EKSTRA
MENÜ

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Diş Beyazlatma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 317 Diş Beyazlatma haberi bulunmuştur.

Diş Beyazlatma Haberleri

Diş sağlığınız için vazgeçmeniz gereken alışkanlıklar

Diş sağlığınız için vazgeçmeniz gereken alışkanlıklar

Diş minesi vücudumuzdaki en güçlü yerlerden biri ama yine de aşınmalar olabilir. Tüm süt dişleriniz çoktan düştüğü için sonsuza dek sizinle kalacak dişlerinize çok iyi bakmalısınız. Bu nedenle dişinizle bir içeceği açarken veya tatlı yerken bir kez daha düşünün.

22.01.2021Kişisel Bakım
Dişlerinizi Daha Beyaz Gösterecek Makyaj İpuçları

Dişlerinizi Daha Beyaz Gösterecek Makyaj İpuçları

Dişlerimize ne kadar özen göstermeye çalışsak da yediklerimiz, içtiklerimiz zamanla dişlerimizin sararmasına neden olur. Peki ünlüler her zaman bu denli parlak ve mükemmel beyaz gülümsemeye nasıl sahip oluyor?

21.01.2021Makyaj
Diş Beyazlatma (Bleaching) İşlemi Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşlemi Nasıl Yapılır?

Dişlerde görülen renklenmelerin, istenilen estetik görüntüye uymadığı için hastalar üzerinde psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkilere neden olabiliyor. Birçok kişi bu konuyla ilgili diş beyazlatma tedavisine başvururken, uzmanlar tedavinin bir diş hekimi kontrolünde yapılması gerektiği konusunda uyarıyor.

11.01.2021Kişisel Bakım
“Beyazlatma tedavisi, diş hekimi kontrolünde yapılmalıdır”

“Beyazlatma tedavisi, diş hekimi kontrolünde yapılmalıdır”

Diş beyazlatma olarak bilinen ‘bleaching’ tedavisinin, diş yapısını korumaya öncelik veren bir tedavi olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Fatma Aytaç Bal, “Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler için güvenli ve etkili bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Beyazlatma tedavisi, yan etkilerin gelişebileceği riski de göz önünde bulundurularak mutlaka diş hekimlerinin kontrolünde uygulanmalıdır'' dedi.

11.01.2021Sağlık
Dişlerde meydana gelen sararmalara karşı ne yapılabilir

Dişlerde meydana gelen sararmalara karşı ne yapılabilir?

Dişlerin yıllar içerisinde yiyecek, içecek ve sigara tüketimi nedeniyle beyazlıklarını kaybedebileceğini belirten Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, dişlerde meydana gelen sararmalara karşı neler yapılabileceğiyle ilgili bilgiler verdi.

17.12.2020Sağlık
Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülümseme önemlidir. Çünkü genellikle her şey güzel bir gülümsemeyle başlar. Kendine güvenli insanlar genellikle parlak bir gülümsemeye sahip olurlar ve bunu göstermekten korkmazlar. Diş Hekimi İrem Erol, gülüş tasarımının nasıl yapıldığını sizler için anlattı.

17.12.2020Kişisel Bakım
Çöp diye atmayın Öyle bir işe yarıyor ki…

Çöp diye atmayın! Öyle bir işe yarıyor ki…

Mutfakta kullandığımız pek çok sebze ve meyvenin bir kısmını kullandıktan sonra gerisini çöpe atıyoruz. Ancak bunların çoğu aslında çöp değil, sadece doğru kullanılmıyor. Peki doğru kullanımı nasıl olmalıdır? İşte cevabı…

Doğal güzelliği yakalamanın 6 yolu

Doğal güzelliği yakalamanın 6 yolu

Doğal, yalın ve ışıltılı görünmek için birçok basit güzellik rutini var. Üstelik bunları hayatınıza uyarlamak da oldukça kolay. İşte doğal güzelliği yakalamanın 6 yolu...

10.09.2020Kişisel Bakım
Diş beyazlatma işlemi zararlı mı

Diş beyazlatma işlemi zararlı mı?

Gelişimini tamamlamış herkesin diş beyazlatma işlemi yaptırabileceğini ifade eden Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, diş beyazlatıcı jellere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

TikToktaki evde güzellik uygulamaları önerileri sağlığa zararlı mı

TikTok'taki evde güzellik uygulamaları önerileri sağlığa zararlı mı?

