MENÜ

Cilt Sağlığı

Cilt Sağlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cilt Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.398 Cilt Sağlığı haberi bulunmuştur.

Cilt Sağlığı Haberleri

Koronavirüs Günlerinde Cilt Hastalıklarından Nasıl Korunabiliriz

Koronavirüs Günlerinde Cilt Hastalıklarından Nasıl Korunabiliriz?

Koronavirüs riski ile birlikte el yıkamadaki artışın yanı sıra uzun süredir kolonya, dezenfektan gibi alkol içerikli temizleyicilerin kullanımının artması cilt problemlerini de beraberinde getirebiliyor. Cildin dışarıdan maruz kaldığı bu maddelerin etkisinin yanında; virüse yakalanma endişesi ve günlük yaşam alışkanlıklarının değişmesinin neden olduğu stres de cilt problemlerinin tetiklenmesinde önemli rol oynuyor. Dermatoloji Uz. Dr. Yeliz Karakoca, bu dönemde cilt hastalıklarından korunmak için önemli önerilerde bulundu.

Tatilde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Tatilde Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için tatilde ve sonrasında cilt bakımının önemine değinen Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya, yaz aylarında cilt bakımı için tavsiyelerde bulundu. Tatilde ve sonrasında iyi bir cilt bakımı için dikkat edilmesi gerekenleri anlatan Çetinkaya, tatile çıkmadan birkaç hafta önce düzenli cilt bakımı yapmaya başlamak gerektiğini söyledi.

22.07.2020Kişisel Bakım
Gözeneklerinizi Temiz Tutmanın Yolları

Gözeneklerinizi Temiz Tutmanın Yolları

Gözenekleri temiz ve sıkı tutmak, cilt sağlığı ve güzelliği için en önemli adımlardan biri. Gözeneklerinizi nasıl temizlemeniz gerektiğini anlatıyoruz.

Yaz Aylarında Güneş Lekelerini Nasıl Engelleriz

Yaz Aylarında Güneş Lekelerini Nasıl Engelleriz?

Uzun saatler güneş maruz kalan ciltlerde lekelenmeler olduğunu söyleyen Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya yaz aylarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken güneş lekelerine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

17.07.2020Kişisel Bakım
Maske Takarken Cildimizi Nasıl Koruyabiliriz

Maske Takarken Cildimizi Nasıl Koruyabiliriz?

Covid-19’dan korunmak amacıyla takılan yüz maskeleri, ciltte istenmeyen sivilcelenmelere, kızarıklık ve kaşıntılara neden olabiliyor. Maske takma sonrası ciltte oluşan yağlanma, tahriş ve sivilce oluşabiliyor. Vücudumuzun en hassas organı olan derimizin bu dönemde bakımı oldukça önem taşıyor. Bütün gün maske takma zorunluluğu olanlar, ciltlerini nasıl daha etkili bir şekilde koruyabilir? Dermatoloji Uzmanı Dr. Figen Akın anlattı.

16.07.2020Kişisel Bakım
Evde Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Evde Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Pandemi sürecinde yoğun antiseptikli ürünler kullanmak cilt sağlığımızı olumsuz yönde etkiliyor. Salgın nedeniyle sık kullanılan dezenfektanlar alkol bazlı temizleyiciler olduğu için ellerde dermatite egzamaya yol açabiliyor. Peki pandemi sürecinde saç ve cilt bakımı nasıl yapılmalı? Cilt Bakım Uzmanı Leyla Cesaret Ergül anlattı...

Çetinkaya çifti tatil yaparken görüntülendi

Çetinkaya çifti tatil yaparken görüntülendi

Cemiyet hayatının güzellik koçu Aylin Çetinkaya ve Global Yatırımcı eşi Alper Çetinkaya Çeşme'de tatil yaparken görüntülendi.

3.07.2020Magazin
Kokulu ve renkli sabunlara dikkat Egzamaya neden olabilir

Kokulu ve renkli sabunlara dikkat! Egzamaya neden olabilir

El hijyeni sırasında en sık yapılan hataların yanlış ürün seçimi olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Yardımcı, "Yanlış ürün seçimi egzamaya dahi yol açabilir. Bu yüzden elleri yıkarken kokusuz ve renksiz sabunlar kullanılmalı. Ayrıca nemlendirme özelliği bulunan E vitamini, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, palmiye yağı, papatya yapı, jojoba yağı, aloe vera, gliserin gibi içeriklere sahip sabunlar da kullanılabilir." dedi.

