EKSTRA
MENÜ

Web

Web ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Web haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 41.231 Web haberi bulunmuştur.

Web Haberleri

Dolandırıcılar Rick and Morty hayranlarını hedef alıyor

Dolandırıcılar Rick and Morty hayranlarını hedef alıyor

2021'de kullanıcılar sayısız yeni video içeriğine ulaşabildi ancak çoğu kişinin yeni bölümleri hevesle beklediği içerikler var. Beşinci sezonu 20 Haziran'da başlayacak olan yetişkin çizgi filmi olan Rick and Morty kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor. Siber suçlular, internette iyi bilinen ama hala etkili olan dolandırıcılık yöntemleriyle dizi hayranlarının hevesinden yararlanmaktan çekinmiyor.

18.06.2021Teknoloji
Kemer Country Club - Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi yarışmaları 2. ayak ile devam ediyor

Kemer Country Club - Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi yarışmaları 2. ayak ile devam ediyor

İki ayak ve bir finalden oluşan Bahçeşehir Koleji At Terbiyesi Ligi Yarışmaları’nın birinci ayağı 29- 30 Mayıs tarihlerinde gerçekleşirken, ikinci ayağı 19-20 Haziran ( bu hafta sonu) gerçekleşiyor olacak. Yarışmaların final müsabakaları ise 10-11 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecektir.

18.06.2021Diğer
Son dakika... Evde film izlerken bile başınıza gelebilir 72 saat içinde bildirmeyene cezası var

Son dakika... Evde film izlerken bile başınıza gelebilir! 72 saat içinde bildirmeyene cezası var

Son zamanlarda dünyada birçok şirket siber saldırıya maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde MC Donald's'tan EA'ya, JBS'ye kadar birçok dünya devi kullanıcılarını rahatlatan açıklamalarda bulunmasına rağmen tedirginlik büyüyor. Kişilerin ve kurumların siber saldırılardan korunmak ve sonrasında yapması gerekenlerle ilgili uzmanlar önemli uyarılarda bulundu.

18.06.2021Ekonomi
Peynir yerine ne yiyoruz | 6 SORU 6 YANIT

Peynir yerine ne yiyoruz? | 6 SORU 6 YANIT

Tereyağına patates püresi, süte çamaşır suyu, zeytin yağına makine yağı derken şimdi de peynir diye öyle şeyler satılıyor ki… Peki halk sağlığını hiçe sayan firmalar bize peynir diye ne yediriyorlar? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı...

18.06.2021Gündem
Nefilim fidye yazılımı milyar dolar geliri olan işletmeleri hedef alıyor

Nefilim fidye yazılımı milyar dolar geliri olan işletmeleri hedef alıyor

Nefilim fidye yazılımı grubuna ilişkin modern fidye saldırılarının işleyişini gözler önüne seren bir rapor hazırlandı. Rapor, fidye yazılımı gruplarının nasıl geliştiklerine, nasıl yakalanmadan çalıştıklarına, gelişmiş tehdit tespit ve müdahale platformlarının bu saldırıları durdurmaya nasıl yardımcı olacağına dair değerli bilgiler içeriyor.

18.06.2021Teknoloji
Uğur Şahinden 4. dalga uyarısı

Uğur Şahin'den 4. dalga uyarısı

BioNTech'in kurucu ortağı Uğur Şahin'den koronavirüs (Kovid-19) varyantları ile artan vaka sayıları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Şahin bu durumun salgında 'dördüncü dalga'ya neden olabileceğini savundu.

17.06.2021Haber
Ticaret Bakanlığı 60 uzman yardımcısı alacak - Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler İşte başvuru tarihleri

Ticaret Bakanlığı 60 uzman yardımcısı alacak - Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? İşte başvuru tarihleri

Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları belli oldu. Ticaret Bakanlığı 60 personel alımı yapılacağını duyurdu. GİH sınıfından 8’inci ve 9’uncu derece kadrolara atanmak üzere giriş sınavı ile uzman yardımcısı alımı yapacak olan Bakanlık başvuru şartları ve tarihlerini erişime açtı. Ticaret Bakanlığı memur alımı sınav başvuru tarihleri, sınav ücreti, sınav genel şartları ve diğer detaylar netleşti. Peki, başvurular ne zaman yapılacak? İşte Ticaret Bakanlığı uzman yardımcısı ilanının detayları...

