım Örgütü'nden "dijital tarım stratejisi"ne destek

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Türkiye Temsilci Yardımcısı Ayşegül Selışık, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrasında tüm dünyanın bir anda çok hızlı bir şekilde dijitalleştiğini belirterek, "Tarım ve Orman Bakanlığı ile Türkiye genelinde bir 'dijital tarım stratejisi' hazırlamış durumdayız." dedi.

14.09.2021Ekonomi
Norveçte seçim sonuçlarında sol blok önde

Norveç'te seçim sonuçlarında sol blok önde

Norveç'te yapılan genel seçimlerde sandık başı anketlere göre, Başbakan Erna Solberg liderliğindeki Muhafazakar Sağ Parti (H), ikinci parti olurken, ana muhalefet İşçi Partisi (AP) birinci çıktı.

14.09.2021Dünya
ABDlilerin yüzde 54ü aşı şartına destek veriyor

ABD'lilerin yüzde 54'ü aşı şartına destek veriyor

ABD'de yapılan ankette, ülkenin yarısından fazlasının iş yerleri, okul ve spor müsabakalarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı şartı getirilmesine sıcak baktığı belirtildi.

13.09.2021Dünya
Bizde de artmaya başlayan çağımızın yeni belası  Afet hastalığı: Eko-anksiyete

Bizde de artmaya başlayan çağımızın yeni belası! 'Afet' hastalığı: Eko-anksiyete

Cayır cayır yanan ormanları görünce gözleriniz mi kararıyor? Sel sularının yarattığı tahribatı izlerken nefesiniz mi daralıyor? Siz de 'dünyanın yok olmaya mahkûm olduğunu' düşünüp gelecek adına kaygılanıyor musunuz? Yanıtınız 'evet' ise aman dikkat... 'Eko-anksiyete'ye yakalanmış olabilirsiniz. İşte adını daha fazla duymaya başlayacağımız ‘eko-anksiyete' ve onunla başa çıkmanın yolları.

12.09.2021Gündem
Onların korkusu ne iklim ne korona..

Onların korkusu ne iklim ne korona!..

30 yıldır aralıksız olarak Almanların koruları üzerinde anket yapan R+V-Versicherung adlı sigorta şirketinin son 2 bin 400 kişi üzerinde yaptığı araştırma, Almanların ne koronadan ne de iklimden, en çok paralarının azalmasından korktuğunu ortaya koydu.

10.09.2021Avrupa
İstanbul Havalimanı ‘en iyiler’ arasında

İstanbul Havalimanı ‘en iyiler’ arasında

NEW York merkezli Travel andLeisure Dergisinin Worlds Best Awards 2021 anketinde  İstanbul Havalimanı 91.17 puanla Dünyanın en iyi 10 havalimanı arasında ikinci sırada yer aldı.

10.09.2021Ekonomi
İstanbul dünyanın en iyi 37 şehri arasında

İstanbul dünyanın en iyi 37 şehri arasında

İngiltere merkezli Time Out dergisi, dünyanın en iyi 37 şehrini seçti. Dünya çapında 27 bin kişiyle düzenlenen anket ve Time Out editörlerinin oylarıyla belirlenen şehirler arasında ilk sırada San Fransisco yer aldı. İstanbul da kendine listede yer buldu.

10.09.2021Ekonomi
İstanbul Havalimanı Dünyanın En İyi 10 Havalimanı’ sıralamasında ikinci oldu

İstanbul Havalimanı 'Dünyanın En İyi 10 Havalimanı’ sıralamasında ikinci oldu

İstanbul Havalimanı, New York merkezli, dünyaca ünlü Travel and Leisure Dergisi’nin “World’s Best Awards 2021” anketinde “Dünyanın En İyi 10 Havalimanı” arasında yer aldı. Derginin okuyucularının oylarıyla belirlenen listede 91.17 puanla ikinci sırada yer alan İstanbul Havalimanı, ilk 10 arasına en yüksek sıradan giriş yaptı.

9.09.2021Ekonomi
Milli voleybolcu Eda Erdem Dündar tarihe geçti

Milli voleybolcu Eda Erdem Dündar tarihe geçti!

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Fenerbahçe Opet'in kaptanı Eda Erdem Dündar, 2021 Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın en iyi oyuncuları arasına adını yazdırdı.

8.09.2021Voleybol
Partilerin kaderini, vatandaşlık sigortası mı belirleyecek

Partilerin kaderini, vatandaşlık sigortası mı belirleyecek?

Almanya’da seçimler yaklaşırken partilerin vaat ettikleri öneriler de dikkatle takip ediliyor. SPD, Yeşiller ve Sol Parti’nin seçim programında yer alan ‘vatandaşlık sigortası’na ilgi büyük oldu. Yapılan anket, öneriye karşı çıkan Birlik Partileri ile FDP’li seçmenlerin bile vatandaşlık sigortasına olumlu yaklaştığını ortaya koydu.