23.06.2020Sağlık
Salgın döneminin cilde olan etkilerinden korunmak için bunlara dikkat edin

Salgın döneminin cilde olan etkilerinden korunmak için bunlara dikkat edin

Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emin Özlü, sık sık el yıkama ve fazla dezenfektan kullanımının derinin koruyucu tabakasını bozarak ciltte kuruluk ve egzama gelişmesine yol açabildiğini kaydetti.

16.06.2020Sağlık
Bulaşma riski var, deniz ve havuz kenarlarına dikkat

Bulaşma riski var, deniz ve havuz kenarlarına dikkat!

Koronavirüs salgını sonrası eve kapanarak salgın tehlikesine karşı evlerinde sosyal izolasyona girenler güneşin kendisini göstermesi ve normalleşme süreci ile birlikte dışarıya çıkmaya başladılar. Ancak aylarca evlerinde izolasyona giren insanların güneşli havalarda dışarıya çıkması cilt için tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Dermatolog Dr. Eda Haşal, güneşin tehlikeli ışınlarından korunmak için mutlaka insanların önlem almaları gerektiğini dile getirdi, deniz ve havuz kenarlarından mantar bulaşma riskine karşı uyarıda bulundu.

15.06.2020Sağlık
Ten rengini açan ürünlere dikkat Gözeneklerin tıkanmasına ve sivilceye neden olabilir

Ten rengini açan ürünlere dikkat! Gözeneklerin tıkanmasına ve sivilceye neden olabilir

Özellikle kadınlarda bazı hormonların yüksekliği sivilceye neden olurken kullanılan bakım ürünleri de cilde bazen yarardan çok zarar getirebiliyor. Ten rengini açmak için kullanılan bazı cilt bakım ürünleri ise gözenekleri tıkayarak mikroorganizmaların birikmesine ve sivilcelere yol açıyor.

15.06.2020Sağlık
Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeliyiz

Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

Diyetisyen Şeyma Yılmaz, sağlıklı bir cilt için nasıl beslenmemiz ve nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda önemli ipuçları paylaştı.

Nemlendirici ve besleyici muz maskesi tarifi

Nemlendirici ve besleyici muz maskesi tarifi

Çağımızda artık güzellik ve genç görünüm çok değerli... Peki ama siz cilt sağlığı ve güzelliğiniz için doğru adımlar atıyor musunuz acaba? Unutmayın ki aynaya baktığınızda ışıl ışıl bir cilt görmek istiyorsanız, öncelikle ona değer vermelisiniz!

8.06.2020Evdehayat
Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeliyiz

Sağlıklı Bir Cilt İçin Nasıl Beslenmeliyiz?

İnsanların cildi sağlıklı olup olmadığına dair önemli ipuçları verebilir. Sağlıklı bir insanın cildi de sağlıklıdır.Sağlıklı bir cildin de temelinde elbetteki doğru beslenme yatmaktadır. Diyetisyen Gülçin Işık sağlıklı bir cilt için nasıl beslenilmesi, nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Ramazanda Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Tüketilmeli

Ramazanda Sağlıklı Bir Cilt İçin Neler Tüketilmeli?

Ramazan ayında yanlış beslenme sonucu cilt sağlığının bozulabileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, cilt sağlığı için beslenme önerilerinde bulundu. Ramazan ayında oruç ile birlikte beslenme alışkanlıklarımızda, su tüketimimizde ve uyku düzenimizde ciddi değişiklikler olduğuna dikkat çekti. İşte sağlıklı bir cilt için dikkat etmemiz gerekenler...

Koronavirüs pandemisinde oruç tutarken nelere dikkat edilmeli

Koronavirüs pandemisinde oruç tutarken nelere dikkat edilmeli?

