MENÜ

Facebook

Facebook ile ilgili tüm haberleri, son dakika Facebook haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Facebook haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 26.015 Facebook haberi bulunmuştur.

FACEBOOK

Facebook, insanların birbirleriyle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan sosyal paylaşım sitesidir.

2004 tarihinde Harvard Üniversitesi’nde öğrenim gören Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. Başta sadece Harvard Üniversitesi öğrencileri için açılan sosyal paylaşım sitesi, daha sonralarda Boston civarındaki okulları da kapsamış ve 2 ay içerisinde büyük bir ilerleme kaydederek içerisinde Ivy Ligi okullarını da barındırmıştır.

İki senenin sonunda Facebook’un, Amerika Birleşik Devletleri’nde ki tüm okullarla erişimi sağlandı. Facebook’un yaygınlaşmaya başladığı ilk zamanlarda, siteye üye olabilmek için sadece okuldan tahsis edilen e-posta adresiyle birlikte (.edu, .ac.uk, vb.) üye olunabiliyordu. Daha sonralarda sitenin içine liseler ve bazı büyük siteler de dahil oldu.  11 Eylül 2006 tarihinde Facebook tüm e-posta adresleriyle açılmaya başladı ancak belirli yaş sınırlandırması getirildi. 13 Mart 2009’ dan beri  Facebook'un yeni arayüzü tüm hesaplarda kullanılmaya başlandı.

Gelirini, logo reklamlarından ve sponsor gruplarından almakta ve Nisan 2006’da bu gelirin haftalık 1.5 milyon dolar olduğu tespit edilmiştir. Facebook’un kullancılarına sunduğu imkânlar arasında profillerin gösterimi sadece arkadaşlara görünecek şekilde veya belli profillerin dışında erişimin kısıtlanması bulunuyor. Facebook’un renklerinin genellikle mavi olmasının en ilginç sebebi kurucusu olan Mark Zuckerberg’in renk körü olmasıdır. Dil seçeneğinde güncellenen en önemli sürümler ise 9 Ekim 2008'de  Galiçyaca, Macarca, Nyorsk Norveççesi, Rumence, Slovence ve Tayca, 4 Eylül 2009'da  Arnavutça,2 Ekim 2009'da Azerice, 24 Aralık 2009'da tam sürüm halinde Kürtçe sürümü eklendi.

Facebook, içinde barındırdığı aktif üyelere dünyanın her yerinde erişim imkânı sunmaktadır. Alexa’ın istatistiklerine göre 31 Ağustos 2014 itibariyle en çok ziyaret edilen 2.sitesidir. Zamanla büyük gelişmeler gösteren Facebook günümüzde en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir ve  1 milyar 350 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.  

Takipçi sayısı aralığına göre platformların reklam gelirlerini kıyaslayan araştırmaya göre Facebook'ta 7 milyondan fazla takipçisi olan biri 187 bin 500 dolar kazanırken, bu oran YouTube'da 300 bin dolara çıkmakta Instagram'da 150 bin dolara, Twitter'da ise 60 bin dolara düşmektedir.

Facebook Haberleri

Facebook İstasyona o da ortak oldu

Facebook İstasyon'a o da ortak oldu

Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, "Türkiye'de sosyal medya çok sık kullanılıyor, şirketlerin kullanımı yüzde 55 ama hala sosyal medyayı istenen ölçüde kurumsal bazda kullanamıyoruz, o yüzden bu girişimcilik ofisleri çok önemli." dedi.

25.02.2020Teknoloji
ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi açıldı

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi açıldı

ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi'nin açılışında konuşan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, "ICC Girişimcilik Merkezi İstanbul Bölge Ofisi ile küresel düzeyde ICC'nin tüm networku İstanbul'a gelmiş oluyor.

24.02.2020Ekonomi
Türkiye’nin sosyal medya karnesi belli oldu

Türkiye’nin sosyal medya karnesi belli oldu

Dijital dünyaya dair yayınladığı raporlarla adından sıkça söz ettiren We Are Social, 2020 yılının ilk sosyal medya raporunu yayınladı. Yayınlanan raporda, Türkiye’de sosyal ağ kullanımından mobil ödemelere, e-ticaret pazarlamasından reklam harcamalarına kadar birçok başlıkça çarpıcı veri yer alıyor.

