MENÜ

Whatsapp

Whatsapp ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Whatsapp haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.319 Whatsapp haberi bulunmuştur.

WHATSAPP

WhatsApp Messenger, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir mesajlaşma ve arama uygulamasıdır. Geliştirilen bu uygulama Android, BlackBerry, iPhone, Windows Phone ve Nokia telefonlarıyla uyumludur. Ayrıca 2G, 3G, 4G ya da WiFi İnternet bağlantısı sayesinde kullanıcıların birbirlerine fotoğraf, video, ücretsiz arama, sesli ve yazılı mesaj, belge göndermesini sağlar.

WhatsApp eski Yahoo! çalışanı olan Biran Acton ve Jan Koum tarafından ABD'de, Kaliforniya eyaletindeki Santa Clara kentinde kurulmuştur. Daha önce Yahoo’da çalışan ikili, Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Facebook ve Twitter’a iş başvurusunda bulunmuşlar fakat ikisi de iki şirketten de red cevabı almıştır. Biran Acton ve Jan Koum’un WhatsApp serüveni zorlu süreçlerden geçse de başarılarının önüne geçememiştir.

Apple Store çıkalı henüz 7 ay olduğu dönemde, Koum yeni bir iPhone aldı. Koum Apple Store ile birlikte yeni uygulama endüstrisinin çok daha büyük işler yapacağını anladı. Bunun üzerine Acton ile birlikte bir uygulama geliştirmeleri gerektirdiğinin farkına vardı. 24 Şubat 2009’da ise WhatsApp isimli şirketlerini Kaliforniya’da kurdular.

Kısa zamanda popüler olan WhatsApp’ın başarısı asla tesadüf değildi. Yükselişinde önemli birkaç faktör vardı. WhatsApp’ın olmadığı dönemlerde insanların telefon üzerinden iletişim kuracağı anlık mesajlaşma uygulaması olan BBM vardı. Sadece BlackBerry’nin sağladığı bu imkân insanları farklı arayışlar içine soktu. Diğer bir faktörde WhatsApp’ın telefon numarasını kullanmasıydı. WhatsApp’ın hızla yükselmesi, Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg’in dikkatini çekti. 2014’ün başlarına geldiğimizde WhatsApp 19 milyar dolar karşılığında Facebook’a satıldı. Satılma işleminden sonra WhatsApp’ın isminin ve şirketin korunacağı, çalışanların bağımsız olarak devam edeceği açıklandı.

WhatsApp’ın zorlu süreçlerden geçerek ulaştığı bu platform şu anda tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 900 milyon tekil olmak üzere 400 milyon aktif kullanıcısı vardır. WhatsApp üzerinde günde ortalama 18 milyar mesaj gönderiliyor.

Whatsapp Haberleri

Resimli ve en güzel cuma mesajları 2020 - Whatsappa özel yeni ve dualı cuma mesajı paylaşımları

Resimli ve en güzel cuma mesajları 2020 - Whatsapp'a özel yeni ve dualı cuma mesajı paylaşımları

Resimli, yazılı ve anlamlı cuma mesajları bir cuma gününe daha kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Müslümanların paylaşımlarında yer almaya başladı. 'Hayırlı cumalar' mesajlarıyla sevdiklerine bu anlamlı gün vesilesiyle dualarda bulunmak isteyenler, kısa, anlamlı farklı ve yeni seçenekleriyle cuma mesajlarına yoğunlaştı. En çok tercih edilecekler yazılı ve ayetli cuma mesajları bu hafta da ilgi görüyor. Whatsapp'a özel yeni ve dualı cuma mesajı seçeneklerini sizler için hazırladık. İşte, en güzel ve anlamlı cuma mesajları.

4.06.2020Gündem
SON DAKİKA HABERİ: WhatsAppta konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

SON DAKİKA HABERİ: WhatsApp'ta konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

Son dakika haberi: WhatsApp'ta pek çok kişi konuşma kayıtlarının yedeğini tutuyor. Fakat WhatsApp'ın bu konuda size kötü bir haberi var!

