MENÜ

Estetik

Estetik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Estetik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.171 Estetik haberi bulunmuştur.

Estetik, sanatla, güzellikle ve tatla ilgilenen felsefe dalıdır. Estetik eski Yunanca'da 'Aisthesis' sözcüğünden gelmektedir. Anlamı duymak algılamak demektir. Güzelliğin oluşturulması ve değerlendirilmesiyle ilgilenir. Duygu ve beğeninin yargılanması olarak da geçen duyusal-duygusal değerleri inceler. En geniş tanımı ile sanat, kültür ve doğa üzerine eleştirel düşünce çalışmasıdır. Estetik konusu ilk çağdan beri filozoflar tarafından irdelenmiştir. Platon, Aristoteles ve daha sonra Aydınlanma Çağı düşünürlerinden Leonardo Da Vinci estetik kavramı ve estetik sorularıyla ilgilenmiştir. Estetikte sadece güzel olan incelenir ve bu tanım estetiğin alanını oldukça daraltmış fakat bazı filozoflar buna karşı çıkmıştır.

Güzel olan ve güzellik hakkında ya da güzellik değeri ve güzellik yargısı felsefe tarihinde her zaman değerlendirmeler söz konusudur. Bu bağlamda hemen her felsefe eğiliminin

Estetik Haberleri

Doktorlar hangi kanalda saat kaçta Doktorlar oyuncuları kimdir

Doktorlar hangi kanalda saat kaçta? Doktorlar oyuncuları kimdir?

Doktorlar dizisi yeniden izleyici karşısına çıkıyor. Türk dizi tarihinde önemli reyting başarıları elde eden Doktorlar dizisi, yeni bölümleri ile izleyici karşısına çıkacak. Yasemin Özilhan, Kutsi ve Bekir Aksoy gibi oyuncuların yer aldığı Doktorlar dizisinde vakalar incelenirken doktorların yaşantıları ve aşk hayatları da ele alınıyor. Peki, doktorlar hangi kanalda saat kaçta yayınlanıyor? İşte, Doktorlar saat kaçta sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

6.04.2020Televizyon
Nem Aşısı Nedir Nem Aşısının Yararları Nelerdir

Nem Aşısı Nedir? Nem Aşısının Yararları Nelerdir?

Mevsim değişiklikleri, su alımında yetersizlik, beslenme problemleri, düzensiz hayat, güneş ışınlarına maruz kalmak, çok fazla sauna ya da havuz kullanımı gibi nedenler ciltte kurumalara yol açabilir. Ya da son yıllardaki akıllı binalarda geçirilen uzun iş saatleri yine ciltte kurumalara yol açmaktadır. Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş bu sorunlara çözüm olan nem aşısı hakkında merak edilen tüm soruları yanıtladı.

Darp varsa kabul edilemez

Darp varsa kabul edilemez

Özbekistan uyruklu Gulnoza Mamatova, yanında çalıştığı Seren Serengil ve erkek arkadaşı tarafından koronavirüs taşıdığı gerekçesiyle darp edildiğini ve ormana bırakıldığını öne sürerek suç duyurusunda bulundu. Serengil ise hizmetçisini korona günlerinde izne göndermek istemediğini, iddialarının da asılsız olduğunu söyledi. Ne diyorsunuz bu olaya?

6.04.2020Magazin
Maskenizi kendiniz yapın

Maskenizi kendiniz yapın

Uzmanların salgınla mücadelenin en önemli unsuru olarak gösterdiği maske, şu an dünyada koronavirüsten sonra en çok konuşulan kelime. Toplu taşıma ve marketlerde zorunlu hale getirilen maskeyi, siz de evinizde üretebilirsiniz. İster rengarenk kumaştan, ister kağıt havludan maske yapım tekniklerini sizin için derledik.

5.04.2020Dünya
İrem Saktan estetik itirafı

İrem Sak'tan estetik itirafı

İbrahim Selim’in ‘Bu Gece’ adlı YouTube programına konuk olan İrem Sak, yüzüne yaptırdığı dolguların karantina döneminde eridiğini söyledi.

4.04.2020Magazin
Kolajen Aşısı Nedir Kolajen Aşısı Nasıl Uygulanıyor

Kolajen Aşısı Nedir? Kolajen Aşısı Nasıl Uygulanıyor?

Cildin temel yapı taşlarından olan kolajenin aşısı nasıl yapılıyor? Kolajen aşısının etkileri neler oluyor? Kolajen aşısının etkisi ne kadar sürüyor? Tüm bu soruların cevabını Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş verdi.

