EKSTRA
MENÜ

Randevu

Randevu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Randevu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.761 Randevu haberi bulunmuştur.

Randevu Haberleri

Vali Yerlikaya: 16 Haziran günü İstanbulda aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu, bu bir rekor

Vali Yerlikaya: 16 Haziran günü İstanbul'da aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu, bu bir rekor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, twitter hesabından paylaştığı bir mesajla, "16 Haziran günü İstanbul'da aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu. Bu bir rekor ama şimdilik. Çünkü bugün yeni bir rekor geliyor. Hedefimiz; 35 yaş üstü nüfusumuzu en geç 3 hafta içinde aşılamak" dedi.

17.06.2021Haber
Vali Yerlikaya, İstanbulda aşı rekoru kırıldığını açıkladı

Vali Yerlikaya, İstanbul'da aşı rekoru kırıldığını açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından paylaştığı bir mesajla, "16 Haziran günü İstanbul'da aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu. Bu bir rekor ama şimdilik. Çünkü bugün yeni bir rekor geliyor. Hedefimiz; 35 yaş üstü nüfusumuzu en geç 3 hafta içinde aşılamak" dedi.

17.06.2021Gündem
Aşı randevu alma MHRS sayfası: Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır Aşı sırası sorgulama SMS, E-Devlet, E Nabız, telefondan nasıl yapılır

Aşı randevu alma MHRS sayfası: Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? Aşı sırası sorgulama SMS, E-Devlet, E Nabız, telefondan nasıl yapılır?

Aşı randevusu nasıl alınır sorusu sırası gelen vatandaşların gündeminde yer alıyor. Aşı randevusu alma işlemi, vatandaşlar tarafından farklı yöntemlerle kolayca gerçekleştirilebiliyor. E-Devlet, E-Nabız ve MHRS aşı randevusu alma ekranları, telefondan ve SMS aracılığıyla da açılabiliyor. Mevcutta bulunan BionTech ve Sinovac aşı tercihlerinin de yapılabildiği randevu sisteminde, işlem birkaç adımda tamamlanıyor. Aşı sırası sorgulama işlemine de aynı ekran üzerinden ulaşılabiliyor. Peki, aşı randevusu nasıl alınır? İşte, SMS, E-Devlet, E Nabız, telefondan aşı sırası sorgulama işlemi hakkında detaylı bilgiler

17.06.2021Gündem
Biontech 2. doz ne zaman yapılmalı, kaç gün ara veriliyor Biontech ikinci doz aşısı için uzman yorumları

Biontech 2. doz ne zaman yapılmalı, kaç gün ara veriliyor? Biontech ikinci doz aşısı için uzman yorumları

Biontech 2. doz aşısının ne zaman yapılacağı aşılama süreci hız kazanırken gündeme geldi. En son 35 yaşa kadar inen aşı takviminin ardından ikinci doz Biontech aşı randevularının tarihine gözler çevrildi. Koronavirüs mücadelesinde yeni bir döneme geçen Türkiye, vatandaşların ikinci doz aşı randevularını alması gereken tarihi e Nabız ve Hayat Eve Sığar uygulamasından bildiriyor. Pek çok vatandaş ise 2. dozu ne zaman olacağını sorguluyor. Peki, Biontech 2. doz ne zaman yapılmalı, kaç gün ara veriliyor?İşte, Biontech ikinci doz aşı randevu tarihi ile ilgili bilgiler.

17.06.2021Gündem
Aşı sırası kimde İşçi ve memurlar ne zaman aşı olacak Aşı sırası sorgulama ve bilgi alma ekranı

Aşı sırası kimde? İşçi ve memurlar ne zaman aşı olacak? Aşı sırası sorgulama ve bilgi alma ekranı

Aşı sırası kimde sorusu, her gün açıklanan meslek ve yaş grupları dolayısıyla araştırılan hususlar arasında yer alıyor. Aşılama sürecine hız veren Sağlık Bakanlığı yeni aşılama grubuna geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı son dakika açıklamaya göre Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) kayıtlı tüm çalışanlar için aşı randevuları açılacak. Aşı sırası gelen vatandaşlar, aşı sırası geldiğini nasıl anlarım, sorusuna yanıt ararken, e Nabız üzerinden aşı sorgulamaları gerçekleşecek. Koronavirüs aşı randevu işlemleri MHRS, telefon ve e Devlet üzerinden yapılabilecek. Peki, işçi ve memurlar ne zaman aşı olacak? İşte, korona virüs aşı sırası gelen meslek grupları hakkında bilgiler.

