EKSTRA
MENÜ

Karbonat

Karbonat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karbonat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.077 Karbonat haberi bulunmuştur.

Karbonat Haberleri

Hint kınası nedir Hint kınası nasıl yapılır ve çıkar

Hint kınası nedir? Hint kınası nasıl yapılır ve çıkar?

Hint kınası, klasik kınadan hoşlanmayan ve kınada farklı motifler denemek isteyenler için oldukça güzel bir seçenek. Siz de basit bir işlemle istediğiniz deseni vücudunuza işleyebilirsiniz. Peki, kına gecelerinin yıldızı olan Hint kınası nedir ve nasıl yapılır? İşte Hint kınası hakkında bilinmesi gereken detaylar.

12.03.2020Gündem
Diş taşı nasıl temizlenir Diş taşı temizliği nasıl yapılır Doğal diş taşı temizleme

Diş taşı nasıl temizlenir? Diş taşı temizliği nasıl yapılır? Doğal diş taşı temizleme

Diş temizliği, diş sağlığı adına oldukça önemli bir etmendir. Günlük bakım iyi yapılıp, hekimlerin önerdiği bir biçimde fırçalamanın yapılması önemlidir. Diş taşı temizliği, günümüzde pek çok bireyin yaptırdığı bir bakımdır. Senede bir kez ya da her altı ay bir diş doktoruna giderek diş taşlarını temizletmek gerekir. Aksi takdirde dişlerin sallanmasına ve ağız kokusuna neden olabilir. Peki diş temizliği nasıl yapılır?

12.03.2020Sağlık
Çaydanlık kireci nasıl temizlenir ve çözülür Çaydanlık kireci temizleme

Çaydanlık kireci nasıl temizlenir ve çözülür? Çaydanlık kireci temizleme

Çaydanlıklar ve demlikler kullanıldıkça kireçlenebilirler. Bunun sebebi kullanılan suyun kireçli olmasıdır. Bu sebeple belirli zamanlarda çaydanlıklar temizlenmeli kireçlerinden arındırılmalıdır. Temizlenmeyen çaydanlıklar bir süre sonra kişilere zor durumlar yaratabilir. Çaydanlık kireci nasıl temizlenir? Sizin için bu konuyu derledik. Çaydanlık temizlemenin birkaç yolu bulunmaktadır.

12.03.2020Gündem
Bal maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar Bal maskesinin tarifi ve faydaları

Bal maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? Bal maskesinin tarifi ve faydaları

Dermokozmetik sektörünün gelişmesiyle cilt sorunları için önerilen ürünlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Bununla birlikte, kimi zaman tüketicileri maddi olarak zorlamayan doğal çözümler daha iyi sonuçlar sağlayabiliyor. Bal maskesi yapımı ve faydaları hakkında merak edilen tüm detayları hazırladık.

12.03.2020Sağlık
Gözlük camları nasıl temizlenir

Gözlük camları nasıl temizlenir?

Zararlı dış faktörlerden kaynaklanan hasarlara karşı gözlüklere iyi bakmak şart. Gözlükleri temizlerken çizmemek ve zarar vermemek için dikkatli olmak gerekiyor. Bu noktada pek çok gözlük temizleme yönteminden bahsetmek mümkün.

Koltuk Altı Kararmasını Azaltacak 7 Doğal Yol

Koltuk Altı Kararmasını Azaltacak 7 Doğal Yol

Koltuk altı kararması birçok kadının şikayetçi olduğu cilt sorunlarından biridir. Özellikle yaz ayları geldiğinde koltuk altını açıkta bırakan kıyafetler giyilmeye başlandığında kadınlar bu görüntüden oldukça rahatsız olurlar. Peki koltuk altı kararması nasıl geçer? Koltuk altı kararmasını doğal yollarla nasıl geçirebiliriz?