4.06.2020Teknoloji
Son dakika: WhatsAppta büyük tehlike

Son dakika: WhatsApp'ta büyük tehlike

WhatsApp kullananların başını ağrıtacak büyük bir tehlike ortaya çıktı. Kullanıcılar eğer dikkat etmezlerse tüm konuşma kayıtlarını hesabıyla birlikte çaldırabilir.

3.06.2020Teknoloji

Hürriyet Bilim Kurulu açıklıyor: Yeni normalin sporları

Can BİLGETÜRK soruyor: ‘Yeni normal’ hayatımızda sosyal mesafeli, güvenli spor dalları hangileri? Neleri yapmalı, nelerden çekinmeliyiz?

3.06.2020Gündem
WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube için sınırsız internet

Vodafone, Red müşterileri için geliştirdiği yeni portföyünde, WhatsApp, Facebook, Instagram, YouTube gibi uygulamaları sınırsız sunacağını duyurdu. Vodafone Red’liler, WhatsApp ve Facebook Messenger üzerinden sesli ve görüntülü aramalarını da sınırsız gerçekleştirebilecek.

2.06.2020Teknoloji
SON DAKİKA: WhatsApp ile konum göndermek artık daha kolay olacak

SON DAKİKA: WhatsApp ile konum göndermek artık daha kolay olacak

Whatsapp büyük bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Pek çok kullanıcının konum, dosya, fotoğraf gibi unsurları gönderme amacıyla tanımadıkları birini telefon rehberine ekleme durumu, Whatsapp tarafından getirilen yeni özellik ile tarihe karışıyor. Bununla birlikte Whatsapp, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarabilme amacıyla pek çok yeniliği duyurmaya da devam ediyor. İşte, Whatsapp ile daha kolay iletişim kurmak isteyen kullanıcıların mutlaka bilmesi gereken müthiş özellikler...

2.06.2020Teknoloji
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Buğu için çare: Peçete

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Buğu için çare: Peçete

Berk Can KARABULUT soruyor: Maske takınca gözlüklerimizin buğulanması sorunu için bir çözüm var mı?

2.06.2020Gündem
Yurtdışından gelecek yazlıkçılara dikkat

Yurtdışından gelecek yazlıkçılara dikkat

Zeytin GÖRDÜ soruyor: Alanya’da çoğunlukla yabancıların yaşadığı bir sitede yaşıyorum. 90 dairenin yüzde 70’i yabancı. Sürekli otellerdeki tedbirler konuşuluyor ama mesela Antalya bölgesinde evi olan çok sayıda yabancı var... Dış hatlar açılınca yurtdışından yazlıklarına gelecek bu kişilerin takibi nasıl bir yapılacak?

1.06.2020Gündem
Trump ile Twitter arasında soğuk savaş

Trump ile Twitter arasında soğuk savaş

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 2016 genel seçimlerine damga vuran Cambridge Analytica skandalının ardından 2020 seçimleri öncesinde ABD Başkanı Donald Trump ile sosyal medya şirketleri arasındaki kavga büyüyor.

1.06.2020Teknoloji
Veliler EBAda ders süresinin arttırılmasını istiyor

Veliler EBA'da ders süresinin arttırılmasını istiyor

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), okulların kapanmasıyla birlikte başlayan uzaktan eğitim sürecinde çocukların ve velilerin tecrübelerinden yola çıkarak uzaktan eğitimle ilgili genel durum değerlendirmesi yapmak amacıyla bir çalışma gerçekleştirdi.

30.05.2020Eğitim
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kafeler için 5 kural

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kafeler için 5 kural

Ali Deniz YILDIRIM soruyor: Kafeler açılıyor. Hasret giderirken nelere dikkat etmeliyiz? Mesela elle yenen yemekler (hamburgerler, pizzalar, dürümler) daha mı riskli? Çatal-bıçak şart mı olmalı?

30.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kreşler açılabilir fakat...

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Kreşler açılabilir fakat...

Müge ERIŞIK soruyor: Dört yaşında kreş çağında bir kızım var. Kreşlerin 15 Haziran itibariyle açılacağı açıklandı. Okullar dahi açılamazken, sosyal mesafe erişkinler arasında zor sağlanırken günde 3 öğün yemek yiyip birlikte uyuyan, oyun çağındaki çocuklar arasında bu nasıl sağlanacak? Kreşler açılmalı mıdır ya da nasıl açılmalıdır?