Ramazan ayında oruç tutarken değişen beslenme düzeni nedeniyle oluşabilecek sindirim problemlerine, yorgunluk ve halsizlik hissine karşı doğru besin tercihlerinin önemli olduğunu, sağlıklı beslenmenin ve gerekli besin ihtiyaçlarını almanın vücut direncini arttırdığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Çağatay Kansız, “Koronavirüsten koruyacak bir besin var mı? Ramazan ayında sahurda ve iftarda nasıl beslenmeli, hangi besinler tüketilmeli? Ramazanda ne kadar su tüketmeliyiz? Hangi hastalar çok dikkat etmeli? Fiziksel aktivitelerde nelere dikkat edilmeli?” gibi sıkça karşılaşılan sorular hakkında merak edilenleri anlattı.

Virüsten korunmak için kullanılan dezenfektan, maske ve boneye dikkat

Virüsten korunmak için kullanılan dezenfektan, maske ve boneye dikkat!

Her gün aşırı dezenfektan kullanımı, eldiven, maske ve hava almayan saçların koronavirüs salgınının cilt üzerine bir çeşit yan etkisi olduğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Nilhan Atsü, salgın döneminde oluşabilecek dermatolojik risklere dikkat çekti.

16.04.2020Sağlık
Dezenfektan Kullanımından Kuruyan Ciltler İçin 3 Öneri

Dezenfektan Kullanımından Kuruyan Ciltler İçin 3 Öneri

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle fazla kolonya ve dezenfektan kullanımından dolayı, ellerimizde ve yüzümüzde kuruma, çatlama ve hatta egzama görülebiliyor. Hijyenden vazgeçmeyerek yaşadığımız bu sorunları ufak bakımlar ile ortadan kaldırabileceğimizi belirten Plastik Cerrah Op. Dr Evrim Uçkunkaya, evde yapabileceğiniz basit ama etkili cilt bakımı önerilerini ve kolonya, dezenfektan gibi kimyasal maddelerin kullanımından dolayı ellerde oluşabilecek hasarlara karşı yapılabilecekleri anlatıyor.

25.03.2020Kişisel Bakım
Patates maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar Patates maskesinin tarifi ve faydaları

Patates maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? Patates maskesinin tarifi ve faydaları

Pek çok bitki ve sebzenin eşsiz faydaları sayesinde maske hazırlanarak cildin güzel olmasına katkı sağlanabilir. Peki, patates maskesi nasıl yapılır? Faydaları nedir? Patates ile ilgili bilmediğiniz tüm bilgileri sizler için hazırladık.

15.03.2020Sağlık
Dermatoloji nedir Dermatoloji ne demek Dermatoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Dermatoloji nedir? Dermatoloji ne demek? Dermatoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dermatoloji halk dilinde cildiye; deri ve deri ekleri rahatsızlıkları, cinsel yol ile bulaşan rahatsızlıkların tanısı, tedavisi, takibiyle ilgilenen tıp dalı şeklinde tanımlanabilir. Bunun yanı sıra cildin sağlıklı ve güzel görünmesi ile de ilgilenmektedir. Peki, dermatoloji nedir, hangi hastalıklar ile ilgilenir tüm detaylara yer verdik.

9.03.2020Sağlık
Bademin faydaları nelerdir Acı, çiğ ve taze badem faydaları

Bademin faydaları nelerdir? Acı, çiğ ve taze badem faydaları

Badem, ılıman iklimlerde daha çok yetişen bir yemiş türüdür. Tatlı ve acı badem olmak üzere ikiye ayrılır. Acı ve tatlı bademin farklı özellikleri ve kullanım alanları vardır. Özellikle acı badem, badem yağı yapmak için tercih edilir. Tatlı badem ise çoğunlukla çiğ bir yemiş olarak tüketilmektedir. İşte bademin vücuda sunduğu faydalar ve diğer ayrıntılar.

4.03.2020Sağlık
Kayısı çekirdeğinin faydaları neler Kayısı çekirdeği neye iyi gelir

Kayısı çekirdeğinin faydaları neler? Kayısı çekirdeği neye iyi gelir?

Kayısı çekirdeği, sert endokarpın içinde bulunan bir kayısı tohumu olup, birlikte veya taş veya çukur oluştururlar. Kayısı çekirdeği doğru tüketildiği zaman, kanseri önleyici etkilere sahiptir. Kanserli hücrelerle mücadelede tüketilebilen kayısı çekirdeği, var olan kanser hücrelerinin yayılımını engeller. Peki, kayısı çekirdeğinin diğer faydaları neler? Kayısı çekirdeği neye iyi gelir?