17.06.2021Gündem
Maske takma zorunluluğu ne zaman bitecek Maskeler ne zaman kalkacak İşte  son durum

Maske takma zorunluluğu ne zaman bitecek? Maskeler ne zaman kalkacak? İşte son durum!

Ülke genelinde aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Her gün yüz binlerce vatandaş randevu alarak sağlık merkezlerinde ilk doz aşılarını uygulatıyor. Tüm bu gelişmeler olurken, bir yıldan uzun süredir hayatımızda olan maskeler hakkındaki merak edilen konular da ön plana çıkmaya başladı. Pek çok vatandaş, maske uygulaması zorunluluğunun esnetileceği ya da kaldırılacağı tarihi merak ediyor. Peki, maskeler ne zaman kalkacak?

17.06.2021Gündem

Aşı olmak zorunlu mu? Covid-19 aşısı zorunluluğu hakkında Sağlık Bakanlığı'ndan açıklama

Aşı olmak zorunlu mu sorusu pek çok kişinin odağında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs'ten korunmak için Sağlık Bakanlığı tarafından ücretsiz olarak sağlanmakta olan Covid-19 aşısı, randevu alınarak yaptırılabiliyor. Peki, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre aşı olmak zorunlu mu? İşte, aşı zorunluluğu hakkında bazı bilgiler

17.06.2021Gündem
18 yaş altı ne zaman aşı olacak İşte aşılama takvimi çalışmalarında son durum

18 yaş altı ne zaman aşı olacak? İşte aşılama takvimi çalışmalarında son durum!

Sağlık merkezlerinde aşı yoğunluğu yaşanıyor. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında SGK'ya bağlı çalışanların randevu sistemine dahil edilmesinin ikinci gününde hastanelerde yoğunluk oluştu. 18 yaş altı bireyler için aşılamanın ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Peki, 18 yaş altı ne zaman aşı olacak?

17.06.2021Gündem
Helal olsun Türkiye Her gün yeni rekor

Helal olsun Türkiye! Her gün yeni rekor

Koronavirüsle savaşta en önemli silah olan aşıda Türkiye, her gün yeni bir rekor kırıyor. 3 ayrı aşı için yapılan sözleşmelerin ardından hızlanan sevkıyatlarla, günlük doz sayısı 1 milyon sınırını geçti. Gece geç saatlere kadar aşı kuyrukları oluşurken, mobil ekipler iş yerlerinde toplu aşılamalara başladı.

17.06.2021Gündem
AK Partili Akbaşoğlu: NATO Zirvesinin kazananı Türkiye

AK Parti'li Akbaşoğlu: NATO Zirvesi'nin kazananı Türkiye

AK Parti Grup Başkan Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "NATO Zirvesi'nin kazananı, Türkiye'dir. Bu sonuç, bütün dünya tarafından da tekraren görülmüştür" dedi.

16.06.2021Gündem
Öldüren kürtaj davasında flaş gelişme

Öldüren kürtaj davasında flaş gelişme

Ruhsatsız muayenehanede kürtaj işlemi yapılan F. S.’nin (41) kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybettiği ortaya çıkmıştı. Olayla ilgili olarak doktor olan sanıklar Y.Z. ve B. A. ile P.K.'nın "Bilinçli taksirle öldürme" suçundan 9'ar yıla kadar hapisleri istendi. Maktulün eniştesi olan sanık S.Ç.'nin ise beraati talep edildi.

