MENÜ

Anket

Anket ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anket haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.062 Anket haberi bulunmuştur.

Anket Haberleri

Tüketici güven endeksine revizyon

Tüketici güven endeksine revizyon

Türkiye İstatistik Kurumu "Avrupa Komisyonu Ekonomik ve Finansal İşler Genel Müdürlüğünün tavsiyeleri doğrultusunda ve uluslararası karşılaştırılabilirliğin sağlanması amacıyla tüketici güven endeksinin hesaplama yöntemi güncellendi" dedi.

21.09.2020Ekonomi
Uzaktan eğitime kişiselleştirme ve oyun dahil edilmeli

Uzaktan eğitime kişiselleştirme ve oyun dahil edilmeli

Yapılan bir araştırma, ebeveynlerin uzaktan eğitim sisteminden beklentilerini ortaya koydu. Katılımcıların %78’i uzaktan eğitimde online sınıf ortamında interaktif bir portal tasarımının, %72’siyse ders biter bitmez öğrenmenin değerlendirilebileceği bir sistemin eğitimin verimini artıracağını düşünüyor. Ebeveynler öğretmen eşliğinde online canlı derslerin en iyi model olduğunu düşünüyor. Veliler ayrıca bu derslere oyun entegre edilirse ve AR ve VR teknolojileri online derslerde kullanılabilirse öğrencilerin motivasyonunun artacağını belirtiyor.

21.09.2020Teknoloji
Vedat Milor: Pijama, terlik ve televizyon kullanmam

Vedat Milor: Pijama, terlik ve televizyon kullanmam

Birçoğumuz onu gastronomi yazı ve programlarıyla tanıyoruz ama bildiğimizden çok daha ötesi. Öğrencilikten hocalığa: Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, Londra Ekonomi Okulu, Berkeley, Stanford, Princeton üniversiteleri... Fransa’da tamamladığı doktora tezi American Sociological Association tarafından 1990’da senenin en iyi doktora tezi seçildi. Dünya Bankası’nda çalıştı. Ayrıca milyon takipçili bir sosyal medya fenomeni. Gelin, ikilemli sorularımızla bu ilginç adamı biraz daha ayrıntısına tanıyalım: Vedat Milor.

21.09.2020Magazin
5. Sınıf Matematik Veri Toplama Düzenleme Ve Gösterme konu anlatımı

5. Sınıf Matematik Veri Toplama Düzenleme Ve Gösterme konu anlatımı

Herhangi bir problemin ya da işlemlerin çözümünü daha etkin şekilde yapabilmek için veri toplarız. Bu veriler aynı zamanda düzenleme ve grafik üzerinden gösterme şeklinde gerçekleştirilir. Şimdi veriler ile ilgili bu işlemler nasıl yapılıyor tanımlama gerçekleştireceğiz ve öğreneceğiz. İşte 5. sınıf matematik veri toplama düzenleme ve gösterme konu anlatımı.

20.09.20205. SINIF
SPD’nin oyları düşmeye devam ediyor

SPD’nin oyları düşmeye devam ediyor

Almanya’nın en eski partisi olan Sosyal Demokrat Parti (SPD), oy kaybetmeye devam ediyor. Yapılan son kamuoyu yoklamasında SPD’nin seçmen desteği yüzde 14’e geriledi. Buna karşılık Yeşiller ise oylarını artırdı. Son yapılan anket sonuçlarına göre bugün seçim olsa Yeşiller’in alacağı oy yüzde 22.

20.09.2020Avrupa
Espor turnuvası Kupa Vestelin kapsamı genişledi

Espor turnuvası Kupa Vestel'in kapsamı genişledi!

Vestel, Haziran ayında düzenlediği ve esporseverler tarafından yoğun ilgi gören Kupa Vestel kapsamını genişletti. İkinci defa düzenleyecek turnuva bu kez 3 ay sürecek.

18.09.2020eSpor
Türkiyedeki firmaların aktif büyüklüğü geçen yıl 8,6 trilyon lira oldu

Türkiye'deki firmaların aktif büyüklüğü geçen yıl 8,6 trilyon lira oldu

İmalat sektörü 2 trilyon 330 milyar 829 milyon lira aktif büyüklükle ilk sırada yer aldı - Geçen yıl toplam brüt satış 8 trilyon 164 milyar 86 milyon lira, net satışlar ise 7 trilyon 778 milyar 637 milyon lira oldu.

