EKSTRA
MENÜ

Sandık

Sandık haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sandık hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15.749 Sandık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sandık Haberleri

Irak’ta protestolar sonrası erken seçim

Irak’ta protestolar sonrası erken seçim

Ekim 2019’da yaklaşık 550 kişinin öldüğü hükümet karşıtı protestoların ardından Iraklılar dün ilk kez sandık başına gitti. Hem İran hem de Amerikan nüfuzuna karşı çıkan Şii din adamı Mukteda es-Sadr’ın seçimlerde gücünü arttırması bekleniyor.

11.10.2021Dünya
Iraklılar, oy kullanmak için sandık başında

Iraklılar, oy kullanmak için sandık başında

Irak’ta erken genel seçimler için oy verme işlemi devam ediyor. Süleymaniye kentindeki vatandaşlar bir seçim merkezinde oylarını kullandı.

10.10.2021Haber
Irakta seçim alarmı Tüm sınırları kapatıyorlar

Irak'ta seçim alarmı! Tüm sınırları kapatıyorlar

Irak makamları, yarın düzenlenecek erken genel seçimlerden dolayı bugünden itibaren tüm sınırlarını kapatacağını duyurdu.

9.10.2021Dünya
Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeliden Boğaziçi tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

Son dakika: MHP Genel Başkanı Bahçeli'den 'Boğaziçi' tepkisi: Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfınca Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Türk Gençliği Büyük Kurultayı"na katıldı. Bahçeli, "Milli mücadelede denize süpürdüklerimiz bir kez daha kıyılarımıza çıkmanın arayışındadır. Son neferimiz son nefesinde tamam demedikçe, son namlu sükut etmedikçe bu can bu bedene dar olsun ki Türkiye'nin diz çöktüğünü hiç kimse görmeyecektir" dedi. Bahçeli, "Türkiye devleti temel insani istekleri karşılamakla mükelleftir, yapılan da budur ancak yurt diyerek banklarda yatmak neyin nesidir. Bunlar öğrenci değil, ajan provokatörlerdir. PKK'nın DHKP-C'nin tasması boğazlarına geçiren bunlardır. Çapulcular öğrenci falan değil düpedüz şehir eşkıyasıdır" ifadelerini kullandı.

9.10.2021Gündem
Irak halkı yarın sandık başına gidecek

Irak halkı yarın sandık başına gidecek

Siyasi tıkanıklık ve ekonomik krizin yaşandığı Irak'ta halk yarın sandık başına giderek oy kullanacak.

9.10.2021Dünya
Çekyada seçim heyecanı Halk sandık başında...

Çekya'da seçim heyecanı! Halk sandık başında...

Çekya'da halk milletvekili genel seçimi için sandık başına gitti. 200 sandalyeli meclise 9 parti yüzde 5'lik seçim barajını aşarak girecek.

8.10.2021Dünya
Zeytinburnundaki kazı çalışmalarında sandık tipi mezar ve lahit mezar bulundu

Zeytinburnu'ndaki kazı çalışmalarında "sandık tipi mezar" ve "lahit mezar" bulundu

Zeytinburnu'ndaki kazı çalışmalarında Osmanlı'nın son döneminde inşa edilen ve askeri hastane olarak kullanılan tarihi binanın otoparkının altında "sandık tipi mezar", "lahit mezar", ve bir yapının temeli ve değerli eşyalar bulundu. Yapılan kazı çalışmalarında lahitin içinde M.S. 5'inci yüzyıla tarihlendiği tahmin edilen 1 kadın 1 erkek iskeleti birlikte bulundu.

6.10.2021Haber
İstanbulda heyecanlandıran keşif: Yetkililer açıklama yapacak

İstanbul'da heyecanlandıran keşif: Yetkililer açıklama yapacak

İstanbul Kazlıçeşme’de bir yıldır devam eden mozaik kazılarında, ilk defa sandık mezar, lahit ve değerli eşyalar ve yapı temelleri ortaya çıkarıldı.