24.02.2020Teknoloji
‘İçeriye girdiğimizde Sedat yatıyordu’

‘İçeriye girdiğimizde Sedat yatıyordu’

Hanau Heumarkt’ta ırkçı terör saldırısının gerçekleştiği kafenin karşısındaki büfenin sahibi Özkan Rutbil, silah seslerinin duyulmasıyla olay yerine koştuklarını ancak saldırganı yakalayamadıklarını söyledi. Saldırının gerçekleştiği anda, olay yerinden birkaç metre uzaklıklıktaki büfesinin önünde bir arkadaşıyla sohbet ettiğini aktaran Rutbil, gecenin dehşetini unutamadığını ve hâlâ olayın etkisinde olduğunu belirtti:

21.02.2020Avrupa
Küresel piyasalarda koronavirüs tedirginliği

Küresel piyasalarda koronavirüs tedirginliği

Dünyayı tehdit eden koronavirüs salgını küresel ekonomide tahribata neden olabileceğinden korkuluyor.

21.02.2020Ekonomi
Kullanıcı deneyiminde dünya devleri bir araya getirdi

Kullanıcı deneyiminde dünya devleri bir araya getirdi

UXservices tarafından düzenlenen Türkiye ve bölgenin ilk uluslararası kullanıcı deneyimi konferansı UXistanbul global iş ve teknoloji dünyasının kullanıcı deneyimi profesyonellerini bir araya getirdi. Facebook ve Google gibi dünya devlerinden gelen konuşmacıların keynote ve workshopları ile kapsamlı bir içerik sunan konferansın gündemi İçgörüden Aksiyona oldu. Yetkililer, kullanıcı deneyimi pazarının daha da olgunlaştığına ve kullanıcı deneyimi projelerinde araştırma yapmanın önemine dikkat çekti. Konferans ayrıca Türkiye’nin ilk kullanıcı deneyimi raporunun 5’inci edisyonunun lansmanına da ev sahipliği yaptı.

20.02.2020Teknoloji
Kin ve nefret saçanlar BKA’ya bildirilecek

Kin ve nefret saçanlar BKA’ya bildirilecek

Almanya’da, sosyal medya üzerinden ırkçılık propagandası yapanlar ve tehdit savuranlarla, kin ve nefret yayanların Federal Asayiş Dairesi’ne (BKA) bildirilmesini zorunlu kılan yasa tasarısı, Bakanlar Kurulu tarafından onayladı.

19.02.2020Avrupa
İspanya, ABDli internet devlerine vergi getirmek için düğmeye bastı

İspanya, ABD'li internet devlerine vergi getirmek için düğmeye bastı

İspanya'da sol koalisyon hükümeti, Google, Apple, Facebook, Amazon, Instagram gibi ABD'li dev internet şirketlerine vergi getirilmesi için harekete geçti.

19.02.2020Teknoloji
Tınay, ahlaksız teklifi ifşa etti

Tınay, ahlaksız teklifi ifşa etti

MÜZİSYEN ve besteci Tınay, meslektaşı Ercüment Gül’ün kendisini taciz ettiğini iddia etti.

19.02.2020Magazin
Hafter milisleri Trablus Limanına saldırdı

Hafter milisleri Trablus Limanı'na saldırdı

Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milisler Trablus Limanı'na saldırdı. BM Libya Özel Temsilcisi Salame de, Trablus'daki limanın saldırıya uğradığını bildirdi. Birleşmiş Milletler nezdinde meşru Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı Libya Limanlar Müdürlüğü, roketlerle vurulan başkent Trablus'taki limanda herhangi bir Türk gemisinin olmadığını açıkladı.

18.02.2020Dünya
Futbol dünyası ırkçılığa maruz kalan Maregaya destek gösterdi

Futbol dünyası ırkçılığa maruz kalan Marega'ya destek gösterdi

Futbol dünyası, Portekiz'in Porto takımında oynayan ve ırkçı tezahürata maruz kaldığı için sahayı terk eden Malili Moussa Marega'ya destek verdi.

