MENÜ

Yerel Seçim

Yerel Seçim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yerel Seçim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.839 Yerel Seçim haberi bulunmuştur.

Yerel Seçim Haberleri

İYİ Parti ve HDP’den gizli ittifak tartışması

İYİ Parti ve HDP’den gizli ittifak tartışması

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in, ‘2019 yerel seçim kampanyasında kendilerine aracı gönderen İYİ Partililere fikir verdiklerine’ dair açıklaması yeni bir tartışma başlattı.

12.05.2020Gündem
Soner Çetin 7’nci kez Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı

Soner Çetin 7’nci kez Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, SONAR Araştırma Şirketi'nin Türkiye genelinde gerçekleştirdiği ankette, yüzde 76,5'lik oranla, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanı seçildi. Soner Çetin böylece 6 yıl içinde değişik araştırma şirketleri tarafından yapılan anketlerde 7’nci kez Türkiye’nin en başarılı belediye başkanı olarak belirlendi.

19.03.2020Ekonomi
Münih’te iki Türkiye kökenli aday

Münih’te iki Türkiye kökenli aday!

Koronavirüs, Bavyera’da 15 Mart Pazar günü yapılacak yerel seçimleri de vurdu. Münih’te 400 bine yakın seçmen, virüs nedeniyle mektupla oy kullanmayı tercih etti. Bunun bir rekor olduğu belirtilirken, 1 milyon 100 bin civarında seçmenin olduğu Münih’te katılımın yüzde 60 olacağı tahmin ediliyor. Münih Belediye Başkanı ise seçim lokallerinin dezenfekte edilmeyeceğini söyleyerek taleplere olumsuz yanıt verdi. Diğer yandan seçimlerde Münih şehrine bağlı Bad Tölz-Wolfratshausen bölgesinde ilk kez Türkiye kökenli SPD’den bir aday kaymakamlık için Freising-Neufahren bölgesinde ise yine bir Türkiye kökenli CSU’dan belediye başkanlığı için aday yarışacak.

12.03.2020Avrupa
Siyasetin film karakteri: Matrix Hasan

Siyasetin film karakteri: Matrix Hasan

Siyasete dönem dönem öyle renkli simalar gelir ki, aradan yıllar geçse de fıkra gibi anlatılırlar. Renkli figürlerinden biri de Muşlu Hasan Çelik. Giydiği siyah deri pardösü, boyalı saçları ve siyah güneş gözlüğü nedeniyle “Matrix Hasan” olarak anılan Hasan Çelik’i film karakterine benzeten de az değil.

8.02.2020Gündem
Kritik seçimleri hep o yönetti

Kritik seçimleri hep o yönetti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven cuma günü görevini bırakıyor. Güven döneminde YSK, Türkiye siyasi tarihinde büyük tartışmalara yol açan kararlar vermişti.

22.01.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan flaş açıklamalar: Ne demek kardeşim ne işimiz var

Son dakika... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan flaş açıklamalar: 'Ne demek kardeşim ne işimiz var?'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Oktay, "(Libya'da, Kıbrıs'ta ne işiniz var) diye soranlara sesleniyorum. Bize karşı oynanan oyunları yıkmak, bu oyunları bozmak üzere oradayız" dedi.

1.01.2020Gündem
Telekomünikasyon sektörü 2019 yılını 15,4 milyar TL ile kapatacak

Telekomünikasyon sektörü 2019 yılını 15,4 milyar TL ile kapatacak

Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) 2019 yılının tamamlanmasına sayılı günler kala Türkiye’de elektronik haberleşme sektörüne ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. TELKODER, TÜİK enflasyon verilerini kullanarak yaptığı hesaplamalarda, 14,98 Milyar TL olarak belirlenen 2003 yılı enflasyondan arındırılmış sektör gelirlerinin, 2019 yılı sonunda 15,4 milyar TL olacağını öngörüyor.

20.12.2019Teknoloji
Bakan Kurum açıkladı: Bir ilk yapıldı 894 TL taksitle...