6.10.2021Haber
İstanbuldaki kazılarda heyecanlandıran gelişme: İlk defa ulaşıldı

İstanbul'daki kazılarda heyecanlandıran gelişme: İlk defa ulaşıldı

İstanbul Kazlıçeşme’de bir yıldır devam eden mozaik kazılarında, ilk defa sandık mezar, lahit ve değerli eşyalar ve yapı temelleri ortaya çıkarıldı.

6.10.2021Gündem
Hükümet Kadın 2 filmi nerede çekildi ve konusu ne İşte Hükümet Kadın 2nin konusu ve oyuncu kadrosu

Hükümet Kadın 2 filmi nerede çekildi ve konusu ne? İşte Hükümet Kadın 2'nin konusu ve oyuncu kadrosu

Demet Akbağ, Ercan Kesal, Sermiyan Midyat ve Ayberk Atilla gibi isimlerin rol aldığı Hükümet Kadın 2 filmi, 1949 yılında Midyat'ta geçiyor. 2013 yılında vizyona giren film, şimdilerde ise televizyon ekranlarında sinemaseverlerle buluşuyor. Peki, Hükümet Kadın 2 filminin konusu ne?

6.10.2021Televizyon
Sandık lekesi nasıl çıkar Kumaştaki sarı lekeler nasıl çıkar

Sandık lekesi nasıl çıkar? Kumaştaki sarı lekeler nasıl çıkar?

Daha çok söz konusu açık renkli kumaşlar ve dantelleri olduğu vakit sandık lekesi can sıkıcı bir etkiyi yaratabilmektedir. Ancak bundan kurtulmak adına ele alınması gereken bazı basit çözüm yöntemleri bulunuyor. Peki, sandık lekesi nasıl çıkar? Kumaştaki sarı lekeler nasıl çıkar? İşte, tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
Gürcistanda halk sandık başında

Gürcistan'da halk sandık başında

Gürcistan'da halk, 64 belediye başkanı ve 2 bin 68 belediye meclisi üyesini belirlemek için oy kullanmaya başladı.

2.10.2021Dünya
Saakaşvili 8 yıl sonra döndüğü ülkesinde gözaltına alındı

Saakaşvili 8 yıl sonra döndüğü ülkesinde gözaltına alındı

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili'nin 8 yıl sonra ülkesine dönen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin gözaltına alındığını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı da Saakaşvili'nin hapishaneye götürüldüğü anların görüntüsünü paylaştı.

1.10.2021Haber
Son dakika haberi: 8 yıl sonra ülkesine dönmüştü Saakaşvili tutuklandı

Son dakika haberi: 8 yıl sonra ülkesine dönmüştü! Saakaşvili tutuklandı

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili'nin 8 yıl sonra ülkesine dönen eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin gözaltına alındığını açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı da Saakaşvili'nin hapishaneye götürüldüğü anların görüntüsünü paylaştı.

1.10.2021Dünya
Korkunç olay Gayrimenkul zenginini yatında öldürüp, cesedini sandığa koyarak denize atmışlar

Korkunç olay! Gayrimenkul zenginini yatında öldürüp, cesedini sandığa koyarak denize atmışlar

Kocaeli'nin Darıca ilçesi sahilinde bulunan, el ve ayak bileklerinde plastik kelepçe olan, işkence yapılarak öldürüldükten sonra sandığa konularak denize atıldığı belirlenen cesedin gayrimenkul zengini olan Yılmaz Sezer'e (78) ait olduğu belirlendi. Polis, sandığın yapıldığı kontrplağın seri numarasından ve Sezer’in kaybolan yatlarından yola çıkarak, dini nikahlı eşi G.Ö.’nün de (54) aralarında bulunduğu 11 kişiyi gözaltına aldı. G.Ö.’nün, eşi Sezer’i kandırıp, öldürüldüğü yata götürdüğü tespit edildi.