29.05.2020Gündem
Milyarlarca yıllık evrim tarihi neden tehdit altında

'Milyarlarca yıllık evrim tarihi' neden tehdit altında?

Bilim insanları, insan etkinliklerinin vahşi yaşam üzerinde oluşturduğu tehdit nedeniyle 50 milyardan fazla yıllık evrim tarihinin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor.

27.05.2020Teknoloji
Huawei telefonlara WhatsApp nasıl indirilir

Huawei telefonlara WhatsApp nasıl indirilir?

Google servisleri bulunmayan Huawei cihazlara WhatsApp uygulaması nasıl indirilir? İşte en basit yolu...

27.05.2020Teknoloji
WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

WhatsApp, konuşma boyunca yazışmalarınızı uçtan uca şifreliyor ve bu sayede güvenle görüşmelerinizi yaptığınızı düşünüyorsunuz. Ancak sohbet kayıtlarınızı yedekledikten sonra bu korumanın ortadan kalktığını ve kayıtlarınızın savunmasız kaldığını biliyor muydunuz?

27.05.2020Evdehayat
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Hastanelerde son durum ne

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Hastanelerde son durum ne?

Suna KANLICALI soruyor: Son açıklanan rapora göre Türkiye’de COVID-19 ile izlenen hastaların yüzde 9.5’i ayakta, yüzde 79.4’ü izole servislerde, yüzde 11.1’i yoğun bakım ünitesinde tedavi edilmiş. Şu anda hastanelerin yoğun bakım üniteleri ne vaziyette? Yoğun bakım ve bahsi geçen ‘izole servis’lerde neler yaşanıyor?

27.05.2020Gündem
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, personeliyle bayramlaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, personeliyle bayramlaştı

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, "Küçük aile işletmelerimize 100 milyon liralık yem desteği sağlıyoruz. Gıdanı Koru kampanyası ile küresel farkındalık oluşturuyoruz" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Tedbirler sayesinde gıda arz güvenliğimizde sıkıntı yaşamadık

Bakan Pakdemirli: 'Tedbirler sayesinde gıda arz güvenliğimizde sıkıntı yaşamadık'

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüsün henüz Türkiye'ye ulaşmadan önce şubat ayında gıda arz güvenliğinde bir sıkıntı olmaması için bakanlık olarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, "Tedbirler sayesinde gıda arz güvenliğimizde sıkıntı yaşamadık" dedi.

25.05.2020Gündem
Bayramda telefon trafiği arttı, hatlar çekmedi

Bayramda telefon trafiği arttı, hatlar 'çekmedi'

Pandemi ile birlikte sokağa çıkma yasağı birleşince bu yıl Ramazan Bayramı ilk kez evlerde geçiriliyor. Bu da haliyle telefon trafiğini bir hayli artırdı. Ancak telefon konuşması yapan pek çok kullanıcının telefonları zaman zaman çekmedi, çağrı yapılamadı ve arama alınamadı. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ise kullanıcıların şikayetlerinin artması üzerine yazılı açıklama yapmak durumunda kaldı. Ancak bu açıklamalar da kafaları bir hayli karıştırdı.

25.05.2020Teknoloji
WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile olur

WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır? WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile olur?

WhatsApp görüntülü arama özelliği, koronavirüs önlemleri kapsamında evlerinde kalan vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. WhatsApp görüntülü arama nasıl yapılır sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. Bu yıl Ramazan Bayramı 24 Mayıs’ta başladı. Vatandaşlar bu sene bayram coşkusunu evlerinde yaşıyor, sevdikleri ile mesajlaşarak veya görüntülü konuşarak iletişim kuruyorlar. Peki WhatsApp görüntülü konuşma kaç kişi ile olur?

24.05.2020Teknoloji
Instagramda yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram'da yeni dönem: Messenger Rooms açıldı

Instagram, bir süredir beklenen Messenger Rooms özelliğini aktif hale getirdi. Kullanıcılar, görüntülü görüşme yapmak istediklerinde Instagram üzerinden Messenger Rooms'u kolayca artık kullanabilecek.