16.06.2021Gündem
Aşı randevusu nasıl, nereden alınır Covid-19 aşı randevusu iptal edilir mi

Aşı randevusu nasıl, nereden alınır? Covid-19 aşı randevusu iptal edilir mi?

Covid-19 aşılama süreci tüm hızıyla devam ederken, aşı sırası gelen vatandaşlar aşı randevusu nasıl, nereden alınır gibi soruların yanında herhangi bir nedenle iptal etmek zorunda olanlar da covid 19 aşısı iptalinin yanıtlarını arıyorlar. Aşı sırası gelen vatandaşlar koronavirüs aşı randevularını Sağlık Bakanlığı'nın e Nabız, MHRS ve Alo 182 hattı üzerinden alabilecekler. Aşı randevusu e Devlet üzerinden de oluşturulabilecek. Peki, covid 19 aşı randevusu nasıl alınır, iptal edilebilir mi? İşte detaylar…

16.06.2021Gündem
Randevu almadan aşı yaptırılıyor mu İşte uygulamaya giren yeni sistem.. Fahrettin Kocadan flaş açıklama..

Randevu almadan aşı yaptırılıyor mu? İşte uygulamaya giren yeni sistem.. Fahrettin Koca'dan flaş açıklama..

Ülkemizde başlatılan aşı seferberlerliği tüm hızıyla devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün sosyal medya hesabından ülkemizdeki aşı durumunu paylaşıyor.. Fahrettin Koca'nın son paylaşımında 'An itibariyle 35 Milyon doz aşıya ulaştık. 35 Milyonuncu doz aşı az önce Çanakkale Bayramiç’te yapıldı.' ifadelerini kullandı.. Aşı hakkı olan veya durumunu sorgulamak isteyen vatandaşlarda 'randevu almadan aşı olunur mu sorusunun yanıtını arıyor..' Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kendi tweetine verdiği yanıtta, 'Verdiğim sayı “hatalı” çıktı. Bugün 448 bin değil, 456 bin doz aşı yaptık. Aşı var, zaman var. Randevusu yok diye 8 bin kişiyi geri çeviremezdik.' demişti.. Ayrıca bugün bir son dakika açıklamasında bulunan Fahrettin Koca, aynı günde randevu ve aşının olunabileceğini duyurdu.. İşte konu hakkında detaylar..

16.06.2021Gündem
Çocuklara koronavirüs aşısı yapılacak mı İşte çocuklara kovid aşısında son durum

Çocuklara koronavirüs aşısı yapılacak mı? İşte çocuklara kovid aşısında son durum!

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı, 35 milyon 852 bin 582'ye ulaştı. Pek çok kişi için aşı randevu sistemi aktif hale gelirken, çocuklar için aşılama çalışmaları merak konusu oldu. Peki, çocuklara koronavirüs aşısı yapılacak mı?

16.06.2021Gündem
Türkiye Galler maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda İşte tüm ayrıntılar

Türkiye Galler maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda? İşte tüm ayrıntılar

Türkiye EURO 2020'deki ikinci maçına Galler karşısına çıkacak. A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu ikinci maçında Galler ile karşı karşıya gelecek. Bu müsabaka öncesi maça dair tüm detaylar merak konusu oldu. Pek çok futbolsever özellikle maçın saati ve yayıncı kanalını merak ediyor. Peki, Türkiye Galler maçı ne zaman, saat kaçta ve hangi kanalda?

16.06.2021Spor Arena
Kuştepeli Aşı Ana tüm mahalleyi aşıya götürdü

Kuştepeli 'Aşı Ana' tüm mahalleyi aşıya götürdü

İstanbul’un Kuştepe mahallesinde yaşayan Lale Türlü, çevresindekilerin aşı olması için elini taşın altına koydu. Mahalledeki en az 30 kişiyi tek tek ikna edip, her biriyle hastaneye giderek aşı olmalarını sağladı. Lale Türlü’nün mahalledeki lakabı ‘Aşı Ana’ya çıktı.

