EKSTRA
MENÜ

El Bakımı

El Bakımı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika El Bakımı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.610 El Bakımı haberi bulunmuştur.

El Bakımı Haberleri

Pandemide yıpranan eller için bakım önerileri

Pandemide yıpranan eller için bakım önerileri

Koronavirüs salgınından sonra, el hijyeninin önemi daha da arttı. Hepimiz ellerimizi daha fazla yıkamaya başladık. Doğal olarak bu durum, ellerimizin tahriş olma ihtimalini ve çatlaklarını artırdı.

13.10.2020Kişisel Bakım
Ojenin Tırnakta Daha Uzun Kalmasını Sağlayan 4 Tüyo

Ojenin Tırnakta Daha Uzun Kalmasını Sağlayan 4 Tüyo

Ojeyi sürüyorsunuz ve henüz birkaç gün bile geçmemişken bazı tırnaklarınızdaki ojelerin soyulduğunu, çıktığını mı görüyorsunuz? El bakımında karşılaşılacak en kötü görüntülerden biri yarım yamalak görünen ojelerdir! Ojenizin tırnağınızda daha uzun süre kalmasının bazı yolları var.

11.09.2020Makyaj
Covid-19’a Karşı El ve Tırnak Temizliği Nasıl Olmalı

Covid-19’a Karşı El ve Tırnak Temizliği Nasıl Olmalı?

Tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam eden Covid-19 enfeksiyonundan korunmanın ilk şartının sık sık ve doğru teknikle el yıkamak olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Peki tırnaklarımıza da aynı özeni gösteriyor muyuz? Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır yeterince hijyen olmayan tırnak içlerinin mikropların barınmaları için uygun bir ortam oluşturduğuna dikkat çekerek, Covid-19 enfeksiyonundan korunmak için tırnaklarımızın bakımında asla atlamamamız gereken 9 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

Elleriniz Yaşınızı Ele Vermesin İşte Elleri Genç Tutma Yöntemleri...

Elleriniz Yaşınızı Ele Vermesin! İşte Elleri Genç Tutma Yöntemleri...

Genç bir görünüme sahip olmak için cildimize ve vücudumuza gerekli bakımları yapıyoruz. Peki ya ellerimiz? Medikal Estetik Hekimi Dr. Meltem Ayran el gençleştirme konusu hakkında önemli bilgiler verdi.

Doğru Dezenfektan Kullanımı Nasıl Olmalı

Doğru Dezenfektan Kullanımı Nasıl Olmalı?

Virüsten korunmak için dezenfektan ve el jellerinin aşırı kullanımı üzerine uyarılar yapan Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Berna Aksoy, havaların ısınmasıyla birlikte dezenfektanların yanlış kullanımının ciltte tahriş, kuruluk ve lekeler yaratabileceğine dikkat çekti.

Yüzün Aynası Eller İçin Doğru Bakım İpuçları

Yüzün Aynası Eller İçin Doğru Bakım İpuçları

Ellerimiz yaşımızı belli eden, olduğumuzdan daha genç ya da olgun görünmemizi sağlayan parçalarımızdır. Daha bakımlı ve pürüzsüz ellere sahip olabilmeniz için sizlere birkaç önerimiz var.

30.06.2020Kişisel Bakım
Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Ellerinizi Temiz Tutayım Derken Hastalanmayın! Batma, Kızarma ve Yanma Oluyorsa…

Koronavirüsten korunmak için alınacak önlemlerin başında, ellerin sık sık yıkanması ve dezenfekte edilmesi geliyor. Ancak yanlış dezenfekte uygulamaları deride kızarıklıktan egzamaya uzanan bir dizi rahatsızlığa da yol açabiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Bahar Öznur, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

16.06.2020İyi Yaşam
Evde el bakım önerileri

Evde el bakım önerileri

Ellerimiz güneş ışığından, gündelik ev işlerinden ve havalardan etkilenir. Bu yüzden de düzenli bir bakıma ihtiyaç duyulur. Peki, evde elimize nasıl bir bakım uygulayabiliriz? Gelin hep birlikte öğrenelim.

27.04.2020Evdehayat
Ellerde Oluşan Çatlaklara 12 Çözüm

Ellerde Oluşan Çatlaklara 12 Çözüm

Son zamanlarda çoğumuzun dert yandığı bir sorun var; ellerimizde oluşan çatlaklar! El hijyeninin koronavirüsten (Covid – 19) korunmamızda kilit rol üstlendiğini artık hepimiz biliyoruz. Ancak dikkat! Hatalı uygulamalar nedeniyle ellerimizde oluşan çatlaklar pek çok enfeksiyona adeta davetiye çıkartıyor!