1.10.2021Gündem
Mihail Saakaşvili, ülkesine döndüğünü açıkladı

Mihail Saakaşvili, ülkesine döndüğünü açıkladı

Hakkındaki gıyabi tutuklama kararı nedeniyle 8 yıldır yurt dışında bulunan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili, ülkesine döndüğünü duyurdu.

1.10.2021Dünya
Nejat İşler: Hayatım bir sırt çantasına sığdı

Nejat İşler: Hayatım bir sırt çantasına sığdı!

Nejat İşler, Bodrum’daki evini kapatıp otele yerleştiğini açıkladı: “Eşyalarım kutuların içinde arkadaşın evinde duruyor. O da çok fazla değil, iki sandık. Yavaş yavaş ufalmaya başladım. Bir sırt çantasına sığdı her şey en sonunda.”

30.09.2021Magazin
Almanya’da belediyeden, başörtülü olduğu gerekçesiyle oy kullandırılmayan kadına özür

Almanya’da belediyeden, başörtülü olduğu gerekçesiyle oy kullandırılmayan kadına özür

Almanya’nın Köln kenti yakınlarındaki Bergheim’da, 26 Eylül’de yapılan seçimlerde sandık görevlisi tarafından başörtülü olduğu gerekçesiyle oy kullanmasına izin verilmeyen Müslüman bir kadından Bergheim Belediyesi özür diledi.

29.09.2021Avrupa
İYİ Partinin geçiş planı: Adaya güvence ve 2023te çifte sandık

İYİ Parti'nin geçiş planı: Adaya güvence ve 2023'te çifte sandık

Akşener’in hamlesinin ardından Millet İttifakı’nın yol haritasına dair ipuçları geliyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem, BBC Türkçe’deki röportajında açıkladı:

29.09.2021Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: AK Parti bütün yaş gruplarında birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: AK Parti bütün yaş gruplarında birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Biz ne kadar rahatız değil mi? '2023'te Cumhurbaşkanımızı cumhurbaşkanı seçtireceğiz.' diyoruz. Bir de karşı tarafa bakıyoruz. Onlar kimi cumhurbaşkanı seçtirecek? Aday yok mu, yoksa çok mu?" dedi.

27.09.2021Gündem
Berlinde kira artışlarına dur demek için yapılan referandumundan “evet” çıktı

Berlin'de kira artışlarına dur demek için yapılan referandumundan “evet” çıktı

Nüfusu 3,6 milyon olan Berlin’de yaklaşık 1,8 milyon kayıtlı seçmen genel seçimlerle beraber 'konutların kamulaştırılması' için sandık başına gitti. Yapılan referandumdan 'evet' sonucu çıktı.

27.09.2021Ekonomi
18.00’den önce seçim anket sonuçlarını paylaştı: 50 bin euro ceza bekliyor

18.00’den önce seçim anket sonuçlarını paylaştı: 50 bin euro ceza bekliyor

Seçim sonuçlarını sandıklar kapanmadan Twitter hesabından paylaşarak büyük bir skandala neden olan Bavyera’daki hükümet ortağı Hür Seçmenler’in Genel Başkanı Hubert Aiwanger’e tepki yağdı. Yasak olduğu halde sandık anket sonuçlarını sosyal medya hesabından saat 18.00’den önce açıklayan eyalet başbakan yardımcısı politikacıyı 50 bin euroya kadar para cezası beklediği bildirildi.