17.06.2021Gündem
Türk Telekom, servislerini ‘Dijital Paket’te bir araya getirdi

Türk Telekom, servislerini ‘Dijital Paket’te bir araya getirdi

Türk Telekom; eğlence, oyun, eğitim ve internet güvenliğine yönelik dijital servislerini, kullanıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda yedi yeni ‘Dijital Paket’ ile evde internet müşterilerine sunuyor.

17.06.2021Teknoloji
Son dakika haberi... Uğur Şahin’den koronavirüs için korkutan uyarı..

Son dakika haberi... Uğur Şahin’den koronavirüs için korkutan uyarı..

BioNTech'in kurucu ortağı Uğur Şahin'den koronavirüs (Kovid-19) varyantları ile artan vaka sayıları ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi. Şahin bu durumun salgında 'dördüncü dalga'ya neden olabileceğini savundu.

17.06.2021Dünya
Son dakika... Dünya genelinde web sitelerinde flaş kesinti...Geçtiğimiz hafta da yaşanmıştı

Son dakika... Dünya genelinde web sitelerinde flaş kesinti...Geçtiğimiz hafta da yaşanmıştı!

Downdetector, ABD hava yolu şirketlerinin web sitelerinde ve Avustralya bankalarında da çevrimiçi kesintiler bildirdi. Haziran başında dünya genelinde milyonlarca kullanıcı web sayfalarına erişmeye çalışırken sorunlar yaşadıkları biliniyordu.

17.06.2021Ekonomi
Frankfurt Türk Filmleri Festivali 25 Ekim’e ertelendi

Frankfurt Türk Filmleri Festivali 25 Ekim’e ertelendi

Geçen yıl pandemi nedeniyle haziran ayına ertelenen Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali, kısıtlamaların devam etmesi nedeniyle yeniden erteleme kararı aldı.

16.06.2021Avrupa
Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu yayınlandı

Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu yayınlandı

Toplumların sağlığa erişimini sağlama misyonu ile hareket eden Philips Vakfı 2020 Yıllık Raporu’nu yayınladı. Rapor Philips Vakfı’nın, 2020 yılında 75’ten fazla proje aracılığıyla dünyada 7,5 milyon insanın, uygun maliyetli ve kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanmasıyla sonuçlanan başarısını vurguluyor. Bu projelerden bazıları Türkiye, Çin, Afrika, Avrupa ve Orta Doğu’da gerçekleştirildi.

16.06.2021Teknoloji
Whatsapp indir - Whatsapp nasıl indirilir Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması

Whatsapp indir - Whatsapp nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması

Whatsapp son zamanların en popüler mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Hemen hemen akıllı telefon kullanıcılarının vazgeçilmezi haline gelen bir uygulama olan whatsapp oldukça fazla araştırılmaktadır. Whatsapp indir - Whatsapp nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması nasıl indirilir? Whatsapp hakkında ve nasıl indirileceği hakkında daha detaylı bilgiler derledik.

15.06.2021Teknoloji
Kuran kursları açılacak mı Diyanetten yaz Kuran kursu açılış tarihi açıklaması

Kur'an kursları açılacak mı? Diyanet'ten yaz Kur'an kursu açılış tarihi açıklaması

Kur'an kursları açılacak mı, ne zaman açılacak sorusu bir süredir pek çok kişinin gündemindeydi. Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz Kur'an kursu açılış tarihi için önemli açıklamalarda bulundu. Kur'an kursunun açılacağı tarihi merak eden kişiler için detaylı bilgi yayımlayan başkanlık, bu yıl hem online hem de yüz yüze eğitimler olacağını aktardı. İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verdiği o bilgiler

15.06.2021Gündem
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor

25 Haziran’a kadar başvuruların devam ettiği yarışma, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik ediyor.

15.06.2021Ekonomi
TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları sürüyor

TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları sürüyor

Üniversite öğrencileri tarafından heyecanla takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor.