Tırnak Sağlığınız İçin Oje Kullanımına Ara Verin

Tırnak Sağlığınız İçin Oje Kullanımına Ara Verin

Sık el yıkama, alkol içeriği yüksek olan dezenfektan, kolonya ve pH değeri yüksek sıradan sabun kullanımının cildin doğal koruyucu bariyerine zarar verebileceğini söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Mehtap Kıdır, bu durumun ciltte kuruma, çatlama, tahriş ve egzama gibi sorunlar yaratabileceğine dikkat çekiyor.

15.04.2020Alışveriş
Yaşlı Görünen Ellere Karşı Kök Hücre

Yaşlı Görünen Ellere Karşı Kök Hücre

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Genç ve güzel görünmek için elleriniz önceliklerinizden biri olsun. Çimdik testiyle ellerinizin yaşını test ederek işe başlayın” diyor. Yaşlı görünen ellere karşı neler uygulanabilir?

Uyumadan Önce Uygulamanız Gereken Bakım Tüyoları

Uyumadan Önce Uygulamanız Gereken Bakım Tüyoları

Cildimiz gün içinde çeşitli kimyasallara, kirli havaya, toksinlere ve UV ışınlarına maruz kalıyor. Tüm bunların sonucu olarak da cilt zamanla kuruyor, canlılığını kaybediyor, kırışmaya ve lekelenmeye başlıyor. Tüm bunların önüne geçmek ise mümkün. Günlük rutin haline getireceğiniz bazı basit ama etkili yöntemlerle cildinizin canlılığını ve gençliğini korumasına yardımcı olabilirsiniz. Her gece uygulamanız gereken bakım adımlarını aşağıya bırakıyoruz.

17.04.2019Kişisel Bakım
Ev Yapımı Köpüklü El Sabunu Tarifi

Ev Yapımı Köpüklü El Sabunu Tarifi

El yıkama sabunları, günlük hayatımızda en çok kullandığımız temizlik ürünlerinden biri. Peki bu sabunlardan birçoğunun ellerinize zarar verdiğini söylesek? Toksik ve sentetik maddeler barındıran bazı sıvı sabunlar ellerin yaşlanmasına bile sebep oluyor. O yüzden el sabununuzu bile evde yapmanızı öneriyoruz, aşağıya bir de tarif bırakıyoruz.

13.03.2019Kişisel Bakım
Ev Yapımı El Maskesi Tarifleri

Ev Yapımı El Maskesi Tarifleri

Soğuk havalarda ellerimiz her zamankinden daha hassas olur. Kuru ve sert ellere sahip olmak istemiyorsanız bu maskeler tam size göre. İşte ellerinizi koruyacak ev yapımı el maskesi tarifleri…

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu

Tırnaklar, el güzelliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bakımsız, kırılan, soyulmuş ya da sararmış tırnaklara sahip olmayı hiçbirimiz istemeyiz. Eğer güçsüz tırnaklara sahipseniz önereceğimiz 6 adımı mutlaka denemelisiniz.

Soğuk Havalarda Cildi Korumanın 10 Yolu

Soğuk Havalarda Cildi Korumanın 10 Yolu

Soğuk hava, kuru hava, kalorifer, yünlü kıyafetler en çok cildimizi etkiliyor. Cilt bakımı denildiğinde akla sadece yüz geliyor, oysa el, ayak ve tırnak olmak üzere tüm deri hücrelerini kapsıyor. Medikal Estetik Uzmanı Biyolog Mehmet Kandil, soğuk havalarda cildi korumanın 10 yolunu anlattı.

17.01.2019Kişisel Bakım
Ellerin güzelliği tırnaklardan geçer

Ellerin güzelliği tırnaklardan geçer!

Yüzde 100 doğal kişisel bakım ve temizlik ürünleri dünyası sunan Siveno, Tırnak Çevresi Bakım Balsamı ile tırnak yapısını güçlendirmeye yardımcı olarak tırnak etrafındaki derinin kurumasını önlüyor. İçeriğindeki 9 çeşit yağ ve E vitamini sayesinde tırnak çevresini derinlemesine nemlendirirken tırnakları da güçlendirerek kırılmasına engel oluyor.

2.01.2019Alışveriş
Tırnak Uzatan Kür Tarifleri

Tırnak Uzatan Kür Tarifleri

Tırnaklar özellikle kış aylarında zayıflıyor ve kırılıyor. Evde hazırlayabileceğiniz doğal kürler ile tırnaklarınızı güçlendirebilir ve uzatabilirsiniz.

Tırnak Beyazlatma İçin 3 Pratik Formül

Tırnak Beyazlatma İçin 3 Pratik Formül

Tırnaklarda sararma çeşitli sebeplerle olabiliyor. Uzun süre oje kullanımı, sigara gibi kötü alışkanlıklar veya çevre koşulları tırnaklarda sararmaya yol açabiliyor. Tırnak beyazlatma işlemini evinizde bulunan birkaç malzeme ile kolaylıkla yapabilirsiniz. İşte tırnak beyazlatan 3 pratik formül...

