MENÜ

Egzama

Egzama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Egzama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 843 Egzama haberi bulunmuştur.

Egzama Haberleri

Koronavirüsten Korunurken Tetiklenen 7 Cilt Sorunu

Koronavirüsten Korunurken Tetiklenen 7 Cilt Sorunu

Son haftalarda hiç olmadığı kadar sabunla, dezenfektanla ve kolonya ile temas eder olduk. Uzun süre eldiven ve maske kullanıyor, evde kalmamız nedeniyle de güneşten daha az yararlanıyoruz. Tüm bunlara bir de yeni koronavirüsün (Covid-19) yarattığı panik havası de eklenince; egzama başta olmak üzere, çeşitli cilt hastalıklarının tetiklenmesi kaçınılmaz oluyor.

6.04.2020İyi Yaşam
Evde Bakım Tüyoları: Muz Kabuğunun Güzelliğe 4 Etkisi

Evde Bakım Tüyoları: Muz Kabuğunun Güzelliğe 4 Etkisi

Muz kabuğunun güzelliğe olan etkilerini daha önce duydunuz mu? Bu harika meyvenin kabukları da en az kendisi kadar faydalı. Hazır evde olduğunuz şu günlerde bakımınız için muz kabuklarından yardım alabilirsiniz.

Dezenfektanın çok sık kullanımı cilt florasını bozuyor

Dezenfektanın çok sık kullanımı cilt florasını bozuyor

Dermatoloji Uzmanı Dr. Özlem Tuncayengin, "Dezenfektanın çok sık kullanımı cildimizin florasını bozacak ve bu da sağlık sorunlarına neden olacaktır. Cilt bütünlüğünün bozulması mikropların yerleşmesi ve enfeksiyon yapması riskini artıracaktır" dedi.

3.04.2020Sağlık
Takılar hijyenin sağlanmasını zorlaştırıyor

Takılar hijyenin sağlanmasını zorlaştırıyor

“COVID 19 pandemisinin yayılmasını önlemenin en önemli yolu el hijyenidir” diyen Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Su Küçük, “El yıkama esnasında mümkünse el ve bileklerdeki tüm takılar çıkarılmalıdır. Antibakteriyel içerikli sabunlar yerine renksiz ve kokusuz sabunlar tercih edilmelidir” dedi.

31.03.2020Sağlık
Egzaması olanlar ellerini yıkadıktan sonra nasıl korumalılar

Egzaması olanlar ellerini yıkadıktan sonra nasıl korumalılar?

Koronavirüsten korunmak için en önemli tedbirin el yıkamak olduğu biliniyor. Ancak egzama gibi cilt rahatsızlığı olan kişilerde; eller sık sık yıkandıkça, kuruma ve çatlamalar meydana geliyor. Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, bu kuruma ve çatlamalar için neler yapılabileceğini açıkladı.

30.03.2020Sağlık
Sivasın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Sivasda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Sivas'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Sivas'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Sivas; İpek ve Kral Yolu ile bir ticaret merkezi, Kurtuluş Savaşı için güvenilir bir kongre alanı ve doğal güzellikleri ile de coğrafi konuma sahip bir şehirdir. Hal böyle olunca da Sivas’ın ilçeleri, bölgesi, gezilecek ve tarihi yerleri de sık sık merak edilmektedir. İşte sizin için derlediğimiz şehir bilgileri.

29.03.2020Gündem
Dezenfektan Kullanımından Kuruyan Ciltler İçin 3 Öneri

Dezenfektan Kullanımından Kuruyan Ciltler İçin 3 Öneri

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle fazla kolonya ve dezenfektan kullanımından dolayı, ellerimizde ve yüzümüzde kuruma, çatlama ve hatta egzama görülebiliyor. Hijyenden vazgeçmeyerek yaşadığımız bu sorunları ufak bakımlar ile ortadan kaldırabileceğimizi belirten Plastik Cerrah Op. Dr Evrim Uçkunkaya, evde yapabileceğiniz basit ama etkili cilt bakımı önerilerini ve kolonya, dezenfektan gibi kimyasal maddelerin kullanımından dolayı ellerde oluşabilecek hasarlara karşı yapılabilecekleri anlatıyor.

25.03.2020Kişisel Bakım
Uzmanından Uyarı: Sirkeli Su İle Duş Almayın

Uzmanından Uyarı: Sirkeli Su İle Duş Almayın!

