EKSTRA
MENÜ

İsveç

İsveç haberleri sayfasında güncel ve son dakika İsveç hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 30.022 İsveç haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İsveç veya resmî olarak İsveç Krallığı, Kuzey Avrupa'daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşuları batı ve kuzeyden Norveç, doğudan ise Finlandiya'dır. İsveç bunun dışında güneyinde yer alan Öresund Köprüsü ile Danimarka'ya bağlıdır.

Yaklaşık 450.000 km² olan yüzölçümüyle İsveç, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük üçüncü ülkedir. Ülkenin toplam nüfusu 9,3 milyon olup yoğunluk bakımından km² başına 20 insan yaşamaktadır. Ancak nüfus yoğunluğu güneye doğru gidildikçe ivmeli şekilde artar. Ülkedeki halkın %85'i kentlerde yaşar.[4] İsveç'in başkenti aynı zamanda ülkedeki en büyük kent olan Stokholm'dür. Başkentte 1,3 milyonu merkezde olmak üzere 2 milyon insan yaşar. Ülkenin diğer büyük kentleri sırasıyla Göteborg ve Malmö'dür.

İsveç Haberleri

Bayern Münih, Benficayı bozguna uğrattı

Bayern Münih, Benfica'yı bozguna uğrattı

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi'nin E, F, G ve H gruplarında üçüncü hafta maçları sona erdi. Alman devi Bayern Münih, Portekiz'de karşılaştığı Benfica'yı 4-0 yendi.

20.10.2021Futbol
Batıya yanıt: ‘Hadsizlik yapmayın’

Batı'ya yanıt: ‘Hadsizlik yapmayın’

ABD ile dokuz Batılı ülkenin büyükelçilikleri tarafından önceki akşam yapılan ve Osman Kavala’nın serbest bırakılmasını isteyen açıklamaya Ankara sert tepki gösterdi. 10 büyükelçi, Dışişleri Bakanlığı’na çağrılarak uyarıldı.

20.10.2021Gündem
İlk çocuklu gelin büyücülükle bile suçlanmıştı: Şimdi sarayında, eşinin tahta geçeceği günü bekliyor

İlk çocuklu gelin büyücülükle bile suçlanmıştı: Şimdi sarayında, eşinin tahta geçeceği günü bekliyor

Eğer, çoğu sembolik de olsa hala varlıklarını sürdüren kraliyet aileleriyle ilgiliyseniz özellikle de İngiliz kraliyet ailesi hakkında bilmediğiniz ayrıntı kalmadı büyük olasılıkla. Her bir üyesi kendi başına bir olay olan bu aileyle ilgili her şey, kimi zaman iddia şeklinde de olsa gazete manşetlerinden inmiyor.

19.10.2021Magazin
ABde inşaat üretimi ağustosta azaldı

AB'de inşaat üretimi ağustosta azaldı

Avrupa Birliği'nde (AB) inşaat üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin yumuşadığı ağustosta bir önceki aya göre yüzde 1,8 düştü.

19.10.2021Ekonomi
Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD, Almanya ve Fransa dahil 10 ülkenin Ankara büyükelçisi, cezaevinde bulunan Osman Kavala'ya ilişkin yargıya müdahale edici açıklamaları nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama yapıldı.

19.10.2021Haber
İsviçrede aşı sertifikası zorunluluğu referanduma gidiyor

İsviçre'de 'aşı sertifikası zorunluluğu' referanduma gidiyor

İsviçre'de yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kalabalığın olduğu iç mekanlarda aşı sertifikası gösterme zorunluluğu konusunda, yasal itirazların kabul edilmesinin ardından referanduma gidilmesi kararı alındı.

19.10.2021Dünya
Avrupada nükleer enerji değerlendirmesi

Avrupa'da nükleer enerji değerlendirmesi

Doğal gaz ihtiyacının yüzde 90'ını, petrolün yüzde 97'sini ithalat yoluyla karşılayan Avrupa ülkeleri, enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak istiyor.

