EKSTRA
MENÜ

Cilt Sağlığı

Cilt Sağlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Cilt Sağlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.933 Cilt Sağlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Cilt Sağlığı Haberleri

Limon otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Limon otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Limon otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Limon otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde yetişen ve insan sağlığı açısından çok faydalı olan otlar bulunmaktadır. Bu otların başında da limon otu gelmektedir. Limon otu gerek sahip olduğu özelliği gerekse de yetiştiriciliği ile yaygın olan bir ottur. Limon otu son günlerde internetten en çok araştırılan bitkisel otlardan bir tanesidir. Peki, limon otu nedir? Limon otu ne işe yaramaktadır? Limon otu nerede yetişmektedir? Limon otunun faydaları nelerdir? İşte limon otu ile ilgili tüm detaylar.

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Gelincik otu nedir, ne işe yarar ve nerede yetişir? Gelincik otunun faydaları nelerdir ve neye iyi gelir

Ülkemizde pek çok bitki türü yetişmektedir. Gelincik otu da gelişen bu bitki türlerinden bir tanesidir. Doğal tedavi yöntemleri arasında yer alan gelincik otu pek çok kişinin tercih ettiği otlardan bir tanesidir. Gelincik otunun ne işe yaradığı da tartışma konusu olmuştur. Son yıllarda gelincik otu ile ilgili araştırma yapılmaktadır. Peki, gelincik otu nedir? Gelincik otu ne işe yaramaktadır? Gelincik otu nerede yetişmektedir? Gelincik otunun faydaları nelerdir? Gelincik otu hangi mevsimde yetişmektedir? İşte gelincik otu ile ilgili tüm detaylar.

Sazan balığı nasıl pişirilir Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır

Sazan balığı nasıl pişirilir? Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır?

Balık pişirmek büyük bir özen gerektirmektedir. Her bir balığın pişirme yöntemleri farklılık gösterebilir. Sazan balığı da lezzetli tatlı su balıklarından bir tanesidir. Sazan balığı nasıl pişirilir? Aynalı tatlı su sazan balığı nasıl kızartılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Soyulmuş sarımsak nasıl saklanır Ayıklanmış sarımsak kavanozda nasıl saklanır

Soyulmuş sarımsak nasıl saklanır? Ayıklanmış sarımsak kavanozda nasıl saklanır?

Mutfaktan eksik edilmeyen sebzeler arasında sarımsak yer almaktadır. Ancak sarımsağı doğru biçimde saklama konusunda sıkıntılar yaşanabilmektedir. Oysa soyulmuş veya soyulmamış olan sarımsağı tadı bozulmadan saklamanın yolları bulunmaktadır. Soyulmuş olan ya da ayıklanmış olan sarımsakların nasıl saklanabileceğini sizler için derledik.

6.10.2021Aile
Şeftali besin değerleri: 1 şeftali kaç kalori Protein ve karbonhidrat değerleri..

Şeftali besin değerleri: 1 şeftali kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri..

Yaz mevsimi meyve ve sebze bakımından oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olmaktadır. Yaz mevsimine özgü olan meyvelerden biri de şeftali olmaktadır. Kendine has kokusu ve tadı ile şeftali genellikle herkes tarafından sevilerek tüketilmektedir. Şeftali meyvesi C vitamini bakımından oldukça zengin olmaktadır. İçeriğinde bulunan vitamin, mineral ve antioksidan ile tam bir şifa deposu olarak ifade edilmektedir. Peki, şeftali besin değerleri nelerdir? 1 şeftali kaç kalori? Protein ve karbonhidrat değerleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

Zeytinyağı asit mi baz mı Zeytinyağının asit oranı nasıl ölçülür

Zeytinyağı asit mi baz mı? Zeytinyağının asit oranı nasıl ölçülür

Zeytinyağı, salatalarda ve yemeklerde kullanılan oldukça faydalı bir yağdır. Bunun yanında kozmetik alanında da sıklıkla bu yağdan faydalanılmaktadır. Zeytinyağı asit mi baz mı? Zeytinyağının asit oranı nasıl ölçülür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.10.2021Araştırma
Peynir altı suyu nedir, nasıl ve ne ile yapılır Peynir altı suyu nerelerde kullanılır