Çaydanlık kireci nasıl temizlenir ve çözülür

Çaydanlık kireci nasıl temizlenir ve çözülür?

Kireçli suların olduğu bölgelerde çaydanlık kireci kaçınılmazdır. Suyun kireçli olmasının dışında çaydanlığın sürekli kullanılması da kireçlenmeye sebep olur. Bu kireçler çayın kalitesini de düşürür. Kimyasal maddeler olmadan çaydanlıklarınızı temizlemek istiyorsanız çaydanlık kireci temizleme yöntemleri hakkında bu yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ev temizliğinde karbonat nasıl kullanılır

Ev temizliğinde karbonat nasıl kullanılır?

Ev temizliğinde karbonat nasıl kullanılır?Evlerde olmazsa olmaz malzemelerden biri de karbonattır. Sadece yemeklerde değil pek çok konuda işe yarayan bir malzemedir. Evde her konuda karbonattan faydalanabilirsiniz. Sevde Aksu Taner’in sunumuyla gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz tüyolar.

Sivilce izleri nasıl geçer Sivilce lekeleri için doğal yöntemler

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekeleri için doğal yöntemler

Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilce sorununun yol açtığı izler, hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatsızlık verebiliyor. Sivilceler tedaviyle geçse bile iz bırakabilir. Bu izler leke ve çukur şeklinde olabilir. Peki sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekeleri için doğal yöntemler...

29.01.2020Sağlık
Karbonat ile kolay temizlik Ev temizliğinde karbonat nasıl kullanılır | Yapabilirim

Karbonat ile kolay temizlik! Ev temizliğinde karbonat nasıl kullanılır? | Yapabilirim

Neredeyse hepimizin mutfağında bulunan karbonat, yemek dışında da birçok alanda kullanılıyor ve pek çok işe yarıyor. Lavabo açmaktan ayakkabılardaki kötü kokuları gidermeye kadar pek çok şeyde etkili. Karbonatı evinizin her köşesinde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İşte Sevde Aksu Taner'in sunumuyla bir kenara mutlaka not etmeniz gereken tüyolar…

27.01.2020Life Style
Alışverişten bahçeye 35 öneri...Sıfır atık anayasası

Alışverişten bahçeye 35 öneri...Sıfır atık anayasası

İklim değişikliğinin sonuçlarını daha net gördüğümüz bugünlerde tüketim alışkanlıklarımızı doğa dostu hale getirmek, atık yönetimi yapmak hepimizin sorumluluğu. Plastik ambalajlar, kâğıtlar, kartonlar... Ne yazık ki hepsi geri dönüştürülemiyor, dönüştürülebilen bazı ürünlerin dönüşüm ömrü birkaç kereyle sınırlı. Plastik kullanımını azaltmak için ülkemizde bir yıldır poşetler paralı olsa da hâlâ çöpü azaltmaktan daha etkili bir yöntem yok! İşte, sıfır atık felsefesini hayatınıza kolaylıkla sokabileceğiniz öneriler...

Pestisitlere Dikkat: Sebze ve Meyveleri Bikarbonatlı Su İle Yıkayın

Pestisitlere Dikkat: Sebze ve Meyveleri Bikarbonatlı Su İle Yıkayın

Sebze ve meyvelerdeki bakteri, virüs ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için pestisit adı verilen maddelerin kullanılıyor ve bu maddeler sağlığı tehlikeye sokuyor. Beslenme ve Diyet uzmanı Gökçe Bönce, sebze ve meyvelerin temizlemesi ile ilgili önemli bilgiler verdi.

3.01.2020İyi Yaşam
Meyve ve sebzeleri bikarbonatlı suda yıkayın

Meyve ve sebzeleri bikarbonatlı suda yıkayın

Sebze ve meyvelerdeki bakteri, virüs ve haşerelerin zararlı etkilerini ortadan kaldırmak için pestisit adı verilen maddelerin kullanıldığını belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Gökçe Bönce, bu maddelerin sağlığı tehlikeye soktuğunu söyledi. Bönce, “Bu maddeyi vücuda almamak için sebze ve meyvelerin minimum 8 dakika bikarbonatlı su ile yıkanması gerekmektedir” dedi.