25.02.2020Sağlık
Yeni Gençlik İksiri Kollajen Mucize mi

Yeni Gençlik İksiri 'Kollajen' Mucize mi?

‘Yaşlanma Karşıtı’ söylemi her ne kadar kozmetik ve cilt ürünleri ile bağdağmış olsa da, içi dolu dolu bir kollajan hikayesini barındırıyor. Özellikle son 10 yıldır sıkça duyulmaya başlanan kollajenin birçok özelliği ve sağladığı faydalar yüzyıllardır bilinen bir gerçek.

25.02.2020Kişisel Bakım
Kış Aylarında Cildi Koruyan 10 Besin

Kış Aylarında Cildi Koruyan 10 Besin

Kış soğuklarına karşı cildinizin nemini koruyup sağlıklı bir görüntü kazandırmak için uyguladığınız bakım kadar, tükettiğiniz besinler de son derece önemli. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz, kış aylarında cildi koruyan 10 besini anlattı.

17.02.2020Kişisel Bakım
Gribal enfeksiyonlara kış meyveleri ile savaş açın

Gribal enfeksiyonlara kış meyveleri ile savaş açın

Kış aylarında bazı insanlar haftalarca grip yüzünden başını kaldıramıyor, bazıları ise hiç gribe yakalanmamayı başarabiliyorlar. Peki, gribe yakalanmayanlar ne yapıyorlar, ne yiyip içiyorlar da gripten bu şekilde korunabiliyor dersiniz? İşte soğuk kış günlerinde gribal enfeksiyonlardan korunmak için yemeniz gereken kış meyve ve sebzelerinin listesini Uzm. Dyt. Hatice Gürgen veriyor.

28.01.2020Sağlık
Güneş Kremini Tüm Yıl Mutlaka Kullanın

Güneş Kremini Tüm Yıl Mutlaka Kullanın

Sağlıklı bir ciltte özellikle derinlemesine temizliğe gerek olmadığını vurgulayan Dermatoloji Uzm. Dr. Erkin Pekmezci, kışın cilt sağlığı için yapılması gerekenleri açıkladı.

Bebek bakımında sık yapılan bu yanlışlara dikkat

Bebek bakımında sık yapılan bu yanlışlara dikkat

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Musa Bostancıoğlu, miniklerin cilt sağlığı için önemli uyarılarda bulundu.

29.11.2019Bebek Sagligi
Beyaz çay nedir Beyaz çayın faydaları nelerdir

Beyaz çay nedir? Beyaz çayın faydaları nelerdir?

Beyaz çayın sağlığa faydalarını artık bilmeyen yok. Cilt sağlığı üzerinde de etkili olan beyaz çayın diğer çaylardan farkı nedir? Farmakognozi ve Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada beyaz çayın faydalarını anlatıyor.

27.11.2019Sağlık
Hyalüronik Asit Ciltte Ne İşe Yarar

Hyalüronik Asit Ciltte Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda adını çok sık duymaya başladığımız hyalüronik asidin cilde olan etkilerini Dermatoloji Uzmanı Dr. Dilek Başaran anlattı.

Dermaroller Nedir Dermaroller Nasıl Kullanılır

Dermaroller Nedir? Dermaroller Nasıl Kullanılır?

Kozmetik dermatolojide etkin tedavilerden biri de “Dermaterapi” olarak da isimlendirilen dermaroller uygulamasıdır. Dermaroller cilt sağlığı, yaşlanma karşıtı kullanımının yanında saç dökülmesi tedavisinde de uygulanan neştersiz güzellik sağlayan bir mikro iğneleme yöntemidir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Özge Ayabakan dermaroller'ları ve nasıl kullanıldıklarını anlattı...