Prof. Dr. Emel Erdal Çalıkoğlu, bazı vatandaşların koronavirüsten koruduğu düşüncesiyle sirkeli ve kaynar suyla duş aldığını ancak bunun vücuda zararlı olduğunu belirtti.

24.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüs önlemleri el egzamasına yol açabilir

Koronavirüs önlemleri el egzamasına yol açabilir

Koronavirüse karşı hijyen sağlamak amacıyla gün içinde ellerimizi defalarca yıkıyoruz. Ancak bu durum el egzamasına yol açabilir. Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato, ellerde egzamanın oluşmaması için alınacak önlemleri sıraladı, önemli bilgiler verdi.

20.03.2020Sağlık
Cilt Hastalarına Hijyen Malzemesi Tahribine Karşı Nemlendirici Önerisi

Cilt Hastalarına Hijyen Malzemesi Tahribine Karşı 'Nemlendirici' Önerisi

Prof. Dr. Özlem Su Küçük, "Egzama ve sedef hastaları temizliklerinden sonra yumuşatıcı ve nemlendirici vazelin gibi ürünler kullanabilirler" dedi.

18.03.2020İyi Yaşam
Koronavirüs korkusu kaygıyı tetikliyor

Koronavirüs korkusu kaygıyı tetikliyor

Virüs korkusunun insanlarda korku ve paniğe yol açtığını belirten Psikolojik Danışman Sümeyra Aydın, bu korku ile başa çıkma önerilerini sundu.

17.03.2020Sağlık
Koronavirüse karşı el dezenfektanı nasıl yapılır

Koronavirüse karşı el dezenfektanı nasıl yapılır?

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının görülmesinin ardından yoğun talep ile birlikte kolonya ve dezenfektan fiyatlarında artış dikkat çekti. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, evde el dezenfektanlarının üretilebileceğini belirterek, "Etil alkol ve aleo veranın yanında lavanta yağı, çay çiçeği yağı ve karanfil yağıyla desteklenen bir ürünle çok rahat, güvenle kullanılabilen bir el dezenfektanı yapabiliriz" dedi.

17.03.2020Sağlık
Sezaryen, Alerjik Hastalık Görülme Olasılığını Arttırıyor

Sezaryen, Alerjik Hastalık Görülme Olasılığını Arttırıyor

Alerjik hastalıkların her geçen gün artığına dikkat çeken Uzm. Dr. Salih Aydın, “Sezaryen doğum, gereksiz kullanılan antibiyotiklerin vücudun doğal florasını bozması, sigara dumanına maruz kalma, kapalı ve yetersiz havalandırılmış ortamlarda yaşamanın da alerjik hastalıkların görülme olasılığını artırmaktadır.” dedi.

Dermatoloji nedir Dermatoloji ne demek Dermatoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Dermatoloji nedir? Dermatoloji ne demek? Dermatoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dermatoloji halk dilinde cildiye; deri ve deri ekleri rahatsızlıkları, cinsel yol ile bulaşan rahatsızlıkların tanısı, tedavisi, takibiyle ilgilenen tıp dalı şeklinde tanımlanabilir. Bunun yanı sıra cildin sağlıklı ve güzel görünmesi ile de ilgilenmektedir. Peki, dermatoloji nedir, hangi hastalıklar ile ilgilenir tüm detaylara yer verdik.

9.03.2020Sağlık
Çocuklarda en sık görülen alerjik hastalıklar

Çocuklarda en sık görülen alerjik hastalıklar

Alerjik hastalıklar bir bütün olarak değerlendirilmekle birlikte vücutta daha çok etkilediği sisteme göre farklı hastalıklara yol açar.

Hassas Ciltler İçin Kullanmanız Gereken 6 Malzeme

Hassas Ciltler İçin Kullanmanız Gereken 6 Malzeme

Günümüzde kozmetik piyasasındaki birçok cilt bakım ürünü, hassas cildi daha da kötüleştirebilen bileşenler içeriyor. Kokulu sabunlar da bu listenin en üstünde yer alıyor. Cildinize dost bir bakım ürünü arıyorsanız ve hassas cilde sahipseniz size yardımcı olabilecek en doğru etiket “National Eczema Assocation (NEA)” mührüdür. NEA, “egzama veya hassas cilt rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılmaya uygun olmadığı bilinen içerik içeren veya içermeyen” markaları ve ürünleri belirtir. Ek olarak, zarar gören cildin diğerlerine göre daha hızlı ve daha iyi iyileşmesine yardımcı olduğu kanıtlanmış doğal maddeler vardır. İşte bunlardan bazıları...