Bakan Kurum açıkladı: Bir ilk yapıldı! 894 TL taksitle...

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız (TOKİ) 2002 yılından bugüne 100 bin sosyal konutu ilk defa bir yılda yapıyor. Bu ülkede evi olmayan hiçbir alt gelir grubu vatandaşımız kalmayana dek, 240 aya varan vadeyle, 894 lira sabit taksitle bu kampanya yapılacaktır" dedi.

18.12.2019Ekonomi
Biz de yerel seçim hakkı istiyoruz

Biz de yerel seçim hakkı istiyoruz

83 milyon nüfuslu Almanya Federal Cumhuriyeti’nde 20.8 milyona yakın göçmen kökenli insan yaşamaktadır. Yani, bu ülkede yaşayan her dört kişiden biri göçmen kökenlidir. Bunlardan 10 milyon 900 bini ‘yabancı’ statüsündedir.

16.12.2019Avrupa
Necmettin Kesgine 3 yıl hapis cezası

Necmettin Kesgin'e 3 yıl hapis cezası

Yerel seçim sürecinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a senet davası açılmasına neden olan Necmettin Kesgin'e çocuklara ilişkin müstehcen görüntü bulundurmak suçundan üç yıl hapis cezası verildi.

26.11.2019Gündem
Çine soğuk duş...

Çin'e soğuk duş...

Hong Kong'da bugün tamamlanan yerel seçimlerle ilgili oy sayımı devam ederken, açılan sandıklardan elde edilen sonuçlara göre demokrasi destekçisi adaylar, Çin destekçisi adaylara göre önde gidiyor.

24.11.2019Dünya
Hong Kongda maske yasağı bir hafta daha yürürlükte kalacak

Hong Kong'da maske yasağı bir hafta daha yürürlükte kalacak

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde mahkeme, yönetimin uygulamaya koyduğu "maske yasağının" kentin anayasası sayılan Temel Yasa'ya aykırı olduğu yönünde verdiği kararı 7 günlüğüne askıya aldı.

22.11.2019Dünya
Kılıçdaroğlu: Vatandaşa hizmet mücadelesinin değerini herkese anlatacağız

Kılıçdaroğlu: Vatandaşa hizmet mücadelesinin değerini herkese anlatacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de 'Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, "Birlikte mücadele ettik. Yerel yönetimlerde ilkleri yazıyoruz. Önünüze engeller çıkabilir, önemi yok. Belediye başkanları olarak birlikte mücadelenin, vatandaşa hizmet mücadelesinin değerli olduğunu herkese anlatacağız" dedi.

22.11.2019Gündem
Kurultaya geri sayım

Kurultaya geri sayım

CHP’de kurultay süreci bugün mahalle delege seçimleriyle başlıyor. 6 aylık kurultay süreci sonunda il ve ilçe örgütlerinde yenilenme bekleniyor.

8.11.2019Siyaset
‘Kahraman’ kavgası

‘Kahraman’ kavgası

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kampanya direktörü Necati Özkan’ın, 31 Mart ve 23 Haziran’daki yerel seçim sürecini anlattığı “Kahramanın Yolculuğu / Yeni Neslin Siyaset Zaferi” kitabı CHP’de tartışma konusu oldu.

7.11.2019Gündem
Yerel yönetimler taslağı: Başkanla gelip gidecekler

Yerel yönetimler taslağı: Başkanla gelip gidecekler

AK Parti’nin ocak ayında Meclis’e sunmayı planladığı yerel yönetimler yasa taslağına göre, mevcut durumda belediye başkanının talebi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın onayıyla atanan büyükşehir belediye genel sekreterleri ve genel müdürleri, bundan sonra cumhurbaşkanının onayıyla göreve başlayabilecek. Belediye başkanı ekibiyle gelip görev sonunda yine ekibiyle ayrılacak.