18.10.2021Haber
Son dakika haberi: Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika haberi: Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD, Almanya ve Fransa dahil 10 ülkenin Ankara büyükelçisi, cezaevinde bulunan Osman Kavala'ya ilişkin yargıya müdahale edici açıklamaları nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama yapıldı.

18.10.2021Gündem
Büyükelçilerin Osman Kavala açıklamasına tepki yağdı

Büyükelçilerin 'Osman Kavala' açıklamasına tepki yağdı!

10 ülkenin büyükelçiliği, Osman Kavala’nın tutukluluk durumuna ilişkin ortak açıklama yayımladı. Büyükelçiliklerin, Osman Kavala’nın serbest bırakılması yönünde Türkiye’ye çağrıda bulunduğu açıklama, tepkilere neden oldu. TBMM Başkanı Şentop, büyükelçilerin tutumuna "Büyük bir hadsizliktir" diyerek tepki gösterdi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, büyükelçilerin yürüyen bir davada yargıya tavsiye ve telkinde bulunmasının kabul edilemeyeceğini belirterek "Tavsiye ve telkininiz, hukuk ve demokrasi anlayışınıza gölge düşürmektedir." ifadesini kullandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, "Anayasamıza göre mahkemelerimize tavsiye ve telkinde bulunmak hiçbir büyükelçinin haddi değildir. Hukukun üstünlüğüne gölge düşüren şey de bu had ve hudut bilmezliktir." notunu düştü.

18.10.2021Gündem
Avrupa, enerji krizinden çıkışı nükleerde arıyor

Avrupa, enerji krizinden çıkışı "nükleer"de arıyor

Avrupa Birliği (AB), enerjide dışa bağımlılığı azaltmak, fosil yakıt fiyatlarındaki dalgalanmalardan etkilenmemek ve iklim dostu dönüşümü sağlamak için nükleer enerjiyi "yeşil enerji" olarak sınıflandırmaya ve bu alanda yatırımların önünü açmaya hazırlanıyor.

18.10.2021Ekonomi
Şampiyonlar Liginde bu hafta hangi maçlar var Heyecan 3. maçlarla sürecek

Şampiyonlar Ligi'nde bu hafta hangi maçlar var? Heyecan 3. maçlarla sürecek

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli organizasyonunun 3. hafta karşılaşmaları, 19 Ekim Salı ve 20 Ekim Çarşamba günü oynanacak. Puansız ayrıldığı ilk iki karşılaşma sonunda C grubunun 3. sırasında yer alan Beşiktaş, Portekiz'in Sporting Lizbon takımını konuk edecek. Peki, Şampiyonlar Ligi'nde bu hafta hangi maçlar var?

18.10.2021Spor Arena
Avrupa, enerji krizinden çıkışı nükleerde arıyor

Avrupa, enerji krizinden çıkışı "nükleer"de arıyor

Doğal gaz ihtiyacının yüzde 90'ını, petrolün yüzde 97'sini ithalat yoluyla karşılayan Avrupa ülkeleri, enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmak istiyor.

18.10.2021Dünya
Şampiyonlar Liginde 3. hafta heyecanı başlıyor

Şampiyonlar Ligi'nde 3. hafta heyecanı başlıyor!

Avrupa futbolunun bir numaralı turnuvası olan Şampiyonlar Ligi'nde 3. hafta heyecanı, yarın oynanacak maçlarla başlayacak.

18.10.2021Futbol
Norveç hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Norveç hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Norveç hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Norveç hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Norveç, II. Dünya Savaşının sona ermesinin ardından 1945 yılında bağımsızlığını ilan etti. Toplam 19 eyaletten oluşan Norveç'in en kalabalık şehirleri sırasıyla Oslo, Tromso, Alesund, Tonsberg ve Larvik'tir. Nüfusu resmi olmayan rakamlara göre 5. 433.000 olan ülkenin geçim kaynakları turizm ve balıkçılıktır. Norveç refah seviyesi en yüksek Avrupa ülkelerinden biri olmasına karşın Avrupa Birliğine üye değildir. Norveç hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
Finlandiya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır Finlandiya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