27.09.2021Avrupa
Almanya’da seçimleri kim kazandı, yeni başbakan belli oldu mu Almanya seçim sonuçların son durum

Almanya’da seçimleri kim kazandı, yeni başbakan belli oldu mu? Almanya seçim sonuçların son durum

Almanya’da halk, 26 Eylül tarihinde 20. dönem Federal Meclis’i (Bundestag) belirlemek için sandık başına gitti. Başkent Berlin'de de seçmenler, sabah erken saatlerde oy kullanmak için seçim merkezlerine gitmeye başladı. Yerel saatle 08.00’de (TSİ 09.00) başlayan oy verme işleminin sona ermesi ardından gözler seçim sonuçlarına çevrildi. Peki, Almanya’da seçimleri kim kazandı, yeni başbakan belli oldu mu? Almanya seçim sonuçların son durum…

27.09.2021Gündem
Yeşiller’e dolaylı destek

Yeşiller’e dolaylı destek

İklim korunmasına duyarsızlığı protesto etmek için dünyanın çeşitli kesimlerinde insanlar, özellikle de gençler cuma günü sokaklara döküldü. Yaklaşık 80 ülkede bin 400’ün üzerinde protesto gösterileri düzenlendi.

27.09.2021Avrupa
Almanya’da yeni sayfa... Başa baş yarış

Almanya’da yeni sayfa... Başa baş yarış

AB’nin en büyük ülkesi, dün 16 yıldır iktidardaki Angela Merkel’in halefini oyladı. SPD’nin adayı Olaf Scholz ve CDU/CSU’nun adayı Armin Laschet arasında kıran kırana bir yarış geçeceğine işaret eden seçim öncesi anketler yanılmadı. İlk sonuçlara göre SDP yarışı az farkla önde götürüyor.

27.09.2021Dünya
Son dakika... Almanya seçimleri: Sandıklar kapandı, ilk sonuçlar geldi

Son dakika... Almanya seçimleri: Sandıklar kapandı, ilk sonuçlar geldi

Son dakika haberi... Dünyanın gözü Almanya'da! Başbakan Angela Merkel'in koltuğuna kimin oturacağının belirleneceği seçimlerde sandıklar kapandı. Ülkede oy verme işlemi tamamlanırken, ilk sonuçlar gelmeye başladı. Buna göre; Sosyal Demokrat Parti (SPD), en yakın takipçisi Hıristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ile arasındaki farkı açmaya başladı. Yeşiller/Birlik 90 partisinin oy oranı ise yüzde 15 düzeyinde. Hür Demokrat Parti (FDP) ve Almanya İçin Alternatif (AfD) yüzde 11, Sol Parti ise yüzde 5 oranında oy aldı.

26.09.2021Dünya
Almanya’da seçmenler sandık başında

Almanya’da seçmenler sandık başında

Almanya’da halk, 20’inci dönem Federal Meclis’i (Bundestag) belirlemek için sandık başına gitti.

26.09.2021Avrupa
Almanyada seçmenler sandık başında

Almanya'da seçmenler sandık başında

Almanya’da halk, 20. dönem Federal Meclis’i (Bundestag) belirlemek için sandık başına gitti.

26.09.2021Dünya
Almanyada kıran kırana

Almanya'da kıran kırana

Almanya’da bugün sandık başı. 16 yıl boyunca Almanya ve AB’ye bugünkü şeklini veren Şansölye Angela Merkel’in halefinin kim olacağı belli oluyor. SPD’nin adayı Olaf Scholz, başbakanlığa daha yakın gözüküyor. Ancak CDU/CSU’nun adayı Armin Laschet’in farkı kapatması sıkı bir yarış olacağına işaret ediyor.

26.09.2021Dünya
Almanya yarın sandık başına gidiyor

Almanya yarın sandık başına gidiyor

Almanya'da halk, Merkel dönemini sonlandıracak genel seçimlerde 20. Dönem Federal Meclisi ve dolayısıyla yeni hükümeti belirmek için yarın sandık başına gidecek.

25.09.2021Dünya
Almanya sandığa gidiyor

Almanya sandığa gidiyor

Almanya’da pazar günü 20’nci kez yapılacak genel seçimlerde 7.2 milyonu göçmen kökenli olmak üzere 60.4 milyon seçmen sandık başı yaparak veya mektupla oy kullanarak Federal Meclis’te halkı temsil edecek milletvekillerini belirleyecek. 16 eyalette 85 bin sandığın kurulduğu ülkede yaklaşık 650 bin seçim görevlisi çalışacak.