Peynir altı suyu nedir, nasıl ve ne ile yapılır? Peynir altı suyu nerelerde kullanılır

Bazı besinlerin sağlığa faydaları saymakla bitmiyor. Peynir altı suyu da günümüzde popüler hale gelen önemli besinlerdendir. Peynir altı suyu nedir, nasıl ve ne ile yapılır? Peynir altı suyu nerelerde kullanılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi Karışımın cilde ve vücuda faydaları

Maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi? Karışımın cilde ve vücuda faydaları

Maden suyu günümüzde özellikle limonlu şekilde daha fazla tüketilmektedir. Bu durum hem lezzeti açısından hem de sunduğu faydaları üzerinden öne çıkıyor. Peki, maden suyu ve limon birleştiğinde zayıflatır mı ve kepeğe iyi gelir mi? Karışımın cilde ve vücuda faydaları üzerine tüm detayları derledik.

30.09.2021İyi Yaşam
Kızılcık suyu ne işe yarar ve faydaları nelerdir Hamilelikte ve normal yaşantıda kızılcık suyunun cilde faydaları

Kızılcık suyu ne işe yarar ve faydaları nelerdir? Hamilelikte ve normal yaşantıda kızılcık suyunun cilde faydaları

Sağlıklı ve dengeli beslenmenin sağlık için olmazsa olmaz birincil kural olduğu artık bilinmektedir. Bilinçli kişiler de bu doğrultuda bir beslenme düzeni oluşturmaktadır. Meyve ve sebze tüketiminin artırılması ve bunların da mevsiminde tüketilmesi zorunludur. Bilhassa sebze ve meyve sularının sağlık açısından önemi son yıllarda iyice öne çıkmıştır. Bu sağlıklı meyve sularına kızılcık suyu en güzel örnektir. İşte ilgiyle okuyacağınız kızılcık suyunun faydaları, hamilelikte kızılcık suyunun yararları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

30.09.2021İyi Yaşam

Kekik suyu neye iyi gelir ve faydaları nelerdir? Kekik suyu içmenin ve kullanmanın cilde, saça ve adet söktürücü yararları

Kekik; hoş kokusu, değişik lezzeti ile beraber sofranın vazgeçilmez şifa kaynakları içerisinde bulunmaktadır. İçermiş olduğu mineraller, yağlar, vitaminler sayesinde sağlığa birden fazla yararı bulunmaktadır. Kökleri, oldukça eski zamanlara dayanmış olup tıpta kullanımı çok fazladır. Peki kekik suyu neye iyi gelir ve faydaları nelerdir? Kekik suyu içmenin ve kullanmanın cilde, saça ve adet söktürücü yararları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.09.2021İyi Yaşam
Yeşil soğanın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir Çiğ soğan yemenin faydaları nelerdir

Yeşil soğanın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir? Çiğ soğan yemenin faydaları nelerdir?

Salataların ve kısırın vazgeçilmez lezzeti olan yeşil soğanın aynı zamanda insan sağlığına pek çok faydası bulunuyor. Güçlü bir antioksidan özelliği bulunan yeşil soğanın suyu tam da doğal bir ağrı kesicidir. Uzak Doğu ülkelerinde çok fazla tüketilen yeşil soğanın insan sağlığı için inanılmaz faydaları vardır. Yeşil soğanın faydaları nelerdir, hangi hastalıklara iyi gelir sizler için derledik.