3.01.2020Sağlık
Çaydanlık nasıl parlatılır

Çaydanlık nasıl parlatılır?

Neredeyse her gün çay demlemek için çaydanlıkları kullanıyoruz. Çaydanlıkları her gün kullanmanız durumunda kararmalar ve lekeler oluşabiliyor. Yeni çaydanlık almak yerine evde de birkaç yöntem ile yeni bir çaydanlık almış gibi parlak görünmesini sağlamak mümkün. Peki, çaydanlıkları nasıl parlaklığına kavuşturabilirsiniz?

Çeltik kabuğundan yalıtım malzemesi üretildi

Çeltik kabuğundan yalıtım malzemesi üretildi

Tokat Zile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Biyoloji Öğretmeni Selami Dicle ve öğrencileri, kerpiç evlerin yalıtım sorunundan yola çıkarak çeltik kabuğundan yalıtım malzemesi üretti.

30.12.2019Teknoloji
Kozalaktan çam ağacı nasıl yapılır

Kozalaktan çam ağacı nasıl yapılır?

"Kış günü çocukları evden çıkaramıyoruz, hava çok soğuk evde gelişimlerini destekleyici nasıl faaliyetler yapabiliriz" ebeveynlerin en sık sorduğu sorular arasında. Uluslararası İngilizce Eğitmeni ve Montessori Lideri Yasmin Yılmaz Başaran, çocukları teknolojiden yeterince ve doğru kullanımı dışında uzak tutabilecek etkinlikleri anlatıyor.

Kahve telvesini çöpe atmayın, böyle değerlendirin

Kahve telvesini çöpe atmayın, böyle değerlendirin

Türk kahvesi ya da filtre kahve yaptıktan sonra ortaya çıkan telveyi çöpe atmak yerine çeşitli alanlarda yeniden kullanabilirsiniz. Öğütülmüş kahve çekirdekleri, demlendikten sonra içerisindeki yağ ve aroma büyük ölçüde suya geçse de, telvede yeterli miktarda yağ ve koku kalır. Geriye kalan bu doğal malzemeyi farklı yerlerde değerlendirmeniz mümkün. İşte onlardan bazıları...

Derz araları nasıl temizlenir

Derz araları nasıl temizlenir?

Fayans ve benzeri taşların aralarında yer olan çizgilere derz denir. Derz araları beyaz, gri ve siyah gibi farklı renklerde olabilir ama zamanlar aralarına biriken kirler nedeniyle renkleri değişir. Özellikle beyaz derzler zamanla kararır ve çok kötü bir görüntüye neden olur. Fayansların derzlerini temizlemek önceden daha zahmetliydi çünkü piyasada derz temizliği için özel olarak üretilen ürünler yoktu. Şimdilerde ise pek derz kalemi,derz temizleyici mavi su vb. pek çok ürünle derzler rahatlıkla temizleniyor. Kimyasal ürün kullanmak istemeyenler de doğal yollarla derz aralarını temizliyorlar. Peki, derz arası temizlemek için neler kullanılabilir, derz nasıl temizlenir?

27.12.2019Evdehayat
Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Kişisel Bakım
Diş beyazlatmak için karbonat ve sirke kullanmayın

Diş beyazlatmak için karbonat ve sirke kullanmayın

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Sağlık
Sarkıt ve Dikit nedir

Sarkıt ve Dikit nedir?