Gençler başta olmak üzere birçok TikTok kullanıcısı, evde diş beyazlatma, dudak büyütme ve benleri yok etme gibi yöntemlerle ilgili videolar paylaşıyor. Uzmanlar ise bunların ne kadar tehlikeli olduğu konusund uyarılarda bulunuyor.

27.08.2020Teknoloji
Diş beyazlatmada nelere dikkat edilmeli

Diş beyazlatmada nelere dikkat edilmeli?

Tek seansta beyaz dişlere sahip olunabileceğini ancak diş hekimlerinin genelde beyazlatmayı ev tipi beyazlatma ile desteklediğini söyleyen Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, "Bunun için de size özel plaklar üretilir ve hekiminiz tarafından belirlenen süre boyunca kullanırsınız. Etkili ve uzun süreli tedavi için ev-ofis tipini birlikte kullanmayı öneriyoruz" dedi.

17.08.2020Kişisel Bakım
Diş kırığı nasıl tedavi edilir

Diş kırığı nasıl tedavi edilir?

Estetik diş hekimliğinin, sağlıklı ve güzel bir gülümsemeyi sağlamak amacı ile genel diş hekimliği ile bazı temel prosedürlerin beraber uygulandığı bir süreci kapsadığını ifade eden Diş Hekimi Yalçın Genç, "Diş estetiği tedavi hizmetleri porselen laminalar, metalsiz porselen kaplamalar ya da köprüler, diş beyazlatma yöntemleri, onley dolgular, zirkonyum köprüler ya da implant üstü porselenleri kapsamaktadır" dedi.

20.07.2020Sağlık
Dişlerimizle İlgili Bilmediğimiz Gerçekler

Dişlerimizle İlgili Bilmediğimiz Gerçekler!

Dişlerimizin görüntümüzü etkilediğini ve çiğnemeye yardımcı olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki dişlerimiz hakkında bilmediğimiz birkaç gerçeği öğrenmeye ne dersiniz? Diş Hekimi Zafer Kazak anlatıyor...

Diş Beyazlatma: Bu Uygulamalar Dişlere Zarar Veriyor

Diş Beyazlatma: Bu Uygulamalar Dişlere Zarar Veriyor!

Evde uygulanan diş beyazlatma yöntemleri yaygınlaşırken, doğal olarak bilinen ev yapımı malzemeler ile gerçekleştirilen uygulamalar dişlere zarar verebiliyor. Diş hekimi Burak Gümüştaş, dişlere zarar veren uygulamaları anlattı.

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Evde diş beyazlatma yöntemleri

Diş hekimimize rahatlıkla gidemediğimiz şu günlerde evde ağız ve diş bakımının önemi daha da büyük. Eğer dişlerinizi beyazlatmak istiyor ama karantina günleri nedeniyle erteliyorsanız, evde doğal yöntemleri deneyebilirsiniz.

28.05.2020Evdehayat
Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Gülüş Tasarımında Uygulanan Estetik Tedaviler

Bireysel güzellik konu olunca diş estetiği, güzel bir gülüş olmazsa olmazdır. Bu durum son yıllarda modern, teknolojik, restoratif uygulamaların kullanıldığı gülüş tasarımını ortaya çıkarmıştır. Dr. Dt. Aysun Coşkun Keşoğlu, gülüş tasarımında porselen ve kompozit lamineler ile zirkonyum uygulamalarını sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım
Diş Beyazlatma Jelleri Sağlıklı mı

Diş Beyazlatma Jelleri Sağlıklı mı?

Bazen dişlerimiz daha fazla beyaz olsun hatta bembeyaz olsun istiyoruz ve bunun için bazı yöntemlere başvuruyoruz. Diş beyazlatma jelleri de o yöntemlerden biri. Peki bu jeller ne kadar sağlıklı? Dişlere zararı var mı? Estetik Diş Hekimi Efe Kaya anlatıyor...

28.02.2020Kişisel Bakım
Ada çayının faydaları nelerdir Ada çayı nasıl hazırlanır

Ada çayının faydaları nelerdir? Ada çayı nasıl hazırlanır?

Birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavi sürecinde kullanılan adaçayının kökeni eskilere dayanıyor. Her derde deva olarak görülen adaçayı farklı şekillerde kullanılabiliyor. Tüylü ve beyaza yakın bir renkte olan adaçayının yapraklarından sadece çay olarak değil et yemeklerine hoş koku ve tat katmak için de yararlanılıyor.

29.01.2020Sağlık
Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Kişisel Bakım
Diş beyazlatmak için karbonat ve sirke kullanmayın

Diş beyazlatmak için karbonat ve sirke kullanmayın

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Sağlık
Beyaz diş hayaliyle 32 dişinden olmuştu Bu kez de unutkanlıktan şikâyetçi

Beyaz diş hayaliyle 32 dişinden olmuştu! Bu kez de unutkanlıktan şikâyetçi

Antalya’da beyaz diş hayaliyle operasyona girip çenesindeki ağrıları yüzünden 32 dişini çektirmek zorunda kalan ve ‘delirten hastalık’ olarak bilinen 'trigeminal nevralji' teşhisiyle sinirleri kesilen Sunay Öztürk, yaklaşık 1.5 yıldır gördüğü tedavinin ardından kullandığı ilaçların kendisinde unutkanlık yapmaya başladığını söyledi. Öztürk, “Akrabalarımın adını, beni bu hale sokan dişçiyi dahi unuttum. Her şeyi unutuyorum ama çektiğim ağrıları unutamıyorum. Sersem gibi oldum” dedi.

14.11.2019Gündem
Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilen Her Şey

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilen Her Şey

Bembeyaz bir gülümseme herkesin hayalidir. Kimini ya kendi diş rengi sarıdır ya da gün içerisinde sık tükettiği alışkanlıkları yüzünden, dişleri beyaz durmuyordur. Dişler düzenli olarak fırçalansa da, çoğu zaman diş sararmaları önlenemez. Özgüvenimizi derinden etkileyen bu durum karşısında ne yapmak gerekir? Diş Hastanesi Restoratif Diş Tedavisi Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Hakan Yasin Gönder, diş beyazlatma hakkında merak edilenleri anlattı.

16.09.2019Kişisel Bakım
Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Diş Beyazlatma Hakkında Merak Edilenler

Diş estetiğine verilen önemin artmasına bağlı olarak başlıca estetik diş hekimliği tedavilerinden biri olan diş beyazlatma (teknikleri, yan etkileri, zararlı olup olmadığı vb.) hakkında birçok soru soruluyor. Diş Hekimi Erce Beleçoğlu, diş beyazlatma konusunda merak edilenleri yanıtladı.

23.07.2019Kişisel Bakım
Instagram’da kötü fotoğraf yoktur, düzenlenmemiş fotoğraf vardır

Instagram’da kötü fotoğraf yoktur, düzenlenmemiş fotoğraf vardır

Sosyal medyada fotoğraflarını beğenerek takip ettiğiniz birçok fenomen, muhtemelen sizinle aynı akıllı telefonu kullanıyor. Peki nasıl oluyor da onların paylaştığı fotoğraflar, sizin çekip paylaştıklarınızdan daha iyi görünüyor ve daha fazla etkileşim alıyor? İşte bunun cevabı, özellikle Instagram fenomenlerinin sıklıkla kullandığı fotoğraf düzenleme uygulamalarında...

26.06.2019Teknoloji
Muz Kabuğunun Bilinmeyen 5 Faydası

Muz Kabuğunun Bilinmeyen 5 Faydası

Herkesin bildiği üzere muz oldukça sağlıklı bir meyvedir. Ne var ki muz sadece soyulduğunda faydalı değildir. Düşünmeden hemen çöpe attığımız muz kabuğu aslında oldukça faydalı. İşte muz kabuğunun bilinmeyen 5 faydası…

15.04.2019Kişisel Bakım
Diş Fırçalarken Kaçınılması Gereken 10 Hata

Diş Fırçalarken Kaçınılması Gereken 10 Hata

Dişlerimizi sağlıklı tutmak için iyi diş hijyeni evde başlıyor. Ancak pek çoğumuz dişlerimize iyi bakacağım derken bazı yanlışlar yapıyoruz.

25.02.2019İyi Yaşam
Diş beyazlatma nedir

Diş beyazlatma nedir?

Canlı veya kanal tedavisi yapılmış dişlerde diş taşı temizliği ve polisaj ile giderilemeyen renklenmelerin tedavisinde diş beyazlatma işlemi yapılabilir.