Finlandiya hangi kıtada ve yarım kürede yer alır? Finlandiya hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor

6 Aralık 1917 tarihinde kurulan Finlandiya, 1995 yılında Avrupa Birliğine girdi. Nüfusu 5 milyon 400 bin olan Finlandiya, nüfus yoğunluğu en az olan Avrupa ülkelerinden biridir. Ülkenin başkenti Helsinki, milli marşı ise Vart Land'dır. Finlandiya hangi kıtada, hangi dine mensup, hangi dili, alfabeyi ve takvimi kullanıyor? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.10.2021Araştırma
‘Gezmek bana dolu dolu yaşadığımı hissettiriyor’

‘Gezmek bana dolu dolu yaşadığımı hissettiriyor’

Ayşe Nur Canoğlu, 1984’ten beri 88 ülkeyi, 500’den fazla şehri görmüş gezgin bir doktor. Gezi notlarından ve hatıralarından iki kitap çıkaran Canoğlu, gezgin olmayı ‘hastalık’ diye tanımlıyor: “Gezi hastalığının ilacı da yeni yerler, yapılar, tarihi eserler görmek, yeni insanlar tanımak. Ülkemizde ve dünyada o kadar çok gezmeye değer yer, tanımaya değer insan var ki… Hiç ilaçsız kalmıyorum.

17.10.2021Seyahat
Okla saldırı düzenleyip 5 kişiyi öldürmüştü... Norveçten açıklama geldi

Okla saldırı düzenleyip 5 kişiyi öldürmüştü... Norveç'ten açıklama geldi

Norveç'in Kongsberg kasabasında, 2 gün önce bir marketin yakınında oklu saldırı düzenleyen Danimarkalı Brathen'in, akıl sağlığının yerinde olmadığı, saldırıyı psikolojik sorunları nedeniyle yaptığına dair güçlü deliller bulunduğu bildirildi.

15.10.2021Dünya
Dünya bu ilacı tartışıyor Kovid ölümlerini azaltıyor iddiası...

Dünya bu ilacı tartışıyor! 'Kovid ölümlerini azaltıyor' iddiası...

Yapılan son araştırmalar dünya üzerinden binlerce insanın kullandığı 'statin' isimli kolestrol ilacının Covid-19'dan ölme riskini azalttığını iddia ediyor. Bazı uzmanlar araştırmayı desteklerken bazıları ise şiddetli bir şekilde karşı çıkıyor.

15.10.2021Dünya
Genç yeteneklerden iki dev konser

Genç yeteneklerden iki dev konser

İngiltere’nin başkenti Londra’da genç yaşlarda kurduğu senfoni orkestrası, hastane yararına düzenlediği konserler ve kazandığı yarışmalarla müzikseverlerin yakından tanıdığı kemani Ezo Sarıcı, arkadaşlarıyla oluşturduğu ‘Trio Arisonto’ adlı grupla konserler verecek.

14.10.2021Avrupa
Bakan Özer: İkinci doz ve antikor oluşturan öğretmenlerin oranı yüzde 91

Bakan Özer: İkinci doz ve antikor oluşturan öğretmenlerin oranı yüzde 91

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin Türkiye’deki meslek grupları içinde en fazla COVID-19 aşısı yapılan grup olduğunu belirterek, bunun da okulların açık tutulmasında en büyük avantajlardan olduğunu söyledi.

13.10.2021Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özerden yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Covid-19 nedeniyle kapalı okul bulunmadığını belirterek, "Sistemde hiçbir problem yok. Sistem başarılı bir şekilde yüz yüze eğitim mekanizmasını işletiyor. Sağlık Bakanlığı'nın önerdiği yönergeler çerçevesinde devam ediyor" dedi.

13.10.2021Gündem
2 milyonluk boşanma davasının gerekçesi... Uzaylı vakıf kocamı çaldı

2 milyonluk boşanma davasının gerekçesi... Uzaylı vakıf kocamı çaldı!