Cilde Zarar Veren 8 Besin

Cilde Zarar Veren 8 Besin

Bazı besinler cildinizi sağlıklı, temiz ve parlak gözükmesine sebep olurken, bazı besinler de cildinizin cansız, kuru, kırışık ve akne eğilimli olmasına sebep olabilir. Cilt sağlığınızı ve görünüşünüzü kötü yönde etkileyebilecek besinleri sıraladık. Beslenme düzeninizi kontrol edip bu besinler varsa dikkatli tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Sağlıklı ve Işıltılı Bir Cilt İçin 8 Püf Noktası

Sağlıklı ve Işıltılı Bir Cilt İçin 8 Püf Noktası

Dengesiz havaları yaşadığımız şu zamanlarda rüzgar ve değişen hava cildi kurutup nemsiz bırakabiliyor. Kuruyan ciltte ise kızarıklık, pullanma, kaşıntı, cilt lekeleri gibi birçok sorun olabiliyor. Bu olumsuz etkilerden korunmak ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için 8 püf noktasını veriyoruz.

30.09.2019Kişisel Bakım
Moringa çayı nedir Moringa çayı faydaları ve zararları nelerdir

Moringa çayı nedir? Moringa çayı faydaları ve zararları nelerdir?

Son zamanlarda ülkemizde sıkça tüketilmeye başlanan moringa çayı genellikle zayıflamak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Ne kadar doğal olsa da her bitki çayında olduğun gibi moringa çayının da faydaları olduğu kadar zararları da bulunuyor. A,C ve E vitaminlerini içeren moringa, cilt sağlığı açısından da oldukça yararlı. Peki, moringa çayı nedir? Moringa çayı faydaları ve zararları nelerdir?

28.09.2019Sağlık
Asit yağmurları göze, cilde ve solunum yollarına zarar veriyor

Asit yağmurları göze, cilde ve solunum yollarına zarar veriyor

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Metin Görgüner, yangın veya patlamayla birlikte gökyüzüne yükselen sonra yağmurla yeryüzüne inen kimyasal maddelerin kişiler üzerinde olumsuz etki gösterdiğini söyleyerek, "Asit yağmurları göze, cilde ve solunum yollarına zarar veriyor" dedi.

20.09.2019Sağlık
Doğal ve ev yapımı makyaj temizleyiciler

Doğal ve ev yapımı makyaj temizleyiciler

Yüz makyajı, yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Makyaj ile uyumak cilt ve gözler için zararlıdır. Yüzün kuruyup kırışmasına ve kirpiklerin dökülmesine yol açar. Bu durum gözeneklerinizin nefes almasına izin vermediği için siyah nokta ve sivilce oluşumunu artıracaktır. Doğru makyaj temizliği cilt sağlığı açısından çok önemlidir.

31.08.2019Kişisel Bakım
Maden Suyu Cilt İçin Nasıl Kullanılır

Maden Suyu Cilt İçin Nasıl Kullanılır?

'Güzellik minerali' olarak tanımlanan silisyum açısından oldukça zengin olan maden suyunun, cildi canlandırarak, kırışıklıklarla savaştığını vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, "Düzenli olarak yüzünüzü maden suyuyla yıkayarak daha canlı ve genç bir cilde kavuşabilir, kırışıklıklara meydan okuyabilirsiniz” dedi.

20.08.2019Kişisel Bakım
Sağlıklı olmak için kendi başımıza neler yapabiliriz

Sağlıklı olmak için kendi başımıza neler yapabiliriz?

Uzman Doktor Mehmet Ali Elmacıoğlu, genel sağlığı artırmamıza yardımcı olacak tavsiyelerde bulundu.

5.08.2019Sağlık
Bu Yiyecekler Cildinizin Yaşlanmasını Hızlandırıyor

Bu Yiyecekler Cildinizin Yaşlanmasını Hızlandırıyor!

Cilt sağlığı kadınlar için çok hassastır. Cildi sağlıklı ve canlı tutmak için birçok şeyden taviz vermek gerekir. Özellikle de birtakım besinlerden. İşte cildinizin güzelliği için uzak durmanız gereken besinler…

Cilt Sorunlarınızın Nedeni Psikolojik Olabilir

Cilt Sorunlarınızın Nedeni Psikolojik Olabilir

Deri; en önemli organlarımızdan biridir. Vücudumuzun tüm yüzeyini saran deri; zararlı maddelere, mikroplara karşı, iç ve dış uyaranlara karşı koruma sağlar. Peki vücudumuzda oluşan bazı deri hastalıklarının psikolojik kökenli olduğunu biliyor muydunuz? Uzman Klinik Psikolog Merve Kırna konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Yazar Sonuçları