16.06.2021Gündem
Aşı sırası kimde İşçi ve memurlar ne zaman aşı olacak Aşı sırası sorgulama ekranı

Aşı sırası kimde? İşçi ve memurlar ne zaman aşı olacak? Aşı sırası sorgulama ekranı!

Aşı sırası kimde sorusu, her gün açıklanan meslek ve yaş grupları dolayısıyla araştırılan hususlar arasında yer alıyor. Aşılama sürecine hız veren Sağlık Bakanlığı yeni aşılama grubuna geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı son dakika açıklamaya göre Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) kayıtlı tüm çalışanlar için aşı randevuları açılacak. Aşı sırası gelen vatandaşlar, aşı sırası geldiğini nasıl anlarım, sorusuna yanıt ararken, e Nabız üzerinden aşı sorgulamaları gerçekleşecek. Koronavirüs aşı randevu işlemleri MHRS, telefon ve e Devlet üzerinden yapılabilecek. Peki, işçi ve memurlar ne zaman aşı olacak? İşte, korona virüs aşı sırası gelen meslek grupları hakkında bilgiler.

15.06.2021Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı aşılamada son durumu açıkladı: Aşılamada yeni rekor

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı aşılamada son durumu açıkladı: Aşılamada yeni rekor!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz toplam aşı miktarı saat 19.45 itibarıyla 35 milyon 611 bin 668'e ulaştı. Kovid-19'la mücadelede uygulanan birinci ve ikinci doz aşı miktarı son 24 saatte 1 milyon 118 bin 160 arttı. Böylelikle aşılamada peş peşe rekor kırıldı.

15.06.2021Gündem
Sırası gelenlere randevusuz aşı

Sırası gelenlere randevusuz aşı

SOSYAL Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) kayıtlı tüm çalışanların Covid-19 aşı programına dahil edilmesi üzerine randevu sisteminde sıkıntı yaşandı. Bunun üzerine bazı merkezlerde sırası gelenlere randevusuz aşı yapılmaya başlandı. Doç. Dr. Ümit Savaşçı, sistemde yaşanan sorun nedeniyle randevusuz sırası gelenlere aşı yapılabildiğini söyledi.

15.06.2021Haber
Vanda sırası gelene randevusuz aşı uygulaması başlatıldı

Van'da sırası gelene randevusuz aşı uygulaması başlatıldı

Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Covid-19 ile mücadele çalışmaları kapsamında sırası gelen vatandaşlara randevusuz aşı uygulaması başladı. Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Ahmet Şen, "Özellikle pandeminin yeniden pik yapmaması için herkesi aşı yönünde duyarlı olmaya devet ediyoruz" dedi.

15.06.2021Gündem
e Nabız ve MHRS çöktü mü 15 Haziran e Nabız neden açılmıyor Aşı randevusu için iki uygulamada erişim sorunu

e Nabız ve MHRS çöktü mü? 15 Haziran e Nabız neden açılmıyor? Aşı randevusu için iki uygulamada erişim sorunu!

e Nabız ve MHRS çöktü mü soruları aşı randevularında yaşanan yoğunluğun ardından vatandaşların yanıt aradığı konulardan oldu. Aşı randevusu almak isteyenler SGK çalışanları Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitelerinden e Nabız ve MHRS uygulamalarına girdiğinde hata ile karşılaştı. MHRS randevu sisteminde T.C kimlik numarası ve şifresi girildikten sonra 'Eror' verdiği görüldü. 14 Haziran 2021 tarihinde e Nabız ve MHRS sisteminde yaşanan erişim problemini kullanıcılar Twitter'da da gündeme getirdi. Peki, e Nabız ve MHRS ne zaman düzelecek? İşte, e Nabız ve MHRS erişim sorununun detayları.

14.06.2021Gündem
İzmirde toplam 2 milyon 150 bin doz koronavirüs aşısı yapıldı

İzmir'de toplam 2 milyon 150 bin doz koronavirüs aşısı yapıldı

İZMİR’de bugüne kadar toplam 2 milyon 150 bin doz halinde, 1 milyon 200 binden fazla kişiye koronavirüs aşısının yapıldığı bildirildi. İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Metin Kızılelma, İzmirlilerin aşıya rağbetinin ve randevuya uyumunun oldukça iyi olduğunu söyleyerek her gün aşı talebini karşılayabilmek için 60 binin üzerinde randevu kapasitesinin açıldığını söyledi.