19.01.2019Gündem
Bembeyaz Dişler İçin Zerdeçallı Diş Macunu

Bembeyaz Dişler İçin Zerdeçallı Diş Macunu

Son zamanlarda marketlerde satılan diş macunlarının içeriğinin sağlıksız olduğu haberleri sıklıkla gündemde yer almaya başladı. Eğer siz de satılanlara güvenmiyorsanız diş macununuzu evde kendiniz yapabilirsiniz. İşte bembeyaz dişler için zerdeçallı diş macunu tarifi...

14.01.2019Kişisel Bakım
Ev Yapımı Diş Beyazlatıcı Macun Tarifi

Ev Yapımı Diş Beyazlatıcı Macun Tarifi

Diş beyazlatma işlemi hem kliniklerde hem de bazı doğal işlemlerle yapılabiliyor. Bazı maddelerin diş beyazlatıcı özelliği olduğundan ev yapımı diş beyazlatıcı macun elde etmek de mümkün. Gelelim tarifimize.

19.12.2018Kişisel Bakım
Tek Seansta Ayrık Dişlerinizden Kurtulun

Tek Seansta Ayrık Dişlerinizden Kurtulun!

Ağrısız, acısız, dişleriniz kesilmeden bembeyaz bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız ‘bonding’ yöntemi tam size göre. Üstelik tek seansta ve anesteziye bile gerek kalmadan ayrık dişlerinizden kurtulabilir, yeni dişlerinize kavuşabilirsiniz…

İmplant yüz güzelliğini nasıl etkiliyor

İmplant yüz güzelliğini nasıl etkiliyor?

Yüzümüzün şekli zamanla yaşlanmaya bağlı olarak değişir. Keskin olan yüz hatları yumuşar ve yüzümüzün belirli bölgelerinde kırışıklıklar oluşur. Ağız ve çenede meydana gelen değişimler de bu konuyla yakından ilgilidir. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Nurgül Kömerik, implantın yüz güzelliğiyle olan ilişkisini anlattı.

9.10.2018Sağlık
Kırmızı Rujla Doğru Ton Seçimi

Kırmızı Rujla Doğru Ton Seçimi

Ruj kadınlar için günlük hayatın bir vazgeçilmezi fakat ruj sadece makyajı tamamlamak ve güzellik katmakla kalmıyor, doğru ton seçimi dişlerin daha beyaz görünmesine de yardımcı oluyor.

14.09.2018Kişisel Bakım
Pratik diş beyazlatma yöntemleri

Pratik diş beyazlatma yöntemleri

Herkesin diş rengi farklılık gösterir. Bazı insanların tamamen beyazken kimininki daha sarı tonlarındadır. Unutulmaması gereken bir şey varsa o da gerçek dişlerin bembeyaz olmasının imkansız olmasıdır. Pek çok işlem görmüş diş daha beyaz görünür. Gün içerisinde tüketilen renkli besinler, çay, kahve ve sigara dişlerin sararmasına neden olan faktörlerdir.

28.08.2018Kişisel Bakım
Dişlerde 30 Dakika Kuralı

Dişlerde 30 Dakika Kuralı

Dondurma yediğinizde veya buzlu bir limonata içtiğinizde dişleriniz kamaşıyor mu? Cevabınız ‘Evet’ ise, sizde de diş hassasiyeti var demektir. Diş Hekimi Pertev Kökdemir, “Halk arasında diş kamaşması olarak bilinen diş hassasiyeti, ağız ve diş sağlığı için önemli bir konudur. Yaz aylarında artan soğuk yiyecek ve içecek tüketimi dişlerinizde hafif veya orta dereceli hassasiyet meydana getirebilir” diyor.

Bu diş macunlarından uzak durun

Bu diş macunlarından uzak durun!

Diş rengi ten rengi gibidir, kişiden kişiye değişebilir. Diş renginin sararması durumunda beyazlatma işlemi yapılmalıdır ancak bu işlemin uzmanlara bırakılması gerektiğini belirten Dr. Öğr. Üyesi Cenker Zeki Koyuncuoğlu, beyazlatıcı macun kullananlara da uyarıda bulundu.