Aşırı Kahve Tüketimi Göz Altlarında Koyu Halkalara Yol Açabilir

Aşırı Kahve Tüketimi Göz Altlarında Koyu Halkalara Yol Açabilir

Toplumda sıkça karşılaşılan koyu göz altlarına ilişkin Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir “Karaciğer, böbrek ve tiroid hastalıkları, bazı vitamin ve mineral eksikleri, uyku problemleri, yorgunluk, dengeli beslenmeme, az su veya yoğun kahve tüketimi göz altlarındaki koyu halkalara yol açabilir” dedi.

Kuru üzümün faydaları nelerdir Siyah, sarı ve çekirdekli kuru üzüm faydaları

Kuru üzümün faydaları nelerdir? Siyah, sarı ve çekirdekli kuru üzüm faydaları

Üzüm zengin besin değeri ile önlemi bir yere sahip olan meyveler arasında yer almaktadır. Hem taze olarak hem de kurutulmuş olarak sofralarda yerini almaktadır. Tatlılarda, çerezlerin içinde ve yemeklerde kullanılarak tüketilmektedir. Yüksek besin değeri ile insan vücuduna önemli ölçüde fayda sağlamaktadır. İşte farklı renklere sahip kuru üzüm hakkında tüm merak edilenler.

25.02.2020Sağlık
Ceviz Suyunun Faydaları Nedir

Ceviz Suyunun Faydaları Nedir?

Sayısız faydası olan cevizi yemenin dışında yağının ve hatta ceviz suyunun da birçok faydası var. Tüketeceğiniz ceviz suyu zengin omega 3 içeriği sayesinde öncelikli olarak beyin ve kalbe yararlıdır. Kalp ve beyne olan yararlarının yanı sıra vücuttaki tüm kas sistemine, sinir sistemine, zayıflamaya, cilde ve mide hastalıkları gibi birçok yerine olumlu etki sağlıyor. Peki ceviz suyunun diğer faydaları nelerdir?

Kışın Cildi Kurutan 10 Önemli Hata

Kışın Cildi Kurutan 10 Önemli Hata!

Cilt sorunlarından en sık karşılaştığımız ‘ciltte kuruluk’ kış aylarında artış gösteriyor. Kış aylarında soğuk hava nedeniyle kan dolaşımının azalması, sert rüzgar, hava kirliliği, ortamlardaki ısı farklılıkları, ısıtıcılara bağlı iç mekanlarda nem oranının azalması gibi faktörler cildimizi kurutuyor. Bunların yanı sıra çeşitli hatalı alışkanlıklarımız da ciltte kurumaya yol açabiliyor; örneğin kış aylarında daha az su içmemiz gibi! Önlem almazsak sorunumuz ilerleyebiliyor ve dermatit ile egzama gibi sorunlarla sonuçlanabiliyor.

Ada çayının faydaları nelerdir Ada çayı nasıl hazırlanır

Ada çayının faydaları nelerdir? Ada çayı nasıl hazırlanır?

Birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavi sürecinde kullanılan adaçayının kökeni eskilere dayanıyor. Her derde deva olarak görülen adaçayı farklı şekillerde kullanılabiliyor. Tüylü ve beyaza yakın bir renkte olan adaçayının yapraklarından sadece çay olarak değil et yemeklerine hoş koku ve tat katmak için de yararlanılıyor.

29.01.2020Sağlık
Kışın Cildinizin İki Kurtarıcısı: Güneş Koruyucu ve Nemlendirici

Kışın Cildinizin İki Kurtarıcısı: Güneş Koruyucu ve Nemlendirici

Yaz aylarında güneş cildimize ne kadar zarar veriyorsa soğuk ve karlı havalarda da o kadar yıpratıyor. Özellikle kayak yapanlar kar yanığına karşı güneş koruyucu kullanmalı. Soğuk havanın oluşturduğu tahriş ve kuruluğa karşı ise önlem alınmalı. Dermatoloji, Veneroloji ve Kozmetoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Güngör, kış aylarında sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılması gerekenleri anlattı.

Hala Tanışmayanlara: Çiriş Otu Nedir Nasıl Tüketilir

Hala Tanışmayanlara: Çiriş Otu Nedir? Nasıl Tüketilir?