15.06.2021Teknoloji
Son dakika: Diyanet İşleri Başkanlığından yaz Kuran kursu açıklaması Tarih belli oldu

Son dakika: Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yaz Kur'an kursu açıklaması! Tarih belli oldu

Diyanet İşleri Başkanlığı yaz Kur'an kurslarının 5 Temmuz'da başlayacağını duyurdu. Eğitimler, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda, bu yıl online ve yüz yüze olarak gerçekleştirilecek.

15.06.2021Gündem
Uets nedir, ne işe yarar Ulusal elektronik tebligat sistemi nasıl alınır

Uets nedir, ne işe yarar? Ulusal elektronik tebligat sistemi nasıl alınır?

Günümüzde pek çok sürecin dijital ortama taşındığını gözlemlemek mümkün olmaktadır. Bu süreçlerden biri de elbette tebligatların elektronik ortamda alıcılara iletilmesi olmaktadır. Sizin için Uets nedir, ne işe yarar? Ulusal elektronik tebligat sistemi nasıl alınır? Şeklinde sorulmuş olan soruların yanıtlarını derledik.

15.06.2021Araştırma
Nace kodu nedir, ne işe yarar Nace kodu nasıl öğrenilir

Nace kodu nedir, ne işe yarar? Nace kodu nasıl öğrenilir?

Dünya genelinde bütün devletler ticari faaliyetleri kontrol altında tutabilmek ve etkili bir şekilde organize edebilmek için çeşitli yöntemler kullanır. Avrupa Birliği de bu konuda üstün standartlara sahip oluşumlar arasında öne çıkar. Nace olarak bilinen ve Avrupa Birliği'nde Ekonomik Faaliyetlerin istatistiklenmesi anlamını taşıyan 6 haneli kod işletmelerin tehlike sınıfını belirler. Bu nedenle her işletme sahibinin nace kodunu bilmesi ve buna uygun faaliyetler yürütmesi hayati önem taşır. Nace kodu nedir, ne işe yarar ve nace kodu nasıl öğrenilir hepsini sizin için derledik.

15.06.2021Araştırma
e Nabız ve MHRS çöktü mü 15 Haziran e Nabız neden açılmıyor Aşı randevusu için iki uygulamada erişim sorunu

e Nabız ve MHRS çöktü mü? 15 Haziran e Nabız neden açılmıyor? Aşı randevusu için iki uygulamada erişim sorunu!

e Nabız ve MHRS çöktü mü soruları aşı randevularında yaşanan yoğunluğun ardından vatandaşların yanıt aradığı konulardan oldu. Aşı randevusu almak isteyenler SGK çalışanları Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitelerinden e Nabız ve MHRS uygulamalarına girdiğinde hata ile karşılaştı. MHRS randevu sisteminde T.C kimlik numarası ve şifresi girildikten sonra 'Eror' verdiği görüldü. 14 Haziran 2021 tarihinde e Nabız ve MHRS sisteminde yaşanan erişim problemini kullanıcılar Twitter'da da gündeme getirdi. Peki, e Nabız ve MHRS ne zaman düzelecek? İşte, e Nabız ve MHRS erişim sorununun detayları.

14.06.2021Gündem
Tekirdağda, Deprem ve Tsunami Gözlem İstasyonu kuruldu

Tekirdağ'da, Deprem ve Tsunami Gözlem İstasyonu kuruldu

Tekirdağ'da bulunan Asyaport Limanı'na, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından, tüm verileri enstitünün web sayfası üzerinden takip edilebilecek olan Deprem ve Tsunami Gözlem İstasyonu kuruldu.

14.06.2021Gündem
Yüz yüze yapılacak dersler tüm üniversite öğrencilerine açık

Yüz yüze yapılacak dersler tüm üniversite öğrencilerine açık

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Haliç Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılında yüz yüze yapılacak dersleri 14 hafta boyunca Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerine açıyor.