8.09.2021Avrupa
Son dakika... Kavcıoğludan enflasyon ve rezerv açıklaması

Son dakika... Kavcıoğlu'dan enflasyon ve rezerv açıklaması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ekonomi toplantısına katıldı. Kavcıoğlu "Gelişmekte olan ekonomilerle karşılaştırdığımızda Türkiye ekonomisinde enflasyon, rezervler ve risk primi konularında iyileşme alanı olduğunu görüyoruz. Kısa vadede enflasyon görünümünde etkili olan geçici unsurların etkisini yitireceğini ve son çeyrekte düşüş eğilimine gireceğini düşünüyoruz. Rezervlerimiz 115-120 milyar dolar seviyesine gelmiştir" dedi.

8.09.2021Ekonomi
CSU’da anket şoku

CSU’da anket şoku

Almanya’da anketlerde CDU/CSU’nun oy oranı dibe vurdu. Genel anlamda Armin Laschet nedeniyle Birlik Partileri’nin oyunun düştüğü algısı oluşurken, Bavyera’da yapılan anket CSU’nun oyunun da yüzde 30’un altına gerilediğini ortaya koydu.

8.09.2021Avrupa
Çiftler beraber mi yoksa ayrı mı uyumalı ‘Cinsel hayatı geliştirebilir...’

Çiftler beraber mi yoksa ayrı mı uyumalı? ‘Cinsel hayatı geliştirebilir...’

Partnerinizle mi uyumayı tercih ediyorsunuz yoksa yalnız uyumak mı size daha iyi geliyor? ABD’de yapılan bir araştırmaya göre ayrı uyumanın faydaları var...

5.09.2021Dünya
ABD Başkanı Bidena kötü haber Oyları eriyor...

ABD Başkanı Biden'a kötü haber! Oyları eriyor...

ABD Başkanı Joe Biden'ın başkanlığına ilişkin son anketler, 2022'de yapılacak ara seçimlerde Demokrat Partinin, Kongrenin iki kanadında çoğunluğu elinde tutma şansını zorlaştırdığını gösteriyor. Uzmanlar ise durumu 'Demokratlar için felaket' olarak yorumladı.

3.09.2021 Dünya
İSO İmalat PMIı 8 ayın zirvesinde

İSO İmalat PMI'ı 8 ayın zirvesinde

İSO Türkiye İmalat PMI anket verileri, ocak ayından bu yana imalat sektörünün performansında en güçlü iyileşmeye işaret etti.

1.09.2021Ekonomi
ABDlilerin yarısı, işyerlerindeki aşı zorunluluğunu destekliyor

ABD'lilerin yarısı, işyerlerindeki aşı zorunluluğunu destekliyor

Ankete göre ABD vatandaşlarının yarısı, işyerlerindeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı zorunluluğunu onaylıyor.

26.08.2021Ekonomi
Uzman isim son verileri yorumladı: Sanayide üçüncü çeyrek de iyi geçiyor

Uzman isim son verileri yorumladı: Sanayide üçüncü çeyrek de iyi geçiyor

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), ağustosta bir önceki aya göre 0,4 puan artarak yüzde 77,1 seviyesine yükseldi. Ekonomist Haluk Bürümcekçi gelen son veri ile ilgili yaptığı değerlendirmede rakamların yılın üçüncü çeyreğinde de sanayide işlerin yolunda gittiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

25.08.2021Ekonomi
Hizmet, perakende ve inşaatta güven endeksi yükseldi

Hizmet, perakende ve inşaatta güven endeksi yükseldi

Güven endeksi ağustos ayında temmuz ayına göre; hizmet sektöründe yüzde 1,2, perakende ticaret sektöründe yüzde 0,6 ve inşaat sektöründe yüzde 7,1 arttı. Endeksin 100'den büyük olması sektörün mevcut ve gelecek döneme ilişkin iyimserliğini gösteriyor.

25.08.2021Ekonomi
Mansur Yavaş aday olacak mı Canlı yayında açıkladı...

Mansur Yavaş aday olacak mı? Canlı yayında açıkladı...

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iddialara yanıt verdi. Adaylık konusunun gündemde olmadığını söyleyen Yavaş, 'Aday olarak adımın geçmesi bile hoş' şeklinde konuştu.

25.08.2021Gündem
Almanya’da 15 yıl aradan sonra bir ilk: SPD birinci parti

Almanya’da 15 yıl aradan sonra bir ilk: SPD birinci parti

Almanya’da genel seçimlere bir ay kala yapılan ankete göre SPD, yaklaşık 15 yıl aradan sonra muhafazakar CDU/CSU’nun önüne geçerek ülkenin en güçlü partisi konumuna ulaştı.

25.08.2021Avrupa
Mansur Yavaş adaylık sorularına yanıt verdi

Mansur Yavaş adaylık sorularına yanıt verdi

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adaylığı için ismi geçen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iddialara yanıt verdi. Adaylık konusunun gündemde olmadığını söyleyen Yavaş, 'Aday olarak adımın geçmesi bile hoş' şeklinde konuştu.

