GeriKişisel Bakım Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu
Abone Olgoogle-news

"Tırnaklar, el güzelliğinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bakımsız, kırılan, soyulmuş ya da sararmış tırnaklara sahip olmayı hiçbirimiz istemeyiz. Eğer güçsüz tırnaklara sahipseniz önereceğimiz 6 adımı mutlaka denemelisiniz."

Eldiven giyin

Tırnaklarınız asla sert kimyasallara veya aşırı sıcaklıklara maruz bırakılmamalıdır. Bulaşıkları yıkarken veya evinizi temizlerken koruyucu eldivenler giydiğinizden emin olun. Aynı şey kış ayları için de geçerlidir. Soğuk havalarda tırnaklarınızı korumak için mutlaka eldiven kullanmalısınız.

Tırnaklarınızı kısa tutun

Çok uzun tırnaklar, kısa olanlara göre daha çabuk hasar görebilir. Ve tırnaklarınızda meydana gelen hasarların iyileşmesi ortalama 3 ay sürer. Bu sebeple tırnaklarınızı çok uzun kullanmamaya dikkat edin. Böylece hızlıca kırılma riskini de önlemiş olacaksınız. Hem kısa tırnaklar her zaman daha sağlıklı görünür.

TIRNAKLAR İÇİN BAKIM KÜRLERİ

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu

Koruyucu baz kullanın

Oje sürdüğünüzde tırnaklarınızı kimyasalların etkilerinden koruyabilmek için doğal bir baz edinin. Bu bazı sadece oje sürerken değil, normal zamanda da kullanabilir, tırnaklarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ojeye ara verin

Eğer tırnaklarınız güçsüzleştiyse oje sürmeye bir süre ara verin. Mesela bir ay boyunca oje sürmeyin ve onları kendi haline bırakın. Kendine haline bırakın derken, ilgilenmeyin demiyoruz tabii, yanlış anlaşılmasın. Yukarıda yazanları uygulayın, sadece oje sürmeyin. Böylece tırnaklarınızın nefes almasını ve daha sağlıklı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Güçlü Tırnaklar İçin 6 İpucu

PEDİKÜR YAPTIRMAK ZARARLI MI?

Nemlendirin

Nemlendirici kremler sadece cildiniz için değil, tırnaklarınız için de oldukça önemlidir. Krem ile ellerinize masaj yaparken, tırnak etlerinizi de es geçmeyin.

Vitamin alın

Tırnaklar, dış etkenler kadar beslenme tarzından da etkilenir. Beslenme listenizde proteinlerin, yeşil sebzelerin, meyvelerin ve kuruyemişlerin yer aldığından emin olun. Gerekirse vitaminler için ek takviye de alabilirsiniz. Tabii ki bir uzman onayıyla!

MAHMURE ÖZEL

False