11.06.2021Eğitim
Ana Sayfa nasıl yazılır TDKya göre bitişik mi ayrı mı yazılır Ana Sayfa yazımı

Ana Sayfa nasıl yazılır? TDK'ya göre bitişik mi ayrı mı yazılır? Ana Sayfa yazımı

İnternet sitelerine tıklandığında açılan ilk sayfaya ana sayfa denir. İngilizce olan ''Home Page'' kelimesinin birebir Türkçe çevirisi olan bu kelime genellikle web sayfaları ve e-ticaret siteleri için kullanılır. Ana sayfa kelimesinin nasıl yazıldığı ise birçok kişi tarafından merak ediliyor. TDK'ya göre Ana sayfa nasıl yazılır? Bitişik mi yoksa ayrı mı? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Sözlük
Veri Tabanı Nedir Ve Ne İşe Yarar Veri Tabanı Nerelerde Ve Nasıl Kullanılır Veritabanı Örnekleri

Veri Tabanı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Veri Tabanı Nerelerde Ve Nasıl Kullanılır? Veritabanı Örnekleri

Veritabanı kavramının kişi tarafından anlayabilmesi için öncelikli olarak veri kavramının çok iyi anlaşılmış olması gerekmektedir. Sizin için sıklıkla sorulan ve yanıtları aranan Veri tabanı nedir ve ne işe yarar? Veri tabanı nerelerde ve nasıl kullanılır? Veritabanı örnekleri konularını detaylarıyla derledik.

10.06.2021Araştırma
Tor Browser İndir - Tor Browser Nedir Ve Ne İşe Yarar Tor Browser Kullanımı Hakkında Bilgi

Tor Browser İndir - Tor Browser Nedir Ve Ne İşe Yarar? Tor Browser Kullanımı Hakkında Bilgi

İnternet kullanıcılarının gizliliğini hedefleyen, bunun beraberinde kullanıcılarının internet deneyimlerini anonim hale getirmek suretiyle kullanıcıların özgürlüğünü ve gizli iletişim kurmalarını sağlar. Sizin için Tor Browser İndir - Tor Browser nedir ve ne işe yarar? Tor Browser Kullanımı hakkında tüm detayları derledik.

10.06.2021Araştırma
İkon Nedir Ve Nasıl Yapılır Bilgisayarda İnternet Üzerinden Kolay İkon Yapma Sitesi Örnekleri

İkon Nedir Ve Nasıl Yapılır? Bilgisayarda İnternet Üzerinden Kolay İkon Yapma Sitesi Örnekleri

İkon bilgisayar ve cep telefonlarında sıklıkla kullanılan unsurlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bakımdan Ikon terimini çok sık kullanmak durumunda kalırız. Sizin için İkon nedir ve nasıl yapılır? Bilgisayarda internet üzerinden kolay ikon yapma sitesi örnekleri konu başlıklarını derledik.

10.06.2021Araştırma
Epub Nedir, Nasıl Kullanılır Epub E-Book Dosyaları Nasıl Açılır

Epub Nedir, Nasıl Kullanılır? Epub E-Book Dosyaları Nasıl Açılır?

EPUB (.epub) dosya uzantısı e-book - e-kitaplar ve diğer türlerdeki içerikleri muhafaze etmek için kullanılan popüler bir dosya formatıdır. Sizin için EPUB nedir, nasıl kullanılır? EPUB e-book dosyaları nasıl açılır şeklinde sorulan ve yanıtları merak edilen konuları detaylarıyla derledik.

10.06.2021Araştırma
Backlink Nedir, Ne İşe Yarar Seoda Backlink Önemli Mi

Backlink Nedir, Ne İşe Yarar? Seo'da Backlink Önemli Mi?

Son zamanlarda Backlink oldukça popüler bir hale geldi. Doğal olarak pek çok kişi Backlink'in ne anlama geldiğini araştırmaya başladı. İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Png Nedir Ve Ne İşe Yarar Png Dosyası Nasıl Kullanılır

Png Nedir Ve Ne İşe Yarar? Png Dosyası Nasıl Kullanılır

İnternet ortamında çok sık olarak denk geldiğimiz fotoğraf türlerinden birisi de PNG olmaktadır. Çok az kişinin ne işe yaradığını bilmekte olduğu için PNG’yi sizler için araştırdık. PNG nedir ve ne işe yarar? PNG dosyası nasıl kullanılır detayları ile derledik.

9.06.2021Araştırma
Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor

Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

Dünya genelinde internet kesintisi yaşanıyor. Aralarında Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch’in de bulunduğu çok sayıda ünlü web sitesinde kesinti yaşanıyor. Peki, Amazon, Reddit, CNN, Financial Times, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

8.06.2021Gündem
Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü

Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü?

Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü sorusu internet kullanıcılarının gündeminde yer alıyor. Dünya genelinde ortaya çıkan internet kesintileri sonrasında Instagram, Facebook, Twitter platformları haricinde pek çok platformda da erişim sıkıntıları oluşabiliyor. İşte, Instagram, Facebook, Twitter çöktü mü sorusuna yönelik bazı bilgiler

8.06.2021Teknoloji
Twitch çöktü mü, neden açılmıyor

Twitch çöktü mü, neden açılmıyor?

Twitch çöktü mü sorusu pek çok oyunseverin araştırdığı konu olmaya başladı. Dünya genelinde yaşanan erişim sıkıntısı dolayısıyla aralıklı olarak bağlantı kopma sorunu yaşanan Twitch neden açılmıyor sorusu ile karşı karşıya kaldı. Peki, Twitch çöktü mü, neden açılmıyor? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.06.2021Teknoloji
Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Siber güvenlik uzmanları, 2020 yılı içerisinde Türk şirketlere yönelik 609 Milyon brute-force (kaba kuvvet) saldırısı tespit etti. Bu saldırılarda 14 bin 500 şirket hedef alındı. Pandemi nedeni ile evden çalışmanın standart haline geldiği 2020 yılında Türk şirketlere yapılan RDP saldırıları da kademeli olarak olağanüstü şekilde arttı. 2020 yılı içerisinde dünya genelindeki RDP saldırılarında yüzde 768 artış olurken, bu oran Türkiye’ye yönelik içeriden veya dışarıdan gerçekleştirilen saldırılar için yüze 571’e ulaştı.

8.06.2021Teknoloji
Tüm Kripto Para Ve Sanal Para Birimleri: En Popüler Kripto Paralar Ve Sanal Paralar

Tüm Kripto Para Ve Sanal Para Birimleri: En Popüler Kripto Paralar Ve Sanal Paralar

Kripto paralar son yıllarda iyice popülerliğini arttırmışlardır. Bu kripto paralar her geçen gün artmaktadırlar. Dünya üzerinde oldukça fazla kripto para bulunmaktadır. Bu sanal para birimleri ile para gönderme ve yatırma işlemleri gerçekleşmektedir. Peki tüm kripto para birimleri nelerdir? En popüler olan kripto paralar nelerdir? İşte tüm kripto paralar ile ilgili bilgiler.

7.06.2021Ekonomi
Monero Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Xmr Ne Demek Kripto Para Monero Coin Nasıl Alınır

Monero Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Xmr Ne Demek? Kripto Para Monero Coin Nasıl Alınır?

Bilindiği üzere kripto paralar herhangi bir sorunu çözmeye yönelik teknolojileri bünyelerinde barındıran sistemlerdir. Blockchain olarak adlandırılan bu teknoloji genellikle resmi kurumların yürütmüş olduğu doğrulama işlemini yapabilmek için farklı bir yöntem kullanır. Daha uygun maliyetler ile daha kısa sürede çözüm geliştirdiğinden kripto paralar geleceğin teknolojisi olarak görülüyor. Monero da yakın zamanlarda piyasaya sürülen ve Bytecoin tekniği kullanılarak geliştirilen kripto paralar arasında bulunuyor. Monero nedir, ne zaman çıktı ve nasıl alınır hepsini sizler için derledik.

7.06.2021Ekonomi
Kripto (Sanal) Para Cüzdanı Nedir, Nereden Alınır Kripto Para Cüzdanı Nasıl Oluşturulur

Kripto (Sanal) Para Cüzdanı Nedir, Nereden Alınır? Kripto Para Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

Konu kripto para olduğunda akla ilk olarak kripto para cüzdanı gelmektedir. Bu sebeple insanların en çok sordukları Kripto (sanal) para cüzdanı nedir, nereden alınır? Kripto para cüzdanı nasıl oluşturulur? Sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

7.06.2021Ekonomi
Chainlink Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Lınk Ne Demek Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Alınır

Chainlink Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Lınk Ne Demek? Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Alınır?

Konu kripto para olduğunda dikkat çeken sanal para birimlerinden biri de Chainlink olmaktadır. Bu konuyla alakalı olarak sıklıkla sorulan Chainlink nedir ve ne zaman çıktı? LINK ne demek? Kripto para Chainlink coin nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Hayatını kaybeden öğrencinin diploması ailesine verildi

Hayatını kaybeden öğrencinin diploması ailesine verildi

Geçtiğimiz Nisan ayında 25 yaşında hayatını kaybeden Furkan Arslan, ailesinin, hocalarının ve arkadaşlarının katıldığı bir törenle anıldı.