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Cilt bakımı ve hijyen oldukça önemlidir. Özellikle kullanılan sabunların her biri ayrı ayrı önemli bir yere sahiptir. Kil sabunu da yapısı ile birlikte merak uyandırmaktadır. Kil sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal kil sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Çay Ağacı Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Çay Ağacı Sabununun saça, cilde ve sivilce izlerine faydaları

Çay Ağacı Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Çay Ağacı Sabununun saça, cilde ve sivilce izlerine faydaları

Günümüzde cilt sağlığı ve hijyeninin sağlanması için sabunlara ihtiyaç duyulmaktadır. Çay ağacı sabunu ise son yıllarda oldukça popüler oldu. Çay ağacı sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Çay ağacı sabununun saça, cilde ve sivilce izlerine faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Bıttım Sabunu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir Bıttım Sabununun yüze, cilde, beyaz ve siyah saça faydaları

Bıttım Sabunu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Bıttım Sabununun yüze, cilde, beyaz ve siyah saça faydaları

Doğal ürünler grubunda olup, yan etkisi olmayan, pek çok cilt rahatsızlığına iyi gelen sabunlar içerisinde bıttım sabunu bulunmaktadır. Bıttım sabunu; ülkemizde Siirt şehrinde yetişen menengiç ve bıttım ağaçlarının yapraklarından sağlanmaktadır. Kendine özgü kokusu bulunan bıttım sabunu, genel şekilde her cilde uygundur. Peki Bıttım sabunu faydaları nelerdir ve neye iyi gelir? Bıttım sabununun yüze, cilde, beyaz ve siyah saça faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Ardıç Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır Doğal Ardıç Sabununun faydaları nelerdir

Ardıç Sabunu ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Doğal Ardıç Sabununun faydaları nelerdir

İnsanın doğal yaşamdan uzaklaşması ve suni malzemelerle çevrili bir ortamda yaşaması uzun vadede sağlığını olumsuz etkilemektedir. Birçok bilimsel araştırma doğal beslenmenin, yeterli ve kaliteli oksijen almanın sağlığı olumlu etkilendiğini ortaya koymaktadır. Beslenmeden kullanılan temizlik malzemelerine kadar hemen hemen her ürün kimyasal ve sağlığa zararlı maddeler içermektedir. Bilinçlenen kişiler yaşamlarında daha az kimyasallar kullanmaya özen göstermektedirler. Bu düşünceden hareket edenler özellikle kişisel bakım ürünlerinde doğal ürünlere yönelmektedir. Son zamanlarda sıklıkla işitilen ardıç sabunu da bu anlamda merak konusu olmaktadır. İşte ilgiyle okuyacağınız ardıç sabunu nedir, nasıl elde edilir, ardıç sabunu ne işe yarar, ardıç sabununun faydaları ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

Nikotinamid (B3 Vitamini) Nedir, Ne İşe Yarar İşte Nikotinamid (B3 Vitamini) Faydaları

Nikotinamid (B3 Vitamini) Nedir, Ne İşe Yarar? İşte Nikotinamid (B3 Vitamini) Faydaları

Vücut sağlığımızda vitaminlerin yeri oldukça önemlidir. B3 vitamini türü olan nikotinamid’de cildimiz ve bedenimiz için değerli olan vitaminlerden biri. Nikotinamid (B3 vitamini) eksikliği cilt, böbrek ve daha birçok organımızda bozukluklara yol açabilir. Peki, Nikotinamid (B3 vitamini) nedir, ne işe yarar? İşte nikotinamid (B3 vitamini) faydaları…

22.09.2021Kişisel Bakım
Ah, karasinek ısırdı... diyoruz ama onlar karasinek değil İşte İstanbullunun yeni derdi...

'Ah, karasinek ısırdı...' diyoruz ama onlar karasinek değil! İşte İstanbullunun yeni derdi...

Normalde ısırmayan karasinekler bazı günler bacaklarımızı sokar ya... İşte onlar aslında kara sinek değil. İstanbul bir süredir adeta sineklerin buluşma noktası oldu. Son dönemde 'baldırsokan sineği' ile bir kez daha gündeme gelen sinek problemini uzmanlarla enine boyuna konuştuk. Sayıları neden arttı? Sağlığımıza ne gibi zararları var? Önlem almak için neler yapılmalı? Hepsinin ve daha fazlasının cevabı haberimizde...

17.09.2021Gündem
Soğuk algınlığına ne iyi gelir ve nasıl geçer Evde soğuk algınlığını doğal ve bitkisel yollarla hızlı ne giderir

Soğuk algınlığına ne iyi gelir ve nasıl geçer? Evde soğuk algınlığını doğal ve bitkisel yollarla hızlı ne giderir?

