EKSTRA
MENÜ

Facebook

Facebook ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Facebook haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.844 Facebook haberi bulunmuştur.

FACEBOOK

Facebook, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan sosyal paylaşım sitesidir.

2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Başta sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri için açılan sosyal paylaşım sitesi, daha sonralarda Boston civarındaki okulları da kapsamış ve 2 ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydederek içerisinde Ivy Ligi okullarını da barındırmıştır.

İki senenin sonunda Facebook’un, Amerika Birleşik Devletleri’nde ki tüm okullarla erişimi sağlandı. Facebook’un yaygınlaşmaya başladığı ilk zamanlarda, siteye üye olabilmek için sadece okuldan tahsis edilen e-posta adresiyle birlikte (.edu, .ac.uk, vb.) üye olunabiliyordu. Daha sonralarda sitenin içine liseler ve bazı büyük siteler de dahil oldu.  11 Eylül 2006 tarihinde Facebook tüm e-posta adresleriyle açılmaya başladı ancak belirli yaş sınırlandırması getirildi. 13 Mart 2009’ dan beri  Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı.

Gelirini, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almakta ve Nisan 2006’da bu gelirin haftalık 1.5 milyon dolar olduğu tespit edilmiştir. Facebook’un kullancılarına sunduğu imkânlar arasında profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli profillerin dışında erişimin kısıtlanması bulunuyor. Facebook’un renklerinin genellikle mavi olmasının en ilginç sebebi kurucusu olan Mark Zuckerberg’in renk körü olmasıdır. Dil seçeneğinde güncellenen en önemli sürümler ise 9 Ekim 2008'de  Galiçyaca, Macarca, Nyorsk Norveççesi, Rumence, Slovence ve Tayca, 4 Eylül 2009'da  Arnavutça,2 Ekim 2009'da Azerice, 24 Aralık 2009'da tam sürüm halinde Kürtçe sürümü eklendi.

Facebook, içinde barındırdığı aktif üyelere dünyanın her yerinde erişim imkânı sunmaktadır. Alexa’ın istatistiklerine göre 31 Ağustos 2014 itibariyle en çok ziyaret edilen 2.sitesidir. Zamanla büyük gelişmeler gösteren Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir ve  1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.  

Takipçi sayısı aralığına göre platformların reklam gelirlerini kıyaslayan araştırmaya göre Facebook'ta 7 milyondan fazla takipçisi olan biri 187 bin 500 dolar kazanırken, bu oran YouTube'da 300 bin dolara çıkmakta Instagram'da 150 bin dolara, Twitter'da ise 60 bin dolara düşmektedir.

Facebook Haberleri

Super Mario’ya ait film posterleri paylaşıldı

Super Mario’ya ait film posterleri paylaşıldı

Facebook sayfalarında yakın zamanda çıkacak Super Mario filmine dair bazı posterler paylaşıldı.

14.04.2021eSpor
Libya ordusu, Mısırdan gelen iki uçağın silah taşıdığını duyurdu

Libya ordusu, Mısır'dan gelen iki uçağın silah taşıdığını duyurdu

Libya ordusu, Mısır'dan gelerek Sebha bölgesine iniş yapan iki uçağın silah taşıdığını açıkladı.

14.04.2021Dünya
Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır

Facebook Messenger dondurma ve silme işlemi nasıl yapılır?

Şüphesiz facebook dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformalarından biri. Her ne kadar pek çoğumuz bu uygulamanın ayarlarını biliyor olsa da, bazı noktalarda sıkıntı yaşayabiliyoruz. En çok yaşanılan sıkıntılardan biri de facebook messenger hesaplarını dondurmak ve silmekle ilgili. Peki, facebook messenger dondurma ve silme işlemleri nasıl yapılır? İşte facebook ve messenger uygulaması ile ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
Artan BioNTech aşıları israf olmasın Dünya nasıl çözümler buldu

Artan BioNTech aşıları israf olmasın! Dünya nasıl çözümler buldu?