24.10.2019Gündem
Yeni sistem  raporu tamam

Yeni sistem raporu tamam

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci yılında yapılan değerlendirme sonrası oluşturulan raporda, sorunların yüzde 98’inin uygulamadan kaynaklı olduğu belirlendi. Çözüm için kurulacak teknik komisyon, yasama yöntemine karar verecek. Koordinatör bakan yardımcısı uygulamasına geçilecek.

11.10.2019Gündem
İşte CHS’nin ilk yıl raporu: Arabulucu bakan geliyor

İşte CHS’nin ilk yıl raporu: Arabulucu bakan geliyor

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin birinci yılına ilişkin ‘sistem raporu’nu Kızılcahamam kampında milletvekillerine sundu.

7.10.2019Gündem
Seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla açılan FETÖ davalarıyla ilgili yeni gelişme

Seçimlerde usulsüzlük iddiasıyla açılan FETÖ davalarıyla ilgili yeni gelişme

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, 31 Mart yerel seçimlerinde usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla haklarında soruşturma başlatılan 37 sanık hakkında FETÖ kapsamında açılan davalara ilişkin 7 ayrı iddianamenin tarihlerinin yeni olmadığı ortaya çıktı.

26.09.2019Gündem
Son dakika...31 Mart seçimlerinde usulsüzlük iddiasında önemli gelişme

Son dakika...31 Mart seçimlerinde usulsüzlük iddiasında önemli gelişme

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 31 Mart yerel seçimlerinde Ataşehir ve Kadıköy'de usulsüzlük yapıldığı iddiasına ilişkin yürütülen soruşturma sonunda, sandık başkanı ve üyesi olan 41 sanık hakkında "görevi ihmal" suçundan üçer aydan birer birer yıla kadar hapis cezası istemiyle 3 ayrı dava açıldı. 31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul'da kurulu sandıklarda seçim sonuçlarına etki edecek mahiyette usulsüzlükler yapıldığı ihbarı üzerine soruşturma başlatıldığı belirtilen iddianamelerde, Kadıköy ve Ataşehir ilçesinde toplam 9 sandıkta görevli olan sandık başkanı ve üyelerinin geçersiz oy pusulalarının kaybolmasına sebebiyet verdikleri, ölen kişi yerine oy kullandırdıkları ve AK Parti'ye ait oyları başka partiye yazdıkları kaydedildi.

25.09.2019Gündem
Kasılma ve içe dönüş sona erecek

Kasılma ve içe dönüş sona erecek

YEREL seçim sonuçlarının ardından AK Parti’nin seçmenin verdiği mesajı değerlendirerek yeni adımlar atmasına ilişkin beklentiler, son dönemlerde gündem oluşturmaya başladı.

15.09.2019Gündem
Rusya’da yerel seçim sınavı

Rusya’da yerel seçim sınavı

RUSYA’da bugün kritik yerel seçimler için halk sandık başına gidecek.

8.09.2019Dünya
Parti ve teşkilata yeni sistem düzeni

Parti ve teşkilata yeni sistem düzeni

AK Parti, yerel seçimlerden sonra ilk değişim hareketine kamuoyunun beklentisinin aksine teşkilattan başladı. Kongre takviminin hızlandırılarak bir yıl öne alınmasının ardından ‘yeni bir teşkilat yönetimi’ anlayışı benimsenecek. AK Parti teşkilatı ‘hem seçim hem de eğitim’ sürecinden geçecek.

27.08.2019Gündem
Batı’nın hukuka saygısı yok

Batı’nın hukuka saygısı yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere dair “Batı’nın yaklaşım tarzı anlaşılır gibi değil. Uluslararası hukuka saygıları yok. Doğu Akdeniz’de haklarımızın neler olduğundan haberleri yok” dedi. Erdoğan yerel seçimlerin ardından teşekkür ziyaretlerine Artvin ve Rize’den başladı. Yusufeli Barajı inşaatını inceledikten sonra Yusufeli ilçesinde daha sonra ise memleketi Güneysu’da vatandaşlara seslenen Erdoğan, şunları söyledi:

25.08.2019Gündem
Yerel seçimin ardından başkanlarla ilk buluşma

Yerel seçimin ardından başkanlarla ilk buluşma

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta partisinin genel merkezinde, 31 Mart Yerel Seçimi’nin ardından ilk kez belediye başkanları ile bir araya gelecek. Erdoğan’ın başkanlarla toplantıda tasarruftan gönül belediyeciliğine kadar pek çok konuda mesajlar vermesi bekleniyor.