24.09.2021Avrupa
Almanya sandık başına gidiyor... Merkel sonrası yeni dönem

Almanya sandık başına gidiyor... Merkel sonrası yeni dönem

Almanya'da halk, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde 20. Dönem Federal Meclis'i belirlemek için sandık başına gidecek.

24.09.2021Dünya
AfD’nin gölgesindeki Saksonya: Almanya’nın sağ kenarı

AfD’nin gölgesindeki Saksonya: Almanya’nın sağ kenarı

Almanya’nın en doğusu, sağ popülist Almanya için Alternatif (AfD) partisinin kalesi konumunda. AfD’nin liste başı adayı Chrupalla’nın hedefi, AfD’yi 2025’te iktidara taşımak.

23.09.2021Avrupa
Putinin partisi seçimi önde götürüyor... Ülke seçim hilesi tartışmalarıyla çalkalanıyor

Putin'in partisi seçimi önde götürüyor... Ülke seçim hilesi tartışmalarıyla çalkalanıyor

Rusya'da üç gün süren parlamento seçimlerinin ardından Putin'in partisi yarışı önde götürüyor. Oyların yarısı sayılmış durumda ancak gelen seçim hilesi haberleri tartışma yaratmaya devam ediyor.

20.09.2021Dünya
Rusya’da ‘piyangolu’ seçim

Rusya’da ‘piyangolu’ seçim

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Duma milletvekillerini belirleyecek seçimlerinde üç gün devam eden oy verme işlemi dün akşam sona erdi.

20.09.2021Dünya

Rusya'da seçim heyecanı! İlk sonuçlar geldi

Rusya'da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması, 39 federatif bölgenin parlamentosu ile bazı bölgelerdeki yönetici ve mahalli seçimler için oylama işlemi sona erdi. Sandık çıkış anketine göre, Duma seçimlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in partisi Birleşik Rusya yüzde 45,2, Komünist Parti yüzde 21, Liberal Demokrat Parti 8,6, Adil Rusya 7,9 oy ile barajı geçen partiler oldu.

19.09.2021Dünya
Muharrem İnce: Açıklıyorum, aday adayıyım

Muharrem İnce: Açıklıyorum, aday adayıyım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin 1'inci Olağan Kurultayı'nda konuştu. İnce, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin, "Benim için 'Genel başkan cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor' diyorlar. İstiyor muyum? Evet istiyorum. Açıklıyorum; aday adayıyım" dedi.

18.09.2021Gündem
Rusya’da seçim günü: Halk sandık başında

Rusya’da seçim günü: Halk sandık başında

Rusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması, 39 federatif bölgenin parlamentosu ile bazı bölgelerdeki yönetici ve mahalli seçimler için oylama işlemi başladı.

17.09.2021Dünya
Çayönü Höyüğünde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu

Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu. Arkeolojik alanda incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, mezar içinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğunu belirterek, "Kazı başkanı hocam bir müjde verdi, 'Sandık tipi bir mezar açtık ve Çayönü'nü 3 bin yıl daha yaklaştırdık' dedi. Biz de heyecanlandık, geldik, gördük. İçinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğu, çok ince, zarif, estetik kapların olduğu bir mezar" dedi.

17.09.2021Haber
Çayönü Höyüğünde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu

Çayönü Höyüğü'nde 5 bin yıllık sandık mezar bulundu

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde 12 bin yıllık olduğu tahmin edilen ve neolitik çağın izlerini taşıyan Çayönü Höyüğü'nde, 5 bin yıllık sandık mezar bulundu. Arkeolojik alanda incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, mezar içinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğunu belirterek, "Kazı başkanı hocam bir müjde verdi, 'Sandık tipi bir mezar açtık ve Çayönü'nü 3 bin yıl daha yaklaştırdık' dedi. Biz de heyecanlandık, geldik, gördük. İçinde pişmiş ve farklı formlarda kapların bulunduğu, çok ince, zarif, estetik kapların olduğu bir mezar" dedi.