30.11.2018Kişisel Bakım
Ojelerinize Ve Tırnaklarınıza  Bir İyilik Yapın

Ojelerinize Ve Tırnaklarınıza Bir İyilik Yapın

Gün içinde en çok yıpranan yerimiz kuşkusuz ellerimiz ve gün içinde tartışmasız en çok göz önünde olan yerimiz yine ellerimiz...Elleriniz, tırnaklarınız ve tırnağınızın tek süsü olan ojeleriniz için yapabileceğiniz kolay uygulamalarla daha iyi görünebilirsiniz.

12.07.2018Kişisel Bakım
L’Occitane ile 3 adımda el bakımı

L’Occitane ile 3 adımda el bakımı

El bakımında dünya kadınlarının bir numaralı tercihi olan L’Occitane, 1976’dan bu yana ilk gümüş rengi el kreminin satıldığı andan itibaren daha güzel ellere sahip olmak için daha yeni ve daha iyi neler yapılabilir diye araştırıyor.

4.01.2018Alışveriş
Yumuşacık ellerin sırrı: Limonla el bakımı

Yumuşacık ellerin sırrı: Limonla el bakımı

Ellerinizi nemlendirmek ve yumuşacık ellere sahip olmak için dışarıdan alacağınız kozmetik ürünlere ihtiyacınız yok. Dolabınızda bulunan limonla bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

22.11.2017Stil
Modern hastalık: Karpal Tünel Sendromu

"Modern" hastalık: Karpal Tünel Sendromu!

Karpal Tünel Sendromu'nun son yıllarda hızla yaygınlaşan bir hastalık olduğunu söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu, "el"deki sinsi tehlikeden 6 adımda korunmanın yollarını anlattı.

21.03.2017Sağlık
Gözde Türkpençenin güzellik sırları

Gözde Türkpençe'nin güzellik sırları

Güzelliği, özellikle de gür kızıl saçlarıyla dikkat çeken ünlü oyuncu Gözde Türkpençe, kişisel bakım ritüellerini, kullandığım temel ürünleri ve beslenme düzeninin değişmez kurallarını Marie Claire’e anlattı.

2.01.2017Magazin
2016da öne çıkan oje trendleri

2016'da öne çıkan oje trendleri

Siz de sezonun trend ojelerini uygulayarak göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. İşte 2016'nın tırnak modası...

26.10.2016Stil
Kadının yaşı elinden anlaşılır sözü ortadan kalkıyor

"Kadının yaşı elinden anlaşılır" sözü ortadan kalkıyor

Hepimiz yaşlılığın gizli belirtilerini özellikle de bedenimizde oluşabilecek yansımalarını çok iyi biliyoruz. Kişinin daha yorgun, daha sağlıksız görünmesine neden olan cildimizin ve yaşımızı açıkça ortaya koyan ellerimizin deformasyonunu ışık dolgusu ile ortadan kaldırmak artık mümkün!

21.10.2016Sağlık
Ellerimizde çatlak olmamasını nasıl sağlarız

Ellerimizde çatlak olmamasını nasıl sağlarız?

Soğuk kış günlerinde ellerimiz kuruyor ve çatlıyor. Peki, ellerimizde çatlak olmamasını nasıl sağlarız. İşte cevabı…

4.01.2016Sağlık
Erkeklerin kadınlarda sevmedikleri 10 şey

Erkeklerin kadınlarda sevmedikleri 10 şey

Kadınların erkeklerde hoşlarına gitmedikleri davranışları, giyimleri, sözleri gibi pek çok yazı okumuş, konuşmuş veya duymuşsunuzdur. Erkekler hakkında sürekli eleştiriler ve söylemler yapılıyor ve beklentiler dile getiriliyor. Ancak olaya tek taraflı bakmamak gerek. Her iki tarafında şikayetleri dinlenmeli ve ortak bir payda da buluşulmalı. Erkeklerinde kadınlarda hoşlarına gitmedikleri hal ve hareketler mevcut. İşte erkeklerin kadınlarda sevmedikleri 10 şey…

21.12.2015Sağlık
Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Yılbaşı İçin Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yeni yıl gecesi ışıl ışıl parlamak ve göz kamaştırmak için yılbaşı gecesi cilt bakımı önerilerine göz atın.

Sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeler

Sevdiklerinizi mutlu edecek hediyeler

Yeni yıl tüm heyecanı ile yaklaşıyor, peki ya hediyeler? Bu kez son dakikaya bırakmayın, mağaza mağaza dolaşma zahmetine katlanmayın diye Ezgi Mola’nın önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

7.12.2015Advertorial
Ekmek üreticisine parfüm yasağı

Ekmek üreticisine parfüm yasağı

MESLEKİ Yeterlilik Kurumu (MYK), ekmek üreticileri için ilginç standartlar belirledi.