17.08.2019Gündem
‘Tabanı sıkı tutma’ planı

‘Tabanı sıkı tutma’ planı

AK Parti’de öngörülenden bir yıl önce başlatılan ‘büyük kongre’ sürecinin iki önemli nedeni bulunuyor. Parti, 2020 yılı sonunda yapmayı planladığı büyük kongre için startı ekim ayında verecek. İlk olarak Kadın ve Gençlik Kolları kongreleri yapılacak. Süreç 2020 Ağustos’ta bitecek.

13.08.2019Gündem
CHP örgütüne: Çemberin dışına çıkın

CHP örgütüne: Çemberin dışına çıkın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti örgütüne yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanlığını kazanacağız, başka hiçbir yolu yok. Kendi çemberimizin dışında başka çemberler de var, bizim orada çalışmamız lazım. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Bizde her sorunun çözümü var” dedi. Kılıçdaroğlu, Artvin ve Ardahan’a yaptığı ziyarette partililere özetle şunları söyledi:

5.08.2019Gündem
Sistem çalışmasında sona gelindi

Sistem çalışmasında sona gelindi

Seçim süreçlerinin sona ermesinin ardından yaz sıcağında Ankara’da hem çok yoğun hem de bir o kadar önemli bir çalışma yürütülüyor. Konu; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi....

3.08.2019Gündem
Rusya’da yerel seçim gerilimi

Rusya’da yerel seçim gerilimi

Rusya’da Eylül ayında yapılacak yerel seçimler, iktidarla muhalefet arasında kriz yarattı.

28.07.2019Dünya
TBMM Başkanı Şentop, yasama yılını değerlendirdi

TBMM Başkanı Şentop, yasama yılını değerlendirdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk yılı ile ondan önceki parlamenter sistemin iki yasama yılını mukayese ettiğimizde, kanun sayısı bakımından parlamentonun daha fazla kanun çıkarttığını söyleyebiliriz." dedi.

26.07.2019Gündem
Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen, 2020-2021 Toplu Sözleşmesinde taban aylığa seyyanen 200 TL, ilk yıl yüzde 8+7, ikinci yıl yüzde 6+6 zam ve 1. yıl yüzde 3, 2. yıl yüzde 2 refah payı talep etti.

24.07.2019Ekonomi
Borsa için yılın ikinci yarısına ilişkin beklentiler pozitif

Borsa için yılın ikinci yarısına ilişkin beklentiler pozitif

Borsa İstanbul'da yılın ilk yarısında mali sektör hisselerindeki alıcılı seyrin genele yayılamaması BIST 100 endeksinin yükselişinin sınırlı kalmasına neden olurken, teknoloji ve hizmetler sektörü hisselerindeki değer kayıpları dikkati çekti.

16.07.2019Ekonomi
Yeni program talimatı

Yeni program talimatı

CHP’de 31 Mart seçimleri ile 23 Haziran İstanbul seçimlerinin ardından, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla parti programı yeniden yazılıyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Fethi Açıkel, “Cumhuriyet değerlerimizi, liyakatli ve demokratik yurttaşlık kültürünü ön plana çıkaracak bir perspektifle ele alacağız” dedi.

15.07.2019Gündem
Seçim rötarlı Şentop ziyareti

Seçim rötarlı Şentop ziyareti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u makamında ziyaret ederek göreviyle ilgili ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletti.

12.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Koronavirüs sürecinde anketler ne gösteriyor?