18.02.2020Futbol
Hamasın gönderdiği kadın fotoğraflarına kanan İsrail askerlerinin cep telefonları hacklendi

Hamas'ın gönderdiği kadın fotoğraflarına kanan İsrail askerlerinin cep telefonları hack'lendi

Hamas, İsrailli askerlerin telefonlarına bir yazılım yükleterek hem ortam dinlemesi hem de yer tespiti yaptı. Yazılımı telefonlarına yükletmek için ise kendilerini kadın olarak tanıtıp, kadın fotoğrafları göndererek İsrailli askerleri kandırdı.

18.02.2020Teknoloji
Quaresmadan ırkçı tezahüratlara maruz kalan Maregaya destek

Quaresma'dan ırkçı tezahüratlara maruz kalan Marega'ya destek

Kasımpaşa'da forma giyen Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma, Portekiz'in Porto takımında oynayan ve ırkçı tezahürata maruz kaldığı için sahayı terk eden Malili Moussa Marega'ya destek verdi.

17.02.2020Futbol
Kullanıcı deneyiminin global gündemi UXistanbul’da

Kullanıcı deneyiminin global gündemi UXistanbul’da

UXservices tarafından düzenlenen Türkiye ve bölgenin ilk uluslararası kullanıcı deneyimi konferansı UXistanbul 2020 için geri sayım başladı. İş ve teknoloji dünyasının kullanıcı deneyimi profesyonellerini bir araya getirecek olan etkinliğin bu yıl altıncısı düzenleniyor. Facebook, Google, Volvo ve HSBC gibi dünya devlerinden gelen konuşmacıların sunum ve workshopları ile kapsamlı bir içerik sunacak olan konferansta ayrıca Türkiye’nin ilk kullanıcı deneyimi raporunun 5’inci edisyonunun lansmanı da yapılacak.

17.02.2020Teknoloji
Hızlı tüketilebilir içerikler daha fazla tercih ediliyor

Hızlı tüketilebilir içerikler daha fazla tercih ediliyor

Deloitte Global Mobil Kullanıcı Anketi sonuçları açıklandı, kullanıcıların akıllı telefonlarda zamanlarını nasıl geçirdiği, nasıl davranışlar sergilediği belli oldu. İşte o anket sonuçlarına dair dikkat çekici veriler…

17.02.2020Teknoloji
Görme engelli Türk mühendis Facebookta işe başladı

Görme engelli Türk mühendis Facebook'ta işe başladı

Yazılım mühendisliği eğitimini ABD'de kazandığı burslarla tamamlayan görme engelli Burak Koray Polat, Facebook'un merkezinde yazılım mühendisi olarak çalışmanın mutluluğunu yaşıyor.

17.02.2020Teknoloji
Romantik ve özel Sevgililer Günü mesajı 2020  Uzun - kısa 14 Şubat Sevgililer Günü mesajları ve sözleri derlemesi...

Romantik ve özel Sevgililer Günü mesajı 2020! Uzun - kısa 14 Şubat Sevgililer Günü mesajları ve sözleri derlemesi...

14 Şubat Sevgililer Günü mesajları, günün ilk ışıklarından itibaren, romantik ve anlamlı Sevgililer Günü mesajları arayan çiftlerin araştırdığı konulardan oldu. Birbirinden anlamlı ve etkili Sevgililer Günü mesajları arasından her yıl olduğu gibi bu yılda kısa ve uzun Sevgililer Günü mesajlarına ilgi yoğundu. Whatsapp, Instagram, Twitter, Facebook üzerinden gönderilecek 2020 Sevgiler Günü mesajları ile sizler de sevdiğiniz kişinin 14 Şubat'ını kutlayabilirsiniz. İşte, anlamlı ve farklı 14 Şubat kutlama mesajları....