24.05.2020Evdehayat
Chatbot üzerinden alışveriş geniş kitlelere ulaşacak

Chatbot üzerinden alışveriş geniş kitlelere ulaşacak

Sürükle bırak yöntemi ile sohbet robotu tasarlama imkanı sunan MindBehind, teknoloji şirketi Mastercard, ve teknolojik girişimleri destekleme veQNB Finansbank, chatbot üzerinden alışverişin geniş kitlelere erişmesi için iş birliğine gidiyor.

22.05.2020Teknoloji
WhatsAppa yepyeni bir özellik daha geliyor

WhatsApp'a yepyeni bir özellik daha geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a girenler için sürpriz bir gelişme oldu. İşte WhatsApp'ın yeni özelliği...

22.05.2020Teknoloji
Sosyal medya platformlarının evrimi devam ediyor, değişiyor

Sosyal medya platformlarının evrimi devam ediyor, değişiyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İNGEV (İnsani Gelişme Vakfı) iş birliğiyle hazırlanan “İnsani Gelişme Monitörü Araştırması”nın sonuçları dikkat çekici bulguları ortaya koydu. Araştırmaya göre teknolojide ve erişim yöntemlerinde yaşanan dönüşüm, sosyal medya platformlarının evrimine neden oluyor. Bu süreçte metinsel içeriklerin yerini görsel ve video bazlı içerikler alıyor. “Özgür haber alma kaynağı” olarak tanımlanan sosyal medyanın güvenilirliği ise tartışılıyor. Bununla birlikte yüksek sosyo-ekonomik gruplar ile erkek kullanıcılar sosyal medyada fikirlerini paylaşmakta daha fazla özgür hissediyor.

22.05.2020Teknoloji
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Şekeri fazla kaçırmak virüse davetiye

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Şekeri fazla kaçırmak virüse davetiye

Semra SÖNMEZ soruyor: Hem 65 yaş üzeriyim hem de diyabetim var. Şeker Bayramı’nda dışarı çıkamayacağız tamam ama tatlı, şeker kaçamağı da mı yapamayacağız?

22.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Koronada ibadet için 8 kural

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Koronada ibadet için 8 kural

Mustafa Nuri BİLGE soruyor: 29 Mayıs’ta cami avlularında namaza izin çıkacağını okudum, sevindim. Ancak namazda secdeye varıldığında ağzım, burnum, alnım halı ya da avluda hasır yaygıya doğrudan temas edecek. Bu durumda maske koruyacak mı? Camide nasıl bir tedbir almalıyız?

21.05.2020Gündem
WhatsAppa bilgisayardan girenlere önemli uyarı

WhatsApp'a bilgisayardan girenlere önemli uyarı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a bilgisayardan girenler için sürpriz bir gelişme oldu. Bakın yakında neyle karşılaşacaksınız?

20.05.2020Teknoloji
WhatsAppta fotoğraf ve video gönderen herkes artık...

WhatsApp'ta fotoğraf ve video gönderen herkes artık...

WhatsApp, kullanıcılarının sevineceği çok önemli özellikleri sunmaya hazırlanıyor. WhatsApp'ta yazışırken fotoğraf ve video yollayanlar bakın artık ne yapacak?

20.05.2020Teknoloji
Google aramalarına gece modu özelliği geldi

Google aramalarına 'gece modu' özelliği geldi

Google, popüler arama uygulamasına yeni bir özellik ekledi; gece modu aktif hale geldi. Google arama uygulaması telefonunuzda bulunuyorsa karanlık modda da artık arama yapabileceksiinz.

20.05.2020Evdehayat
Facebook Shops kullanıma sunuldu: İçinde neler var

Facebook Shops kullanıma sunuldu: İçinde neler var?

Sosyal medya devi Facebook, sanal alışverişin de platform üzerinden yapılmasına olanak verecek bir yapıyı hizmete sundu.