16.09.2020Ekonomi
Bürokrasi siber güvenlik girişimlerinin ana engeli

'Bürokrasi siber güvenlik girişimlerinin ana engeli'

Siber güvenlik uzmanları, bürokrasinin endüstriyel sektördeki siber güvenlik girişimlerinin ana engeli olduğunu ortaya koydu

16.09.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Koronavirüs nedeniyle özel sektör ve kamuda mesai saatleri değişebilir

Son dakika haberi: Koronavirüs nedeniyle özel sektör ve kamuda mesai saatleri değişebilir

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında geçilmesi planlanan kademelendirilmiş mesainin detayları belli oldu. Toplu Ulaşım Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, toplu ulaşımı yüzde 60 oranında özel sektör çalışanlarının kullandığını vurgulayarak, "Valilik, İBB ile perşembe günü bir toplantı yaptı. Birlikte bir çalışma yapılacak. Valilik özel sektör için sanayi odalarıyla, özel sektör temsilcileriyle görüşerek buna göre mesaiyi kademelendirecek" dedi.

14.09.2020Gündem
ABDli seçmene göre zihinsel olarak ikisi de başkan olmaya uygun değil

ABD'li seçmene göre zihinsel olarak ikisi de başkan olmaya uygun değil

ABD’de yapılan son anket, seçmenlerin hem Cumhuriyetçi Parti’nin hem de Demokrat Parti’nin adayına yönelik büyük şüpheleri olduğunu ortaya koydu.

12.09.2020Dünya
Son dakika | Cenk Tosundan Fenerbahçe açıklaması

Son dakika | Cenk Tosun'dan Fenerbahçe açıklaması

Everton forması giyen Cenk Tosun, sakatlığı ve Fenerbahçe'ye transfer iddialarıyla ilgili konuştu.

9.09.2020Futbol
Tenis turnuvasında IBM Watson kullanılacak

Tenis turnuvasında IBM Watson kullanılacak

IBM ve ABD Tenis Birliği (USTA) açık kaynak hibrit bulut teknolojisini temel alan IBM Watson’ı kullanıyor, sanal tartışma programları ve yorumlarla turnuvaya hayat veriyor.

9.09.2020Teknoloji
Trump - Biden çekişmesinde dikkat çeken anket sonucu

Trump - Biden çekişmesinde dikkat çeken anket sonucu

ABD’de yapılan bir ankette katılımcıların çoğunluğu, mevcut Başkan Cumhuriyetçi Donald Trump’ın, rakibi eski Başkan Yardımcısı Demokrat Joe Biden’ı başkanlık seçimi tartışmalarında yeneceğini düşünüyor.

7.09.2020Dünya
Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı Vedat Milordan menemen açıklaması

Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Vedat Milor'dan menemen açıklaması

Menemenin soğanlı mı soğansız mı olduğu araştırılıyor. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri de menemendir. Peki, menemen soğanlı mı olur, soğansız mı? Vedat Milor 2018 yılında konu ile ilgili bir anket yapmış ve anket sonucunda oy kullananların %50,6’sı soğanlı olur demişti. İşte Vedat Milor'un konu ile ilgili yazısı...

Son alışverişlerinizi gerçekten kendi iradenizle mi yaptınız

Son alışverişlerinizi gerçekten kendi iradenizle mi yaptınız?

Son dönemin trend pazarlama yöntemlerinden biri olan Nöropazarlama (Neuromarketing), tüketicinin aklını ve duygularını okuyarak rakiplerinden ayrışmayı hedefleyen şirketlerin gözdesi. Peki bu yüksek pazarlama teknolojisi nasıl kullanılıyor?

7.09.2020Teknoloji
Coğrafi işaret tescilinde Şanlıurfa ve Gaziantep liderliği kimseye kaptırmıyor

Coğrafi işaret tescilinde Şanlıurfa ve Gaziantep liderliği kimseye kaptırmıyor

Türkiye'nin coğrafi işaretli ürün sayısı, Türk Patent ve Marka Kurumuna (TÜRKPATENT) yapılan başvurular ve tescillerle giderek artıyor. Ülkede coğrafi işaretli ürün sayısı 519'a ulaşırken, çiğ köftesinden şıllık tatlısına, eşkilisinden saç kavurmasına kadar 30 ürünü için onay alan Şanlıurfa, iller sıralamasında ilk sıradaki yerini koruyor.