Pfizer/BioNTech aşılarında randevusuna gitmeyenler nedeniyle dozların çöpe gitme ihtimali herkesi endişelendirdi. Türkiye'de israfı önlemek için alınmış birçok önlem mevcut. Dünyada da oldukça yaratıcı çözümler geliştiriliyor. Detaylar haberimizde...

13.04.2021Gündem
Skandal iddia: Öldürdükleri her bir kişi için 85 dolar istiyorlar

Skandal iddia: Öldürdükleri her bir kişi için 85 dolar istiyorlar

Myanmar'da ordu, güvenlik güçlerinin darbe karşıtı protesto gösterilerine müdahalesinde ölenlerin ailelerinden yakınlarının cesetlerini alabilmeleri için 85 dolar talep ediyor.

13.04.2021Dünya
Kral Çıplak mı, yoksa dünyayı kurtaracak bir fikir mi

'Kral Çıplak' mı, yoksa dünyayı kurtaracak bir fikir mi?

Telefonunuzun ekranına bir-iki dokunuş yapsanız ve üzerinizdeki dizleri çıkmış eşofman ışıl ışıl yanan bir pantolona dönüşse nasıl olur? 'Mükemmel' diyenlerdenseniz sizi aşağı alalım. 'Saçmalamayın' diyenlerdenseniz sizi yine aşağı alalım...

12.04.2021Teknoloji
Çığlık tablosunu çalan futbolcu: Pal Engerin hikayesi

Çığlık tablosunu çalan futbolcu: Pal Enger'in hikayesi

Norveç'in en yetenekli genç futbolcularından biriydi ama tüm ülke onu 'Norveç'in en ünlü hırsızı' olarak hatırlıyor. İşte sezon sezon dizi olabilecek bir hikaye...

11.04.2021Futbol
SON DAKİKA: WhatsApp kullanıcıları dikkat Uygulamayı ele geçiriyor

SON DAKİKA: WhatsApp kullanıcıları dikkat! Uygulamayı ele geçiriyor

Siber güvenlik uzmanlarından 'FlixOnline' isimli uygulama için uyarı geldi. Söz konusu uygulama kullanıcıların WhatsApp hesabını ele geçiriyor.

9.04.2021Teknoloji
Linkedln kullanıcıları dikkat Şifre değiştirme uyarısı geldi

Linkedln kullanıcıları dikkat! Şifre değiştirme uyarısı geldi

Linkedln'e kayıtlı olan bilgilerin ele geçirilmesi nedeniyle Bilişim Hukuku Derneği Başkanı Av. Kürşat Ergün, kullanıcıların e-posta, parola bilgilerini sıfırlaması gerektiğini söyledi.

9.04.2021Ekonomi
Yeni Zelanda’yı ikiye bölen meyve

Yeni Zelanda’yı ikiye bölen meyve

Eşi ve çocukları ile Yeni Zelanda'ya taşınan Hania Zadlo, hayatında ilk kez gördüğü bir meyve hakkında masum bir soru sorduğunda ülkeyi ikiye böleceğini nasıl bilebilirdi ki? İşte Zadlo'nun başından geçenler ve ulusal hazine sayılan o meyvenin ilginç hikayesi...

9.04.2021Dünya
Bülent Ersoy,  Onur Akayı affetmedi

Bülent Ersoy, Onur Akay'ı affetmedi

Bülent Ersoy, meslektaşı Onur Akay’ı affetmedi. Ersoy, erkeklik dönemine ait fotoğrafları 2016 yılında Facebook adresinden paylaştığı için Akay’a, 50 bin TL tazminat istemiyle dava açmıştı.