Koronavirüs sadece sağlık alanında etkili oluyor diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

20.05.2020

1 yıl önce, 1 yıl sonra!

31 Mart 2019. Tam 1 yıl öncesi, Türkiye’nin tek gündemi vardı. Bütün vatandaşların konuştuğu tek konu 31 Mart Yerel seçimleriydi.

2.04.2020

Kılıçdaroğlu’nun kurultay mesajı

HDP kongresinde, Sezai Temelli yerine Mithat Sancar eş genel başkanlığa getirilerek yola devam kararı alındı.

24.02.2020

CNN Türk baskınında söylediğimi tekrar edeyim: Burası bizim evimiz

15 Temmuz gecesi saat 21.00 civarında Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri askeri darbe girişimine başladıktan bir süre sonra halkı karşılarında buldular. O gece herkesin merak ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın nerede olduğu, yaşayıp yaşamadığıydı.

10.02.2020

Kılıçdaroğlu kurultaya ‘eli rahat’ gidiyor ama bazı soruların yanıtı da merak ediliyor ‘Parti içi adalet istiyoruz’

SON yerel seçimler sonrası kazanılan başarının ardından CHP’nin iktidar umutları arttı; dolayısıyla parti içinde açıktan açığa bir ‘güç savaşı’ başladı.

29.01.2020

14 AK Partili, ziyaretleri ve önerileri

BİR süredir, özellikle sosyal medyada haklarında çok şey yazılıyor. Yedi kişi oldukları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan izin alarak AK Parti’den ayrılanlarla “ikna görüşmeleri” yaptıkları... İşin doğrusunu merak ettim, kulisleri dolandım. Öğrendiklerimi sizlerle paylaşayım. 

13.12.2019

En hızlı 1 milyon takipçi rekorunu kırdıran selfie

Bu gördüğünüz selfie Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

14.11.2019

Kamp öncesi 3 günlük toplantı

AK Parti yerel seçim sonuçları ve genel politikaların değerlendirileceği kampa giriyor. Kızılcahamam kampı öncesinde AK Parti Medya Tanıtım Başkanlığı’nın kapsamlı hazırlık toplantısı yaptığını öğrendim. Kampta gündeme gelecek olan çalışma Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a da sunulacak. Medya Tanıtım Başkanlığı’nın yaptığı toplantı üç gün sürdü. Bazı milletvekilleri, eski vekiller, eski il başkanları, akademisyenler, gazeteciler, araştırma şirketlerinin temsilcileri katıldı. AK Parti’nin dili ve politikaları masaya yatırıldı. Bir kaynağımın ifadesi ile “Herkes eteğindeki taşları döktü, kapsamlı özeleştiri yapıldı...”

4.10.2019

Erdoğan’ın mesajları ve Meclis’ten izlenimler

Meclis’in açılışında farklı bir hava vardı. Hem Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’i açış konuşmasında işbirliği ve diyalog mesajı verdi hem de muhalefet gerginliğe neden olacak tepkilerden uzak durdu. Bu hava ne kadar muhafaza edilir onu bilemiyorum ama Meclis yeni yasama dönemine iyi bir başlangıç yaptı.

2.10.2019

Termal turizm fırsatı kurban edilmesin!

Orhangazi şehir olarak ekonomisi güçlü bir kent.

26.09.2019

Çanakkale’de yaşananlar ve CHP’nin sınavı

BU yazıyı elim yüreğimde yazıyorum. Yanlış anlaşılmaktan dolayı değil. Yanlış bir işleme sebebiyet vermekten çekiniyorum. Çünkü ben olayın adli boyutuyla değil, siyasi yönüyle ilgiliyim. Yoksa yargıya intikal etmiş bir olayda kararı elbette ki mahkemeler verecek.

20.08.2019

Bayramdan sonra siyaset zamanı

2019 tam anlamıyla seçim yılı oldu.

5.08.2019

Bir Ali Babacan analizi: Teknokrattan lider olmaz!

Ali Babacan’ın çok esaslı bir meselesi yok.

18.07.2019