28.07.2015Ekonomi
Ellerinizi her gün şımartın

Ellerinizi her gün şımartın!

Yeni Palmolive Köpük Sabun Serisi, meyve özlü enfes kokulara sahip.

12.02.2014Alışveriş
Bakımlı ellere sahip olmanın 5 kolay yolu

Bakımlı ellere sahip olmanın 5 kolay yolu

Özellikle mevsim geçişlerinde eller ayrı bir özen istiyor.

22.09.2013Kişisel Bakım
Dayanıklı ojeler için

Dayanıklı ojeler için!

Hepimizin makyaj çantası birbirinden renkli ve farklı onlarca ojeyle dolu… Rengârenk ojelerle süslenmiş etkileyici tırnaklar biz kadınların olmazsa olmazlarından biri.

27.03.2013Kişisel Bakım
Takma Tırnak Takılışı

Takma Tırnak Takılışı

Kısa tırnaklarına çözüm takma tırnaklar.

16.02.2013Diğer Videolar
Protez  Tırnak Çıkartılması

Protez Tırnak Çıkartılması

Protez tırnak takıldıktan sonra asıl önemli olan çıkartılması, bu videoda püf noktalarını içeriyor.

16.02.2013Diğer Videolar
Meyve aromalı bakım

Meyve aromalı bakım

Tırnaklarınız artık kötü aseton kokusuna maruz kalmayacak…

5.02.2013Alışveriş

Yazar Sonuçları

Pandemi günlerinde el estetiği

Sosyal mesafeye dikkat etmenin, maske takmanın ve el hijyenine özen göstermenin pandemiyle savaşta en etkili yöntemler olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Ancak sürekli yıkanması ve sık sık dezenfektanlarla temizlenmesi, ne yazık ki ellerin yıpranmasına yol açıyor. Bazı kişilerde cilt hassasiyetine bağlı olarak egzamalar da görülebiliyor. Peki pandemi döneminde ellerimizin sağlığını ve estetiğini nasıl koruyabiliriz?

23.11.2020

Elleriniz hızla yaşlanmasın

Covid-19’la el hijyeninin ne kadar önemli olduğu tüm dünyada bir kez daha anlaşıldı. Toplum olarak bizler her zaman el hijyenine dikkat ederiz ve çocuklarımızı da böyle yetiştiririz. Bu dönemde el bakımına da özen göstermeliyiz.

10.08.2020

Corona Günleri ve Egzema

Covid-19 salgını ile uğraştığımız şu günlerde dikkat etmemiz gereken en önemli iki nokta; el hijyeni ve maske takmaktır. İzole kalarak, evde kalarak, gereksiz yere dışarı çıkmayarak hem kendimizi hem de yakın çevremizi virüsten koruyabiliriz. Eğer dışarı çıkmak gerekiyorsa el temizliği ve hijyeni önem kazanmaktadır.

21.04.2020

El Bakım Rehberi

Ellerimiz yaşımızı gösteren ve saklayamadığımız bölgelerden birisidir. Yaşla birlikte ve dış etkenlere karşı elin korunmamasıyla birlikte ciltte incelme ve yaşlılık lekeleri oluşur. Bu durumda el damarları belirginleşir ve yaşlı bir görüntüye sebep olur.

18.02.2020

Herkesin “Nurlu”su…

Lise 2. Sınıfta eğitim hayatını yarıda bırakıp Fatih Aksoy ile dünyevine giriyor. Çocukluğundan bu yana da mutfak işlerini çok seviyor. Evlendikten sonra da okuyamamak içinde uhde kalınca dışardan bitirmelerle diplomasına kavuşuyor.

29.07.2018
Tırnak sararması nasıl tedavi edilir

Tırnak sararması nasıl tedavi edilir?

Evinizde uygulayabileceğiniz pratik kür tarifi...

24.05.2016

Bazen neden cok terleriz

Hava sıcaksa veya aşırı bedensel faaliyet gösterdiğimizde terleriz. Korkup sinirlendiğimizde terleriz. Kontrolsüz ölçüde heyecanlandığımızda terleriz. Bu tür terlemelerin hepsi normaldir. Ne var ki bazen ortada ciddi bir neden yokken de ter dökebiliriz. Mesela mı? Buyurun...

11.05.2016

El sırtındaki mor solucanlar

“Ellerimdeki buruşup kırışmalar beni çok rahatsız ediyor. Hele şu mor solucanlara benzeyen kalın damarlar yok mu, onlardan hiç hoşlanmıyorum!” Yaşı 70’i çoktan aşan bakımlı, keyifli ve hoş bir hanımefendinin biraz da espri ile karışık sözleriydi bunlar ve bakın ona neler anlattım...

13.11.2014