Sarkıt ve dikit, mağaralarda görülen çökellerdir. Mağaraya giriş şekilleri dolayısıyla fiziksel olarak farklı şekillere bürünen sarkıt ve dikitler, damlama ve sızma ile oluşan damlataşlardır. İşte, sarkıt ve dikitler hakkında merak edilen bazı bilgiler

12.12.2019Gündem
Erkekler kadınlardan daha fazla ağız kokusu sorunu yaşıyor

Erkekler kadınlardan daha fazla ağız kokusu sorunu yaşıyor

Diş hekimi Göknur Öztürk, erkeklerin kadınlara göre ağız bakımına daha az dikkat etmesi nedeniyle daha fazla ağız kokusu problemi yaşadığını söyledi.

10.12.2019Sağlık
Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Her mevsimde görülse de en çok kış aylarında ortaya çıkan ve genellikle burun- geniz akıntısı ile kendisini belli eden sinüzit, tedavi edilmediği takdirde kişilerin günlük yaşam kalitesini düşürüyor. Sinüs boşluklarının iltihaplanması olarak tanımlanan sinüzite evde uygulayacağınız bazı yöntemler iyi gelebilir. Peki, sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer? İşte, sinüzit hastalığı ve tedavisi hakkında detaylar.

8.12.2019Sağlık
Boğaz tahrişi nasıl geçer Boğaz tahrişine ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Boğaz tahrişi nasıl geçer? Boğaz tahrişine ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Kış aylarının gelmesi ve soğukların başlaması ile birlike yaşanan rahatsızlıkların başında soğuk algınlığı geliyor. Bu hastalığın en belirgin özelliği ise boğazların tahriş olması. Tabi ki boğaz sıkıntıları ile ilgili tek sorun sadece soğuk algınlığı ile ilgili değil. Peki Boğaz tahrişi nasıl geçer? Boğaz tahrişine ne iyi gelir

6.12.2019Sağlık
Kerebiç nedir, hangi yörenin tatlısı Kerebiç nasıl yapılır

Kerebiç nedir, hangi yörenin tatlısı? Kerebiç nasıl yapılır?

Mersin yöresine ait bir tatlı olan kerebiç, ününü diğer illere de duyurmaya devam ediyor. Gerek görüntüsü gerekse tadıyla mest eden kerebiç tatlısını püf noktalara dikkat ederek siz de evinizde yapabilirsiniz. Peki, kerebiç nedir, kerebiç tatlısı için gerekli malzemeler neler? İşte, kerebiç tatlısının yapılışıyla ilgili bilgiler...

Dil yarası neden olur ve nasıl geçer Dil yarasına ne iyi gelir Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Dil yarası neden olur ve nasıl geçer? Dil yarasına ne iyi gelir? Evde bitkisel çözümler ve doğal yöntemler

Dil de meydana gelen rahatsızlıklar internette aranan konular arasında yer alıyor. Tat alma, konuşma, çiğneme ve yutma gibi önemli fonksiyonların bir parçası olan dilde yaşanan problemler yaşam kalitesini düşüren etkenler arasında. Peki Dil yarası neden olur ve nasıl geçer? Dil yarasına ne iyi gelir

5.12.2019Sağlık
Karbonat Saç İçin Nasıl Kullanılır

Karbonat Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Mutfağımızdan eksik olmayan karbonatın, saçlar için harika bir bakım ürünü olduğunu biliyor muydunuz? Karbonat, yağlanmayı dengelemekten kepekleri yok etmeye, parlatmaktan renk açıcıya kadar saçta pek çok işe yarıyor. Karbonatı saçınızda kullanma yöntemlerini aşağıya bırakıyoruz.

27.11.2019Saç
Nedeni belli değil, kadınlarda daha çok görülüyor

Nedeni belli değil, kadınlarda daha çok görülüyor

Halk arasında iç kulak kireçlenmesi olarak bilinen otosklerozun nedeninin belli olmamasına rağmen kadınlarda daha çok görüldüğüne dikkat çeken KBB Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Tahsin Özbek, hastalığın izlenmesinde meslek ve yaşın önemli olduğunu söyledi. Özbek, "İçme suyundaki florun az olduğu bölgelerde de daha fazla görülüyor" dedi.