14.02.2020Gündem
‘Birliktelik hedefinden her yıl uzaklaşıyoruz’

‘Birliktelik hedefinden her yıl uzaklaşıyoruz’

56’ncı Uluslararası Münih Güvenlik Konferansı’nın açılış konuşmasını yapan Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, İkinci Dünya Savaşı’nın bitiminden 75 yıl sonra ırkçılık, aşırı milliyetçilik gibi geçmişin kötü ruhlarının yeniden hortlamaya başladığını söyledi.

14.02.2020Avrupa
56. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

56. Münih Güvenlik Konferansı başlıyor

Bu yıl 30 hükümet ve devlet başkanıyla yaklaşık 70 ülkeden dışişleri ve savunma bakanının katılımıyla bugün başlıyor. Küresel ve bölgesel güvenlik konuları ele alınacağı liderlerin yoğun ilgi gösterdiği 3 günlük konferansın açılışını Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier yapacak. Türkiye’den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılacağı konferansa, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, Kanada Savunma Bakanı Harjit Sajjan ve Singapur Savunma Bakanı Ng Eng Hen de iştirak edecek.

14.02.2020Avrupa
Resimli, yeni, farklı cuma mesajları 14 Şubat 2020 Ayetli ve dualı en güzel cuma mesajları ile sevdiklerinizin cumasını kutlayın

Resimli, yeni, farklı cuma mesajları 14 Şubat 2020! Ayetli ve dualı en güzel cuma mesajları ile sevdiklerinizin cumasını kutlayın

Resimli ve yeni cuma mesajları şubat ayının ikinci cumasında Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Manevi güzelliklere sahip olan cuma gününde, bu mübarek gün vesilesiyle vatandaşlar, resimli, resimsiz, dualı cuma mesajları ile sevdiklerine güzel temennilerde bulunacak. Uzaktaki sevdiklerine güzel dileklerini iletecek olanlar, yeni ve etkileyici seçenekleri ile cuma mesajlarını araştırıyor. Sizler de ayetli ve dualı en güzel cuma mesajları ile sevdiklerinizin cumasını kutlayabilirsiniz. İşte, 14 Şubat 2020 farklı cuma mesajı seçenekleri.

13.02.2020Gündem
Dikkat... Kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor Dolandırılmayın

Dikkat... Kredi kartı olan herkesi ilgilendiriyor! Dolandırılmayın

Türkiye Bankalar Birliği kredi kartı aidatı iadesine ilişkin dolandırıcı olan sosyal medya hesaplarına karşı uyarıda bulundu.

13.02.2020Sigorta
Facebook, yabancı sahte hesapları kapattı

Facebook, yabancı sahte hesapları kapattı

Facebook, Rusya, İran, Vietnam ve Myanmar merkezli bazı Facebook ve Instagram hesaplarını, "koordineli sahte davranış" gösterdiği gerekçesiyle platformlarından kaldırdı.

13.02.2020Teknoloji
Mobil Dünya Kongresi koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Mobil Dünya Kongresi koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Dünyanın en büyük cep telefonu fuarı Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020, koronavirüs salgınından kaynaklı endişe nedeniyle iptal edildi.

13.02.2020Teknoloji
Facebooktan ebeveynlere güvenli internet için öneriler

Facebook'tan ebeveynlere güvenli internet için öneriler

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) Ankara’daki ofisinde düzenlenen Güvenli İnternet Günü etkinliklerinde yer alan Facebook, güvenli internet için ebeveynlerle önemli ipuçları paylaştı.

12.02.2020Teknoloji
Bir bir çekiliyorlar...  Facebook ve Cisco da Mobil Dünya Kongresine katılmayacak

Bir bir çekiliyorlar... Facebook ve Cisco da Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak

Dünya GSM Birliği, büyük teknoloji şirketlerinin iptalleriyle riske giren Mobil Dünya Kongresi'nin yapılıp yapılmayacağına cuma günkü toplantısında karar verecek.

12.02.2020Teknoloji
Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresine katılmayacak

Facebook ve Cisco da koronavirüs nedeniyle Mobil Dünya Kongresi'ne katılmayacak

Dünyayı alarma geçiren ve Çin'de şimdiye kadar binden fazla kişinin ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) salgını sebebiyle Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'ne (MWC) katılmayacak şirketlere Facebook ve Cisco da eklendi.