Bağdat Polat, 5 yıl önce Dünya Kardeşler Birliği Mevlana Yüce Vakfı’na üye olan eşi Metin Polat’a boşanma davası açtı, şöyle dedi: “Ölsem bile bu dernekten vazgeçmem diyerek psikolojik baskı yapmaktadır. Derneği bırakmasını istediğimde ise boğazımı sıkarak fiziksel şiddet uygulamıştır.”

13.10.2021Gündem
Danimarka gol yemeden Dünya Kupası biletini aldı

Danimarka gol yemeden Dünya Kupası biletini aldı

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri F Grubu 8. maçında Avusturya'yı 1-0 yenmeyi başaran Danimarka, Dünya Kupası'na katılmayı garantiledi.

12.10.2021Futbol
Aşı tüm aileye kalkan oluyor Riski yüzde 97 azalttı...

Aşı tüm aileye kalkan oluyor! Riski yüzde 97 azalttı...

İsveçli bilim insanları, aile üyeleri virüse karşı bağışıklık kazanan aşılanmamış kişilerin Kovid-19'a yakalanma olasılığının daha düşük olduğunu keşfetti.

12.10.2021Dünya
İskandinav ülkelerinde neler oluyor Cinsel taciz olayları korkuttu

İskandinav ülkelerinde neler oluyor? Cinsel taciz olayları korkuttu

Dünyada cinsiyet eşitliği açısından ilk sıralarda yer aldığı düşünülen İskandinav ülkelerinde cinsel taciz ve tecavüz vakaları dikkati çekiyor.

12.10.2021Dünya
Öğretmenle ‘sen’li ‘ben’li olur mu

Öğretmenle ‘sen’li ‘ben’li olur mu?

Sosyal Demokrat Parti (SPD) Jusos Berlin Gençlik Teşkilatı, öğretmen-öğrenci arasındaki mesafeyi ortadan kaldırmak ve eğitimdeki özgürlüğe vurgu yapmak amacıyla öğrencilerin öğretmenlerine “Sen” diye hitap edebilmesine izin verilmesini istedi.

12.10.2021Avrupa
Yüzde 15 arttı... Yüzde 80nin üzerine çıktı

Yüzde 15 arttı... Yüzde 80'nin üzerine çıktı

Avrupa Birliği'nde düzenli olarak günlük internet kullanan yetişkinlerin oranı yüzde 15 artışla 2020'de yüzde 80'e yükseldi. Bu oran aynı yıl Türkiye'de 76,5 olarak kayda geçti.

12.10.2021Ekonomi
2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri: Letonya 1 - 2 Türkiye (Maçın özeti ve golleri)

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri: Letonya 1 - 2 Türkiye (Maçın özeti ve golleri)

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda A Milli Futbol Takımı, deplasmanda Letonya ile karşılaştı. Mutlak 3 puan parolasıyla sahaya çıkan milliler 1-0 yenik duruma düşmesine karşın 90+9'da gelen penaltı golüyle sahadan 2-1 galip ayrıldı ve Dünya Kupası umutlarını sürdürdü.

12.10.2021Spor Arena
Pelkas ve Bakasetaslı Yunanistan, İsveç deplasmanında Bu maça iddaa oynayanların %44ü...

Pelkas ve Bakasetas'lı Yunanistan, İsveç deplasmanında! Bu maça iddaa oynayanların %44'ü...

Süper Lig'de çok yakından tanıdığımız birçok ismi kadrosunda bulunduran Yunanistan, Solna'da İsveç'e konuk olurken siz de bu mücadelenin heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Avrupa'dan futbol keyfi sezon boyunca Misli.com'da olacak!

12.10.2021Futbol
2021 Nobel Ekonomi Ödülü sahibini buldu

2021 Nobel Ekonomi Ödülü sahibini buldu

2021 Nobel Ekonomi Ödülü'nü David Card ile Joshua D. Angrist ve Guido W. Imbens kazandı.

11.10.2021Ekonomi
Milli Takım, Letonya karşısında Dünya Kupası umutları...

Milli Takım, Letonya karşısında! Dünya Kupası umutları...

A Milli Futbol Takımı, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu sekizinci maçında yarın Letonya'ya konuk olacak.