Girişimciler, uzaktan çalışmaya KOBİlerden daha hızlı uyum sağladı

Girişimciler, uzaktan çalışmaya KOBİ'lerden daha hızlı uyum sağladı

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) kurduğu Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi (BTM) ve Big Cat Research iş birliğiyle yapılan "Pandemide Uzaktan Çalışmanın KOBİ'lere/Startup'lara Etkisi" araştırmasına göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) pandemisi döneminde uzaktan çalışmaya girişimciler, KOBİ'lerden daha hızlı uyum sağladı.

3.09.2020Teknoloji
BIST100 yüzde 0.61 yükseldi, dolar 7.35 lirada

BIST100 yüzde 0.61 yükseldi, dolar 7.35 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100) 1,064 ve 1,086 puan arasında dalgalandığı Salı gününü yüzde 0.61 artışla 1,085.19 puanda tamamladı. Kapanışta, BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.13 ekside, BIST Mali Endeks yüzde 1.21 ve BIST Hizmetler Endeksi de yüzde 0.46 artıdaydı.

1.09.2020Ekonomi
İSO Türkiye İmalat PMI Ağustosta 54.3 oldu

İSO Türkiye İmalat PMI Ağustos'ta 54.3 oldu

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi  performansında en hızlı ve güvenilir referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) ağustosta 54,3 düzeyinde gerçekleşti. Covid-19 salgınından  kaynaklı sert daralmanın ardından, Türk imalat sektörü böylece üst  üste üç ay güçlenen bir performans sergiledi. Bu dönemde toplam yeni  siparişlere göre yavaş olmakla birlikte yeni ihracat siparişleri de  artış gösterdi.

1.09.2020Ekonomi
Video oyunlar ahlaki gelişimi etkiliyor

Video oyunlar ahlaki gelişimi etkiliyor

Video oyun endüstrisi hızlı bir şekilde yükselişine devam ederken, bu oyunların kişilerin ahlaki gelişimindeki etkilerine yönelik tartışmalar da devam ediyor. Yapılan araştırmalar, video oyunlar ile ahlaki gelişim arasında önemli bir ilişki olduğunu gösteriyor.

31.08.2020Teknoloji
Staj için dijital platform kuracaklar

Staj için dijital platform kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Çanakkale’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

30.08.2020Ekonomi
Fenerbahçe-Galatasaray yarışı FIFAnın başını döndürdü

Fenerbahçe-Galatasaray yarışı FIFA'nın başını döndürdü

FIFA’nın "En tutkulu taraftar hangisi?" anketine sadece 12 saat içinde 1 milyon 574 bin 203 oy gelirken, F.Bahçe yüzde 57.3, G.Saray yüzde 42.7 oy aldı. Kanarya Twitter’dan "Konu gerçek bağlılık ise bizimle aynı cümlede dahi olamazsınız" paylaşımı yaptı.

28.08.2020Futbol
Hamile Kalmak İçin Kaç Kez Seks Yapmanız Gerekiyor

Hamile Kalmak İçin Kaç Kez Seks Yapmanız Gerekiyor

Hamile kalmak ciddi bir iştir. Bazı çiftler daha ilk denemede hamile kalıyormuş gibi görünürken, diğerleri de sonsuza dek deneyecekmiş hissiyatına kapılabilir. Ancak yeni bir ankete göre bir çiftin hamile kalması için gerçek bir sayı var.

27.08.2020Evlilik
FIFAnın Fenerbahçe - Galatasaray anketine rekor katılım Kazanan...

FIFA'nın Fenerbahçe - Galatasaray anketine rekor katılım! Kazanan...

1,5 milyondan fazla oy kullanıldı, yıldız isimler paylaşım yaptı...

27.08.2020Futbol
Dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmanın püf noktaları

Dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmanın püf noktaları

Koronavirüs salgını sonrasında hayatımıza iyiden iyiye yerleşmeye başlayan dijital çalışma döneminde esnek ekipler oluşturmak için hangi noktalara dikkat etmek gerekiyor?