11.02.2020Dünya
Klinsmann erken veda etti

Klinsmann erken veda etti

BUNDESLIGA temsilcilerinden Hertha Berlin'İn Teknik Direktörü Jürgen Klinsmann görevinden istifa etti. Kendisine ait sosyal medya hesabı Facebook sayfasında istifasıyla ilgili uzun bir mesaj paylaşan 55 yaşındaki Klinsmann, taraftarlara, futbolculara, yönetime ve kulüp çalışanlarına teşekkür ederek görevini bıraktığını duyurdu.

11.02.2020Avrupa
Hertha Berlinde Jürgen Klinsmann dönemi sona erdi

Hertha Berlin'de Jürgen Klinsmann dönemi sona erdi!

Bundesliga ekiplerinden Hertha Berlin'de teknik direktör Jürgen Klinsmann, sosyal medya hesabından üzerinden yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

11.02.2020Futbol
Elon Musktan takipçilerine Facebook çağrısı: Silin gitsin

Elon Musk'tan takipçilerine Facebook çağrısı: Silin gitsin

Tesla ve SpaceX'in kurucusu Elon Musk, Twitter'daki 31 milyon takipçisine "Facebook'u silin. Facebook devri bitti" çağrısında bulundu.

11.02.2020Teknoloji
Ischinger sert konuştu: ‘Utanç verici’

Ischinger sert konuştu: ‘Utanç verici’

Münih Uluslararası Güvenlik Konferansı Başkanı Wolfgang Ischinger, cuma günü düzenlenecek konferans öncesi çok sert konuştu. Ischinger, Suriye, Afganistan, Libya, Yemen gibi ülkelerde yıllardır süren çatışmaların durdurulamamış olmasını “Utanç verici” olarak niteleyen Ischinger, Avrupa’nın bu çatışmalara seyirci kalmasını da sert bir dille eleştirdi.

10.02.2020Avrupa
Sevgililer Günü’nde siber dolandırıcılara dikkat

Sevgililer Günü’nde siber dolandırıcılara dikkat!

14 Şubat Sevgililer Günü yaklaşıyor. İnternet ve sosyal medya kanalları, aşkı bulmanın önemli aracı haline gelmiş durumda. Ancak romantik temalı online dolandırıcılıklar, Sevgililer Günü döneminde zirve yapıyor. Bu yüzden, dikkatle yaklaşılması gereken konu ve mesajlara dikkat çekiliyor.

10.02.2020Teknoloji
Kişisel Verileri Koruma Kurulundan veri ihlallerine ceza

Kişisel Verileri Koruma Kurulundan veri ihlallerine ceza

Kişisel Verileri Koruma Kurulu, veri güvenliğine ilişkin yükümlülükleri yerine getirmeyen, ihlalleri belirlenen sürede bildirmeyen veri sorumluları hakkında idari para cezasına hükmetti

10.02.2020Teknoloji
Kredi kartı kullananlar dikkat Yıllık aidat dolandırıcılığına kanmayın

Kredi kartı kullananlar dikkat! Yıllık aidat dolandırıcılığına kanmayın

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, tüketiciyi istismar etmek isteyen belli bir kesimin, popüler sosyal medya platformlarında Cumurbaşkanlığı forsu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Ticaret Bakanlığı gibi kurumların logosunu kullanarak "kredi kartı yıllık aidatları geri alınıyor" gibi reklam verdiğini belirterek, bu tür reklamların ortak amacının, tüketicilerin kredi kartı bilgilerini ele geçirmek olduğunu söyledi.