22.11.2019Sağlık
Sinüzitten nasıl korunabilirsiniz İşte 7 öneri

Sinüzitten nasıl korunabilirsiniz? İşte 7 öneri

Baş ağrısından burun tıkanıklığına, koku almakta zorlanmadan halsizlik ve öksürüğe dek birçok soruna yol açan sinüzit, ülkemizde en sık görülen 10 hastalıktan biri. Dr. Esin Özlem Atmış sinüzitten korunmanın 7 etkili yolunu anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

15.11.2019Sağlık
Yer altındaki beyaz cennet Kaklık Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Yer altındaki beyaz cennet Kaklık Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Denizli’de yer altındaki Pamukkale olarak bilinen ‘Kaklık Mağarası’ damlataşı, sarkıtları ve dikitleri ve beyaz travertenleri ile görenleri etkiliyor. Mağarada akan berrak, renksiz ve kükürt kokulu termal suyun ise egzama gibi bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği biliyor. Girişlerin ücretsiz olduğu mağara özellikle turistler tarafından yoğun ilgi görüyor.

10.11.2019Ekonomi
Köfteli Hünkar Beğendi | Mucize Lezzetler

Köfteli Hünkar Beğendi | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü bölümünde Köfteli Hünkar Beğendi var! Gülçin Çavdarcı'nın enfes tarifi ile sizlerle... (Sponsorlu İçerik)

Ispanağı karbonat ile temizleyin

Ispanağı karbonat ile temizleyin

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

5.11.2019Sağlık
Humus nasıl yapılır Pratik humus tarifi ve püf noktaları

Humus nasıl yapılır? Pratik humus tarifi ve püf noktaları

Orta Doğu’nun sevilen mezelerinden humus, sofralara gelen en güzel meze çeşitlerinden biri. Nohut ve tahinin buluşması ile ortaya çıkan bu lezzet, et, pastırma ya da farklı ana malzemelerle hazırlanıyor. Peki, humus nasıl yapılır? Humus malzemeleri nelerdir? İşte, "humusun püf noktaları nelerdir?" sorusuna arayanlar için pratik humus tarifi ve malzemeleri.

Çikolatalı kurabiye nasıl yapılır İşte, adım adım çikolatalı kurabiye tarifi

Çikolatalı kurabiye nasıl yapılır? İşte, adım adım çikolatalı kurabiye tarifi

Beş çaylarının en sevilen lezzeti kurabiyenin en sevilen hallerinden birini derledik. Her evde bulunan malzemelerle yapılan çikolatalı kurabiyeyi ister beş çayında isterseniz de akşam televizyon karşısında keyif yaparken tüketebilirsiniz. Peki, çikolatalı kurabiye nasıl yapılır? Çikolatalı kurabiye tarifi…

Mısır ekmeği nasıl yapılır Adım adım mısır ekmeği tarifi

Mısır ekmeği nasıl yapılır? Adım adım mısır ekmeği tarifi

Mısır unu ile yapılan mısır ekmeği Karadeniz mutfağının bize kazandırdığı en güzel lezzetlerden biri. Mısır ununun en çok kullanıldığı bu tariftte un içerisine tuz, süt ve az miktarda şeker eklenerek mayalandıktan sonra ya fırında ya da kızartma olarak pişirilir. İşte, adım adım mısır unu ekmeği tarifi…

Tekirdağ Köfte nasıl yapılır Tekirdağ Köfte tarifi ve malzemeleri nelerdir

Tekirdağ Köfte nasıl yapılır? Tekirdağ Köfte tarifi ve malzemeleri nelerdir?