27.08.2020Teknoloji
Galatasarayın göndermesine Fenerbahçeden cevap

Galatasaray'ın göndermesine Fenerbahçe'den cevap

Galatasaray, tarihi rekabete girdiği Fenerbahçe'ye şampiyonluk ve yıldız sayısı üzerinden göndermede bulundu. Fenerbahçe ise "Tutku, deplasmanı eve çevirmektir. Tutku kiminin rüyası kiminin kabusu olmaktır" mesajını paylaştı.

26.08.2020Futbol
FIFAdan Fenerbahçe ve Galatasaray anketi

FIFA'dan Fenerbahçe ve Galatasaray anketi!

FIFA, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın taraftarlarına ilişkin anket başlattı.

26.08.2020Futbol
Fransada üstsüz güneşlenme krizi

Fransa'da 'üstsüz güneşlenme' krizi

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, polisin Akdeniz sahilinde üstsüz güneşlenen kadınlardan giyinmelerini istemesinin ardından üstsüz güneşlenmeyi savundu.

26.08.2020Dünya
Güven endeksleri yükselişte

Güven endeksleri yükselişte

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından ağustos ayına ilişkin İktisadi Yönelim İstatistikleri ve Reel Kesim Güven Endeksi (RKGE) açıklandı.

26.08.2020Ekonomi
Alman Otomobilciler Birliği: Kriz destekli teşvikler tam çözüm olmayacak

Alman Otomobilciler Birliği: Kriz destekli teşvikler tam çözüm olmayacak

Alman Otomobilciler Birliği’nin (VDA) yaptırdığı bir araştırmaya göre, Alman hükümetinin mali yardımlarının ve kısa süreli çalışma programlarının sıkıntılı otomotiv parçası tedarikçilerinin ‘küçülmelerini’ durduramayacağını, sadece geciktireceğini ortaya koydu.

25.08.2020Avrupa
Alman Otomobilciler Birliği: Kriz destekli teşvikler tam çözüm olmayacak

Alman Otomobilciler Birliği: Kriz destekli teşvikler tam çözüm olmayacak

Alman Otomobilciler Birliği’nin (VDA) yaptırdığı bir araştırmaya göre, Alman hükümetinin mali yardımlarının ve kısa süreli çalışma programlarının sıkıntılı otomotiv parçası tedarikçilerinin "küçülmelerini" durduramayacağını, sadece geciktireceğini ortaya koydu.

25.08.2020Ekonomi
Son dakika... Reel kesim güven endeksi açıklandı

Son dakika... Reel kesim güven endeksi açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın verilerine göre reel kesim güven endeksi Ağustos'ta 5,5 puan artarak 106,2 oldu.

25.08.2020Ekonomi
Finansal Hizmetler Güven Endeksi ağustosta arttı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi ağustosta arttı

Finansal Hizmetler Güven Endeksi (FHGE), ağustosta bir önceki aya göre 10,6 puan artarak 170 seviyesine yükseldi.

24.08.2020Ekonomi
Kurallara uymayanlar...

Kurallara uymayanlar...

Bochum Ruhr Üniversitesi araştırma ve tedavi merkezi, 8 ülkede son 12 hafta içinde koronavirüsten ölümleri araştırdı. Her ülkede haziran ayı başında 18 yaşından itibaren bin civarında insana korona önlemlerini ne kadar ciddiye aldıkları ve uydukları soruldu. Anket sonucuna göre korona kurallarına tam uyulmayan ülkelerde ölüm vakalarının yüksek olduğu belirlendi.

24.08.2020Avrupa
Koronavirüs, kadınların online alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi

Koronavirüs, kadınların online alışveriş alışkanlıklarını değiştirdi

Pandemi döneminde çalışan kadınların online alışveriş alışkanlıklarında önemli değişiklikler olduğu belirlendi. Pandemi öncesi giyim ve kozmetik ağırlıklı alışveriş yapan kadınların sepetleri, son 5-6 aydır ağırlıklı olarak gıda ve temel ihtiyaç maddeleri ile doluyor.

21.08.2020Teknoloji
Philadelphia Fed İmalat Endeksi ağustosta beklenenden fazla düştü

Philadelphia Fed İmalat Endeksi ağustosta beklenenden fazla düştü

ABD'de Philadelphia Fed İmalat Endeksi, ağustosta 17,2 seviyesine gerileyerek piyasa beklentilerinin altında bir seyir izledi.