9.02.2020Ekonomi
Vapurda eteği uçuşan kadına gözümüzü dikip bakıyor muyuz DİJİTAL ÇAĞIN AHLAKI

Vapurda eteği uçuşan kadına gözümüzü dikip bakıyor muyuz? DİJİTAL ÇAĞIN AHLAKI

Her şey bir kadın oyuncunun kendi mahremiyetinde çektiği fotoğrafların telefonundan çalınarak sosyal medyaya yayılmasıyla başladı... Olayın toplumsal skandala dönüşmesiyse fotoğrafların onlarca site tarafından fütursuzca paylaşılmasıyla gerçekleşti. Oysa yasalara göre paylaşım eylemine dahil olan herkes suça ortak olmuş sayılıyor.

Son dakika haberi: Taylandda bir asker kalabalığa ateş açtı

Son dakika haberi: Tayland'da bir asker kalabalığa ateş açtı

Tayland'da bir subay AVM'de kalabalığa rastgele ateş açtı. Çok sayıda vatandaşı rehin alan saldırganın en az 17 kişiyi öldürdüğü öğrenilirken, kaç yaralının olduğu henüz bilinmiyor. Öte yandan, Tayland Özel Kuvvetleri'nin AVM'ye operasyon düzenlemeye hazırlandığı belirtiliyor. Saldırganın, eylem öncesinde sosyal medya hesaplarından paylaşım yapması dikkat çekti.

8.02.2020Dünya
Huawei Mate 30 Pro: Google servisleri yüklenebiliyor mu

Huawei Mate 30 Pro: Google servisleri yüklenebiliyor mu?

Huawei Mate 30 Pro, Türkiye'de satışa sunuldu. Donanım özellikleriyle Huawei'nin bugüne dek geliştirdiği en iyi telefonu olan cihaz, 8999 TL fiyat etiketiyle alıcısına ulaşıyor. Peki Huawei Mate 30 Pro nasıl bir telefon? Google servisleri olmadan nasıl bir deneyim sunuyor? Google servislerini sonradan yükleyebilmek mümkün mü?

7.02.2020Teknoloji
Cuma mesajları 2020 yeni resimli - Hayırlı Cumalar için en güzel kısa, anlamlı, dualı ve ayetli mesajlar

Cuma mesajları 2020 yeni resimli - Hayırlı Cumalar için en güzel kısa, anlamlı, dualı ve ayetli mesajlar

Cuma mesajları ile cuma günü sevdiklerinize resimli ve anlamlı tebrik mesajları gönderebilirsiniz. Hayırlı cumalar temennilerinizi resimli, resimsiz, kısa, öz, ayetli, hadisli ve dualı cuma sözleri ile gerçekleştirebilmeniz mümkündür. İslam'ın kardeşlik ve beraberlik dini olması sebebiyle kişilerin birbirlerine selam vermeleri ve cumalarını kutlamaları oldukça önemlidir. Hayırlı cumalar dileklerinizi iletmeniz için 2020 yılına özel yeni resimli ve en güzel cuma mesajı seçeneklerini bir araya getirdik. Ayrıca ayetli ve hadisli cuma mesajı ile anlamlı cuma mesajları ve sözleri Facebook, Twitter, Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanıza uygundur.

7.02.2020Gündem
Dijital reklam ve pazarlama dünyasında “çerez sonrası” dönem başlıyor

Dijital reklam ve pazarlama dünyasında “çerez sonrası” dönem başlıyor

Web tarayıcıların kişisel gizliliği ön plana aldıkları bir dönem başlıyor. Kullanıcının ziyaret ettiklerinin dışındaki sitelerin bilgi toplamasını ve işlemesini sağlayan üçüncü taraf çerezleri devre dışı bırakma konusunda Firefox ve Safari’ye Google da Chrome ile katılacağını açıkladı.

7.02.2020Teknoloji
Sosyal medya mesajları mahkemede delil olabilir mi

Sosyal medya mesajları mahkemede delil olabilir mi?

Sosyal medya paylaşımlarının delil niteliği var mıdır? Delil olarak paylaşılan belgelerin akıbeti ne olur? Avukat Aslı Doğanay sosyal medya mesajlarının hukuki süreçleri ile ilgili bilinmeyen soruları cevaplıyor.