24.07.2018Sağlık
Delirten hastalığın devası Gülhanede bulundu

'Delirten' hastalığın devası Gülhane'de bulundu

Diş beyazlatma tedavisi sırasında dişlerinin tümünü kaybeden ve dayanılmaz ağrıları nedeniyle yaşamına son verilmesini dahi isteyen Sunay Öztürk, Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisi sayesinde yemek yemeye başladı.

19.07.2018Haber
Delirten hastalığın devasını Gülhanede buldu... Aylar sonra müjdeli haber

'Delirten' hastalığın devasını Gülhane'de buldu... Aylar sonra müjdeli haber

Diş beyazlatma tedavisi sırasında dişlerinin tümünü kaybeden ve dayanılmaz ağrıları nedeniyle yaşamına son verilmesini dahi isteyen Sunay Öztürk, Gülhane Eğitim Araştırma Hastanesindeki tedavisi sayesinde yemek yemeye başladı.

19.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Ağır sözleşme şartları markasına hayat verdi

Almanya’dan Türkiye’ye geldiğinde, aklında anaokulu açma fikri vardır. Ama kardeşinin Almanya’da diş beyazlatma merkezi açmasıyla işin seyri değişir. Beyhan Nalbantoğlu da bu merkezi İzmir’e taşımak ister. Diş beyazlatma üzerine eğitimler alan Beyhan Nalbantoğlu, Alman firmanın bayiliğini alır. Ancak ağır sözleşme şartları nedeniyle girişimden vazgeçen Beyhan Nalbantoğlu, bir süre sonra bunu kendi markasıyla hayata geçirir. Ofisini tutar, ama pandemiye takılır. Beyhan Nalbantoğlu da bu kez diş beyazlatmayı eve taşır. Yurtdışında ürettirdiği diş beyazlatma kitiyle girişimini hayata geçiren Beyhan Nalbantoğlu’nun gündeminde White Art markasıyla merkezler açmak var.

10.01.2021

Dişlerim Bembeyaz Olsa...

Bembeyaz dişlerim olabilir mi? Diş beyazlatma kalıcı mıdır?

25.12.2020

Diş Estetiği İle Güzel ve Sağlıklı Gülüşler

Dişlerindeki şekil ve renk sorunları nedeniyle gülerken ağzını kapatan kişiler imdadına estetik diş uygulamaları yetişiyor.

18.12.2020

Daha güzel dişler daha güzel gülüşler

Estetik anlayışı günümüzde sürekli değişiyor. Ve bu değişimde, dişler de yüz estetiğinin en önemli tamamlayıcı unsurlarından biri olarak kabul ediliyor.

17.10.2020

Diş beyazlatma dişin yapısına zarar verir mi?

Dişlerimizin rengi saç ve göz rengimiz gibi kişiden kişiye değişiklik gösteren bir özelliğe sahiptir. Bazı kişiler beyaz diş rengine sahip olma konusunda doğuştan şanslıyken bazı kişilerin dişleri maalesef sarı tonlarındadır.

21.01.2020

Diş estetiğinde bir yenilik daha: Gülüş tasarımı

Diş çürüklerinin tedavisi, diştaşı temizliği uygulaması, eksik dişlerin yerine protez dişler yapılmasının yanı sıra çapraşıklık, düzensizlik, renklenme şikâyetleriyle de birçok hasta, diş hekimlerinin kapısını çalmaktadır.

18.01.2020

Beyaz Dişlere Sahip Olmayı Herkes İster

Herkese selamlar... Bu hafta sizlere, hemen herkesin hayalini kurduğu bembeyaz dişlere kavuşmanın yöntemlerinden ve bu yöntemlerin detaylarından bahsetmek istiyorum.

28.12.2019

Gülüş estetiğiyle gülümsemenizi güzelleştirin

İyi bir iletişim güzel bir gülümsemeyle başlar. Güzel bir gülümseme ise doğal ve sağlıklı görünen dişler ve diş eti, yüzle uyumlu ideal kalınlığa sahip dudaklar, estetik ağız çevresi ve yanaklarla mümkündür.

27.11.2019

Sağlığınız için Hindistan cevizi yağı ile tanışın

Son dönemlerin en popüler yağlarından biri olan Hindistan cevizi yağının pek çok alanda faydalı olduğu söylenirken aksini savunan araştırmalar da mevcut. Peki, bu farklı sonuçlar neye bağlı ve kadın hastalıkları açısından Hindistan cevizi yağı bizim için ne kadar önemli?

10.09.2019