Soğuk algınlığı, üst solunum yollarında ortaya çıkan viral bir enfeksiyon. Genellikle kış aylarında ortaya çıkan soğuk algınlığı, burun tıkanıklığı, halsizlik, öksürük gibi belirtilerle kendisini gösteriyor. Bazı kişilerde hafif C, E vitamini içeren meyveler ve kalsiyum destekli bazı takviye besinler hastalığı olumlu yönde etkiliyor. Bu nedenle soğuk algınlığına iyi gelen bitkisel çaylar ve yiyecekler sayesinde doğal yollarla evde çözüm bulunabilir. Peki soğuk algınlığı nasıl geçer? Evde soğuk algınlığına ne iyi gelir? İşte evde soğuk algınlığını doğal ve bitkisel yollar...

4.07.2021Sağlık
Gribe ne iyi gelir ve nasıl geçer Evde gribi bitkisel ve doğal yollarla hemen ne giderir

Gribe ne iyi gelir ve nasıl geçer? Evde gribi bitkisel ve doğal yollarla hemen ne giderir?

Sıcaklığın azaldığı dönemlerde grip vakaları da artıyor. Özellikle yaşlılarda ve altta yatan kronik hastalığı olanlarda ciddi sonuçlar doğurabilen grip, ciddiye alınması gereken bir sağlık problemi olarak dikkat çekiyor. Ayrıca griple birlikte baş ağrısı, kas ağrısı, burun tıkanıklığı ve öksürük de görülebiliyor. Gribe iyi gelen bitkisel içecek ve yiyecekler yardımıyla doğal yollarla evde çözüm bulunabilir. Peki grip nasıl geçer? Evde gribe ne iyi gelir? İşte gribi hemen kesen öneriler...

2.07.2021Sağlık
Deniz Yanığına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Deniz Yanığı Kaç Güne Geçer

Deniz Yanığına Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Deniz Yanığı Kaç Güne Geçer?

Yaz aylarında tatile gittiğimizde denize girmeyi hepimiz çok severiz. Denize girdiğimizde ise vücudumuzda oluşan deniz yanıkları istenmeyen durumlar arasında olarak bilinmektedir. Deniz yanığı şikayeti yaşayan kişiler deniz yanıklarının nasıl geçeceğine dair araştırma yapmaktadırlar. Özellikle deniz yanıklarının kaç güne geçtiği merak edilmektedir. Peki deniz yanığına ne iyi gelir? Deniz yanığı nasıl geçer? Deniz yanığı kaç güne geçer? İşte deniz yanığı ile ilgili tüm bilgiler.

24.06.2021Sağlık
Akne nedir ve neden oluşur Akne nasıl geçer ve tedavisi

Akne nedir ve neden oluşur? Akne nasıl geçer ve tedavisi

Günümüzde cilt sağlığı ve cilt bakımı çok önemlidir. Özellikle akne oluşumu hem ciltte kötü bir görüntüye neden olur hem de sağlık yönünden de belli hastalıkların habercisidir. Akne oluşumu ve tedavi yöntemleri de çok merak ediliyor. Akne nedir ve neden oluşur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Tonik Nedir Ve Ne İşe Yarar Tonik Nasıl Kullanılır Ve Faydaları Hakkında Bilgiler

Tonik Nedir Ve Ne İşe Yarar? Tonik Nasıl Kullanılır Ve Faydaları Hakkında Bilgiler

Cilt sağlığı için tercih edilen pek çok kozmetik ürünü bulunmaktadır. Bu ürünler genellikle akne-sivilce tedavisi, kırışıklık giderme, leke tedavisi, cilt lekeleri gibi alanlarda tercih ediliyorken bazıları da günlük cilt bakımı için uygulanmakta olan ürünlerdir. Cildin temiz bir görünüme sahip olması ve tıkalı gözeneklerin açılması için günlük cilt bakımına önem vermek gerekir. Özellikle sivilce ve yağlanma gibi problemlerle karşılaşmamak için bol miktarda su içilmesi ve cildin temiz tutulması büyük önem taşır. Bugün sizler için ferah ve aydınlık bir görünüm amacıyla kullanılan toniklerden bahsedeceğiz. Peki tonik nedir ve ne işe yarar? Tonik nasıl kullanılır ve faydaları hakkında bilgileri derledik.