3D arkeoloji turu

3D arkeoloji turu

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verdiği kültür sanat etkinliklerine online olarak devam ediyor.

3.04.2020Gündem
Cilt Aşısı Nedir Kaç Tip Cilt Aşısı Vardır

Cilt Aşısı Nedir? Kaç Tip Cilt Aşısı Vardır?

Cildimizin neden aşılara ihtiyacı oluyor, kaç tipte cilt aşısı bulunuyor? Cilt aşıları nasıl uygulanıyor? Tüm bu soruların cevabını Medikal Estetik Hekim Dr.Yasemin Savaş verdi.

Koronavirüs salgını dijital sanatın popülerliğini yükseltecek

Koronavirüs salgını dijital sanatın popülerliğini yükseltecek

Dijital sanata yer veren Unpainted fuarı ve online platformu, aynı zamanda çağdaş sanat koleksiyoneri de olan girişimci ve mimar çift Irmin ve Benedict Rodenstock tarafından 2013’te Münih’te kurulmuş. Irmin Rodenstock’la dijital sanatın yükselişi ve geleceğini konuştuk.

2.04.2020Kitap Sanat
Göz altı oluklanmaları neden oluşur

Göz altı oluklanmaları neden oluşur?

Göz altı oluklanmaları neden oluşur? Nasıl giderilir? Estetik Plastik Cerrah Serdar Bora Bayraktaroğlu'nun anlatımıyla izleyelim.

1.04.2020Life Style
Meme Asimetrisi Estetiği Nedir

Meme Asimetrisi Estetiği Nedir?

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, meme asimetrisi estetiğinin kadınların yaşam kalitesinin artmasına yardımcı olduğunu belirtti.

30.03.2020Kişisel Bakım
Yonca Evcimik: Kendime sansür uygulamıyorum

Yonca Evcimik: Kendime sansür uygulamıyorum

Yonca Evcimik 1990’lar popunun simge isimlerinden. Kendini, “Benim içime ergen kaçmış. Hiç büyütmeye niyetim yok” diye anlatıyor. Günümüz popunda ona göre, “ayaklar baş olmuş”. Evcimik’le YouTube kanalında başladığı, ‘Evcimik Cumhuriyeti’ isimli programı vesilesiyle görüştük. Kendi deyişiyle dibine kadar yaşadığı hayatının detaylarını konuştuk.

29.03.2020Hürriyet Pazar
Varis İçin Hangi Doktora Gidilir Varise Hangi Bölüm Bakar

Varis İçin Hangi Doktora Gidilir? Varise Hangi Bölüm Bakar

Varis daha çok ayakta kalmaktan meydana gelen rahatsızlıklardan biridir. Aynı zamanda fazla hareketsiz kalmak kan akışını düzensiz hale getirdiği için varis ortaya çıkabilmektedir. Yaygın olarak görülen bu rahatsızlık için pek çok kişi hangi doktora gideceği konusunda kararsız kalıyor. Peki, varis için hangi doktora gidilir? Varise hangi bölüm bakar? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

28.03.2020Sağlık
Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir

Meme estetiği hangi durumlarda gereklidir?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, estetik cerrahinin sunduğu imkanlarla hayal edilen göğüslere sahip olmanın mümkün olduğunu belirterek, yapılan operasyonlar hakkında detaylı bilgi verdi.

27.03.2020Sağlık
Uzanıp Kanlıca’nın orta yerinde…

Uzanıp 'Kanlıca’nın orta yerinde…

Kanlıca, Boğaziçi’nin güzel bir ikramı. Hadi, Tanpınar gibi ifade edelim, İstanbul’un ruh dalgınlığı… Beykoz’un bu kadîm semtinde manzaralı bir günsarısı size bakıyor.

27.03.2020Seyahat
Usta bir mimar, iyi bir şair: Cengiz Bektaş

Usta bir mimar, iyi bir şair: Cengiz Bektaş

Yüksek mimar, mühendis, ozan ve yazar Cengiz Bektaş geçen hafta, 86 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Türkiye mimari tarihinin simge isimlerinden olan Bektaş aynı zamanda iyi bir şairdi; mimari ve şehircilik alanında da pek çok kitaba imza atmış, pek çok ödül almıştı...