Tekirdağ Köftesinin yapılışı, normal bir köfteye göre daha zahmetlidir. Kullanılacak olan et ve o etin köfte haline getirilmesi belirli aşamaları gerektirmektedir. Peki, Tekirdağ Köfte nasıl yapılır ve tarifi nasıldır? İşte, Tekirdağ Köfte malzemeleri ve tarifi hakkında bazı bilgiler

Yanan ütü tabanı nasıl temizlenir

Yanan ütü tabanı nasıl temizlenir?

Ütüler günlük yaşamımızda en çok kullandığımız, ev hanımlarının günlük yaşamını kolaylaştıran yardımcılarından biridir. Çok sık dikkat edilse de zaman zaman ütülerde kireçlenme, ütü tabanında yanmalar meydana gelir. Sıklıkla karşılaşılan bu problemler için en etkili çözümler ise aşağıdaki önerilerimizi okuyabilirsiniz.

Dünyanın en büyük mikrobiyalitleri Van Gölünde görüntülendi

Dünyanın en büyük mikrobiyalitleri Van Gölü'nde görüntülendi

Van'da bulunan dalış eğitmenleri ve dalgıçlar, Van Gölü'nde biri 50 bin yaşında diğeri ise yaklaşık 70 bin yıllık olduğu tahmin edilen, dünyanın en büyük mikrobiyalitlerini tespit etti. Sualtı Görüntüleme Yönetmeni Tahsin Ceylan tarafından görüntülenen mikrobiyalitler 23,4 metre boyunda. Dalış Eğitmeni Serkan Ök, bunun Van'da dalış turizmine büyük katkı sunacağını belirterek, "Şu ana kadar bizim yaptığımız çalışmalarda en büyük mikrobiyalit 18 metre civarındaydı ve 50 bin yaşında olduğunu tahmin ediyoruz. Dünyanın en büyük mikrobiyalitlerini barındıran Van Gölü içerisinde, 23.4 metre boyunda yine en büyük mikrobiyaliti bulmuş olduk. Bu çok heyecan verici bir şey" dedi.

25.09.2019Gündem
Bebeklerde ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır

Bebeklerde ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır?

Burun tıkanıklığı yaşamın her döneminde görülen sebebine, süresine ve şiddetine göre yaşam kalitesini etkileyen bir şikayettir. Peki, sümkürme eylemini gerçekleştiremeyen bebekler ve çocuklarda tıkalı burun nasıl açılır? Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir? KBB Baş ve Boyun cerrahisi Prof. Dr. Metin Yılmaz, konu hakkında bilgilerini aktardı.

Bugün yemekte toprak ve sabun var

Bugün yemekte toprak ve sabun var!

Hamile birinin kış ayında çilek yaz ayında kivi yemek istediğine şahit olmuş olabilirsiniz. Hamileliğin en keyifli hallerinden biri olan aş erme, kimi zaman zorlasa da bazı durumlarda çaresiz bırakabiliyor. Özellikle de karşınızdaki kişi, çamur veya sigara külü yemek istiyorsa…

Mısır unu tatlısı nasıl yapılır Mısır unu tatlısı tarifi

Mısır unu tatlısı nasıl yapılır? Mısır unu tatlısı tarifi

Ekmek ve hamur işleri olmak üzere pek çok gıdada kullanılan, Karadeniz Bölgesi’nin en bilinen lezzetleri mıhlama ve kuymakın ana maddesi mısır unundan tatlı yapmayı hiç denediniz mi? Mısır ununu nasıl değerlendireceklerini bilemeyenler için enfes bir mısır unu tatlısı tarifi hazırladık. Peki, mısır unu tatlısı nasıl yapılır, işte adım adım tarifi

Elmalı kurabiye nasıl yapılır Kafesli elmalı kurabiye tarifi

Elmalı kurabiye nasıl yapılır? Kafesli elmalı kurabiye tarifi

Çeşit çeşit yapılan ve lezzeti ile damağa hitap eden kurabiye eve gelen misafirler için çay saatlerinin olmazsa olmazlarından. Özellikle elmalı kurabiyeye küçük büyük kimse kolay kolay hayır diyemez. Tarçın ve elma püresi ile hazırlanan elmalı kurabiye kafes şekli ile hazırlandığında, sunumlarınızda göze de hitap edecek. Peki, elmalı kurabiye nasıl yapılır? İşte, kafesli elmalı kurabiye tarifi ve malzemeleri.