9.04.2021Magazin
Çavuşoğlu, koltuk krizinde noktayı koydu: Protokolde AB’nin talepleri karşılandı

Çavuşoğlu, koltuk krizinde noktayı koydu: Protokolde AB’nin talepleri karşılandı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in üçlü görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AB Konseyi Başkanı Michel gibi tekli koltuk yerine kanepeye oturtulmasıyla ilgili eleştirilere “Protokol, AB’nin taleplerine göre ayarlandı” yanıtını verdi.

9.04.2021Dünya
Instagram ve Facebook çöktü mü, neden açılmıyor 9 Nisan Facebook ve Instagram erişim sorunu

Instagram ve Facebook çöktü mü, neden açılmıyor? 9 Nisan Facebook ve Instagram erişim sorunu

Facebook ve Instagram çöktü mü? soruları sosyal medyada yaşanan sorunlarla gündeme geldi. Sosyal medya paylaşım devleri Facebook ve Instagram'da bağlantı sorunu yaşandı. "Üzgünüz ancak bir sorun oluştu" hatası Instagram'da yer alırken kullanıcılar yaşadıkları sorunu Twitter'dan dile getirdi. Erişim probleminin küresel olabileceği ilk gelen bilgiler arasında yer aldı. Dünya genelinde yaşandığı tahmin edilen Facebook ve Instagram erişim sorunu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kıs süreli yaşanan sonun sonrası uygulamalar yeniden hizmet vermeye başladı.

8.04.2021Teknoloji

Son dakika haberi: Instagram ve Facebook çöktü!

Son dakika haberi... Sosyal paylaşım siteleri Facebook ve Instagram'da kısa süreliğine erişim sorunu yaşandı.

8.04.2021Gündem
Facebook verileri çalındı Kullanıcılar için ne anlama geliyor

Facebook verileri çalındı! Kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Facebook’un 533 milyon kullanıcısının verileri bir hacker platformunda yayımlandı. Türkiye dahil 160 ülkeden milyonlarca kullanıcının telefon numarası, konum bilgileri gibi pek çok veri sızdırıldı. Peki verileri sızdırılan kullanıcılar ne yapmalı? Sızdırılan veriler hangi işlemlerde kullanılabilir? Uzmanı yanıtladı…

8.04.2021Gündem
Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anları

Dünya bu görüntüleri konuşuyor... Markette dehşet anları!

Tayland'da yaşanan inanılmaz olay bir market müşterisinin çekip sosyal medyada paylaştığı videoyla birlikte tüm dünyada viral haline geldi. Bir anda markete girerek raflara tırmanmaya başlayan dev kertenkele etraftaki herkesin yüreğini ağzına getirdi. Binlerce kez paylaşılan videoya sosyal medya kullanıcıları hem korku dolu hem de esprili yorumlar yaptı.

8.04.2021Dünya
Bir skandal daha: 500 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Bir skandal daha: 500 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Geçtiğimiz hafta yaşanan Facebook’taki 533 milyon kullanıcının ardından, 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel verileri de internette satışa çıktı.

8.04.2021Teknoloji
Geleceğin Kültürel Kodlarında ses teknolojileri ele alınacak

Geleceğin Kültürel Kodları'nda ses teknolojileri ele alınacak

Yapı Kredi’nin Code.YapıKredi programı kapsamında düzenlediği Geleceğin Kültürel Kodları etkinlik dizisi, teknolojinin farklı alanlarına ilgi duyan izleyicilerle alanında uzman kişileri bir araya getirmeye devam ediyor.

7.04.2021Teknoloji
Güzellik yarışmasında skandal: Dünya sahnede taç kavgasını konuşuyor

Güzellik yarışmasında skandal: Dünya sahnede 'taç' kavgasını konuşuyor!

Sri Lanka Güzellik yarışmasında yaşanan taç skandalı dünya gündemine oturdu. Yarışmada birinci seçilen güzelin tacı boşandığı için geri alınmaya çalışılınca sahnede görülmemiş bir kavga çıktı. Yaşananlar anbean televizyona yansıdı.

7.04.2021Dünya
Merakla beklenen özellik WhatsAppa geliyor

Merakla beklenen özellik WhatsApp'a geliyor!