26.03.2020Kitap Sanat
Elmacık Kemiği Nedir Nerededir Elmacık Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Elmacık Kemiği Nedir? Nerededir? Elmacık Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Elmacık kemiği kişinin dış görüntüsünü oluşturan en önemli yapılarımızdan biridir. Dolayısıyla herkes elmacık kemiklerinin güzel olmasını ister. Özellikle bayanlarda elmacık kemiği ile ilgili pek çok operasyonlar geçirmektedirler. Peki, elmacık kemiği nedir? Elmacık kemiği nerededir? Sizler için bu soruların cevabını hazırladık.

25.03.2020Sağlık
Göz şişliğine ne iyi gelir Göz şişliği nasıl geçer ve neden olur

Göz şişliğine ne iyi gelir? Göz şişliği nasıl geçer ve neden olur?

Göz bölgesinde meydana gelen şişlikler bazen çeşitli sorunlara neden olabilir. Göz şişliği sorunu bazen kapak kısmında bazen de alt kısımlarda meydana gelebilir. Göz şişliği nasıl geçer ve neden ortaya çıkar sorularının yanıtını bulabilirsiniz.

25.03.2020Sağlık
Badem göz estetiği ile yepyeni bakışlar

Badem göz estetiği ile yepyeni bakışlar

Son dönemde adından sıkça söz ettiren “badem göz estetiği” kadınlar arasında sıkça tercih ediliyor. Daha etkili bakışlara sahip olmak isteyen pek çok ünlü de bu operasyonu yaptırıyor. Peki, badem göz estetiği nasıl yapılıyor, iyileşme süreci ne kadar? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk anlatıyor.

25.03.2020Sağlık
TRT 2 evleri kültür ve sanatla renklendiriyor

TRT 2 evleri kültür ve sanatla renklendiriyor

"Hayat Eve Sığar" sloganıyla yapılan "evde kal" çağrısı dolayısıyla zenginleştirilen TRT 2 yayın planında yer verilen özel içerikler bugün itibariyle ekrana gelmeye başlıyor.

24.03.2020Keyif
Kuaför ve estetiğe koronavirüs arası

Kuaför ve estetiğe koronavirüs arası

İçişleri Bakanlığı, Bilim Kurulu’nun önerisiyle geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezleri, berberler ve kuaförler ile güzellik ve medikal estetik merkezlerinin faaliyetlerini durdurdu.

22.03.2020Gündem
Brezilyalı futbol efsanesi Ronaldinho, 40. yaşına hapiste girdi

Brezilyalı futbol efsanesi Ronaldinho, 40. yaşına hapiste girdi!

Dünyaca ünlü efsane futbolcu Ronaldinho, 40. doğum gününü hapishanede kutladı.

21.03.2020Futbol
G noktası Dolgusu Nedir G noktası Dolgusu Nasıl Uygulanır

G noktası Dolgusu Nedir? G noktası Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Günümüzde kadınların çoğu cinsel istesizlik ve orgazm olamam (anorgazmi) nedeni ile eşleri ile problem yaşamaktadırlar. Cinsel ilişkiden zevk alamayan kadında, doğal olarak zamanla cinsel isteksizlik başlar. Bu yüzden kadının orgazm olamama sorununun tedavisi, sağlıklı bir cinsel hayat ve evlilik hayatı için önemlidir. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Esra Demir Yüzer konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Isabella Hammad: Maharetli bir Parizyen

Isabella Hammad: Maharetli bir 'Parizyen'

Birinci Dünya Savaşı yıllarında tıp okumak için Fransa’ya giden Filistinli bir gencin kendini bulma hikâyesini anlattığı ‘Parizyen’le tüm dünyada dikkatleri üzerine çeken genç yazar Isabella Hammad, dönemin siyasi karmaşasını ve kalabalık roman kadrosunu maharetli bir orkestra şefi gibi yönetiyor. Edebiyat için umut verici bir ses duyuyoruz ‘Parizyen’le Hammad’dan... 'Usta işi' bir ilk roman.

20.03.2020Kitap Sanat
Melis Kar: Sektör çok nankör

Melis Kar: Sektör çok nankör

Müzik çocukluk aşkıydı. Hayallerinin peşinde koştu, bir yarışma programıyla müzik dünyasına adım attı. Arka arkaya şarkılar yayınladı, şimdi de bestesini kendi yaptığı “Kadın” single’ıyla gündemde. Melis Kar’la müzik yolculuğunu konuştuk.