25.08.2021Haber
Son dakika... Kapasite kullanım oranları açıklandı

Son dakika... Kapasite kullanım oranları açıklandı

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı Ağustos'ta yüzde 77,1 oldu.

25.08.2021Ekonomi
Çalışan anketinden aşı çıktı

Çalışan anketinden 'aşı' çıktı

Aşı, gündemin en önemli konularından biri olmaya devam ediyor. Çalışma hayatında aşıyla normal hayata dönme tartışmaları sürerken, çalışanların aşıya bakışı ise ilk kez anket konusu oldu. Hem sahada hem de uzaktan çalışan toplam 2 bin kişinin katıldığı ankete göre, çalışanlar ‘aşı karnesine’ olumlu bakıyor.

23.08.2021Ekonomi
Anket Nasıl Hazırlanır Bilgisayarda Ve Telefonda Anket Nasıl Yapılır

Anket Nasıl Hazırlanır? Bilgisayarda Ve Telefonda Anket Nasıl Yapılır?

Belirli bir konu üzerinde araştırma yaparak bilgi edinmek amacıyla yazılı veya sözlü olarak yapılan geri bildirim şekilleri anket olarak nitelendirilmektedir. Anket nasıl hazırlanır bilgisayarda ve telefonda anket nasıl yapılır hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

22.08.2021Araştırma
Çalışma hayatındaki Suriyeliler için yapılan anket sonuçlandı: Yüzde 93’ü meslek sahibi

Çalışma hayatındaki Suriyeliler için yapılan anket sonuçlandı: Yüzde 93’ü meslek sahibi

Suriyelilerin çalışma hayatına entegrasyonu için AB desteğiyle yaşama geçirilen Mahir Eller Projesi’nin raporu, bu alanda yaşanan sorunları da ortaya koydu.

21.08.2021Ekonomi
Turkcellin inovatif çözümü Ultia ile şirketler dijitalleşiyor

Turkcell'in inovatif çözümü Ultia ile şirketler dijitalleşiyor

Turkcell, yeni geliştirdiği Ultia platformuyla işletmelerdeki iş süreçlerinin dijitalleşmesini kolaylaştırarak yüksek kaynak verimliliği sağlıyor.

19.08.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Sıfır’ın Yaz Tatili’

Öğrenciler tatilden döndüklerinde bazı öğretmenlerin kompozisyon konusu şuydu: “Tatili nasıl geçirdiniz, tatilinizi anlatın.”

14.09.2021

Sosyal medyada FETÖ’cülerin yüzde 75’i ‘Atatürkçü’ kılığına büründü

Cumartesi günü, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda meşhur doktora salonunda Türkiye Hukuk Platformu tarafından düzenlenen, “Darbelerle Mücadele Yöntemleri” sempozyumunda, “FETÖ’nün Sosyal Medya Taktikleri” konusunda bir konuşma yaptım.

13.09.2021

Yaz anketleri ve kararsızlar

Her ay partilerin veya şirketlerin yaptırdığı anketler, ilgililerine servis ediliyor. İktidar için pek iç açıcı olmayan anketlerde, dikkatler kararsızların durumuna kayıyor.

12.09.2021

Almanya’da seçmen ‘sosyal adalet’ istiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak seçimlere az bir süre kaldı. Partilerin propaganda çalışmaları harıl harıl devam ediyor. İktidardaki muhafazakar Hıristiyan Birlik Partileri seçim yarışına önde başlamışlardı. Ardından Yeşiller rüzgârı esiyordu. Son 20 yıl içinde oylarının yüzde 20’sini kaybeden sosyal demokratlar ise çok gerilerden geliyordu. Ancak iki hafta önce sosyal demokratlar öne geçti.

10.09.2021

Anketlerin ışığında ekonomi partisi

Konsensus ve Optimar’ın ağustos ayı anketlerini inceliyorum. Birbirinden farklı sonuçlar var. Ama ortak bir şey ortaya çıkıyor. “Millet seçim değil, geçim derdinde.”

8.09.2021

Kapalıçarşı ne olacak?

Üsküdar Üniversitesi Sosyoloji Başkanı Prof. Dr. Ebulfez Süleyman önderliğinde ‘Kapalıçarşı Esnafının Dünden Bugüne Kültür ve Turizme Katkılarının Sosyolojik Tahlili’ üzerine Avrasya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Nihan Kalkandeler’in de aktif görev aldığı bir araştırma yapıldı.

24.08.2021

Cumhurbaşkanlığı seçimi ne olur

Gündemde ABD’nin Afganistan’ı altın tepsi içinde Taliban’a teslim etmesi ve Kastamonu, Sinop, Bartın ve Karabük’teki sel felaketinin yaralarını sarma çalışmaları var. Ama siyaset de olanca sıcaklığı ile devam ediyor.

20.08.2021