WhatsApp'ın iPhone ve Android cihazlar arasında sohbet transferini mümkün kılacak bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

7.04.2021Teknoloji
Facebooka siber saldırı: Ele geçirilen bilgiler arasında cep telefonu numaranız var mı

Facebook'a siber saldırı: Ele geçirilen bilgiler arasında cep telefonu numaranız var mı?

Business Insider adlı internet sitesi, bir hacker platformunda 106 ülkeden 533 milyon Facebook kullanıcısının telefon numaraları ve kişisel verilerinin online ücretsiz paylaşıldığını iddia etti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'den yaklaşık 20 milyon kullanıcıya ilişkin Facebook'tan açıklama istedi. "Have I Been Pwned" internet sitesinde, telefon numaranızı ya da elektronik posta adresinizi girerek bilgilerinizin yayımlanıp yayımlanmadığını görebilirsiniz.

7.04.2021Teknoloji
Mark Zuckerbergin WhatsApp sırrı deşifre oldu

Mark Zuckerberg'in 'WhatsApp sırrı' deşifre oldu

Bünyesinde WhatsApp'ı bulunduran Facebook'un sahibi ve CEO'su olan Mark Zuckerberg'in milyonları etkileyen sızıntı sonrası deşifre oldu.

6.04.2021Teknoloji
İnternetten nefret suçlarına hapis cezası

İnternetten nefret suçlarına hapis cezası!

Almanya’da 3 Nisan’da yürürlüğe giren internette aşırı sağ ve nefret suçları ile mücadele yasasıyla, internette nefret suçu işleyen, başkalarını taciz ya da tehdit edenlere hapis cezası getirildi.

5.04.2021Avrupa
Kişisel Verileri Koruma Kurulu Facebook hakkında inceleme başlattı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Facebook hakkında inceleme başlattı

Gelen son dakika haberine göre Kişisel Verileri Koruma Kurulu, Facebook hakkında, kullanıcı verilerinin sızdırılması nedeniyle resen inceleme başlattı. Öte yandan güvenlik uzmanları, verilerin bilgisayar korsanları tarafından dolandırıcılık için kullanılabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

5.04.2021Gündem
Facebookta veri krizi: Türkiyeden kaç kişi etkilendi

Facebook'ta veri krizi: Türkiye'den kaç kişi etkilendi?

Geçtiğimiz günlerde 500 milyonun üzerinde kullanıcısının verilerini çaldıran Facebook ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Bu sızıntı kapsamında hangi ülkeden ne kadar Facebook kullanıcısının etkilendiği belli oldu

5.04.2021Teknoloji
Facebook skandalında yeni gelişme: CEOsunu bile koruyamamış

Facebook skandalında yeni gelişme: CEO'sunu bile koruyamamış!

Geçtiğimiz günlerde 500 milyonun üzerinde kullanıcısının verilerini çaldıran Facebook'un bu sızıntı kapsamında CEO'su ve kurucusu Mark Zuckerberg'in verilerini de koruyamadığı ortaya çıktı.

5.04.2021Teknoloji
PUBG LITE tamamen kapanıyor

PUBG LITE tamamen kapanıyor

PUBG LITE, iki senelik bir maceranın ardından tamamen kapanıyor.

4.04.2021eSpor
Türkiye onu konuşuyor: Sizin oğlan sosyal medya fenomeni oldu

Türkiye onu konuşuyor: Sizin oğlan sosyal medya fenomeni oldu

Pandemiden dolayı işsiz kalan piyanist şantör bir baba... Yine aynı sebeple okula gidemeyen, eğitime evde devam eden bir çocuk... İlkokul öğrencisi Fevzi Kaan Türker gizli gizli sosyal medyadan canlı yayınlar açıp babası gibi şarkılar söylüyor, yayınlarını binlerce kişi takip ediyor. Ailesinin haberiyse ancak birkaç gün önce, bir yakınları söyleyince oluyor!