3.05.2021Sağlık
Üç farklı haliyle çağla şimdi sofralarda

Üç farklı haliyle çağla şimdi sofralarda

Baharın habercisi çağlayla ana yemekten turşuya birbirinden lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Tam da mevsimindeyken ünlü şefler tariflerini paylaştı. Diyet ve beslenme uzmanı Ömür Karamahmut da kalbimize, cildimize faydalarını anlattı.

Kudret Narı Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kudret Narı Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kudret Narı Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kudret Narı Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Bazı meyveler kendilerine has özellikleriyle sağlık açısından yararlı pek çok vitamini içeriğinde barındırıyor. Bu durum hem metabolizmanın korunmasını hem de vücut direncinin arttırılmasını sağlıyor. Özellikle son yıllarda üst solunum yolları için risk oluşturan pek çok virüs ve bakteriye karşı beslenme düzenine dikkat etmenin önemi arttı. Bugünkü yazımızda sizler için adı gibi kudretli ve faydalı olan kudret narı yağından söz edeceğiz. Peki Kudret narı yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Kudret narı yağı faydaları ve kullanımı hakkında detaylı bilgileri derledik.

Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kayısı Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kozmetik sektöründe sıkça kullanılan bitkisel yağlar arasında yer alan kayısı yağı, kayısı yağı, mutfaklardan kozmetiğe kadar pek çok geniş alanda sıkça kullanılıyor. Kayısı yağı, cildi besleyici özelliği olan ve içinde bulunan vitaminler sayesinde pek çok sağlık sorununa faydası bulunan bitkisel bir yağdır. Kayısı çekirdeği yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kabak Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kabak Çekirdeği Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Kabak Çekirdeği Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Kabakgiller familyasından gelen ve Latince ismi Cucurbita Pepo olan kabağın, bal kabağı, sakız kabağı ve helvacı kabağı gibi çeşitleri vardır. Kabak çekirdeği yağı, bal kabağı çekirdeklerinden elde edilen oldukça sağlıklı bir yağdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Buğday Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Buğday Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Buğday Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Buğday Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Buğday yağı en fazla tercih edilen yağlar arasında bulunmaktadır. Özellikle saç için kullanıldığında mucizevi bir etki oluşturan buğday yağı son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Siz de buğday yağı ile ilgili daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Buğday yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Buğday yağı faydaları ve kullanımı nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Baobab Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Baobab Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Baobab Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Baobab Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Tropikal iklime sahip bölgelerde yetişen ağaçların bu iklim koşullarının etkilerini yoğun olarak gösteren meyveleri bulunur. Bu meyvelerin günlük hayatta tüketimi diğer meyvelere göre daha kısıtlı olsa da günümüzde bu alandaki girişimcilik faaliyetleri ile kolaylıkla erişim sağlanabilmektedir. Bugünkü yazımızda sizler için Asya ve Afrika’da oldukça popüler olan bir meyvenin tohumlarından elde edilen yağdan söz edeceğiz. Bu yağ adeta bir Omega deposu. Bilindiği gibi Omega-3-6 ve 9 yağ asitleri vücut sağlığı için en çok ihtiyaç duyulan sağlıklı yağ kategorisinde bulunuyor. Peki bu popüler meyvenin yağı olan Baobab yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Baobab yağı faydaları ve kullanımı hakkındaki bilgileri derledik.

Yüz Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yüz Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yüz maskesi, cilde ekstra bakım ve canlılık sağlamak amacıyla uygulanan bir temizleme ve yenileme yöntemidir. Yüz maskesi pek çok farklı malzeme kullanılarak yapılabilir. Peki yüz maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Yüz maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir? İşte yüz maskesi hakkında bütün merak edilenler.