10.10.2021Futbol
Yunanistan, Gürcistanı Bakasetas ve Pelkasın golleriyle devirdi

Yunanistan, Gürcistan'ı Bakasetas ve Pelkas'ın golleriyle devirdi!

Yunanistan, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Gürcistan'ı deplasmanda 2-0 mağlup etti.

9.10.2021Futbol
İzlanda Moderna aşısının kullanımını durdurdu

İzlanda Moderna aşısının kullanımını durdurdu

İzlanda, kalp iltihabı riski nedeniyle ABD'li ilaç firması Moderna'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının kullanımını askıya aldı.

9.10.2021Dünya
Letonya - Türkiye maçına İsveçli hakem

Letonya - Türkiye maçına İsveçli hakem

A Milli Takımımızın, Letonya ile oynayacağı maçı İsveçli hakem Andreas Ekberg yönetecek.

9.10.2021Futbol
Gastronomi kazanında kaynayanlar

Gastronomi kazanında kaynayanlar

Dünyanın dört bir yanından yetenekli şeflerin tüm hünerlerini sergilediği Bocuse d’Or’un bu seneki galibi belli oldu; Nusret’in 24 ayar altın bifteği takipçilerini böldü. Yeme-içme dünyasından en son haberler burada...

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırımdan 5G değerlendirmesi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'dan "5G" değerlendirmesi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, yakın zamanda 5G ile ilgili teknolojinin ticarileştirilip milletin hizmetine sunulacağını söyledi.

8.10.2021Haber
Binali Yıldırımdan 5G değerlendirmesi

Binali Yıldırım'dan '5G' değerlendirmesi

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, yakın zamanda 5G ile ilgili teknolojinin ticarileştirilip milletin hizmetine sunulacağını söyledi.

8.10.2021Gündem
Abdulrazak Gurnah kimdir, nereli 2021 Nobel Edebiyat Ödülünü alan Abdulrazak Gurnahın hayatı ve kitapları

Abdulrazak Gurnah kimdir, nereli? 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan Abdulrazak Gurnah'ın hayatı ve kitapları

2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Abdulrazak Gurnah kazandı. Nobel Komitesi, Nobel Edebiyat Ödülü’nü Zanzibarlı edebiyatçı Abdulrazak Gurnah’a verildiğini açıkladı.73 yaşındaki yazar, ödülün yanı sıra 10 milyon İsveç kronu (1,1 milyon dolar) para armağanının da sahibi oldu. Peki, Abdulrazak Gurnah kimdir, nereli? 2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü alan Abdulrazak Gurnah'ın hayatı ve kitapları

8.10.2021Gündem
Nobel ödülü Tanzanyalı yazar Gurnah’a

Nobel ödülü Tanzanyalı yazar Gurnah’a

2021 Nobel Edebiyat Ödülü’nü Türkçeye de çevrilen ‘Kumdan Yürek’, ‘Deniz Kenarında’, ‘Sessizliğe Hayranlık’, ‘Son Hediye’ ve ‘Terkediş’ gibi etkileyici romanlarında göç ve sömürgecilik gibi yakıcı konuları ele alan Tanzanya doğumlu yazar Abdulrazak Gurnah kazandı.

8.10.2021Kitap Sanat
Nobel Edebiyat Ödülü sahibini buldu

Nobel Edebiyat Ödülü sahibini buldu

Nobel Komitesi, Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibarlı edebiyatçı Abdulrazak Gurnah'a verildiğini açıkladı. Gurnah'ın ödülü kültürler ve kıtalar arasındaki körfezde sömürgeciliğin etkilerine ve mültecinin kaderine nüfuz etmesinden dolayı aldığı ifade edildi.

7.10.2021Haber
2021 Nobel Edebiyat Ödülünü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı

2021 Nobel Edebiyat Ödülü'nü Zanzibar kökenli romancı Abdulrazak Gurnah kazandı

Nobel Edebiyat Ödülü, Afrika kıtasının doğusunda Tanzanya'ya bağlı iki adadan oluşan ve özerk yönetilen Zanzibar'da doğan, romancı Abdulrazak Gurnah'a verildi.