Çiriş otu, diğer adı ile yabani pırasa, ülkemizde çok da yaygın olmayan bir bitki. Sağlık için faydalı olduğu kadar çok da leziz olan çiriş otunun faydalarını, nasıl tüketilmesi gerektiğini anlatıyoruz.

Uyuz salgını yeniden gündemde – Uyuz nedir, nasıl anlaşılır

Uyuz salgını yeniden gündemde – Uyuz nedir, nasıl anlaşılır?

Uyuz salgını vakalarında yeniden bir artış başladı. Pek çok vatandaş aile hekimleri başta olmak üzere hastaneleri uyuz şikayetleriyle başvuruyor. Uzmanlar giderek artan salgına karşı uyarılarda bulunurken; vatandaşlarsa uyuz hakkında merak ettikleri sorulara yanıt arıyor. Peki, uyuz nedir, nasıl anlaşılır?

22.01.2020Sağlık
Çörek otu yağı her derde deva

Çörek otu yağı her derde deva

Binlerce yıldır hastalıkların tedavisi için kullanılan çörek otu yağı faydaları ile dikkat çekiyor. İlaç kullanmayı sevmeyenleri sevindirir nitelikte olan çörek otu yağı pek çok derde deva oluyor. İşte çörek otu yağının öğrenince şaşıracağınız faydaları…

20.01.2020Sağlık
Soğuk Havalarda Cilt Sağlığını Korumak İçin 7 Öneri

Soğuk Havalarda Cilt Sağlığını Korumak İçin 7 Öneri

Kış aylarında soğuk hava, rüzgar, kalorifer ve elektrikli soba kullanımı ile havasız ortamlar cilt sağlığını olumsuz etkiliyor. Kışın en sık görülen cilt rahatsızlıkları arasında; ciltte kuruluk, pullanma, egzama ve sedef gibi sorunlar ilk sıralarda yer alıyor.

15.01.2020Kişisel Bakım
Kudret narı neye iyi gelir, nasıl tüketilmeli

Kudret narı neye iyi gelir, nasıl tüketilmeli?

Tropikal bir meyve olan kudret narının faydaları saymakla bitmiyor. Yıllardır tedavi amaçlı kullanılan bitki, yeşil renkli salatalığı andıran bir görüntüye ve acımsı bir tada sahip. Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında oldukça etkili olan kudret narı genellikle bal ile karıştırılarak tüketiliyor.

14.01.2020Sağlık
Çocuğunuz alerjik bünyeli olabilir

Çocuğunuz alerjik bünyeli olabilir

Uzman doktor Hacer Köksal, pediatrik dermatolojinin en çok karşılaştığı sağlık sorunlarının başında 'atopik dermatit' ya da diğer adıyla 'alerjik egzama'nın geldiğini söyledi. Köksal, "Bebeklikte egzama ile kendini gösteren atopi, önlem alınmaz ise erişkin yaşta solunumsal alerjiler, astım ve şiddetli egzamalara ilerleyebilir" dedi.

Vajinal Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer

Vajinal Kaşıntı Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Vajinal kaşıntı, rahatsız edici maddeler, enfeksiyonlar veya menopoz nedeniyle sıklıkla ortaya çıkan rahatsız edici ve bazen ağrılı bir semptomdur. Birçok kadının başına gelen bu sorunu, nedenlerini ve tedavisini Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Özay Oral anlattı.

Yaşlı Görünen Ellere Karşı Kök Hücre

Yaşlı Görünen Ellere Karşı Kök Hücre

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Genç ve güzel görünmek için elleriniz önceliklerinizden biri olsun. Çimdik testiyle ellerinizin yaşını test ederek işe başlayın” diyor. Yaşlı görünen ellere karşı neler uygulanabilir?

Soğuk Havalarda Egzama İle Nasıl Başa Çıkılır

Soğuk Havalarda Egzama İle Nasıl Başa Çıkılır?

Kış mevsiminin egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarını alevlendirdiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Yardımcı, "Enfeksiyonun ilerlemeden tedavi edilmesi gerekir. Doktora danışmadan kullanılan nemlendiriciler hastalara faydadan çok zarar getirecektir" dedi.