7.06.2021Eğitim
Randevularda yoğunluk açıklaması: İşgücü desteği verdik

Randevularda yoğunluk açıklaması: İşgücü desteği verdik

Nüfus cüzdanı, tapu, pasaport gibi işlemler için kamu kurumlarında meydana gelen yoğunluk ve randevu krizi iddialarıyla ilgili iki kurumdan açıklama geldi.

5.06.2021Gündem
Son dakika... Nüfusta, tapuda randevu krizi Lütfen biri bize dönsün..

Son dakika... Nüfusta, tapuda randevu krizi! 'Lütfen biri bize dönsün..'

Kademeli normalleşmeyle birlikte pasaport ve kimlik işlemlerine talep artarken yoğunluk nedeniyle randevu almak bile günler sürüyor. Esnek çalışma ve karantinadaki personel nedeniyle nüfus müdürlükleri taleplere yetişemiyor.

4.06.2021Gündem
Bugünün ve geleceğin iş dünyası hibrit bir dünyada varlığını sürdürecek

Bugünün ve geleceğin iş dünyası hibrit bir dünyada varlığını sürdürecek

Uzun bir süredir dijital dönüşüm adı altında şirketler son teknolojiyi kullanarak iş süreçlerini dijital platformlara kaydırıyor ve Microsoft’un sunduğu pek çok çözüm sayesinde bu süreç çok daha etkin bir şekilde yönetilebiliyor. Hibrit çalışma modeli ise gelecekte hayatımızın merkezinde olacak.

4.06.2021Teknoloji
KEP nedir TÜRKKEP KEP başvurusu nasıl yapılır

KEP nedir? TÜRKKEP KEP başvurusu nasıl yapılır?

KEP (Kayıtlı Elektronik Posta) sisteminin önemi pandemi süreciyle birlikte daha net gözler önüne serildi ve bu süreç gösterdi ki yeni dünyanın dijital ortam üzerine şekillendiği gelecekte KEP’i olmayan kalmayacak. E-Dönüşümün Güven Kurumu Türkkep, 200’e yaklaşan bayisiyle Türkiye’nin hemen her ilinde hizmet veriyor.

3.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Kripto parayla ilgili tüm sorularınızın cevabı “All in Blockchain’ konferansında cevaplanacak. Web sitelerinden ücretsiz kayıt olun.

18.06.2021

Ankara’daki ‘yeraltı mutfağı’nın şahane serüveni

Ben çok geç öğrendim, ama Ankaralı yeme-içme tutkunlarının yıllardır yakından bildiği gizli gastronomi oluşumlarından biri The Rabbit Hole.

16.06.2021

Akıllı gençler kurnaz dolandırıcılara karşı uyanık olmalı

Dolandırıcılık, en genel anlamıyla aldatma amacı ile yapılan kasıtlı eyleme verilen isim. Kurbanlarını aldatarak mal ya da paralarını almaya çalışan kişiler birçok alanda dolandırıcılık yapıyorlar. Dijital dünyaya geçmeden önce de hayatımızın her alanında yer alıyordu dolandırıcılar. Teknolojinin yaşam alanımızın önemli bir parçası haline gelmesi dolandırıcılara yeni iş kapıları da açtı.

15.06.2021

Siber savaşlar

Bilgiyi istediği gibi yönlendirip değişimini sağlayan, doğruluk kavramını her geçen gün biraz daha aşındıran savaşlara doğru ilerliyoruz...

14.06.2021

Boğaz’da İtalyan gecesi

İtalya’nın 1953’te kurulan efsanevi moda markası Missoni’nin kurucuları, iş insanı Mehmet Korutürk’ün geçen hafta İstanbul’da misafiriydi. Korutürk tarafından Kanlıca’daki yalıda Missoni ailesi şerefine verilen davete sanat, moda ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı.

7.06.2021

Fark yaratanlar

Bir kişi eğer ister, inanır ve çalışırsa çok büyük fark yaratabilir.

3.06.2021