17.09.2021Gündem
Rus halkı yarın sandık başına gidecek

Rus halkı yarın sandık başına gidecek

Rusya’da yarın parlamentonun alt kanadı olan Devlet Duması milletvekillerinin seçimi için oy verme işlemi başlıyor.

16.09.2021Dünya
Norveçteki genel seçimin kazanı belli oldu

Norveç'teki genel seçimin kazanı belli oldu

Norveç'te yapılan genel seçimleri İşçi Partisi lideri Jonas Gahr Stoere önderliğindeki sol blok kazandı.

14.09.2021Dünya
Norveçte seçim sonuçlarında sol blok önde

Norveç'te seçim sonuçlarında sol blok önde

Norveç'te yapılan genel seçimlerde sandık başı anketlere göre, Başbakan Erna Solberg liderliğindeki Muhafazakar Sağ Parti (H), ikinci parti olurken, ana muhalefet İşçi Partisi (AP) birinci çıktı.

14.09.2021Dünya
Üstü yol, altı tarih

Üstü yol, altı tarih

Her gün binlerce aracın geçtiği yolda İSKİ’nin yaptığı kazı çalışmaları sırasında 5’inci yüzyıla ait Bizans dönemi kalıntıları bulundu. İstanbul Arkeoloji Müzeleri arkeologları tarafından yapılan incelemelerde kalıntıların 6 metre yüksekliğinde ve 2 metre kalınlığında Haliç Surları uzantıları olduğu belirlendi.

12.09.2021Gündem
Referandum sonuçlandı İki köy başka ile geçme kararı verdi

Referandum sonuçlandı! İki köy başka ile geçme kararı verdi

Gümüşhane'den ayrılıp Giresun'un Doğankent ilçesine bağlanmak isteği nedeniyle halk oylaması kararı alınan Günyüzü ve Üçtaş köylerinde yapılan seçimde, vatandaşların çoğu ayrılma yönünde "evet" oyu kullandı.

4.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bu restoranda bir şeyler oluyor!

Bodrum tatilinde “İlk akşam burada yiyelim, sonra bakarız” derken üç gün boyunca Tuzz’dan çıkamadık. Humus, atom, deniz börülcesi, ahtapot ve kalamar ızgara... Sırayla tattıkça farkı anladık. Biraz çekingen ve güleryüzlü Nilay Lale, farklı restoranlarda tecrübe kazanmış başarılı bir şef...

2.10.2021

Berlin örneğini unutmayalım

ALMANYA’da seçimler yapıldı, şimdi koalisyon görüşmeleri başlayacak. Dikkatinizi çekmiştir, seçmenin önüne bir başka sandık daha geldi.

29.09.2021

Şaka gibi

Parlamenter Sistem’e döneceksek, eh, o da bir sistemdir.

27.09.2021

Envanter

Bir ülkeyi kimlerin yöneteceğini elbette sandık belirler... Ama nasıl yönetileceğini yasalar tayin eder.

14.09.2021

Her taraftan sinyal gelmeye başladı

KAMUOYU, görünmez bir elin orkestrasyonunda “erken seçim” duygusunu satın alıyor. Muhalif siyasiler kıpır kıpır, bir adım ötesi “teyakkuz” durumuna geçiş için hazırlar. Temkinli bilinenler bermutat daha bir cesaretli oldular. İktidar otoritesini temsil edenler tabii ki renk vermiyor. Ama iktidar küskünleri de dahil, herkes gelişecek durumları kestirmeye ve ona göre pozisyon almaya çalışıyor.

12.09.2021