31.12.2019Kişisel Bakım
Soğuk havalar etkisini gösterdi, cilt için tehlike çanları çalıyor

Soğuk havalar etkisini gösterdi, cilt için tehlike çanları çalıyor

Kış mevsiminin egzama ve sedef gibi cilt hastalıklarını alevlendirdiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Gürkan Yardımcı, "Enfeksiyonun ilerlemeden tedavi edilmesi gerekir. Doktora danışmadan kullanılan nemlendiriciler hastalara faydadan çok zarar getirecektir" dedi.

30.12.2019Sağlık
Soğuk Havada Sıcak Su İle Duş Cilde Zarar Veriyor

Soğuk Havada Sıcak Su İle Duş Cilde Zarar Veriyor

Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, kişilerin, soğuk hava ile birlikte artış gösteren deri kuruluğu ile baş etmek için yaptıkları pek çok yanlış uygulamadan bahsetti.

27.12.2019Kişisel Bakım
Vajinismus Nedir, Neden Olur

Vajinismus Nedir, Neden Olur?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ümmügülsüm Soytürk, birçok kadını psikolojik açıdan rahatsız eden ve çiftler arasında soruna yol açan vajinismus hastalığı hakkında merak edilen tüm soruları sizler için yanıtladı.

Uyuz olanlar bu göle akın ediyor Sivasta ilginç görüntüler...

Uyuz olanlar bu göle akın ediyor! Sivas'ta ilginç görüntüler...

Uyuz, yaz-kış girilebilen Uyuz gölü sayesinde, Sivas’ın Gümüşdere köyüne giremiyor.

23.12.2019Seyahat
Baba cezaevinde, anne bırakıp kaçtı Babaannesi iz sürdü ve...

Baba cezaevinde, anne bırakıp kaçtı! Babaannesi iz sürdü ve...

PENDİK'te kaybolan 11 yaşındaki çocuk,  uyuşturucu bağımlısı çiftin evine yapılan operasyonla kurtarıldı. Babasının uyuşturucu madde satmaktan tutuklu, annesinin ise 3 çocuğunu bırakıp kaçtığı öğrenilen H.D'nin kaybolması üzerine babaannesi Aygül D. torununu aramaya başladı. Torununu uyuşturucu satıcılarının kaçırmış olabileceğinden şüphelenen Aygül D. durumu polise bildirmesi üzerine 11 yaşındaki çocuk kurtarıldı.

19.12.2019Gündem
PKU ne demek PKU hastalığı nedir

PKU ne demek? PKU hastalığı nedir?

PKU hastalığıyla mücadele eden kişilerde karaciğerde çalışması gereken bir enzim tam olarak görevini yerine getiremez. Geç tanı konmuş veya tedavisi iyi yapılmamış PKU hastalarında aşırı hareketlilik, hırçınlık, dikkatini toparlayamama, otistik davranışlar, yemek ve tuvalet sorunları görülebilir. Peki, PKU hastalığı tam olarak nedir?

11.12.2019Sağlık
Kulak ağrısına ne iyi gelir Kulak ağrısı nasıl geçer Kulak ağrısı nedenleri ve tedavisi

Kulak ağrısına ne iyi gelir? Kulak ağrısı nasıl geçer? Kulak ağrısı nedenleri ve tedavisi

Halk dilinde kulak ağrısı olarak bilinen otalji, kulağın kendinden kaynaklı olabileceği gibi diğer organların hastalıklarında da görülebilen bir şikâyettir. Kulak ağrısı için evde kolaylıkla hazırlanabilecek kulak ağrısına iyi gelen formüllere de başvurulabilir. Kulak ağrısına ne iyi gelir? Kulak ağrısı nasıl geçer? Kulak ağrısı nedenleri ve tedavisi...

5.12.2019Sağlık
Ayak mantarına ne iyi gelir Ayak mantarı nasıl geçer ve tedavisi

Ayak mantarına ne iyi gelir? Ayak mantarı nasıl geçer ve tedavisi

Her yaş ve cinsiyet grubundan pek çok kişinin ortak sorunu olan ayak mantarları, kötü görüntü vermesinin yanı sıra sosyal hayatı olumsuz etkiliyor. Ayak mantarı sorunu olan kişiler de bu problemin tedavisi ve nasıl önlendiğini araştırıyor. Peki, Ayak mantarına ne iyi gelir? Ayak mantarı nasıl geçer?

5.12.2019Sağlık
Kaşıntıya ne iyi gelir Kaşıntı neden olur

Kaşıntıya ne iyi gelir? Kaşıntı neden olur?