14.06.2021Gündem
Son dakika: Sağlık Bakanı Koca 40 yaş aşısı ve bugüne kadar yapılan aşı sayısı için açıklama yaptı

Son dakika: Sağlık Bakanı Koca 40 yaş aşısı ve bugüne kadar yapılan aşı sayısı için açıklama yaptı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önceki gün yaptığı son dakika açıklamasında ' Aşıda 40 yaşa kadar indik. Yaşınız 40 veya üstüyse bu sabahtan itibaren randevu alabilirsiniz. Yüzde yüz katılım bekliyoruz.' dedi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı'ndan alınan son verilere göre Türkiye genelinde yapılan toplam aşı sayısı 33 milyon 600 bini aştı.

14.06.2021Gündem
Fenerbahçe’de Aram Markaroğlu depremi: Goygoycular yüzünden istifa ettim

Fenerbahçe’de Aram Markaroğlu depremi: "Goygoycular yüzünden istifa ettim"

Fenerbahçe’de Futbol A.Ş yönetiminden ve altyapıdan ayrılan Aram Markaroğlu sert konuştu. Kulüpteki tüm görevlerinden ayrıldığını belirten Markaroğlu çarpıcı iddialarda bulundu.

14.06.2021Spor Arena
Kısıtlama günü dikkat çeken görüntü Uzun koronavirüs aşı kuyruğu oluştu

Kısıtlama günü dikkat çeken görüntü! Uzun koronavirüs aşı kuyruğu oluştu

Türkiye'de yapılan toplam koronavirüs aşı sayısı 33 milyon 600 bini aşarken uygulamanın 40 yaşa düşmesinin ardından hastanelerde uzun kuyruklar oluştu.

13.06.2021Gündem
Çankırı Valiliğinden isim değişikliği talebi iddialarına yanıt

Çankırı Valiliği'nden 'isim değişikliği talebi' iddialarına yanıt

Çankırı Valiliği, "isim değişikliği talebi" konusunda bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada "Nüfus müdürlüklerimize söz konusu talebe ilişkin randevu ya da herhangi bir resmi başvurunun bulunmadığı tespit edilmiştir" denildi.

13.06.2021Gündem
Nicole Richie: Toprakla bağlantı kurun

Nicole Richie: Toprakla bağlantı kurun

House of Harlow markasının da kurucusu olan moda tasarımcısı ve oyuncu Nicole Richie, çevre ve doğa tutkusunu ekrana taşıdı. İnsanların doğayla bağlantı kurmasına yardımcı olmak isteyen Richie, “Nikki Fre$h” adlı şovunu Quibi platformuna sattı. Barbaros Tapan, Nicole Richie ile görüntülü konuştu.

13.06.2021Magazin
Bakan Koca son gelişmeyi teşekkür ederek duyurdu: Normal hayata bir adım daha yaklaştık

Bakan Koca son gelişmeyi teşekkür ederek duyurdu: 'Normal hayata bir adım daha yaklaştık!'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat içinde yapılan toplam Kovid-19 aşısı miktarını bildirerek normal hayata bir adım daha yaklaştığımız müjdesini verdi.

12.06.2021Gündem
Bakan Selçuk LGS iddialarına yanıt verdi

Bakan Selçuk LGS iddialarına yanıt verdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınava yönelik iddialara ilişkin, "Her çocuğumuz için bir imkan oluşturduk ve soru paketleri ulaştırılıyor. Çocuğun her türlü erişim imkanı var. 'Bazı çocuklar hiçbir şekilde bir öğretmen veya ders görmedi.' diyemeyiz. Öyle bir şey asla söz konusu değil, bunu çok iddialı söylüyorum." dedi.