Cildinizi dışardan beslerken içerden beslemeyi de ihmal etmeyin

Yeterli ve dengeli beslenme vücudumuzdaki organ ve sistemlerin çalışması açısından oldukça önemlidir. Kronik hastalıklar başta olmak üzere birçok sağlık sorunu yetersiz ve sağlıksız beslenme ile ilişkilendirilir. Vücuda yeterli besin alınmadığı taktirde bağışıklık sistemi zayıflar ve dışarıdan gelecek olan birçok virüs ve bakteriye karşı savunma sistemi güçlü bir tepki gösteremez. Bu nedenle doğru beslenme, sağlıklı ve uzun yaşamın devamı açısından oldukça önemlidir.

8.07.2020

Sağlık Deposu Yaz Meyveleri

Bol vitamin ve mineral içeren, lezzetli tatlarıyla sofralarımızdan eksik etmediğimiz yaz meyveleri. Özellikle ara öğünlerde tercih edilen meyveleri uygun porsiyonlarda tüketmek önemlidir.

4.07.2020

Yaz meyvelerinin faydaları-2

Geçen haftaki yazımda yaz meyvelerinin faydalarından ve porsiyon miktarından bahsetmiştim. Porsiyon miktarına çok fazla takılmayın, bir avuç büyüklüğündeki taze meyveyi 1 porsiyon olarak kabul edebilirsiniz. Bilgi mahiyetinde meyvelerin porsiyon miktarını da sizlerle paylaşıyorum. Bu hafta da meyve listemize devam ediyoruz.

27.06.2020

20'li Yaşlarda Yapılan Bu İşlemler Cildi Işıl Işıl Yapıyor

"Tüm enerjinizle hayata atılmaya hazır olduğunuz bu yaşların en önemli özelliği dinamik bir görünüm ve doğal çekiciliktir" diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ebru Sağlık, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

16.06.2020

Yazın makyaja ara verme zamanı

Havaların ısınması ve tatil sezonu açılmasıyla cildimize dikkat etmemiz gerek. Peki, yaz döneminde cildinize nasıl bakmanız gerek?

15.06.2020

Sahurda tüketebileceğiniz susatmayan besinler

Sahur, ramazan ayının en önemli öğünü. Bu yüzden sahurda tüketilen besinlerin tok tutması kadar susatmaması da oldukça önemli. Peki, bunun için sahurda neler tüketilmeli? İşte gün boyu susatmayan yiyecekler...

19.05.2020

Selülitin ana nedenleri

Selülit gelişimine neden olan faktörler ve önlemek için neler yapabileceğimize gelin birlikte bakalım.

1.05.2020

Cildin Bariyer Fonksiyonunu Koruyan Doğal Bitkisel Öneriler

Cildin gençlik dönemlerinde olduğu gibi hidrate (sulu) tutabilmek için güçlü destekleyici bariyer, cildi nemli tutmak ve kırışıklık oluşumunu hızlandıran tahrişlerden kaçınmaktır. Bu bariyer fonksiyonunun kaybı normal yaşlanma, ultraviole ışınlara maruz kalma ve diğer dış faktörlerden dolayı olur. Bilim adamları 2 bitkisel kök hücre özü keşfetmişler ve bunların cildin yüzeyini koruduğunu ve yeniden inşaa ettiğini göstermişlerdir.

13.02.2020

Kırmızı pancar ve sağlığa etkileri

Pancar sofralarımızda çok da bulunmayan ama oldukça sağlıklı bir kök sebzedir. Kış sebzesi olan pancar iyi bir lif kaynağıdır. Ayrıca folat, manganez, potasyum, demir ve C vitamininden de zengindir.

17.10.2019

Cildi gençleştiren 10 sihirli besin

İnsanoğlu nefes almadan yaklaşık olarak 3 dakika, su içmeden 3 gün, yemek yemeden 3 hafta kadar yaşayabilir. Dolayısıyla yaşamak için beslenmek gerekir. O halde iyi yaşamak için iyi beslenmek gerekir.

20.09.2019