Sivrisinek ya da böcek ısırığıyla özdeşleşen kaşıntı, bazen bir hastalığın belirtisi olabiliyor. Kaşının altında alerji, egzama, iç organ hastalıkları gibi nedenler yatabiliyor. Sinir bozucu olan bu durumun önüne geçebilmek için çeşitli yöntemler var. Peki, kaşıntıya ne iyi gelir? Kaşıntı neden olur?

5.12.2019Sağlık
Egzama neden olur ve nasıl geçer egzamaya ne iyi gelir

Egzama neden olur ve nasıl geçer? egzamaya ne iyi gelir

Egzama; deriyi kurutan, kaşıntıya ve bazen de kabarcıklara sebep bir çeşit deri hastalığıdır. Birden fazla sebebe bağlı olarak görülebilmektedir. Ancak kesin egzama nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Egzamaya yol açan birden fazla etken olduğu gibi egzamanın da birçok çeşidi bulunmaktadır. Egzama belirtileri, çeşitlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Peki Egzama neden olur ve nasıl geçer? egzamaya ne iyi gelir

5.12.2019Sağlık
İç Çamaşırı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

İç Çamaşırı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Günün neredeyse tamamında direkt olarak cilde temas eden iç giyim ürünleri sağlık açısından büyük önem taşıyor. Dış giyim seçerken daha güzel ve hoş görünmek için oldukça titiz davranılırken, iç giyim seçiminde aynı hassasiyet gösterilmiyor. Renk ve model tercihinden önce giyilecek iç çamaşırının sağlık ve hijyen açısından problem yaratmamasına dikkat edilmesi gerekiyor.

15.11.2019Alışveriş
Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi Tarifi

Cilt Lekeleri İçin Limon Maskesi Tarifi

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak hepimizin ortak hayalidir. Ancak ciltte meydana gelen lekeler bir çok kişinin kabusu olabiliyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Meltem Ayran ciltte meydana gelen lekelerden kurtulabilmek için limon maskesi tarifi verdi.

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir

Göz Altı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Yüzün en dikkat çekici yeri olan gözler, yaşlanma etkilerinin en fazla görüldüğü bölgelerden biridir. Yaş ilerledikçe gözaltı derisinin yıpranması, sarkması gözaltı morluk şikayetini şiddetlendirir. Yoğun yaşam temposu, sigara, alkol ve kalıtsal nedenler, alerjik egzama gibi cilt hastalıkları ota nevus olarak adlandırılan benler göz çevresinde mor halkalara yol açabilir.

11.11.2019Kişisel Bakım
Yer altındaki beyaz cennet Kaklık Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Yer altındaki beyaz cennet Kaklık Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Denizli’de yer altındaki Pamukkale olarak bilinen ‘Kaklık Mağarası’ damlataşı, sarkıtları ve dikitleri ve beyaz travertenleri ile görenleri etkiliyor. Mağarada akan berrak, renksiz ve kükürt kokulu termal suyun ise egzama gibi bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği biliyor. Girişlerin ücretsiz olduğu mağara özellikle turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

10.11.2019Ekonomi
Egzamayı Önlemenin 10 Yolu

Egzamayı Önlemenin 10 Yolu

Oldukça sık görülen bir deri hastalığı olan egzama, derinin üst tabakalarında yangıya sebep olan hücrelerin birikimi ile ortaya çıkan bir reaksiyondur. Günlük hayatta kullanılan ve karşılaşılan çeşitli maddelerin hastalığın nedeni veya alevlendiricisi olabileceğine dikkat çeken Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, egzamayı önlemenin 10 yolunu açıkladı.

Yazar Sonuçları

Diş estetiğinde bir yenilik daha: Gülüş tasarımı

Diş çürüklerinin tedavisi, diştaşı temizliği uygulaması, eksik dişlerin yerine protez dişler yapılmasının yanı sıra çapraşıklık, düzensizlik, renklenme şikâyetleriyle de birçok hasta, diş hekimlerinin kapısını çalmaktadır.

18.01.2020

Maskeler Cildimize Zarar Verebilir

Güvenilir besinlerle gerçekleştirilen maskeler cilt sağlığını korumanın temelini oluşturur. Bilinçsizce ve cilt yapısına uygun olmayan besin ve bitkilerle yapılan cilt maskeleri ise egzama, cilt lekeleri ve gözeneklerin tıkanması veya iltihaplanmaya neden olabilir.

27.11.2019