6.02.2020Life Style
Koronavirüs efsaneleri

Koronavirüs efsaneleri

Yaklaşık iki hafta önce Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktı. 20 bin kişiye bulaştı, 427 kişi öldü. Bulaşan insan sayısı saat başı değişiyor. Siyasetçiler, sağlık uzmanları virüse karşı dikkatli ve uyanık olmaya çağırıyor. Ama aynı zamanda, “Paniğe gerek yok” diyorlar.

5.02.2020Avrupa
Hackerlar önce bilgilerinizi çalıyor, ardından paraya dönüştürüyor

Hacker'lar önce bilgilerinizi çalıyor, ardından paraya dönüştürüyor

Sosyal medya kullanıcılarının üyelik şartları gereği çeşitli internet platformlarıyla paylaştıkları kişisel veriler, güvenlik duvarlarını aşan "korsanlar" tarafından ele geçirilebiliyor.

5.02.2020Teknoloji
Ünlü bankacı hakkında skandal suçlama

Ünlü bankacı hakkında skandal suçlama

Citigroup’ta yılda 1 milyon sterlin kazanan ünlü bankacının kantinden sandviç çaldığı iddiası ortaya atıldı. Maaşını almasına kısa bir süre kala kantinden sandviç çaldığı gerekçesiyle iş akdi askıya alınan bankacı maaşını da alamayabilir.

4.02.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Avrupa’nın güçlü kadınları erkek egemen yapay zekâya karşı

Silikon Vadisi’nin devlerinin paçaları tutuştu! Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB’nin rekabet kurumu şefi Margarethe Vestager yapay zekânın hukuki düzenlemeleriyle ilgili uzun bir süredir mesai harcıyor. Avrupa Birliği konuya ne ABD gibi fazla rahat ne de Çin gibi mutlak kontrol politikasıyla yaklaşıyor.

23.02.2020

İki ülkenin hikayesi ve bir fırsat

Bilgi ve İletişim Teknolojileri (BİT) devriminin tartışmasız en başarılı ülkesi ABD. Bu devrimin sonucu olarak ortaya çıkan Facebook, Apple, Microsoft, Google ve Amazon şirketlerinin toplam pazar değeri 3 trilyon dolara yaklaştı.     

21.02.2020

Cinemania

Hafta sonu yaklaşırken vizyona şöyle bir göz atma vakti de geldi.

20.02.2020

Can Ozan Gece Uyutmayan Duyguların Şarkılarını Yapıyor

İsmiyle müsemma genç bir adam Can Ozan. Şarkılarını dinlediğiniz zaman onun bir ‘şehir ozanı’ olduğunu anlıyorsunuz. ‘Mutlu Olmak Zordur Derler’, ‘Sar Bu Şehri’ şarkılarını dinlemeye başladığımda üst üste kaç kere dinlediğimi bilmiyorum.

14.02.2020

Bekçiler fazla mı sorguluyor?

OKUR Hayri Korkmaz, “Lütfen bu notumu Bakan Süleyman Soylu Bey’e iletir misiniz?” dedi.

13.02.2020

2020 Yılında Neler Oluyor? Yeni Dünya Düzenine Hazır Mısın?

Dünyada ve ülkemizde gelişen tüm felaketleri kendi içinizde sorguladığınızı tahmin edebiliyorum. Sürekli kendinize bu soruları soruyorsunuz?

11.02.2020

Moda’da yaşayanlara gıpta etmemek zor

ABD’de, Google, Facebook, Microsoft gibi şirketlerin senede 100 bin dolar ve üstü kazanan çalışanları şehir hayatını değiştirdi. Onların gittiği yerlere kafeler de gitti.

8.02.2020

Coronavirus Enfeksiyonuna Karşı Kanser Hastaları Ne Yapmalı?

İlk kez Aralık 2019’da Çin’in Hubei eyaletinin Wuhan şehrinde balık ve canlı vahşi hayvan pazarında başladığı düşünülen ve nedeni bilinmeyen bir çeşit zatürre hastalığı belirlendi. 7 Ocak 2020’de hastalığın etkeni olarak, daha önce insanlarda tespit edilmemiş yeni bir coronavirus (2019-nCoV) mikrobu tespit edildi.

8.02.2020