11.06.2021Eğitim
Basılı karneler 2 Temmuz’da

Basılı karneler 2 Temmuz’da

Tvnet kanalında yayınlanan Netbakış Özel Programı’na katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Buradan ilk kez duyuralım 18 Haziran - 2 Temmuz arasında karneler dijital olarak yayınlanacak. Ancak yüz yüze karne almak isteyenler 2 Temmuz’da okullardan alabilirler” dedi.

11.06.2021Eğitim
Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır 40 ve 45 yaş üzeri MHRS, e Nabız ve Alo 182 telefon hattı ile aşı randevusu alma bilgileri

Aşı randevusu nasıl ve nereden alınır? 40 ve 45 yaş üzeri MHRS, e Nabız ve Alo 182 telefon hattı ile aşı randevusu alma bilgileri

45 yaş aşı tarihi için beklenen açıklama geldi. Aşılama sürecine hız vererek pandemiyi gündeminden çıkarmak isteyen Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısında yeni yaş gurubuna geçileceğini bildirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son dakika açıklamada 45 yaş üstünün aşı sırasının geldiğini duyurdu. Ocak ayından beri başarı ile uygulanan koronavirüs aşı takviminde yaş sırası gelen 45 yaş üstü aşı randevularını perşembe gününden itibaren MHRS, e Nabız ve telefon üzerinden alacaklar. Peki, 45 yaş üstü ne zaman aşı olacak? İşte, Alo 182 telefon hattı, MHRS ve e Nabız ile aşı randevusu alma detayları.

11.06.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu Bugün başladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu! Bugün başladı...

İstanbul'daki sağlık kuruluşlarında, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında aşılamada öncelikli gruplar arasına dahil edilen meslek gruplarının aşılanmasına başlandı. Bu kapsamda, Bakanlığın aşılama takvimine göre sisteme tanımlanan berber, kuaför, gıda üretim ve dağıtım sektörü, kafe, lokanta ve restoran çalışanları ile yaş kısıtlaması olmadan tüm avukatlar randevu aldıkları sağlık kuruluşlarında aşılarını olabiliyor.

11.06.2021Gündem
Turizm için son viraj

Turizm için son viraj

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuş kısıtlamasının kaldırılması için yürütülen diplomatik girişimlerin son aşamaya geldiğini belirterek, “Ruslar ziyaret programı istediler verdik. İki sayfa soru sordular, cevaplarını verdik. Türkiye, vaka sayılarında Avrupa kriterlerine geldi” dedi.

11.06.2021Ekonomi
BioNTech aşı randevusu alma: Aile hekiminden aşı randevusu nasıl alınır İşte MHRS randevu ekranı

BioNTech aşı randevusu alma: Aile hekiminden aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS randevu ekranı

BioNTech aşı randevusu nasıl alınır sorusu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları ile yeniden gündeme geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, ''Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. "dedi. Toplumsal bağışıklıkta önem arz eden koronavirüs aşısı için aile hekimlerinden randevu alacak olanlar, başvuru işlemlerinde T.C kimlik numarası bilgilerini kullanacak. Peki, aile hekiminden aşı randevusu nasıl alınır? İşte, BioNTech aşı randevusu alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Gündem
1 SORU 5 UZMAN: Aşıda yaş sınırı kaldırılmalı mı

1 SORU 5 UZMAN: Aşıda yaş sınırı kaldırılmalı mı?

Covid-19 pandemisi karşısında en güçlü silahımız aşılar. Elimizde yeterli sayıda aşı var ama açılan randevulara talep az. Ülkemizde de aşılar yaş sınırından bağımsız açılmalı mı? Uzmanlar yanıtladı…

10.06.2021Gündem
Görüşmelerle ilgili flaş gelişme... Bakan Ersoydan Rusya açıklaması

Görüşmelerle ilgili flaş gelişme... Bakan Ersoy'dan Rusya açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuş kısıtlamasına ilişkin son durumu aktardı. Görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Bakan Ersoy, "Türkiye vaka sayılarında Avrupa kriterlerine geldi" dedi.