20.08.2020Ekonomi
Cep telefonsuz bir tatil düşünmüyoruz

Cep telefonsuz bir tatil düşünmüyoruz

Yapılan ‘Tatil yaparken sürdürülen teknolojik alışkanlıklar’ başlıklı bir araştırmanın sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 97’si cep telefonu olmadan tatil yapamayacağını söyledi.

20.08.2020Teknoloji
Son dakika haberi... AK Partide İstanbul Sözleşmesi hazırlığı… İşte atılacak adımlar

Son dakika haberi... AK Parti'de İstanbul Sözleşmesi hazırlığı… İşte atılacak adımlar

AK Parti’nin hukukçu milletvekilleri tarafından üzerinde çalışılan İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili atılacak adımlar netleşmeye başladı. Buna göre, sözleşmedeki tartışmalı iki madde yeniden yazılacak. Bu maddeler Avrupa Konseyi'ne sunulacak, kabul edilmemesi halinde Türkiye geniş kapsamlı bir insan hakları sözleşmesi hazırlayacak.

20.08.2020Gündem
Gençler robot ve program bilgisi konusunda kendilerini eksik görüyor

Gençler robot ve program bilgisi konusunda kendilerini eksik görüyor

Üniversite ve meslek yüksekokullarından büyük umutlarla mezun olan gençler iş sahibi olmak için çaba sarf ediyor. Uzmanlara göre, mesleki becerilerini arttırmak için kurslara yönelen gençler özellikle robot yazılım dili ve bilgisi, program bilgisi, makine bilgisi konularında kendilerini yetersiz görüyorlar.

17.08.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Pijama, terlik ve televizyon kullanmam

Birçoğumuz onu gastronomi yazı ve programlarıyla tanıyoruz ama bildiğimizden çok daha ötesi. Öğrencilikten hocalığa: Galatasaray Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi, Londra Ekonomi Okulu, Berkeley, Stanford, Princeton üniversiteleri... Fransa’da tamamladığı doktora tezi American Sociological Association tarafından 1990’da senenin en iyi doktora tezi seçildi. Dünya Bankası’nda çalıştı. Ayrıca milyon takipçili bir sosyal medya fenomeni. Gelin, ikilemli sorularımızla bu ilginç adamı biraz daha ayrıntısına tanıyalım: Vedat Milor.

21.09.2020

‘Ne koronası ya?’ diyenler için

TAZE anket sonuçlarına göre yüzde 11.4’ümüz “koronavirüs diye bir hastalığın varlığına inanmıyor” sevgili okur!

17.09.2020

Yeni nesil liderlik stratejileri nelerdir?

İş dünyasında ve sosyal hayatta insanlara liderlik edebilmek için ilgili alanda üstün bilgiye ve öz güvenli bir kişiliğe sahip olunmasının yeterli geldiği, antipatik davranan ve ültimatom vererek üstünlük sağlamaya çalışan kişilere saygı duyulduğu günler geride kaldı.

15.09.2020

Çağatay’ın kiloları bizi niye gerdi?

Çağatay Ulusoy ağaçtan ağaca uçan “Tarzan” filminde oynasa, “göbekli-bıngıllı, dombili bir Tarzan” olarak karşımıza çıksa tabii ki eleştirmek hakkımız. Ama özel hayatında aldığı/verdiği kilodan bize ne? Bu bir şiddetse kadındı/erkekti çok da fark etmiyor.

4.09.2020

Sevdanın son vuruşu

Gastronomi sektöründe sunduğunuz ürünün lezzeti ve sunumu kadar ismi ve hikayesi de çok önemlidir. Yemeğin ismi farklı olduğu kadar, merak uyandırıcı ve sıra dışı olmalıdır. Daha önceden hiç duymadığınız ve sizi şaşırtan bir yemeği asla unutamazsınız. Yemeğin lezzeti ne kadar önemli ise pazarlanması da bir o kadar önemlidir.

31.08.2020

Sıra arkadaşı

Hepsini hatırlıyorum.

27.08.2020

Anketlerden Cumhurbaşkanlığı sonuçları

Aradığım sorunun cevabını Optimar’ın ağustos ayı anketinde buldum.

26.08.2020