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Faydaları Ve Tarifi

Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Nedir Ve Nasıl Yapılır? Maydanoz Limon Sarımsak Kürü Faydaları Ve Tarifi

Bitkisel kürler, insan sağlığı için büyük bir önem taşımaktadır. Bitkisel kürlerin en önemli özelliği tamamen doğal karışımlar olmasıdır. Kimyasal bir müdahaleye uğramayan bu kürler, en saf halleri ile tüketilmektedir. Maydanoz limon sarımsak kürü nedir ve nasıl yapılır? Maydanoz limon sarımsak kürü faydaları ve tarifi hakkında detayları derledik.

Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Besinlerin sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. Birbirinden önemli yararlar sağlayan bu besinler tohumlama yöntemi ile ekildiği takdirde verim oldukça olumlu olacaktır. Susamın ise birbirinden önemli faydaları bulunuyor. Susam tohumu nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Kimyon Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Kimyon Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kimyon Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Kimyon Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Kimyon tohumu mutfaklarımızda sık sık yer verdiğimiz baharatlardandır. Özellikle sağlığa faydalarını bilenler kimyon tohumunu kullanarak hem sağlık kazanır hem de yemeklerine lezzet katarlar. Sizde lezzetli yemekler yemek için kimyon tohumu kullanabilir, kimyonun olumlu etkilerinden faydalanabilirsiniz. Kimyon tohumu nedir ve ne işe yarar? Kimyon tohumu faydaları ve özellikleri hakkındaki tüm detayları sizin için derledik.

Havuç Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Havuç Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Havuç Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Havuç Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Çok yıllık bir bitki olan havuç tohumu maydanozgiller familyasında yer alır. Familyadaki diğer bitki türleri gibi keskin bir kokuya sahiptir. Soğuk havaya karşı dayanıklı olduğu için karasal iklimin hakim olduğu bölgelerde bile yetiştirilebilir. Genellikle ilkbahar ve yaz aylarında ekilen havuç fidesi 2 haftada içerisinde çimlenir. Havuç tohumu nasıl ve zaman ekilir? Havuç tohumu nereden alınır? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Gül Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Gül Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Gül Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Gül Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Güller, muhteşem güzellikleri ve hoş kokuları ile en sevilen çiçekler. Güllerden elde edilen gül suyu ve gül yağı ise şifa verici özellikleri ile kozmetik sektörü başta olmak üzere pek çok alanda kullanımı tercih edilen özel ürünler. Aşkın sembolü gülden elde edilen gül yağı, aromaterapide sıklıkla tercih edilen bir bitkisel yağ türü. Ülkemizde en fazla Isparta ilimizde üretilen gül yağına dair gül yağı nedir, nasıl yapılır ve neye iyi gelir? Sorularının detaylı yanıtları ile gül yağının faydaları ve kullanımı konu başlıklarını derledik.

Nar Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Nar Çekirdeği Faydaları

Nar Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Nar Çekirdeği Faydaları

Günümüzde sağlıklı ve doğal beslenmek oldukça önemlidir. Çünkü sağlıklı beslenmek vücuttaki hastalıkların kısa sürede giderilmesine ve sağlıklı kalmaya neden olur. Özellikle de güçlü bir antioksidan olan nar çekirdeğinin faydaları da çok fazladır. Nar çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Karpuz Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Karpuz Çekirdeği Faydaları

Karpuz Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Karpuz Çekirdeği Faydaları

Karpuz yaz mevsiminin en fazla sevilen meyveleri arasında yer almaktadır. Karpuz içerisinde aynı zamanda küçük çekirdekler de bulunur. Karpuz yenirken, içerisinde bulunan çekirdekler ile birlikte yenmesi gerekmektedir. Karpuz çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Karpuz çekirdeği faydaları nelerdir? Karpuz çekirdeği hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Elma Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Elma Çekirdeği Faydaları

Elma Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Elma Çekirdeği Faydaları