20.05.2020Teknoloji
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Test negatif çıksa bile hastane tutabilir

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Test negatif çıksa bile hastane tutabilir

Erdal ÖZ soruyor: Samsun’dan yazıyorum. Amasya’nın bir köyünde yaşayan annem ateşlenince 112 ekibine haber verdim. Annemi Amasya’ya pandemi hastanesine getirdiler. Şikâyeti sadece yüksek ateş ve ishaldi. Yapılan ilk test negatifti ama doktorlar “Bir hafta burada kalacaksın” diyerek testler yapmaya devam etmiş. Testi pozitif çıkıp 4 günde hastaneden taburcu olan insanlar var. Kalması doğru muydu sizce?

20.05.2020Gündem
Resimli dualı anlamlı Kadir Gecesi gecesi mesajları 2020 - Yakınlarınıza gönderebileceğiniz güzel sözlü Whatsapp Kadir Gecesi mesajı

Resimli dualı anlamlı Kadir Gecesi gecesi mesajları 2020 - Yakınlarınıza gönderebileceğiniz güzel sözlü Whatsapp Kadir Gecesi mesajı

Resimli ve anlamlı Kadir Gecesi mesajları araştırılmaya başlandı. Uzaktaki yakınlarına bu mübarek gün vesilesiyle dualarda bulunacak olanlar, anlamlı ve farklı Kadir Gecesi mesajları ve sözlerine yöneliyor. Bu mübarek gün aracılığıyla Kadir Gecesi mesajlarından kısa ve uzun seçenekleri arıyorsanız haberimizde en güzel Kadir Gecesi mesajlarına ulaşabilirsiniz. İşte, Whatsapp üzerinden uzaktaki yakınlarınıza gönderebileceğiniz dualı, anlamlı, bol seçenekli Kadir Gecesi mesajları seçenekleri 2020...

19.05.2020Gündem
Busy Ne Demek Busy Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir

Busy Ne Demek? Busy Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Busy, İngilizce bir kelime olmasına rağmen günlük yaşantımızca sıkça karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Facebook durumlarında ve WhatsApp uygulamasında “busy” şeklinde durum paylaşımları yapıldığı dikkat çekmektedir. Bu sebeple de sözcüğün kelime anlamı sıkça araştırılmaktadır. Peki, busy ne demek? Sizler için araştırdık.

19.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Ateş ölçmek yeterli değil

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: Ateş ölçmek yeterli değil

Savaş ALPDOĞAN ve Yıldız ESİN soruyor: Semptom göstermeyen bir sürü taşıyıcı aramızda ise sadece ateş ölçerek insanları uçaklara, kapalı alanlara, pazarlara, şehir dışı çıkış ve girişlere almak doğru ve yeterli bir uygulama mıdır? Ölçüm değeri en fazla kaç derece olarak esas alınacak, bir standart var mı? AVM girişlerinde 37,5 derece baz alınıyor ama mesela otoparktan girişe güneş altında yapılan yürüyüş bu sıcaklığı etkiler mi?

19.05.2020Gündem
‘Evladı’nın imdadına THY koştu

‘Evladı’nın imdadına THY koştu

Neval Kamışlı, COVID-19 salgını nedeniyle Tanzanya’da “Evladım” dediği kedisi ile mahsur kalmıştı. Tanzanya’daki acente, uçaktaki evcil hayvan limitinin dolduğunu belirterek kediyi uçağa alamayacaklarını söyledi. THY Genel Müdürlüğü’nün devreye girmesiyle kedinin kabinde yolculuğuna izin verildi.

19.05.2020Gündem
WhatsApp hakkında flaş uyarı: Sakın kullanmayın Çünkü...

WhatsApp hakkında flaş uyarı: Sakın kullanmayın! Çünkü...

Özellikle koronavirüs salgını sonrası kullanımı daha da artan WhatsApp'la ilgili şaşırtan bir açıklama geldi.

18.05.2020Teknoloji
Fiziksel mesafe korunmalı

Fiziksel mesafe korunmalı

Seda SERT soruyor: Çin’de bir kişinin maskeyle koşarken akciğerlerinin zarar görmesi sonucu hayatını kaybettiği haberi vardı. Spor yaparken maske takmak tehlikeli mi? Dışarıda spor yaparken maske takmayalım mı?

18.05.2020Gündem
Busy Ne Demek Busy Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir

Busy Ne Demek? Busy Kelimesinin Türkçe Anlamı Nedir?