Facebook hacklendi mi Facebookta siber saldırı iddiası gündemde Milyonlarca kullanıcı bilgileri ele geçirildi

Facebook hacklendi mi? Facebook'ta siber saldırı iddiası gündemde! Milyonlarca kullanıcı bilgileri ele geçirildi

Facebook hacklendi mi? sorusu, sosyal paylaşım platformunda siber olayın ardından gündeme geldi. Dev paylaşım platformu Facebook'un 533 milyon kullanıcısının bilgileri bir hacker platformunda çevrim içi yayımlandığı duyuruldu. Facebook kullanıcı bilgileri arasında telefon numaraları, konum bilgileri, doğum tarihlerinin yer aldığı aktarıldı. Facebook'a siber saldırı iddiası ve bilgisayar korsanları tarafından hacklendiğinin öne sürülmesi ile gözler şirketin yapacağı açıklamaya çevrildi. İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

3.04.2021Teknoloji
Son dakika haber: Facebookta büyük skandal 533 milyon kullanıcının bilgileri ele geçirildi

Son dakika haber: Facebook'ta büyük skandal! 533 milyon kullanıcının bilgileri ele geçirildi

Facebook'un 533 milyon kullanıcısının bilgileri bir hacker platformunda çevrim içi yayımlandı.

3.04.2021Dünya
Dünyada ilklere imza atan Müslüman kadınlar zirvede buluşuyor

Dünyada ilklere imza atan Müslüman kadınlar zirvede buluşuyor

Dünyada 56 İslam ülkesindeki 18-35 yaş arası 600 milyon genç için çalışmalar yürüten İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) ‘Genç Müslüman Kadınlar Zirvesi’ düzenliyor. 6-8 Nisan tarihleri arasında online olarak gerçekleştirecek zirve, dünyanın dört bir yanında ilklere imza atan başarılı Müslüman kadınlarını ağırlayacak

2.04.2021Ekonomi
YouTubetan radikal karar: Sadece içerik üreticileri görebilecek

YouTube'tan radikal karar: Sadece içerik üreticileri görebilecek

YouTube, 'dislike gizleme testi'ne birkaç hafta içinde başlayacağını duyurdu. Testin adından da anlaşılacağı üzere Youtube beğenmeme sayısının gizlemeye hazırlanıyor.

2.04.2021Teknoloji
WhatsAppta para dönemi başlıyor: Onay aldı

WhatsApp'ta 'para' dönemi başlıyor: Onay aldı!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özelliğini aktif edecek.

2.04.2021Teknoloji
Teknoloji devleri harekete geçti: Aşı olan ofise gelsin

Teknoloji devleri harekete geçti: Aşı olan ofise gelsin

Pandemi ile birlikte ofis çalışanlarını evden çalışma modeline adapte eden Amazon ve Google, aşı olan çalışanlarını ofislere çağırmaya hazırlanıyor.

2.04.2021Dünya
PUBG Lite kapanıyor mu

PUBG Lite kapanıyor mu?

PUBG Lite olarak bilinen ve masaüstü bilgisayar sistemleri yetersiz olan kullanıcıların rağbet gösterdiği PlayerUnknown's Battlegrounds versiyonu, oyunseverleri üzecek bir adım attı. Buna göre PUBG Lite, yeni dönemde kullanıcıların erişiminde olmayacak. İşte, pek çok oyun tutkununun 'PUBG Lite kapanıyor mu' sorusu ile cevap aradığı o konu hakkında bazı bilgiler

1.04.2021Teknoloji
SFS nedir, Instagramda SFS nasıl yapılır

SFS nedir, Instagram'da SFS nasıl yapılır?