Günümüzde sağlıklı beslenmek oldukça önem taşıyor. Özellikle sebze ve meyve de en sağlıklı gıdalar arasında yer alıyor. Ayrıca bu besinlerin etli kısmının yanı sıra çekirdekleri de bazı durumlarda tüketilebilir. Elma çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Acı Kayısı Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Acı Kayısı Çekirdeği Faydaları

Acı Kayısı Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Acı Kayısı Çekirdeği Faydaları

Besinlerin insan sağlığına pek çok yararı bulunmaktadır. Bu besinler doğru ve düzenli tüketildiği takdirde kişiye pek çok yarar sağlamaktadır. Özellikle acı kayısı çekirdeğinin sağladığı yararlar da saymakla bitmez. Acı kayısı çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Müslin Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Müslin Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Müslin Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Müslin Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Bebeklerin cildi oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Bu nedenle bebek giyiminde kullanılan kumaşların da özel olması gerekir. Müslin kumaşlar ise bebeklerin cildini koruyarak tahrişi önlemesi ile bilinir. Müslin kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Pürüzsüz cildin sırrı: Medikal cilt bakımı

Herkes güzel ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak ister. Cilt bakımının cilt sağlığı üzerinde büyük etkisi vardır. Medikal cilt bakımı, ciltte var olan sorunları ortadan kaldırarak cildin onarılmasına için yapılan bir işlemdir.

18.09.2021

Tatil sonrası cilt bakımı neden önemli?

Tatilde güneş, klor ve tuzlu su cildi yıpratarak kuruluğa sebep olmaktadır. Kuruluk sonrası cilt tipine göre hassasiyet ve kaşıntı sorunlarına da zemin oluşturabilir. Tatil dönüşü yorgun ve yıpranan cilt tatil dönüşünde geç kalınmadan toparlanmalıdır.

20.08.2021

Cilt gözeneklerini sıkılaştırma yöntemleri

Gözenek aslında cildin dışarıdan nefes almasını ve cilt altındaki ter ve yağ gibi atıkların dışarı çıkmasını sağlar. Bu açıklıklardan olması gerekenden fazla yağ ve ter atılması sonucunda cilt yüzeyi ölü deri ile kaplanır.

2.07.2021

Arı ürünleri ve cilt sağlığı

Günümüzde hava kirliliği, zararlı güneş ışınları, stres, kozmetik ürünlerdeki kimyasallar ve sağlıksız beslenme ile hasar gören cildimizin doğal ürünler ile bakımı önemli bir konu haline geldi. Cildimiz zararlı ışınlar ve enfeksiyonlara karşı koruma sağlayan bir bariyer görevi görür. Arı ürünleri yüksek antioksidan içeriğiyle cilt bariyerinin nem dengesini ve hijyenini sağlayan doğal desteklerdir.

21.06.2021

Siğil tedavi edilebilir mi?

Genellikle zararsız olarak bilinen siğiller uzun süre geçmediği zaman takip edilmesi gerekir. Peki siğil tedavi edilebilir mi? İşte konuyla ilgili merak edilenler…

5.06.2021

Güneş sandığınız kadar masum değil

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber güneş kendini göstermeye başladı. İşte güneş ışınlarının cildimiz üzerindeki etkisi hakkında merak edilenler…

19.05.2021

Cilde iyi gelen vitaminler

Vitaminler hem sağlıklı bedenlerin hem de sağlıklı ciltlerin olmazsa olmazlarındandır. Her vitaminin farklı özellikleri ve faydaları vardır. İşte cildimiz için en uygun vitaminler...

13.05.2021

Maske takmak sivilce yapar mı?

Pandemi ile birlikte hayatımıza cerrahi maskeler girdi. Kurallar gereği maske takmak ise zorunlu. Cerrahi maskeler ile artan sivilce sorununu Dermatoloji Uzmanı Dr. Nezih Karaca sizler için anlattı.

28.04.2021

Bahar yorgunluğuna dikkat! Sıklığı giderek arttı

Bahar yorgunluğu mevsim geçişlerinde havadaki ısı, ışık ve nem değişimleri ile birlikte vücudumuzun bu duruma adapte olması sürecindeki bedensel ve ruhsal sorunlar olarak kabul edilmektedir.

8.04.2021