19.03.2020Magazin
Kendisini müziğe adamış komutan

Kendisini müziğe adamış komutan

Eski Kara Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Aytaç Yalman 80 yaşında hayatını kaybetti. Yalman asker kimliğinin yanı sıra müziğe olan düşkünlüğü ile bilinen bir isimdi.

18.03.2020Gündem
Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı?

Östrojen taşıdığı için her kadının bir gün selülit problemi ile karşılaşabileceğini söyleyen Plastik Cerrah Opr. Dr. Arif Eroğlu, selülitten kurulmak ve kaçınmak için yapılabilecekleri anlattı...

17.03.2020Kişisel Bakım
En İyi 10 Estetik Trendinden En Popüleri Hangisi

En İyi 10 Estetik Trendinden En Popüleri Hangisi?

Her yıl estetik trendleri de değişiyor fakat ameliyatsız estetik operasyonlar her yıl daha da popüler hale geliyor. Kimimiz bu operasyonlara ön yargılı davranıyoruz kimimiz de daha ışıltılı ve diri bir cilt için bu operasyonları yaptırıyoruz. Peki sizce bu 10 estetik trendinden en popüleri hangisi?

17.03.2020Makyaj
Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Doğal Görünümlü Burun Estetiği

Burun estetiği sonrası doğal görünüm operasyonun ana hedefidir. Burundaki fiziksel ve işlevsel sorunları giderip yüzün doğal bir görünüme kavuşarak güzelleşmesini sağlamak estetik operasyonun temel amacıdır. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sabri Algun Aka, doğal görünümlü burun estetiğinde olması gereken kriterleri sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Bireysel güzellik konu olunca diş estetiği, güzel bir gülüş olmazsa olmazdır. Bu durum son yıllarda modern, teknolojik, restoratif uygulamaların kullanıldığı gülüş tasarımını ortaya çıkarmıştır. Dr. Dt. Aysun Coşkun Keşoğlu, gülüş tasarımında porselen ve kompozit lamineler ile zirkonyum uygulamalarını sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

Estetik cerrahi ile ilgili en sık sorulan soruların başında bu soru geliyor. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyonları sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Meryem Uzerliden çok konuşulacak açıklamalar: Yerlerin dibine kadar indim

Meryem Uzerli'den çok konuşulacak açıklamalar: Yerlerin dibine kadar indim

Dokuz yıl önce oynadığı bir diziyle hayatımıza bomba gibi düştü. Yeteneği ve güzelliği kadar özel hayatıyla da hep gündem oldu. Şimdi geçmişe bakınca yaşadıklarını “Ne kadar ağır dönemler geçirmiş olsam da yaşadıklarımın tümü beni bu noktaya getirdi. Verdiğim kötü kararların içinden bile iyi şeyler çıkarmayı bildim” diye anlatıyor. Bir ayağı Berlin, bir ayağı Türkiye’de olan Meryem Uzerli’yle üç günlük İstanbul ziyareti sırasında buluştuk. Yakında vizyona girecek filmi ‘Kovan’dan yola çıkıp Berlin’deki hayatına, geçmiş hatalarına ve gelecek hayallerine uzandık.

15.03.2020Hürriyet Pazar
Hepimiz estetik kurbanıyız

'Hepimiz estetik kurbanıyız'

Nurgül Yeşilçay’ın üzerinde dört yıldır çalıştığı ilk kişisel sergisi “Avrat Otu”nun açılışı önceki gün Ayvansaray’daki tarihi Anemas Zindanları’nda gerçekleşti.

13.03.2020Magazin
Kaşlarınız Yüz Hatlarınıza Uygun mu

Kaşlarınız Yüz Hatlarınıza Uygun mu?

Doğuştan sahip olduğumuz yüz hatlarımız ifadeden estetik görünüme kadar birçok durumu etkiliyor. Özellikle de yüzün diğer parametreleriyle bir araya geldiğinde güzellik açısından ciddi farklar yaratıyor. Bu parametrelerin başında yüzün merkezinde yer alan kaşlar yer alıyor. Kaşlar, yüzün şekline göre tasarlandığında çok daha doğal ve çekici bir görünüm elde edilebilir. Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, yüz şekline göre kaş formunun nasıl olması gerektiğini anlatıyor.