Busy, İngilizce bir kelime olmasına rağmen günlük yaşantımızca sıkça karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Facebook durumlarında ve WhatsApp uygulamasında “busy” şeklinde durum paylaşımları yapıldığı dikkat çekmektedir. Bu sebeple de sözcüğün kelime anlamı sıkça araştırılmaktadır. Peki, busy ne demek? Sizler için araştırdık.

16.05.2020Gündem
Son dakika haberi... Mesaj: Ballı iş yani Paralar havada uçuşmuş

Son dakika haberi... Mesaj: Ballı iş yani! Paralar havada uçuşmuş

Japonya’da ev hapsinde tutulan Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn’un İstanbul üzerinden Lübnan’a kaçışıyla ilgili 7 kişi hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede kaçışta büyük rolü olan MNG Jet’in Ticaret Müdürü Okan Köse-men’in hesabına gelen 216 bin 800 Euro ve 66 bin 900 dolar ile bir arkadaşına attığı mesajda “ballı iş” yazması dikkat çekti.

16.05.2020Gündem
Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Hürriyet Bilim Kurulu yanıtlıyor: ‘İkinci dalga’ yanlış, genel dalgalanma bekliyoruz

Çetin ÜZEL soruyor: COVID-19 salgını sona erdiğinde, tek bir hasta kişi dahi kalsa o kişiden bulaşmalarla tüm salgın yeniden başlamaz mı? ABD ikinci dalgaya hazırlanıyor diye haberler var. Türkiye’de beklenen bir ikinci dalga var mı?

16.05.2020Gündem
Nissanın eski CEOsu Ghosnun kaçırılmasıyla ilgili iddianame kabul edildi

Nissan'ın eski CEO'su Ghosn'un kaçırılmasıyla ilgili iddianame kabul edildi

Japonya'da ev hapsinde tutulan Nissan'ın eski CEO'su Carlos Ghosn'un İstanbul üzerinden Lübnan'a kaçışıyla ilgili 7 kişi hakkında hazırlanan iddianame Bakırköy 17. Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede özel bir jet şirketinin müdürü olan ve Ghosn'un kaçırılmasında önemli rol oynadığı iddia edilen tutuklu sanık Okan Kösemen'in hesabında 2 ay içerisinde 216 bin Euro ve 66 bin dolar artış olduğuna yer verildi.

15.05.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Yeni normalin ilk gününde mekanlar nasıldı?

Semtler arasında uzun yürüyüşler yaparak (yeni normal gerçeğimle tanışın, durmadan yürüyorum) gezdim dolaştım...

3.06.2020

Turizm’de buruk bayram

Geçmiş yıllarda bayram tatili dönemlerini iple çeken, rekorları beğenmeyen turizm sektörü bu yıl ilk önemli bayram tatili dönemini sessiz sedasız geride bırakarak umutlarını bayram sonrasına taşıdı.

1.06.2020

Cüneyt haklı, tuhaf bir şeyler oluyor

Bizler geçen hafta “korona” ve “Darbe mi olacak” konularını tartışırken dünyada çok önemli bir rakam açıklandı.

30.05.2020

‘12 Eylül kaka 27 Mayıs cici’ martavalına dair

Cumhuriyet Vakfı adına Cumhuriyet gazetesinin sahipliğini üstlenen Alev Coşkun, bir 27 Mayıs yazısı yazdı dünkü Cumhuriyet’te...

28.05.2020

İşte Büyükada'nın sır 14 karantina sakini

Dün Büyükada’da yaşanan bir tartışmayı gündeme getirmiştim.

16.05.2020

Pandemi, yıldızlı şeflere neler öğretti?

Amerika doğumlu olan, bir süre Madrid’de, şimdi de Kopenhag’da yaşayan, yeme-içme konularına ağırlık veren bağımsız gazeteci yazar Lisa Abend’in Vanity Fair’de bir yazısı yayınlandı. İsveç’teki Michelin yıldızlı ‘fine-dining’ restoranların durumundan yola çıkan ama aslında pandemiden etkilenen tüm ülkelerdeki benzerlerine hitap eden bir yazıydı bu.

16.05.2020