Üsküp böreği nasıl yapılır

Üsküp böreği nasıl yapılır?

Makedonya'dan sofralarından gelen bir börek önerimiz var: Üsküp böreği. Çay saatlerinizin, kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmez tarifi olmaya aday olan Üsküp böreği her evde bulunan malzemelerle kolayca hazırlanabiliyor. Peki, Üsküp böreği nasıl yapılır?

Yazar Sonuçları

Çin'de yaşayan yazarımız ile corona virüsü ve aşısı gelişmeleri üstüne röportaj yaptım!

Canım Okurlarım, son dönemde herkes özellikle Corona virüsü konusuna odaklandı.

27.02.2020

Lezzetli ve kolay tatlı tarifi: Taş kadayıf

Cevizle birlikte mükemmel bir uyuma sahip olan taş kadayıf, her ne kadar künefe ile tanınsa da Antakya mutfağının önemli tatlarından birisidir. Yörede kadayıfçıların üretip sattığı taş kadayıf, birkaç malzeme ile evde de kolayca yapılabiliyor. İşte, misafirleriniz için özel olarak hazırlayıp menüye dahil edebileceğiniz kolay taş kadayıf tarifi…

26.02.2020

Atıksız mutfak için “ekmekler çöp olmasın!”

Evlerde en çok atık, yani çöp çıkan yer mutfaklar. Eskiden böyle her şey bol değildi ve öyle her şey atılmaz, değerlendirilirdi. Cam kavanozlar ve şişeler, kutular... Sebze kabukları, kökleri, sapları iyice yıkanır sebze suyu yapılırdı. Ne yazık ki günümüzde sadece ülkemizde değil tüm dünyada en çok çöpe giden “atık” ekmek…

12.12.2019

Kabak sevmeyen kalmasın! Tadı damaklarda kalan yeşil kabak tava

Çarşıdan pazardan mutfaklara geldiğinde çocukken hepimizin burun kıvırdığı kabak aslında çeşit çeşit yemeklere konu olarak lezzetini kanıtlıyor. Yeşil, siyah ve bal kabağı türleriyle sofralarda her seferinde başka bir role bürünüyor. Kızartması ve mücveri ayrı lezzetli olan kabak, cipse dönüştüğünde de çocukların sevgilisi haline geliyor. Su kabağı olarak tanınan hali ise yılda bir defa yetiştiğinden, nadir oluşuyla tüm ilgiyi üzerine toplamayı başarıyor. Farklı renklerde yetiştirilebilen su kabağı, içi oyularak değerlendiriliyor. Su kabakları dekoratif obje halini alabildiği gibi, saz yapımında da kullanılabiliyor.

5.12.2019
Ev yapımı doğal bulaşık deterjanı tarifleri

Ev yapımı doğal bulaşık deterjanı tarifleri

Soda, karbonat, tuz gibi malzemeler kullanarak harikalar yaratabilirsiniz!

15.11.2019

Nezle ve gribe ev işi çözümler

Gripte de nezlede de can sıkıcı sorunlar yaşarız. Kimimiz yorgunluk, bitkinlik, ağrılar ve halsizlikten, kimimiz ateş, öksürük gibi sorunlardan yakınırız. Ama en çok “boğaz ağrıları, akıntı ve yanmaları”nın canımızı yaktığı kesindir. Peki bu gibi durumlara “ilaçsız çözümler” var mı? İlk akla gelen 7 çözümü biz sıraladık. Diğerlerini siz araştırın...

22.10.2019