12.03.2020Makyaj
Ünlü yönetmenden Tolgahan Sayışman itirafı

Ünlü yönetmenden Tolgahan Sayışman itirafı

Yönetmen Müge Uğurlar, oyuncular İlayda Alişan ve Berna Koraltürk hurriyet.com.tr’ de Ferit Ömeroğlu’na konuştu. Set ortamında kadın olmanın zorluklarını ve bugüne kadar yaşadıklarını anlattılar. Tolgahan Sayışman’ın sıfır egoyla çalıştığını söyleyen Uğurlar, “Tolgahan’ın hiç öyle bir egosu yok, işe inanılmaz bağlı... Gerçekten Hollywood standartlarında hazırlandı ve hiç egosantrik bir şey yaşamadık.” dedi. Oyuncu Berna Koraltürk ise, “Kimsenin alanına girmem ama kendi alanıma da sokmam… Her zaman kendi çerçevem vardır. Sakinlikten yanayım.” dedi. İlayda Alişan’da “Herkes için bir sihirli değnek ihtiyacı vardır ancak ben tamamen çalışmaya inanan birisiyim” açıklamasında bulundu.

11.03.2020Magazin
69 yaşındaki ünlü oyuncu: Mayolu pozlarımı hiç rötuşlamadım, ne görüyorsanız ben öyleyim

69 yaşındaki ünlü oyuncu: Mayolu pozlarımı hiç rötuşlamadım, ne görüyorsanız ben öyleyim

Gösteri dünyasının bazı kadın ünlüleri için yaşlanmak belki de dünyanın en korkunç gelişmesi. Geçip giden yıllara karşı durmak isteyen birçok ünlü bir yandan estetik operasyonlarla gençliklerini korumaya çalışırken bir yandan da sosyal medya filtreleri aracılığıyla olduklarından daha kusursuz görünmek için çabalıyorlar.

INSTAGRAM, DEPO PHOTOS 

10.03.2020Magazin
Özel hastanede ‘yetkisiz estetik ameliyatı’na suçüstü kamerada

Özel hastanede ‘yetkisiz estetik ameliyatı’na suçüstü kamerada

Pendik’te özel bir hastanede yetkileri olmadığı halde estetik ameliyatı yaptığı iddia edilen İran uyruklu şüpheliler, ameliyathanede suçüstü yakalandı. Polisin ameliyat sırasında düzenlediği operasyon kameraya böyle yansıd

10.03.2020Haber

Yazar Sonuçları

Çok yakında

Milli Egemenlik, 100 yaşına giriyor: 23 Nisan.

7.04.2020

Radyoculara iyi bir haberim var

Media Liven 26-31 Mart tarihleri arasında 15.328 kişiyle radyo dinlenmesi üzerine bir araştırma yaptı.

5.04.2020

Aytaç Yalman’ın veda gecesi

AYTAÇ YALMAN’la tanışmam müzik aracılığıyla oldu.

31.03.2020

Sayın bakan! Karşıyaka kendisi agoradan çıkmaz

TÜRKİYE’de “Hayat eve sığar” kampanyasına direnişin iki sembolü var:

27.03.2020

Cengiz Bektaş’ın ardından

MİMAR, şair ve yazar Cengiz Bektaş da aramızdan ayrıldı.

26.03.2020

Bu sokakta ölen her 10 kişiden 7’si son sözü olarak aynı şeyi söyledi

GÖRDÜĞÜNÜZ fotoğraf, İtalyan sokağını anlatan en güzel, en estetik karelerden biridir.

26.03.2020

Domino taşı gibi

Türkiye’de 436 tane AVM var, bunların 100’e yakını kapanmış durumda.

24.03.2020

‘Turizm cennetini ne hale getirdiniz!

Uludağ, bu sezon 1 milyon 122 bin 252 ziyaretçi ağırladı. Böylesine turizm cennetini ne hale getirdiler. Böyle piknik olmaz!

23.03.2020

93 yaşında ölen tadımcı günde ne kadar içiyordu

DÜN Mehmet Yalçın’ın T24’teki harika yazısından öğrendim.

22.03.2020

Neden Sema Moritz dinledim

Dinlediğim solistlerin hem estetik gerekçeleri vardır hem de mesleğinin seyrini kaale alırım, öznel beğenimle nesnel kuralları birleştiririm.

15.03.2020

Belirgin Yüz Hatları Daha Popüler Olmaya Başladı

Altın oranın da önemli bir komponenti olan elmacık kemiği son yıllarda popülaritesini daha da arttırdı. Eskiden gözler ve dudaklar yüz çekiciliğinin önemli unsurları olarak düşünülürken günümüzde artık yüz şeklinin çekicilikteki önemi çok daha ön planda.

14.03.2020