10.06.2021Ekonomi
Fransadaki sokağa çıkma yasağı Novak Djokovicin işine geldi 5 bin seyirciyi dışarı çıkardılar...

Fransa'daki sokağa çıkma yasağı Novak Djokovic'in işine geldi! 5 bin seyirciyi dışarı çıkardılar...

Fransa Açık'ta Novak Djokovic ile Matteo Berrettini'yi karşı karşıya getiren çeyrek final maçı uzayınca sokağa çıkma yasağı nedeniyle merkez kort boşaltıldı. Dünya 1 numarası Djokovic, üçüncü seti kazanıp rüzgarı ve seyirci arkasına alan İtalyan rakibi karşısında ara verilen oyun sonrası yeniden üstünlük kurdu ve adını yarı finale yazdırdı. Nole'nin maçın son bölümündeki reaksiyonları ise bir hayli ilginçti...

10.06.2021Tenis
Sanat dünyasının ünlü isimleri aşı oldu

Sanat dünyasının ünlü isimleri aşı oldu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programına müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin dahil edildiğini açıkladı. Sanat dünyasının ünlü isimleri aşı olmak için sıraya girdi.

10.06.2021Magazin
20 yaş üstü ne zaman aşılanacak İşte aşılama takviminde son durum

20 yaş üstü ne zaman aşılanacak? İşte aşılama takviminde son durum!

Sağlık Bakanlığınca, Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan birinci ve ikinci doz aşı miktarı, saat 23.00 itibarıyla 31 milyon 452 bin 377'ye ulaştı. Öte yandan yeni gruplar için de aşı randevu ekranı açılmaya başlandı. En çok merak edilenlerden biri de 20 yaş üstü vatandaşları aşılanması konusu. Peki, 20 yaş üstü ne zaman aşılanacak?

10.06.2021Gündem
Aile hekimlerinde BioNTech başladı: Günde en az 6 randevu

Aile hekimlerinde BioNTech başladı: Günde en az 6 randevu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından Alman aşısı BioNTech aile sağlığı merkezlerinde uygulanmaya başlandı. Aile hekimleri, “Bir flakon (şişe) 6 doz olduğu için bizim günlük randevu sayımız en az 6 olmalı” dedi.

10.06.2021Gündem
İstanbulda aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı

İstanbul'da aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı

İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 aşısı BioNTech, Aile Sağlığı Merkezleri'nde (ASM) uygulanmaya başlandı.

9.06.2021Haber
Ankarada aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşılarının uygulanması başladı

Ankara'da aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşılarının uygulanması başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıklaması sonrası bugün Ankara'da aile sağlığı merkezlerinde randevu alan vatandaşlara Biontech aşılarının uygulanması başladı.

9.06.2021Haber
Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu Uygulama bugün başladı

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu! Uygulama bugün başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıklaması sonrası bugün Ankara'da aile sağlığı merkezlerinde randevu alan vatandaşlara Biontech aşılarının uygulanması başladı.

9.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

En görgüsüz davranış listesinin bir numarası

“En görgüsüz davranışlar” diye bir liste yapmam istenseydi...

15.06.2021

Başkent’in “lezzeti” İstanbul’a düşer mi?

Ankara’da belediyenin girişimiyle “Lezzet Ankara” uygulaması başlatıldı. Esnaftan 0 komisyon alarak üreticiyle tüketiciyi buluşturmayı amaçlıyor. Bir yanıyla şahane: Böylece rekabet oluşacak, belki bu sayede Yemeksepeti de aynı hizmeti daha ucuza vermenin yollarını arayacak. Ama bir yanıyla...

13.06.2021

Toprakla bağlantı kurun

House of Harlow markasının da kurucusu olan moda tasarımcısı ve oyuncu Nicole Richie, çevre ve doğa tutkusunu ekrana taşıdı. İnsanların doğayla bağlantı kurmasına yardımcı olmak isteyen Richie, “Nikki Fre$h” adlı şovunu Quibi platformuna sattı. Barbaros Tapan, Nicole Richie ile görüntülü konuştu.

13.06.2021