7.10.2021Keyif
Çocuklar için yeni aşı stratejisi: Kız ve erkek çocuklarına farklı doz

Çocuklar için yeni aşı stratejisi: Kız ve erkek çocuklarına farklı doz

İngiltere ve Norveç'in de aralarında olduğu bir çok ülkede sağlık uzmanları olası kalp iltihabı riskinin ilk aşı sonrası daha düşük olduğuna dikkat çekerek çocuklara tek doz aşı yapılmasını öneriyor. Aşılarda nadir görülen bir yan etki olan kalp iltihabının erkek çocuklarında daha sık görülmesinden dolayı uzmanlar, 'kız ve erkek çocuklarında dozlar farklı olmalı' diyor.

7.10.2021Dünya
Kalp kası iltihabı şüphesi BioNTech hisseleri olumsuz etkilendi

Kalp kası iltihabı şüphesi BioNTech hisseleri olumsuz etkilendi!

Danimarka ve İsveç hükümetlerinin kalp kası iltihaplanmasına neden olduğu şüphesiyle Moderna aşısını gençlere vurulmasını durdurmasının ardından diğer mRNA bazlı korona aşısı üreticisi BioNTech hisse senetlerinin de olumusz olarak etkilendiği bildirildi.

7.10.2021Avrupa
Yunanistan’dan aşılılar için dikkat çeken karar

Yunanistan’dan aşılılar için dikkat çeken karar

Yunanistan Sağlık Bakanı Thanos Plevris, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı sertifikası olanlar için özgürlüklerin genişletileceğini duyurdu.

6.10.2021Dünya
Pandemide değişen şartlar etkili oldu İKEAdan Türkiye kararı...

Pandemide değişen şartlar etkili oldu! İKEA'dan Türkiye kararı...

IKEA, pandemi döneminde küresel olarak yaşanan üretim ve sevkiyat kesintilerinin yanı sıra artan navlun maliyetlerinin ardından, Türkiye'den daha fazla alım yapmak için harekete geçti.

6.10.2021Ekonomi
Son dakika... Nobel Kimya Ödülünü kazanan isimler belli oldu

Son dakika... Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan isimler belli oldu

2021 Nobel Kimya Ödülü'nü iki bilim insanı Benjamin List ve David W.C. MacMillan kazandı.

6.10.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Gastronomi Buluşmaları Başladı!

Bursa Gastronomi Turizmi Derneği olarak düzenlediğimiz Gastronomi Buluşmaları’na Bursa’da alanında uzman gastronomi profesyonelleri, iş insanları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu önderleri, basın ve medya yöneticileri ile gastronomiye ilgi duyanlar davet edildi.

17.10.2021

Öyleyse... Bir gün ben de Kırmızı Kraliçe'ye giderim

İlk haber 12 Ekim günü, ABD’nin Teksas eyaletinin Van Horn adlı bölgesinden havalanan bir uzay aracından geldi. Amazon’un sahibi Jeff Bezos’un Blue Origin adlı şirketinin uzaya ikinci uçuşunu yapan roketinin içinde tanıdık bir isim varmış.

15.10.2021

Tamerci de değilim Nihalci de değilim

Altın Portakal Film Yarışması’nın ödül töreninde sunuculuk yapan Tamer Karadağlı ile ödül alan Nihal Yalçın arasındaki sorunu, hiçbir etki altında kalmadan, zerre kadar politik bir anlam yüklemeden, kadın/erkek meselesine indirgemeden şöyle yorumluyorum:

11.10.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

David Lynch ve Tarantino sinemasının karışımı olarak nitelendirilerek yılın en yaratıcı korku filmlerinden biri olarak işaret edilen “Sansür”, sinemalarda. “Breaking Bad” hayranlarını mutlu edecek devam filmi “El Camino” ve 2018 yapımı aynı adlı İsveç filminin Jake Gyllenhaal’lü versiyonu “The Guilty” haftanın ekran seçenekleri.

8.10.2021