Pandeminin de etkisiyle sosyal medya artık hayatımızın önemli bir bölümünü kaplamış durumda. SFS; instagram, facebook, twitter gibi sosyal medya platformlarıyla birlikte hayatımıza giren kelimelerden biri. Özellikle Instagram uygulamasında sıkça rastladığınız SFS ne demek? Instagram’da SFS nasıl yapılır? Haberimizde SFS ile ilgili tüm merak edilen sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

1.04.2021Teknoloji
Facebooktan yeni adım: Trump röportajı engellendi

Facebook'tan yeni adım: Trump röportajı engellendi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, gelini Lara Trump tarafından yapılan röportajının videosu, Facebook tarafından engellenerek kaldırıldı.

1.04.2021Dünya
Facebook, gelininin Donald Trumpla yaptığı röportajın paylaşımını engelledi

Facebook, gelininin Donald Trump'la yaptığı röportajın paylaşımını engelledi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın, gelini Lara Trump tarafından yapılan röportajının videosu, Facebook tarafından engellenerek kaldırıldı.

31.03.2021Dünya
Kültür ve Turizm Bakanlığı 14 yeni kütüphanenin yapımına başlandığını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı 14 yeni kütüphanenin yapımına başlandığını duyurdu

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu yıl 14 yeni kütüphane projesinin yapımına başlandığını, 4 yeni AVM kütüphanesinin de yakın zamanda açılacağını bildirdi.

31.03.2021Kitap Sanat
TikTok challengeı 12 yaşındaki çocuğun canına mal oldu

TikTok 'challenge'ı 12 yaşındaki çocuğun canına mal oldu

TikTok gibi sosyal medya platformlarında popüler hale gelen 'nefessiz kalma challenge'ı 12 yaşındaki bir çocuğun canına mal oldu.

31.03.2021Dünya
Facebook ve Google anlaştı: Hızlı internet için yeni adım

Facebook ve Google anlaştı: Hızlı internet için yeni adım

Facebook ve Google, internet hızını ve güvenliğini artırmak amacıyla ABD ile Güneydoğu Asya arasında 2 yeni deniz altı internet kablosu projesini hayata geçireceklerini açıkladı.

30.03.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sular ısınıyor gibi

ABD Karadeniz’e iki savaş gemisini gönderiyor...

12.04.2021

Ramazanda geleneksel tatlar

Bursa’da yaşayanlar bilir. Yıllar önce, her ramazan geldiğinde bir gelenek devam ettirilir; simit fırınları, simit yerine iftariyelikler çıkarırdı.

11.04.2021

Bir gayret daha

HERKES Bilim Kurulu’ndan yasaklar, tedbirlerle ilgili yeni tavsiyeler bekliyordu. Ancak Bilim Kurulu ertelendi. Şimdi gözler hafta başındaki Bakanlar Kurulu’na çevrildi. Önümüzdeki günlerde Ramazan başlayacak ve arife gününden itibaren restoranlar, işletmeler kapanacak.Her fırsatta yazıyorum.

10.04.2021

İÜDK öğrencileri taşınmak istemiyor - Konservatuvar yerinde güzel

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın (İÜDK) Kadıköy’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait binadan Göztepe’ye taşınma kararının alınmasına tepkiler sürüyor.

9.04.2021

Pandemi ormandaki canları da vurdu hiç yiyecekleri kalmadı

Ormanların isimsiz kahramanı Barış’tan mesaj var. Barış, pandemiden dolayı ormandaki hayvanların mamalarının bitmek üzere olduğunu duyurdu. Ona yardım eli uzatmak bizim elimizde...

9.04.2021

Eşim yüzünden kendime güvenim kalmadı

Eşimin, sosyal medyada başka bir adamla yazışmalarını yakaladım. Bu olayın üzerinden 2 yıl geçti ama hâlâ unutamıyorum. Kendime güvenim kalmadı...

7.04.2021

Ölümsüz anlar

Bilir misiniz? Bir göz vizördeyken, deklanşöre yarım dokunuşla içinize derin çekip zamanı dondurmak için tuttuğunuz nefesin, vücudu kaskatı kestiği anları...

1.04.2021